Oratis-Verzekerini tegen Ongelukken PBELDEROK&VAHROO 63e Jaargang ANDHUIS. ANSAMTE en E-DAJÏS^NTE n Cello-Lessen VERBARENDSE der „Vlissirtgsche Courant11 VIJF EN TWINTIG GULDEN. iN DEN HEMEL lÉerste Blad Brieven uit de Hofstad FEUILLETON Zooals de ouden zongen... IHIU-tlMOU 1923 VLISSINGSCHE COURANT g 26 September en 3 27 September Jazz'-Band ert's Jazz" Brussel. IKKUNDIGE igeboden door ïeerd Muziekleeraar. otel Noordzee-Boule- rd, Vlissingen. De abonné P. P. te Vlissingen, houder van Polis 1956, had op 16 September het ongeluk bij het lossen van een vieeschkrat aan boord van het s.s „Prinses Juliana" met zijn ringvinger bekneld te raken, ten gevolge waarvan deze moest worden geamputeerd. Volgens onze Polis-Voorwaarden werd heden aan p. een uitkeering gedaan van Vlissingen, 26 September 1925. DE UITGEVERS. RLOGEMAKER :ine Markt 9. zich beleefd aan repareeren van rkomendeUur- aan billijke prijzen zefd aanbevelend. Dü nummer bestaat uit 2 bladen Woningen en Wegen. De goede zorgen die het gemeentebestuur I voor allerlei belangrijke zaken pleegt te hebben, hebben wel eens deze schaduw zijde dat ze schreeuwend-duur zijn. We zagen dit weer eens uit het verslag van de gemeentelüke woning-verhuurdeij. Daar mede is het aardig aan het spaak-loopen i en het zal nog wel erger worden. Wanneer ooit eens de rekening van dit bedrijf zou worden opgemaakt zou men cijfers zien, waarvan je de haren ten berge rezen. Op geen stukken na brengen de gemeente- woningen den huurprijs dien zij krachtens de bouwkosten zouden moeten opleveren, op. De gemeente scharrelt er nu mee rond door telkens afschrijvingen te doen, d.w.z. belastinggeld te gebruikèn om dat te stor ten in den bijna bodemloozen put van de zen tak van gemeente-bedrijf. De wonin gen brengen 1millioen gulden 's jaars huur op. Ze zouden dus, wanneer men 7 rente neemt voor huren 21 millioen gulden hebben gekost. We zullen met zijn allen te deelen hebben al de millioenen die ze meer hebben gekost dan dit. Uit het verslag pikten wij eens één pas- sage over omdat die ons aanleiding geeft voor een commentaar. Niet alleen, zoo lezen wij, in de eigen- f lijke arbeiderswoning-complexen werden moeilijkheden ten aanzien van de verhu ring in verband met de te hooge huren on dervonden. Ook de verhuring van de 57 betonwoningen aan de Statenlaan en om geving haarde zorg. Deze woningen, ont worpen als behoorlijke arbeiderswoningen, zijn verhuurd aan middenstanders, die be ter dan de arbeiders de huren, varieerend \an 41.25 tot 51 per maand, konden betalen. Iedereen begrijpt dat een dergelijke huur niet door arbeiders kan betaald worden. Maar wat veel erger is, deze beton-wonin- gen zijn zulke ergerlijke prullen, zoo totaal onbewoonbaar voor een gezin, zoo afgnj- selijk-dom in elkaar gezet, dat men er ver stomd van staat hoe nog iemand er in wil wonen. Zij zijn hoogstens te gebruiken voor een alleenwonende juffrouw en dan is het nog niet veel zaaks. En dat noemt men behoorlijke arbeiders woningen Het zijn merkwaardige stoof- vormige blokken van beton met veel te kleine ramen, leelijk van vorm en uiterlijk, in één woord monsters. Het heette indertijd dat dit nu eens het nieuwste zou worden j>P het gebied van woningbouw en thans kan men lezen in dit verslag dat er eigenlijk p"rspronkelijke roman dcor LOUISE B. B. 12) En niettegenstaande de pijn der jalouzie plotseling zijn ziel doorsnerpte, overmees- I terden hem een vreemde drift en woede, waarvan hij zich geen rekenschap kon ge- jen, en die hem tegen zijn eigen wil dwong Sen het jonge, gezonde, luidruchtige kind, jn die brutaal kleurige blouse, dat in dar telen overmoed en onbewust egoisme trapte °p de teere ziel van wat hem het sliefste KS,?P de wereld, ruw uit te varen „Je I akelt als een kip zonder kop, houd toch je snater Pietje lachte luider, overmoediger nog m! I Xat' buffel, waar bemoei jij je nu "!ee- O. 't is waar ook, je hebt van kin.l tun ?nvn,et.R°.*d met Ruud kunnen opschie- Pn*i JJ» zijn ook antipoden, jij en niteri-i r's dat omdat 'hij zoo'n knap 1 Wv ^k i en baron is Ben je bij- se al jaloersch van hem onHpr^ - oe£ .°P de tafel, zoodat de courant ip<? ri«?J?jVU's^s'as r'tselde en de.theekop met iü f' "ZaI ie eindelijk ophouden HooJlv -era.Sl.1.tig gekwaak over Rudolf idiote en ik staan boven jou wicht ,»€ronderste"ingen, begrepen, klein leelfnm^V'' kwam Pietje nog even, al- laatste worraT'1 datLzii niet ban£ was het nerliik inïo e,schen. ofschoon zij in- zii laan J^rS- P krooP t nooit nog zag maar toch ïJl'i 8'fn zi' voncl hem 'eelijk, dend S, °?k geduc.ht' a's hij zoo woe- toornigen wL met,d,en vonkenspattenden het M e" de aderen gezwollen op de hmiii vo me* dat de aanlei- tigde torh f5? van zi,n driftuitval wet- de alleen om hlf Reen woord meer, haal- om hem even nog te tarten, min- geen liefhebbers meer voor zijn. Het zou interessant zijn eens te vernemen hoe ,ve!e malen deze woningen al van bewoners zijn gewisseld, wat natuurlijk het beste bewijs èr voor is dat het soort niet deugtTrou wens het is merkwaardig dat men na den oorlog allerlei types is gaan bouwen, waarop men niet gesteld is, en dat men er allerlei gebreken aan gemerkt heeft, waar door het uiterlijk Verfraaid en het innerlijk verminderd is. Vooral onder de gemeente woningen is dit heel sterk het geval. Wij hebben herhaaldelijk types daarvan gezien die naargeestig donker waren, omdat de ramen te klein waren en niet tot aan de zoldering reikten, zoodht de invallende lichtstralen slechts een deel van den bodem der kamer konden belichten. Vooral in de wintermaanden is het er dientengevolge zeer duister en 's middags zeer vroeg al zoo donker dat de lamp op gestoken moet worden. Den Haag heeft dezer dagen weer eens de eer gehad de vertegenwoordigers van het Wegen-congres in zijn midden te zien. Eindelijk zal het nu eens ernst worden met de verbetering van verschillende we gen. Thans is voor den aanleg van den weg Den HaagRotterdam op de Staatgbe- grooting bijna een half millioen uitgetrok ken. Heel vlug schiet het nog niet op, want als wij de desbetreffende passages met on ze kennis van de taal die in de Kamer-stuk ken wordt gebezigd, op den keper bekijken dan staat er zooveel als dithet zal nog wel veel latei dan 1926 worden eer de grondaankoopen en onteigeningen tot stand zijn gebracht en eerst als deze altijd zot netelige kwesties zijn opgelost zal men aan het eigenlijke werk kunnen beginnen. Vóór 1928 zal dus van eenige practisiche uitvoe ring niet veel sprake zijn. De tweede ter-visie-legging van de ont eigeningsstukken is in voorbereiding, lezen wij verder. Dit beteekent dat wij voorloo- pig daaraan nog niet toe zijn. Het is altijd wel heel jammer dat zulke plannen zoo uiterst langzaam worden uitgevoerd. De kans dat ze in den loop der tijden nog weer eens schipbreuk lijden is zeer groot en het ministerieele leven is zeer broos... Vlissin-" gen bijvoorbeeld weet wat zijn haven be treft er van mee te spreken hoe een plan nog eenige malaen struikelen kan eer het in werkelijkheid is omgezet. De bekende Leidsche straatweg, van den Haag naar de Noord-Hollandsche grens, heeft in de laatste jaren heel wat verbete ringen ondergaan en inderdaad valt daar een zeer groote vooruitgang te constatee- ren. Het gaat wel stukje voor beetje, maar er zit gang in. Ook nu weer is een bedrag van anderhalve ton aangevraagd voor ge deeltelijke verbeteringen. Op den duur zal deze zeer drukke verkeersweg wel op de hoogte van den tijd komen. Den Haag heeft daarbij ijverig geholpen, waardoor het verkeer niet langer het Haagsche Bosch bederft. Aan weerszijden van het Bosch ligt achtend haar schouders op en deed alsof zij onmiddellijk weer geboeid werd door haar boek. Zoodra Pietje het hoofd had gebogen, spiedde Jaap naar Betty hij ontmoette haar donkere oogen. in een waas van tra nen, die hem zwijgend, onderworpen, sche nen te willen danken voor zijn tusschen- komst. En, daar doorpriemde weer de ja- lóuzie zijn hart, hij smakte met de lippen, als proefde hij bitteren alsem. Hij kon niet blijven zitten, sprong op, balde de vuisten in den zak... zijn woede keerde zich nu tot Betty..., hij had haar kunnen slaan, om wat hij vermoedde, diep verborgen in haar schuchtere meisjesziel, de voorkeur.. de liefde misschien reeds, die ze gaf aan Ruud boven hem Die gedachte dreef golven bloed naar zijn hoofd Niet alleen slaan, schoppen wilde hij haar, tot zij krimpend van pijn lag aan zijn voeten, genade smeekend... Hij zag naar haar, zooals zij daar zat in haar donker blauw kleedje tegenover* haar flink ge bouwd jonger zusje in de opzichtige blou se, zoo weinig mogelijk plaats innemend, schijnbaar haar gedachten geheel bepalend tot het handwerk in haar bezige vingers, en nu schaamde hij zich over zijn ruwe ge dachten. Nu had hij voor haar willen knie len en kussen de kleine blanke handjes die zoo ijverig werkten voor zijn ouden, zie- kelijken, gemelijk geworden vaderHij wist toevallig van Fietjé, de flapuit, hoé Betty, met haar klein kleedgeld alweer een veel te groot cadeau had uitgezocht voor den verjaardag van zijn vader, en hoe Betty, toen Fietje er haar op attent had gemaakt in den winkel met den weinig tactvollen uitroep „maar, kind. dat is im mers veel te couteus voor jou beurs", had geantwoord: „Och..., dat is mijn zaak, laat mij tenminste door zulk een kleine op offering toonen mijn dankbaarheid aan vader... Jaap kende sinds zes jaar, toen* Betty thans een race-baan voor de auto's en deze zijn althans het Bosch uit. Het wegen-vraagstuk om Den Haag wordt hoe langer hoe gewichtiger, omdat het verkeer in de laatste jaren enorm is toe genomen, vooral door Den Haag heen op den weg AmsterdamRotterdam. Dit ver keer nu is voor een goed deel buiten de eigenlijke stad om gelegd. Reeds bij het viaduct der Electrische van Scheveningen Rotterdam begint de nieuwe weg, die bui ten het Bosch om voert op den breeden weg naar Voorburg en vandaar via Rijs wijk naar Delft. Wie dus niet wil komen in Den Haag zelf, kan geheel en al buiten om blijven rijden en dat is voor fietsers zoowel als voor motoren en auto's zeer plezierig. De tocht door de smalle straten is nooit aangenaam bovendien zijn verschillende daarvan voor het verkeer afgesloten wat de reis niet gemakkelijk maakt. Over het alge meen zijn deze nieuwe wegen zeer goed. Trouwens dat is een deugd van de residen tie dat ze goed voer het plaveisel zorgt. In dit opzicht kan menige stad, en zeker de Regeering des lands een voorbeeld aan haar nemen. EIBER. POLDER WALCHEREN. Hedenmorgen werd in het polderhuis in de Abdij te Middelburg de najaarsvergade ring gehouden van den Polder Walcheren, onder voorzitterschap van den heer mr. H. F. Lantsheer. Allereerst werd overgegaan tot het on derzoek van de geloofsbrieven van de 6 commissarissen als eerste vertegenwoordi gers van de eigenaren van gebouwde eigendommen gekozen, nl. de heeren A. Barentsem Sz., L. F. Croosman, J. L. van der Harst, W. L. Huson, A. Jeronimus en W. A. de Rijcke Sr. en den nieuw gekozen commissaris als vertegenwoordiger van de eigenaren van het ongebouwd, den heer J. Bosselaar Sz. Nadat tot toelating was besloten, werden de nieuwe commissarissen beëedigd en ge ïnstalleerd. Dijkgeschot 1926. Het eerst te behandelen voorstel was dat tot heffing van dijkgeschot in 1926. Om de leden in slaat te stellen aan art. 124 van. het reglement op het bestuur van den polder te voldoen heeft het dagelijksch bestuur voorloopige ramingen doen opma ken van de kosten der werken, zoowel be treffende het gewone onderhoud, als van werken welke belangrijke verbeteringen beoogen, de laatste wederom gesplitst in werken, welke geheel ten laste van de on gebouwde eigendommen komen en die, in de kosten waarvan ook de gebouwde eigen dommen dragen, alk» welkt werken in het jaar 1926 aan de verschalende wateringen behooren te worden uitgevoerd. Voor het gewone onderhoud der werken en de werken, welke belangrijke verbete ringen medebrengen, welke geheel ten laste komen van de ongebouwde eigendommen, is geraamd 141.000. Voor die werken, welke buitengewone uitgaven met zich brengen, welke zoowel door de ongebouw de als de gebouwde eigendommen moeten worden betaald, is 37.500 geraamd. (Voor 1925 werd verleden jaar in totaal 190.500 geraamd, dus 12.000 meer dan thans). De belangrijke werken, welke uitsluitend komen ten laste der ongebouwde eigen dommen zijn aan de Noordwatering het onderhoud.der bestorting aan den teen des dijks tusscfoen dijkpaal 328 15000, en aan de Oostwatering het droogzetten en schoonmaken der Oostersluis (Westzijde) met eventueele herstellingen 2000. samen dus 17000. De werken welke komen zoowel ten laste van de gebouwde als de ongebouwde eigendommen zijn aan de Noordwatering het vervangen van krammat door steen- strook van te leveren, zuilenbazalt tusschen dijkpaal 1617 5500 vervangen van versleten Doorniksche steenglooiing door glooiing van zuilenbasalt tusschen dijkpaal 34 en 36—37 15000 verdediging van den duinvoet door rijspakwerk tusschen strandpaal 13 van het Noorderstrand door haar zieke moeder werd ingewijd in de geschiedenis harer ouders, den stillen, fieren deemoed, waarmede zij droeg de schande die er kleefde aan den naam van haar eigen vader. Zes jaar was hij er reeds getuige van hoe Betty, als hij en zijn vader er niet tegen waakten, zich achteraf stelde bij iedereen in huis. Toen Jaap was terug gekomen van Londen, bemerkte hij hoe Betty vrijwillig op zich had genomen alle huishoudelijke plichten de zorg voor zijn ziekelijken vader, het aan haar jonger zus je, genotzuchtig van aard, overlatende, van het luxeleventje van uitgaand jong meisje mét volle teugen te genieten. Hij liep, vol van gedachten, heen en -weer langs de ramen met hun toegescho ven donkere overgordijnen weer balde hij de vuisten in zijn zakken Zijn despotieke tobberige vader, die treuzelde hem de plaats te geven, die hem van rechtswege toekwam op het kantoor Als dat gebeur de, had hij met één slag zijn doel bereikt, waarnaar hij standvastig streefde nu zes jaar lang. Dan kon hij voor Betty treden en haar zeggen „Betty, jij zult de achting genieten die de wereld- mij bewijst. Nu mag ik eindelijk tot je spreken Ik kom nu met volle handen... Plotseling werd hij tot de werkelijkheid teruggeroepen door Fietje's luiden uitroep „Och kind, jij gelooft nu nooit iets anders dan goed van de menschen Vraag Jaap naar de geschiedenis hij weet er meer van dan ik „Wat moet ik weten vroeg Jaap, be daard naderbij tredend. „Och..., Betty wil niet gelooven, dat Reyman zoo mal onder de pantoffel zit van zijn jonge vrouw. Zij spreekt pertinent te gen dat zijn lieve wederhelft hem los en vast om de ooren smijt, als hij weigert haar buitensporige rekeningen te betalen. Hij is van ochtend" op het kantoor'geko men met één blauw oog en een pleister over zijn voorhoofd. Hij gaf voor door een HARINGPLAATS MIDDELBURG ALS VLOERVACHTEN, PLAIDS, WOLLEN DEKENS TOCHTDEKENS RUIME SORTEERING concurreerende prijzen ZICKTZENDING WORDT OP AAN VRAAG FRANCO GEZONDEN (Ingez. Mededeeling.) 1500 aan de Oostwatering het vervangen van Vilvoord-steenglooiing door glooiing van cementbeton tusschen dijkpaal 3234 2000 aan de Zuidwatering vervanging van -Vilvoordsche steenglooiing door glooiing van zuilenbasalt tusschen dijkpaal 13 2500 vervanging der bestaande glooiing door glooiing van zuilenbasalt en uitbreiding der glooiing tusschen dijkpaal 10 en 11 ƒ4500 en aan de Westwatering vervanging van Doorniksche en Vilvoord sche steenglooiing door glooiing van zui lenbasalt tusschen dijkpalen 15-/-16 6500, samen 37500 of in het geheel voor deze belangrijke werken 54500. Voor gewoon onderhoud blijft dus een bedrag van 124000, en wel voor de Noordwatering 89000, voor de Oost-, Zuid- en Westwate ring samen ƒ35000 voor 1925 werd1 resp. geraamd ƒ121.700, ƒ90.000 en 31.700. Voor kramwerken en helmbeplantingen aan de vier wateringen is uitgetrokken ƒ9890, terwijl het vorige jaar was gerekend op ƒ9725. Voor het onderhoud der hoofden op de stranden, rijsbesiag, paalrijen en bestor ting van de Noordwatering, Noorder- en Zuiderstrancf is 29000 geraamd, voor on derhoud der staketwerken en paalrijen door de steenglooiing van den Westkapelschen dijk 13000 en voor de paalhoofden aldaar met bestorting 12000. Voor herstellingen aan rijshoofden op de stranden aan de drie andere wateringen is gerekend voor de Oostwatering ƒ300, voor de Zuidwatering nihil en voor de Westwatering 2500. Voor stormschade is een bedrag geraamd van 19500. Voor rente en aflossing van leeningen zal in 1926 noodig zijn 104.528.50, waar van ten laste der gebouwde kommen komt 27730.25. zijnde de helft van rente en aflossing van leeningen, aangegaan in 19V4 of later. Den lsten Januari 1926 zal de schuld van den polder bedragen ƒ831.650, waar van in dat jaar ƒ62.650 zal worden afge lost. Voor onvoorzien wordt geraamd een be drag van 9926.85 tegen ƒ5260.97 en 2077.49V2 voor 1924 en 1925. De vermoedelijke uitgaven voor het dienstjaar 1926 zullen bedragen de som van ƒ385.601.83, de ontvangsten met uit zondering van het dijkgeschot 50743.23, alzoo een tekort van 334858.60. Ten laste van de gebouwde eigendom men moet worden gebracht de helft van het hierboven genoemde bedrag van 37500 of 18750, benevens 'n bedrag van 27730.25, indien de helft van de totale rente en aflossing van leeningen, gesloten na 1 Januari 1914. ten laste daarvan kan- worden gebracht of samen 46480.25. Aan gezien het echter waarschijnlijk is, dat een zeker bedrag aan rente en aflossing dier leeningen niet ten laste der gebouwde automobiel te zijn aangereden. Het mocht wat een vrouwelijke tuf-tuf „Hoe ben je daar achter gekomen vroeg Jaap verbaasd. „Zie je wel riep Fietje triomfantelijk tegen Betty, „hij ontkent niets „O, ik weet het al", ging Jaap voort „stellig van dien ouden wauwelaar van een WoudenhofDat oude wijf kletst wat af op een dag hij is niet gelukkiger dan wanneer hij schandaalpraatjes kan colpor- teerenJaap sprak weer ingehouden driftig. „Och wat", overschreeuwde Fietie hem opgewonden, „jii bent net papa, jullie kantoor is jullie heilig huisje, daar mag stiet aan getornd worden En Woudenhof is geen oud wijf, maar een aardige jongen van twee en twintig, geen dag ouder We hebben vanmiddag zijn gezondheid be klonken met een kopje thee, hij was jarig." „Wie is Woudenhof vroeg Betty. die niet begreep hoe broer en zuster elkaar met een half woord verstonden. „Woudenhof is de volontair, die bij ons op 't kantoor werkt", legde Jaap uit „en die met Reyman in de voorkamer zit +e werken en de schrijftafel, die eigenlijk den jongsten compagnon toebehoort, in bezit heeft... „En wat heeft die meneer Woudenhof nu eigenlijk over den trouwen Reyman ver teld vroeg Betty snel, omdat Jaap, met die schrijftafel, een teer punt raakte. „Ik kan niet gelooven dat er iets kwaads kan gezegd worden van dien goeden ouden man", meende Betty vergoelijkend. „Oud en goedJa, dat zijn wèl kan- toordetigden Papa had hem nooit zooveel macht moeten geven gromde Jaap, al weer onrustig ijsbeerend door de kamer. „Frans Woudenhof", vertelde Sofie, „het achtbaar medelid van onze club, heeft ons vanmiddag op de tea van de De Grootens tranen doen lachen over zijn verhalen van dien ouden sufffert „Zoo", bromde Jaap bitter, „nu is de eigendomjnen kan komen, omdat een deel dier leeningen niet is gebruikt voor bui tengewone uitgaven in den zin van art. 122 van het reglement, stelt het dagelijksch be stuur voor, niet meer dan ƒ1.70 per ƒ100 belastbare opbrengst van de gebouwde eigendom-men te heffen. Berekend naar een totale opbrengst van ƒ2.500.000 geeft dat een bedrag van ƒ42.500. Op de gronden en wateren des polders zal derhalve te heffen zijn een bedrag van 334.858,60 min 42.500 is 292.338.60. Mitsdien dient het dijkgeschot daarvan te worden bepaald op 18 per H.A. over 15438 H.A. schotbaar land is 277.884, en ƒ9.80 per H.A. over 1477 H.A. vrijland is ƒ14.474.60, totaal ƒ292.358.60. Voor 1925 was het dijkge schot voor het schotbaar land f 22 en voor het vrijland 13.80 met een totaal geraam de opbrengst van ƒ360.018.50. In verband met een en ander stelt het dagelijksch bestuur voor, de noodige be sluiten tot heffing van dijkgeschot in 1926 van de gebouwde, zoowel als van de on gebouwde eigendommen in Walcheren te nemen. Rekening 1924. Ter vaststelling wordt aangeboden de rekening van den polder over 1924, aanwij zende in ontvang ƒ466.795.40 en in uitga ven 424.607.94, alzoo een goed slot van ƒ42.187.46, waarvan voor de straat- en zandwegen ƒ1321.23. Over 1923 was het goed slot 31.439.24 V2, voor de wegen ƒ1075.59. Onder de inkomsten komt voor een batig slot 1922 van 29252.62, tegen op de re kening 1923 een kwaad slot 1921 ad ƒ4846.50. De opbrengst van het dijkgeschot was ƒ360.009.49 tegen 410.733.31 V, in 1923. Voor gewone werken werd uitgegeven 165.451.61 >/2 (v.j. ƒ199.180.27) nl/ voor de Noordwatering 112.949.97 (vorig jaar 144.609.82y2Oostwatering 14.624.70'/2 12.935.68J4) Zuidwatering ƒ13.185.09 (ƒ13.730.8254) en Westwatering de som van ƒ24.691.85 27.093.92/2). Voor buitengewone werken werd uitge geven ƒ17.999.63 (v.j. ƒ132.327.78) en voor herstel stormschade 5315.15 (v. j. 12.912.30). Aan rente werd uitgegeven 42.525.14 en aan aflossingen ƒ72.150. Geldleening. Tot dekking der kosten van uitvoering der buitengewone werken tot verdediging van den onderzeescherr oever van den zee dijk aan de Zuidwatering tusschen de -dijk palen 16 en 18, welke kosten niet uit de gewone middelen kunnen worden bestre den, zal een leening móeten worden geslo ten. Tot de uitvoering van deze werken werd in de voorjaarsvergadering besloten, de kosten der werken waren geraamd op 87000, zij werden aanbesteed en uitge voerd voor ƒ77198.67. Het dagelijksch be stuur stelt voor een geldleening aan te gaan tot een bedrag van ƒ78000, tegen een rente van ten hoogste 5 af te lossen in tien achtereenvolgende jaren, te beginnen met het jaar 1927. Verbetering bocht Noordweg bij ,,'f Huis Om". Het dagelijksch bestuur stelt voor, over te gaan tot verbetering van de bocht bij 't Huis Om. Volgens de overgelegde tee- keningen zal komende van Serooskerke de weg bij het café Westdorp, recht doorloo- pen naar het begin van de dreef van; 't Huis Om. 'De kosten zijn geraamd op ƒ7200, de waarde der uitkomende klinkers en puin op ƒ700. In het bedrag van 7200 is niet begrepen de aankoop van den grond. Be- noodigd is 3700 M2., welke de eigenaresse (Mevr. Douairière gravin van Lijnden te Koudekerke) bereid is af te staan voor 0.60 per M2 hiervoor is dus in totaal benoodigd ƒ2200. De Nederl. Automobiel Club heeft een subsidie toegezegd van ƒ300, evenzoo de Algemeene Nederland- eerste beambte van ons huis al een oude suffert la verité est en marche „Jaap", begon Betty, die zich instinct matig altijd voegde bij de zwakste partij en dat was hier de afwezige boekhouder -„hoe kan je nu zoo bitter uitvaren tegen gemand, die meer dan veertig jaren de zaak en je vader trouw diende Hij kwam ongeveer tegelijk met je vader op het kan toor, hij is van vaders leeftijd In den laat- sten tijd heb ik Reyman uit het oog verlo ren, ik ben zoo veel thuis tegenwoordig, maar vroeger bezocht ik met mama wel eens de eerste mevrouw Reyman, zijn twee dochters waren ongeveer van mijn leeftijd, knappe meisjes, die heel goéd leerden op de Nutsschool. Dan had hij ook nog twee zoons. Ik geloof dat al zijn kin deren tegenwoordig goed geplaatst en het huis uit zijn. De eene dochter is getrouwd, de andere onderwijzeres op een dorp hier ergens in de buurt. Zijn oudste zoon is of ficier in Indië, de tweede machinist bij de marine. Allen even oppassend Ik herinner mij zijn eerste vrouw nog heel „goed, eeh levendig proper klein menschje, dat ge noeglijk lachte als mama de kraakheldere netheid van haar huisje en haar gezin prees „Nu ja... dat was Reyman's verleden Dat propere bij-de-hande vrouwtje is ge storven nog vóór mama, dat weet ie toch nog ,,'t Is waar", moest Betty bekennen „hij hertrouwde akelig gauw, weinig maanden na den dood van de vrouw, waarmede hij zijn zilveren bruiloft beleefde. Dat was on- kiesch, een dwaasheid, ik geef het je* toe, maar slecht..." „Bah viel Fietje uit„die ezel, een vrouw te trouwen rond veertig jaar jonger dan hij zelf de vriendin van zijn jongste dochter... Marie Reynman is nooit meer in huis geweest na die, gelukte speculatie van haar zoogenaamde vriendin." „Speculatie (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1