Advertentiül me VRIJDAG 11 SEPTEMBER 63e Jaargang 1925 zijn mi Hutsel Sloarart. I OEMEENTEBESTUUR Stads-en Provincienieuws »ptember 3er pond H )1 JJ terug. VLISS1NGSCHE COURANT s-kinderschoeisel j Ik, buigzaam en lii eer. Wettig gei merk. ICOBSTRAAT3. Ie seinglaasjes) ijwielen onmisbsül laar in elke gceftl rultbetallag, 1-lrtfi I Ik. regel meer IS cu-1 nr en Verhoor, ft oer lngcn en Dl«a>tasnvra|tt,I ■net dochter vraagt EN SLAAPKAMER kamer in de oude stai I pet prijsopgaaf onder Ij 3ureau „Vliss. Couratf een JlKEL JUFFROUW Ik van glas, porcelem tl I niet opgave van leef I letter Z., Bureau Jiame goede lARINElEKKER. Boek hi D'HUY Middél Ient boekhouder leeftijd 20 jaar. I I onder letter B, Bu^| jrant" aangeboden een twees-l OUTEN LEDIKANT, ls nieuw. Targrietenlaan 17. te koop houden Piano, meU°| ijzeren Ligstoel niet ^i Leuningstoel meta ljsemmer 1$ boulevard EvertsenJ-^ ER vraagt naaihuizen m huis. iureau „Vliss. CouraiUJ >je vraagt 'OUDIG NAAIWERK Glacisstraat 128. n-Middelb.-R0"6'' ihengelegen VAN PASSAGE] 'DEREN EN VEE I, lii. ptember t a. i,i1 14 15 ag 17 18 orinftticn t» H.V. WK I yh. Ervwi 0- v°" 3rgB. BKNBUUoi'iËl DIENSTPLICHT. Wtiireriitg verzoek vrijstel«ng wegens broederdienst. rte Bn'Kemeester van Vlissingen brengt •rmvolge art. 44 tweede lid van het Dienst plichtbesluit ter openbare kennis, dat door '«ienuteerde Staten van Zeeland, bij bt- Z C 4 September 1025, No. 144. 3de '»S»Mg bet verzoek om vrijstelling \ve- Sbroederdrenst tan CHARLES VADER, Lhoorencie tot de lichting 1026 uit deze Smeente is geweigerd wegens bet laten voorbijgaan t an den voor het doen der ianvraag gestelden termijn. Te"en deze uitspraak kan'binnen t,en llagen na den dag dezer bekendmaking in beroep worden gekomen door a den ingeschrevene wiep. de uitspraak reldt of diens wettigen vertegenwoordiger; b 'elk ''.er overige, voor deze gemeente, «oor dezelfde lichting ingeschreven perso nen, of diens wettigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daaitoe, aan de Ko- nhgiit te richten, moet met redenen zijn omkleed en worden ingediend bij den Bur- «emeester, ter Secretarie dezer gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzen ding van het verzoekschrift. Ook de Commissaris der Koningin kon binnen denzelfden termijn bij de Koningin in beroep komen. Vlissingen, 10 September 1925. De Burgemeester voornoemd, VAN WdfeLDEREN. binnenland Toch een tritkeeriag Door een der meest bevoegde autoritei ten zegt „het Volk" gemachtigd te zijn. mede te dcelen, dat aan het departement van financiën met spoed gewerkt wordt aan een kostenberekening van 14 dagen of een maand extra-salaris aan het rijksperso neel. Het oordeel der regeering zal spoedig aan de eentrale commissie voor georgani seerd overleg bekend gemaakt en weldra in een vergadering dezer commissie be sproken worden. Men hoopt reeds binnen een week tot onderhandelen te kunnen overgaan. In dezeconferentie zai dad te vens de herziening van het Bezoldigings besluit 1025 aan de orde komen. De foonen bij de Spoorwegen- !n de gisteren gehouden besprekingen met de direCtiê der Ned. Spoorwegen kwamen aan de orde het advies van den Loonraad en hef minderheidsrapport der drie samenwerkende organisaties, de Ned. Vereeniging, St. Raphaël en de P. C. B. De directie deelde mede, in geen enkel opzicht te kunneh aanvaarden eenige loon regeling die zwaardere financieele lasten ep het bedrijf zal leggen. Dus zal zij het meerderheidsadvies van den Loonraad niet opvolgen, aangezien dit een hooger bedrag van f 500.000 per jaar zou vorderen. De directie is wel bereid, na te gaan of een wijziging in de loonregeling kan wor den aangebracht, waarbij met enkele wen- schen der organisaties zal worden rekening gehouden, en waardoor tevens het maxi- loon zooals door het meerderheidsadvies voor de eerste loonschaal is voorgesteld, met f 25 zal worden verhoogd. Op deze basis zal de directie een nieuw ontwerp samenstellen, waarover een nadere bespre king zal plaats vinden. Nederlandsche ingenieurs te Antwerpen. Ongeveer 150 Nederlandsche ingenieurs vertoeven te Antwerpen tot bijwoning van een buiteniandsche feestvergadering van het Koninklijk Nederlandsch Instituut van Ingenieurs. Gisterenmiddag is de openings vergadering gehouden. Met een kort woord verwelkomde de voorzitter, ir. J. Stieltjes, de deelnemers. Aan de Koningin der Nederlanden en den Koning der Belgen werden telegrammen ge zonden. Na,een vergadering van ruim een,uur werd een 'langdurige tocht gemaakt langs de in aanbouw zijnde havenwerken en wer den de nieuwe dokken in oogenschouw ge nomen, waarbij de heer Brackman. rijks- mgenieuf van bruggen en wegen te Brus sel, de noodige voorlichting en aanwijzing verstrekte. De heerèn Gevaert en Bouc- kaert. directeuren-generaal van bruggen en wegen, namen ook aan den tocht deel. s Avonds werden de bezoekers ten stad- «uiize ontvangen en had een gemeenschap pelijk feestmaal in den Dierentuin piaats. Het gemeentebestuur biedt heden, na af loop van bezoeken aan de Bell Telephone, de automobielfabriek .Minerva, de Electri- scne Centrale en het Museum Plantin Mo- retus den congressisten een noenmaal aan. Het Jurgensccïicern. De N.V. Anton Jurgens Vereenigde Ha- neken publiceert een uitvoerige nota als antwoord op de bekende aanvallen van de "eeren van Oss. rw'e* ho,<?l?Punt der ingebrachte beschul- ®gtng aldus genoemde firma is dat wij norme verliezen hebben geleden, die wij geneim houden. Daarom wenschen wij op dpneinfe S0°fdpunt allereerst te antwoor- veri'iwm °eschi!ldiginu dat wij verkapte lezen hebben, komt daarop neer, dat vaLh°,nze balans over 1921 hebben ver- 6,5 e" met die vervaischincr de vol- 5 2 )are" z'ln voortgegaan. Zij is dus ge- ulttoiri Fbfl bewering, dat onze balans per winstsald? p" st"1e.. van een belangrijk had moil en ..ver'ies van f 50.000.000 moeten aanwijzen, samL™, al„0llz,e directeuren en commis- ben 'wriri* jdie balans Keteekend heb- infa'me 14.J51 bewering een volstrekt geeft den »5, e"j laster'nE- Onze balans n toestand onzer vennootschap met volkovrfën juistheid weer. Onze vennoot schap heeft geen penning ons bekend ver lies geleden, dat niet in onze balans tot uitdrukking is gebracht. 60-JARIG BESTAAN VAN DE R, H. B. S. TE MIDDELBURG. Betreffende den optocht der reünisten, gisteren gehouden na de verwelkoming aan het station, dient nog te worden gemeld, dat de tamboers en hoornblazers der pad vinders ook nu weer hun zoo gewaardeer de medewerking verleenden. Gelukkig hni Pluvius zijn wilde vlagen gedurende den tocht wat in toom gehouden en werd droog de Markt bereikt, waar de reünisten zich voor „de Vergenoeging" opstelden, terwijl de leerlingen voor hen defileerden, daarna front maakten en ten slotte luide instem den met een driewerf boerab, uitgebracht op de reünisten. Deze hulde werd door laatstgenoemden beantwoord met een gelijke hulde aan de leerlingen en ook aan de leeraren. Bij de ontvangst ten stadhuize werd den oud-leerlingen gelegenheid geboden een kijkje te nemen in de oudheidskamer, de burgemeesterkamer en de vierschaar. In de Concertzaal, Tijdens öe reeds uitvoerig vermelde rede van den directeur, den heer Zimmermann, werd een grootsche ovatie gebracht aan den oud-opperbevelhebber van land- en zeemacht, generaal C. j. Snijders, terwijl na den directeur het eerst het woord voer de de inspecteur van het M. O., dr. Coops, die zeide dat de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen verhinderd was zelf té komen en hij dus zou spreken na mens dezeti en als inspecteur de gelukwen schen aan te bieden met het feit, dat allen bijeen bracht. In de eerste plaats wenscht spreker de gemeente Middelburg geluk met het bezit van een H. B. S., wat altijd een begeerlijk voorrecht is geweest. Dit is meermalen gebleken door het tegen elkaar opbieden van twee naburige gemeenten, als er een school zou gevestigd worden. Vooral is het een voorrecht omdat men dan zijn kinderen niet ver behoeft weg te zenden om middelbaar onderwijs te ontvangen. En dat gedurende 60 jaar dit voorrecht is ge waardeerd, blijkt uit de oud-Jeerlingen en de door velen behaalde positie. Ook vooral op dezen middag blijkt die waardeering. De leeraren zijn over.het algemeen goede burgers van Middelburg en goede docenten geweest. Geluk wenscht spreker ook allen, die yverken in de schooi, directeur, leeraren, concierge en amanuensis, Spr. brengt dank voor de tot de inspecteurs, gerichte woor den, maar wat zou er van het onderwijs terecht zijn gekomen zonder de toewijding van directeur en leeraren. Spreker hoopt dat deze nog taf van jaren zullen arbeiden als zij en ook bun voorgangers jot nu toe gedaan hebbenj Spr. wijst er dan nog op,, dat het leeraarsvak niet zoo makkelijk .is als buitenstaanders denken men moet dat zejf hebben medegemaakt om bet goed te voe len en rfi'en mag niet vergeten dat de, leera ren alle leerlingen voor zich krijgen, een onderwijzer hoogstens 40 en daj sonri mige ouders nog geen baas,kunnen over 3 of 4 kinderen. .Tot de leerlingen zegt spr., hen toe te wenschen dat zij bij een later te vieren jubileum der.scho.ol ook zullen kun nen feesten als de oud-leerlingen van he den. Daarvoor is echter noodig goede toe wijding én ijver, wat men zal moeten ken-' nen hoe men ook denkt over den zegen van den Allerhoogste. Spr. hoopt dat de school nog rijpe vruchten zal afwerpen en tot in lengte van dagen een zegen ?al zijn voor dt stad .Middelburg. Vervolgens nam de Commissaris der Ko ningin, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, het woord en sprak als eere-voorzitter van de feestcommissie zijn gelukwenschen uit. •Er zijn vele feesten van dezen aard reeds verleden jaar aan andere Burgerscholen gevierd. Voor deze school is er zeker reden voor omdat zij met Goes jaren lang de eenige school van dezen aard in Zeeland was en uif alle deelen van de provincie leerlingen heeft gehad. Spr. heeft dan ook gaarne het eere-voorzitterschap aanvaard eri brengt voor de aanbieding daarvan har telijk dank. Een der beste wetten van den grooten staatsman Thorbecke is zeker ge weest de wet op het M. O. en hier blijkt uit de vele goede resultaten hoe goed ae blik van Thorbecke is geweest. Tot de school- gaanden zegt spr. dat hij hoopt, dat zoowei geestelijk als lichamelijk zij door ijverige studie zullen opgroeien tot krachtige staats burgers. Tot goede staatsburgers en -bur geressen, goede aanhangers van Vaaeriand en Vorstin. Er wordt veel van de leeraren gevergd, omdat zij de kinderen rn 'èen moeilijke levensperiode bij zich hebben. Voor de bereikte resultaten brengt spreker groote hulde aan de oud-directeuren en oud-leeraren en niet minder aan den hoog- geachten tegenwoordigen directeur, den heer Zimmermann en de tegenwoordige leeraren. Spr. hoopt dat de school nog tal van jaren onder de leiding van den heer Zimmermann zal staan. Zich richtende tot de oud-leerlingen brengt spr. speciaal hulde aan generaal Snijders voor wat hij voor ons land heeft gedaan. v Spr. wenschte aile feestgenooten vreugde volle dagen toe en brengt daarna nog hul de aan den inspecteur van het M. O. en de commissie van toezicht om te eindigen met den wensch. dat de H. R S. ook in de toe komst nog velen tot zegen zal zijn. De burgemeester van Middelburg, de heer P. Dumon Tak. zeide reeds op liet stadhuis de oud-leerlingen te hebbsn toe gesproken. maar hier in breeder kring nog eens te willen verzekeren, dat het gemeen tebestuur geheel met dit jubileum mede leeft. Spr. brengt hulde aan de regeering van 'destijds, die hier de school vestigde en zegt dat de school gedurende 60 jaar ieder jaar 10 tot 20 gediplomeerden afleverde. Dank brengt spr. dan ook aan de H. B. S. voor wat zij in die jaren voor Middelburg is geweest, en wijst erop dat de school zich steeds aanpaste aan den geest des tijds. Spr. wjjsj er op dat den laatsfea tijd de regeering minder lcyrial is en gelden van de gemeente vraagt, maar zegt, dat hij toch de school een zéér goed hart toe draagt. Spr. eindigt met allen genoegeiijke feestdagen toe te wenschen en dank te brengen dat hij voor deelname daaraan werd uïtgenoodigd. Tijdens de gisteren reeds vermelde toe spraak van den heer Van Woel deren, voorzitter der reünisten, had de heer Hei man Snijders een ovatie van de aanwezi gen in ontvangst te nemen. Het was de heer Herman Snijders, die hierop het woord nam en wel als oud-lee- raar. Spr. is hier in twee kwaliteiten en jn beide voelt hij een groote liefde en dank baarheid voor de Middelburgsche H. B. S. De meeste der door hem aangeschreven oud-leeraren schreven lange brieven, waar uit ook hun liefde voor de school blijkt. Hun hart is dan pok hier, maar hun lichaam moest blijven, iwaar zij als leeraar thans hun betrekking hebben. Spr. yjndt het jammer geen leerafer meer ie zijn. Hij wil geen verdere confidenties doen. maar er moge ook daaruit zijn groote liefde voor de school blijken. Spr.noopt, dat de bloei der school mag blijven; als in de eerste 60 jaar van haar bestaan, 'en dat alle leeraren 'ondanks eventueele moeilijkheden na het volbrengen van hun lojopbaan, zullen er kennen met genoegen aan de school te heb gewerkt. Het loon daarvoor is 't resul taat, dat thans uit de aanwezige oud-leer lingen blijkt Namens de commissie van toezicht op het M. O. sprak de heer ir. H. C. Ghijsen, en wees op de makkelijke taak der com missie, gezien het goede werken van di recteur en leeraren. Spr. hoopt dat de goe de samenwerking ook in de toekomst zal blijven voortbestaan. Namens de leerlingen voerde het woord de heer Alb. Westenburger, die zeide dat het hem groot genoegen doet zoovele oud-leer- lingen aanwezig te zien aan wie zij een goed voorbeeld kunnen nemen. Spr. hoopt dat de volgende 60 jaar voor de Burger school nog beter zullen zijn dan de' eerste. Hierna verkreeg ten slotte het woord de heer J. C. Nijland, oud-leerling en ontwer per van 'net album. Deze spreker zeide, dat het niet altijd gebeurt dat een ontwerper van een dergelijk album een enkel woord spreekt over zijn werk. Spr. heeft het aan bod van de feestcommissie om dit wel te doen gaarne aanvaard. Nadat spr. de op dracht ontving om een dergelijk album te ontwerpen en te versieren, heeft hij gaarne dezen arbeid aanvaard, nadat hij zich ver zekerd had van de medewerking van den kunstboekbinder den heer F. P. D'huij, een oud-Middelburger, thans wonende te Amersfoort, zoodat hij zeker was van goed bindwerk. Spr. kon zich voorstellen, dat zijn mede-rennisten nu wel eens graag zou den vernemen wat hij gemaakt had. Voor het bandstempel kwami-^'velerlei geschikte beelden in aanmerking,'die de gedachte uit beelden waarmede ;de reünisten dit aanden ken aan him oude H. B. S,: aanbieden. Spr. zoicht echter naar een beeld dat speeiaai voor Zeeuwen en oud-Zeeuwen tevens sprekend fè. Zoo kwam- hij er töe het ge noten middelbaar onderwijs te syruboJisee» ren in het motief... de dijk. Evenals de grond van den polder pas bewerkt kan worden -als de dijk er veilig en sterk omheen ligt. zoo konden de oud- leerlingèn pas beginnen aan hun levenstaak- te arbeiden, nadat zij het M. O. genoten hadden en Veilig en sterk in zien hadden .opgebouwd. De bandversiering, die uitge voerd is in bladgoud op een blank perka menten band, moest het een cachet geven passend bij den geest der plechtigheid. Daartegenover zijn er schutbladen uitge voerd als linoleumsneden, handdruk in fel. rood met wit ornament. De eigenlijke op dracht is geteekend in zwart en wit, waar bij gezocht werd naar een duidelijk lees bare in decoratief werkende lettervorm, geflankeerd door twee figuren, voorstellen de twee groote groepen van menschen die de H. B. S. aflevert, die van de daad en die meer geneigd zijn naar de beschouwing. Voorts biedt het album plaats voor eenige honderdtallen handteekeningen met ver melding van beroep en woonplaats van de reünisten, schenkers van "het album. Na deze welkome toelichting van het werkelijk bijzonder goed afgewerkte album nam de directeur, de heer Zipimermann nogmaals het woord om dank te brengen aan de verschillende sprekers, voor de door hen geuite goede wenschen voor de school en de schenkers van de bloemstukken, die op het podiunt stonden en niet het minst voor het fraaie album. Hierna sloot spr. de officieele herdenkingsbijeenkomst. De bedoelde bloemstukken waren o.a. van het college van curatoren van het gymnasium, van de directrice van -school G en van de dames De Man, die gedurende de 60 jaar steeds buren van de school waren. Velen gingen nu een bezoek brengen aan de keurig versierde burgerschool, waar vrouwelijke leerlingen der hoogste klassen als vriendelijke gidsen hen geleidden. Vele oude herinneringen werden opgehaald, ter wijl door de ouderen met belangstelling kennis namen van de sedert hun verblijf op school aangebrachte veranderingen. Wat leken voor hen 'nu de lokalen klein, de trappen smal, die zij vroeger groot en breed hadden gevonden. De meeste reünisten brachten ook een bezoek aan de sociëteit St. Joris, waar sommige te Middelburg of omgeving wo nende vrouwelijke collega's thee aanboden en waar een gezelligen geest heerschfe. Die geest was niet minder aanwezig bij Het officieele rèunisten-diner. Dit ving in de keurig versierde groote zaal van het Schuttershof te ruim 7 uur aan en werd opgeluisterd door de versterkte kapel HöfeleinBekker. Nadat de muziek het Wilhelmus had'ge speeld, dat staande werd medegezongen, bracht de voorzitter van de tafel, de heer Van Woelderen, een driewerf hoerah op H. M. de Koningin uit. Zooals gebruikelijk, geraakten tegen het dessert de sluizen der welsprekendheid open en ditmaal voor zeer geruimeri tijd. De voorzitter bracht dank aan den Com missaris der Koningin, den burgemeester en den inspecteur van het M. O. voor hun tegenwoordigheid, alsmede de aanwezige oud-leeraren. Vervolgens bracht spr. dank aan directeur en leeraren, die het initiatief namen voor deze herdenking, en voor het vele werk van het voorbereiden der uit voering van de operette „Columbus". Toen spr. zich tot de reünisten richtte en speciaal eerst tot den nestor, den heer mr. E. Fokker en tot generaal Snijders, een man met een hoogstaand en echt Zeeuwscb karakter, werd aan dezen Jaaf- sten spontaan met het Wilhelmus hulde ge bracht. Na verschillende ingekomen tele grammen van gelukwenschen te hebben voorgelezen bracht spr. nog bijzondere hulde aan den heer Herman Snijders voor het werk, dat hij aan alle voorbereidingen heeft gehad en ten slotte ook aan dert vol ijverigen secretaris van de commissie, den heer L. A. van der Harst. De Commissaris der Koningin noemde in zijn rede o.a. den naam van den heer Troll, secretaris der leerarencommissie. wien hij hulde bracht om te eindigen met een dronk op den leider der school. De burgemeester dronk tevens als voor zitter van de commissie van toezicht op de goede wijze waarop directeur, leeraren en leeraressen hun werk doen. De heer Dr. Coops bracht een dronk uit op den nieuwen minister van onderwijs. De heer C. J. Snijders bracht dank voor de hem een paar maal gebrachte hulde, doch moest zeggen iets dergelijks niet te hebben verwacht, omdat hij gekomen is met het doel als gewoon rèunist de kennisma king met oude schoolvrienden te hernieu wen. Spr. heeft behoefte gevoeld aan een bedevaart naar de plaats waar hij gereed is gemaakt om door de poorten van het leven te gaan. Spr. brengt huide aan de directeuren en leeraren uit den tijd dat hij school ging en is overtuigd, dat.de tegen woordige goede opvolgers van bedoelde docenten zijn. De heer mr. E. Fokker dronk als oudste op de jeugd, de heer De Vulder van Noor den op de aanwezige dames, de heer Her man Snijders bracht ook een dronk uit op de Burgerschool, de heer Coster, directeur van de burgerschool te Vlissingen, verze kerde er geen animositeit bestaat tusschen de "beide burgerscholen en wenschte den heer Zimmerman toe, dat hij nog lang aan hét hoofd der Middelburgsche school zal staan. De beer W. de Graaf deelde o.a. mede. dat waar Pluvius blijkbaar geen réunist is, hij de oorzaak wordt dat het Vrijdagmorgen te houden sportfeest tot la ter moet worden uitgesteld, en nooqigde dan vooral hen, die in de omgeving wónen tot een bezoek uit. En zoo ging het maar voort, de eene spreker na de andere. Wij- moeten; ons beperken en kunnen hen -niet aile vermeldefi. Wel willen wij nog gaarne wijzen op de serie aardige lichtbeelden, dk foto's van" verschillende groepen der leer lingen eh portretten van* directeuren en, leeraren, hetzij" van vroe'gerof vari «thans-te zien geven. •-•••- De secretaris-penningmeester, de heer v. d. Harst, die voor deze verrassing had ge zorgd, had daarvoor een "welverdiende hul de in. ontvangst te nemen: Dit deel van de- feesten zal bij de deelne'mërs ook zeker lang in aangename herinnering blijven. VLISSINGEN, 11 SEPTEMBER. Steunverleenmg voor de geteisterde streken. .Gecollecteerd N. H. Kerk f 1 f" Opbrengst uitvoering Marine Sanatoriumfonds - 31.60 W. S 1. M. C. I. J. B 2.50 Busie geplaatst bij P. J. Sie gers <55 Zoon 1995 Twee busjes geplaatst bij den heer Desmet Luxor Theater - 38.521 Reeds verantwoord - 2554.80 Gestort bij de firma De Kos ter <S Co. N. N 2.50 W J. M. - 10.— Totaal 2662.8712 VMssingscbe vrijwillige brigade tot redding van drenkelingen. Vanwege bovenvermelde brigade is het aantai reddingshaken wederom uitgebreid. Thans is nl. aangebracht een baak langs de steenen trap, loopende van het Beursplein naar het standbeeld van De Ruyter. Hulpbehoevenden. In den afgeloopen nacht meldde zich een 17-jarig meisje om hulp aan het bureau var. politie, omdat zij, zooals zij voorgaf, hier afscheid van een naar het buitenland ver trekkend familielid had genomen en haar geld had verloren, zoodat zij niet naar \Rot- terdam, haar woonplaats, kon terugkeeren. De politie, die een nader onderzoek naar baar mededeelingen zal instellen, heeft zich barer Ontfermd en zal haar behouden terug keer naar haar ouders wel bevorderen. Mede werd door de politie hulp en nachtverblijf verleend aan een 27-jarigen man die van Den Haag op weg naar Frank rijk, waar hij werk kon krijgen, hier pas seerde en zonder middelen in een tamelijk uitgeputten toestand verkeerde. Scheep vaartberichten. Het Dcensche stoomschip „Skaane" dat te Middelburg een lading hout heeft gelost, ls heden naar Emden vertrokken. Het Engelsche stoomschip „Fox", dat op de reede alhier in aanvaring is geweest met de Belgische motorboot, is met averij op de haven "alhier gekomen. Een politiehonden-demonstratie. Gisteren werd op een aer weilanden aan de „Griffioen" onder Middelburg een politiehondendemonstratie gehouden uit gaande van de Zeeuwsche Politiehonden- dresseervereeniging „Algemeen Belang". Tengevolge van het minder gunstige weer genoot deze demonstratie niet die be langstelling waarop ze anders wellicht had kunnen rekenen, en was de weersgesteld heid misschien ook oorzaak, dat enkele nummers van de spring- en gehoorzaam heids-oefeningen. die van 10 tot 12 werden gehouden tegenvielen. Van 12 tot 1 uur werd gepauzeerd. De na de pauze uitge voerde nummers, die speciaal gewijd wa ren aan de op- en nasporingsdienst, het zgn. „stellen", kunnen alleszins als ge slaagd heeten en gaven vaak verbluffende staaltjes van de schranderheid der dieren te zien. Als extra-nummer werd gedemonstreerd de berooving van een bankgebouw door individuen, die daarbij gebruik maakten van een auto. Als aan het slot de individuen, wier auto: onklaar is gemaakt door het stuk schieten, der banden door de hen achtervolgende po litie en nadat zij zelf, na hun amenutie te hebben verschoten, de vlucht nemen wor den de gewaande bankroovers „gesteld" door de twee honden, die bij deze demon stratie de meeste punten verwierven. Bij deze demonstratie werden de navol gende prijzen toegekend 1ste prijs C. van Loon, rijksveldw. brig.-tit. te Hein- kenszand met „Hetty", 83 punten. 2e prijs M. Janse, jachtopziener, te Se- roöskerke (W.) met „Max" 82'/o punten. 3e prijs P. Slager, gemeenteveldwach ter te Colijnspiaat met „Rex" 79'/2 punten. 4e prijs C. Eversdijk, rijksveldwachter brig. tit. te 's-Heer Arendskerke met „Ko ran" 7Sy2 punten. 5e prijs J. A. Hamers, wachtmeester Kon. marechaussee te Vlissingen met „Tom" 77 punten. 6e prijs A. Janse, rijksveldwachter te Souburg met „Leo" 73 punten. 7e prijs M. van Schaiic, rijksveldwachter brig. tit. te Arnemuiden, met „Max" 72 punten. 8e prijs D, van de Vreugde, gemeente veldwachter te Kamperland, met „Lyda" met 59y2 punten. 9e prijs A. de Bel. jachtopziener te Wolpha a rtsd ijk met Max' met 47'A punten. Bovendien werden nog extraprijzen be haald door de eerstgenoemde vijf honden, waaronder een geldprijs, geschonken door den burgemeester van Koudekerke. Met ingang van 16 September a.s. is de commies-titulair G. S. de Jong verplaatst van Middelburg (post- en telegraafkan toor)) naar dat te De Bilt en aldaar be last met de waarneming van het beheer. Een cycloon v Reeds gisterenmiddag iiypen te .Bpeskens 1 geruchten over een cyelppii,,'welke in de cnrtstreken> vjar*. Vperèn zou, gew.oèd hebben, peze: geruchten .werdén bevestigd, tóen vanuit België naar daar vverd getelegrafeerd Uat daar een zware cyclóóji woedde en den yisschers ontraden .werd zich op. zee fe be-" geven. Deze waren echter, reeds ter vangst; doch zij zijn door het zware weer spoedig teruggekeerd. "Ongeveer'ter hoogte van Westkapellehebben, zij waterhöozen, welke ontzettende geluiden voortbrachten, gezien. Zij konden den weg van de hoos vólgen tot ongeveer Borssele, waar de hoos schijnt te zijn gevallen. AVij mogen dus van geluk spreken,, dat de cycloon, wat ons land be treft, zijn weg over het water heeft geno men. Volgens berichten móeten er echter in Yperen zware verwoestingen zijn aange richt. Dit moet des morgens om half negen gebeurd zijn. Des middags nam men te Breskens in het Zuiden een koperkleurige lucht waar. Pohtie-diploma. Voor het politie-diploma met aanteeke- ning is te Amsterdam geslaagd de heer M G. j. Contant te Goes en voor het gewoon diploma de heer J. A. Duine te Meliskerke. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. - Tot lid van het provinciaal college van toezicht op het beheer der kerkelijke goederen, er» fondsen van de. Hervormde gemeenten in Zeeland zijn herbenoemd de als zoodanig op 1 Januari 1926 aftredende, heeren mr. A. A. de Veer en mr. H. F. Lantsheer, beiden te Middelburg en M. A. Bleiker te Schoondijke. Jubileum ds. B. Tichelman. Zoo we reeds hebben gemeld, was het 12 Augustus 25 jaar geleden, dat ds. B. Tichelman, Ned. Hen-, predikant te Sche- venmgen. vroeger o.a. te dezer stede, het ambt der Evangeliebediening aanvaardde. Om aan veler wensch te voldoen, werd dit zilveren jubileum niet in de vacantiemaand doch eerst gisterenmiddag gevierd. 's Middags half drie werden ds. en mevr. Tichelman per auto van huis afgehaald. De officieele huldiging had plaats in het, met groen versierde, wijkgebouw „Thabor" waar de voorzitter der huldigingscommissie, de heer A. v. d. Toorn Jzn., den jubilaris toesprak en hem namens de commissie uit de gemeente een fraaie schilderij, voorstel lende de Oude Kerk, een enveloppe met inhoud, benevens een album, bevattende de namen van hen, die bijdroegen voor het huldeblijk aan den beminden predikant. Voorts spraken nog ds. H. J. de Zwart, praeses van den kerkeraad, en de heer P. Hoogenraad namens kerkvoogden. Een koortje, bestaande uit leerlingen der Chr. scholen in de wijk D der Ned. Herv. gemeente, zong ds. en mevr. Tichelman een lied toe. Zondagavond 13 September hoopt ds. Tichelman een gedachtenisrede uit te spre ken. De St. Canisius-feesten. De Caivisiusfeesten te Nijmegen zijn ge ëindigd. Het program van den laatsten dag werd evenals dat der vorige dagen in zijn geheet uitgevoerd. De lichtstoef van Dins dagavond was een groot succes. Voorop

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1