„electrdT MAANDAG 7 SEPTEMBER Séentebestuur MAG AZ IJl TURBATOi] STOFZUIG! O TOEBAC! B Stoomvaart. BINNENLAND FEUILLETON De Verschoppeling Stads' en Provincienieuws No. 210 6 4.27 ''I 7 5.07 j«l G E N D 7"^ ermakelijkliedfcj, i Vergadertasé,^ lederen avond i I ellmg, aanvang a ,„'1 Zaterdag- en - Dagelijks bioscoop avonds 8 uur fc"J rdag- en Zondag, tannla. Dageiljw et het origineele tannla. Zaterdag rt answedstrijd voor aj - Dagelijks soiree dis! 'ijsdansen. Zondag vaj atinée van 8—liJJ lederen avond soima dags en Zondags 1 rteinber. VlissisJ emging „Koningin ifl aret- en tooneelavonf J dschap", 8 uur. Zaterdag, Zoti, 1 uur concertMatiri jl 46, Zondag van ljjj Maandag van 4tl"T tember. Voordracht J Concertgebouw, 8 Vrasgt 6 RATI' Demonstratie met de 2 jaar garantie.^ Prijs f 125.. Is op gemakkeljltl betalings-condities s verkrijgen. gij gaarne een io-Ontvangtoesteltl dat op 't oogenbliti tegen minimum psl :ven inlichtingen,'ti:J liets. Voor heereml s alle hulp zonderuT g. Gereedschap infc| evredenheidsbetuigis nden. inzaam aanbevelen! nstr. 42, Vlissinj DE ALOM BEKEN! tuur gevraagd ser een IOVENWONING ein gezin. Briever.il ureau „Vliss. Coufflj rrgen-Middelb.-Ro"' rsschengelegen ptó"' OER VAN PASSAOI ïoederen EN vffil :oop een RKMANSWONING| angesloten. esVrouwestraat 1 T. *144- 1.1. IH. 8 September tag 7 ag 8 sdag 9 erdaglO Inform*tier. U ird&za: N.V. TraMport- v.h. Erv« d. ulburg: 3. EENHOOÖ t. W, t. OOSTEfflfOOp» iht-Chte. BÜITEHH© VLISS1N0SCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- u f9 20 per drie maanden. Franco CAnr hét geheele rijk ƒ2.50. Week-abon- "omenten 17 cent, alles bij vooruitbetaling. 11 Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 4 regels 1.10 voor iedere Jrl meer 26 centbij abonnement spe cie prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en uprti ur Koop en Verkoop, Dienstaanbie- èn Dienstaanvragen, enz., prijs, bij fSbetaling van 1-5 regels ƒ0.75, elke rEFaniüfeberU;hten van 1—6 regels ƒ1.70, iedere regel meer 26 cent. AFSLUITING GEDEELTE VAN DEN MIPLIWENDIJK EN GEDEELTE VAN DE W WALSTRAAT. Burgemeester en Wethouders van Vlis- ,;„een brengen ter openbare kennis, dat reii gedeelte van den Nieuwendijk (hoek Walstraat) en de Walstraat vanaf de Nieuwstraat tot aan den Nieuwendijk voor het verkeer gesloten zal zijn op Woensdag 9 en Donderdag 10 September a.s. f Vlissingen, 7 September 1925. Burg en Weth. voornoemd VAN WOELDEREN. De Secretaris. F. BISSCHOP Het verdrag tusschen Nederland en België. In de 29 Augustus te 's-Gravenhage ge houden vergadering van het hoofdbestuur van het Algemeen Nederlandsch Verbond is de volgende motie met algemeene stem men aangenomen Het hoofdbestuur is van oordeel, dat het verdrag tusschen Nederland en België van 3 April 1925 door zijn groote eenzijdigheid een zeer groot gevaar vormt voor de een heid van den Nederlandschen stam en acht dat verdrag daarom in zijn tegenwoordigen vorm onaannemelijk. De legerreorganisatie. De heer Dresselhuijs heeft den minister van oorlog gevraagd of hij bereid is de redenen, mede te deelen, die hem er toe heb ben geleid, om het boekwerk, inhoudende de nieuwe oorlogsorganisatie van 't leger, welke organisatie tot dusver steeds voor het publiek bekend was, geheim te stellen, voor zoover men er de legersterkte uit zou kunnen opmaken, waardoor de sterkte en de opzet van onze weermacht aan het open baar oordeel wordt onttrokken /s de minister niet van meerling, dat Zoo danige geheimhouding in strijd is met den geest van openbaarheid, waarvan in dezen' tijd de nuttigheid is erkend, en met het lid maatschap van Nederland van den Volken bond, en is hij alsnog bereid om den nieu wen maatregel van geheimhouding in te trekken, opdat voor het volk inzicht aan gaande de nieuwe plannen van ontwikke ling en organisatie van ons leger mogelijk blijft Zoo niet, is hij dan bereid althans die or ganisatie voor de leden der Kamer ver krijgbaar of ter inzage en bestudeering te doen stellen, als noodzakelijk gegeven van beoordeeling van het legervraagstuk Dividend en tantièmebelasting. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging van de wet op de dividend- en tan tième-belasting. De Nederlandsche belastingwetgeving gaat van het beginsel uit dat ten aanzien van lichamen, die ook buiten Nederland aan belasting onderworpen zijn, dubbele belastingen zooveel mogelijk moeten wor den vermeden. Te dien aanzien treft de wet door E. M. JAMESON. (Nadruk verboden). ..Wil je nu af gaan vroeg hij, terwijl hij een verandering in' blaar opmerkte. „Maar natuurlijk, meisje, als, je wilt. Je ziet er vermoeid uit." Ballantyne bracht ze naar dè auto en juist voor deze wegreed leunde Fenella voorover, stak haar hand uit én glimlachte onzeker als een kind, dat spijt heeft van iets wat het misdaan heeft. Toen de auto wegreed, liet ze haar hoofd tegen haar vaders schouder rusten en sloot haar oogen. John Ransom's stevige arm sloeg hij om naar heen er was een brok in zijn keel. ..Dus mi ga je je ouden vader in den j-teek laten, hé begon hij. „Maar voor- «P'Stocfl zeker n°8 "iet Wij zullen er met Ballantyne. eens over praten. Ik 'ben «ij dat je hem hebt uitgekozen hij is een an, door en door, en ik ben dikwijls met lifa1 'i? aanraki»g gekomen doordat hij al io alleen was. Niemand die intiem met riiiw* W3S en als gev°i& waren er weinig raft? J??*. "even voor hem van waarde hawil n' 's een heste jongen en een dnm \We[ ?r' niettegenstaande zijn -rijk- mali 4 ie 0l,den vader erg blij ge- kt. maar ook wel verdrietig, Fenella. onl]Kr™?.der Seleefd had, Fenella, zou ze H u3- z,jn geweest." '1 hield plotseling op, want zelfs niet \rnnu. i on over z'in gestorven ergens anders"" "Misscta is blij - lee/fe^tf wan2,ejde naar zijn groot, hol, uit terug. Hij ging zijn woning nu moest v* n,e"w oogpunt bekijken. Het aanstaand aK -lj worden om zijn kleine aanstaande bru.d waard te zijn te ontvan- s*n. üe zonnige kamers zou ze voor zich op de dividend- en tantième-belasting 1917 dan ook in de artikelen 27 tot en met 29 eenige voorzieningen, welke echter naar de meening van den minister het beginsel niet genoeg recht doen wedervaren. Vooreerst ziet hij geen reden om aan lichamen,'die in het buitenland werken, een andere behandeling ten deel te doen vallen, dan aan de lichamen, die in Indië aan be lasting onderworpen zijn. De laatstgenoem den krijgen op hun Nederlandsche belas ting een vermindering tot op een derde, de eerste slechts van de helft. Waar reeds het weigeren van vollen vrij dom een dubbele belasting tot gevolg heeft, acht de minister geen reden aanwezig, om het Nederlandsche kapitaal, dat in het bui tenland is belegd, anders te beschouwen dan het in Indië belegde kapitaal. In de tweede plaats wordt er op gewe zen, dat art. 29, hetwelk aftrek toestaat ter zake van het bezit van aandeelen op naam in Indische of buitenlandsche maatschap pijen,als eisch voor dien aftrek stelt,dat de hier te lande gevestigde maatschappij ten minste 9/10 gedeelte van het kapitaal der Indische of buitenlandsche maatschappijen bezit. Het is gebleken, dat deze eisch van 9/10 gedeelte van het aandeelenkapitaal te streng is immers daardoor kunnen ver schillende hier te lande gevestigde licha men, die een belangrijk deel van het aan deelenkapitaal van Indische of buitenland sche vennootschappen bezitten, welk aan- deelenbezit echter minder dan 9/10 gedeel te van het aandeelenkapitaal bedraagt, geen aanspraak op reductie maken. De minister acht dit niet billijk hij is van meening, dat, evenals art. 3 ook art! 29 van het gebinsel moet uitgaan, dat dubbele belasting ten gevolge van aandeelenbezit, ongeacht de grootte van dit aandeelenbe zit, moet worden voorkomen. De Spoorwegen. Onder de voorstellen van de directie van de Neder]. Spoorwegen inzake wijziging van het Algemeen Reglement Dienstvoor- waarden, gezonden aan de organisatie van het spoorwegpersoneel, is mede opgeno men het pruim- en spuwverbod. Inzake de verlofdagen heeft de directie meegedeeld, dat het in haar voornemen ligt, de bepaling, dat verlof op Zaterdag voor hen, die den vrijen Zaterdagmiddag hebben, voor een halven dag verlof telt, in te trekken, daar zij het niet billijk acht, dat voor bedoeld personeel aldus een uitzon dering wordt gemaakt op den regel, dat een halve dag verlof is verlof gedurende de helft van het aantal op den betrokken dag te vervullen diensten. Het administratieve personeel heeft indertijd den vrijen Zater dagmiddag gekregen tegen vervroeging van den werktijd met een half uur, zoodat de diensttijd van dien vrijen middag geheel ingehaald wordt. Inzake vrij vervoer wil de directie be paald zien, dat voor schoolbezoek ook de kinderen der ambtenaren voortaan derde klasse zullen reizen, en deze schöolkaarten slechts verstrekt worden,aan kinderen, die in de woonplaats der ouders geen lager, middelbaar of hooger onderwijs kunnen krijgen. Inzake de wachtgeldregeling wordt e.e,h regeling voorgesteld, welke vrijwel met de rijksregeling overeenkomt, en. in vergelij-, king met de thans geldende regeling zeer ongunstig is voor de jonge wachtgelders bij de Spoorwegen. JDe collectieve arbeidsovereenkomst in het bouwbedrijf. De Landelijke overeenkomst in de bouw bedrijven is zooals men weet tot dusverre door partijen nog niet geteekend. De bestu ren der beide werkgeversverenigingen in dezé bedrijven hebben Vrijdag beraad slaagd over de vraag, of dit alsnog zou dienen te geschieden. Naar „het Volk" verneemt zijn de bestu ren in de bijeenkomst van Vrijdag tot de conclusie gekomen, dat het feitelijk niet meer de moeite waard is, voor den betrek- alleen hebben, naar haar eigen smaak gemeubeld hij zou niet op geld zien om zé mooi te maken. Geld'!:.. 'Hij keek omhoog naar de sterren. Fe nella verdiende dat de feeën hun tooverstaf uits'trektèh bver het huis dat zij ging ber wonen. Hij hield zijn stap in toen haar schoonheid hem duidelijk voor den geest kwam, haar bevalligheid, haar oogen. die hem aankeken alsof zij van hem haar heil verwachtte. Hij wist weinig van vrouwen misschien waren alle vrouwen zoo koud als Fenella. Hij voelde wéér /Ie fluweelzachte wang, die hij met zijn lippen beroerd had. Zij mocht nu niet veel om hem geven, maar hij zou wel maken, dat het verander de zijn eigen liefde was zoo vast, zoo diep, ééns dan zou zij... Hij liep de stoep op en stak den sleutel in de deur, ging zijn stille huis door naar zijn studeerkamer waar hij meestal zat. De bedienden wachtten nooit op hem. Het licht was op toen hij binnenkwam en uit den makkelijken stoel stond iemand op om hem te begroeten. Tot zijn onuitsprekelijke verbazing was het Harry Ransom. „Zoo, Ransom, ben jij het vroeg hij, op hem toeloopend mét uitgestoken hand. Maar de jongen deed of hij die niet zag en had zijn eigen handen diep in zijn zakken. Zijn gezicht was vaal, zijn oogen hadden roode randen hij was het toonbeeld van diepe ellende. Ballantyne, die hem op zijn kantoor had genomen op John Ramsonvs verzoek, wist eigenlijk niet veel van den jongen afhij vond hem een echte jongé slungel. Harry's manieren waren niet bepaald innemend. Maar nu, als de broer van het meisje, waar- ipee hij ging trouwen, moest hij hem wel anders behandelen. „Verbaasd riep hij uit, als antwoord op de gemompelde verontschuldiging van den jongen. Wel, natuurlijk, want je hebt mij nog nooit v^n die nachtelijke visites gemaakt, m-aar ik vind het best hoor. Ga zitten, wil je r" Het licht van de lamp viel op Harry. Hij kelijk korten tijd, dat de overeenkomst, die op 1 Maart 1926 afloopt en voor 1 Nov. reeds moet worden opgezegd, thans nog officieele rechtsgeldigheid te verleenen. Be ter leek het den besturen der werkgevers organisaties te trachten met de arbeiders organisaties overeenstemming te krijgen over een langeren geldigheidsduur van het thans overeengekomene' en den termijn, ge durende welken de overeenkomst zal gel den, met een jaar te verlengen. De afloop van het contract zou dan op 1 Maart 1927 worden gesteld. Gepoogd wordt in den loop der komende week een conferentie van vertegenwoordi gers van werkgevers- en werknemersorga nisaties te beleggen, dié zich met deze op lossing nader zal bezighouden. „Nederland in dén Vreemde". De vereeniging „Nederland in den Vreemde", hield Zaterdag in de groote vei lingszaal van het Beursgebouw te Amster dam de jaarvergadering. In de plaats van mr. Rutgers, die bedankt had als lid van het hoofdbestuur, werd gekozen de heer A. A. de Veer. Nadat het jaarverslag goed gekeurd was, hield mr. dr. J. H. van Zan ten, directeur van het Gemeentelijk Bureau voor de Statistiek te Amsterdam, een voor dracht over de „stand" van de vereeniging. Mr. dr. van Zanten weès op de moeilijk heden, die men had moeten overwinnen om den „stand" een overzichtelijk karakter te geven. Daarom had men zich beperkt tot economische gegevens betreffende Neder land. De opschriften kunnen in verschillen de talen aangegeven \vorden. Men hoopt later een dergelijken stand in te richten ten bate van Ned. Indië. De stand is objectief gehouden, en bepaalt zich tot typeeringen die voornamelijk plastisch zijn voorgesteld. Ook verdere grafieken en statistische ge gevens daartoe aangewend. De heer Vlaan deren gaf ten slotte eenige inlichtingen over de betreffende gegevens, waarna de stand bezichtigd werd. De uitkeeringen te Borculo. De burgemeester van Borculo verzocht aan „de Tel." te melden, dat omtrent de uitkeering aan de slachtoffers van de ramp nog niets bekend is. De burgemeester moet nog steun aan de regeering vragen. De taxaties zijn in vollen gang. Men weet nog niet hoe groot de schade is. Zaterdagmor gen zijn de tachtig man genietroepen, die behulpzaam waren bij de opruiming der ruïnes van de stormramp, vertrokken. Er werd vooraf een toespraak gehouden door den burgemeester, die hen dankte voor den verleenden bijstand. De bevelvoerende of ficier beantwoordde de toespraak. De huren van de noodwoningen zijn ge-, steld op ƒ1.80f2.50 per week, waarbij waterleiding en electrisch licht is inbegre pen. Steunverleening voor de geteisterde streken. Het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis ontving ten bate der slachtoffers van de stormramp, door tusschenkomst van Hr. Ms. gezant te Brussel, van door het dag blad „Het Laatste Nieuws" te Brussel ont vangen gelden 485 francs, van een particu lier te Brussel 5 francs en van een collecte, gehouden op een weldadigheidsfeest, geor ganiseerd door de N.V. „Les grands hotels Modernes" te Spa, 3005 francs. De regels van den weg voor de schooljeugd. Burg. en Weth. van Bussum besloten in het belang van de veiligheid van het ver keer op den openbaren weg aan te schaf fen voor eike openbare lagere school in de gemeente een drietal schoolplaten, dienende' als waarschuwing voor de schooljeugd om zich niet roekeloos of ondoordacht aan de gevaren van het verkeer bloot te stellen, en eert brochure „De Regels van den weg" ter uitreiking aan elke leerling der vijfde bedekte zijn gezicht half met zijn hand. Zonder er -acht op fe willen slaan, deed Ballantyne de kap van de leeslamp iets lager. Harry gaf een zucht van verlich ting. Er was echt verdriet en een geweldi ge tragedie in zijn oogen te lezen, Hij keerde zich met zichtbare moeite naar Bal lantyne toe, als om zichzelf aan te sporen te zeggen wat hij op het hart had. Op een zijtafeltje stond een blad met een flescft whisky en een syphon en een kistje, sigaren. Ballantyne zette het tusschen hen in, noodigde Harry met een handbeweging uit zich te bedienen, maar de jongen weigerde. „Ik zou stikken", zei hij. Hij had altijd moeite zich te uiten; maar nu leek het hem haast onmogelijk. „Ik ben gekomen om op te biechten. Hindert het u als ik rondloop, terwijl ik zeg wat mij op 't hart ligt Ik geloof dat het mij dan minder moeilijk valt." „Zooals je wilt, natuurlijk", antwoordde Ballantyne, die het vermoeden kreeg dat Harry als man tegen man met hem wilde praten. Door het een of ander was hij van jon gen tot man geworden. Ballantyne ging zitten, nam een sigaar, stak hem aan, vol aandacht voor zijn bezoeker. Het volgende oogenblik kwam Harry in het licht bij de tafel en spreidde voor hem op de tafel een stapeltje bankpapier en een handvol goud uit. Ballantyne keek van de tafel naar het verwilderde jonge gezicht. Hij vroeg niets. Hij leunde over de tafel. „Uw geld", zei hij, „wat er van over is." Ballantyne vertrok geen spier op het oogenblik drong de béteekenis er van niet tot hem door. „Is dat een mop, Ransom Ik begrijp er niets van Daarna vertelde Harry in een vloed van woorden haast onsamenhangend door de hevigheid waarmee zé geuit werdén, de "waarheid. Voor 'het eerst van zijn leven sprak hij vloeiend de brandende on rechtvaardigheid, die hij jarenlang gevoeld EEN GOEDE RAAD Zie toe, dat Uw schoenwerk niet meer wordt voor zien van een wille keurig merk Rub- berhakken en-zolen .doch geef acht, dat er uitsluitend onder bevestigd worden Rubberhakkenen/of Rubberzolen merk ECONOMIE. Dan hebt ge Uw geld doelmatig besteed (Ingez. Mededeéling.) en hoogere klassen dier scholen en aan ieder lid van het onderwijzend personeel. De platen en de brochure zijn uitgaven van den A.N.W.B. Algemeen Visscherijblad. Bij A. W. Sijthoff's Uitgevers-Maat schappij te Leiden is verschenen het eerste nummer van het „Algemeen Visscherij blad", veertiendaagsch orgaan voor bedrijf en sport, onder redactie van den heer P. E. van Ren esse. Zooals in een woord ter inleiding wordt medegedeeld, is dit blad gewijd aan de visscherij, de kustvisscherij, de zoetwater- visscherij, de vischsport, den vischhandel in het groot _en het klein, de vischconserven- industrie öi den handel in- en fabricage ^■an visscherijbenoodigdheden. In elk nummer zal een overzicht worden gegeven van hetgeen in de volgende veer tien dagen in de verschillende visebwateren van ons land aan de visschers verboden zal zijn, een rubriek, welke, gezien de inge wikkeldheid van de visscherjj-wetgeving zoowel aan de beroeps- en sportvisschers als aan de politie heel wat gemak kan ver schaffen. Het eerste nummer geeft boven dien een overzicht van hetgeen als regel verboden is. Voorts 2al de handel geregeld op de hoogte gehouden worden van hetgeen op het gebied der buitenlandsche invoerrech ten op visscherijproducten gebeurt het eerste nummer behandelt de wijziging der invoerrechten in Duifschland en Zwd-Afrika en de Poolscbe invoerverboden. In een artikel over de opmerkelijke toe neming der zalmvangsten in het begin van het jaar wordt de vermoedelijke oorzaak- van dit verschijnsel en de kans op een toe- komstigen nieuwen achteruitgang bespro ken. Verder bevat het nummer o.a. een overzicht van den toestand van den haring- handel en de haringvisscherij en een artikel over de instandhouding en de vermeerde ring van den vischstand in de Alpenmeren, en een geïllustreerd opstel over het henge len in de grijze oudheid, dat in het bijzon der den sportvisschers belang zal inboe zemen. VLISSINGEN, 7 SEPTEMBER. In onze Ti jdinghai. Fotó's van de op Donderdag te Purmer- end geopende T.O.V.L.E.T.E.M. van de jl. Vrijdag geopende beurs van de Dameskro niek in den Dierentuin te 's-Gravenhage van de op Zaterdag in den Stadsschouwburg te Amsterdam plaats gehad hebbende pre mière van „Een huwelijk onder Lodewijk XV"; van den heilig verklaarden Petrus Ca- nisius, van welk feit de feesten gisteren had, brak alle grenzen, zijn heele natuur brak zich baan en woedde langs Ballantyne heen, die met diep medelijden voor den jongen vervuld was. Hij vergat op dat oogenblik dat hij Fenella's broer was. Hij was een medemensch, die folterende ziele- angst had doorstaan en ten slotte nog maar een jongen was. Toen de stroom van woorden ophield stond hij op, pakte den spreker bij den schouder en duwde hem in een stoel. Harry liet zijn armen op de tafel vallen, begroef zijn hoofd er in, terwijl krampachtige snik ken hem deden schudden. Ballantyne legde hem zijn hand op den schouder. „Het is in orde met de cheque. Harry. Je zult zooiets nooit weer doen, daarvan ben ik overtuigd. Ik wou dat je maar voor dat je dat deed bij mij gekomen was, als je bang was voor je vader. Over die schuld worden wij het wel eens, als je wilt kan je mij in gedeelten terug betalen. En ik zal mijn best doen je vader te overtuigen dat een leven op het land beter voor je is. Ik ken een aardige kerel, die een boerderij heeft en die blij zal zijn met zoo'n groote, flinke vent als iij bent. Daar zal je goed vooruit komen, dat is je element. Ik ben blij, dat je bij mij gekomen bent het is alleen maar jammer 'dat je niet eerder kwam." Harry zat rechtop en bedekte zijn onaan zienlijk* gezicht met zijn hand. „Gisteren zou u me niet zoo behandeld hebben", zei hij langzaam „vanavond bent u anders. Ik kan niet uitleggen wat ik bedoel, en... ik ben niet bang voor u wel toen ik nog moest komen, maar het vloog door me heen, dat ik u de waarheid moest vertellen, of u me aan de politie zou over leveren of niet, omdat het tegenpver Fenel la zoo laag was. Maar dat za^ ik later." Ballantyne's sigaar was uitgegaan en toen hij deze weer aan wilde steken beefde 'zijn hand ineens en de lucifer viel op den grond. ,Je zuster Wat heeft zij met de zaak uit te staan Dit is iets tusschen jou en mij zijn aangevangen van het bezoek der Zweedsche oorlogsschepen aan ons land. De schepen hebben ligplaats genomen aan de Prins Hendrikkade te Amsterdam van de officieele ontvangst ten stadhuize van de deelnemers aan de studieweek voor kunstgeschiedenis te Breda. Onze foto stelt voor de groep der deelnemers vóór het stadhuis. Grand Hotel Britannia. De tweede danswedstrijd in dit seizoen die Zaterdag in het hotel Britannia werd gehouden, trok even groote belangstelling als de eenige weken geleden in hetzelfde hotel gehouden danswedstrijd. Een bijzondere attractie voor de concur- reerende paren bestond in vier gratis pas sage-biljetten heen en terug van Vlissingen naar Folkestone met een der mailbooten van de stoomvaart-maatsch. „Zeeland", die voor twee der met den eersten prijs be kroonde paren waren uitgeloofd. Twee ap- rere eerste prijzen bestonden uit fraaie luxe- voorwerpen. Het publiek trad wederom als jury op. Alle vier eerste prijzen voor fox-trot, "wals, foxiblues en tango waren ditmaal door het aanwezige publiek toegekend aan het paar ro. 4, mej. M. Vetter en den heer Frank, welk paar echter twee der prijzen afstond aan de volgende paren, die naast het paar 4 het hoogste aantal van stemmen hadden behaald, nl. paar no. 7, mej. M. Mulder en de heer de Koning en paar no. 2 mej. E. Mulder en de heer Leeuwenburg. Behalve aan de bekroonde paren werd aan alle 3b dames en heer en, die aan den wedstrijd hadden deelgenomen, een souve nir uitgereikt. Na afloop der wedstrijden gaven miss Betts en haar partner die dezen goedgeslaagden avond had georganiseerd, een demonstratie van moderne dansen, die door het publiek met groote belangstelling werden gevolgd en met applaus werden be loond. Naar wij vernemen, zal miss Betts Zater dag a.s. voor het laatst in dit seizoen een demonstratie geven van haar mooie en keu rige wijze van dansen en daarna afscheid nemen van de gasten van het hotel Britan nia en van onze badplaats. Een gouden jubileum. Gisterenmorgen werd op het bureau van het Ned. loodswezen de heer P. J. Guttig, commissaris van het loodswezen, in tegen woordigheid van het personeel, door den diecteur geluk gewenscht met zijn gouden jubileum, hetwelk de heer Guttig morgen hoopt te herdenken. Deze huldiging had reeds gisteren plaats, omdat de directeur van het loodswezen voor eenige dagen afwezig is. De heer Guttig, die 11 December 1861 te Rotterdam werd geboren, trad 8 September 1875 bij de marine in dienst. Hij doorliep de verschillende subalterne rangen en werd 1 Juii 1900 als opperstuurman eervol ont slagen en met ingang van denzelf- den datum benoemd tot adjunct-commissa ris der loodsen te'IJmuiden. Den 1 Juli 1903 volgde de benoeming'van den heer Guttig tot commissaris van het loodswezen te Delfzijl, in welke functie hij 1 Mei 1910 werd overgeplaatst naar Hellevoetsluis. Sedert 1 Mei 1919 is de heer Guttig als commissaris te dezer stede werkzaam. Het zal den jubilaris morgen zeker niet aan blijken van belangstelling ontbreken, want de heer Guttig mag zich in de alge meene achting van het personeel verheu gen. Aangenaam in den omgang bezit het personeel van het loodswezen in den heer Guttig een welwillend chef, die ook bij zijn superieuren hoog staat aangeschreven. Concert Bellamypark. Door het slechte weer kon het concert van de Vlissingsche Postfanfare gisteren avond niet in de tent op den Boulevard Evertsen doorgaan, doch werd in het Bel lamypark gegeven. Hoewel de muziek, die ten gehoore werd gebracht, niet moeilijk was, kan men toch van een aardig concert zij behoeft er niets van te weten." „Zij weet het", zei Harry. „Ik vertelde het haar vanmiddag-. Ik dreigde haar dat ik me van kant zou maken. Ze zei, dat ze mij wilde helpen als Ze kon, maar ze zag niet in hoe..." Hij brak zijn zin af, getroffen door een blik uit Ballantyne's oogen. „Ga door." „Ik zei haar dat zij... dat u..." Hij hield- verward op. „Dat ik..." „Nu, gauw wat?" „Dat u razend veel om haar gaf, en wacht even later wist ik wat een hond ik was als ik haar zou laten lijden voor wat ik gedaan had, en daarom kwam ik zoo gauw mogelijk hier om schoon schip met u te maken. Zij was zoo geschikt voor mij, en u al. Ik kan u niet half zeggen hoe :k me voel." De kamer draaide rond voor Ballantyne. Een blinde woede pakte hem beet. Hij staarde den spreker aan met oogen vol smart en ongeloof. Toen hij den verbaas den blik van den jongen ontmoette her kreeg hij zijn zelfbeheersching en lachte. Dat was geen aangenaam geluid. „Je deed nu beter met naar huis té gaan", zei hijmet een doodelijke kalmte in zijn stem !,ik zal om die boerderij den ken. Goeden nacht." Hij ging naar den haard en wachtte tot hij de voordeur hoorde dichtslaan. Dus was dit de reden geweest. Nu begreep hij. Ter wijl hij de kamer op en neer liep werd het langzamerhand lichter in zijn hoofd en be gon hij plannen te maken. Ja, hij zou haar aan haar koop houden. Zij moest lijden zooals hij leed. Zij zou er zonder kleer scheuren niet afkomen. Hij trok de jalou- zieën omhoog en keek naar buiten. De dag was aangebroken en buiten was on doordringbare mist, juist zoo grauw en somber als zijn leven. Hij dfaaide de knop van het licht om en ging naar boven. (Slot volgt.)

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1