MAANDAG 3 AUGUSTUS 'nPMFF.NTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON DE HAND DER TRAGEDIE Stads» en Rrovincienieuws ging' Voeten 9-No.fSO die waren blijven aren. deren dag spraken r met elkaar en toer lagen en moeder ze ze niet zooals ze au- •en poosje te fluiste- pen. Liesje dacht er op haar verjaardag was in het vooruit- een dag al bijna het hilde vergeten. Maar rtdurend over. ldig. Moeder had ge- uder dan Liesje en moeten zijn. Ze had ok niet aan dat dolle meedoen, bevreesd I met haar prachtige, zou. Liesje hield veei eel als zij hield van él, heel veel. Wie zou uden van Eveline, de met de echte, lange enkbrauwen, die be ad en zoo een prach- droeg? Ze had haar lotmama gekregen op e zag er nog net zoo s op den dag dat ze >ie zorgde goed voor zuinig op de mooie r gekregen had. Ver- eline eens was over- et Mathilde was ge er niet aan denken, was het nu wel voor ar ongedaan maken, 'fir Maar hoe dan toch? koopen Daar had eld voor, want haar ïeelemaal leeg omdat ren een werkmandje iesje morgen op haar ou doen. En het zou vóór ze weer zooveel dat ze een pop zou moest ze nu toch be- as toch akelig ook als gen haar bleef doen. e overeind in bed. Er in haar opgekomen, ok. ie nu eens aan Jopie I eline nooit, nooit meer Want als je eenmaal natuurlijk nooit meer er afstand van had het Qok niet meer je zou ze nooit meer op mogen loopen, nooit de vriendinnetjes haar n toonen Integendeel, staan als Liesje haar van „mijn Eveline" Jopie een leelijke ge- >ok eens stilletjes Eve- an hadden ze haar ten- ien. Maar onmiddellijk e, dat ze hiermee haar I n maakte en ze zag n. en Die lieve Eveline, pop, haar trots, haar ook, arme Lies, die 1 moeten verliezen. En Jopie's schuld, n kloek besluit. Even I ar de rustige ademha- I het bed aan den over- I behoedzaam op der j enen sloop ze de kame: naar het speelvertrek. licht te ontsteken, be- I haar zou hooren. Ge- I maan echter juist aan huis naar binnen. Met knielde Jopie in haar ne neer. poppie", fluisterde ze. Eveline met de lange, I innig tegen zich aan- I ve, lieve poppie. Wees Liesje zal wel heel lief 1 .ainmie blijft toch iede- I als ze nog langer aar- I ke besluit niet na zou I Eveline in haar armen. I apier en een potlood en den had, schreef ze bij I cht van de maan Wees niet meer boos op I lier Eveline in de plaats voor altijd. Wees asje- d op me. Jopie." speld en hiermee be- efje op Eveline's jurk. 1 r armen gekneld, sloop apkamer terug. Stilletjes nog en zette haar dan :sje's bed ug naar haar eigen le verend instapte. Met een eens over zich heen en oogen om de tranen die aten glippen. VL1SSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en éraeent!" opFr^'® rneren ƒ2.20 per nrie maanden. Franco coo'r het geheeie rijk ƒ2.50. WeeK-abon- nementen 717 cent, alles bij voonntbetalmg. afzonderlijke nummers a cent. ADVERTENTIE PRIJS Van 1—a regels11.10 voor iedere •reeel meer 26 centbij abonnement spe- VeTh u' Koop en Verkoop. Dienstaanbre- Ta'mTiSeJicht^van 1-6 regels 1.70, i iedere regel meer 26 cent. ONVEILIGHEID VAARWATER. Schietoefeningen te Vlissingen. I De Burgemeester van Vlissingen maa.t la-n zeevarenden bekend, dat op 6, zoo II o'odic ook op 7 Augustus a.s. om 9 uur iv'oorm. schietoefeningen zuilen worda" ?s~ 'houden niet licht geschut, geplaatst op den IwèsteHiken oever van de Marinehaven Ónveili» is een gedeelte van de Wester- Tschelde en van de reede i-an Vhssingen tu»- ischen de peilingen 95 en 15a (\Jare ■richtingen) van de batterij tot een afstand Ivan 7 K M. Vlissingen, 3 Augustus 19-5. De Burgemeester «ornoemd^^^ ONVEILIGHEID VAARWATER. Schietoefeningen te Helder. I De Burgemeester van Vlissingen maakt laan zeevarenden bekend, dat op 4 en 5 Augustus, aanvangende 9 uur vm. schiet- oefeningen zullen worden gehouden met licht geschut. Eén uur voor den aanvang ■der schietoefening zal op Erfprins een roo ide vlag worden geheschen. Onveilig is de zee m Op 4 Augustus in de richting N. tot W. Ivanaf Erfprins tot een afstand van 5 K.M. It op 5 Augustus in de richting N. tot Zw. |tot op een afstand van 8 K.M. gerekend '|van den vuurtoren. Vlissingen, 3 Augustus 1925. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Het nieuwe kabinet I Naar wij vernemen za' de samenstelling "iVan het nieuwe kabinet heden in de Staats- kou rant worden bekend gemaakt. Het ligt ii de bedoeling, dat de ministers Dinsdag te 2 uur nam. ten paleize Het Loo door H M. de Koningin zullen worden beëedigd. 'I Nog dienzelfden dag zullen de nieuwe ministers, na aankomst te 's-Gravenhage, ■%le portefeuilles van hun voorgangers over- .Jnemen. Afscheid minister De Visser. g Zaterdag waren de ambtenaren van het departement van onderwijs, kunsten en we tenschappen in de gelegenheid om afscheid te nemen van den minister, dr. J. Th. de Visser, in zijn werkkamer, waar eenige - bloemstukken namens het personeel van het 3 departement geplaatst waren. Mevr. De Visser woonde het afscheid bij. L? Minister De Visser sprak den ambtenaren een afscheidswoord toe. Hun hartelijkheid was hem een bewijs van liefde tot hem, een bewijs van waardeering voor hem en zijn arbeid, maar dit alles wieip spreker terug op de ambtenaren. Wanneer het de partement van onderwijs, kunsten en we tenschappen veel tot stand heeft gebracht is dat niet in de eerste plaats het werk van den minister, aldus spreker, maar in hoofd zaak de arbeid van zijn trouwen staf van ambtenaren. Daarvoor zegde spreker in het afscheidsuur hartelijk dank de ambtenaren hebben met dien arbeid het vaderland gediend. Spreker heeft veel liefde van men- .^chen genoten, liefde, die hem vaak klein 26 door E. FHILLÏPS OPPENHEI.M. ik oen, zoo werd ze wakker. Liesje Jopie's hals geslagen. N dat lief van je, maar i, ik wil hetniet heb- van Eveline „Neen Lies", zei ze naar niet meer overik I at je weer goed op ine isje een zoen en beiden oon tegen elkaar. •orde, wat Jopie had ge- I een kus en zei ze Je I f meisje en dit maakt verheugd. Den geheelen j. een zachte, blijde stem- et Lies gearmd liep ze I et deze uit school naar rijft hun verbazing, toen Eveline nog een andere en, precies op elkaar ge* had de nieuwe Eveline n een lichtblauw zijden geschenk van grootmama haar eigen Eveline terug. ssen overlaadde en een reugelden zich twee paar |g am a's hals om haar voor te bedanken. HOOFDSTUK XXII. Een verdrag. J Zooals men gemakkelijk zal kunnen be grijpen, had ik voor dien dag meer dan genoeg van Olive Berdenstein. I aa[, tot mijn verbazing werd er zacht gescheld dien zelfden middag en zij werd aangediend. A Zij trad zenuwachtig binnen, blijkbaar ;n het onzekere, hoe ik haar zou ontvangen. K 2e,oof, dat zij volstrekt niet verwonderd zou geweest zijn, als ik haar gezegd had, V waken dat zij wegkwam. H -df ik mijn eersten indruk had ge- nebben Z0U zeker Se(toan IJJt bedacht mij evenwel en ofschoon ik n,et de kand gaf. onderdrukte ik mijn Igroazmg over haar komst en wenkte haar Jp" m te- nemen- Zij was veel eenvoudi- oi-'hh! k tt!' dan ik ooit gezien had. in een 7J? dr.Ume Japon, keurig gemaakt. J zat heel stil en ik kon zien, dat zij erg zenuwachtig was. den zooveel mogelijk van afgewend. Toe,, zij begon Vpraten *a» net snel en op zachten toon. is mfiV?™"d.erste'' dat 11 zeer verwonderd lor»n"'lr Z,e7' Miss Ffolliot' na va" herkennen Z''' a'S °m 'laar terrein te "naülel!'ka|rivvoordde ik. toi' te ffli00t,oer®t een Ullr Sel",en naar u ïers zon iï'.iS g'"g terstond «E «'OK. an- anderd zijn Weer van Kedacl>ten ver doen Heï1»Jekomfn om u een voorstel te MP Het zal u wel zeer zonderling klinken, gemaakt heeft, maar het hoogtepunt daar van werd bereikt in de zeven jaren aan het departement. Daar heeft spreker ontzaglijk veel liefde ondervonden en het was hem een behoefte uitdrukking te geven aan zijn dank daarvoor. Hij wenschte den ambtenaren een geluk kigen levensweg toe en hoopte, dat zij voort zouden gaan te werken met dezelfde kracht en toewijding, in het belang van de volksschool. Namens ae ambtenaren heeft de waarne mende chei van de afdeeling Jager onder wijs algemeen, jhr. mr. dr. W. D. de Jonge, den minister toegesproken. Hij dankte hem voor alles wat hij in 't belang van het lager onderwijs gedaan heeft en voor de hartelij ke samenwerking en de sympathieke hou ding door den minister tegenover zijn amb tenaren steeds genomen. Namens het bodenpersoneel heeft de oud ste bode. de heer F, A. Boterweg, den mi nister toegesproken. Pensioenen van gewezen militairen in gemeentelijke betrekkingen. De minister van financiën heeft aan de Tweede Kamer een nota van inlichtingen gezonden betreffende het adres van den Nederlandschen Bond van gepensionneer- den re 's-Gravenhage, houdende verzoek te villen bevorderen, dat gewezen militairen, die later wegens een gemeentelijke betrek king zijn gepensionneerd, ook in het genot zullen worden gesteld van een verhooging van 40 voor hun diensttijd als militair. In de nota wordt gezegd, dat de bedoelde militaire diensten niet met een afzonderlijke militair pensioen zijn vergolden en dat dus uit den aard der zaak van verhooging geen sprake kan zijn. De diensten zijn, voor zoo- \er ze geldig waren voor pensioen, bij de berekening van het pensioen in aanmerking genomen. De gemeentebesturen, die van de hun ge geven bevoegdheid hebben gebruik ge maakt, hebben alleen dat gedeelte van het pensioen van belanghebbenden verhoogd, hetwelk strekt tot vergoeding van diensten in een gemeentelijke betrekking doorge- fciacht. Het rijk heeft daarmee geen bemoeiing. Het NederlandschBelgisch verdrag. Naar „Belga" uit Brussel melt, meent de „Etoile Beige" de berichten in Nederland- sche bladen, dat het Nederlandsch-Belgi- sche verdrag tengevolge van de daarop in Nederland geoefende critiek zal worden herzien, te kunnen tegenspreken. De memorie van toelichting van het wetsontwerp tot ratificatie van het ver drag, hetwelk na 't zomerreces bij de Bel gische Kamer zal worden ingediend, zal zeer uitvoerig zijn en, naar de „Etoile" verzekert, stellig de bezorgdheid, die de berichten in de Nederlandsche pers hebben gewekt, doen verdwijnen. Op Huize Doorn. De gemalin van den ex-keizer is, na be ëindiging van haar kuur ter verbetering van de rheuma-tische aandoening, gedurende een paar maanden in Wildbad, Vrijdag met haar kinderen in Doorn teruggekeerd. Heden wordt de hertogin van Wurtem- burg verwacht. De gewezen keizer. De „United Press of America" stelde ex- keizer Wilhelm te Doorn telegrafisch de vraag, hoe hij over „de toeneming der be wapening in Europa" denkt. Namens den ex-keizer antwoordde ad miraal Von Rebeur-Paschwitz, als plaats vervangend hofmaarschalk te Doorn, o.m. het volgende Als heerscher over Duitsch- land en chef van zijn leger was zijne kei zerlijke majesteit bijna 30 jaar lang in staat den vrede van Europa te handhaven. De misdadige en onhoudbare verdragen van Versailles hebben Duitschland ontwapend en daardoor aan Europa en aan de wereld een grooten vredesfactor ontnomen. Het is een groot gevaar voor Europa en de Ver- eenigde Staten, dat het van zijn wapenen beroofde centraal Europa omgeven is door een reeks van staten, die tot aan de tanten maar u moet er niet boos om worden. U moet eerst aanhcoren, wat ik te zeggen heb. Ik heb alles goed overdacht. Het kan heel goed." ,.U behoeft niet bang te zijn", antwoord de ik. ..Ik heb er volstrekt niets tegen, u aan te hooren zoo lang u niet praat, zoo als u vanmorgen gesproken heeft. Ik wil het gaarne vergeten, a-Js u er mij niet aan her innert.''' Zij vestigde haar zwarte oogen aandach tig op mij. „Miss FfoJliot, heeft u ooit iemand lief gehad een man, bedoel ik Onwillekeurig keek ik op de vraag kwam zoo onverwacht. Zij sloeg mij aan dachtig gade. Misschien was mijn kleur niet geheel vast. „Ik geloof het niet... niet zooals u be doelt", antwoordde ik. „Ik zal het u duidelijk maken. Ik heb wel iemand lief. Het kwam mij voor, dat dit niet r niet het geval zou wezen, u is te koel, u kijkt te trots. Nu wilde ik u iets vertellen. Er is iemand, op wien ik wanhopig verliefd ben met mijn geheele leven. Daarover wilde ik spreken. Heeft u er tegen „Zeker niet", antwoordde ik zacht De verandering op haar gelaat was ver wonderlijk. Haar oogen waren zacht als fluweel. Als die vooruitspringende tanden en scherpe lijnen op haar gelaat er niet ge weest waren, dan zou zij bijna mooi ge weest zijn. „U weet wel, ik heb u verteld van ons ongeluk in Zwitserland en van mijnheer Deville, en hoe hij ons gered heeft. O, het was wondervol. Zelfs nu nog word ik op gewonden, als ik cr aan denk." Ik boog langzaam het hoofd, !k begon te begrijpen. „Welnu, van dat eigen oogenblik heb ik hem liefgehad", zeide zij eenvoudig. „Ik kon hem niet uit mijn hoofd zetten. O. het was magnifiek, hem te zien worstelen mei gewapend zijn en voortdurend hun bewape ning uitbreiden. Versailles moet vernietigd worden. Het optreden van Stenhuis en de vakbeweging. In „Ons Weekblad", orgaan van den Ned. Bond van Personeel in Overheids dienst, lezen wij, dat het hoofdbestuur van dien bond naar aanleiding van het optre den van den N.V.V.-voorzitter, den heer B. Stenhuis, een brief geschreven heeft aan het bestuur van het N.V.V., waarin ge vraagd wordt maatregelen te treffen, waardoor aan het schadelijke, het onrust zaaiende en desorganiseerende optreden van den heer Stenhuis een einde wordt ge maakt. De wijze waarop hij (Sterthuis) nu werkt, aldus „Ons Weekblad", brengt on rust, verdeeldheid en ruzie in de moderne arbeidersbeweging. Als Stenhuis dat nog niet begrijpt, dan toont hij daarmede dat hij zijn taak als voorzitter van het N.V.V. eigenaardig opvat. Hij moge bedenken, besluit het blad. dat zijn positie hem ver plichtingen oplegt. Hetzelfde blad noemt voorts het optreden van den heer Vliegen tegen Stenhuis op zijn zachtst uitgedrukt ontactisch. Voorioopig overzicht van het weer in de maand Juli. Mededeeling van het Kon. Ned. Met. In stituut te De Bildt. Gemiddeld over de geheele maand was de temperatuur 21 gr. Celsius boven nor maal op den 21 en 22en kwamen maxima van 3 en 34 gr. voor. De hoeveelheid neerslag gemiddeld over het geheele land bedroeg 57 m.m. tegen 71 normaal in de eerste drie weken viel weinig regen. In de tweede helft der maand onweerde het bijna dagelijks op enkele plaatsen vergezeld van zwaren regen. De Bildt had ruim 213 uren met zonneschijn tegen 196 uren normaal. VLISSINGEN, 3 AUGUSTUS. Grand Hotel Britannia. De groote zaal van dit hotel was voor een groot gedeelte gevuld, toen de heer en mevr. Speenhoff, volgens de aankondigin gen met hun nieuwste creaties, Zaterdag avond optraden. Er was een verrassing bij, want, behalve deze twee hier ter stede goed bekende en graag geziene persoon lijkheden, trad ook op hun zoon Koos. El- ken keer, dat we hem zien optreden, gaat hij beter voldoen. Alleen valt zijn terughou dendheid, om dit zachte woord te gebrui ken, wat op. Wanneer hij zich meer gaf, zouden zijn intermezzo's en hierbij den ken we aan zijn geschiedenis van de kinde ren in de drogisterij of aan zijn verhaal der 2 jongens, die een weddenschap aangaan in 't liegen of aan zijn geschiedenis van den blindeman, die de kleur der melk verwis selt met den vorm eener worst veel en veel meer inslaan. Zijn zang wordt steeds beter en vooral zijn voordrachten van de vader met 15 kinderen en van dien Beier- schen meneer, die telkenmale onbedaarlij ke lachbuien krijgt, vielen zeer in den smaak. Ook het liedje op de Hollandsche schoonmama sloeg bij 't publiek in. Mevrouw Speenhoff was dezen avond uitstekend op dreef, we hebben haar zelden beter gehoord en met uitzondering van het snoezige Fransche liedje en het Kwezelke, waar ze in het refrein het temerige van „bagijntjes" en „kwezelkes" schitterend tot haar recht deed komen, gaf ze allemaal liedjes, die we hier nog niet van haar had den gehoord en waarvan we even naar vo ren brengen het Zeemandsliedje en het iet wat sentimenteele liedje Liedje aan het zieke grootje te Amsterdam. Rest ons dus nog te spreken over den derde van het gezelschap, den grooten Koos of Jacobus I, die zich zelf op de man- dola begeleidt. Met uitzondering van zijn propagandalied op de Fransche taal en zijn die woeste, sterke paarden. Sinds dien dag ben ik niet in staat ge weest, aan een anderen man te denken. Ik heb vele aanzoeken gehad, want ik ben rijk, maar ik heb er om gelachen. De ge dachte aan een huwelijk, terwijl hij op de werelcl was, scheen mij slecht toe. Het was om hem. dat ik niet naar Zuid- Amerika ging. Het was, omdat hij een En- gelschman is, dat ik in Europa bleef, en naar hem uitzag in de plaatsen, die veelal door Engelsehen bezocht worden. Ik heb sinds dien tijd geen seizoen in Londen ge mist, en toch geef ik niets om Londen. Ik kwam alleen, omdat ik kans meende te heb ben, hem dan te vinden. Het is nu drie jaar geleden. Ik heb bij mij zelf gezegd, dat wij ten slotte elkander weer zouden ontmoeten, en nu ziet u. dat de tijd gekomen is. Er is iets verwonderlijks daarin, vindt u ook niet Ik knikte. „Dat zeg ik bij mijzelf ook", ging z!jf voort. „Het is verwonderlijk. Het moei dc werking zijn van het noodlot. Dat zeg mijzelf en het schijnt mij toe, dat het nood lot, na ons zoo tot elkander gebracht ie hebben, niet zoo wreed kan zijn, ons op nieuw te scheiden. En ik heb hem zoo lief ik heb hem zoo lief Zij keek mij bijna smeekend aan. „U", zeide zij nadenkend, „za! nooit we ten wat het is. lief te hebben, zooals ik lief heb. U zal nooit de ellende ervan beseffen noch liet geluk Ik glimlachte even, doch zondei vroolijk- beid. Arm meisje In den grond van mijn hart had ik medelijden met haar. „En de heer Deville vraagde ik zacht. Haar gelaat betrok een weinig. Het en thousiasme verdween. Toch bleef zij hoop vol. „Ik. ben er niet zeker van." Zij wendde zich van mij af en staarde in liep op de Apenklier, waarvoor hij aanlei ding vond in het geruchtmakende Dayton- proces. We zullen ze niet alle vermelden, maar mogen in geen geval zijn lied op den dans vergeten, zoomin om den pittigen in houd als om de geestige peroratie, waar van het vergezeld ging. Zooals in den regel bij dezen man van het korte lied passeerden yerschillende onderwerpen van actueelen aard de revue het lied van de Vereenigde Staten van Europa de Winkelsluiting met haar viertal personen Vos (de slimme) Wibaut (de almachtige) de Miranda (de melkboer) en Weiss (de nachtelijke) het geweigerde subsidie voor de Olympische spelen en de Plaatselijke keuze, ben revue in het klein mocht wel genoemd worden het How do jou do waarin achtervolgens herdacht werden het auto-ongeval van H. M. de koningin, de niet-herkiezing van Ter Hall de intrekking van het pensioen van mevr. MannBouwmeester de vuil verbranding in Den Haag Albarda als leider der S.D.A.P. Prftises Juliana als padvindster het Nederl.-Belgische ver drag Colijn de huidige dameskleeding en het Midden-Damterrein. Met het schimplied op den Nederland schen „volks"-zang, dat, hoewel oud, als altijd insloeg, werd deze avond besloten. Het trio had herhaaldelijk bijvalsuitin gen in ontvangst te nemen. Jammer maar, dat door het te vroeg applaudisseeren, waarop onze vroegere muzikale verslagge ver ook meermalen gewezen heeft, vaak "net slot van het accompagnement verloren Nutsspaarbank. In de Nutsspaarbank aan de Nieuwstraat alhier werden in de maand Juli 707 inlagen gedaan tot een bedrag van 60.122,85 en 425 terugbetalingen tot een bedrag van 48.836.61. Er werden in die maand 50 nieuwe boekjes uitgegeven, waardoor het aantal spaarders steeg tot 4940 en hun te goed tot 1.232.291.27. 44 Spaarbusjes werden ter lediging aan geboden inhoudende 534.19 en met 4052 spaarzegels werd bespaard 201.88, welke bedragen op de spaarboekjes werden bij geschreven. Ontvangst der Engelsche padvinders. Zaterdagmiddag werden tegen half 5 de Walchersche padvinders, voor zoover zij niet elders kampeerden, met elkaar veree- nigd ter ontvangst van de 60 Engelsche Bouy-Scouts, die met de mailboot moesten aankomen. Om een welwillend, vlot verloop van de visitatie mogelijk te maken, moesten zij zich het laatst ontschepen en was het een geduldig wachten tot eerst de 350 gewone passagiers van boord waren. Toen het zoo ver was kwam de „Walchersche Band" onder léiding van hopman Meijboom met de Zeeuwsche padvinders op de pon ton vlug werden de Engelschen opgesteld en nu kwam het dagelijksch bestuur van onze gemeente, de burgemeester met de wethouders, de heeren Laernoes en Harts en de waarnemende secretaris, de heer Van 'der Beke Callenfels, ter officieéle ontvangst. Na het groot saluut door den band werd het „God save the King" door de pijpers verdienstelijk geblazen. Het woord was nu aan onzen burgemeester. Met enkele welge kozen woorden heette hij de Engelsche Boy-Scouts in hun eigen taal hartelijk wel kom en wenschte hun goede dagen tijdens bet bezoek aan ons schoone eiland Walche ren. Onze padvinders hebben altijd de meest aangename herinneringen aan hun bezoeken aan (Engeland en zoo hoopte de burgejneester dat de Engelschen geen spijt behoefden te hebben een tegenbezoek te hebben gebracht. Engelschen en Hollanders hebben elkander altijd opgezocht en ge tracht met elkaar om te gaan het is goed dat de oude gewoonte gevolgd wordt. Met het oog op het dreigende weer en het late uur werd nu vlug afscheid geno men en het jdagelijksch bestuur bedankt voor de groote eer aan onze padvindersbe weging bewezen door aan een officieele ontvangst een bijzonder cachet te geven. Buiten stond een vrachtwagen gereed om al de bagage en de inkoopen voor den Zon- het vuur. „Hij is vriendelijk voor mij en ik geloof, dat hij wel... een beetje van mij houdt. Hij houdt niet van mij. zooals ik van hem. na tuurlijk" voegde zij er treurig bij. ..Waai- om ook V Ik heb niets voor hem gedaan en hij heeft zooveel voor mij gedaan. Het is alles van één kant gekomen lk heb nog geen gelegenheid gehad, maar ik zou hem* toch wel een weinig kunnen helpen. Ik ben rijk, veel rijker, dan iemand vermoedt, en men zegt. dat hij heel arm is, al heeft hij een groot huis en landerijen, en dat hij zware schulden heeft. Ik zou ze alle kunnen afbetalen", vervolgde zij met een klank van triumf in haar stem. „lk heb, in Engelsche munt «ezegd, omtrent een miili- oen pond. Ik zou het hem alles geven, tot den laatsten penny. Het zou hem blij ma ken, al 2 ijn hypotheken en oude schulden te kunnen afdoen. Denkt u dat ook niet vroeg zij onrustig. „Ik denk het wel", antwoordde ik ernstig. „Dat moet wel, zou ik zeggen." „En ik heb hem zoo lief", herhaalde zij zacht. „Het zou mij zoo gelukkig maken, dit voor hem te doen. Misschien zou hij mij rog niet erg beminnen, maar als ik hem geheel voor mij zelf had, dan zou dat lang zamerhand wei komen." Haar oogen waren nu heel zacht en heel helder. Men dacht niet meer aan haar scherpe trekken en vale wangen. Arm meisje Plotseling keek zij op van het vuur en opstaande, kwam zij dichter bij mij. „U denkt er over, waarom ik u mijn ge heim ben komen vertellen", zeide zij. „Dat zal ik u zeggen. Ik ben bang voor u. U is zoo mooi, en ik ben leelijk. O ja -jawel, ik weet het wel. Dat hindert niet, ik heb hem lief. Maar dat weet hij niet, en hij bewondert u. Ik zie hem kijken naar u en, al is hij vriende lijk voor mij, hij kijkt niet zoo naar mij. En Stukgeioopen, branderige, door eelt of knellend schoenwerk pijn lijk geworden voeten, verzacht en geneest men met 30-60-90 ct. PUROL (Ingez. Mededeeling.) dag op te laden en al vast naar het kamo te brengen. De vereenigde Engelsche en Hollandsche padvinders marcheerden onder blijken van veel belangstelling door onze stad. Een aardig moment was het toen de troep als het ware stiet op de afdeeling Apeldoorn, padvindsters en padvinders, die op het oogenblik ook aan het Pompstation kampeeren en zich in de Walstraat hadden opgesteld. Bij het voorbij marcheeren werd correct padvinderlijk gegroet en sloten zij zich aan.Thans ging het door de Walstraat, Badhuisstraat tot de Kerkhoflaan, waar een gedeelte der begeleiders afscheid namen. De Engelschen zijn de volgende troepen Seascouts van Dover, onder leiding van den seascout-master mr. Prescott, de StjAlbans- troop onder leiding van den vrij aardig Hollandsch sprekenden scout-master Harry Ross en den Dulwich mission troop onder hoofdleiding van Commander Marsch, een Engelsch zee-officier. Laten wij hopen, dat het weer gunstiger wordt en de Engelschen van ons klem landje ook in. andere opzichten een goeden indruk mee kunnen nemen. „De Kleine Stem", Gisterenavond vond het aangekondigde tuinconcert door mooi weer begunstigd, plaats. Een zeer talrijk publiek woonde dit bij. De avond werd geopend met enkele muzieknummers van het muziekgezelschap „Excelsior" uit Middelburg, waarna het kinderkoor „Jong Leven" uit Arnhem, het welk hier voor acht dagen de gast is van „De Kleine Stem", verschillende nummers uitvoerde onder leiding van den directeur, den heer Jan van Gijn, waarna ook „De Kleine Stem" zich liet hooren. Voor en na de pauze gaf de muziek nog eenige mooie nummers, die een bewijs waren van goede studie onder de bekwame leiding van den heer Van Soelen. Daarna werden door het Arnhemsche koor nog verschillende liederen gezongen en tot slot van dezen zeer goed geslaagden avond trad „De Kleine Stem" op, die na een tweetal liederen nog als at tractie den „Klompendans" uitvoerde in boerenkleederdracht en zooveel succes had dat deze moest herhaald worden. Het applaus waarmede elk nummer werd beloond, bewees wel hoe aiies in den smaak viel en wij gelooven dan ook, dat ieder die hierbij tegenwoordig 's geweest, welvoldaan huiswaarts is gekeerd. Wij hopen dat ook de overige dagen dat het kinderkoor „Jong Leven" hier in Vlis singen doorbrengt, mooi mogen zijn, en de kinderen volop van zee en strand zullen kunnen genieten. Oplichting. Een hotelhouder alhier deed bij de politie aangifte van gepleegde oplichting door een haar onbekend persoon immers de man had logies bekomen, voorgevende een vriend te zijn van een alhier wonende di recteur van een fabriek, hetgeen later een verzinsel bleek te zijn. Inmiddels was de oplichter naar elders vertrokken, zonder te betalen. Achtergelaten. Bewoners in de Clijverstraat hebben blijkbaar bij hun afwezigheid de kat geheel vergeten. Het dier is wellicht in zijn pogen om een droog plaatsje te zoeken dan wel om voedsel te bemachtigen in de dak goot van het huis aangeland, doch viel door een onhandige beweging op straat. De po litie vond het beest met gebroken achter poot en bebloeden kop en maakte een einde aan het lijden van het dier. Losgebroken. Een koe, welke door veedrijvers op de veeladingplaats op het station was achter gelaten, brak Vrijdagavond los en liep het u geeft niet om hem. Ik heb u gadege slagen. en ik ben er zeker van. U wilt hem niet hebben, wel „Neen, ik wil hem niet hebben", ant woordde ik, doch zonder haar aan te zien. „Dat wist ik ook wel. Nu wilde ik, dat u mij iets beloofde, lk geloof, dat Philip Maltabar hier ergens in de buurt is en ik geloof, neen ik weet zeker, dat u zich om een of andere reden voor hem interesseert. Uw vader weet er meer van. Daarom heeft u niet gewild, dat ik hem sprak. Maar dat is minder, ik wil alles vergeten, als u mij maar een beetje helpen wil. lk zal spoe dig hier vandaan gaan. Als ik mocht terug komen, en als ik dan bij geval Philip Mal tabar mocht vinden... Enfin lk wil verge-, ven, en ik wil vergeten. God za! oordeelen tusschen die twee... Ik zal mijn verlangen naar wraak begraven. Dat zweer ik... als u mij een weinig wilt helpen." „Maar hoe vroeg ik verbaasd. „Wat kan ik er aan doen „U kan mij helpen, eenvoudig door den heer Deville uit den weg te blijven", ging zij haastig voort. „Als u er niet is, dan zal hij zich vergenoegen met mij, ik kan dan met hem praten, en hem langzamerhand doen begrijpen. Ziedaar lk boog mij voorover en legde mijn hand op de hare. Ik voelde een plotselinge vrien delijkheid tegenover haar. Ik weet niet, wat mij er toe bracht te beloven ik denk medelijden. „Ja, ik zal doen. wat u wenscht", zeide ik, „maar..." „Maar wat Maakt u condities Ik schudde het hoofd. „Ik stel geen condities. Alleen wenschte ik u dit te zeggen Vindt u het wel ver standig. u zoo te laten meesleepen door uw gevoel voor iemand, die ten slotte misschien niets om u geeft (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1