Waarschuwing ZATERDAG 1 AUGUSTUS Dit nummer bestaat uit 2 bladen Eerste Blad 63e Jaargang QLINE Mnrtiitii ieho Maatschappij Stoomvaart. BINNENLAND alien grond ontbloot en met de waarheid in strijd zijn. Stoomvaart-Maatschappij „Telegraaf' N.V. Expeditiebedrijf voorheen H. Braakman &Go. Beursbeschouwingen --NO.I79 iUWDRANK' (Gedeponeerd) otbeker H. VAN AKEN, list U Sclzacte, België. •.enigst doeltreffend genees- tegen Neurasthenie, Zenuw- I Zenuwziekte, Bloedarmoede 1 e droevige en Piin/{Jle i wordt men gewaar ale men 1 nuwziekte lijdt: Altijd ver-1 tclf» morgena bij het op. 1 droefgeestig, ..ontmoedigd,1 wilskracht, algemeene afge.1 verliea of zwakte van het j, ruiachingen of geruchten □oren, zenuwachtige hart. jen en bevangenheid, draai, hoofdpijn, maagkrampen, >ing, moeilijk ophouden van :r, lendepijn steken in de uralgie», onrustige en al- alaap, vol droomen, af. den arbeid, prikkelbaar- Ie aangezichtskleur, randen togen, zenuwachtige hoest, fan eenen bol in de keel. snezing van al deze kwalen :el bekomen worden door •uik van KOLINE, welke ronderen heeft gedaan en en bedankingen en geluk, n verwerft. [NE i» met den besten ui», epast geweest bij heratellen. Pleuris, Influenza, Typhut, 3; bij ouderdomszwakten, herstellende jonge moederi. ■ijs per flcsch 2.50. b. bij Apoth, en Drogisten. Importeurs: LTE EN THIEML 55 - Middelburg te Vlissingen bij C. BENIEST. inr en Verbunr, Koop en Verken Ingen en Dlonstnanvragen, m ircll&etaltag, vaa I-Sbji !ke regel meer IS eetu meisje vraagt neltl (KAPKAMER. No. 395, buretj 11 rant". KEN R.H.B S. sse I, II en III. Anjelierenlaan 13. E KOOP: collectie Gas- er Lampen, 2de hanèl 1 Damesfietsen. Het; lames f 17, jongessf 0, dames f 25—f3t' ed als nieuw 1ste klaa uxe dames f55, ee'S :nde motor f 45.Koopl LIP, Bellamypark 3Ij R.K. Dienstbode :n nacht. Zelfstandij werken en koken rieven letters W. S. iss. Courant". en te Viissinge: ermann Vulpen met sluif. Terug li >ij R. AVINK, Inspeel Middelburg, Lang'. zoekt met half An :UB. KAMERS >n, in of bij VlissinJ 'en met volt. inl. e onder No. 7970 Joekhandel, Zeist. ruime ENWONING. - per maand. Adres ilhelminastraat. i te huur zeer gerie- US-TERREIN 'ard, prachtig uitzich!, per maand. Briever iureau „Vliss. Cour.' ROTGANS, at 5 beneden, vraagi. DIENSTBODE af dag en nacht. Zichï lden heden tusschen :n half negen. evraagd een JONGEN mende Bakkers- Adres WOLF, Gra- -Middelb. - RotterdaC ongelegen plaatsec. VAN PASSAGIERS, IEREN EN VEE. 1, lifli gustus' n- 1 3 MB. [i.e. 'd VL1SSINGSCHE COURANT 4 5 i. m*taen U bekomen: R.V. Tranaport- Ervan G. VOS, I! B. EBHHOOBN,W.lfj T. OOSTERHOÜT 7*}- !ji te. BDTTENHEK nl'1' fiEMEENTEBESTUl'R BEKENDMAKING. Burg. en Weth. van Viissingen maken dat hel raadsbesluit d.d. 20 Mei 1925. v„ 10, ,05 wijziging der veroraenmg op Ue heffin0- van rUlen ter gemeente-secre- tarie ondlr den naam van eges ;s goed gekeurd bij Koninklijk Besluit van 4 Ju,. Y'dat eerstgenoemd besluit in werking t-eerit op 1 Augustus 1925 t dat vanaf dien datum onder den naam leges ten behoeve der gemeentekas rechten worden geheven m de navolgende gevallen en overeenkomstig het daarbij vermelde Jar,eL afechrjft Qf uittl.ekse| van een'kiezerslijst voor de verkiezing van de itden van de Tweede Kamer. Prounegde Staten en Gemeenteraad voor elke SeGeel 0[ "edeeitelijk geschreven bladzijde O.oO 2. voor eèn begrooting met Me morie van Toelichting 3. voor een jaarverslag der ge- B. voor de afgifte van 1 e een groote jachtacte tot alle geoorloofd'jachtbedrijf- i.oO 2e. een groote jachtacte als bo ven met uitzondering van de val kenjacht 3. een logeeracte - z.ou 4. een kleine jachtacte tot het vangen van waterwild met netten, waarvan het gebruik geoorloofd is - 1 C 1. voor een vergunning tot het oprichten of geheel vernieuwen van een gebouw- 2.0Ü 2. loor een vergunning tot het voor een gedeelte vernieuwen van een gebouw- 3. voor een vergunning tot het oprichten of uitbreiden van een in richting ingevolge de Hinderwet - 2.50 Vüssingen, 31 Juli 1925. Biirg. en Weth. voornoemd. VAN WOELDEREN. De Secretaris, M. VAN DER BEKE CALLENI-ELS, L.S. De Koninklijke Familie. H. M. de Koningin en Prinses Juliana ma ken bijna iederen dag tochtjes per rijwiel in de omgeving van Soestdijk. Dikwijls rijden de Koninklijke gasten per auto uit met medeneming van d? rijwielen, wBlkê dan later op de rustige wegen beste gen worden. H. M. de Koningin naar Dokkum. Naar „de Stand." verneemt, zal H. M. de Koningin haar heenreis naar Ameland op Dinsdag 8 September doen over Dokkum. Hoewel H. M. weinig onbezetten tijd dien dag heeft, zal zij toch op enkele plaatsen der stad stilhouden en worden toegezon gen. Het nieuwe Kabinet. Behoudens geheel onverwachte verande ringen zal het door den heer H. Colijn ge vormde kabinet aldus zijn samengesteld Voorzitter van den ministerraad, en mi nister van financiën H. Colijn (anti-rev.), die tevens voorloopig als minister van ko loniën ad interim zal optreden, aangezien de aangezochte titularis voor het departe ment buitenslands vertoeft. Buitenlandsche zaken jhr. mr. H. A. van Karnebeek. Justitie mr. J. Schokking (chr.-hist.), lid van de Tweede Kamer en van Gedep- Staten van Zuid-Holland Binnenlandsche zaken en landbouw jhr. mr. D. J. de Geer (chr.-hist.), oud-minis ter van financiën. Onderwijs, kunsten en wetenschappen mr. V. H. Rutgers, (anti-rev.), lid van de iweede Kamer en van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland. Oorlog majoor van den generalen' staf J. Al. J. H. Lambooy (R.-K.), sous-chef van den staf van het veldleger, die tevens op treedt als minister van marine ad interim. Waterstaatjr. M c E Bongaerts (R.-K.), lid van de Tweede Kamer. Arbeid, handel en nijverheid mr. D. A. P. N. Kooien (R.-K.), voorzitter van de Tweede Kamer. De heer Colijn, de nieuwe minister-pre sident, werd in 1869 te Haarlemmermeer geboren. Hij werd aanvankelijk opgeleid voor onderwijzer, doch trad spoedig in dienst bij het Instructie-bataljon in Kam pen en werd aan den Hoofdcursus aldaar apgeleid 2e luitenant bij de infanterie m Ned.-Indië. Zijn optreden in Indië als luitenant en kapitein en later als civiel- gezaghebber vestigde de aandacht op hem, hjdens het bewind van wijlen generaal van Heutz en zoo kwam het. dat hij benoemd werd tot adviseur voor bestuurszaken der Buitenbezittingen. De loopbaan van den neer Colijn in Nederland dateert van 1909, toen hij tot lid der Tweede Kamer werd gekozen. Van 1911 tot 1913 was hij minis- r ra" 00rI°g. als opvolger van generaal v-ooi. Als zoodanig bevorderde hij de reor ganisatie van 't veldleger. Na zijn minister schap werd de heer Colijn benoemd tot directeur der Bataafsche Petroleum Maat schappij. Toen hij in 1920 als opvolger van ar. A. Kuyper tot voorzitter der Anti-revo- lutionnaire Partij werd gekozen en kort daarna tot leider van het blad dier partij. pïe* 5n was toen I'd der eerste Kamer, waarop in 1922 het lidmaat- de Tweede Kamer volgde ?eruggit™kken.midde,S '1Ct 2aken,even Sinds 11 Augustus 1923 trad de heer Co- m als opvolger van jhr. de Geer, als mi nister van financiën op, welke portefeuille hij ook nu weer behoudt. Jhr. mr. H. A. van Karnebeek, thans voor de derde maai minister van buiten landsche zaken, werd 21 Augustus 1874 te 's-Gravenhage geboren, bezocht het gymnasium en de Utrechtsche universiteit, waar hij op denzelföen dag tot meester in de rechten en cum laude tot doctor in de staatswetenschappen promoveerde. Reeds vroeg begon hij zijn politieke carrière. In 1899 was hij secretaris ter eerste vredes conferentie en in 1901 werd hij benoemd tot adj.-comm. bij het departement van ko loniën. Minister van Karnebeek was in 1907 Nederlandsch afgevaardigde bij de tweede vredesconferentie en in 1908 werd hij referendaris bij het departement van koloniën. Van 1911 tot 1918 was jhr. van Karne beek burgemeester van 's-Gravenhage, maar hij verwisselde dien post voor dien van minister van buitenlandsche zaken in het eerste ministerie Ruys de Beerenbrouck (1918—1922). Ook in het tweede ministerie van dien naam had hij zitting, zoodat de heer van Karnebeek nu voor de derde maal minister is. Hij vertegenwoordigde ons land meerdere malen op internationale bijeenkomsten en was zelfs in 1921 voor zitter van de tweede Volkenbondsvergade ring te Genève. Minister van Karnebeek bezit een zeer groot aantal buitenlandsche ridderorden en is kamerheer in buitengewone dienst van de Koningin. Mr. j. Schokking, de leider van de Chris- 9 teliik-Historische Unie, werd geboren den lOen Mei 1864 en is dus 61 jaar oud. Hij studeerde aan de Gemeentelijke en aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, waar hij tot doctor in de rechtswetenschap promo veerde en eveneens den graad van docto randus in de theologie behaalde. Aanvan kelijk was mr. Schokking predikant bij de Nederlandsch Hervormde Kerk, achtereen volgens te Wezep, Koudum, Dordrecht en Leiden. In de laatste plaats was hij ook godsdienst-leeraar in het Rijks-opvoedings gesticht. Van 1901 af heeft mr. Schokking een plaats in het politieke leven bekleed. In dat jaar werd hij gekozen tot lid van de Twee de Kamer, welke functie hij tot September 1909 vervulde. In 1918 werd hij tot Ka merlid herkozen en ook bij de laatste ver kiezingen werd zijn mandaat hernieuwd. De nieuwe minister van justitie is lid van de Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, en lid van het Algemeen College van toe zicht, bijstand en advies voor het Rijks tucht- en opvoedingswezen. Jhr. mr. D. J. de Geer werd den 14en December 1870 geboren. Hij bezocht het gymnasium te Rotterdam en te Arnhem, studeerde vervolgens aan de Rijksuniversi teit te Utrecht in de rechten, waarin hij in 1895 promoveerde. Hij was lid van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, burge meester van Arnhem en kwam den 4en No vember 1907 in de Tweede Kamer. Van 18 September 1922 tot den Un Augustus 1923 maakte jhr. de Geer als minister van financiën deel uit van het ministerie Ruys de Beerenbrouck. Hij trad als minister van financiën af. daar hij een afwijkende meening ten aanzien van de vlootpolitiek huldigde. Hij is lid der Chr. Hist. Unie en maakte deel uit van de hoofdredactie van het orgaan dier partij „De Nederlander". Mr. V. H. Rutgers .werd den 20n Februari lid van de Tweede Kamer en maakte deel uit van de anti-rev. Kamerfractie, wier voorzitter hij thans is. Hij werd geboren den !6en December 1877. Na het gerefor meerd gymnasium en de vrije universiteit te Amsterdam bezocht te hebben, waar hij in de rechten studeerde, promoveerde hij in de rechtswetenschap aan de gemeente lijke universiteit te Amsterdam. Hij was ad vocaat en procureur, lid van de Prov. Sta ten van Noord-Holland, lid van den ge meenteraad van Hilversum en burgemees ter van Boskoop. Thans is de heer Rutgers lid van Gedep. Staten van Zuid-Holland. De nieuwe titularis van oorlog, de ma joor van den generalen staf J. M. J. H. Lambooy, werd geboren in 1874, ontving zijn opleiding aan de Kon. Mil. Academie en werd benoemd tot tweede-luitenant der infanterie op 11 Aug. 1896, vervolgens op 23 October 1901 bevorderd tot le luitenant. Van 1 November 19011 November 1904 was hij leerling van de Hoogere Krijgs school, daarna adjudant bij het tweede reg. infanterie, in 1905 benoemd tot leeraar aan de K. M. A. in tactiek, strategie en krijgs geschiedenis. Van 1910 tot 1913 was hij werkzaam on der de bevelen van den chef van den gene ralen staf. Den lien April 1913 werd hij be vorderd tot kapitein bij het 17e reg. in fanterie, in 1915 overgeplaatst bij den ge neralen staf, in 1919 benoemd tot leeraar aan de Hoogere Krijgsschool in strategie en krijgsgeschiedenis, den 25en Dec. 1923 bij keuze bevorderd tot majoor en benoemd tot sous-chef van den staf van het hoofd kwartier van het veldleger. Gedurende eenige jaren was maj. Lam booy voorzitter van de Alg. R.-K. Officie ren-vereen iging hij is bekend als schrij ver op militair gebied en trad meermalen als spreker op voor de Vereeniging tot be oefening van de krijgswetenschap, van welke vereeniging hij bestuurslid is. In dit verband herinneren wij er aan, dat de tegenwoordige minister van oorlog 't houden van een lezing van maj. Lambooy, over onze kust-defensie voor genoemde vereeniging, in 't begin van dit jaar heeft verboden. In 1922 en 1925 was hij candidaat voor de Tweede Kamer in Limburg, in 1925 ook voor Den Haag. Leiden. Rotterdam en Dordrecht. De nieuwbenoemde minister van water staat, ir. M. C. E. Bongaerts, werd gebo ren in 1875. Hij studeerde, na de lagere en middelbare school te Roermond te hebben bezocht, aan de voormalige Polytechnische school te Delft en verkreeg in 1896 het di- AAN DEN HANDEL Hiermede verklaren wij, dat de geruchten dat wij onzen dienst ROTTERDAMDORDRECHT naar MIDDELBURG en VLISSINGEN, vice versa, zouden staken, van Integendeel uitbreiding wordt overwogen. De Directie, ROTTERDAM - DORDRECHT (Ingez. Mededeeling.) ploma van civiel-ingenieur. Hij was hoofd ingenieur van 's Rijks Waterstaat en be kleedde functies in eenige voorname com missies. De heer Bongaerts was lid der Tweede Kamer van September 1913 tot 31 October 1914 en sedert 24 November van dat jaar tot heden. Mr. dr. D. A. P. N. Kooien, de tegen woordige voorzitter der Tweede Kamer, werd den 21en Januari 1871 geboren. Hij bezocht het stedelijk gymnasium te Utrecht, waar hij in 1894 promoveerde tot doctpr in de staatswetenschappen en in de rechts wetenschap. Van 1894 tot 1903 was hij ad vocaat en procureur, van 1897 tot 1905 schoolopziener, van 1900 tot 1911 lid van den gemeenteraad van Utrecht. Geruimen tijd maakte de heer Kooien deel uit van den Centralen Raad van Beroep, welks on dervoorzitter hij sedert 1919 is. Het vorige jaar werd hij voor de vierde maal achter eenvolgens tot voorzitter der Tweede Ka mer gekozen. De nieuwe minister van koloniën. In tegenstelling niet Het gëïjit vermoeden wordt aan „de Maasbode" uit bevoegde brSfi beiicht, dat de voor de portefeuille van koloniën aangezochte titularis, een ka tholiek zoude zijn, en wel de heer Ch. J. I. M. Welter, lid van den Raad van Ned.-Indië. Een directeur-generaal voor marine. Het schijnt in de bedoeling te liggen dat de nieuwe minister van oorlog, voor wat de marine betreft, door een directeur-gene raal zal worden terzijde gestaan. Nieuwe Kamerleden. De nieuwe ministers, die tevens lid van de Tweede Kamer waren, zullen als Ka merlid bedanken, zoodat dus eenige nieuwe leden hun intrede zullen doen op het Bin nenhof. Het meerendeel hunner heeft ech ter reeds vroeger deel uitgemaakt van ons parlement. Minister Colijn zal als Kamerlid worden opgevolgd door den heer Chr. van den Heuvel (a.-r.). De heer Van den Heuvel woont te Nieuw Vennep in de Haarlemmer meer. Hij werd geboren in 1887, ontving lager- en landbouwonderwijs, eri vestigde zich als landbouwer. Van 1922 tot 1925 was hij lid van de Kamer. Bij de jongste verkiezingen werd hij niet herkozen. Hij is lid van den gemeenteraad van Haarlem mermeer. Opvolger van minister Rutgers op de lijst is de heer H. A. Leenstra (a.-r.), die van 19231925 reeds in de Kamer zitting had. Hij is in 1877 geboren. Na de chris telijke lagere school te hebben bezocht, kwam hij in het veehoudersbedrijf, waar hij nog werkzaam is. De benoeming van mr. Schokking tot mi nister zal jhr. dr. J. W. B. Rutgers van Rozenburg (c.-h.) in de Kamer doen terug- keeren. De heer Rutgers van Rozenburg was reeds van 19221925 lid van de Tweede Kamer. Hij werd in 1874 geboren, bezocht het gymnasium te Amsterdam, studeerde te Utrecht, waar hij promoveerde. Hij ves tigde zich te 's-Gravenhage als advocaat. Later ging hij naar Baarn, waar hij secre taris werd van de Gezondheidscommissie. Heel spoedig wist hij het vertrouwen der ingezetenen te winnen. Achtereenvolgens was hij daar lid van den raad, wethouder en ten slotte burgemeester. In 1922 nam hij ontslag, om zich geheel aan zijn Kamer lidmaatschap te kunnen wijden. Hij was o.a. plaatsvervangend lid van de rijkscommissie van advies voor de werkloosheidsverzekering. In verschillende commissies van de Chr. Historische Unie heeft hij zitting gehad. Voor mr. De Geer komt dr. Joh. Lang^ man (c.-h.), predikant te Groningen, in de Kamer. Opvolger van den heer Bongaerts is het oud-Kamerlid P. J. Rutten (r.-k.), die in 1922, als opvolger van minister Ruys in de Kamer kwam. Hij werd in 1864 te Offerden (L.) geboren, volgde te Rolduc de H.B.S., en kreeg daar ook zijn opleiding voor on derwijzer. Achtereenvolgens behaalde hij de acten Fransch, D.uitsch, Engelsch, de hoofdacte en landbouwacte. Sihds 1922 is de heer Rutten hoofd eener school te Wanssum. In 1919 werd hij gekozen tot lid van de Provinciale Staten van Limburg. Vooral in Noord-Limbtirg is hij op landbouwgebied een bekende persoonlijkheid. Hij is ook lid van de commissie van advies voor de ont ginning van woeste gronden en medewer ker aan verschillende landbouwbladen. Ten slotte zal mr. dr. Kooien als Kamer lid worden opgevolgd door den heer G. W. Kampschöer (r.-k.), burgemeester van Monster. Belgische ministers in Nederland. Minister-president Prosper Poullet is naar 's-Gravenhage venrokken, waar hij giste ren is aangekomen. De minister van bin nenlandsche zaken. Rolin Jacquemyns, is eveneens naar 's-Gravenhage vertrokken. De heer Rolin. kabinetschef aan het mini sterie var. buitenlandsche zaken, zal zich weldra bij hen voegen. Evenais de beide genoemde ministers is hij lid van het Insti tuut van Internationaal Recht. Aan de reis- moet, naar te Brussel verzekerd wordt, geen enkele politieke beteekenis worden gehecht. Minister Poullet is voornemens-tot Maandag te 's-Gravenhage te verblijven. Onderscheiding dr. Loder. Dr. Loder, oud-president van het Per manente Hof van Internationale Justitie, v oorzitter van het Instituut voor Internatio naal Recht, heeft de onderscheiding ontvan gen van Grootkruis in de Kroonorde van België. De Belgische gezant, de Prins de Ligne, heeft hem Donderdag deze onderscheiding persoonlijk te zijnen huize overhandigd- Pensioenwet Spoorwegpersoneel. Naar „de Volkskr." verneemt, zal de nieuwe pensioenwet voor de spoorwegamb tenaren niet voor 1 October in werking tre- oen. Deze vertraagde invoering moet een gevolg zijn van het uitwerken van verschil lende onderdeeien, weJke geregeld moeten zijn vóór de wet in werking kan treden. Verder deelt men het blad mee, dat het pensioenbureau der spoorwegen druk bezig is te berekenen, wat de verschillende ge- pensionneerden uit hoofde van de terug werkende kracht der pensioenwet te vorde ren hebben. De uitkeering van het tegoed zal vermoedelijk niet vóór December plaats hebben. De Loenraad bij de Neder!. Spoorwegen. Door de vertegenwoordigers van de Ne- derlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel, den R- Kath. Bond „St. Raphael" en den Prol. Christ. Bond (om vattende meer dan gedeelte van het spoorwegpersoneel), de heeren Moltmaker, Joustra. Van Leur en Belger, vormende een minderheid in den Loonraad, is het volgen de rapport aan de directie der Ned. Spoor wegen gezonden Ondergeteekenden stellen er bijzonder prijs op ten aanzien van meerdere punten van het advies hun afwijkende meening van die der meerderheid van den Loonraad ken baar te maken. Voor alles gaat hun bezwaar tegen de adviezen vervat in de twee eerste punten van het advies der meerderheid, omdat het onbillijke van het door de meer derheid van den Loonraad daarin geadvi seerde door het overgroote deel van het personeel zóó sterk wordt aangevoeld, dat een buitengewoon hevige ontstemming en ontevredenheid bij dat deel van het perso neel is ontstaan. Zij achten zich daarom verplicht in afwij king van de meerderheid van den Loonraad voor te stellen le. Algemeene afschaffing der 4e loon- klasse. 2e. De maxima van de schalen 1 tot en met 10 voor het personeel op jaarloon 50 hoogèr te stellen dan door de meer derheid van den Loonraad is geadviseerd en daarmee in overeenstemming te brengen de bezoldiging voor het personeel op uurloon. Verder adviseeren ondergeteekenden nog de volgende verbeteringen in de loonrege ling aan te brengen 3e. De maximum bezoldiging van schaai 5 voor het personeel op uurloon met 2 cen ten per uur te verhoogen. 4e, De periodieke verhoogingen voor de schalen 11, 12 en 13 te stellen op 10 per jaar. 5e. De bureel- ambtenaar te plaatsen in schaal 8, 6e. De schrijver te doen doorloopen tot het maxi mum van schaal 5. 7e. De assistent van den stationsdienst te iaten doorloopen tot het maximum van schaal 7. 8e. De stations ambtenaar en assistent-opzichter van weg en werken te laten doorloopen tot het ma ximum van schaal 9. 9e. De lialtechef ie plaatsen in schaal 8. 10e. De le haltechef te laten doorloopen tot het maximum van schaal 10. 11e. De arbeiderremmer te laten doorloopen tot liet maximum van schaal 2. 12e. De hoofdgeleider, de locaaltreineonöuc- teur en de conducteur te plaatsen in schaal 4 en te laten doorloopen tot schaal 5. 13e. De hoofdconducteur te laten doorloopen tot het maximum van schaal 8. 14e. De onder- ladingmeester te plaatsen in schaal 4. 15e. De schaalknecht te laten doorloopen tot het maximum van schaal 3. 16e. De wagen- meester te laten doorloopen tot het maxi mum van schaal 5. 17e De le wagenmees- ter te laten doorloopen tot het maximum van schaal 7. 18e. De leerling-machinist te plaatsen in schaal 4. Ï9e. De onder-machi nist te laten doorloopen tot het maximum van schaal 7. 20e. De wagenvoerder-con ducteur te laten doorloopen tot het maxi mum van schaal 7. 21e. De leerling-wagen- voerder-conducteur te plaatsen in schaal 4. 22e. De seinhuiswachter te plaatsen in schaal 5. 23e. De Ie seinhuiswachter te plaatsen in schaal 7. 24e. De schilder (KI. Wp.) te plaatsen in schaal 4. 25e De koper slager (K!. Wp.) te plaatsen in schaal 5. 26e. De wegwerker na vijf dienstjaren te laten doorloopen tot het maximum van schaal 2. 27e. Een clausule op te nemen, waarin bepaald wordt, dat de opzichter machinist, bij bevordering uit de functie van machinist, een loon zal ontvangen min stens één periodieke verhoogmg van de nieuwe functie hooger dan zijn oude be zoldiging. verhoogd met'het gemiddelde be drag der in het onmiddellijk aan de bevor dering tot opzichter-machinist voorafgaan de jaar erdiende premie." Visitatie te Bentheim. Naar het „Hbld." verneemt, zal met de a.s. winterdienstregeiing der Neder. Spoor wegen de visitatie en pas.sencontrole van de D-treinen door de Nederlandsche douane weer van Bentheim naar Oldenzaal worden overgebracht en zullen bedoelde treinen dus weer te Oldenzaal stoppen. Scheepvaartbeweging. Gedurende de maand Juli 1925 kwamen den Nieuwen Waterweg binnen 1311 sche pen, metende 1.861.503 netto reg. ton, waarvan 3 zeilschepen, metende 2087 netto reg. ton en 14 zeelichters, metende 9375 netto reg. tor.. Yoor Rotterdam waren hier van bestemd 1123 schepen, met. 1.485.852 netto reg. ton. In Juli 1924 kwamen den Nieuwen Wa terweg binnen 973 schepen, met. 1.420.193 netto rc-g. ton, waarvan 2 zeilschepen, met. 199 netto reg. ton en 12 zeelichters, met. 8422 nerto reg. ton. Voor Rotterdam waren hiervan bestemd 861 schepen, metende I.283,509 netto reg. ton. Sedert 1 Januari zijn den Nieuwen Wa terweg binnengekomen 7916 schepen, met. II.679.678 netto reg. ton, tegen 6403 sche pen, met. 9.267.728 netto reg. ton in de eer ste 7 maanden van 1924. Voor Rotterdam waren hiervan bestemd 6439 schepen, met. 9.649.183 netto reg. ton, tegen 5614 sche pen, met. 8.267.651 netto reg. ton in het zelfde tijdvak van het vorige jaar. De kentering op de rubbermarkt. Amerikaansche welvaart. Nieuwe credieten voor Duitschland. De drei- gende staking in de Engelsche kolen mijnen. Hoogere Frankenkoers. Meerdere belangstelling voor Scheep- vaartaandeelen. Het succes der Oostkust-emissie. Hoog genoteerde b cleggingsw aarden Na de omvangrijke haussebeweging wel ke op de afdeeiing der Rubberwaarden heeft plaats gevonden, is er in de afgeloo- pen week zoowel te Londen als te Amster dam voor deze fondsen een reactie inge treden, welke met een afneming van zaken gepaard ging. Wij schreven de vorige week den indruk te hebben dat het hoogtepunt in den rubberprijs vooreerst bereikt was, en inderdaad is deze sindsdien beduidend teruggegaan onder de voortdurende pres sie, uitgeoefend door de pogingen der rub berfabrikanten om de Engelsche regeering tot opheffing der restrictiebepalingen te bewegen. Van 4sh. 3 d. is de rubberprijs in enkele dagen te Londen gedaald tot 3 sh. 8 d„ hetgeen op de effectenbeurzen on middellijk zijn weerslag vond. Leidende fondsen als Amsterdam Rubber en Oost- Java, Serbadjadi en dergelijke zijn 15 a 30 beneden hun hoogsten stand gedaald en wel is hierop al spoedig herstel gevolgd, de opgaande richting schijnt toch op deze afdeeiing eerst verdwenen te zijn. De boog kan trouwens niet altijd gespannen wezen. Ook onder de meest gunstige omstandig heden moet de kooplust éénmaal zijn bevre diging vinden en weliswaar wordt, gelijk we reeds opmerkten, op de Engelsche re- geering sterken druk uitgeoefend om de rubberexport uit de Engelsche koloniën te verhoogen, tegelijkertijd komt uit Amerika het alleszins verklaarbare bericht dat daar de rubbervoorraden bij de fabrikanten ge durende de laatste weken aanmerkelijk ge stegen zijn. Er is zoo langzamerhand tus schen vraag en aanbod op de rubbermarkt een evenwicht gekomen en ook al doet de Engelsche 'regeering niet wat van haar ge vraagd wordt, dan nog zal vermoedelijk op een verdere prijsstijging van rubber niet mogen worden gerekend. Van de zijde der Engelsche regeering is er terecht op ge wezen dat haar ingrijpen een benadeeling zou zijn van die fabrikanten, welke op be stendiging van het restrictieplan hebben gerekend en partijen in vóórkoop hebben gekocht, terwijl zij die op een wijziging van het Stevenson-plan hebben gespecu leerd, zouden worden bevoordeeld. En de ..Times" komt met de juiste opmerking dat een eventueele wijziging in het Stevenson- plan niet behoort te geschieden in het be lang van de Amerikaansche koopers, die-

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1