DONDERDAG 23 JULI S^fearsasifWrti ~K IN NENLAND/ Stads- en Provincienieuws 53e Jaargang ™t~»w FEUILLETON DE HAND DER TRAGEDIE Ho. LISSINOSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- 2™0.!'Week Sön- nementen fluent, '.U^M vooruitbetaling. Mzonderliike nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Kietne A£v Verkoop, Dienstaanbie- vooruitbetaling ran 1—o rege,= regel meer 15 cent reee's f 1.70, Familieberichten van 1—0 rege.. J iedere regel meer 26 cent. Het nieuwe kabinet. Ofschoon het nog mogelijk is, dat zich op u. laatste oogenblik verrassingen r oor doen en eenig voorbehoud dus geraden b ift' heeft de 3. Rott. Cl." reden om aan nemen dat van het toekomstige kabinet de volgende heeren deel zullen mtmaken Colijn financiën en minister-president Van Mil oorlog Westerveld marine Va Karnebeek buitenlandsche zaken Tutgers arbeid, handel en nijverheid De Geef: justitie Bongaerts waterstaat Kooien binnenlandsche zaken, bij welk departement vermoedelijk weer het onder- iwiis sevoegd zal worden. Voorts schijnt er kans te bestaan, dat een afzonderlijk ministerie van landbouw in het leven zal worden geroepen als een der ti tularissen daarvoor noemt men he. Eerste Kamerlid Diepenhorst. l Of minister De Graat aan het hoofd van koloniën zal blijven, schijnt nog met vast tc Staan men noemt ook andere nanten, o a. die van den R. Kath. afgevaardigde fan Rijckevorsel. - Als inderdaad, hetgeen zeer waarschijn lijk is een protestant minister-president (wordt, "schijnt er kans te bestaan, dat de foomsch-katholieken het presidium der Tweede Kamer, dat voor den tegenwoordi- »en minister De Visser bestemd heette, voor Jhr. Ruys de Beerenbrouck zullen op- eischen. Ned. Roode Kruis. I Bij Kon. besluit zijn, te rekenen van 1 Juni, 1925, voor den tijd van vijf jaren be- [noemd A tot eersterondervoorzitter van het da- [gelijksch bestuur van het Ned. Roode Kruis de heer jhr. J. H Roëll, gepensionneerd ge- ueraal-maioor der artillerie, oud-gouverneur der Kon. Militaire Academie, wonende te 's- Gravenhage tot leden van het vermelde bestuur de heeren prof. dr. G. J. W. Koo lemans Beynen, hoogleeraar bij de rijks universiteit te Leiden mr W. 1. baron van Lijnden, advocaat en procureur dr. M. Rutgers, chirurg, en mr. G. van Slooten Azn., raadsheer in het gerechtshof te 's- Gravenhage, allen wonende te 's-Graven- hage B. tot commissaris van 'het Ned. Roode Kruis bij de lichte brigade de heer G. J. A. A. baron van Heemstra, gepensionneerd kolonel der cavalerie, wonende re 's-Gra- Wenhage. - Een nieuwbenoemde commissaris van politie. De nieuwbenoemde commissaris van po- i litie te Amsterdam, de heer H. Pijper, is in 1853 te Oostwoud geboren en op 26-jarigen leeftijd benoemd tot surnumerair bij de po litie te Amsterdam, waar hij 18 Maart 1919 tot hoofdinspecteur werd bevorderd. 5 December vorig jaar werd hij afdeelings- chef aan het bureau Lëidsclieplein. Gedu rende de mobilisatie was hij van Maart '1915 tot Maart 1919 als tijdelijk reserve- kapitein titulair-commandant van het bij zonder interneeringsdepot voor Belgische militairen te Vlissingen. Winkelsluiting. Door Burg. en Weth. van Hilversum was aan den gemeenteraad voorgesteld om, met 21) door E. PHILLIPS OPPENHEIM. HOOFDSTUK XV. Het portret van Philip Maltabaf. Wij stonden hen verbaasd aan te kijken. „Is u het werkelijk mompelde zij. „Hoe 1 verwonderlijk Zij stak hem beide handen toe. Bruce Deville nam ze een weinig verlegen in de j zijne. Het was gemakkelijk te zien, dut haar vreugde over deze ontmoeting niet 'geheel en al wederkeerjg was. Maar zijzelf scheen daarvan niets te be merken. Een glimlach plooide haar lippei en .deed al haar tanden zien. Zij had blin dend witte tanden, fraai gevormd en regel matig. „Te denken, dat wij elkander zoo weer jzouden ontmoeten", hervatte zij, zijn groo ve bruine hand met zekeren weerzin los latend. „Wij moesten elkander natuurlijk nog wel eens ontmoeten", antwoordde hij on verschillig. Daarin is niets bijzonders ge legen ten'slotte. De wereld is'zoo klein." „U heeft, heelemaal uw belofte niet ge houden", hernam zij verwijtend. „U is in het geheel piet in de buurt van ons hotel gekomen. Ik heb een week op u 'gewacht". „Ik kon niet. Ik moést dien zelfden mid dag uit Baeren weg." •Eindelijkifchtte 2ij het'wöord tot ons.- 'u j IS hecrTIJkste ontmoeting, die men zich denken kan, voor zoover mij betreft", verklaarde zij, nog niet geheel op adem. e heer Deville heeft mij eenmaal het le ven gered." Hij maakte aanstalten om te prótesteeren BSLZ|1 s'oeS er geen acht op. Zij was blijkbaar begoten, haar verhaal te dóen. het oog op het vreemdelingenbezoek, ge durende het tijdvak van 15 Juni tot 15 Sep tember, de verordening op de winkelsluiting zoodanig te wijzigen, dat de winkels dan tot 9 uur geopend mogen blijven, mits na half negen geen personeel nieer in de win kels of magazijnen aanwezig is. De gemeenteraad heeft het voorstel van Burg. en Weth. echter met 16 tegen 6 stemmen verworpen. (Ingez. Mededeeling.) VLISSINGEN, 23 JULI. De hitte. De laatste dagen, giet de zon onafgebro ken haar verzengend heete stralen over ons en het liefelijk zonnetje roostert, stooft, bakt en braadt ons. Heden bleef de zon schuil achter de wolken. Wij mogen echter gerust van een tropische hitte spreken. Wij worden zelfs nog veel meer onder handen genomen dan de tropenbewoners, want die zijn er op gekleed, werken niet op het heet ste van den dag en de woningen zijn geheel ingericht op het onafgebroken warme kli maat. Dit kunnen wij hier natuurlijk niet doen. Het is een groote zeldzaamheid dat het dagen achtereen warm weer is en se dert 1911 hebben wij eigenlijk geen war men zomer meer gehad. Hoogstens enkele dagen van overdadige warmte, doch dan was 't weer klaar. Maar de zomer van 1925 heeft sedert 1911 het record bereikt. Toch was de temperatuur tot nog toe niet zoo hoog als in 1911 en zelfs niet als in 1923. We hebben toen dagen achtereen tempe raturen gehad van 92 tot 95 graden, terwijl de hoogste temperatuur voor dit jaar tus- schen de 84 en 89 graden liep. 't Is daar om toch welletjes. Als de lucht maar droog is, dan is een temperatuur van tusschen de 80 en 85 gra den nog wel drageiijk, doch als het vóch- tigheidsgehalte tè hoog wordt en wij dan nog een bedompte lucht krijgen, dan wórdt de temperatuur ondragelijk. De houders van kermisvermakelijkheden treffen het ook niet met deze hitte, want het bezoek aan hun inrichtingen zou zeker heel wat grooter zijn als de temperatuur wat dragelijker was. Nu ontvlieden velen het kermisterrein en zoeken verademing aan strand en duinen. Vooral des avonds is. het nu overheerlijk aan onzen boulevard en kan men volop genieten van de zeekoelte. Alles bijeengenomen hebben wij ten slot te tot nog toe een zeer mooien zomer en die is ons allen, na de vele slechte zomers der laatste jaren, van harte welkom. „Ik reisde met een vriendin door de Ita- liaansche merenstreek, en wij maakten een rijtoer in de buurt van Baeren. Wij kwa men een verschrikkelijken heuvel af met een afgrond aan de eene zijde en een stel len bergwand aan de andere. De weg was maar juist breed genoeg voor ons rijtuig. Plotseling vloog er een groote vogel uit een opening in de rotsen en deed onze paarden schrikken. De koetsier verloor het evenwicht en viel van den bok. De paarden galoppeerden den heuvel af, die op die plek bijna loodrecht naar beue den liep. Op korten afstand was een scher pe bocht, alleen beschermd door een zwak ke palisadeering. Wij zouden ongetwijfeld er ovèr gegaan zijn en in den afgrond gestort. Maar juist kwam de heer Deviile den hoek om. Hij scheen alles in een oogenblik te overzien en. snelde ons te hulp. O, het was verschrikkelijk riep zij uit, de han den opheffend met een rilling. „Ik zal het nooit vergeten, tot mijn dood toe. Nooit De heer Deville scheen er geen belang in te-stellen; en wat ongeduldig ie worden. „Het leek mij toe'*, ging zij voort, terwijl zij haar trillende stem liet dalen, „dat hij onder de paarden kwam,, dat hij meege sleept-zou worden." Bruce Deville sloot met een slag het boek waarin hij had zitten bladeren. Blijkbaar had hij lijdelijk toegeluisterd, zóo, lang hij* het uithouden kon. „Laat mij bet verder vertellen", zeide hij kartaf. „Ik-ben gezegend met sterke armen en ik. hield de paarden tegép. Dat was'niet bijzonder moeilijk. De dames wahdeldert naar haar hotel terug, en ik ging den koet sier opzoeken, die zijn been had gebroken." „En ik heb hem na dien tijd nooit weer gezien riep zij opgewonden uit. „Wel, daaraan kon ik niets doen", her vatte hij. „Ik geloof, dat ik beloofde, aan uw hotel te komen bezoeken, maar toen ik Het is niet erg als wij in juli en Augustus eens puffen. De directie van de filiaal inrichting van het Kon. Ned. Meteoróiogisch Instituut te Amsterdam schrijft aan „de Tel." Nu wij eenige warme dagen achter den rug hebben, en wellicht nog eenige in het verschiet, kan het goed zijn even in herin nering te brengen dat het nog niet zóó buitengewoon warm is geweest. Ruim twee jaar geleden waren zoowel de maxima als minima aanmerkelijk Jiooger, maar zij kun nen weer bereikt worden. In onderstaande tabel geven wij eenige aflezingen voor 1923 en 1925: Dat. Max.gr. Min.gr. Dat. Max.gr. Min.gr. 7 30.6 19.4 15 26.2 17.2 8 28.0 16.3 16 27.6 17.7 9 25.9 20.0 17 26.5 16.0 10 32.6 19.9 18 26.4 16.2 11 34.1 21.6 19 26.0 19.7 12 32,6 23.0 20 28.3 18.6 13 33.6 22.6 21 31.0 21.2 14 32.0 17.5 15 26.1 16.1 De groote betrekkelijke vochtigheid maakte, gelijk reeds gemeld, thans de warmte zoo ondragelijk. In den nacht van 20 op 21 Juli bedroeg deze van 12 tot 5 uur 95 en 21 Juli op hei warmste oogenblik van den dag nog 48 thans neemt de betrekkelijke vochtig'héid af. Gisterenmor gen was zij 70 en hedenmorgen 61 Gis terenmorgen 8 uur 20 m. zomertijd had Maastricht een temperatuur van 27 gr. C. Foto's motorvaartuig „Zeeuwsche Padvinder". In de fotokast in onze tijdingzaal zijn verschillende foto's geplaatst, betrekking hebbend op het motorzeilvaartuig „de Zeeuwsche Padvinder". Van een wagen gevallen. Gisterenmiddag werd met de stoomtram Walcheren te Koudekerke aangebracht een bierhandelaar uit Vlissingen, die met paard en wagen bij „Plantlust" door het schrik ken van het paard van de tram. met deze in aanraking was gekomen en van den wagen gevallen, waarbij hij vermoedelijk zijn arm heeft gebroken. De man, die ont zettend pijn leed, is. door dr. Drijber te Koudekerke verbonden en per tram over gebracht naar hier en vervolgens opgeno men in het St. Joseph-ziekenhuis. Een deugniet. Door de politie is een jongen aangehou den, die er den laatsten tijd zijn werk van maakte, onbeheerd op den openbaren weg staande rijwielen weg te nemén, hierop eenige uren een toertje te maken óni het rijwiel vervolgens op dezelfde plaats terug te brengn. Onnoodig te zeggen dat hij hierdoor veie rijwiel-eigenaren gedupeerd heeft en boven dien de politie heel war last heeft veroor zaakt, die meermalen aangifte kreeg van de vermissing van deze rijwielen. De jongen is na een ernstige vermaning aan zijn ouders terug gegeven. Een gebroken ruit Toen gisterennacht een inspecteur van politie de Weststraat passeerde, constateer de hij dat een matroos, die daar met een vrouw „aan het stoeien" was, met den rug een ruit indrukte. Op het bureau van politie werd de" identiteit van den marine-schepe ling vastgesteld en moest hij de door hern aangerichte schade betalen. De dame had tijdig het hazenpad gekozen. Of het helpen zal Gisteren ontstond een aanrijding op clen hoek van het Betje Wolffplein iusschen twee wielrijders, waardoor een der rijwielen gedeeltelijk werd vernield. Een der wielrij ders had, volgens ooggetuigen, ie veel links aangehouden. Huiselijke twist. De politie trad bemiddelend op in een geschil tusschen man en vrouw, waarbij bleek dat buitenstaanders zoo vriendelijk waren geweest zich in de zaak te mengen en de vrouw den raad hadden gegeven, bij afwezigheid van den man alles in te pak- het nog eens overdacht, scheen het waar lijk niet de moeite waard. Ik had boven dien haast om te Genève te komen." Zij lachte stil. Haar oogen zochten voort durend de zijne. „U is als alle mannen uit uw land, die dapper zijn en edel", zeide zij. „U zal een groote daad verrichten, zonder er dank voor te willen hebben. In tusschen, wij heb ben daar dagen lang gewacht, hopende u te zien. Ik heb sedert overal ndar u uitge keken. En te denken dat ik nu... op deze treurige reis, die ik gedwongen was te ma ken... dat ik toevallig hier kwam, en dat de deur opengaat, en u komt binnen „Het is net een roman", merkte Adelaide Fortress op. met een flauwen glimlach om de'lippen. „Hoe dankbaar moet je zijn, dat je mij juist van middag kwam bezoeken, feriicé Wat ik zeggen wil, wees zoo goed even te schellen. Tenzij je gekookte thee prefereert Hij stond dadelijk op en schelde. „Ik ben blij, dat je op het idee komt, dat wij komen theedrinken", merkte hij op. „Miss FFolliot en ik hebben elkander hier vlak' bij* ontmoet. Je moogt ons wel iets bijzónder goeds geven, dat wij ons buiten igewaagd hebben met zulk een weer." „Hoe is 't met uw vader, Miss Ffolliot vroeg het meisje^ zich plotseling tot mij wendend. „Tot mijn spijt moet ik zeggen, dat hij 'zeer ziek is en verplicht is, zijn kamer te 1 houderi; Eft ik vrees, dat hij gedurende ver scheiden dagen te bed za\ moeten blijven.'"' Dat scheen haar niet bijzonder te treffen. Ik sloeg haar- aandachtig gade, met een gevoel van verlichting. „Dat spijt mij", merkte zij beleefd op. „Intusschen, wat mij betreft, geloof ik niet, dat ik er veel aan hebben zou, hem te be zoeken. ik ben bij de meeste menschen ge weest, die hier langeren tijd gewoond heb ben en zij allen verzekerden, dat zij nooit ken en naar een andere woning over te brengen. Ten einde te voorkomen dat zijn huisraad tijdens zijn afwezigheid uit zijn woning zou worden gesleept, heeft de rnan nu een groot hangslot aan zijn deur aange bracht. Gearresteerde „koningen". De politie arresteerde een zgn. boeienko- ning op de kermis alhier, die gesignaleerd stond als deserteur van de marine. Een tweede boeienkoning, eveneens aan gehouden, moest nog een vonnis ondergaan wegens ordeverstoring te Rotterdam, terwijl een derde mede gearresteerde boeienkoning gesignaleerd stond t-et het ondergaan van gevangenisstraf wegens fraudeleus vervoer van gedistilleerd. Alle „koningen" zijn aan de justitie over gegeven. E-astige spreeuwen. Zooals ieder jaar om dezen tijd komen ook nu weder bij de politie herhaaldelijk klachten in, o.a. van bewoners van de Wil- helminastraat, over spreeuwen welke des avonds in de boomen aldaar huizen. Deze vogels maken daar een helsch kabaal, ter wijl zij ook een hinderlijke lucht versprei den. Een der bewoners trachtte met een claxon de vogels schrik aan te jagen om zoodoende van dit akelige lawaai ver schoond te blijven. Hierdoor kwam ech ter weer een klacht in van een anderen bewoner over het hinderlijke geluid van deze claxon- Men zal moeten trachten, een andere op lossing te vinden om van deze gevederde levenmakers bevrijd te worden. In het Bellamypark heeft men thans, ze ker als een gevolg van de kermisdrukte, geen last van de spreeuwen. Ais de kersen m het land zijn. De politie bracht eenige jongens aan hei bureau, die door een ingezetene in zijn tuin waren aangetroffen, bezig de kersenboomen te plunderen. Dierenmishandeling. Bij de politie kwam een klacht in van een eigenaar van een paard, dat jongens dit dier, terwijl het in de weide liep, heb ben mishandeld, door het met stokken te slaan en op te jagen. Een onderzoek wordt ingesteld. Gesignaleerden. Opnieuw heeft de politie op het kermis terrein alhier een tweetal zgn. gesignaleer den aangehouden, d.w.z. personen die-nog het een of ander met de justitie hebben ai te rekenen. Een hunner ie na betaling der boete weder in vrijheid gesteld de ander is heden overgebracht naar Maastricht, ten einde te worden voorgeleid aan den officier van justitie aldaar. Beschermd dier. Door een inspecteur van politie alhier werd een egel in beslag genomen, welke op straat werd vervoerd. Dit dier, dat nuttig n voor den landbouw, wordt «oor de wet beschermd en mag niet worden gevangen, vervoerd, enz. Een lastig venter. De politie arresteerde in den aigeloopen nacht in een café alhier een man die ventte niet potlooden en daarbij de bezoekers las tig viel. Hij trad ook brutaal op tegen de poiitie, waarna deze hem aanhieid, toen bleek dat hij nog onder drankinvloed ver keerde. Aan het bureau van poiitie werd hij in arrest gesteld. Vermist. Bij de politie werd aangifte gedaan/dat een elders wonend, hier tijdelijk vertoevend meisje, dat gisterenavond de straat was op gegaan, riet is teruggekeerd. Ook heden morgen had men nog niets omtrent haar vernomen. De politie stelt een ernstig on derzoek in. Gemeenteraad te Middelburg. In de gisterenmiddag gehouden vergade ring waren alle leden aanwezig. Mededee ling werd gedaan van een ingekomen schrij nen naam Maltabar gehoord hebben." Ik zag Brtice Deville schrikken, en de hand, waarin hij zijn kopje hield, beefde. Adelaide Fortress en hij wisselden een snel len blik. Het meisje, wier oogen nauwelijks een oogenblik van hem afgewend waren, merkte het ook op, ofschoon ik betwijfel, of zij er dezelfde beteekenis aan hechtte. „U weet niet... u heeft kort geleden niet van iemand van dien naam gehoord vroeg zij hem. „Vertel het mij als het u be lieft Ik heb redenen, om er zeer veel be lang in te stellen." Hij schudde het hoofd. „Als ik ooit den naam "gehoord heb, dan moet het toch al zeer lang geleden zijn", zeide hij, „en zeker niet in dit gedeelte van de wereld.'' Zij zuchtte. „Ik veronderstel, dat u niet weet, wie ik ben, of waarom ik hier kom", zeide zij. „Ik heet Berdenstein. De man die dood gevon den, vermoord gevonden is hier in de buurt, was mijn broer." Hij mompelde eenige woorden van sym pathie, maar hij toonde geen verwondering. Ik veronderstelde, dat hij geweten had wie zij was, en dat zij er was, voor onze komst. „Natuurlijk ben ik rechtstreeks hierheen gekomen, toen ik er van hoorde", ging zij voort, alleen tegen hem pratend. „Het is een verschrikkelijke zaak vóór mij, hij was de eenige bloedverwant, dien ik in de we reld ovèr had. Het kan u niet verwonderen, niet waar, dat ik alles onderzoeken wil „Dat is een zeer moeilijke taak", zeide hij, „die naar het mij voorkomt, best over gelaten kan worden aan de bevoegde auto- riteit." „Zij weten niet, wat ik weet", gaf zij ten antwoord. „Hij had een vijand." „De Maltabar van wien u sprak „Ja. Naar hem heb ik tersfond overal gevraagd, maar ik geloof dat ik ten slotte zal moeten aannemen, dat hij hier in de ven van het bestuur van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer, waarin dank wordt gebracht voor de be schikbaarstelling van een wisselbeker voor de ringrijderij. Van het bestuur van het Middelburgsch muziekkorps was een schrijven ingekomen, waarin wordt medegedeeld dat de heer Jan Morks zijn ontslag als directeur van het korps heeft aangevraagd tegen 1 October wegens het achteruitgaan van zijn oogen. Het bestuur zou den heer Morks gaarne een pensioen toekennen, doch de financiën van het korps laten dit niet toe. Waar echter het korps zoo belangrijk deel uitmaakt van het .Middelburgsch leven, doet het bestuur een beroep op den raad om door het ver- hoogen van de subsidie met 1000 het mo gelijk te maken den heer Morks een jaar- lijksche bijdrage tot dit bedrag toe te ken nen. Dit verzoek werd in handen van Burg. en Weth. gesteld om prae-advies. Aan de orde was de herstemming over het voorstel—iPaul om overeenkomstig het adres van de oudercommissies c.s. boven tallige onderwijzers aan te stellen en dus niet zooals Burg. en Weth. voorstelden, school C te splitsen in twee 3-mansschoIen. De heer Bosman wil de discussie herope nen, waartegen de voorzitter met klem op komt, wel wil hij den heer Streefkerk gele genheid geven een vraag te stellen en een paar leden om een verklaring af leggen. Het voorstelBosman om de discussie te heropenen, wordt verworpen met 11 tegen 6 stemmen, die van de dames Weijl en De Graaf en de heeren Paul. Bosman, Boasson en Portheine. De heer Onaerdijk deelt nu mede, dat waar hij en de heer Paul verleden week wezen op tegenstrijdigheden in de adviezen van den heer Ossendorp inzake de 6- en 3- mansschoJen, bij een onderhoud met den heer Ossendorp nader is gebleken, dat er in diens adviezen niets tegenstrijdigs is. De heer Bosman zegt de vorige maal niet juist op de hoogte te zijn geweest, nadat hij den deskundige, den heer Brandsma gehoord had en ook Burg. en Weth., meen de hij tegen het voorstel van den heer Paul te moeten stemmen. Nu hij nader inlichtin g-en heeft ontvangen, begrijpt hijniet hoe de deskundige een operatie wil. toepassen met slechte instrumenten. Hij wantrouwt zijn goede bedoelingen. Of de proef is een wassen neus of zij zal op niets uitloopen. Waar spr. dus het vertrouwen in de ver dediging verloren heeft, zal hij thans voor het voorstelPaul stemmen. De voorzitter meent nogmaals op Te moeten komen tegen het gebrek aan ver trouwen. De proef zal eerlijk worden ge nomen. De heer Streefkerk meent dat de uitslag vast staat en zal nu geen vraag meer stel len. Het voorstelPaulwordt aangenomen met 9 tegen 8 stemmen. Op een vraag van den heer Paul zegt de voorzitter dat de kwestie van een L'LO- school voor jongens nader onder de oogen zal wórden gezien. Bjj de rondvraag wijst de heer Portheine op het bedelen bij vreemdelingen vooral op Donderdag en dat door personen, die daar toe- met opzet vergezeld van kinderen naar de stad komen. Hij vraagt maatregelen te gen deze verkapte bedelarij, die gepleegd wordt door zich te laten kieken. De voorzitter zegt dat hij verleden weet persoonlijk reeds geld deed teruggeven en dat hij de poiitie heeft opgedragen er met kracht tegen op te treden. Een marktfeest. De Marktkoopliedenbond „Eendracht maakt Macht" tc Middelburg zal dit jaar weder een marktfeest houden en wel óp Donderdag "20 Augustus a.s. Een schadepost voor Breskens. Zooals wij in een vorig nummer meldden is te Breskens een door 263 personen on derteekend request ingediend met verzoek niet bij de waterleiding aan te sluiten. Hoe ondoordacht deze menschen te werk gaan. blijkt wel uit het feit, dat ze alleen voor zichzelf denken en zich om anderen niet bekommeren, vooral niet om de industrie, welke zoo'n groot belang bij een waterlei- buurt niet woont Ik dacht, dat hij zijn naam kon hebben veranderd, en heb hem aan tal van lieden beschreven. Maar nie mand schijnt hem te kennen." „Vindt u dan niet", zeide Adelaide Fort ress kalm, „dat u alles gedaan heeft, wat iemand doen kan De politie doet haar uiterste best om het mysterie van uw broe ders dood op te lossen. Als ik u was, dan zou ik het aan haar overlaten." Zij schudde het hoofd. „Ik kan er niet toe besluiten, niets te doen", zeide zij. „U kan niet begrijpen, hoe het is, iemand die u lief is, op zoo vreese- lijke wijze te verliezen. Ik denk er tusschen- beide aan tot ik beef van drift en ik geloof dat ik, als ik den man die het gedaan heeft, van aangezicht tot aangezicht kon ontmoe ten, hem zou doodsteken met mijn eigen hand. Ik ben zwak, maar ik voel, dat ik het zon kunnen. Ik zou hier niet kunnen vandaan gaan, al wilde ik. Er is iets dat mij zegt, dat de sleutel van het geheele mysterie hier ligt geheel' voor de hand." Niemand antwoordde haar. Zij bemerkte een zeker antagonisme te genover haar, dat wij verrieden door ons verzuim om te antwoorden op die kleine uitbarsting, en door onze afgewende ge zichten. Zij keek van den een naar den ander en ten slotte naar Bruce Deville. „U althans zaï moeten toegeven, dat ik gelijk heb", riep zij bijna smèekend. „U 's een man, en u zou hetzelfde doen, daar ben ik zeker van. Is het dan niet natuurlijk, dat ik gerechtigheid verlang Hij was alles wat ik in de wereld bezat" „Hij is nu dood", zeide Bruce Deville zacht. „Niets kan hem in het leven terug brengen. Bovendien..." Hij aarzelde. Het meisje boog zich voor over, aandachtig luisterend. „Bovendien (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1