WOENSDAG 22 JULI M155BLANCHE NO.I7©! 63e Jaargang i •GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON DE HAND DER TRAGEDIE Purof Bij Doorzitten Zonnebrand StukSoopen Stads= en Provincienieuws len- - VL1SSIN0SCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten opWal- I cheren 2.20 rer drie maanden. Franco I coor het geheele rijk ƒ2.50. Wf?Jval?.°"r I nementen T7 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 1—4 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 cc-ntbij abonnement spe- dale prijzen. Reclames 52 cent per rege Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz prijs, bij vooruitbetaling van 1-5 regels ƒ0.75, elke I regel meer 15 cent. ,17(. 'Familieberichten van 1—6 regels ƒ1.70, iedere regel meer 26 cent. DRANKWET. Burg. en Weth. van Vlissingen gelet op artikel 12 der Drankwet doen te weten dat bij hen is ingekomen een aan üed. Staten van Zeeland gericht verzoekschrift in afschrift van PHIL1PPUS JACOBUS ROOY, om vergunning tot den verkoop van sterken drank in het klem, uitsluitend -an logeergasten voor het percee. Emma- ktraat no. 24 dat vanaf heden gedurende veertien da ggen schriftelijk bezwaren tegen het ver- ■ltenen van de gevraagde vergunning kun- l?nen worden ingegbracht bij Burg. en Weth. S voornoemd. Vlissingen, 21 Juli 1925. Burg en Weth. voornoemd. VAN WOELDEREN. De Secretaris, M. VAN DER BEKE CALLENFELS, L.S. De politieke toestand. Tegen het einde dezer week zal waar schijnlijk nog een nadere vergadering plaats hebben van de club van R. Kath. Tweede ■kamerleden, in verband met den politieke» ■toestand. Ket verdrag tusschen Nederland en België. I De Belgische pers scheen er op te heb- ,ben gerekend, dat het ontworpen tractaat V.iet op ernstige moeilijkheden in ons land zou stuiten. De kritiek, daarop geoefend in Nederland, heeft zij niet al te ernstig opge vat, meent het „Alg. Hbld." Het adres van de Rotterdamsche Kamer van Koophandel werkt daarginds nu als ieen koude douche. Het „Hbld. van Antw en de „Standaard" reageeren. In het eerste blad herinnert „Taxander" r aan, dat een ander hoofdartikelschrijver dit orgaan, die zich „Servus" teekent, Stegen de kanaalverbindingen protesteerde, omdat ze „naar het Noorden wezen". In de „Standaard" wordt tegenover de Rotterdamsche Kamer van Koophandel het gezag gesteld... van den heer Dietvors, correspondent van „de Maasbode" te Ant werpen, die stellig de eerste zal zijn, zich weten te veroveren." Het blad ziet in de Rotterdamsche hou ding geen spoor „van dat ruime verlichte taatsbeleid, dat Nederland gedurende en na den oorlog zulk een gewichtig aanzien ~nder de Europeesche mogendheden heeft weten te verovern." Het blad verbaast zich over het feit, dat 'e protesten eerst thans komen men.was sedert 1921 immers op de hoogte, meent het blad, dat blijkbaar niet weet, hoe hier te lande dergelijke dingen a l'insu van eder, dien het aangaat, worden behandeld. Als ge alle dagen een sigaret wilt rooken, die toch niet alledaagsch is, vraagt ge natuurlijk Geef MIJ maar (Ingez. Mededeeling.) door E, PHILLIPS OPPENHEIM. HOOFDSTUK XIV. De gast van Adelaide Fortress. Mijn vader verscheen den volgenden morgen niet aan het ontbijt en Alice, die hem zijn thee bracht, kwam met ongerust gezicht beneden. „Vader zal zeker niet opstaan voor. na middag", zeide zij. „Hij ;s heel ziek. Ik wilde, dat hij maar goed vond, om een dok- jter te laten halen. Hij heeft er voortdurend zoo ziek uit gezien, sinds hij van Londen terug is." Na ontbijt ging ik naar zijn kamer oven, en geen antwoord krijgend op mijn kloppen, trad ik binnen. 'Hij lag heel stil op zijn bed, gedeeltelijk gekleed, en in het eerst dacht ik, dat hij snep. Jk liep op de teenen naar hem toe, en een plotselinge schok van vrees dreef de jUr,u,t niiin wangen en deed mijn hart nude kloppen. Hij was bleek als de dood, zijn oogen waren gesloten. Aan zijn zijde, onder zijn vest, bevond zich een linnen verband, half doorweekt van bloed. Blijkbaar was hij bezwijmd, terwijl hij bezig was het vast te maken. Ik haalde wat brandewijn en bracht hem oie tusschen de lippen, wreef zijn handen, en zag langzamerhand het leven in hem te- .gkeeren. Hij opende de oogen en zag mij aan. s st'l liggen", fluisterde ik. „Ik zal u-Y 'n or^e maken." Hij bleef onbewegelijk liggen, nu en dan dreunend, tot dat ik klaar was. oen haalde ik de sprei over hem heen en jachtte eenige ©ogenblikken. Hij open- 0ë de oogen en zag weer paar mij op. (Ingez. Mededeeling.) De Rotterdamsche Kamer van Koophandel vergeet, meent het blad, dat de voornaam ste beteekenis moet worden gezocht op politiek en diplomatiek terrein. De verwerping ware voor beide landen een ramp, betoogt de „Standaard". „Gelukkig zijn de betrekkingen tusschen Nederland en België weer geworden, yvat ze moeten zijn. De verwerping van het tractaat zou alles weer ongedaan maken, oude spookbeelden weer oproepen, begra ven plannen weer doen opwarmen en een animositeit prikkelen, welke haar uitdruk king zou vinden in het verwijt, dat Neder land wenscht terug te keeren tot den geest van het tractaat van Munster. God verhoede, dat het ooit moge gebeu ren Daarom echter is het noodig, dat zij, die met helder en kalm gemoed het beste voor de twee buurlanden wenschen, een oog in t zeil houden om te beletten, dat onberekenbaar onheil worde gesticht, waar zooveel goeds van een ontluikende toekomst kan worden verwacht". De Olympiade. De Prov. Staten van Noord-Holland heb ben met 39 tegen 25 stemmen aangenomen het voorstel om 100.000 subsidie te ver- leenen voor de Olympische Spelen in 1928 te Amsterdam te houden. Het manifest der S. D. A. P. Wij hebben melding gemaakt van het manifest der S. D. A. P., in verband niet de opdracht tot kabinetsformatie aan mi nister Colijn gegeven. Naar aanleiding van dit manifest zegt de „N. Arnh. Ct." dat het manifest prema tuur is, zoolang de regeering niet is samen gesteld en haar program niet bekend is. Het gaat uit van een hypothese, die niet alleen door haar zwakken opzet zeer aan vechtbaar blijkt, maar die bovendien nog berust op een tweede, secundaire veronder stelling, dat er zou worden voortgezet „het regiem Colijn". Maar het ernstigste bezwaar, dat het Arnhemsche blad tegen het manifest moet inbrengen is het gebrek aan democrati- scben zin, die er uit spreekt. De kiezers hebben nog pas enkele weken geleden hun uitspraak gedaan en aan een aantal candidaten hun vertrouwen ge schonken, die thans, gebruik makende van het gegeven mandaat, een formatie van een kabinet door den heer Colijn mogelijk maken. Nu kan men deze uitspraak betreuren, men kan spreken over demagogische mid delen, alhoewel het zeer gewaagd is om in 't huis van den gehangene van den strop te spreken, men heeft ten volle het recht om critiek uit te oefenen, maar men ga niet verder. Nimmer mag men na de wetlige uit spraak der kiezers, op een oogenblik dus, dat de wil van de kiezers zich nog onmo gelijk kan hebben gewijzigd, de grenzen der critiek overschrijden en door een mani fest het terrein der actie betreden. De S. D. A. P. vergeet te veel, dat hare bespiegeling over de tendenties in het kie zerskorps, welke gevoerd hebben tot den haar vijandigen uitslag, weliswaar alleszins belangwekkend zijn voor de kennis van het politieke leven en zijn ontwikkeling, maar dat de kiezer slechts is geroepen om af gevaardigden te kiezen en dat dit gedaan zijnde de taak, die volgens onze wetgeving aan het volk is opgedragen, is afgeloopen. Daarna begint de taak der afgevaar digden. En waar nu de wil der kiezers en deze alleen het optreden van den heer Colijn heeft mogelijk gemaakt, daar zou het sla gen van "een demagogische volksbeweging enkele weken na de legale volksbeweging een disqualificatie behouden van de be kwaamheid van den kiezer voor zijn taak, een demonstratie dus, die slechts afbreuk kan doen aan het prestige van het parle mentaire stelsel. „Ik zal om een dokier zenden", fluisterde ik. over hem heen gebogen. Hij greep mijn hand. „Dat verbied ik", antwoordde hij heesch. „Je mag er niet over denken, Kate, hoor je wel „Maar dit is ernstig", riep ik uit. „U zal zwaar ziek worden." „Het is alleen maar een vleeschwond", mompelde hij. „Ik voel het nauwelijks. Het is eenvoudig, doordat ik het verband te strak had aangehaald." „Hoe lang hebt u dat gehad vroeg ik. Hij keek naar de deur. Deze was geslo ten. „Sinds ik in Londen was. Het was een lafhartige aanval den avond voordat ik terugkeerde. 1U heb sinds dien tijd steeds gewapend geloopen. Maar nu ben ik veilig, volkomen veilig." Ik stond voor een treurig raadsel. Hij sloeg mij gade met schitterende, koorts achtige oogen. „Beloof mij, Kate, dat je niet om een dokter zal zenden, voordat ik het verlang", fluisterde hij. „Beloof het mij plechtig, Kate." „Op voorwaarde, dat u mij dan voor het verband laat zorgen", antwoordde k aarzelend. „Heel goed. Dat kan wel. Van avond moet het vernieuwd worden. Nu ga ik wat slapen." Hij keerde het gelaat naar den muur. Ik sloop behoedzaaam de kamer uit en naar beneden. Ik nam hoed en mantel en liep over het doorweekte gras en de modderige laan af. De rëgen sloeg mij verfrisschend in het gelaat. Ik ging den straatweg op en na een oogenblik aarzelens richtte ik mij naar het Gele Huis. Ik weet niet, wat mij ertoe dreef, Ade laide Fortress te gaan bezoeken. Het was een plotselinge ingeving, waaraan ik ge hoor gaf. Maar ik had nauwelijks een half dozijn De strijd is den eersten Juli beslist en gezonde democratie eischt, dat zij nu ver der door de vertegenwoordigers des volks op het Binnenhof worde uitgestreden. De wenschen van het R. Kath. Werkliedenverbond. Het R. Kath. Werkliedenverbond heeft 't volgend adres gezonden aan de R. Kath. Tweede Kamerfractie „In verband met de staatkundige situatie welke door de Kamerverkiezing van 1 Juli 1.1. is ontstaan, acht ons verbondsbestuur het thans den bij uitstek geschikten tijd om nog eens uitdrukkelijk de aandacht van uw hooggeacht college te vragen voor enkele sociale wenschen en verlangens, welke reeds lang onder de arbeiders levendig zijn en waarvan de vervulling ook reeds korter of langer tijd in voorbereiding is. Deze wenschen zijn neergelegd in de volgende punten a. wettelijke regeling der ziekteverzeke ring, zooveel mogelijk gebaseerd op uitvoe ring der verzekering door uit de maat schappij opgekomen organen b. wettelijke regeling der werkloosheids verzekering op den grondslag van verdee ling der lasten tusschen werkgevers, werk nemers en overheid c. het voeren eener goede welvaartspoli- tiek, o.a. door te steunen en te bevorderen al waf werkverruiming kan brengn d. het tot standbrengen eener landbouw- arbeidswet, in den geest als aangegeven in het betreffende advies van den Hoogen Raad van Arbeid e. algemeene doorvoering van de bepa lingen der Arbeidswet 1919, ook voor arbei ders buiten fabrieken en werkplaatsen. Hierbij denken wij tevens aan de voorge nomen rijksregeling van de winkelsluiting f. het tot stand brengen van wetten, die de uitvoering van punt 6 (Bedrijfsorganisa tie, enz.) van het program van actie van de R. Kath. Staatspartij kunnen bevorderen; g. het tot stand brengen van een wette lijk rijkskinderfonds, tot steun aan de groo te gezinnen en op den grondslag van ver plichte verzekering voor alle in loondienst werkzaam zijnde personen tot een jaarinko men van bijv. 2500 h. het aannemen van de reeds ingedien de voorstellen tot wijziging der wet op de inkomstenbelasting, der successie-belasting en der zegel- en registratiewet i .nog verder doorgevoerde verlaging van den belastingdruk voor de groote gezinnen j. het medewerken aan het tot standko- men van een algemeene ratificatie der ont- werp-conventie, inzake d«*u arbeidsduur en het zoo spoedig mogelijk ratificeeren der andere ontwerp-conventies van de Interna tionale Organisatie van den Arbeid. Waar eenerzijds over het algemeen de uitvoering der bedoelde wetten van de staatskas geen groote offers behoeft te vra gen en anderzijds naar onze innige overtui ging alleen een krachtige sociale politiek het geschokte vertrouwen der arbeiders kan herstellen. waar verder de genoemde punten voor iedereen, die oog heeft voor de sociale nooden en de volksmentaliteit, van buitengewoon urgenten aard zijn, meenen wij ons van naderen aandrang te moeten onthouden. Desgewenscht zijn wij gaarne bereid een en ander mondeling toe te lichten." Nog geen hittegolf. Hebben wij nu al een echte hittegolf of i'iet wordt in deze dagen vaak gevraagd en het antwoord daarop luidt ontkennend, aldus schrijft „de Tel." Geen mensch zal ontkennen, dat het de laatste dagen bepaald warm, zeer warm is, maar tot 3536° Celc. als voor eenige ja- jen, is de hitte nog lang niet gestegen. Hoogstens tot 30° komen wij nu maar, wat de hinderlijke „broeihitte" veroorzaakt, waaronder wij deze dagen zuchten is het groot vochtgehalte der atmosfeer. Elke luchthoeveelheid kan een zekere dosis wa ter bevatten, maar wanneer deze betrekke- stappen gedaan, of ik bevond mij van aan gezicht tot aangezicht met Brtice Deville. Hij bleef staan en zag mij verwonderd aan. „U is niet bang voor ruw weer, Miss Ffolliot", merkte hij op, zijn muts afnemend met een voor hem ongewone hoffelijkheid. „Er zijn wel erger dingen om bang voor te wezen", antwoordde ik met ten blik op het bosch. „Is ti op weg naar mevrouw Fortress „Ja straks", gaf hij toe. „Intusscher. ik dacht ik wilde eerst even uw vader gaan spreken." „Waarover vroeg ik snel. Hij keek mij aandachtig aan. Er was een uitdrukking in zijn gelaat, die mij nieuw was, en die ik niet begreep. Was het me delijden Het had er veel van. Hij scheen zich af te vragen, hoeveel ik wist of giste. „Het is een zaak van eenig belang", zei hij ernstig. „Ik wou, dat ik het u kon ver- tellen. ziet er uit als een verstandig meisje, aan.wien men iets zou kunnen toe vertrouwen." Mijnheer Deville", zeide ik op beslisten toon, „dat ben ik met u eens. Ik ben een meisje, aan wie iets toevertrouwd kan wor den. Ik wilde slechts, dat mijn vader open en rond met mij sprak. Er is hier een of an der mysterie. Ik zie het aan uw aller gezich ten, ik voel het als het ware in de lucht. De dood van dien man" ik wees naar het bosch „staat er mede in verband. Wat heeft dat alles te beteekenen Ik wil het weten. Ik wilde, dat u het mij vertelde." Hij zuchtte. „Ik ben niet degeen op wien u een be roep moet doen", zeide hij. „Ik heb niet het recht, u iets te vertellen. Misschien zal u spoedig alles weten. Intusschen wil u mij vertellen, waar uw vader is „Hij is tehuis", antwoordde ik. „En te bed. Hij is ziek. Ik denk niet dat hij u kan ontvangen. Hij wilde vandaag liever met opstaan." Hike vochtigheid 95 wordt, zooals dat het geval was tusschen 12 en uur gisteren nacht, mjg men gevoegelijk van een zeer abnormaal en bovendien van een uitermate onaangename bijkomstige omstandigheid spreken Inmiddels ziet het er niet naar uit, dat bet met de warmte spoedig afgeloopen zal zijn. Wel behoudt men voortdurend de kans op onweer en zullen wij de permanente dreigingen nog wel niet spoedig kwijt zijn, maar bij dezen Oostenwind, die trouwens Maandagavond even naar het Noordwesten liep en wat opluchting bracht, behouden we de warmte die van de nu gloeiende Russi sche steppen komt en van de geweldige blakende vlakten van Midden-Azië. Daar om ook vinden zij, die nu de badplaatsen opzoeken, slechts matig verkoeling. De Oostenwind voert nieuwe warmte aan, geen Westenwind b'engt koelte. Het zijn nu dan ook vooral de Oostelijk van ons liggende landen, die het meest van de hitte te iijden hebben. In Dantzig kwam men gisteren reeds tot een ochtendtempera- tuür van 84 en in ons land zijn het weer de Oostelijke plaatsen en daarvan weer voornamelijk het complex Maastricht RoermondWinterswijk, dat het gisteren het zwaarst te verduren heeft gehad. VLISSINGEN, 22 JULI. Vragen van raadsleden. De heer Harts heeft aan Burg. en Weth. de hieronder geformuleerde vragen gezon den, met verzoek daarop zoo tijdig ant woord te mogen ontvangen, dat door hem in verband met art. 76, 2e lid der L.O. wet eventueel in beroep kan worden gegaan le. Is uw college bekend het Kon. besluit van 7 Maart 1923 No. 16 (opgenomen in Gemeentestem 3737), waarbij wordt over wogen dat vernieuwing van het dak eener school wegens slijtage niet kan worden op gevat als verbouw of verandering der in richting der school in den zin van art. 72 le lid der L. O.-wet, doch dat de kosten daar van veeleer zijn aan te merken als kosten van instandhouding der school en wordt beslist, dat terecht medewerking van den gemeenteraad is geweigerd 2e. Zijn Burg. en Weth. niet van meening dat de bij voordracht van uw college van 3 Juli 1925 aangevraagde gelden voor de school voor bijzonder iager onderwijs op Gereformeerden grondslag in de Kasteel straat eveneens betreffen gelden voor in standhouding der gebouwen in den zin van art. 101 dier wet, en niet voor verbouw of verandering van de inrichting der school in den zin van art. 72 3e. Zoo ja, zijn Burg. en Weth. bereid het raadsbesluit van 10 Juli 1925 ter zake voor vernietiging voor te dragen 4e. Zoo neen, zijn Burg. en Weth. bereid de gronden mede te deelen, waarop hun afwijkende meening steunt? Begrafenis van C. Dommisse C.Mzn. Gisterenmiddag had de teraardebestel ling plaats van wijlen den heer C. Dommis se C.Mzn. Nadat de kist met het stoffelijk overschot, die door familieleden naar de groeve was gedragen, aan den schoot der aarde was toevertrouwd, trad de heer C. A. van Woelderen naar voren om eenige woorden te spreken als voorzitter van den kunstkring „Het Zuiden", waarvan de. overledene mede-bestuurslid en oprichter was geweest. Het zouden slechts eenige woorden zijn, zooals in den aard van den ontslapene was, die wars was van alle ver toon. Hij wilde hier alleen maar vaststellen, dat het overlijden van Dommisse een groot verlies beteekende voor den kunstkring „het Zuiden". Door zijn werken heeft hij het voorbeeld gegeven. Als eens de kunst hier in Vlissingen gegroeid is, dan zal zijn naam niet vergeten worden De heer Deville scheen in het minst niet ontstemd of teleurgesteld. Integendeel, zijn gezicht helderde op, ik geloof dat het hem verlichtte. „Daar ben ik blij om", antwoordde hij. „Waarom „Het is beter, als* hij zich voor het tegen woordige niet vertoont. Wanneer gaat hij zijn nieuwe betrekking aanvaarden „Ik weet niet zeker, of er al een tijd voor bepaald is", antwoordde ik. „Ik denk, bin nen een maand of zoo." „Uw verblijf hier is niet van langen duur geweest, nietwaar „Ik wilde, dat wij hier nooit gekomen waren riep ik uit. „Het is de ellendigste tijd uit mijn leven geweest „Ik kan u dien wensch niet nazeggen", sprak hij met een glimlachje. „Maar wat u betreft, van uw standpunt gezien moet uw verblijf hier wezenlijk een ongelukkige epi sode lijken. Het is jammer." „Mijnheer Deville", zeide ik, dicht naast hem gaande staan, „ik wil u een vraag doen." Hii keek op mij neer en schudde net hoofd. „Ik had liever, dat u mij geen vraag deed", antwoordde hij snel. „Kunnen wij niet over wat anders praten „Neen. Luister Ik had mijn hand op zijn arm gelegd en dwong hem, zich naar mij toe te keeren. „Vertel mij wie die man was en wie hem gedood heeft", zeide ik. „Ik heb het recht, dat te weten en ik ben vast besloten het te wten te komen." Hij werd bleek onder het donkere bruin, dat de zon op zijn wangen had gebrand. Maar zijn stem klonk bedaard genoeg, toen hij mij antwoordde „Neem mijn raad aan, Miss Ffolliot, doe daar geen vragen over en denk er ook niet meer aan. Zet het van u af. Ik spreek voor uw geluk, waarin ik misschien meer belang stel, dan u zou willen gelooven." dan zal zijn groote energie duidelijk aan het licht komen, die hem in staat stelde, hoewel hij er op gevorderden leeftijd pas mee is begonnen, het zoo ver te brengen, dat hij met kunstenaars van naam kon ten toonstellen. Het is spr. een behoefte, hier aan het graf te verklaren, dat zijn naam in den kunstkring „het Zuiden" zal blijven voortleven en hij hoopt, dat het voorbeeld van hem, die zijn levensavond door de be oefening der kunst heeft verhelderd, zal blijven lichten. We zullen U niet vergeten, Dommisse, rust wel Ds. W. A. B. ten Kate zou ook slechts enkele woorden zeggen en hij had ook maar weinig toe te voegen aan de schets van het leven van den overledene, die door ds. A. S. Talma in het sterfhuis was ge geven. Na lezing van enkele woorden uit het Nieuwe Testament, ging ds. ten Kate voor in gebed. Nadat eenige familieleden bloemen op de kist hadden gestrooid, nam de heer C. P. I. Dommisse, burgemeester van Maassluis, het woord om bij de bloemen in den geest een palmtak te leggen op de kist van hem, die in spr. de gedachte opriep van sprekers moeder, voor wie de overledene een steun was geweest, een hulp en een raadsman in de moeilijke oorlogsjaren. Hoewel niet uit den stam was de overledene hem een twee de broeder geweest. Hij herdacht hem als voorbeeld van iemand, die den echten fa milieband versterkte, maar tevens als voorbeeld van iemand, bezield met de echte vreeze Gods. Zoo'n voorbeeld moet ons stijven om veel te doen voor haar en voor hen, die verliezen en lijden. De heer H. Loois dankte namens de we duwe en de familie voor de sympathieke woorden en voor de eer aan den overledene bewezen aan allen, die bij deze plechtig heid tegenwoordig waren. Door de zorg van het bestuur van den kunstkring „het Zuiden" is een der ten toongestelde werken van den overledene getooid met een rouwstrik met immortel- Een goedkoope trein. Daar er voor den goedkoopen trein naar Rotterdam en 's-Gravenhage op morgen woer velen moesten worden teleurgesteld, heeft de directie der spoorwegen besloten voor dezen trein voor het station Vlissingen nog 40 kaarten 3e en 20 kaarten 2e klasse beschikbaar te stellen. Een andere lezing. Naar de chef van het badbediijf ons me dedeelt heeft de redding van een Ameri- kaansche dame door den heer Lou Bandy zich als volgt toegedragen Een dame werd bij het baden, niet bij het zwemmen, onwel en is alzoo van zich te ver in zee wagen hoegenaamd geen sprake. Het betrof dus een eenvoudige huipver- leening door den heer Lou Bandy en kan deze moeilijk als een redding worden ver- meld. Faveur. Ook gisterenavond heeft Faveur weer een volie zaal getrokken en het publiek was hoogst dankbaar voor 't prachtig pro gramma dat werd aangeboden, wat duide lijk bleek uit het overluid applaus na elk nummer. Wij twijfelen niet of gedurende de ge heele kermis zal Faveur zeer groote belang stelling trekken. Het mooie programma heeft daarop trouwens alle recht. Kievits' Specialiteiten- Gezelschap. Dat specialiteiten-voorstellingen haar at tractie behouden, bleek ook gisterenavond weer in het Concertgebouw. Voor een goed bezette zaal werd het werkelijk mooie pro gramma afgewerkt en vooral de revue „Puzzlen maar" viel zeer in den smaak, ge tuige het gule applaus. N. C. J. G. O. V. „De Schakel". Gisterenavond hieid bovengenoemde ver- eeniging in het gebouw der Christelijke Jonge Mannen in de Noordstraat alhier een „U moet het mij vertellen riep ik. „Ik zal het u niet vertellen. Ik kan het u niet vertellen, omdat ik het niet weet. Om 's hemels wil, doe mij*geen vragen meer Kom mee «naar Adelaide Fortress. Daar wilde u heengaan, is het niet zoo „Ja, daar wilde ik heen", gaf ik ten ant woord. „Dan zullen wij samen gaan", zeide hij. „Zij zal heel blij zijn, u te zien." Wij liepen samen het voetpad af. Even voordat wij het Gele Huis bereikten, wend de ik mij tot hem. „U zei daareven, dat u van middag r.aar mijn vader wilde gaan", sprak ik. „Kan ik hem soms een boodschap voor u overbren- êen „Zeg hem, dat het mij spijt, dat hij ziek is, maar dat ik blij ben te hooren, dat hij zich in acht neemt", antwoordde hij, op mij neerziende. „Zeg hem. dat het weer slecht is, en dat hij goed zal doen, zïch zeer in acht te nemen. Op zijn kamer blijven is net beste voor het tegenwoordige." Wij waren thans binnen de hekken van het Gele Huis en ik had- den tijd niet, hem de reden te vragen van die ongewone be zorgdheid voor mijn vaders gezondheid. Ik liep daarover nog verwonderd na te denken, toen wij reeds in den salon worden gelaten. Toen vergat ik het voor een oogen blik en al het overige er bij. Adelaide Fortress had een bezoekster te genover zich zitten, die in ernstig gesprek met haar was. Zij hielden plotseling stil en keken op, toen wij binnenkwamen. Er was geen ver gissing mogelijk in dat lange, vale gezicht en die onrustige oogen het was de zuster van Berdenstein. Mij keek zij met onverschilligheid aan, maar bij het zien van mijn metgezel sprong zij op en een gilletje ontsnapte haar. Zij scheen hem met de oogen te verslinden. „Eindelijk riep zij. „Eindelijk (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1