WOENSDAG 13 JULII 63e Jaargang k Maatschappij m toomvaart. BINNENLAND FEUILLETON DE IM'D DER TRAGEDIE Staós= en Provmcienieuws ossen 68, 54 en 50 - 12 kalveren 80. 67j/2-J 00—485 kalfkoeien en 130ƒ600 pinken zen ƒ175—ƒ250; werk-1 50 slachtpaarden 100 0300 veulens 60— okkalveren 2045 overloopers 22—ƒ45 Iveren 1722; gras- 5 biggen per week n en ossen redelijk en I ankelijk lui, doch later I en handel en prijzen on- I en kalfkoeien flauwer I slachtkalveren matigen I KOERSEN. :den, 14 Juli 1925, dt> I ficieel) ie-koersen. n verkoopen. O/o2.49% Londen I Berlijn 59.3759.43 11.62 Parijs f 11.69- 37.00—38.00. kpapier. 2.50 Ponden 12.11' I 59.33—59.43 Belgi- »911.63 Fransche I f 11.82; Schellingen E R I C H T. iterstand 770.3 të Sten-1 terstand 740.7 te Reijk- den avond van 15 Juli ge wind uit Zuidelijkt j ïalf tot zwaar bewolkt, erslag, behoudens kans rmer. AUTO'S EN FIETSEN. uli uur b-No. I©4 9.44 9.43 9.42 TE VLISSINGEN. v.m. 10.15 11.24 12.16 n.m. 10.38 11.44 12.38 ;evraagd voor eenigt meubil. Kamer lapplaatsen en kook- Brieven met opgaaf :tters M. C., bureau rant". i WONING et poort, schuurtje tuin. /rijburgstraat C 86, 'OL DIENSTBODE jevraagd. senewoud 82. ERKVROUW )or 's Zaterdags. iej. LAGAAY, Siga- Badhuisstraat. gevraagd in het cen- ad, een flink Huis luis, geschikt voor rieven met opgaaf js en waar gelegen bur. „Vliss. Cour." wegens plaatsgebrek irijftafeE met Ame- ureaustoei en groote Iveren Café-pot, en-pot. [ET MULDER, Wal- een ENWONING Brieven No. 423, ss. Courant". WITTE ZONEN. Steenenbeer, vragen 3QPJONGEN. gevraagd door echt en kind, een ruim of Bovenhuis. No. 112, bureau! rant". een LOEP. i bij H. KORTEN- chtwachter, te Bors- Widdelb. - Rotterdam ngelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS, •REN EN VEE. ISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRUS a Voor k'lissingen en gemeentel! op_ \Val- chertn 2.20 per tlrie maanden. Franco 1 door het geheele rijk ƒ2.50. VVeek-abon- nementen 17 cent, '.-.Hes bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ABVERTENTIE-PRijS Van 1—4 regels: f 1.10 voor iedere reg-'i meer 26 cent bij abonnement spe- I ciaie prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Diensiaanbie- ciiiigen é:i Dienstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 1—6 regels ƒ1./O, f iedere regel meer 26 cent. Voor minister Colijn. Het „Utr. Dagbl." reekent verzet aan te- Icen de poginge'n, om de taak van de (kroon bij de'kabinetscrisis te bepalen tot een registreering van de volksovertuiging, f zooais die door de verkiezingen aan den iciag is getreden. J Die opvatting, waarbij men de Krooi wil dwingen tot zulk automatisme, behoort nwr in de Engelsche dan in de Nederiand- 66c he Staatsrechtelijke opvattingen thuis. Hier te iande za! de Kroon niet ingaan ë- en een krachtig gebleken volksovertu iging. maar zij kan, binnen de gienzen der 'j oji'Tieke mogelijkheid, het initiatief nemen tot de kabineisformate, welke zij het inieeste acht in 's lands belang. I Naar onze overtuiging zou een breken riet de continuïteit in de leiding van 's lands financiën, het geven van kabinets- lopdracht aan iemand anders dan den heei Colijn op dit oogenbhk niet de oplossing (inhouden, waarmee 's lands belang het bes* Bis gediend. I Welnu, de grenzen der politieke moge lijkheden laten zonder twijfel een opdracht tot kabinetsformatie aan den heer Colijn roe. De stembus heeft ondubbelzinnig de ■begeerte van ons volk naar bestendiging ivan een Christelijk bewind aangetoond en (het is deze groote lijn, niet de détails van ■den stembusuitslag, waarmee in de eerste plaats is rekening te houden. En waar ii- Inancieel herstel zoo klaarblijkelijk de voor naamste taak zal moeten zijn der komende (regeering, zou het te betreuren zijn, indien (van die herstelgedachte werd afgeweken |door een ander tot kabinetsformateur te (benoemen dan wie ter rechterzijde het bes- |te tot voortzetting der financieele recon structie in staat is de heer Colijn. i Ten aanzien van de nieuwe parlementaire f werkzaamheid nu, heeft de Vrijheidsbond leen groote mate van-verantwoordelijkheid. Iedere politiek van financieel herstel zal een belangrijk contingent der rechterzijde tegen (zich hebben. De Vrijheidsbond kan, door J onvoorwaardelijk de reconstructiepolitiek ■van een nieuw optredend kabinet, dat die (reconstructie begeert, te steunen, een dienst aan het land bewijzen en tevens er blijk van geven dat hij in nauwkeurige overeen stemming leeft met zijn eigen beginsel. Elke actie van den Vrijheidsbond, zegt het blad, tegen een kabinetsformatie en la ter tegen een regeeringspolitiek. die voor alles de straffe bezuiniging zal doorvoeren, die wij zoo noodig hebben, is spelen in de kaart van radicalisme en sociaal-démocratie en vertoont een gemis van besef van por tieken ernst. De nieuwe leider der S. D. A. P. De „Res.bode" (Kath.) merkt naar aan leiding van de benoeming van ingenieur j W. Albarda tot leider der S.b.A.P. op, dat |ir politiek opzicht de keuze van den heer Albarda het bewijs is, dat het meer revo lutionaire clement in de huidige fractie niet domineert. Van dezé- richting, het blad zou die willen noemen de richting-Stenhuis, is (de heer Albarda een uiigespioken tegen stander. Hii was een der eersten, die zich (in 1918 tegenover het revolutionair opfru iten van den heer Troelstra stelde. Het was in die zenuwspannende dagen, (cat de S.D.A.P. in de groote zaal van den door E. PHILLIPS OPPENHEIM. 1. MUL j. ion. Juli i. m. nut. ï.m. hit 5 8 6 9 7 8 8 9 atien te bekomen N.V. Transport- en Esp' Erven G. VOS, TtL B. EENHOORN, Tel. 151 QOSTERHOÜTTci. t3S BUITENHEK Tel. 11® De lichte blos, op mijn vaders wangen (gekomen door de physieke krachtsinspan ning van zijn hartstochtelijke redevoering, (stierf weg. Tot de lippen toe was hij zoi [vit als het priestergewaad, dat hij droeg. Hij verloor evenwel geen oogenblik 'zijn [tegenwoordigheid van geest. Hij gaf een hvenk aan Charlsworth. den koster, en aan (beide kerkeknechts. Zij verlieten hun plant- pen en haastten zich naar de ontzetting wekkende verschijning. I Juist toen zij bij hem waren, weerklonk }de kreet, die zijn lippen tot dit oogenblik ■met hadden kunnen uiten, door de adem- wlooze stilte. M -Judas jij Judas Hij zonk achterover in de armen van ee t rdergeneu, die op mijn vaders wenk hun (plaatsen hadden verlaten. Een laatste kreet, verschrikkelijker dan iets wat :k ooit in mijn leven gehoord had. weerklonk, en voor deze weggestorven was zag ik Adelaide Fortress van haar plaats konten en naast den bezwijmden man op de knieën zinken. Mijn vader hief de armen op en met een [diepe, plechtige trilling in zijn stem sprak jhij de Benedictie uit. Joen kwam hij snel den kansel af en Iau het ontsteIde groepje menschen. [Allen tracien voor hem op zijde, hij 'kt 1 op een knie zinken en keek den neder- 'ggenden man strak in het gelaat. Een oogenblik fluisterden de kerke- Iknechts samen, toen namen zij het onbe- pvegehjke lichaam op en brachten h-t ■binten. Mijn vader volgde terstond. Dierentuin te Den Haag een openbare ver gadering hield. Albarda was daar de eerste en voornaamste spreker en hij aarzelde niet toen onomwonden zich te verklaren tegen de revolutionaire poging van den heer Troelstra, door ais zijn meer.ng re kennen te geven, dat alleen langs wettelijken weg het socialisme tot een volledige overwin ning kan worden gebracht. Óok tegen latere illegale pogingen van den heer Stenhuis heeft de lieer Albarda zich onmiddellijk te weer gesteld. In dit opzicht beteekent dan ook zijn ver kiezing tot leider, dat de huidige koers van cc S.D.A.P.sche politiek een ontwikkeling wil alleen langs wettelijken weg. De heer Albarda is het type van den ont wikkelden en bezadigden socialist, wien alle -revolutionnaire allures totaal vreemd zijn. En in dit opzicht is zijn verkiezing ook voor dc buitenstaanders 'n verheugenis. Middenstandscongres. Heden werd te Assen het Middenstands- congres geopend. Aan de openingsrede van den voorzitter, den heer Ed. G. Schürmann. ontleenen wij het volgende Ofschoon wij heden voor de tweeën twintigste maal in algemeene vergadering bijeenkomen, is het toch de eerste jaarver gadering van den Nederlandschen Midden standsbond, sedert de reorganisatie in September van het vorige jaar tot stand kwam. De eenige geldige reden om zich van on zen bond afzijdig te houden, zou kunnen zijn dat deze niet in een behoefte voorziet. De beteekenis van den Bond is echter door alle vakvereenigingen erkend, zoodat de weigering om toe te treden in een an dere richting moet worden gezocht. De lage contributie kan ook geen belet sel zijn. Het onverklaarbare feit doet zich voor, dat neutrale vakorganisaties vaak om der wille van hunne leden, die tot confessio- neele standsorganisaties behooren, zich onthouden van samenwerking met 'n bond, die feitelijk een organisatie van neutrale organisaties is. zoodat men, logisch door denkende, tot de gevolgtrekking moet ko men. dat men door toetreding geheel blijft in de lijn, die men zelf heeft getrokken. Onlogisch is het echter, dat dergelijke organisaties, die zich onttrekken aan de lasten, wel profiteeren van de voordeeien, omdat onze bond nu eenmaal het geheele middenstandsterrein tot arbeidsveld heeft gekozen. Laten wij den toestand flink en helder beschouwen, en constateeren. dat bijna al les wat de overheid sedert jaren aanwendt om de positie van ons land te versterken bestaat in het leggen van zwaarder, druk kender lasten op de schouders van den middenstand. Onze staatsbegrooting is sluitend ge maakt, onze gulden is veilig gesteld, ons crediet tegenover het buitenland onge schokt gebleven. Maar tot welken prijs Door verlaging van de loonen der amb tenaren. waardoor de koopkracht voor een groot deel van het publiek is verminderd, tot nadeel van den middenstand. Door het opleggen van tal van fiscale heffingen, waarvan de middenstand het slachtoffer wordt. Door het aansnellen van talrijke ambtenaren, ter controleering van posten, waarvan de opbrengst dikwijls de tractementen dier ambtenaren niet dekt. En niet alleen de staat ga.it voort de belastin gen te verhoogen. ook de gemeentelijke overheden bewandelen denzelfden weg. Verhooging van den factor der gemeente lijke inkomstenbelasting, verhooging der tarieven van de gemeentebedrijven, het heffen der zakelijke bedrijfsbelasting, zijn bijna overal schering en inslag. En terwijl de eenvoudigste burger zou denken, dat bij meerdere exploitatiekosten harder gewerkt moet worden, blijft men halsstarrig den onzaligen te korten ar beidstijd handhaven, blijft men bekneld in het dwangbuis der ambtenarij. Door de goede organisatie van onzen Gedurende eenige oogenblikken heersch- te er een onaangename stilte. De menschen schenen te vergeten, dat de Benedictie was uitgesproken en in het onzekere te zijn. of zij moesten blijven of heengaan. Eindelijk stond er iemand op en een voor een ver lieten zi.i het kerkgebouw. Lady Naselton kwam, in'het voorbijgaan van de domineesbank. even naast mij zit ten. Zij beefde geweldig. ..Weet je. wie het was fluisterde zij „Ik ben ér niet zeker van. Een vreemde ling. is het niet Zij huiverde. „Het was mijn gast, Berdenstein. Hij zag er uit om van te ijzen." Zij zweeg en ontdekte plotseling, dat ik bijna in zwijm viel. „Kom mee naar buiten, in de frissche lucht", fluisterde zij Ik stond op en ging met haar mee - - nog juist, bijtijds. Zij hadden hem gebracht in een verwil derden hoek van het kerkhof. Mijn vader kwam, toen hij ons in een klein groepje bij elkander zag staan, langzaam naar ons toe, als_om ons te beletten, verder te gaan. Zijn gelaat was ontdaan. Hij scheen met moeite te lo'open en ik kon zien dat hij on der zijn kerkelijk kleed t«.n hand tegen (ie zijde drukte. ..De man is dood", zeide hij rustig. „Het moet een ongeluk zijn geweest, of een aan slag. Niemand schijnt te weten, waar hij vandaan kwam." „Ik begrijp niet", merkte de bisschoo nadenkend op, „waarom hii zich in zulk een toestand naar de kerk heeft gesleep;. Fr zullen toch wel andere huizen dichter bij geweest zijn HOOFDSTUK X. Canon van Exchester. Het antwoord van mijn vader, op de vraag van den bisschop verstond ik niet bond, door ons uitstekend geoutilleerd bondsbureau, door veel inspanning van het bestuur is in de afgeloopen tien maan den veel bereikt, dat zonder dit alles ach terwege zou zijn gebleven. Laat ons krachtig voortgaan op den weg, dien wij ons hebben afgebakend bij de reor ganisatie, laten wij eendrachtig en zonder persoonlijke belangen den strijd om het bestaan verder voeren. Laten wij steeds paraat zijn om een ieder, die ons in den strijd om een eerlijk bestaan wil tegenhou den, uit volle borst toe te roepen „halt Het conflict bij de maatsch. „Nieuwe Waterweg". Gisterenmorgen zijn alle werkwilligen bij de Scheepvaartmaatschappij „Nieuwe Wa terweg" te Schiedam, ongeveer zestig man, ontslagen Het bedrijf ligt thans geheel- stil. De schildersstaking in Den Haag. Naar „de Tel." verneemt, hebben de christelijke en R.-K. bouwarbeidersbonden, waartoe de stakende R. K. en christelijke schildersgezellen behooren, besloten de voorstellen der patroons, waarbij een ta riefregeling binnen eer. maand in uitzicht is gesteld, te aanvaarden, en dus de sta king op te heffen. o Waar de adviezen der gezamenlijke hoofdbesturen der betrokken werkliedenor ganisaties luidden dezt voorstellen aan '.e nemen, is te verwachten, dat ook de mo derne schildersgezellenbond die Donderdag vergadert tot opheffing der staking zal be sluiten. De staking heeft met elkaar dr;e maanden geduurd. VLISSINGEN, 15 JUL?. Het jubeljaar 1925. Voor het houden van bovengenoemde feesten heeft het bestuur van „Vlissingen Vooruit" zich tijdelijk uitgebreid met com missieleden uit de verschillende buurten. De uitnoodigingen der vergadering, die zal worden gehouden a.s. Donderdagavond half negen uur in de kleine zaal van dc Oude Vriendschap, zijn verzonden, maar het bestuur van bovengenoemde vereeni- ging zal het op hooge prijs stellen, indien meerdere buurten zich zullen 'aten verte genwoordigen. Concert „Ons Genoegen". Het concert door de- harmonie Ons Genoegen", dat hedenavond in het Bella- mypark zou worden geg- ven. kan daar niet doorgaan, omdat in verband met het op bouwen der kermis-inrichtingen. het con cert daar niet tot zijn recht zou komen. Het concert wordt daarom hedenavond aan het strand gegeven, doch na de ker mis, in ruil daarvoor, een strandconcert in het Bellamypark. De kermis. Op de kermis, welke Maandag a.s. be gint, zal dit jaar weder een stoomcarous- sel geplaatst worden en wel op de Zeil- markt. Daar komt tevens een achtbaan, een fietscaroussel en een danstent, ter wijl daar tevens een plaatsje krijgt het champignon-palace van Antoon Wegkamp. Op den Nieuwendijk en Beursplein ko men een auto-caroussel, een cake-walk, een luchtschommel en twee schiettenten. In het Bellamypark zullen de volgende inrichtingen worden geplaatst een draai molen, een minerva-tent, een lachspiegel tent, hengelsport, fototent, hoepla en vischvermaak, een dierentent (apen), een zweefmolen, een werptent. biljardspel en verder de gewone suiker- en gebak- en pa- lingkramen. Ook op den Nieuwendijk, Zeilmarkt en Kleine Markt zal men weer de bekende wafel-, beignets-, zuur- en andere kramen terugvinden. Het wafel- en poffertjeskraam van Frans de Haan. dat hier reeds meermalen is geweest, zal dit jaar weer terugkeeren. ik heb een flauwe herinnering van den tocht naar huis, en dat ik mij daarna in mijn eigen kamer bevond. Maar toen schijnt het bewustzijn mij langzamerhand verlaten te hebben, ik wist niets meer. Het eerste wat ik mij verder herinner is, cat ik op een morgen als uit een hangen droom ontwaakte, en de kamer vol nieci- cijnflescbjes zag. Ik keek om mij heen. niet flauwe nieuws gierigheid en een onuitsprekelijke verba zing. Het werd mij plotseling bewust, dat ik ziek geweest was. Ik was niet alleen. Alice stond over mij heen gebogen, haar rond, openhartig ge zichtje straalde van vreugde en haar on derlip trilde. „Je wordt beter", zeide zij zacht. „Wat ben ik blij." „Hoe lang heb ik hier gelegen?" vroeg ik. Zij ging naast mij zitten. „Morgen wordt het een week Denk eens aan Ik sloot de oogen. De kleine scène op- het kerkhof was plotseling weer voor n.ij opgedoemd. Mijn hoofd begon te duizelen. Ik deed geen verdere vragen meer. Den volgenden morgen was ik sterker. Ik ging overeind zitten en keek om mij heen. Het eerste wat ik opmerkte buiten de medicijnfleschjes, was de menigte bloem e». in de kamer. Ik boog mij over een vaas rozen en rook er aan. De geheele lucht in de kamer was vervuld van haar heerlijken geur. „Waar zijn die alle vandaan gekomen vroeg ik aan Alice. Zij glimlachte met een tamelijk ondeu gend lachje. „Van wien denk je wel was haar wedervraag. „Hoe zou ik het weten protesteerde ik flauwtjes. „Ik heb er niet het minste Uit deze opsomming blijkt, dat de ker mis dit jaar zeker niet minder zal zijn dan de laatste kermissen en blijkt het dat dit volksvermaak zich nog altijd weet te hand haven. Op de Groote Markt, vroeger het druk ste punt der kermis, zal ook dit jaar weer niets van de kermisvermakelijkheden te be speuren zijn. Concert van gewijde muziek. De harmonie „St. Caecilia", directeur de heer André J. Geijsen, geeft Vrijdag a.s. ?s avonds half negen, op de achterplaats van de voormalige kazerne Willem III, in gang Prinseboschje. een concert van ge wijde muziek. Programma: 1. Gezang 178 Worp 2. „.Harmonie des Anges" E Migeite 3. „Panis Angelicus" Cèsar Franck 4. „.Andante Religioso" S. Landsman 5. „Berühmtes" Largo G. F. Handel 6. „Noël d'Adolphe Adam" arr. A'. Bousquet 7. „Le Tabernacle" V.Sambin 8. Gezang 259 S. Landsman No. 3 en 5 op verzoek. Bet de Koningin van de Jordaan. Van Vrijdag a.s. en gedurende de kermis dagen zal in "het Alhambra-theater worden vertoond ..Bet de Koningin van den Jos - daan", filmklucht in 6 acten. De gevierde Hollandsche actrice Adrien- ne Solser zal persoonlijk in het Alhambra- theater optreden en dit zegt genoeg om volle zalen te trekken. De film is vol van aardige en pakkende tooneelen en Adriennc Solser speelt daarin de hoofdrol. Men ziet dus Adrienne .Solser op het doek en vóór het doek en als zij daar haar pakkende liedjes zingt, dié op deze film betrekking hebben, kan men reeds vooruit zeggen dat zij groot succes zal nebben. De film is voor de kermisweek bij uitstek geschikt en dat „Bet" de heele week volle zalen zal trekken, is zeker. Zooals bekend vier: Adrienne Solser te- ens haar 40-jarige tooneelloopbaan. 't !s dus een jubileum-week en men zal het de gevierde actrice niet aan gelukwenschen met haar jubileum doen ontbreken. Schoolreisjes. Als de zomervacantie nadeit, is de tijd gekomen voor de uitstapjes der school gaande jeugd. Gisteren waren dan ook drie scholen op. stap. In den "vroegen morgen gingen de centrale 7e klasse en de scholen E en H van hier weg, terwijl om ongeveer half 10 de middenklassen van school A on der leiding van het geheele personeel nan. Domburg ging. Aan de vroolijke gezichten was goed te zien, dat ze van dezen dag veel genot wachtten. En wie het zingende, joelige troepje van ruim 70 kinderen met- de tram om ruim half 7 hier zag aankomen, behoefde niet te vragen, hoe de dag was doorgebracht. Eerst was gedarteld en ge stoeid aan het strand in Domburg en nadat zc zich wat verfrischt en den inwend.igen mensch wat versterkt hadden, waren ze boschwaarts getogen, waar de heete mid daguren onder het heerlijke lommer van het welbekende eilandje en bij den goud- vischvijver waren- doorgebracht. Zingend en juichend was het troepje nogmaals naar de uitspanning van den heer Frank getogen en eigenlijk veel te vroeg voor de zich kos telijk vermakenden sloeg het uurtje van vertrek naar huis. Evenals school A hebben de scholen E en H ruimschoots genoten van het heerlijxe zomerweer op hun schoolreisje, dat hen voerde naar de Wouwsche plantage bij Bergen op Zoom. Om ruim 7 uur vertrok ken, werd de trein om 9 uur verlaten. Om de vermoeienissen van een langen, vermoei ender;, maar hoogst genoeglijken dag te kunnen doorstaan, doorgebracht in 'n mooie natuur mooie boschgedeelten gescheiden door brokken hei of een plek zandverstui ving werd het noodige om den inwendi ge» mensch ie versterken meegevoerd op een kar, beladen met allerlei eet- en drink waar, terwijl verschillende versnaperingen niet ontbraken. Veel moeite heeft de tocht gekost, maar er is volop genoten van wat idee van." „Van je béte n o i r e". iachte zij, een der bloemen uit de bouquet nemend en op het kussen leggend. Ik keek haar aan in sprakelooze verba zing. Zij lachte maar. „Kan je het wezenlijk niet raden vroeg zij. Ik schudde het hoofd. Ik had er werke lijk geen denkbeeld van. „Van den heer Deville. Hij is bijna lede ren dag geweest om naar je te vragen." Dat was wel verrassend nieuws, maar ik gaf er weinig antwoord op. Ik veronderstel, dat ik nog niet sterk genoeg was, om nieuws van eenig belang te vernemen. Doch eenige dagen later, toen ik al op zat, keek Alice opeens van het boek op, waaruit zij mij had zitten voorlezen en vertelde mij iets. „Vader zal canon worden. Kate", zeide zij op triumfantelijken toon. Ik keek haar verbaasd aan. „Canon herhaalde ik flauwtjes. „We zenlijk. Aiice Zij 'knikte. „De bisschop is hier geweest, toen hii van Lady Naselton kwam. Hij heeft vader heel wat fraaiigheden gezegd over zijn preek van... dien Zondagavond. Je weet wel..." „Het was een wondervolle preek", fluis terde ik. „Dat vindt de bisschop ook. Dat vindt iedereen", verklaarde Alice vol geestdrift. „Ik zal nooit \frgeten, wat ik gevoelde. En hij had niet eens aanteekeningen of iets van dien aard." „Het was de meest realistische preek, die ik ooit gehoord heb", antwoordde ik met ten lichte huivering. „Het was als een scène uit een drama. Het was wonderbaar." Alice keek snel naar mij op. Ongetwijfeld had mijn stem eenige agitatie verraden. Zij Ingez. Mededeeling 1 Moeder Natuur bood. Vermoeid, maar toch opgewekt werd de terugtocht aanvaard en zingend en juichend verliet de heele kin derschaar het station, waar vader en moe der hen opwachtten. Met denzeifden trein trokkt-.i ook de leer lingen van het Centrale zevende leerjaar, die dit jaar hun tochtjes uitstrekten tot Rot terdam. Na een rondwandeling door een deel der stad te hebben gemaakt, waarbij o.a.een bezoek werd gebracht aan de visch- markt. werd een tochtje onder de Maas bruggen doorgemaakt dat zich uitstrekte tot dicht bij Schiedam, gedurende welk tochtje de leerlingen een mooi gezicht kre gen op het lossen en laden der schepen grijp- en hijschwerktuigen. kranen en ele vatoren terwijl ze stoomden langs drij vende droogdokken en werven. Na een tramritje door het oostelijk deel der stad werden het stadhuis en het groote, nieuwe postkantoor bezichtigd, waarna het bezoek aan Rotterdam besloten werri met een be zoek aan den Dierentuin, waar volop ge noten is van apen en leeuwen, tijgers* en olifanten, beren en in 't bijzonder van de zeeleeuwen. Evenals de andere scholen kwam ook het centrale 7e leerjaar zingend en juichend .-n Vlissingen terug met den trein van onge veer 10 uur. Provinciaal Zeeuwsch comité tegen eenzijdige ontwapening. Er i.s een Zeeuwsch provinciaal comité opgericht tegen eenzijdige ontwapening. Het bestuur is als volgt samengesteld mr. J. W. Zijlstra, te Middelburg, voorzitter M. van der Beke Callenfels, te Vlissingen, secretaris-penningmeester P. C. Labrijn, te Goes D. L H. van Raalte, te Vlissingen en P. J. Elout, te Domburg. Gemeenteraad te Middelburg. Nu over het voorstel tot reorganisatie v an. het lage' onderwijs in dt raadsverga dering van Maandag jl. de stemmen staak ten. en toch een beslissing oor den nieu wen cursus gewenscht is, heeft de burge meester den Taari weder bijeengeroepen tegen Woensdag 22 luli, ten einde een herstemming over dat voorstel te doen plaats hebben en eventueel oe besprekin gen daarna voort te zetten. SOUBURG. De kinderen der beide hoogste klassen van de openbare school maakten heden een reisje naar Knocke. begeleid door het on derwijzend personeel en begunstigd door het prachtigste zomerweder dat men Men schen kan. Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen een huissleutel bij J. de Visser, Middelburgsche straat A 182; een huissleutel bij A. Adriaan- se. Kanaalstraat Bil; een boerinnenzak bij Lievense, Noordstraat A 4 een electr. zaklantaarn bij Hoogesteger A 18. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het be roep naar Amsterdam door ds. j. J. C. Karres te Oosthem. jan de Bakker-herdenking. Het bestuur van de Evangelische Maat schappij heeft besloten de jan de Bakke;- herdenking op 13 September te bevorderen door het uitgeven van een gedenkplaat, «e zenden aan «alle Ned. Hervormde. Doops gezinde en Luthersche kerkeraden met ver legde haar hand op mijn arm. „Denk da?r vanavond nu maar niet ver der over", verzocht zij. „Ik was heelemaal vergeten, dat vader mij uitdrukkelijk had verboden, er met je over te spreken." Ik keek haar aan. „Aiice, je behoeft er niet met mij over e redeneeren. maar ik wil weten, hoe het af geloopen 's Dat kan je mij wel vertellen." Zij aarzelde een oogenblik. „Hij was dood'zeide zij langzaam. „Er is natuurlijk een onderzoek ingesteld en het werd uitgemaakt, dat hij moet zijn aange vallen ergens in het bosch tusschen de dui nen en het Gele Huis. Er waren alle ken- teekenen van een worsteling op een paar honderd el afstand van den weg." „Het is dus uitgemaakt, dat de man ver moord is vraagde ik. Alice knikte. „Ja", stemde zij ernstig toe, „hij is ver moord. Het scheen, dat hij eerst kort gele den uit het buitenland was gekomen. Hij had bij Lady Naselton gelogeerd, maar zij wist. nagenoeg niets van hem. Hij was haar zóón \an dienst geweest. Overigens ken den zij alleen zijn naam, geloof ik. Het was alles heel vreemd." „Was hij bestolen vroeg ik. „Neen, zijn horloge en zijn geld waren onaangeroerd in zijn zak blijven zitten. Als hem iets ontnomen is, dan zijn het mis schien zijn papieren geweest. De politie doet al haar best, om een spoor te vinden, maar zij zegt, dat het een heel moeilijk ge val is. Niemand schijnt hem ergens gezien te hebben, nadat hij bij Lady Naselton uit huis is gegaan." Ik greep krampachtig de zijleuning van mijn stoel „Niemand „Geen sterveling." ik bleef een oogenblik stil zitten. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1