■ne Diss Blanche D IT VRIJDAG ÏO «JULI eAi it? Maatschappij w omvaart. GEMEENTEBESTUUR I dat in de in November 1924 te Napels gehouden Europeesche dienstregeling-con- i ferentie is bepaald, dat de dienstregeling te I beginnen met die van 1926/1927 reeds op 115 Mei, dat is drie weken vroeger dan in 1925 zal worden ingevoerd BINNENLAND Stads= en Provincienieuws ERRYMORE. er» toegang. n Desmond, an Paradijs. COURANT 15 Juli »r pond 3 3 5 39 terug. SLAAPKAMER it pension, tegen bil- ven No. 760, Bureau EN EN AANVERW. TKELEN. (26 j. oud) met bo- ranche bekend, bezit uden, zoekt plaatsing zijn of kantoor. 260 Bureau „VKs? MEISJE alf 8 tot 12 uur. avonds na 8 uur. „Vliss. Courant''. staat zijnde )IE-PIANO neniaan 38. iddelb.-Rotterdam »elegen plaatsen. AN PASSAGIERS, !EN EN VEE. T, Ililü. T. BOH. juli'o m. bot. Y.m. nu 9 en t« bekomen V. Transport- tn Ex?» Erven Q. VOS, TtL eenhoorn, t«l. 16? 008TERH0DT Til «8S 30XTENHEK wt. IJS dienstregeling der spoorwegen. Burgemeester en Wethouders van Vlis- I singen brengen ter kennis van belangheobende lichamen en personen dat mitsdien opmerkingen betreffende de nu geldende dienstregeling vóór 1 Augustus 1 1925, aan den Voorzitter van den Spoor- Iwegaad, Lange Voorhout 38, te 's-Graven- hage. kannen worden ingezonden. Vlissingen, 10 Juli 1925. Burg. en Weth. voornoemd. VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegens broederdienst. De Burgemeester van Vlissingen brengt [ingevolge1 art. 44 tweede lid van het "Dienstplichtbesluit ter openbare kennis, dat door Ged. Staten van Zeeland bij besluit an 26 Juni 1925 No. 154 de aangevraagde riistellini" wegens broederdienst betref- Rfcnde AART P1ETER PALING, van de ■lichting 1926 uit deze gemeente op grond ■van art. 16 zesde lid der Dienstplichtwet, Is geweigerd. Tegen' deze uitspraak kan binnen tien Kagen na den dag dezer bekendmaking in beroep worden gekomen door den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of diens wettigen vertegenwoorrii- b. elk der overige voor de2e gemeente, k'oor dezelfde lichting ingeschreven perso den of diens wettigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe, aan de Ko ningin te richten, moet met redenen zijn omkleed en worden ingediend bij den Bur gemeester, ter Secretarie dezer gemeente. De. Burgemeester zorgt voor de doorzen- iing van het verzoekschrift. Ook de Commissaris der Koningin kan ■binnen denzelfden tijd bij de Koningin in iberoep komen. Vlissingen, 9 Juli 1925. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. De kabinetscrisis. De -correspondent van het „Hbld." egt dat het merkwaardige bij deze crisis lis, dat ei in de bladen van links eenige malen uitdrukkelijk is verzekerd, dat de [rechterzijde al geheel „klaar was met al lies" en dat de oplossing der crisis wel niet :oo lang op zich zou laten wachten, terwijl ptlle teekenen nu juist er op wijzen, dat het r'tegendeel het geval is en worden zal. In katholieke bladen komt eenige ontevreden heid tot uiting, dat de voorzitters der an dere Kamerfracties wel reeds lang een ver gadering met de leden der fracties in hare nieuwe samenstelling hebben gehouden, J maar alleen de voorzitter der roomsch- katholieke fractie dat heeft nagelaten. De j Gelderlander" heeft daarover haar onte- vredenheid gelucht en andere bladen ne men haar opmerkingen hieromtrent met en ionder commentaar over. j Wij meenen ons echter te herinneren, dat monseigneur Nolens vroeger ook wel eens naar de Koningin is gegaan, zonder vooraf met zijn fractie te hebben gespro- j !ken. Trouwens, eertijds was het heele- Mmaal geen gebruik, dat de fracties zith vooraf met allerlei bijzonderheden over de 'Oplossing eener crisis bezig hielden. Nu het j jtijdig onderling overleg der leden van dc fracties bij de meeste groepen echter ge- puoonte is, valt de onthouding dezer ge- jwoonte bij de roomsch-kathoïieken intus- »chen op, terneer, waar die onthouding •lijkbaar niet allen aan dien kant naar den jmaak is. Dat de oplossing der crisis niet zoo snel '.a! gaan, daarop kunnen andere dingen vijzen. De Koningin heeft nu alle staats lieden gesproken, wier advies zii gewoon lijk in de eerste plaats vraagt. Het is be kend. dat d.e Koningin bij besprekingen >ver crisissen steeds heel voorzichtig in „laar vragen is en geen stap verder gaat, J3"voordat zij zich van de deugdelijkheid van oen eersten heeft overtuigd. Het is dus waarschijnlijk, dat de conferenties met de .staatslieden, wélke zij nu heeft gehouden, «eloopen hebben over de vraag, welk kabi- Mpet de consequentie van den uitslag der jverkiezingen zou zijn, een rechtsch of een «inksch. En even waarschijnlijk is, dat na conferenties nieuwe zullen volgen met R? leiders der rechtsche groepen afzonder- tt Eerst dan komt de vraag van de keuze «an den formateur naar voren, devraag BS? uit welke der rechtsche groepen hij ^pehoort te worden aangewezen. Het zal zoo f.ni£J 8aan aks zeker linsch- blad voor- ■PPeiae. Zijn we zoover, dat de keuze van «en formateur aan de orde is, dan voor enen we, dat vooral de heeren Kooien en w-oiijn naar voren zullen worden geschoven. Jok de christeiijk-historischen hebben hun niaar voor zoover wij in verschillende ringen van gedachten hebben gewisseld, naakt deze niet veel kans. Ook de heer l<"ys de Beerenbrouck wordt genoemd. Hebben wji een vorigen keer geschreven, flat m, Ztch zeker wel beschikbaar stellen l»hhl00r "J|L mi"istersplaats. naderhand ■lebben wij den indruk gekregen, dat hij ■nor H ee" m,nistersP'aats in, doch wel ISÏÏ* Y'orming van een nieuw kabinet te I X" zo" z'in. indien hij door de omstan- ■igheden daartoe zou worden geroepen "'i voor ons gelooven echter voorals- - Basta Geef MIJ (Ingez. Mededeeling nog niet, dat de omstandigheden tot een nieuw beroep op hem zuilen leiden. Onze indruk is weer versterkt geworden, dat men ter rechterzijde over het algemeen het meest gevoelt voor een nieuw, frisch kabi net. Onder die omstandigheden zijn ie heeren Kooien en Colijn de mannen met de meeste kansen. Of de heer Colijn voor de roomsch-katholieken als formateur aanne melijk is, dan wel de heer Kooien voor de anti-revolutionairen, dat weten we nog niet. Dat zal ook afhangen van de vraag, of het verlangen naar een protestantschen premier dat ernstig leeft bij een deel der protestantscbe groepen stérk genoeg is om tot eenige moeilijkheden aanleiding *e geven. De verantwoordelijke menschen zwijgen nog steeds over de vraag van den meest gewenschten formateur. Wel hebben we een partijman van een der protestant- sche groepen hooren verzuchten „och, mochten wij net over de heeren Kooien, Colijn en De Geer eens kunnen worden en alle drie in het nieuwe kabinet komen. Dat zou een knap stel wezen." Ja, maar een van drieën moet toch het regeeringspro- gram opstellen. Het verdrag NederlandBelgië. Naar ,.ae Maasbode" verneemt worden te Rotterdam in de kringen van handel, in dustrie en scheepvaart voorbereidingen ge troffen voor een actie tegen de ratificatie van het tractaat NederlandBelgië 1925, zooals dit thans luidt. Het Kamerlid Schaper bij de Koningin. Het ..Volk" verneemt, dat Dinsdag de heer Schaper als- waarnemend voorzitter der Kamerfractie, van 2 tot 3 uur, beeft geconfereerd met de Koningin. Zijn advies was, wat de kern betreft, door het partij bestuur en de twee Kamerfracties vastge steld. Het reizen op Zondag tegen verlaagde tarieven. Op de vragen van den heer Rutgers in verband met het voorgenomen overleg tot voorkomen van het reizen op Zondag tegen verlaagde tarieven heeft de heer Ruys de Beerenbrouck, minister van binnenlandsche zaken en landbouw, voorzitter van den raad van ministers, het volgende geantwoord Het bedoelde overleg is spoedig na de gedane toezegging geopend. Nog in onder zoek is het vraagstuk van de bevoegdheid der regeering tot ingrijpen op grond van artikel 23 der Spoorwegwet. Het resultaat daarvan dient te worden afgewacht. Mocht dit met het oog op de gewenschte Zon dagsrust niet bevredigend zijn, zoo is. me de met het oog op andere openbare midde len van vervoer, een nadere wettelijke re geling te overwegen. De lijst StaalmanTer Hall. Het uitsluitend voor de verkiezing van den heer Ter Hall opgericht hoofdcomité heeft aan alle subcommissies een spoed- circulaire gezonden. Het hoofdcomité schrijft daarin, dat het zijns inziens in strijd met de goede vormen en vooral met den wensch der kiezers en den geest van de Kieswet zou zijn, indien de heer Staalman den Kamerzetel van den heer Ter Hall zou bezetten. Het is echter overtuigd, dat de heer Staalman een op dergelijke wijze verkregen zetel niet zal aanvaarden, doch het heeft daarvan tot heden nog niet de zekerheid verkregen. In verband hiermede verzoekt het hoofö- comité aan de sub-commissies in de ver schillende steden gevestigd, nog niet tot opheffing over te gaan, doch in afwachting van de komende gebeurtenissen tot nader bericht van het hoofdcomité intact te blij ven. De bezuiniging bij de spoorwegen. Dat de bezuinigingen op de personeels uitgaven bij de Nederlandsche spoorwegen een belangrijk cijfer bereiken moge blijken uit onderstaand overzicht Het aantal personen in dienst der maat schappij bedroeg op 31 December van cie jaren 1921 1922, 1923 en 1924 respectie velijk 51.078, 47.567, 44.549 en 42.386. de personeelsuitgaven (loon, premies, gratificaties, bijdrage fondsen, diensfklee- oing enz.) bedroegen in genoemde jaren respectievelijk 129.585.000, 125.748.000. 109.683.000 en 96.141.000. De exploitatiekosten zijn over het vorig jaar f 20.408.725 minder dan die over het jaar 1923. In drie jaren zijn zij van 194.000.000 teruggeloopen tot rond 130.000.000. In deze 64 inillioen zijn ook inbegrepen de ruim 33 miilioen. welke op de perso neelsuitgaven bezuinigd werden. De Ioonen van het spoorwegpersoneel. De heeren Moltmaker en Van Hinte dee- len aan de leden der Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel het volgende mede, zonder in bijzonderheden te kunnen treden over de motieven, die hen noopten de zit ting van den Loonraad voor spoorwegper soneel te verlaten. Er is een meerderheid in den Loonraad, die voor de hoogere amb tenaren loonsverhooging willen doorvoeren ten koste van loonsverlaging voor de la gere groepen. „Toen wij schorsing van de beraadsla gingen vroegen tot n.s. Maandag, om na der ons standpunt in overleg met het hoofdbestuur tegenover dezen gang van zaken te bepalen,' weigerde de meerderheid van den Loonraad zelfs dit te verleenen. Na protest zijn we toen weggegaan." Nadere bijzonderheden zuilen na ie hoofdbestuursvergadering worden bekend gemaakt. Vereeniging „Het Mobilisatiekruis". Het Haagsche Correspondenfiebureau meldt ons Hoewel het Nationaal Comité Herdenking Mobilisatie, dat zich met succes van de uit voering van zijn programma, waarop ston den lo. het opwekken van het nationali teitsgevoel 2o. het uitkeeren van gelden aan de mobilisatieslachtoffers en 3o. te ko men tot het instellen van een, mobilisatie- kruis, heeft gekweten, op 2 Juli I.i. in Dén Haag officieel is ontbonden, is een uitvloei sel daarvan blijven bestaan. De gerechtig den tot het dragen van het Mobilisatiekruis zijn aanstonds begonnen zich te vereenigen. Overal in den lande zijn plaatselijke vereé- nigingen ontstaan. Het doel is onderlinge saam hoerigheid en onderling hulpbetoon. Waar d( behoefte blijkt te bestaan, dat alle opgerichte plaatselijke vereenigingen zich aaneensluiten om tot een bond over 't geheele land te komen, heeft zich een voor- loopig comité gevormd, bestaande uit de volgende heeren mr, F, J, van Lansfchot, burgemeester van 's-Hertogenbosch, H. C. van Capelle, voorzitter van het comité Rotterdam Herdenking Mobilisatie te Rot terdam, ds. F. Bootsma, veldprediker te Zwolle, E. J. H. J. Schut, secretaris van de Rott. Bankvereeniging te Rotterdam, Jac. de Vries Sr., voorzitter van het prov. comité Noord-Holland Herdenking Mobilisatie, te Hilversum, P. van Rees, burgemeester van Papendrecht, P. de Vries, majoor der mili taire administratie te Den Haag, L. J. de Vos te Assen. Dit comité draagt een absoluut voorloo- pig karakler en zal vervangen worden door een definitief bestuur, dat gekozen zal wor den door de vergadering van afgevaardig den, die binnen korten tijd uit de reeds op gerichte afdeelingen zal worden bijeenge roepen. Voor correspondentie of inlichtin gen kan men zich wenden tot den heer Jac. de "Vries Sr., Stationsstraat 8 te Hilversum. Het conflict bij de Scheepsbouw-Maatsch. „Nieuwe Waterweg". Gisteren is te 's-Grav.enhage onder lei ding van den rijksbemiddelaar H. A. van IJsselsteyn een bespreking gehouden tus- schen vertegenwoordigers van de partijen, betrokken bij het conflict aan de werf „De Nieuwe Waterweg" te Schiedam. De aan- deefen van deze werf zijn eenige maanden geleden in eigendom overgegaan aan de Rotterdamsche Droogdok-maatschappij. De arbeiders haddon bezwaar langer te werken dan 48 uur en'meenden ook, dat zij belangrijk in loon achteruit zouden gaan. Ten opzichte van dit laatste heeft de rijks- bemiddelaar geconstateerd, dat er een mis verstand in het spel véas en dat de arbei ders een te ongunstigen indruk hadden ge kregen van de nieuwe loonregeling. Er is gebleken, dat de directie bereid is en reeds eerder bereid was, 53 maal een uurloon te betalen, plus een bijslag van V/2 X een uurloon (makende een overwerkloon van 30 voor de 5 uren, dat zou worden over gewerkt). Bovendien bleek, dat de directie wil invoeren de mirlóouen en tarieven, gel dende aan de Rotterdamsche Droogdok maatschappij, diie naar haar oordeel zeker niet ongunstiger zijn dan die, welke tot nog toe aan „De Nieuwe.^Waterweg" worden gegeven. De werktijd aan deze werf zal het minimum zijn van de thans in de ge heele Rotterdamsche metaalindustrie gel dende werktijden. Ofschoon de staking grootendeeis te wij ten is aan een misverstand, bleek het nog niet mogelijk tot een oplossing van het conflict tè komen. De grootste bijenmarkt van de wereld. De Veenendaalsehe bijenmarkt wordt leeds eeuwen lang elk jaar gehouden den .eersten of tweeden Dinsdag van de maand Juli. Ze is in handen van den Nederland- schen Imkersbond. Gisteren was de aanvoer zeer groot, nl. 1586 volken, ieder volle be staande uit plm. 20.000 bijen, zoodat op die interessante markt een leger was samenge trokken van ruim 30 inillioen bijen. Er was eel belangstelling en zeer goede kooplust, zoodat de meeste volken al spoedig waren verkocht De prijs was 3.50 tot f 5.50 per volk. Door den Nederlandschen Imkersbond waren verschillende prijzen uitgeloofd, wel ke met een toepasselijk woord van den voorzitter van den Bond, den heer W. A. van Os, aan de winners werden uitgereikt. De aanvoerder van het grootst aantal vol ken was de heer S. Sauerbier te Apeldoorn. Met medewerking van den Nederland schen Imkersbond heeft de Polygoon een film van deze markt gemaakt. Een rookverbod voor kinderen. Burg. en Weth. van Leiden stellen den raad1 voor een strafbepaling in het leven te roepen, waarbij het aan kindéren beneden 14 jaar verboden zal zijn op den openbaren weg of op een voor het publiek toeganke lijke plaats tabak, sigaren of sigaretten te rooken oi' bij zich te hebben. Voor „Pa" Van der Steur. De secretaris-penningmeester van „Oost en West", tevens penningmeester van het comité Pa van der Steur, deelt mede dat, door bemiddeling van het Agentschap der Nederlandsche Handelsmaatschappij te Se- ntarang, op 10 Juli, den 60en geboortedag van Pa van der Steur, aan hem wordt af gedragen een som van 6666.60, zijnde door het comité voornoemd ingezamelde veelvouden van de gevraagde bijdrage ad 0.60 ten behoeve der Oranje-stichting te Magelang VLISSINGEN, 10 JULI. Gemeentelijke Woningbeurs. Uit het verslag der gemeentelijke wo ningbeurs over 1924 blijkt, dat het aantal woningen op 1 Januari bedroeg 5244 en 3 noodwoningen. Het vermeerderde in den loop van 1924 met 160 en 2 noodwoningen en verminder de met 88 en 5 noodwoningen, zoodat op 31 December de totale woningvoorraad 5316 bedroeg. Op dien datum woonden nog 187 gezin nen bij anderen, in. Ouderavond school D. Door den heer Brand, hoofd der school, werd de avond geopend en de aanwezigen welkom geheeten. Van den wethouder van onderwijs was bericht van verhindering iri-i gekomen. De ouderavond was, het mooie zomerweer in aanmerking genomen, vrij goed bezocht, hoewel er nog heel wat meer ouders konden komen. Door den heer Luteijn. klasse-onderwij zer, werden verschillende fragmenten voor gelezen uit „de Witte", een Vlaamsch jon gensboek met echten gezonden humor, die er wel insloegen. Daarna werden door den heer Brand nog eenige inlichtingen van de ophanden zijnde schooireeisjes gegeven en ook nog propa ganda gemaakt voor het blad „Ouderraad" van den Ned. Ouderraad, tot het nemen van abonnementen. Vervolgens werd door de ouders het schoolwerk bezichtigd. Concert van gewijde muziek. Zondagmorgen van 89 uur wordt door het harmoniegezelschap „Sr. Caecilia", di recteur de heer André J. Geijsen, een con cert van gewijde muziek gegeven op de achterplaats van de voormalige kazerne Willem III. Programma: Gezang 7 5 Landsman „Berümhtes", Largo O. F. Handel „O Jesu amor mi" A. Giesen ..Ergebung" S. Landsman ..De Hemel" C. C. A. de Vliegh „Panis Angelicus" Cesar Franck ..Pière de Moïse" Rossini Psalm' 89 S. Landsman Een tweede zaak der firma Bouman Co. Door de firma B. Bouman <x Co. wordt morgen in de St. Jacobsstraat no. 12 een tweede, zaak geopend van dames-, heeren en kinderlingerie, gemaakte- tn tricot- werkmansgoedereii, kousen, sokken, bee- renhoeden, manspetten enz. In deze zaak is een reusacthige sortee ring goederen in voorraad en In de etalages kan men zich van de prij zen overtuigen. Wij verwijzen verder naar een in dit nummer opgenomen advertentie. Eett wiel van. een autocar geioopen. De oorzaak dat een wiel van een auto car is geloopen is, naar wij vernemen, hieraan toe te schrijven dat een stalen bus is gebroken, tengevolge van het schokken van de autocar in den grooten put in de bestrating bij het hotel Noordzeeboulevard. De keuring der bussen heeft geregeld plaats door de daarvoor door Ged. Staten ingestelde keurings-commissie. Zilverbons. Naar wij vernemen zijn er meerdere per sonen dit in de meening verkeeren dat zilverbon;- van f I nivt meer gangbaar z»r Dit is echter niet het geval. De zilvérbons van f 1 zijn. evengoed*als die van 2.50, wettig betaalmiddel en moe ten dus worden aangenomen. Er worden geen nieuwe zilverbons meer uitgegeven, doch de nog in omloop zijnde bons'behouden haar volle waarde, totdat zij aan de circulatie worden onttrokken. Ais zij ophouden gangbaar te zijn. wordt dit tijdig hekend gemaakt en blijft er dan nog gedurende ten langen termijn gelegen heid 'bestaan tot het inwisselen der bons. Dat de bons geleidelijk aan de circulatie worden onttrokken blijkt ook uit onder staand bericht ln Juni zijn bij de Algemeene Rekenka mer overgebracht200.000 stuks onbruik baar geworden zilveibons a f 1 van den bij Kon. besluit van 19 Februari 1920 be paalden vorm en 1.100.000 stuks onbruik baar geworden zilverbons a f 2.50 van den tij Kon. besluit van 14 Juni 1918 bepaal den vorm. De Industrie- en Huishoudschool te Middelburg. Gisteren hebben wederom zeer velen een bezoek gebracht aan de Industrie- en Huis houdschool te Middelburg, waar de jaarlijk- sche tentoonstelling plaats had. Ook nu weer gaf alles wat in de verschillende za len was geëxposeerd een bewijs van het nuttige van het onderwijs aan deze schooi gegeven. Een groot aantal voorwerpen, vervaar digd in de afdeelingen costuum- en linge- rienaaien waren tentoongesteld, evenals de resultaten van de wasch- en strijkkunst der leerlingen. De keuken had wel eenigszins een ander aanzien dan vorige jaren. Ditmaal waren geen versche spijzen gereed gemaakt, maar wel was het aantal „Geweckte" artikelen groot. Een keurig gedekte tafel toonde dat men ook op dit 'gebied de leerlingen kennis en smaak bijbrengt. Van dé afdeeling voortgezet lager onder wijs was veel schriftelijk werk geëtaleerd om te toonen, cat ook in deze afdeeling de lessen het gewenschte resultaat opleveren. Wat echter vooral door de bezoeksters zeer werd bewonderd waren de fraaie da- meshandwerken en om ook niet te vergeten de groote voorraad kinderkleeding. Noodlottig ongeval. Toen Woensdagavond eenige kinderen onder de gemeente Ovezande op een per ceel weiland aan het speien waren, kwam bij hun dc 12-jarige B„ die een houweel, dat in het bezit dier kinderen was, ter leen vroeg om eieren die in een nabijzijnde sloot lagen, naar zich toe te halen. Nadat hij daar eenigen tijd mede bezig geweest was en zich daartoe aan de overzijde van een sloot had begeven, vroegen de kinderen het houweel terug en wierp hij het hun. na ze vooraf gewaarschuwd te hebben uit^ den weg te gaan, over de sloot toe. Bij het neerkomen sloeg het houweel om en trof daarbij het 3-jarig zoontje van den veid- arbeider Bremer te 's-Heerenhoek, in het voorhoofd, waardoor een zware bloedinig ontstond. Nadat het kind in allerijl naar dokter Luyckx te 's Heerenhoek was ge bracht, en deze de wond had onderzocht, overleed hef eenige minuten daarna. (Ingez Mededeeling.) KERK- EN SCHOOLNIEUWS Nederiandsch Zendelinggenootschap. De vergadering van het Nederl. Zende linggenootschap is te Rotterdam gehouden. Benoemd werd tot voorzitter van de jaar vergadering in 1928 ds. F. W. G. Verheul te Gouda verder tot leden van het hoofd bestuur werden herbenoemd ds. J. P. van Melle te Rotterdam, prof. dr. A. van Veld- bu.yzen it Groningen, ds. C. L. Voorhoeve te Vlissingen, dr. W. Leendertz te Rotter dam en ds. C. J. van Paassen te Haarlem. Prof. dr. H. Th. Obbink te Utrecht, die vele jaren lid,' van 't hoofdbestuur was, wensch- te om drukke werkzaamheden niet voor herbenoeming in aanmerking te komen. Door ds. Rijnders werd verslag uitge bracht betreffende de binnenlandsche actie. In vroeger tijd werd het werk dat hier <e lande gedaan werd, vaak beschouwd "als te sta#n op een lager niveau dan het overige zendingswerk. Tegenwoordig ziet men liet echter veel meer als een onmisbaar deel van het gehee: dat ook een groote geestelijke beteekenis heeft. Ds. J. AL S. Baljon, zendeling van Mod- jowarno,- niet verlof, behandelde met be- trekking tot de zendiing op Oost-java Oude paden of nieuwe banen De algemeene vergadering in de Groote Kerk te Rotterdam werd geopend met het zingen van Psalm 100. gedeeltelijk door de gemeente en gedeeltelijk door 't a capella- koor. Na het lezen van Efeze 6 en gebed spreekt ds. Van Bruggen een welkomst woord, waarin hij er on wijst, dat de zen dingscorporaties de afvaardiging der zen delingen doen plaats hebben in het midden der gemeente. De zending is op het oogen- blik een gezant in een keten (Ef. 6). Zij kan niet doen wat zij doen móet. Velen hebben geen. oog voor de behoeften en nooden van Indië. Er zijn te weinig men schen en ér is te weinig geld, zoodat de Toekomst zeer donker is. De verlossing kan slechts komen dóór het gebed der gemeen te. De gebonden gemeente vraagt evenals Patilus, dat zij bidde opdat zij vrij konte. Dr. H. Schokkiirg. predikant te 's-Graveh- hage. hield daarna de zendvjvgsrede nast aan leiding van Exodus 33 15 „Indien uw aangezicht niet medegaan zal, doe ons van hier niet optrekken." Geref. Kerken. De classis Middelburg heeft tot de evangeliebediening toegelaten den heer J. Dijkstra, theol. candida'at. be roepen predikant te Grijpskerke. De heer Dijkstra is voornemens op Zondag 2 Augustus zijn intrede te doen. Voor het examen Nijverheidsonder wijs N III is te 's-Gravenhage geslaagd de heer D. Pasma te Middelburg. Voortgezet Nijverheidsonderwijs te Middelburg. In het Militair Tehuis had gisterenavond de bekendmaking plaats van de bevorde ring en het behalen van einddiploma van de cursisten van V. N. O. (Voortgezet Nij verheids-Onderwijs). Van het eerste naar het tweede cursus jaar zijn bevorderd Normaalcursus A (werktuigbouw) M. A. Bok en P. W. Louwerse, beiden te Mid delburg C. W. Weimar, J. van Lindonk, J. M. Kuijper en A. A. Nagelkerke, allen te Vlissingen, en voor enkele vakken A. A. Clement te Middelburg. Normaallessen B (Bouwkunde) P J. Geuze te Middelburg en T. Grimmink te 's-Heer Arendskerke. en voor enkele vak ken W. P. de Buck te Middelburg. Normaallessen E (Electrotechniek) J. v. d. Ende en H. v. d. Schaaf, beiden te Vlissingen. Normaallessen D (schilderen) J. L, Buijs te Arnemuiden en P. M. Janse te Middelburg. Het einddiploma werd toegekend aan de leerlingen van hét tweede cursusjaar Normaallessen A (Werktuigbouw) A. Jasperse te Vlissingen en J. Ie Granse te Middelburg. Normaallessen C (Electrotechniek) N. M. van Puffelen, Vlissingen. Handelsschool met 5-jarigen cursus (Hoogere Handelsschool) te Middelburg. Hedenmiddag werden bevorderd Van de eerste naar de tweede klasse J. BaJleur, F. Blaas, J. Bostelaar, Jo. Bouche- rie, P. F. van Dorst, P. Hoefkens, J. C. Homburg, A. Kersten. Ma. Kersten, F. de Pauw, A. de Pagter, C. Polderman, J. Ris- seeuw, J. C. van Roo, J. Snoodijk, J. Stroo, J. Verburg, K. Lensen en Th. van Egdom. Niettbevorderd één leerling. Van de tweede naar de derde klasse W. Barends, J. Bosschaart, W. de Bruin. J. Ermerins, J. Dieleman, Hie Fokker, La. Geense, J. Geertse, L. van Hekken, M. van Iwaarden, L. Janse, W. v. d. Kamer, J. de Paauw, M. P. Mathijsen, K. Otte, J. Meri- son, G. van Dijk. Niet bevorderd één leer ling. Van de derde naar de vierde klasse D. C. Bouwense, H. A. Brakman, A. L. Dek ker, P. J. Ie Due, J. Fastenau, H. L. Ha mers, P. van Hekken, J. van Liere, F. W. Monshouwer, H. Petermeijer, J. Tissot van Patot, A. de Vries, H. C. van der Werf, M. Balleur, W. Bosschaart, M. Geertse, J. j. Heeren, S. Klompe, F. J. Pansus, J. C. Min naar, J. A. Pouwer, J. Roose, A. Bitter. Niet bevorderd 5, herexamen 1. Van de vierde naar de vijfde klasse P. J. Bakker, S. C. Bliek, D. L. Broeder, P. Gabriëlse, T. Haentjes Dekker, H. Kersten, C. Kritijder, N. Littooij, P. H. Luiks, A. J.

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1