WOENSDAG lO «JUNI 1 I WET «--Mo.134 63e Jaargangi H925i Maatschappij nn mvaart. GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON ONHERROEPELIJK Stads- en Provincienieuws inder-kapi- duurder en, -2ei!en, en schoon- ifers, vuur- n Protectie. ters en Naaisters st worden op de AONSHOUWER Molenwater te i gebleken ge heid, loon 8 tot irbunr, Koop en Verkeep Dlenstaanvragen, en taling, van 1-5 regc {el ineGf 15 cent LEDIKANT verhuizingen. )T OR-RIJWIEL jreau „Vlissingsche vaste positie, 2 leren, zoekt kennis edochter of Wedfi- Leeftijd 25—40 lichtingen No. 8220 u rant". inke 'ROUW. Izicht", Boulevard gezin van 5 pers. s) volledig SION 15 Aug. Brieven no. Courant". >TBODE )evragen Bureau irant". dEISJE. straat 8t [RIJWIEL, Prijs 20 gulden traat 2. .TBODE t. Adres Mevrouw RG, Badhuisstraat OOY, Paul Kruger- een net MEISJE. WONING as en waterleiding. Te bevragen Bree- >ven). IELOONING. zoekt VASTE BE- ;rschillig welke. P. J.. Bureau „Vlis- agd een nette TBODE. flaan 1. ddelb.-Rotterdam legen plaatsen. N~ PASSAGIERS, ,N EN VEE. t. Eon. r.B. in I T. Mill imT.m. oir. 8 8 t. bekomen: Transport- en E*P' -en Q. VOS, Tel EENHOORN, Tel. 1W OSTEBHODT TéL»J BUITENHEK lE. 11» VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren ƒ2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementeri 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE PRIJS Van 14 regels: ƒ1.10 voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffendfe Huur en Verhuur, Koop en -Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels f 0.75, elke regel meer 15 cent. OPENBARE SCHOOL VOOR U. L. O. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen maken bekend dat vanaf 29 Mei a.s. tot en met 15 Juni d.a.v. ter Gemeente-Secretarie, 2e af dee ling, des morgens van 9-12 uur, gelegen heid bestaat voor de aangifte van nieuwe leerlingen voor de Openbare School voor Uitgebreid Lager Onderwijs alhier. Aan de school wordt onderwijs gegeven in de vakken voor gewoon lager onderwijs, benevens de drie moderne talen, wiskunde en handelskennis. De school leidt op voor de diploma's A en B der Vereeniging voor M.U.L.O. Vlissingen, 28 Mei 1925. Burg. en Weth. voornoemd. VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. De Tweede Kamer-verkiezingen. Gisterenmiddag vergaderde in openbare zitting te 's-Gravenhage het Centraal Stem bureau tot nummering bij loting van de candidatenlijsten. De uitslag was R. Kath. Staatspartij no. 23, Anti-Rev. Partij 27, Chr. Hist. Unie 14, Staatkundig Ger. Partij 29, Protestantsche Volkspartij 9, Vrije Christ. Partij 6, S.D.A.P. 12, Vrijheidsbond 26, Vrijz. Dem. Bond 22, Plattelandersbond (Braat) 16, idem-De "Boer 15, Democrati sche Partij 17, Vaderlandsch Verbond 28, Ned. Middenstandspartij 3, Revolutionair Arbeiderscomité 21, 2e lijst 1. Communis tische Partij 11, Socialistische Partij 10, Herv. Geref. Staatspartij 5, Nieuwe Natio nale Partij 19, Verbond van Actualisten 20, R. Kath. Volkspartij 24, Chr. Dem. Federa tie 8, Nat. Bond voor Bezuiniging 4, Vrij denkers 2 en 6, Sportpark 13, Grondpartij 18, Pensioenactie 7, Rapaille Partij 13, Wil de Partij 2, Rentetrekkers Partij 6. Alle groote partijen heben hun candida tenlijsten tot één groep verbonden. Voor den kieskring Middelburg is de lijst samengesteld als volgt No. 2. Vrijdenkers (Hoving). No. 4. Bezuinigingspartij (v. d. Mijle). No. 5. Herv. Geref. Staatsp. (Lingbeek). No. 8. Chr. Dem Fed. (A. Staalman). No. 9. Protest. Volkspartij (v. d. Laar). No. 10. Sociale Partij (Kolthek). No. 11. Comm. Partij (De Visser). No. 12. S. D. A. P. (Vliegen). No. 14. Christ. Hist. Unie (Schokking). No. 15. Plattelanders (De Boer). No. 16. Plattelanders (Biaat). Mo. 17. Democratische Partij (Heeres). No. 20. Actualisten (Schouten). No. 21. Rev. Arb. Comité (Kitsz). No. 22. Vrijz. Dem. Partij (Marchant). No. 23. R. K. Staatspartij (Fruytier). No. 24. R. K. Volkspartij (Arts). No. 25. Vrijheidsbond (Ter Hall). No. 26. Vrijheidsbond (Dresselhuis). No. 27. Anti-rev. Partij (Colijn). No. 28. Vaderl. Verbond (Ramaer) No. 29. Staatk. Geref. Partij (Kersten). Prinses Juliana. Naar het „Vad." meent te weten is het zeker, dat Prinses Juliana in Leiden zal gaan studeeren, zij leert nu Latijn en Naar het Engelsch van L. E. TIDDIMAN. 6) ..Zef?i?en mag u het gerust maar ik ?ie iret in, waarom. „Wel, u denkt maar, dat u met mrs. Pet- tigrew kunt doen, wat u wilt.' „Maar kan ik dit dan niet Ons heele uitgaan is er het bewijs van." „Ja, dat is ook wel zoo maar ik vrees, dat dit heel slecht is voor uw ka rakter." „O, mijn karakter!... Ik ben al dertig, moet u niet vergeten. Neen, maar u zult eens zien, eer de week uit is, gaan wij nog naar Corfe Dat is zoo'n aardig oud stadje dat herinnert je nog aan den tijd dat er steekspelen werden gehouden en dat de minnezangers er rondtrokken. En in die da gen wisten ze te bouwen ,U is er toch a' niet geweest „O, neen... Ik heb er juist zoo naar verlangd. Als u eens wist, hoe graag ik evcral een kijkje ging nemen „Maar dat is niets bijzonders. U heeft me daar immers zoo even verteld, dat u pas een en twintig is Nu, op zoo'n leeftijd doe je niets liever dan om je heen kijken Dus dar is dan zoo aigesproken, dat we samen naar Corfe gaan U weet niet, wat een genot dat ook voor mij is." Maar nu moesten ze al hun best trappen, wilden ze mrs. Pettigrew „op peil houden." Die ontving haar gezelschapsdame toch a' met een „Je bent ook niet bepaald vroeg, kind Haar geleider bespaarde haar echter de Moeite van het antwoorden, want hij viel, v.opr haar, in „We zijn precies op den tijd, dien u noemde. Ik heb miss Moore gezegd, dat ik haat met uw goedvinden dan al- Grieksch. Doch vermoedelijk zal dit nog niet bij het begin van den academischen cursus het geval zijn, daar zij. hoopt, waar schijnlijk vóór haar studie nog belijdenis des geloofs te zullen afleggen. De commissieRink. Naar -het Haagsche Correspondentiebu reau meent te weten, is thans binnenkort het ontslag van de bezuinigings-commissie- Rink te verwachten, dat door die commissie eenigen tijd geleden is ingediend. De Rotterdamsche haven. Lloyd's List en Shipping Gazette bevat een uitvoerig, geïllustreerd artikel over de Rotterdamsche haven, waaraan het volgen de is ontleend Den eersten indruk, dien de reiziger krijgt bij het binnerikomen van de Rotter damsche haven, is er een van permanent en veelomvattende activiteit. Het is een LtidH»*, die zonder twijfel samen gaat met het algemeene voorkomen van de haven op zichzelf en met het feit, dat over lange af standen het rivier-aspect woedt afgelijnd door kantoren en handelshuizen doch te vens is het een zuivere afspiegeling van een havenbedrijf, dat snel en effectief werkt .met een groote verscheidenheid van geriefelijkheden en dat. uit den aard van zijn bewonderenswaardig systeem, zoowel als door de geschiktheid van zijn uitrus ting voor lading en lossing, de verzekering geeft, dat er slechts weinige minuten van den werkdag worden verspild. Het is een geschiedenis, die slechts een 60 jaar terug gaat, ten spijt, een moderne haven. Het artikel eindigt, met er op te wijzen, dat het in de bedoeling heeft gelegen, zoo volledig mogelijk in klein bestek den groei van een haven te beschrijven die slechts mogelijk is door de taaie vastberadenheid, welke het waardevolste bezit is geweest van den Hollandschen koopman en de Hol- landsche zeelui, door de eeuwen heen. „En het is niet mogelijk, langs den Nieuwen Waterweg te zeilen en iets te weten van zijn geschiedenis, zonder te voelen, dat de waarde van deze hoedanigheid uitgedrukt ligt in de bedrijvige dokken en de volle werven van de Rotterdamsche haven." VLISSINGEN. 10 JUNI. De zomerdienstregelingen in onze tijdingzaal. De zomerdienstregeling van spoor, boot, trams en autobussen heeft een plaats ge kregen in onze tijdingzaal. Wij hebben de meest gevraagde diensten daarin opgeno men en kan ieder zich dus steeds op de hoogte stellen van de vertrekuren van de verschillende middelen van vervoer. De volgende diensten komen op deze lijst voor maildienst naar en van Enge land de electrische tram VlissingenMid delburg en StadStation auto-oninibus- dienst MiddelburgVlissingen stoomtram Walcheren autobusdienst Middelburg Domburg prov. stoombootdiénst op de Westerschelde stoomtram BreskensMal- dehemg autobusdienst VlissingenMid delburgWolfaartdijksche veer, terwijl de dienstregelinging van de spoorwegen den volledigen dienst op de Zeeuwsche lijn ver meldt en daarnaast de voornaamste aan sluitingen. De Kamerverkiezingen. Nog 3 weken en de stemming voor leden van de Tweede Kamer heeft plaats. Men merkt anders .maar zeer weinig van den verkiezingsstrijd' en dat is geen plaatselijk, doch een algemeen verschijnsel. De verga deringen welke gehouden worden oniL de kiezers op de groote beteekenis van de stemming op 1 Juli te wijzen, worden overal zeer slecht bezochtv Een uitzondering ma ken alleen de vergaderingen waarin minis ter Colijn als spreker optreedt. In zulke vergaderingen vindt men vogels van diver se pluimage, die wel eens nader willen ken nis maken met dezen Staatsman. .Dat zal cok hier wel het geval zijn op Dinsdag 23 tijd wel te verstaan nog eens zou mee nemen naar Corfe, eer de week om ïs. En vindt u dit ook goed „Je schijnt af en toe te vergeten, Olivier, dat ik haar diensten wel eens noodig heb." „Neen, zeker niet, tante Maar u kunt haar toch wel eens een middagje missen „Als jij het zegt, zal 't wel waar zijn." „Ziet u wel, (Jat dacht ik wel In dit prettig vooruftzicht guiide Valetta hfcm gaarne dien triomf. HOOFDSTUK VIII. Met een luchtig air. een dure sigaar en een jas die nog niet betaald was hoogst waarschijnlijk ook niet betaald werd was mr. Gregory Moore naar Bournemouth ge komen om geld te leenen van zijn dochter. Hij achtte het niet noodig, of liever gezegd ook niet wenschelijk, om eerst bij mrs. Pet tigrew aan te gaan, want die kon zijn voor nemen wel eens verhinderen, en geld moest en zou hij nu eenmaal hebben, al stond de onderste steen ook boven, en al moest hij het ook van zijn dochter vragen, die hij nu goedmoedig stond op te wachten, tegen een muur geleund, die hem de villa van de oude dame niet uit het oog deed verliezen. Tegen den tijd. dat zij eindelijk verscheen had hij zijn dure sigaar al gerookt en hij glimlachte vol vadertrots. Het was een knap meisje, zoo rijzig en slank; en ze wist zich te kappen en te kleeden. Toen hij haar bij den naam riep, had hij de voldoening, dat zij bloosde op den klank van zijn stem en onmiddellijk naar hem toetrad, terwijl ze hem de wang. bood om te kussen. Terwijl hij naast haar voortstapte, zei hij: „Ja, kind, ik kom aan jou mijn nood maar weer eens klagen ik zit leelijk kort en ik weet niet waar mij anders te wenden." „Maar vader, het is nu toch altijd het zelfde Een paar maanden geleden héb ik u alles gegeven wat ik maar eenigszins dezer, wanneer minister Colijn voor de anti- rev. kiesvereeniging alhier het woord zal voeren. Van eenig „feu sacré" is bij deze verkie zingen overigens geen sprake en wij ge- looven niet dat de lauwheid en onverschil ligheid bij de kiezers en vooral bij de kiezeressen zal verdwijnen. Een cursus-vergadering. In het Concertgebouw werd gisteren avond door de afdeeling Vlissingen van den vrijzinnig-democratischen bond een cursus vergadering gehouden voor leden en ge- noodigden. Het woord werd gevoerd door de heeren D. N. van Gelderen en Jac. Welleman, die een overzicht gayen van de algemeene po litiek, waarbij eerstgenoemde vooral het vraagstuk der ontwapening besprak. De heer Welleman gaf in het bijzonder een uiteenzetting van het programpunt gelijke ontwikkelingskans voor ieder; Nadat beide sprekers aan het woord ge weest waren voerden eenige dames en hee ren met groot succes op het e'enactertje „Nationale ontwapening", geschreven door den heer Welleman. De naam drukt de strekking van dit stukje voldoende uit. Rijkspostspaarbank. Opgave uitsluitend betreffende het postkantoor Vlissingen en zijn bij- en hulp postkantoren. Maand Mei 1925. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd 43.205.89*) en terugbetaald- 35.742.23 Derhalve meer ingelegd dan terugbetaaldf 7463.66 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 19. Hieronder 2 formulieren ad 1 in spaarbankzegels van 5 cent. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes'inge schreven nominaal 6000 en afgeschreven nominaal - 3500. Derhalve meer in- dan afge schreven i 2500. Het aantal nieuw uitgegeven staats schuldboekjes bedroeg 1. Grand Hotel Britannia. In het Grand Hotel Britannia wordt he denavond 10 uur een concert gegeven door het Zuid-Bevelandsch a capella-koor, onder leiding van den heer Kbutekamer. De NederlancJsche Spoorwegfilm. Gisterenavond liep bovengenoemde rol prent in het Alhambra-theater voor een ta melijk bezette zaal, d> nog wel voller zou zijn geweest, wanneer het niet zoo „blom- migjes" geweest was. De rolprent werd ingeleid door den heer J. Swart, die een woord van welkom toeriep aan de aanwe zigen, in het bijzonder aan den burgemees ter en de vertegenwoordigers van „de Schelde" en de „Zeeland". Waar deze film in haar oorspronkelijken .vorm slechts door weinigen is gezien, eri omgewerkt moest worden, werd spieker aangezocht om een inleiding er bij te geven, wat hij met te meer genoegen deed. omdat hij dan o.a. het fabeltje uit de wereld kon helpen, dat de spoorwegen deze rolprent hebben betaald. Ze is genomen door Noggerath te Amster dam met steun maar geen financieelen der spoorwegen. Alvorens de eigenlijke film te vertoonen, was door den operateur op het doek gebracht, hoe de film werd genomen, nl. op den platten wagen aan de locomotief gekoppeld Bij de opname was ook aanwezig een officier, uie moest zorgen dat geen verboden plaatsen werden gekiekt. De rolprent, die, zooals we in ons nummer van verleden week Donderdag hebben ver meld, uit zes afdeelingen bestaat, opende met de portretten der tegenwoordige direc teuren en den secretaris, waarna voor ons oog zich ontrolden de gebouwen te Utrecht en het administratiegebouw te Amsterdam, die om 12. uur en half 2 leeg- en volstroo- hien met ambtenaren en beambten tal van interieurtjes en panorama's leverden schit- missen kon en hoe zou ik nu weer wat hebben Mrs. Pettigrew verwacht natuur lijk dat ik mij goed kleed dit kan ik niet voor niéts doen Et» als ik haar dan weer op voorschot vraag,-wordt zij boos..." „Dat beteekent ook wat I Heb je dat nu nog niet eens over voor je ouden vader 9 Wat doet ze dan nadat ze boos wordt „Eerst mokt ze een paar dagen en dan gaat ze uit en koopt mij een hoed of een mantel Maar u weet niet wat een armoe dig gevoel mij dat geeft 1" „Dat is heel overdreven, kindlief. Het is voor haar veel beter, dat ze eens wat voor een ander over heeft. Ze kan toch haar geld niet op. En wat heb jij nu voor mij over, Val „Ik bezit in het geheel maar vijf pond op het oogenblik. Dat kan ik u toch weer niet geven, vader Hij was teleurgesteld, dat zij maar zoo weinig voor hem had en toonde dit ook. Intusschen luidde de afspraak, dat Val hem den volgenden ochtend al heel vroeg zou zien op een stil paadje, dicht bij de woning van mrs. Pettigrew, en ze zou het geld dan bij zich hebben. Dien avond was Valetta bijzonder stil en verstrooid. Olivier, met wien ze nu de beste vrienden was, wist haar zelfs niet wat le vendiger te stemmen, en eindelijk zei ze maar, dat ze hoofdpijn had. Toen liet hij zich nog van een anderen kant kennen en was ineens heel zorgzaam. Mrs. Pettigrew was naar haar eigen kamer gegaan, dus die hadden zij verder geen tekst en uitleg te geven. Hij schoof de sofa zóó, dat zij het gezicht had op den tuin en dat de heerlijk frissche zeelucht haar over het gelaat streek. Toen bood hij aan wat voor haar te spelen en zij genoot onbe schrijflijk van de „Mondschein sonate". I-neerts hield hij op en trad naar de sofa toe „Ik- vrees, dat u iets hindert. We zijn nu irifmers goecTe karmeratlem Toe. vertel terende beelden, evenals dit het geval was met de deelen der rolprent, die het Centraal Station te Amsterdam, dat te Amersfoort, Nijmegen, den Bosch en Maastricht te zien gaven. Vooral dit laatste met zijn overdek ten toegang leek ons schitterend. In dit deel werd de vaak overstelpende drukte voor de loketten gedemonstreerd. Talxvan locomo- 'tieftypen van den zgn. koffiemolen tot de nieuwste express-locomotiefen van wagens zien we, zoowel rijdende als onder „dokters'-handen in de eigen „kliniek" der spoorwegen. Deze derde afdeeling sluit met smaakvolle interieurs van den Koninklijken trein. Met deze vervoermiddelen rijden we tal van bruggen over. zoowel draaibare bij Zaandam als vaste Lingebrug bij Géldermalsen, brug over den Moerdijk, waar we den schildwacht op post zagen staan, en de rolbasculebrug over de Deift- havensche Schie bij Schiedam, waarover 4 sporen naast elkaar loopen. Het interessant ste deel van de film was wel, naast het be zoek aan de „kliniek", de afdeeling „boven bouw van den weg", waarin we. na de totale bewerking van de dwarsliggers en het aaneenzetten van rails en wissels te hebben gezien, het opbreken en vernieuwen van een baanvak aanschouwen. Op schil derachtige wijze maakten we in de laatste afdeeling kennis met verschillende deelen van ons land, waarbij schitterende opna men waren, niet alleen van Limburg maar ook van het aan molens zoo rijke Noord- Holland. Dit deel der film toonde ons ook de maatregelen, die door de spoorwegen genomen worden ter beveiliging van het verkeer, maatregelen, die moeten beletten, dat twee treinen zich in eenzelfde blok of vak bevinden. We zagen daar o.a. voor onze oogen de wisselstukken zich ver plaatsen. De uitlegger .-voor zoover verklaren ten minsfe noodig was dankte de aan wezigen voor hun aandacht ondanks de warmte en in 't bijzonder den pianist voor zijn flinke muzikale illustratie. De a.s. vergaderingen der Z.L.M. Op de agenda voor de vergadering van het hoofdbestuur der Maatschappij tot "be vordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland op Dinsdag 23 Juni 1925, des na middags te 7/2 uur, in de raadzaal te Krui- ningen, komen behalve de formeele punten en een voorstel van het dagelijksch bestuur om de uitgaven van den almanak voor 1926 te bestendigen onder de bestaande voor waarden, nog de volgende punten voor Bespreking van 't rapport omtrent de mogelijkheid van een stroocartonindustrie in Zeeland, uitgebracht door de heeren mr. P. Dieleman, W. Kakebeeke en Tj. B. E. Kielstra de benoeming van 2 leden, resp. één voor Oostelijk- en één voor Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen voor de Prov. com missie ter verbetering van het varkensras in Zeeland. Op de agenda van de algemeene verga dering op Woensdag 24 Juni 1925, des voormiddags om half elf in het hotel „Het Wapen van Zeeland" te Kruiningen, is na het jaaroverzicht door den voorzitter ge plaatst een lezing van den heer mr. O. Ge- zelle Meerburg, directeur der Coöp. Cen trale Raifeisenbank te Utrecht, over „de wijziging van de Coöperatiewet." Gemeenteraad te Breskens. Gisteren vergaderde de raad der gemeen te Breskens. Bij een mededeeling der inge komen stukken werd ter kennis gebracht, dat de bijdrage der gemeente in de be grooting der gezondheidscommissie te Oostburg voor 1926 32 bedraagt, zulks zijnde een aanmerkelijk lager bedrag door dat het salaris van den secretaris dier com missie met 300 verlaagd is'. Ook is de gemeente-rekening door Ged. Staten over het jaar 1923 vastgesteld met een batig slot van circa 15.000. Door den Commisaris der Koningin is den diversen gemeentebesturen 'n concept-ver ordening gezonden, teneinde in de alge meene poiitie-verordening bepalingen op te nemen voor motorrijtuigen voor het ver voer van' reizigers tegen vergoeding. In dien geest werd dan ook besloten. Er was verder een verzoek ingekomen bet mij dan. misschien kan ik nog helpen." „Er is niets", zei ze en keerde haar hoofdje een anderen kant uit. Hij zuchtte, dat zijn poging om haar ver trouwen te winnen, mislukken moest zij kon hem toch ook niet vertellen van haar verkwistenden vader Toen ze mrs. Pettigrew later weer hoor de beneden komen, stond ze gauw op èn haarde een handwerkje te voorschijn. Toch was ze wat overmoe, naar ze zei, en trok zich dus vroeg terug op haar kamer. Dien volgenden ochtend, met het krieken van den dag, was zij al op, ging zachtjes naar beneden, en verliet het huis zonder dat iemand iets van haar vertrek gemerkt had. Ze hoefde niet lang op haar vader te wachten. Hij zag er slecht uit, vond zij. Waarschijnlijk had hij den heelen nacht doorgebracht met kaartspelen en whisky- drinken. Toen ze nog met hem samenwoon de, kwam dit zoo dikwijls voor en scheen ze ook zelfs daar aan gewoon te zijn ge raakt, maar nu ergerde het haar weer dubbel Hij was heel teeder en toen ze zei, dat ze nu gauw weer terug moest gaan, om ont dekking te vermijden, sloot hij haar lang durig in de armen, haar verzekerend dat er niemand in zicht was. Hierin had hij zich toch vergist, want het volgend oogenblik zagen ze^Olivier Thorne, die van zijn vroeg bad in zee terugkwam. Ze moesten dus denzelfden weg, maar Olivier was haast te verontwaardigd om te spreken „Dat had ik nooit van je gedachtnep hij, haar nu ook ineens met een gemeen zaam „je" toesprekend. „Hoe kon je dat nu toelaten Hoe wilde je dulden dat hij je aanraakte, dat hij zelfs naar je keek Maar dan, dat hij je kuste Het is afschu welijk 1" Valetta keek hem aan, één en al ver bazing. van den heer J. van den Heuvel, motorvis- scher alhier, om een jaarlijksche subsidie van 75 teneinde des Zondags met zijn motorbotter een dienst op Vlissingen te onderhouden. Deze motordienst zal aanslui ting geven op de autobussen, welke 's Zon dagsmorgens vroeg naar Knocke en Brugge vertrekken, terwijl 's avonds weer op de autobussen gewacht wordt en de betreffen de reizigers weer naar Vlissingen vervoerd worden. Waar echter het verzoek gisteren pas was ingekomen is het in handen ge steld van Burg. en Weth. om advies. Met de N.V. Van Melles' Confectionery Works werd onderhandeld inzake een alge meene electrische straatverlichting, waarbij dan de betrekking van lantaarnopsteker zal vervallen. Dennenaanplant in. de duinen op Schouwen Omtrent den toestand der beplanting van de dominale duinen in de omgeving van Wester-Schouwen kan het volgende mede gedeeld worden De dennen in den kweek tuin zijn alle in leven gebleven aldaar werden 300.000 stuks geplant, waaronder 17000 Montagnes (Kruipdennen), die op de hoogste toppen zijn geplaatst ze zijn door regen en warmte goed aangeslagen. De 2- en 3-jarige dennen staan uitstekend, zoodat als er geen tegenslag komt, men spoedig van dennenboschjes zal kunnen spreken, daar verscheidene exemplaren reeds een hoogte van 40 a 45 cM. bereikt hebben. Als gevolg van hevige windep uit verschillende richtingen hadden de dezen winter gepote dennen, geplaatst op de niinst gunstige ter reinen (hooge, witte koppen en randputten) veel last van onaerstuiven en blootwaaien, factoren waarmede men op dergelijke woeste duin gedeelten gedurig te kampen heeft. Evenals vorige jaren is er ook dit' jaar weer een groote oppervlakte met helm bepoot en van schutting voorzien. Moest men bij het begin der bepoting elders helm gaan steken, dit is nu niet meer noodig, daar door mindere verstuiving tengevolge van de vastlegging der duinen men vol doende van deze planten voorzien is (dit jaar werden plm. 100.000 bossen helm ver werkt.) De helmgroei is uitstekend, zoodat vroegere dorre vlakten groen veld gewor den zijn en van onderstuiving van veld of bosch geen sprake meer is. Door de gehee le beplanting worden wegen aangelegd, die men zoo natuurlijk mogefijk houdt en"waar van de kosten, door bedekking met eigen materieel, zoo gering mogelijk zijn. In den nieuwen aanleg zijn duizenden berkjes ge plant. SOUBURG. Gisterenavond werd onze gemeente in opspraak gebracht door het gerucht, dat er een moordaanslag zou zijn gepleegd op een jeugdig meisje. Bij onderzoek i's gebleken, dat het 7-jarig dochtertje van den heer L„ wonende op de Abeele het slachtoffer is geworden van een aanranding door een zekeren de R. uit Vlissingen. Het meisje liep op het zgh. Steenenpad (het Koopmansvoetpad) en werd daar door genoemden persoon met een mes in den hals gestoken. Het arme kind gilde het natuurlijk uit van de pijn, terwijl het tjloed uit de diepe wonde gudste. De dader ging er zoo spoedig mogelijk van door en liet het arme kind hulpeloos achter. Gelukkig werd het kind spoedig door een voorbijganger geholpen en onmiddellijk naar dr. Plugge gebracht, die de eerste ge neeskundige hulp verleende en constateer de dat de verwonding van ernstigen aard was. Het meisje is ter verdere behandeling naar het St. Joseph-ziekenhifis te Vlissin gen overgebracht. De dader, die eenigen tijd na de mishan deling van het kind aan het kanaal zijn met bloed bevlekte kleeren stond te was- schen, werd door de politie aangehouden en is heden ter beschikking van de justitie te Middelburg gesteld. RITTHEM. Dinsdagavond sprak voor de anti-rev. kiesvereenimng in een openbare samen komst de heer A. Colijn, lid der Tweede Kamer. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter, sprak de heer Colijn eerst over hetgeen de rechtsche regeering tijdens „Mag ik vragen", informeerde zij, „wat het u aangaat, met wien ik spreek wie mij kust, wie mij omhelst, wie?..." „O, als je nu zóó begint, neen, natuur lijk, het gaat mij ook niets aan officieel gesproken Maar nu begrijp ik het ook wel, d^t was de reden van je hoofdpijn je was al vervuld van je samentreffen met dien man dien poen „Mag ik vragen... begon zij weer. „Zeker, je mag vragen wat je wilt. Ik zal je niet vragen wat je daartoe het recht geeftdat weet ik beter „Dus dan wilt u mij wel vertellen, wat u zoo verachtelijk doet spreken over den heer, in wiens gezelschap 11 mij heeft ge zien „Wel hij is een speler, wiens tegen woordigheid alleen reeds een beleediging is voor een fatsoendelijk meisje. Ik heb hem in Parijs gezien. In Londen is hij ook be rucht. Hij draagt besmetting bij zich. En ik zag, dat hij je kuste Hij had nog niet eens de kieschheid om eerst eens rond te kijken „Als u zoo vgel van hem weet, kunt u mij zeker ook nog wel zijn na^m noemen „Met genoegen Hij heet Charles Tred- gold." „Daar vergist u zich toch in, Tredgold heet hij niet „Val, wees toch voorzichtigIk ken de wereld jij -niet „Ja, u is geweldig knap Dat heb ik den eersten keer al ondervonden. Maar dit weet ik nu toch eens beter „Je vergist je, kind 1... Dus je hebt je hart aan dien doordraaier, dien kwast, dien... enfin, het beste is maar verder over hem te zwijgen... In ieder geval is hij ook wel zoo oud, dat hij best je vader kon zijn Maar jullie vrouwen zijn nu eenmaal allen even onberekenbaar (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1