DONDERDAG 4 JUNI IERDAG 4 ONHERROEPELIJK ■g°Mo.l29 63e Jaargang! 63e Jaargang Stads= en Provincienieuws GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON VUSSINGSCHE COURAINT >CHE 6.599.044 ton 1924 3908 schepen met. 856.932 ton. Over de eerste;vijf maanden van 1925 heeft dus de havenbevfreging van den Nieu wen Waterweg die van Antwerpen met 978.732 ton overtroffen, terwijl het verschil ten nadeele van Rotterdam in deze vijf maanden van 1924 314.798 ton bedroeg. VLISSINGEN, 4 JUNI. De zomertijd. In den nacht van Donderdag 4 op Vrij dag 5 Juni wordt de zomertijd ingevoerd. Men denke er dus om, dat hedenavond voor men zich ter ruste begeeft, de klokken één uur vooruit moeten worden gezet. Een Sportdemonstratie. De plaatselijke Olympische commissie al hier verzoekt ons om, onder verwijzing naar achterstaande advertentie, de aandacht te vestigen op de alhier te houden Sport demonstratie op Zaterdag a.s., waarvan de baten geheel worden afgestaan aan het Ned. Olympisch Comité. De Turnkring Walcheren heeft welwil lend de organisatie dezer sportfeesten op zich genomen, welke o.m. omvatten a. Oefeningen aan rek, brug, ringen en paard. b. Vrije oefeningen. c. Demonstratie athletiek, te geven door den cursus heeren van den Turnkring. d. Boksdemonstratie door leden der ver- eeniging D. O. S. en Zeemacht. e. Afmarsch door alle deelnemende ver-® eenigingen en groepen. De demonstraties hebben plaats op het voetbalterrein der V. C. „Vlissingen" aan den Koudekerkschen weg en kunnen tegen een matige entree worden bijgewoond. Ten 2 uur verzamelen de deelnemende vereenigingen, alsmede de Padvinders met muziek, zich bij de remise der electrische centrale, waarna de volgende route wordt genomen Koningsweg, Scheepjesbrug, Nieuwendijk, Bellamypark, Spuistraat, Bad huisstraat, Kerkhoflaan, Koudekerkscheweg. Wij wekken onzen lezers gaarne op, deze demonstratie bij te wonen, omdat men een tweeledig doel hiermede bereikt, nl. steun voor de Olympiade en propaganda voor de sport. De entreeprijzen bedragen 40, 25 en 10 cents (jongensrang). jubeljaar 1925. Bij de vereeniging Vlissingen Vooruit" is wederom van een instelilng 25 inge komen voor de feesten ter gelegenheid van bovenbedoeld jubeljaar, te houden op 29 Augustus a.s. Dezer dagen worden de inschrijvingsbil jetten verzonden en 'vertrouwt het bestuur dat het hierdoor ruime bijdragen zal ont vangen. Ook kunnen wij melden dat nog van en kele vereenigingen gunstig bericht is ont vangen dat zij willen medewerken om den optocht te doen slagen. Het vuurwerk dat tot slot der feestelijk heden zal worden afgestoken dient een waardig slot te zijn, doch daarvoor zal heel wat geld bij eikaar moeten worden ge bracht, maar is dat ook een nummer waar van iedereen kan profiteeren. Wij wekken gaarne op tot milde bijdra gen voor de verschillende feestelijkheden, opdat de vereeniging „Vlissingen Vooruit" in staat zal zijn het jubileumjaar op gepaste wijze te herdenken. Nutsspaarbank. In de Nutsspaarbank aan de Nieuwstraat alhier werden in de maand Mei 739 inlagen gedaan tot een bedrag van 70.854.49 en 426 terugbetalingen tot een bedrag van 41.982.36. Er werden in die maand 34 nieuwe boekjes uitgegeven, waardoor het aantal spaarders werd gebracht op 4910 met een tegoed van 1.223.494.03. 36 spaarbusjes werden ter lediging aan geboden inhoudende 443.29 en met 4277 spaarzegels werd bespaard 212.43, welke bedragen op de spaarboekjes werden bijge schreven. De Spoorwegfilm. Naar aanleiding van het feit, dat ook in deze stad en wel op Dinsdag 9 Juni in de Alhambra-bioscoop de spoorwegfilm zal worden vertoond, meldt men ons het vol gende De film bestaat uit 6 afdeelingen en geeft (Ingez. Mededeeling.) een volledig overzicht van ons geheele spoorwegbedrijf. De opnamen zijn alle zoo gehouden, dat niet te veel in technische details wordt af gedaald, zoodat de film niet alleen voor spoorwegpersoneel, doch voor ieder ander zeer interessant is. Afdeeling 1 geeft de hoofdgebouwen en personeel te Utrecht. Van het nieuwe ge bouw, het zgn. hoofdgebouw III, zijn schit terende opnamen gemaakt, welke het ge bouw van binnen en van buiten laten zien. Vanaf den toren heeft me een schitterend panorama over Utrecht. Voorts ziet men om 12 uur en 5 uur een stroom van perso neel de gebouwen verlaten. Bij afdeeling II zien we de inrichting der stations Amsterdam C.S., Amersfoort, Nij megen, Den Bosch en Maastricht. In deze afdeeling is tevens opgenomen het goede renvervoer en krijgen we het emplacement Rotterdam-Feyenoord te zien en de aldaar geplaatste kolentip, welke de wagons met kolen in de gereedliggende schepen leeg- stort. Afdeeling III geeft de verschillende loco motieven der Ned. Spoorwegen en hun montage in de stelplaatsen. Ook krijgen we een kijkje van het bedrijf in de wagenwerk- plaatsen. Mooie interieurs van den Konink lijken trein besluiten deze afdeeling. De IVe afdeeling is geheel gewijd aan de talrijke spoorwegbruggen, waarvan schit terend geslaagde opnamen op het doek worden gebracht, o.a. de brug bij den Moerdijk, de groote draaibrug aan de Hem- brug in werking en de rolbasculebrug over de Schie bij Rotterdam. Bij de afdeeling V krijgen we een kijkje van de verzorging van den weg door de spoorwegen. In de houtbcreiding te Dord recht kan men de geheele bewerking van de dwarsliggers volgen en in de boven bouwwerkplaats te Utrecht de samenstelling der rails en wisselstukken. Verder zien we hoe in een nacht kilome ters oude rails door nieuwe worden vervan gen. In afdeeling VI maken we, nadat alle toebereidselen voor de reis zijn getroffen, door verschillende streken van ons land reisjes voor op de locomotief mede. We gaan door het waterrijke Noord-Holland naar Enkhuizen, met de boot naar Stavoren, verder over de Veluwe door heide en bosch. De film geeft tevens een beeld op welke wijze de Nederlandsche Spoorwegen voor de veiligheid der reizigers „zorgdraagt. De vertooning dezer 'film kan zoowei door het geheele spoorwegpersoneel met gezinsleden, als wel door ieder ander tegen en kleine vergoeding van 30 of 50 ceiit worden bijgewoond. Bij Kon. besluit is benoemd tot leerares aan de R. H. B. S. te Zierikzee mej. A. G. C. Oudemans, thans tijdelijk. Bij Kon. besluit is toegekend de bronzen eeremedaille der Oranje-Nassau-Orde aan J. Schoof, landarbeider in dienst van den heer B. L. IJsebaert te Axel. SOUBURG. Begunstigd door prachtig zomerweder, niet te warm, niet te koud, geen stof, heb ben wij hier weder onze jaarlijksche, wij mogen wel zeggen traditioneele kermis ge had. Het bezoek aan ons dorp gedurende de beide Pinksterdagen, Maandag en Dins dag, was enorm. Verschillende neringdoen den zullen dit dan ook wel in hun laadje bemerkt hebben. Alles had, zooals dit een gelukkige gewoonte is, een kalm verloop. Buitensporigheden kwamen zoo goed als niet voor. Het stemt altijd aangenaam zoo veel opgewekte menschen, jong en oud, door onze met mooie boomen beplante stra ten te zien wandelen. Vooral de kleurrijke costuums der dames komen zoo tot hun recht in een omgeving van groen en bloe mentuintjes. Hoeveel bezoekers zouden wij wel gehad hebben. Het is niet na te gaan, doch dat dit getal in de duizenden geloopen heeft is zeker. Ook per auto, motorfiets en fiets werd heel wat bezoek gebracht. Ongeluk^ ken kwamen gelukkig niet voor, wat voor* een goed deel aan de politie te danken is, die vooral op de drukste punten uitstekend het verkeer regelde. VERKIEZINGEN. De Burgemeester van Vlissingen brengt ler openbare kennis, dat de kiezers, die bij de op 1 Juli a.s. plaats hebbende stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaa! aan de stem ming willen deelnemen in een andere ge meente dan die, op welker kiezerslijst zij voorkomen, gehouden zijn daarvan in per soon mededeeling te doen ter secretarie eener gemeente (voor wat Viisingen be- tieft aan de 2e afdeeling). ten minste veer tien dagen vóór den stemmingsdag d.i. uiterlijk 17 Juni a.s. Voorts wordt de bijzondere aandacht er op gevestigd, dat zij, die bovenbedoelde mededeeling hebben gedaan, niet meer mo gen stemmen in de gemeente, op welker kiezerslijst zij voorkomen, ook niet zoo zij dit bij nader inzien nog zouden wenschen. Vlissingen, 26 Mei 1925. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. BEKENDMAKING. Aangifte van nieuwe leerlingen voor de Openbare Lagere Scholen. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen brengen ter kennis van belangheb bende ouders of voogden, die voor hunne kinderen of pupillen met den nieuwen cur sus, aanvangende 18 Augustus e.k., toela ting wenschen tot een der Openbare Lagere Scholen in deze gemeente ook tot de cen trale 7e klassen school (tenzij wat laatst genoemde school betreft bij het hoofd der school waar de leerling thans op school gaat, daarvoor reeds aangifte mocht zijn gedaan) dat vanaf Woensdag 3 Juni tot en met Woensdag 17 Juni e.k. uitsluitend ter Ge meente-Secretarie (2e afdeeling) iederen werkdag van des voormiddags 9 tot 12 uren, gelegenheid tot aangifte van nieuwe leerlingen voor die scholen gegeven wordt en dat ingeschreven kunnen worden alle kinderen, die op het tijdstip der toelating den zesjarigen leeftijd hebben bereikt of vóór 18 Februari 1926 zullen bereiken. Zij, die in het bezit zijn van een trouw boekje, worden verzocht dit bij de aangifte mede te brengen. Vlissingen, 30 Mei 1925. Burg. en Weth. voornoemd. VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. AUTOMOBIELBERGPLAATSEN. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen, brengen ter openbare kennis dat door hen voorschriften zijn vastge steld, waaraan automobielbergplaatsen, al dan niet tevens herstellingswerkplaatsen voor automobielen, motor- en andere rij wielen, ter voorkoming van brandgevaar, moeten voldoen dat hieromtrent inlichtingen ten kantore van den directeur van gemeentewerken worden verstrekt. Vlissingen, 4 Juni 1925. Burg. en Weth. voornoemd. P. LANDSMAN, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. De Koninklijke familie in Zwitserland. Uit Zurich wordt aan de „N. R. Ct." ge meld De Koninklijke familie is gisteren middag in den besten welstand te Luzern aangekomen. Aan het station waren ter begroeting aanwezig drie leden van den kantonalen raad van Nidwalden, de voor zitter van de verkeersvereeniging te Luzern en de voorzitter van de stoombootmaat schappij Luzern. Deze maatschappij heeft haar groote stoomboot „Willem Teil" ter beschikking van de Koninklijke familie ge steld. De salon van deze stoomboot was met vele zeldzame rozen en planten ver sierd, De Koningin liet eenige personen aan zich voorstellen. Het verdrag Nederland—-België. In de gisterenavond gehouden ledenver gadering van het departement Rotterdam der Nederlandsche Maatschappij voor Nij verheid en Handel, is bij de rondvraag het verdrag tusschen Nederland en België ter sprake gekomen. De heer Kesting, lid van het bestuur. en „O, maar ik dacht alleen, dat het prettig \erklaarde zich tegen het verdrag, omdat Antwerpen thans toch al bevoordeeld wordt en de concurrentie tusschen de twee havens zoo scherp is. Hij achtte het niet noodzakelijk dat Nederland België helpt aan voordeelen, die de natuur dat land niet geschonken heeft. Hij wilde aandringen op verwerping van het verdrag. De voorzitter, de heer J. Schilthuis, was het met dezen spreker eens. Hij verklaarde, dat men in scbeepvaarfkringen zeer scherp tegenover dit verdrag staat en niet kan be grijpen, dat 'n scherpzinnig man als minis ter Van Karnebeek hiermede gekomen is. De voorzitter verkreeg van de vergadering machtiging om mededeeling te doen aan het hoofdbestuur, dat de afdeeling Rotter dam zich met hetgeen in het tractaat voor gesteld wordt, niet kan vereenigen. Jubileum mr. H. P. Marchant. Op 8- Juni zal het 25 jaar geleden zijn, dat mr. H. P. Marchant tot lid van de Tweede Kamer werd gekozen. De vrijzin nig-democratische partij wenscht dit feit te herdenken in een tweetal vergaderingen te Amsterdam te houden. Op Zondag 7 Juni des namiddags half drie, heeft een bijeen komst plaats, toegankelijk voor de leden van den vrijzinnig-democratischen bond. In die vergadering zal den jubilaris door het daartoe gevormd huldigingscomité, na mens de partij een huldeblijk worden aan geboden. Op Maandag 8 Juni, des avonds 8 uur; wordt een openbare vergadering be legd, waarin als sprekers zullen optreden de vrijzinnig-democratische leden der Tweede Kamer, met het onderwerp „Vijf en twintig jaar vrijzinnig-democratisch werk in de Tweede Kamer." Richtige belastingheffing. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de Gedep. Staten van zes pro vincies, welker gemeenten bij. de na te noe men wet meer bepaaldelijk betrokken zijn, een circulaire doen toekomen, waarin her innerd wordt, dat de minister van finan ciën bij circulaire d.d. 15 Mei jl. ter kennis van de inspecteurs dier belastingen heeft gebracht dat de wet tot bevordering van de richtige heffing der plaatselijke inkomsten belasting ook toepassing kan vinden, als de gemeente die belasting door haar eigen ad ministratie doet heffen. Ter bevordering van een gelijke toepas sing van de wet is het noodzakelijk, "dat het belanghebbend gemeentebestuur zijn aan den minister van financiën te richten aan vrage tot het bekomen van de in het twee de lid van artikel 1 der wet bedoelde macjf- tiging inzendt door tusschenkomst van den inspecteur der directe belastingen, die wordt de machtiging verleend vervol gens van de mededeeling van het besluit van het gemeentebestuur om het eerste lid van dat artikel toe te passen, op den voet van het laatste lid aan den belanghebbende zal hebben zorg te dragen. Voor zoover een beschikking ingevolge artikel 3 der wet of een uitspraak van het gerechtshof te 's Gravenhage van belang is voor een gemeente die haar inkomstenbe lasting zelve heft, zal daarvan door den in specteur aan het bestuur dier gemeente me dedeeling worden gedaan. Hamburg, Antwerpen, Nieuwe Waterweg en Rotterdam. In de haven van Hamburg zijn in Mei binnengekomen 1189 schepen, metende 1.601.443 ton, tegen 1230 schepen, metende 1.517.390 ton in Mei 1924, zijnde een ver mindering met 41 schepen en een vermeer dering met 84.053 ton. In de haven van Antwerpen zijn in Mei binnengekomen 801 schepen, met. 1.369.561 ton (herleid), tegen 846 schepen, metende 1.414.680 ton (herleid) in Mei 1924. Er is dus een vermindering met 45 schepen en met 45.119 ton. De cijfers van de havenbeweging over de eerste vijf maanden van 1925 en 1924^ zijn (met herleiding van de Antwerpsche cijfers om ze vergelijkbaar te maken) Hamburg. 1925 r 5577 schepen metende 7.100.772 ton 1924 4762 schepen met. 6.284.819 ton. Vermeerdering 815 schepen en 815.953 ton. Antwerpen. 1925 4131 schepen metende 6.913.842 ton 1924 3949 schepen met. 6.572.912 ton. Vermeerdering 182 schepen en 340.930 ton. N Waterweg. 1925 5393 schepen met. 7.892.574 ton 1924 4488 schepen met. 6.481.170 ton. Vermeerdering 905 schepen en 1.411.404 ton. Rotterdam. 1925 4460 schepen metende zou zijn, eens een halven dag vrij-af te hebben dan kon ik Zitten mijmeren bij de zee „Neen, dat wilde ik toch niet zeggen." „Wat was je dan van plan „De schets af te maken, die ik begon op den dag dat u uit lunchen was." „O ja Ben je toen een schets begon nen Waarom heb je mij die nooit eens laten zien, Valetta Ik begrijp je wezenlijk niet. Ik heb mijn best voor je gedaan, al sinds den dag, dat ik je bij mij nam maar op voorwaarde dan toch dat je zoudt trachten het gezellig te maken voor mij En nu zitten we dikwijls stommetje te spe len tegenover elkaar, in plaats dat je mij dan eens vertelt van de dingen die je inte resseeren. Je schetsen heb je heelemaal een geheim gehouden voor mij. Waarom eigen lijk „Och, ik dacht dat daar nu in het ge heel geen belangstelling voor zoudt voelen. Maar dan zal ik de schets even halen." Ze ging naar haar kamer en keerde terug met het doek. De uitwerking was verrassend maar niet in den gunstigen zin Mrs. Pettigrew schudde van het lachen en vroeg spottend „Wat beteekenen die klodders purper, kmd Zijn dat roode kooien Die groeien toch niet in Branksome Chine Want het is immers een schets naar de natuur „Ja, zeker. Het zijn de rhododendron- strtiiken. Maar ze zijn ook nog niet af." „En dan die mosterd-vlekken, daar „Dat is het kreupelhout. Dat heeft daar zoo'n goudgele tint." „En die kleine groene dingen dan Net Brusselsche spruitjes Dit was te veel voor Valetta. Ze bleef het antwoord schuldig en nam de schets weg, voor verdere kunstbeschouwing. Haar gelaat toonde het signaal gevaar, in den vorm van twee vuurroode plekjes en haar bruine oogen schoten vuur. „En nu ben je boos zei mrs. Petti grew. „Wat een humeur heb je toch, dat je nog niet eens een woordje critiek verdragen kunt „Maar dat is geen critiek, het is eenvou dig een afbreken en belachelijk maken. Het is heel gemakkelijk om zoo geestig te zijn ten koste van een ander. „Wees voorzichtig, Val Je kon wel eens wat te ver gaan vindt je zelve niet „Misschien heeft u gelijk kalmeerde Valetta in eens, zich herinnerend hoe veel ze op het spel zette het was immers niet gezegd, dat ze dadelijk weer zoo'n voor- deelige betrekking zou vinden, want er moge nu veel te zeggen zijn op de behan deling, die zij af en toe van haar werkgeef ster ondervond, gul was die in ieder ge val wel. Na een tijdje sprak mrs. Pettigrew, nog altijd plagend „Als je nu klaar bent met je kluwen, Val, kan je je onsterfelijkheid gaan verdienen als artiste „Graag. Ik zal maar iets voor de lunch meenemen. Om hoe laat verwacht u mij thuis Zorgzame Moeders hebben altijd een doos Purol in huis „Dat komt er niet zoo op een minuutje op aan. Maar in ieder geval vóór donker." „Ik zal er voor zorgen", zei Val, en ze had moeite haar stem niet als een juichkreet te laten klinken. Ze nam haar schildergerei bijeen, deed haar keurig wit flanellen pakje aan en ging toen even in de keuken het een en ander voor haar lunch pakken de keukenmeid was een goede vriendin van haar en dus zorgde die wel, dat er iets extra's bij was, ter eere van dat vacantie-uitstapje. De wereld had haar nooit schooner ge leken. De lucht was gebalsemd met den geur van wilde rozen in de heggen, de sparreboomen verspreidden de versterkende terpentijnlucht, de vogels zongen de zon schitterde aan den hemel en zij zelve voelde zich zoo heerlijk jong en krachtig, dat ze het onwillekeurig „in den looppas zette" en dit nu ook vrij kon doen, zonder de waarschuwing „Kind, rem toch wat Denk dat je mijn gezelschapsdame bent ,^Hoor eens, Bingo", streelde ze een buurhond over den kop, die haar een eindje uitgeleide deed, „luister eens naar mijn raad, ventje, je moet nooit gezelschaps dame worden bij een dame, maar bij een heer Zal je dat niet vergeten Heeren zijn veel makkelijker in den omgang... „Heden, miss Moore, dat tref ik klonk daar op eens de stem van dominé Robert Gibson. „Waar gaat u heen „De gezelschapsdame van mrs. Pettigrew heeft een vrijen middag 1" lachte ze. „En daar gaat ze nu eens goed van genieten, Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen een gouden broche bij Minderhoud, Spoorstraat A 113 een huissleutel bij Hendrikse, Mar- nixplein C 54 een portefeuille met inhoud bij JL Caljouw, Abeele C 212 een huis sleutel bij Visser, Middelburgsche straat A 182. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Het reglement op de predikants- tractementen. In het Jaarbeursgebouw te Utrecht is ee" kerkdag gehouden, uitgeschreven op initia- 'tief van de Ethische Vereeniging. Door ir. C. W. E. van Voorst te Beest werd een inleiding gehouden over de betee- kenis van het reglement op de predikanfs- traktementen voor de gansche gemeente. De inleider vatte zijn betoog als volgt samen Het reglement op de predikantstracte- menten is van beteekenis voor de gansche gemeente le. omdat zoowel de colleges als de ge meenteleden meer kennis zullen verkrijgen omtrent de Ned. Herv. Kerk zelf en de toe standen, die daarin voorkomen 2. omdat door vermeerdering dezer ken nis ook meer belangstelling zal ontstaan in het kerkelijk leven en het kerkbezoek er door zal worden bevorderd 3. omdat een betere samenwerking zal ontstaan tusschen predikanten, kerkeraden, kerkvoogdijen en gemeenteleden om de be langen der gemeente te behartigen 4. omdat de gemeenten, die deji bloei der Ned. Herv. Kerk helpen Bevorderen, ook zelf daarvan den zegen zullen ondervinden. Ds. J. S. Post, gekomen van Oudega, deed Zondag j!. zijn intrede bij de Geref. Kerk te Axel, na des morgens bevestigd te zijn door ds. P. van Dijk, van Zaamslag, met een predikatie over Matth. 28 vs. 20. De nieuwe leeraar deed zijn intrede, spre kende over Hand. 4 vs. 33. Statistiek van het Protestantisme. In verband met de Stockholmer Wereld conferentie heeft „Das Evang. Deutsch- land" een statistiek opgesteld van het aan tal protestanten op het vasteland van Euro pa. Er zouden zijn 72 millioen protestanten en wel in Duitschland 40.2 in Nederland 3.5 in Zwitserland 2.4 in Frankrijk 1.0 in Denemarken 2.5 in Noorwegen 2.3 in Zweden 5.7 in Finland 3:2 in Esthland 1.0 in Lethland 1.5 in Rusland 1.1 in Litauen 0.2 in Polen 2.5 in Tsjecho- Slowakije 1.2 in Oostenrijk 0.2 in Hon garije 3.6 in Roemenië 1.2 millioen. Vereeniging van Christelijke Onderwijzers. In de gisteren te Middelburg gehouden vergadering van de vereeniging van Chris telijke onderwijzers en onderwijzeressen in Nederland en de Overzeesche bezittingen is meegedeeld dat onderhandelingen gaande zijn over het uitgeven van een algemeen ouderblad. De heer Oosterwijk diende namens het Jioofdbestuur het voorstel in, bij het 25- jarige huwelijksfeest van de Koningin een inzameling van giften op de Christ, scholen te doen plaats hebben, om haar een ge schenk aan te bieden. Dit voorstel werd met luid applaus aangenomen. De verdere uitwerking van dit plan is aan het hoofd bestuur overgelaten. De heer Staal, oud-gouverneur van Su riname, heeft een rede gehouden over Su-- riname's Christelijke scholen. Dr. S. O. Los, van 's-Gravenhage heeft vervolgens nog gesproken over vrijheid en tucht bij de opvoeding. Nadat op deze inleiding eenige gedach- tenwisseling was gevolgd, bracht de voor zitter hartelijken dank aan den inleider voor zijn belangwekkend referaat. Vervolgens bracht hij dank aan de re gelingscommissie voor haar grooten arbeid en riep onder luid applaus een tot weer ziens toe. Nog nam de voorzitter met treffende woorden afscheid van den heer Jonkmans, die aftrad als hoofdbestuurslid, terwijl deze zijnerzijds dank bracht voor die woorden en dank aan den voorzitter voor de leiding dezer vergadering. Na het zingen van Ps. 90 9 ging dr. Los in dankgebed voor. RECHTSZAKEN. Rechtsingang verleend. De rechtbank te Middelburg verleende rechtsingang met bevel tot gevangenhou- vat u... Is het niet heerlijk om te leven... „Met u naast zich... zeker antwoordde hij, met eenige neiging tot sentimentaliteit. Met het grootste gemak reikte zij hem haar schildersgerei over. „Schetst u ook niet vroeg zij. „Ja, zoo'n beetje", erkende hij. „Nu, dan zult u begrijpen wat ik van ochtend uitgestaan heb", begon ze haar er varing van dien ochtend te vertellen. Mr. Gibson was nog wel zoo veront waardigd als zij zelve toen was geweest. Want nu kon zij er om lachen, maar op het oogenblik zelve was ze kokend-driftig ge worden. De amateur is altijd bijzonder lastig op het punt van het juiste plekje te vinden daarom moest die arme mr. Robert wel ze ker vijfmaal het heele schildersgerei verzet ten eer Val tevreden was met haar „zitje". Toen hij dan ook even naast haar had plaats genomen mocht hij, voor een beloo ning, de schets wel zien. En, hoe betrouwbaar en hoe waarheids- lievend de jonge dominé anders ook was... hier vergat hij deze deugden... Tegenover zichzelven heeft hij zich hoogstwaarschijn lijk verontschuldigd door de herinnering aan Val's woorden dat zij Immers zoozeer behoefte had aan vriendelijkheid. En dat zij nu niet tot tranen geneigd was, hoefde hij beslist niet te duchten. Het was of het jon ge ding met iedere ademhaling, meer ple zier kreeg in haar leven. (Wordt vervolgd.) Naar het Engelsch van L. E. TIDDIMAN. HOOFDSTUK II. „Mijn vriendin, mrs. Wilson komt den oag bij mij doorbrengen", zei mrs. Petti grew den volgenden Maandag. Valetta was bezig een kluwen sajet op te v/inden ze had de streng over de leuning van den stoel gehangen en moest zeer op passen voor „noodlottige verwikkelingen". „Heerlijk voor u sprak zij, goedhartig. „Ik denk anders, dat het ook wel heerlijk is voor iemand anders plaagde mrs. Pet tigrew. „Want jij krijgt natuurlijk een dag vrij-af Ik zai je diensten niet noodig heb ben. Mrs. Wilson en ik hebben heel wat om over te spreken." Valetta bezat niet veel politiek anders had ze zedig de oogen neergeslagen en op saaien toon geantwoord „Zöoals u wilt." Maar nu wierp ze de kluwen neer en sloeg de handen geestdriftig in elkaar. „Ik weet wel, dat je blij bent, een paar 'iur van mij af te wezen", klonk dadelijk de snibbige opmerking „maar ik had toch gedacht, dat je meer welgemanierdheid zoudt hebben, om zoo openlijk te juichen. Me dunkt, dat ik toch altijd mijn best doe, het je hier aangenaam ie maken in hufs,

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1