rin£- t 3CeNNING'S foto-artikelen Stads=en Provincienieuws werd aangenomen met 7 tegen 4 stemmen, die van de heeren Melis, Arendse, Kodde en Suurmond. Van de afdeeling Souburg van den Jeugdbond is een verzoek ingekomen om op het gemeentehuis te mogen vergaderen. Burg. en Weth. stellen voor om dit ver zoek afwijzend te beschikken. De heer Jobse zegt dat hij als minder heid tegen het voorstel vai^ Burg. en Weth. is. Het zijn wel jeugdige' personen, doch zij staan onder leiding van een bezadigd persoon. De zwemvereeniging vergadert ook in het gemeentehuis, dus hij is er voor het verzoek toe te staan. De heeren De Pagter en De Priester be vreemdt het te hooren dat de zwemver eeniging hier vergadert. Dit is nooit aan den raad gevraagd. De heer de Priester zei de dat wij nu eenmaal het standpunt hebben ingenomen dat het gemeentehuis niet voor alles mag gebruikt worden. Spr. staat'tegenover den Jeugdbond zeer sympathiek. Er kan een zeer opvoedende kracht van uitgaan, ook tot beteugeling van de baldadigheid. Spr. vraagt of er geen weg te vinden is om de vereeniging in een of ander opzicht te steunen, wanneer zij blijkt levensvat baarheid te bezitten, 't zij door het geven van een lokaal of het toestaan van een kleine subsidie. De heer Kodde gelooft dat het toch ieder sympathiek is. Hij zou de vereeniging een kleine subsidie willen geven om een lokaal te huren. Hij is er echter tegen het ge meentehuis toe te staan. De heer Brouwer zegt dat wij nu een maal besloten hebben het gemeentehuis niet voor alles toe te staan. Waar moet het heen, als wij elk oogenblik eens genomen besluiten moeten veranderen. De heer Suurmond waarschuwt voor het open zetten van de deur voor subsidies. Er zijn op Souburg zooveel vereenigingen, die voor subsidie in aanmerking komen. Hij is voor het particulier initiatief, men moet trachten zichzelf te bedruipen. De heer Brouwer wijst er op, dat dit dan ook met de geitenfokvereeniging het geval was, die was finantieel krachtig ge noeg. De heer Suurmond meet hier met twee maten. De heer Melis verdedigt het voorstel van Burg. en Weth. Na nog eenige discussie wordt besloten met 1 stem tegen (die van den heer Jobse) het gemeentehuis niet toe te staan. ir- Burg. en Weth. stellen voor om aan David Pieterse ƒ50 subsidie te verleenen voor het gebruik van zijn slachtplaats voor noodslachtingen. De heer De Pagter is hiertegen. Pieterse wordt voor de noodslachtingen door den Veehoudersbond beloond en wij moeten zuinig zijn met de gemeente-financiën. De heer Cijsouw wijst er op, dat door de nieuwe vleeschkeuringswet de toestand gewijzigd is. Wanneer zijn slachtplaats voor noodslachtingen aangewezen wordt, dan moet hij ook niet-leden van den Vee houdersbond voor noodslachtingen gele genheid geven, en daarom is een subsidie billijk. Krijgt Pieterse geen subsidie en stelt hij zijn slachtplaats niet beschikbaar, dan moet men naar Vlissingen en zal dit tot groote schade aanleiding geven. De heer De Pagter vindt dat dit geen gemeente- doch een landbouwbelang is. De heer Suurmond gelooft niet dat in geval van noodslachting te Vlissingen dit tot schade aanleiding zal geven. Spr. is niet overtuigd dat Pieterse een subsidie van de gemeente noodig heeft. Voor noodslachtin gen door particulieren wordt hij extra be taald. De heer Marijs zegt, dat een noodslach ting in Vlissingen veel meer opbrengt dan hier. In Vlissingen is het vleesch direct uit verkocht, terwijl men het hier niet kwijt kan. De heer De Priester wil dat de gemeente voor elke noodslachting een bepaald be drag zal vaststellen, door belanghebbende te betalen, en geen subsidie uit de gemeen tekas zal toestaan. Het voorstel van Burg. en Weth. werd verworpen met 7 tegen 4 stemmen, die van de heeren Melis, Jobse, Kodde en Cijsouw. Hierna kwam in behandeling het voor stel van Burg. en Weth. om niet in te gaan op het aanbod van den heer Schoonacker, betreffende een autobusdienst over den Ouden Vlissingschen weg, daar zij de ge vraagde subsidie van 1000 te hoog vin den. De heer De Priester vraagt of het initia tief uitgegaan is van Burg. en Weth. of van den outabusondernemer. De voorzitter deelt mede dat het initia tief van Burg. en Weth. is uitgegaan. Met algemeene stemmen werd besloten op dit aanbod niet in te gaan. if Uit de voordracht tot benoeming van een onderbrandmeester, bestaande uit de heeren A. van de Malcfegem en P. Verheul, werd benoemd de heer A. van Maldegem met 6 stemmen. if Aan den heer P. S. Buteux werd eervol ontslag verleend als ambtenaar van den burgerlijken stand. Tevens deelde de voorzitter mede. dat hij voornemens is op 20 Juni a.s. afscheid te nemen van den raad als burgemeester. Overgelegd werd het verslag van den toestand der gemeente over het jaar 1924. Op voorstel van den heer Job'se wordt besloten de bespreking hierover aan te houden tot de volgende vergadering, daar hij vergeten heeft het verslag aan zijn fractieleden rond te zenden ter bestudee- Overgegaan werd tot wijziging der be grooting voor het jaar 1924. Tevens wordt vastgesteld het kohier op de hondenbelasting. if if Voorlezing wordt gedaan van een adres van 7 raadsleden die verzoeken bij het heengaan van den gemeente-ontvanger en het aanstellen van een nieuwen ontvanger een accountant te benoemen voor de ge meente-financiën en de woningbouwver- eeniging. De heeren Cysouw en Suurmond stellen nu voor, als mede-ondèrteekenaars van het adres, dit in te trekken. De heer De Priester wijst er op, dat dit adres de vorige vergadering reeds in ge heime zitting is behandeld. Nu het echter in het openbaar nogmaals aan de orde SVimmer afwijkend in kwaliteit Jlltijd welkom als geschenk zijn komt, is de eer van den heengeganen ont vanger en van de woningbouwvereeniging er mede gemoeid. Spreker wijst er verder op dat de financiën van de woningbouw vereeniging nauwkeurig worden gecontro leerd en beschouwt dit adres als voet ge ven aan allerlei lasterpraatjes. Het heeft spreker pijnlijk getroffen, dat de ondertee kenaars, waaronder zelfs commissarissen van den woningbouw, dit adres hebben in gezonden. Ook voor den afgetreden ge meente-secretaris, wien men pas zulk een hulde heeft gebracht, heeft deze zaak een zeer onaangename zijde. Zes van de onderteekenaars verklaren, dat zij bij itader inzien het adres intrekken. De heer La Soe is hier tegen. Daarna werd het adres door den raad voor kennisgeving aangenomen. Alleen de heer La Soe was ook hier tegen. Rondvraag. De heer Suurmond vraagt om aan de raadsfracties opgave te verstrekken van de gelegenheid tot het plakken van verkie zingspropaganda. Dit zal worrden gedaan. Verder vraagt de heer Suurmond of de particuliere plakgelegenheid staat onder be scherming van Burg. en Weth. Nog wees de heer Suurmond op de uit voering van den vleeschkeuringsdienst. Spr. zou willen dat de ambtenaar uit Vlissingen eiken middag op een bepaalde plaats aan vragen voor slachting kon afhalen. Dit zou zeer gemakkelijk zijn. Burg. en Weth. zullen trachten hiervoor een plaats aan te wijzen en dit met den betrokken ambtenaar bespreken. De heer De Pagter vraagt of de verbe teringen aan de lokalen van de bewaar school al uitgevoerd zijn. De heer Jobse deelt mede. dat binnen kort, door het vermeerderen van het aantal kinderen op de bewaarschool, er misschien een derde lokaal bij moet komen, en zou dus nog willen jachten met het bouwen van den spouwmuur, daar deze dan een lo kaal verder zou komen. Hij doet dit voor stel uitsluitend uit bezuinigingsoogpunt. De heer Kodde steunt dit voorstel, ter vermijding van onnoodige kosten. De heer Melis is hier tegen. Als wet houder heeft hij ook te waken voor de be langen van het openbaar onderwijs en daarom acht spr. het gewenscht dat de spouwmuur gebouwd wordt. Er is al veel te lang gewacht en dit is in 't nadeel van het onderwijs. De bezuiniging, kan ook te ver doorgetrokken worden. Ook de inspec teur van het lager onderwijs acht het zeer noodzakelijk dat de spouwmuur gebouwd wordt. Na een zeer lange discussie wordt be sloten met het bouwen van den spouw muur nog eenigen tijd te wachten. De heer De Pagter vraagt, waarom de bestrating van den Nieuwen weg verder is uitgebreid dan door den raad was besloten. De heer Melis geeft hierover de noodige inlichtingen. Na nog eenige zaken van ondergeschikt belang besproken te.hebben, werd de ver gadering door den voorzitter gesloten. VLISSINGEN, 30 MEI. Een belangrijke ordei voor de Kon. Maatsch. rfde Schelde". Naar wij vernemen heeft de Rotterdam- sche Lloyd aan de Kon. Maatsch. „de Schelde" opdracht gegeven voor een mo tor-mail- en passagierschip van grooter af metingen dan haar tegenwoordige schepen. Met groot genoegen constateeren wij, dat deze nationale lijn, met voorbijgang van buitenlandsche concurrentie, ook deze belangrijke order wederom in ons land geplaatst heeft. Dat wij van aeze belangrijke opdracht aan de Kon Maatschappijp „de Schelde" met bijzondere ingenomenheid kennis ne men, spreekt vanzelf. Wij mogen onze gemeente wel geluk wenschen met den bouw van dit nieuwe mailschip. Hierdoor is weer voor geruimen tijd werk op de werf „de Schelde". Vooral waar het plaatsen van nieuwe op drachten, wegens de buitengewoon groote concurrentie in de scheepsbouw-industrie, met groote moeilijkheden gepaard gaat, stemt het tot groote dankbaarheid dat wij deze belangrijke mededeeling aan onze le zers kunnen doen. De gemeente heeft zoo'n groot belang bij den bloei van de Kon. Maatsch. „de Schel de". dat een werk van meerdere millioenen guldens van niet te onderschatten beteeke- nis is. Woningbouw-vereeniging „Gemeenschappelijk Belang". Gisterenavond hield de woningbouwver eeniging „Gemeenschappelijk Belang" al hier haar 7e jaarvergadering in de zaal van „de Oude Vriendschap". Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat alle woningen gedurende 1924 voortdurend waren bezet, hoewel er toch vele verhuizingen in dit jaar hebben plaats gevonden. De oorzaak van dit alles is, dat bij het terugloopen der loonen een huurprijs van 5 bezwaarlijk kan worden betaald. Daar deze woningen in een duren tijd zijn gebouwd, bleek dat het tekort op de wo ningen van plan 1919 bedroeg 7190.63 en van plan 1920 16.287.76'/2- De balans, winst- en verliesrekeningen benevens de annuïteits-overzichten van bouwplan 1919 werden gecontroleerd door het centraal bureau van verificatie en finan- cieele adviezen van Nederlandsche gemeen ten te 's-Gravenhage, en in orde bevonden. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den herkozen de heeren Ch. Steketee, W. de Ridder en A. H, Mathijsen. Een voorstel strekkende tot aanvulling met een artikel van het huishoudelijk regle ment, werd verworpen. Ten slotte werd na breedvoerige bespre king een motie aangenomen, luidende „De woningbouw-vereeniging „Gemeen schappelijk Belang" te Vlissingen, bijeen in haar vergadering op 29 Mei in de zaal van den heer Harsveld, Groote Markt draagt het bestuur op stappen te doen om tot huurveriaging te kunnen overgaan." Bureau voor^ Beroepskeuze. In de laatst gehouden vergadering van de commissie van toezicht op het lager onderwijs alhier is besproken de oprichting van een bureau voor beroepskeuze. Op uitnoodiging van de commissie heeft de heer G. Wagenvoorde, voorzitter van de vereeniging tot stichting van een bureau voor beroepskeuze te Middelburg, een uit voerige uiteenzetting gegeven van de wij ze, waarop te Middelburg de plannen tot vorming van een zoodanig bureau zijn tot stand gekomen. Het initiatief werd daar genomen door de vereeniging van leeraren en leeraressen bij het nijverheidsonderwijs. Verschillende personen, vereenigingen en bestuu-rdersbonden hebben zich toen aan eengesloten en een vereeniging gesticht, die nu zal trachten tot de oprichting van een bureau voor beroepskeuze over te gaan. De bedoeling is, dat dit bureau uitsluitend zal steunen op het particulier initiatief. Niet dus zooals in grootere gemeenten, bijv. Amsterdam, waar het bureau een ge meentelijke instelling is, en dus geheel dooi de gemeente wordt gefinancieerd. Het bestuur, verschillende commissies en sub-commissies, die bij de tot standkoming van het bureau adviezen zullen hebben uit te brengen, zijn samengesteld uit personen, die belangeloos hun medewerkftig hebben toegezegd. Ambtenarij is zoodoende uitge sloten. Naar aanleiding van de belangwekkende uiteenzetting van den heer Wagenvoorde, volgde een uitvoerige discussie, waarbij de twee stelsels gemeentelijke of particu liere instelling en het daarbij behooren- de financieele vraagstuk tegenover elkaar werden gesteld. Aan het slot van de besprekingen werd niet onduidelijk te kennen gegeven, dat zeer waarschijnlijk ook hier binnenkort het initi atief zal worden genomen om te komen tot de stichting van een bureau voor beroeps keuze. Alhambra-Theater. „Hollands Nieuws" geeft deze week zeer aardige kiekjes van een bruiloft in het oude Veere", over de opruiming van de „Soera- karta" te Hoek van Holland en van het bergingswerk van het Engelsche slagschip „Prince George" voor de Hondsbossche zeewering. De „Paramount Pictures" komen ditmaal uit met twee zeer goede hoofdnummers. Het blijspel „Kinderzegen" biedt zeer vroolijke momenten, die de bezoekers bui tengewoon amuseeren. blijkens het her haald en gul gelach. De mensch wikt, doch het noodlot beschikt, maakt van deze rol prent een komisch geheel, dat zeer goed gespeeld wordt. Als ten slotte het. geval steeds ingewikkelder is en de situatie aller ergst wordt, vindt men de oplossing in de eenvoudige, eeuwige en toch vaak misken de waarheid, dat de hoogste roeping der vrouw daarin bestaat een goede echtge- noote voor haar man te zijn en een ware moeder voor haar kinderen, een stelling, waar tegenwoordig te veel over gepraat en zelfs voor gestudeerd wordt, dan dat ze in de praktijk algemeen gevolgd zou wor den. In „Stiefkinderen der samenleving" ver vult de bekende Betty Compsen op de haar voortreffelijke wijze de hoofdrol. Dat een ontslagen gevangene nog steeds in onze overbeschaafde samenleving overal, waar hij zich voor een betrekking presenteert, een hermetisch gesloten deur vindt, wordt door deze rolprent uitstekend geïllustreerd. Een zeer merkwaardig milieu van paria's der maatschappij wordt ons getoond, naast de ontroerende pogingen van een ex-gevan gene den goeden weg te willen bewande len. Ten slotte gelukt dit den laatste na een reeks van spannende avonturen en als ge wenscht einde speelt dan Amor zijn groote troef uit en gaan twee menschenkinderen een zonnige toekomst tegemoet. Den 2en Pinksterdag begint een geheel nieuw program, waarbij als hoofdnummer gaat „Haar vergulde kooi" met Gloria Swanson in de hoofdrol. Zeebaden. In de week van 23 tot 30 Mei werden hier 71 baden genomen, waarvan 20 door dames en 51 door heeren. Diploma ziekenverpleegsters. Bij het gisteren in het St. Joseph zieken huis alhier vanVege den Ned. Bond voor Ziekenverpleging afgenomen examen, be haalden het diploma, de zusters Laurentilla en van Niesthoven, opgeleid in het St. Jo seph ziekenhuis alhier de zusters Mille- naar, Maas en Reinders, opgeleid in het Gasthuis alhier en de zusters Blok, de Nooijer, Wiekost en De Pagter, opgeleid in het Gasthuis te Middelburg. Luxor-Theater. Dat de directie van Luxor er naar streeft' op bioscopisch gebied steeds iets goeds te offreeren, mochten we gisterenavond we derom met genoegen constateeren. Deze week worden twee hoofdnummers, bene vens interessant Universal News een dol komische twee-acter „Zoo'n brutare rak ker", waarin de bekende Buddy Messinger de stemming er op geduchte wijze weet in te brengen en „Hodge-Podge", een aardige verzameling van alles en nog wat, vertoond. Het drama in zes acten „Moeder en Kind" is een product van de Froelich Film fabrieken te Berlijn. Draagster van dit werk is de vermaarde Henny Porten (mevr. dr. Kaufmann) die kortelings enkele da gen in ons land heeft vertoefd. Alleen haar naam is waarborg, dat men exquis, hoog- fijn spel van den eersten rang krijgt te zien. Voegt daarbij het feit, dat de rolprent een Duitsche schepping is, en men heeft de ab solute zekerheid op kunstgebied iets edels te aanschouwen. Tot in de finesses is dit kunstwerk verzorgd, Henny Porten en haar medespelenden acteeren op voortreffelijke wijze en niets is nagelaten om de realiteit zoover mogelijk door te voeren of nabij te streven. Gaarne vermelden we de opna men van de reusachtige havenwerken te Bremen, de schilderachtige camera-impres sies van het lachende land van Thüringen en de Saaie, de pittoreske instantanées van Venetië met zijn gondels en duiven, de bergstroom met zijn watervallen en stroom versnellingen waarlangs het houtvlot, de wijkplaats van moeder en kind, afzakt. Kortom een werk, dat zoowel wat spel als aankleeding betreft, niet na zal laten die pen indruk te maken. Het tweede hoofdnummer „De Spook- ruiter" is van Amerikaansche origine, en, de titel zegt het reeds, sensationeel. We worden verplaatst in de Rocky Mountains, van welke bergachtige streek ons verschil lende schitterende natuuropnamen worden aangeboden. Voorts maken we kennis met frappante staaltjes van ruiterkunst en het eigenaardige leven in The Wild West. Zoo als in bijkans alle overzeesche filmen, volgt aan het slot een moraal en komt alles toch nog terecht, getuige het liefelijke beeld gecreëerd door Dorothy Mason en Bob Win ton. Resumeerende een programma, over waard om gezien te worden, daar het op passende wijze muzikaal geïllustreerd, u eenige uren van intens genieten bezorgen zal. Geschrokken. Bij het voorbijrijden van de tram schrok in de Badhuisstraat een voor een wagen gespannen paard, tengevolge waarvan de wagen in botsing kwam met de tram en een hoeveelheid eieren en een'ge liters melk verloren gingen. Flauw gevallen. Een oude man kreeg in de Noordstraat een flauwte, waardoor de man kwam te vallen. Hij werd door familie huiswaarts gebracht. Vermist. Een schipper deed bij de politie aan gifte van de vermissing van zijn 15-jarigen zoon, die voor het laatst eenige dagen ge leden in deze gemeente was gezien. Een onderzoek wordt ingesteld. Schoorsteenbrand. In een perceel in de Walstraat ontstond een schoorsteenbrand tengevolge van het werpen van papier in de kachel. De politie heeft den brand met een emmer water ge- bluscht. Diefstal Hedennacht deed een ingezetene aangifte van vermoedelijken diefstal van zijn rijwiel, dat hij onbeheerd had laten staan in de gang van een café. Hedenmorgen werd nu het rijwiel teruggevonden in het kanaal tegenover het atelier der spoorwegen, ge deeltelijk in het water liggend. De politie stelt een onderzoek in of hier van baldadigheid of misdrijf sprake is of wellicht een ongeluk heeft plaats gevonden, waarbij een persoon zou kunnen zijn ver dronken. Baldadigheid. Bij de «politie werd door een ingezetene aangifte gedaan dat door eenige jongens in zijn tuin zijn boonenstokken waren uitge trokken, waardoor natuurlijk vernieling in de gewassen was ontstaan. De politie spoorde deze jongens op, die na een ge duchte schrobbeering aan hun ouders wer den afgegeven. Voorts werden door de politie verschil lende kinderen aangehouden en aan de ouders overgegeven, omdat zij door de plantsoenen en bloemperken liepen. Het is zeker zaak dat vooral de ouders en niet minder de onderwijzers bij de kinderen liefde opwekken voor de natuur, waardoor het noodeloos vernielen van de plantsoenen kan worden beperkt. BIGGEKERKE. Gisterenmiddag hield de gemeenteraad een vergadering. Onder de ingekomen stuk ken was een beschikking van H. M. de Ko ningin voor toekenning van 950 voor aan koop van een perceel land, ingevolge de landarbeiderswet. Een circulaire van den Commissaris der Koningin inzake een ont werpverordening in de politiewet bevatten de regelen op het rijden van auto-bussen. Dit wordt voorloopig voor de gemeente niet noodig geacht. Een schrijven van de ver eeniging „Wederzijdsch Belang" om 3575 te verleenen aan Joh. Jobse voor het ver krijgen van een plaatsje en daarvan 2700 in 30 jaar af te lossen met een grondrente van 375, tegen 4% rente. Burg. en Weth, doen hierover geen voorstel, omdat er uit deze zaak voor de gemeente nog wel eens eenig risico zou kunnen voortvloeien. Op voorstel van den heer P. janse wordt bovenstaande zonder hoofdelijke stemming toegestaan. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim worden benoemd de heeren P. J. Roosendaal, A. Janse, A. Noom, 1. A. Goedbloed en C. Stuij. Daarna volgde de indiening van de reke ning van het burgerlijk armbestuur met in ontvangst 3004.67 en in uitgaaf 1508.64, alzoo een batig slot van 1496.03. Nadat is goedgevonden dat de wijziging begrooting 1925 bij de leden zal circuleeren, komt de herstelling aan het gemeentehuis ter sprake. Besloten wordt in geheime zitting over te ^aan. Nadat deze is opgeheven wordt met algemeene stemmen besloten het interieur der woonkamer in orde te laten brengen en boven een slaapkamertje te laten aanbren gen. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Christelijke school Palingstraat. Blijkens achterstaande advertentie be staat op Dinsdag 9 en Woensdag 10 Juni van 78.30 aan het schoolgebouw, gele genheid tot aangifte van leerlingen voor den nieuwen cursus voor de Christ, school Palingstraat. KOM UW PIJNLIJKE RUG TE HULP Voelt gij u ellendig door doffe ste' kende rugpijn Wordt gij gemarteld door ïiheumatische pijnen, stijfheid en 'harde Kwellingen in uw gewrichten en ledematen Hebt gij last van de hin derlijke steken van spit Van onaan gename urinestoornissen Voelt "ij u vermoeid, uitgeput en op zenuwach tig, prikkelbaar en terneergeslagen 'Pas dan op uw nieren. Oe nieren zijn de filters van het Ibloed, en zoodra zij haar taak niet meer behoorlijk vervullen, 'blijven ver giften in- het bloed achter en raakt uw gestel van streek. -Rugpijn en scherpe steken als van een mes beginnen u te kwellen, gij krijgt last van -hoofdpijn, -duizeligheid, blaasstoornissen en sla peloosheid. Wacht niet tot zich verdere ver schijnselen van nierzwakte voordoen. Help -uw verzwakte nieren voor het te laat is. Gebruik Foster's Rugpijn Nie ren Pillen. -Dit speciale niergeneesmid del dient uitsluitend voor nier- en (blaask'walen. Foster's Pillen hebben 'duizenden geholpen en kunnen u even zeer helpen. Let op de verpakking in glazen fla cons met geel etiket (alom verkrijg baar), waardoor gij zeker zijt geen vertegen bu-itenlandsch goed te ont vangen. Prijs 1.75 per flacon. 33 (Ingez. Mededeeling.) STAATSLO 5e Klasse Se Trekking van 28 M PRIJZEN VAN Einddiploma's Gemeentelijke Handelsavondschool. Het volledigheidsdiploma is toegekend aan G. Feij, Johannes Labruyère, Jaantje Goote, Adriaa» Gillissen. Marie Alleda. Bram Baart, Jan Beun, Mien de Bruijne] Erna Carton, Philip Elicii, Leendert dé Graaf, Johan Hendrikse. Marie van Lin- donk, Hendrik Maas, Jacob de Raad, Betsie Wallenburg. Machineschrijven A en B. Marie Alleda, Levina Back, Jet van Dijk, Jaantje Goote', linie Vader, Mien de Wijze, Gerard Feij. Machineschrijven A Virginie Krootlioep, Jan van Luijk. Machineschrijven B 1 Philip Elich, Leendert van der Graaf, johan Labruyère, Marie van 'Lindonk, Betsie Naerebout. Jo han Stokx, Betsie Wallenburg, Magdalena Wiilemsen en Tanny Versluijs. In een korte bijeenkomst, voorafgaande aan de uitreiking der diploma's van boven genoemde school, nam de leider dier school, de heer Reijne, het woord om het weikon» toe te roepen in de eerste plaats aan den wethouder van onderwijs, den heer P. Landsman, waarbij hij er op wees, dat deze autoriteiten steeds bijzondere waardeering hadden getoond voor deze inrichting. Eerst de heer Auer, die zich als de geestelijke vader der school kan beschouwen, daarna de heer M. -Laernoes, bij wien met liet ambt de belangstelling scheen' gekomen te zijn en nu de heer Landsman, van wien spreker wel geloofde, dat hij die traditie getrouw zal blijven. Nadat de scheidende leerlingen binnen waren gekomen, nam de-heer Reijne nog maals het woord om tot hen een toespraak te richten. Daarna werden de diploma's uitgereikt met een bijzonder woord van lof aan de eerste vier G. Feij, Joh. Labruyère, Jaan tje Goote en Adriaan Gillissen. Na de uitreiking voerde nog de wethou der van onderwijs het woord en sprak ten slotte een der leerlingen eenige woorden van dank. Op de aanbeveling voor leeraar in de scheikunde aan het gymnasium te Utrecht is als no. 2 geplaatst de heer dr. J. Spuij- man alhier. RECHTSZAKEN. Rechtbank te Middelburg. Door den politierechter te Middelburg werden gisteren de navolgende uitspraken gedaan. A. N., 38 jaar, koopman te Rilland Batli, beklaagd van diefstal van stroo, mangels til haver ten nadeele van J Blok te Ril land Bath op 4 Maart j!., een maand gevan genisstraf. M. de W., 52 jaar, landbouwer, te 's-Heer Abtskerke, beklaagd van beleediging van P Huijzen te 's-Heer Abtskerke op 26 Maart ji., vrijgesproken. Sa. Ma. C., 36 jaar, te Sluis, beleediging van ambtenaren der belastingen, toen deze cip 2 April jl. in den winkel van J. Verhage te Sluis een controle-onderzoek instelde naar de -naleving der Tabakswet, 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. J. F. van de V., 25 jaar, arbeider te St. Jansteen, beklaagd van het op vordering van de politie niet van zijn niet van een lichtgevende lantaarn voorzien rijwiel af stappen te Clinge op 13 April jl. 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. H. K., 30 jaar, schaapherder te Zonne- maire, beklaagd van mishandeling van I. de Meij te Brouwershaven, op 13 April jl. 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. C. O., huisvrouw van J. G., 58 jaar, te Hansweert, beklaagd van beleediging vail W. Vermeire te -Hansweert op 20 April jl. f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. I. C. G., 28 jaar, lompenkoopman te Re- tranchement, beklaagd van diefstal van rubber, toebehoorende aan de eigenaars dei- lading van het gezonken vaartuig „de Jonge Catliarina" te" Cadzand op 20 Apin ji. 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. A. B., 22 jaar, vlasbewerker, te St. Jan- steen, beklaagd van mishandeling van L van Hecke te St. Jansteeii op 19 April l' 10 boete subs. 10 dagen -hechtenis. C. de M., 25 jaar, arbeider te Zonne- maire P. van F., 21 jaar, arbeider te Zon- uemaire, beiden beklaagd van bedreiging van S. Duinhouwer te Brouwershaven, op 13 April jij., de eerste vrijgesproken, de tweede een week gevangenisstraf voor waardelijk. Ea. Ma. Y., 38 jaar, huisvrouw van A. v. H te Westdorpe, beklaagd van beleediging van A. Janssens te Westdorpe op 24 April jl., 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. J. A. C., 18 jaar, koopman te Hoofdplaat beklaagd van mishandeling van zijn paard te Groede op 27 April jl. Vrijgesproken. A. W. V., 61 jaar. venter, zonder vaste woonplaats, gedetineerd, beklaagd van het zonder middel van bestaan rondzwerven (landlooperij) te Krabbendijke op 16 Me' jl. 3 dagen hechtenis en 3 jaar opzending naar een rijkswerkinrichting. 8 151 .1008 11510 1 2045 I 740 1(134 5031 :08 7011 1 7296 1 796P 18426 «137 62 779 1017 1560 2150 2935 3462 4420 5703 6383 7017 7393 7998 8704 9757 72 883 1061 1594 2565 267 911 1094 1698 2568 2947 2972 3581 3590 4584 4605 5724 5734 6449 6517 7021 7062 7451 7515 8058 8107 9215 9257 9814 10017 10345 10350 10413 ISl 10862 11318 11353 1,583 11607 11692 11707 11349 12464 12474 12485 12835 12868 13020 13183 18530 14034 14144 14199 ■,4501 14519 14608 14611 1,4803 14856 15002 15282 1,5608 15685 15785 15799 1,6043 16083 16098 16133 1,6358 16723 16868 16886 1,7045 17062 17130 17160 1 7637 17681 17689 17750 1,8284 18429 18448 18473 1 8675 18718 19078 19240 1,9509 19539 19560 19566 1,9666 19717 19727 19877 120016 20025 20224 20379 120162 20603 20793 20948 NIETEN. 45 223 467 574 674 762 1058 1159 1528 1696 1945 2108 2375 2610 2857 3124 3314 3498 3872 4265 4441 4538 4835 5156 5385 5512 5170 6300 6583 6768 7037 7307 7508 7736 7904 8154 8362 88 225 474 577 676 775 1064 1172 1585 1788 1963 2119 2405 2634 2858 3176 3327 3585 3894 4309 4467 4576 153 301 526 589 711 818 1071 1360 1622 1839 2037 2165 2416 2693 2957 3187 144 254 497 580 687 808 1066 1218 1607 1791 1991 2154 2409 2690 2937 3177 3328 3342 3629 3678 4101 4149 4330 4375 4470 4492 4590 4612 4840 4923 4987 5153 5163 5197 5434 5439 5442 5524 5548 5591 5809 5821 6045 6326 6360 6454 6606 6608 6613 6774 6795 6822 7041 7055 7103 7323 7346 7365 7528 7529 7533 7762 7801 7802 7936 7965 8034 8163 8192 8214 8391 8409 8444 8708 8752 8877 18943 8956 9031 9039 9083 9105 9131 9137 19363 9391 9402 9554 9730 9781 9851 19944 9952 9957 9975 10133 10195 10197 10213 10251 20269 10281 10288 10402 10407 10408 1043C 10575 10602 10607 106 Ié 10702 10708 10747 10841 10971 10980 10996 U02( 11136 11151 11182 11181 11311 11315 1135611387 11536 11548 11648 1167' 11748 11757 11762 1178: 11881 11910 12006 1202- 12256 12280 12384 12401 12432 12460 12481 12491 12565 12573 12574 12611 12666 12698 12757 1278' 12978 12986 13046 1305 13167 13234 13278 13281 13359 13401 13418 1342' 13552 13568 13572 1357' 13732 13768 13783 1378 13835 13860 13904 1390 13980 14019 14043 1406 14193 14220 14225 1424 14349 14436 14449 1451 14610 14628 14642 1464 14817 14842 14847 1492 14996 15009 15118 1519 15394 15400 15423 1545 15562 15649 15664 1568 15772 15787 15790 1581 15853 15889 15901 1590 16031 16107 16140 1614 16290 16335 16364 1641 16545 16547 16623 1664 16694 16702 16764 1679 16844 16952 17012 1703 17069 17072 17081 1714 17211 17291 17316 1733 17462 17469 17490 1741 17573 17615 17645 176! 17722 17755 17762 1781 17987 18008 18028 1805 18195 18196 1 8260 1835 18432 18444 18455 184! 18644 18645 18650 1861 18778 18872 18892 189' 19108 19120 19137 191! 19304 19337 19359 1931 19449 19456 19529 195! 19737 19767 19841 1981 19977 19982 19989 200 79070 20087 20106 201! 70214 20229 20230 203: 70514 20515 20541 205 70693 20706 20726 208 70988 20990 Ja. Ma v. d. K., huis laaL te Zierikzee, bekU van J. \v. Leij dekker N>ril jl, 10 boete s tenis. L. A., 20 jaar, wèr. jtèklaagd van mishand W te Zierikzee op 13 Su°s. 15 dagen hechtet J- D. v. d. Z., chauf nkzee, beklaagd van nartog te Zierikzee 03 Woken.

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 6