FOTOGSÏFISCH ikTELlER van KEES H ELD ER is PINKSTER S GEOPEND tot 4 uur n.m. Ik Sociale LANGEOELFT I 34 MIDDELBURG BINNENLAND Voor de Vrouw en het Kind Ah Uw Kinderen -PIIR0U3 j4DVERTEï| DCONCERTGI id ti De op Vaktentoonstellingen en wedstrijden door ons behaalde bekroningen bewijzen beter dan wat ook dat ons werk de vergelijking met het beste kan doorstaan BILLIJKE PRIJZEN 12 BRIEFKAARTFOTO'S VANAF 2.50 (Ingez. Mededeeling.) de 6 jaar 300 uitgeven kan het beeld er behoorlijk uitzien. De voorzitter deelde mede, dat hij be richt heeft ontvangen dat de duurzaamheid zeer groot is. Ook in het buitenland hebben de beelden, welke met dit procédé zijn behandeld, hgt 12 jaren zeer goed hebben uitgehouden. Een bepaalde garantie kan de firma niet geven, zooals uit dit schrij- ven bleek. De heer Huson wees ei^ op dat, wanneer wij het procédé gebruiken, het schilderen van het hek nog overblijft. Hij noemde het een tamelijke strop voor de gemeente. De heer Harts heeft ook bezwaren tegen het voorstel, vooral omdat Burg. en Weth. meermalen met belangrijke uitgaven komen buiten de^begrooting. Hij vindt ook de kop peling van dit voorstel aan dat van den St. Jacobstoren verkeerd. De heer Van Bennekom is ook tegen het voorstel. Wij hebben weinig faveurtjes en nu hebben wij een faveurtje en dadelijk wordt dit ergens voor gebruikt.. Ook wees hij er op dat de hitte van de zon en de plotselinge afwisseling door het (zeewater, het brons kan afvallen. Ook de firma zelf durft geen garantie geven en op dien grond is hij mede tegen het voorstel. De voorzitter zeide dat het standbeeld van De Ruyter er zoo treurig uitziet. Iedere vreemdeling komt dit standbeeld bezien en het is een blaam voor onze gemeente dat het er zoo onoogelijk uitziet. Hij verde digde dus het voorstel van Burg. en Weth. In het buitenland hebben wij de ervaring van het procédé. Het standbeeld is een ergernis zooals dit er uitziet en hij hoopte dat het voorstel zal worden aangenomen. Het procédé is duur zaam. Wij behoeven er ons niet meer voor te schamenv als het standbeeld verbeterd wordt. Hij raadde met klem aan het voor stel aan te nemen. Wordt het verworpen, dan nemen Burg. en Weth. de verantwoor delijkheid niet meer op zich. Hij gaf de verzekering dat, als dit voor stel wordt verworpen, het standbeeld toch geschilderd zal worden. Het voorstel van Burg. en Weth. werd daarna in stemming gebracht en verwor pen met 14 tegen 3 stemmen, die van de wethouders. Door Burg. en Weth. werd voorgesteld een nadere regeling van de prijzen voor het gebruik van gymnastieklokalen der voor malige kazerne Willem III en van die der schoren door de gymnastiekverenigingen. De commissie voor de gemeentewerken kan zich niet vereenigen met wat betreft de regeling voor het gebruik der gymnastiek lokalen^ en stelt voor, voor het gebruik van het lokaal in de voormalige kazerne of van de schoollokalen een gelijk bedrag van ƒ60 te heffen. De leden van de commissie voor de fi nanciën waren verdeeld over het voorstel. De heer Hillinga is bang. dat wanneer wij dit toestaan er nog meer andere ver- eenigingen zullen komen met dergelijke ver zoeken. De Willem III moet bovendien geen schade doen aan de zaalhuurders, wat thans wel het geval is. De heer Van Hal begrijpt zeer goed hoe Burg. en Weth. aan het bedrag van ƒ40 zijn gekomen. Practiscb komt het voorstel hierop neer dat de gymnastie.kvereenigin- gen, die oefeningen in de Willem III hou den, het lokaal voor ƒ40 verkrijgen. Het was beter geweest dat de vereenigingen betaalden wat zij verplicht zijn te betalen en daarnaast een subsidie toe te kennen. Hij zet naast de gymnastiekverenigingen verschillende andere vereenigingen, b.v. de Besturenbonden, zangverenigingen en muziekverenigingen en hij vraagt waarom er onderscheid moet gemaakt worden. Hij is dus voor het voorstel van Burg. en Weth. als andere vereenigingen in de Wil lem III hetzelfde tarief zullen betalen. De heer Van Bennekom zeide, dat een scheeve voorstelling van den toestand wordt gegeven. Door den kring is een uni form tarief gevraagd, ook voor de ver eenigingen die niet binnen kunnen oefenen, omdat er geen plaats is voor alle vereeni gingen. Om tegemoet te komen is een ta rief van f 40 voorgesteld voor alle vereeni gingen. Wat buiten de Willem III teveel wordt betaald wordt gestort in het grond bedrijf voor die vereenigingen welke in de Willem III oefenen. Het is dus een onder linge schikking van de verschillende gym nastiekverenigingen. Er zijn geen andere vereenigingen die daarmede vergeleken kunnen worden. Hij zal voor het voorstel van Burg. en Weth. stemmen. - Burg. en Weth. hebben de onbillijkheid ingezien dat de eene vereeniging meer be taalt dan de andere en daarom is voor alle vereenigingen een uniform tarief van 40 voorgesteld. Het betreft hier een sportieve toegene genheid van de vereenigingen om elkaar te helpen. De heer Sorel zal .tegen het voorstel stemmen en gaat hij accoord met het ad vies van de commissie voor de gemeente werken. De heer De Ridder zou de vereenigingen onderling willen laten uitmaken waar zij gaan oefenen. Dan komt de gemeente niet in moeilijkheden en kunnen andere ver eenigingen niet met dergelijke verzoeken komen. De heer Van Bennekom zeide dat een vergelijking met andere vereenigingen niet opgaat, omdat en geen .zuster-vereenigin- gen zijn, waarvan de eene de Willem III en een tweede een ander gemeentelokaal gebruikt. Hij wees er nog op dat de gymnastiek lokalen in de Willem III niet aan de eischen voor een degelijk lokaal voldoen. De heer M. Laernoes was het eens met den heer Van Bennekom en het verdient aanbeveling da-t het tarief door den raad wordt vastgesteld. De heer De Ridder zeide, dat onder voorlichting van den heer Van der Steen het lokaal in de Willem III is tot stand ge bracht. Er moet een verschil in prijs zijn voor vereenigingen die over eerste klasse werktuigen kunnen beschikken en voor ver eenigingen die zich met tweede klasse toe stellen moeten tevreden stellen. De heer Van Hal zeide, dat wanneer liet grondbedrijf niet wel terugkomen op de vastgestelde tarieven, de vereenigingen de zaak onderling regelen en wil hij dan den prijs van ƒ60 handhaven. De voorzitter noemde het een onbillijk heid dat vereeniging A ƒ60 moet betalen en vereeniging B b.v. maar 25. Door het voorstel van Burg. en Weth. aan te nemen wordt de onbillijkheid opgeheven. De raad moet ook de lichamelijke ontwikkeling be vorderen en dus niet meer rekenen dan den kostprijs. De heer Van Bennekom wilde, als het voorstel wordt aangenomen, de bepaling zien opgenomen dat de gedurende de va- cantie niet mag geoefend worden. Het voorstel van Burg. en Weth. wordt daarna in stemming gebracht en verwor pen met 10 tegen 7 stemmen. Vóór stemden de drie wethouders, Ba- rentsen, Van Oorschot, Van Bennekom en Andriessen. Voor den verbouw van de perceelen no. 2 en 4 aan de Oranjestraat werd door Burg. en Weth. een verhooging van het toege stane crediet van 2300 met 2300 ge vraagd. Het verhoogd crediet werd verleend. Voorgesteld werd tót het verleenen van een bijdrage in de kosten van het vervolg onderwijs aan de vereeniging tot bevorde ring van Christelijk onderwijs. Overeenkomstig het voorstel van Burg. en Weth. werden gelden beschikbaar ge steld voor het aanschaffen van schoolmeu- belen en leermiddelen ten behoeve van de R. Kath. meisjesschool-en dé R. Katlr. Ulo school. Door Burg. en Weth. werd voorgesteld om. afwijzend te beschikken op het verzoek van het bestuur der Vereeniging voor Christ. Ulo, om vergoeding uit de ge meentekas van de jaarwedde van een on derwijzer der Christ. Ulo-school over 1923. Van het bestuur der Christ, school is een verzoek ingekomen het voorstel aan te houden tot een volgende vergadering, ten einde nadere adviezen in te winnen. De heer Landsman stelde voor, aan het verzoek te voldoen. De welwillendheid .brengt mede hieraan te voldoen. Conform werd besloten. Hierna werd behandeld een voorstel van Burg. en Weth. tot het verleenen van ver goedingen uit de gemeentekas aan de be sturen van bijzondere scholen voor vak onderwijs over 1923. Het voorstel werd goedgekeurd. Vastgesteld werd het verslag betreffende de verstrekking van voeding en kleeding aan behoeftige schoolkinderen over 1924. Door Burg. en Weth. werd voorgesteld aan regenten van het gasthuis machtiging te verleenen tot de uitvoering van de ver anderingen aan"het aangekochte pand Bel- lamypark no. 5. Door regenten vaij het gasthuis is een nader schrijven ingezonden, waarin zij mededeelen dit voorstel in te trekken en dus verzoeken het van de agenda af te voeren. De heer Lindeijer zeide dat het hem vreemd voorkomt dat voor dit voorstel apart architectenloon wordt gevraagd. Hij acht dezen post onnoodig, omdat het per soneel van gemeentewerken de architecto nische werkzaamheden kan uitvoeren. De voorzitter zeide dat met deze opmer king rekening zal worden gehouden. Goedkeuring werd verleend aan. een af- en overschrijving op de begrooting van het Burger Weeshuis. Een ontheffing wérd verleend wegens straatbelasting. Ten slotte werd vastgesteld een supple toir kohier van de zakelijke belasting voor het bedrijf. Goedgekeurd werd nog een voorstel om te voldoen aan een verzoek van den heer J. Coster, om zijn wachtgeld als directeur van de hoogere handelsschool in te trek ken, omdat deze wachtgeldregeling hem anders in den weg staat bij zijn pensioen neming. Nog deelde de voorzitter mede een tele gram te hebben ontvangen Van de directie- der Staatsmijnen in Limburg, dat 10 per sonen uit deze gemeente bij genoemde mijnen in dienst kunnen worden genomen. Een nader schrijven daarover zal volgen. De voorzitter deelde mede dat bij deur- waarders-exploit door den minister van waterstaat de erfpacht van terreinen met opslagplaatsen ten Oosten van de buiten haven zijn opgezegd, zulks in verband met de uitbreiding der haven. De heer Van Hal vroeg of hier geen kosten voor de gemeente aan zijn verbon den. De voorzitter antwoordde dat het de op vatting van Burg. en Weth. is dat er voor de gemeente geen kosten aan verbonden zijn. Zij hebben te voren juridische advie zen ingewonnen en deze zijn gunstig voor de gemeente. Het is mogelijk dat elders getracht zal worden schadevergoeding te verkrijgen. Hierna werd het voorstel van Burg. en Weth. tot opzegging van de erfpacht van de betrokken terreinen goedgekeurd. Rondvraag. De heer Hillinga drong aan op betere bescherming van de plantsoenen. De heer Berger zeide dat deze vernieling niet zoo erg is als de heer Hillinga het voorstelt. De heer Van Oorschot zeide dat de klachten van den heer Hillinga wel wat overdreven zijn. De schuld moet niet geheel aan de jeugd worden geweten, doch aan de gemeente, die niet voor behoorlijke afslui ting zorgt. De voorzitter merkte op dat als de noodige gelden beschikbaar zijn, dé af sluiting van de plantsoenen zeker beter zal worden gemaakt. De vergadering werd daarna geslöteiv. Plaatselijke keuze. In de gisteren te Utrecht gehouden alge- meene vergadering van den Natiofialëii Bond voor plaatselijk keuze werd op voor stel van den Raad van Negen besloten arti kel 1 van de statuten aldus te doen luiden „De Nationale- Boncl voor Plaatselijke Keuze stelt zich ten doel de totstandkoming van een wet, waarbij in Nederland de P K. wordt ingevoerd, en het houden van stem mingen beoogende vermindering van het aantal vergunningen op grond van de be- -palingen van de huidige Drankwet. Onder P. K' verstaat de Bond, dat aan stemge rechtigde mannen en vrouwen in een ge meente de gelegenheid wordt gegeven zich bij stemming uit te spreken over beperking of opheffing der inrichtingen voor drank- verkoop ter plaatse („vergunningen" of „vergunningen of verloven") en dat. wan neer twee-derde der uitgebrachte stemmen zich daarvoor verklaren, en de Regeering daartegen geen bezwaar heeft, tot die be perking of opheffing wordt overgegaan." Verder werd besloten in overleg te tra den met andere draükbestrijdersvereenigin- gen om te zien of ae' mogelijkheid tot een petitionnement ter aanbieding aan de Kroon bestaat en dus hiertoe kan worden overge gaan. APOTHEEK GEOPEND. Zondag 31 Mei is de apotheek geopend van mevr. wed. A. J. VAN OCKENBURG, Badhuisstraat, en Maandag 3 Juni (2en Pinksterdag) die van den heer S. J. ENGE- RING, Hendrikstraat. PREDIKBEURTEN. MAANDAG 1 JUNI (2en Pinksterdag. Ned. Herv. Kerk. Geen opgaaf ontvangen. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur Dr. J. C. DE MOOR, van Utrecht. Christ. Geref. Kerk. 9.30 uur Ds. A. GRUPPEN. Evang. Lutb. Kerk. Geen dien,st. Vrijzinnig Hervormden. Geen dienst Doopsgezinde Kerk. Geen dienst. Gereformeerde Gemeente. (Glacisstraat). Geen dienst. SOUBURG. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. C. SUNDERMEIJER, van Ritthem. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur de heer E. DE JONG (candidaat) van Rotterdam. KOUDEKERKE. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. POSTMA, van Biggekerke. RITTHEM. 9.30 uur Ds. A. GRAVES VAN WILLENS- WAARD, van Souburg. 'T ZAND. Geen dienst. HOOGWATER TE VLISSINGEN. Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Mei v.m. n.m. 31 7.23 7.45 Juni 1 v.m. n.m. 8.32 8.58 2 9.41 10.06 3 10.40 11.— Het Dagboek van Hansje Teddybeer Onder Redactie van TRUUS EIJGENHUJJSEN. Co) VOOR DE VROUW HET KIND. (Raadgevingen aan jonge moeders.) IX. Afgunst onder kinderen wordt niet zeld zaam aangetroffen en niemand zal dit e^n te prijzen eigenschap in zijn kind vinden. Toch wordt er vaak onbewust aan mee gewerkt, als de ouders in tegenwoordigheid van de kinderen op misnoegden toon spreken over anderen. Ook het scheppen van vermaak in anderer leed is een on deugd, die bij menig kind aan de onper- Kabouterkoning heeft zeepaardjes uit de golven opgeroepen om ons door 't vis- sehenrijk te voeren. Het zijn vreemd'uit ziende dieren, maar heel vriendelijk. Daar gaat de stoet. Hans voorop, door 't mooie groene zeewater. Vreemde planten groeien op den bodem, allerlei vreemde visschen schieten voorbij en roepen goeien- dag. Het is een heerlijk ritje. „We gaan naar mijn vriend den Diepzee- koning", legt Kabouterkoning onderwijl uit. „Kijk, dit zijn reeds de poorten van zijn slotDe visschen-schildwachts gaan eer biedig opzij* als d'e stoet nadert. Dan stapt ons drietal af, 'en vol ver wachting marcheeren Hans en Mimi de groote poorten binnen. „Dat is toch beter dan schoolgaan hé fluistert Hans zijn vriendinnetje in. Woensdag vervolg.) zich bezeerd hebben gebruik dan dadelijk (Ingez. Mededeeling.) vlakte 'ligt en heel weinig is er maar noodig, deze te doen ontkiemen. Neiging tot onwaarheid spreken moet zoo krachtig mogelijk worden onderdrukt. Vader en moeder zij dan ook steeds oprecht ten opzichte van de kinderen. Den kinderen iets wijs maken of „op de mouw spelden" zopaïs dit heet, is zeer af te keuren. Vraagt het kind naar dingen, die we meenen alleen als het volwassen is naar waarheid kan begrijpen, dan mag men niet de toevlucht nemen tot een onwaar antwoord, evenmin de vraag ontwijken, maar het antwoord gieten in een vorm, die door het kind kan worden verstaan. Maar al te vaak is ge bleken, hoe noodlottige gevolgen onwaar heid spreken tegenover het kind of een opzettelijk zwijgen op zijn vragen kunnen hebben. Eenigen tijd geleden sprak Professor Adler te Amsterdam over jalousie bij het kind, ten opzichte van een kleiner broertje of zusje, vaak zoo diep geworteld, dat poging tot dooden en mishandelen er deel van uitmaakt. Mijn inziens ligt de oorzaak hiervan en van het zich vaak eenzaam en verlaten voelen van kinderen, als daar een baby in het gezin is gekomen, in het kind plotseling, zonder voorbereiding plaatsen in een toestand, waar aller aandacht het meest is gesteld op het nieuwe, pas geboren kindje en het niet naar waarheid verklaren van de toebereidselen, die het voor de ont vangst van het kindje ziet maken. Iedere poging om het oudere kind eerst na baby's komst te wijzen op al wat er voor liefs aan het kleine kindje is, zal grootendeels mis lukken. Het zal mokken en zich miskend voelen, als het baby moeder in beslag ziet nemen en bij heftig voelende kinderen, kan deze onverdraagzaamheid vaak zich uiten in daden, die Professor Adler tot voorbeeld noemde mishandeling en poging tot dooden. Maar hoe anders is het, wanneer de moe der het kind op zijn vragen „Waarom moeder die kleine kleertjes maakt" en „Waarvoor dat mooie wiegje dient", ant woordt, dat ze zijn voor een heel klein kindje, een broertje of een zusje, dat bin nenkort zal komen en dan tusschen die mooie kanten en strikjes van het wiegje liggen zal. Geen enkef kind zal dan uit roepen ,,0, hoe naar maar integendeel vol verrukking vragen „Een echt moeder; een heusch, echt kindje En als de moe der dan bevestigt „een heusch, echt kindje, met grajüpig kleine, beweeglijk rose handjes en voetjes", dan tintelen de oogjes en wordt er iederen dag meer speelgoed aan gedragen, met eep „moeder, dat mag babytje wel van me hebben" en „hiermee mag babytje wel spelen". Zelfs het mooiste en dierbaarste wordt met liefde geofferd. En als babytje geboren is, met hoeveel liefde en wijding ziet het dan toe, als her even bij het wiegje is gebracht. En als moeder met het kleintje bezig is, dan zeurt en mokt het niet om den voorrang, maar dan wacht het geduldig tot babytje is ge holpen. Acht ge het niet oirbaar, het kind voor te bereiden op vermeerdering van het ge zin Het is onze plicht. Als we maar met kieschheid en tact te werk gaan, dan zal deze voorbereiding in de toekomst heerlijke vruchten dragen. Wat tevens medehelpt tot waarheid spreken, is het houden van beloften. Heb ben de ouders het kind iets beloofd, dan moeten zij ten koste van alles die belofte ook houden. Ook onder de kinderen zelve behoort men hieraan de hand te houden. Een kind een leugen voorzeggen, is ergerlijk. Er zijn helaas gezinnen, waar de man en de vrouw ten opzichte van elkander zoo staan, dat moeder tegen een van de kinderen zegt „Als vader je vraagt dan moet je zeggenof omgekeerd. Dat dit onwaarheid spreken zeer sterk in de hand werkt, behoeft geen nader betoog. De waarheidslievendheid der kinderen noodeloos op vde proef stellen, is af te keuren. Vraag niet, als ge weet dat het kind iets misdaan heeft „Heb jij dat ge daan Wafit wat zal het kind op zulk een vraag veelal anders antwoorden dan „Neen 1" Schenk ten volle het geloof aan de kin deren. wanneer ge geen gegronde reden hebt om te twijfelen aan de. waarheid hun ner woorden. Twijfelt ge. rust dan niet voor ge u overtuigd' hebt. Bestraf een leu gen, zoo ge wilt, maar drijbdie bestraffing niet te ver. Een kind vreest elke bestraf fing en zal zich liefst door een jokkentje hieraan trachten te onttrekken. Snoeplust is een van die eigenschappen, welke leiden kunnen tot veel ellende en kwaad. Het beste middel om de kinderen van het snoepen af te houden, is ze deugdelijk te voeden en regelmaat te houden bij het eten. Wijs de kleintjes zoo min mogelijk op snoeperijen en zeg niet „O, hoe lekker Het is de kinderen maar noodeloos kwellen. Bepalen we ons nu, na de bespreking der kwade eigenschappen tot het geven van straf aan kinderen. Bedenk echter, dat ge alleen in het alleruiterste geval, als het kind naar goede woorden niet wil luisteren, straf mag geven. Straf alleen uit liefde en nim mer uit wraak en het kan geen kwaad, het kind er op te wijzen, hoe alleen liefde voor hem, vader of moeder er toe brengt te straffen. Straf een kind nimmer als het gemeend heeft iets goed te doen, evenmin als het onwetend iets heeft misdaan. Tracht het kind te' doen begrijpen, dat het straf ver diend heeft, wanneer dit werkelijk het. geval is. Straf nooit in drift of toorn. Ge zoudt anders licht iets doen, waarover ge later spijt zou hebben. Wees bij het straffen eensgezind. Nooit mag de moeder een aanmerking maken in het bijzijn van het kind op een bestraffing, die de vader toedient. Straf nimmer in den vorm van slaan. Het is uw recht van sterkere misbruiken. Sluit ook de kinderen iiiet op in donkere hokken of kasten, daar ge dan vreesachtigheid kweekt en straf evenmin met ze geen eten te geven. Het kind voor eenigen tijd in een hoek zetten, het alleen laten eten. het niet mee mogen wandelen of spelen, zijn straffen die invloedrijk genoeg op het kind werken. Wees na de bestraffing ernstig. Het zou heel verkeerd zijn, als ge het kind na de bestraffing ging beklagen of vleien. Dreig tenslotte nooit met straf, zonder ze ook werkelijk toe te passen, waar zulks noodig is. Ge verliest anders al uw pres tige over het kind. Is de straf eenmaal be- Vaald', laat het kind deze dan ondergaan tot het laatste toe, tenzij ge er een zekere voorwaarde aan hebt verbonden en fie' kind deze stipt nakomt. (Wordt vervolgd.) EXTRA MOEDERS. „O", zuchten de kleintjes, als moeder er eens niet is, „O, was moeder er maar weer 1" en de grooten zuchten het hen na. Want als moeder niet thuis is, och, we kennen het allemaal wel zoo'n beetje, dan is het net of er iets aan hapert. Dan is ae kamey de kamer niet meer, het kopje thee niet het gewone kopje thee en dan tikt a klok „anders dan anders". Die leege plaats achter het theeblad, is de steen des aan stoots. En daarom zijn er zoo vele moeders, die er nooit eens toe' komen er uit te gaan, omdat ze weten ddt het gezin, al bestajj het ook alleen reeds uit volwassen kind - ren, die echt-moederlijke, gezellige ste niet kunnen missen. Maar er ziin wel eens gevallen, dat e I jjj| loopen" onvermi iniilieiïd in een andere i iek of moeder voelt zich K aa'r eens een dagje wil '/nieuwe krachten op |!oet een paar dagen op J', o-raag mee- hebben en I V" met een gerust ha Ier maar iemand i IJaar plaatsje in het gezin I"Het bureau voor huishoi |-cliapPeliike adviezen van liendes en mevrouw Kapp< Hello, in de Nicolaas Maes Sterdam, welke instelling i J'p allerlei gebied behulpl I biezen dient, heeft het IJje plaatsvervangende n paffen. Het bureau wil lachen de huisvrouwen, 1 [fin of langeren tijd haar lieden en andere vrouwd I kringe'b die de zorg voor I Ivoor enkele uren willl 12jCh nemen, die graag zich I maken en een geregel hebben- I Misschien kunnen hier] J staande vrouwen zich dezl staan verzekeren, van voll arbeid. DE DIENSTBOD! In een van de reeds vej i van het maandblad lieven", worden 8 regels oorzaak en bestrijding! hodennood. En zoo eenvJ huiver gevoeld zijn dezl niets liever wenschen, dal I vrouw ze onder de oogei Het blad acht den hui| je eerste plaats niet I voor de huisvrouwen, md [voor de arbeidende mei! I |,et heerschende misvT I werkgeefster en werk# I wordt, veelal in ongezcf l'seerende fabrieken terecl Maar hoe een opl| „Nieuw Vrouwenleven" I tijk niet zoo moeilijk erl Igende aanwijzingen vool I ]o. Moeten wij (werll Idoordrongen zijn, dat del I ben op een leven, dat f jeugd. I 2o. Moeten wij haar I zins vergelijken met het I meisjes uit onzen stand I dan de vergelijking tenj I dienstmeisje uit 3o. Moeten wij steeds! keukensysteem niet mei I maar nog niet door een I dat wij dus zóólang allel I ten stellen om den toestrr [mogelijk voor het meisj de huizen grooter ware J i s avonds veel in een ka I en de keukens waren I vroolijk met veel kopenf 4o. De hooge toon, Idens door de jongere I |„de meid" wordt aan<a I paald worden afgeschag I kunnen gerust, als er I hun eigen bedden afhal in, dat is eenvoudig e| woonte. 5o. De huisvrouw ml I vergeten, dat de meisjes! of winkel gaan, omdatl I geheele week door 's avl I den geheelen Zondag vif 1 huisvrouw geldt het va I half ei dan een leegen I met één dienstbod! I een andere hulp moetel zelf doen óf vroeg ete| De huisvrouw woonte moeten maken,! I achten vrij is, geen lei# I optellen, geen kruikef I doen enz. I op DINSDAG 2 J| (3en Pinksterl I Aanvang des namid| op het terrein van I DE BUCK, gelegej Koudekerkschen - te VL1SSINC o- Sprekers: WelEerw.HeerDsGl WelEerw. Heer Ds O. B. WES| van IWelEd. Heer' K. I Voorzitter CHr. Nat. 1 va| WelEerw. Heer Ds A. DE VOOC Met medewerkiij Muziekgezelschap harding" van SouJ leur de heer J. J. Entrée 25 eer 'ijwielen 10 cent.j Hei Bij ongunstige heid zal de samen» hebben in de Gr<| Vlissingen. o Bij ongunstig Zondagnamiddag j abonneert ;u or

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 2