UWE ZATERDAG 30 MEI Eerste Blad p. ons \t. p. stuk H 1 GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON Z O M E R TIJ D. Gemeenteraad. Hoofdpijn ring)" Q R A M IVIA Mei. 5.307.3o H. D. 750 ano, M. H.50 viooj, cejio) ddajjbladen. m 'n'"1 S™ weerbe- 7.35 Auto- -■ 7.50 Havas- Mr Gala-con- e Matin. 5.00 Muziek. 620 weerbericht en r^,ra? w.hitsuntide .(JO Lezing over - tour" 7 on '.00 7.20 ws. van "r 7"' <Zv) cnool), opera in art. Het 5 WA- Jsein van Green- h"s Lezing over in het SavojL Concert met me- Dartevelle. 5.20 het radio-orkest Voortzetting van 8.35 Hervatting iws. 0 Concert. Wals- nsche taalcursus, en nieuws. 7.20 kommen steuer" n het theater der OM. 5.35 Mo- (harp en viool), ng. Piano-solo's. •salon te Scheve- De belangstelling ot en de keurig veel bekijks. Tot geopend. 's EN FIETSEN. uur 8.37 8.38 e sorteering t per ons Tel. 346 VL1SSINGSCHE COURANT Pit nummer bestaat uit 2 bladen WEGENS HET PINKSTERFEEST ZAL DE „VLISSINGSCHE COURANT" MAAN DAG 1 JUNI NIET VERSCHIJNEN. ZOMERTIJD. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen brengen ter openbare kennis, dat vanaf '5 Juni 1925 de wettelijke tijd met één uur wordt vervroegd. De overgang .geschiedt in dezer voege, dat. wanneer de middelbare zonnetijd van Amsterdam twee uur aanwijst in den nacht van 4 op 5 juni 1925, het wordt geacht drie uur in den nacht te zijn Mitsdien moeten ale klokken om 2 uur in demnacht van 4 op 5 Juni 1925 (of wan neer men zich op 4 Juni 1925 des avonds ter ruste begeeft) een uur vooruit gezet worden. Vlissingen, 28 Mei 1925. Burg. en Weth. voornoemd. VAN WOELDEREN. F. BISSCHOP. Secretaris. VERKIEZINGEN. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat de kiezers, die bij de.op 1 Juli a.s. plaats hebbende stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal aan de stem ming willen deelnemen in een andere ge meente dan die, op welker kiezerslijst zij voorkomen, gehouden zijn daarvan in per soon mededeeling te doen ter secretarie eener gemeente (voor wat Vlissingen be treft aan de 2e afdeelng), ten minste veer tien dagen vóór den stemmingsdag d.i. uiterlijk 17 Juni a.s. Voorts wordt de bjjzondere aandacht er op gevestigd, dat zij, die bovenbedoelde mededeeling hebben gedaan, niet meer mo gen stemmen in de gemeente, op welker kiezerslijst zij voorkomen, ook niet zoo zij dit bij nader inzien nog zouden wenschen. Vlissingen, 26 Mei 1925. De Burgemeester vbornoemd, VAN WOELDEREN. OPENBARE SCHOOL VOOR U. L. O. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen maken bekend dat vanaf 29 Mei a.s. tot en met 15 juni d.a.v. ter Gemeente-Secretarie, 2e afdee ling, des morgens van 912 uur. gelegen heid bestaat voor de aangifte van nieuwe ïeeilingen voor de Openbare School voor Uitgebreid Lager Onderwijs alhier. Aan de school wordt onderwijs gegeven in de vakken voor gewoon lager onderwijs, benevens de drie moderne talen, wiskunde en handelskennis. De school leidt op voor de diploma's A. en B. der Vereeniging voor M.U.L.O. Vlissingen, 28 Mei 1925. Burg. en Weth. voornoemd. VAN WOELDEREN. F. BISSCHOP. Secretaris. BEKENDMAKING. Aangifte van nieuwe leerlingen voor de Openbare Lagere Scholen. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen brengen ter kennis van belangheb bende ouders of voogden, die voor hunne 5) Vertaald uit het Engelsch. Ben sloeg I een bevende hand op zijn mond. Er had iets vreemds in. hun stemmen geklonken dat hem ongerust maakte. Zij dacht dat hij er niet meer zou zijn en toch vroèg ze dien jongen om binnen te komen. De deur van de- ont\'anckamer stond half open en hij hoorde hun ,-;eni in de gang. „Wit }e hier een oogenblik wachten Ik moet eerst ergens zeker van zijn." Toen hoorde hij haar met lichten stap cie trap opgaan. „Hemel kreunde Ben het bloed vloog naar zijn hoofd. Zonder een oogen blik na te depken draaide hij het licht uit fcn verborg zich in de loggia achter de gor dijnen. Violet keek vluchtig *in de kamer, opende de deur van een aangrenzende slaapkamer, sloot die weer en liep naar de slaapkamer verdieping. Een oogenblik ging voorbij, toen kwam ze langzaam terug op het por taal, en leunend over de trapleuning riep ze Donald om boven te komen. Zij trad de ontvangkamer binnen, draaide het licht op dn liep naar den schoorsteenmantel. Donald kwam binnen. „Wat is er zei hij. „Je ziet er erg .vreemd uit." „Neen. er is niets", antwoordde ze flauw. Er stond een zilver presenteerblaadje met dranken op een klein tafeltje. Donald maakte een brandy-soda en gaf 't haar in de hand. „Neen, werkelijkbegon ze. ,,'t Was erg warm in de opera vanavond". Zij nam een slokje van het glas en zette het weer neer. „Dank je dank je wel." „Ga toch zitten, ik geloof zekef dat je onwel bent." Zij gehoorzaamde, en hij legde een kus sen achter haar hoofd. „Kan ik iets voor je doen Een dokter halen of „Neen, niets, blijf nog een poosje, dat is alles." Zij sloot de oogen. fclij trok een stoel bij en keek bezorgd naar haar. „Jé bent zoo vriendelijk zöo lief 'k weet niet wat ik zónder jou zou moeten doen nu kinderen of pupillen met den nieuwen cur sus, aanvangende 18 Augustus e.k., toela ting wenschen tot een der Openbare Lagere Scholen in deze gemeente, ook tot de cen trale 7e klassen school (tenzij wat laatst genoemde schooi betreft bij het hoofd der school waar de leerling thans op school gaat, daarvoor reeds aangifte mocht zijn gedaan) dat vanaf Woensdag 3 Juni. tot en met Woensdag 17 Juni e.k. uitsluitend ter Ge meente-Secretarie (2e Afdeeling) ïederen werkdag van des voormiddags 9 tot 12 uren, gelegenheid tot aangifte van nieuwe leerlingen voor die scholen gegeven wordt en dat ingeschreven kunnen worden alle kinderen, die op het tijdstip der toelating den zesjarigen leeftijd hébben bereikt óf vóór 18 Februari 1926 zullen bereiken. Zij, die in het bezit zijn van een trouw boekje, worden verzocht dit bij de aangifte mede te brengen. Vlissingen, 30 Mei 1925. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. F. BISSCHOP. Secretaris. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen gelet op Art. 37* der Drankwet, doen te weten dat bij hen is ingekomen een verzoek van ONNO BORGMAN om verlof tot den ver koop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, voor perceel Smallekade no. 3 dat vanaf heden gedurende veertien da gen tegen het verleenen van het gevraagde .verlof schriftelijke bezwaren kunnen wor den ingebracht bij Burgemeester en Wet houders voornoemd. Vlissingen, 29 Mei 1925. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. F. BISSCHOP, Secretaris. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen brengen ingevolge de artikelen 6 en 7 der Hinl&erwet ter openbare kennis d&t bij hen is ingekomen een verzoek van J. W. van der Linden, Directeur der N.V. „De Zoete Inval" alhier, om vergunning tot uitbreiding van de bestaande bakkerij, door het plaatsen van een gasoven en een Ijs machine in het perceel kadastraal bekend Gemeente Vlissingen, Sectie D no. 557, plaatselijk gemerkt Vrijgang no. 14 en Walstraat no. 98, dat dit verzoek met de bijlagen, te be ginnen met Maandag, den 1 Juni 1925op de Gemeente-Secretarie (3e Afdeeling) ter visie zal worden gelegd, en dat vanaf dien datum schriftelijk bezwaren bij hun college kunnen worden iogediend. Op den veertienden dag na dien, zijnde den 15 Juni 1925, zal ten Gemeentehuize, des namiddags ten 3 ure, gelegenheid wor den gegeven om bezwaren tegen het uit breiden dier inrichting in te brengen, ter wijl daarbij zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren indienen, in de gelegenheid worden gesteld deze mondeling toe te lich ten. Zoowel de verzoeker, als zij die bezwa ren inbrengen, kunnen gedurende drie da gen vóór den 15 Juni 1925, ter Gemeente- Secretarie (3e afdeeling) van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen Voorts zij er de aandacht op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep zijn gerechtigd zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet „Toe, wat is er vroeg hij. „Ben is weggegaan zei ze. „Weggegaan „Ja, hij heeft me vanavond verlaten." „Kind zei hij (waar ieder ander man gezegd zou hebben „de schurk ,,'t Is gedeeltelijk mijn schuld, geloof ik." „Dat kan ik niet aannemen." .,Ja, hij waarschuwde mij nog hij dreigde weg te gaan „En „O, 't is te gek Hij aarzelde, dan ..Had het iets te maken met jouw gaan naar de opera met mij „Gedeeltelijk." „Maar hij kon niet met je gaan. Hij moest niet zoo zelfzuchtig zijn om te reen, dat had ik niet moeten zeggen." „Ja, dat was hij. O, ik weef op 't oogen blik niet meer of hij ongelijk had. Ik" geloof de hem 'niet ik dacht „Maar goede hemel Hij moest weten dat ik geen haar op je ho'ofd zou krenken, dat mijn liefste wensch is om je te dienen, om je op alle mogelijke manieren te helpen." „Dat weet ik, beste, dat weet ik. Je bent zoo goed en lief voor me geweest, maar mannen begrijpen zoo iets niet die den ken o en nu is hij weg „Drink nog eens wat." „Ik ben weer in orde 't Was zoo'n schok dat is alles 't was niet te ge- looven. Help me, Don, ik weet niet wat ik doen moet." „Vertel me alles wat er gebeurd is", zei- de hij. En hoewel eerst aarzelend, vertelde ze het hem. ,,'t Is gemeen van me om zoo te praten, maar ik voelde me zoo bedrogen." Er was een trilling in haar stem. ,,'t Is niet dat ik niet van hem hield, maar o ik weet het niet. Jij hebt me misschien bedorven." „Wat heb ik er mee te maken „Jij hebt me misschien opstandig ge maakt tegen de gewone gang van zaken de koude feiten. Jouw zorgvuldige atten ties, je overal belang in stellen je vrien delijkheid je allés begrijpen 't was zoo'n verschil er ging zoo'n bekoring van uit „Ik kan niet begrijpen hoe er één mar. is die aan zich zelf kan denken, wanneer hij in jouw gezelschap is." „Eens sprak hij ook zoo tegen mij jaren geleden." voor het gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hun ne bezwaren mondeling toe te lichten. Vlissingen, 30 Mei 1925. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. F. BISSCHOP, Secretaris. Zitting van Vrijdag 29 Mei, des middags 2 uur. (Vervolg en slot.) Van J. J. Veis en 5 anderen is een adres ingekomen, waarin zij hun bezwaren uit eenzetten tegen de kosten voor het aanslui ten aan het gemeente-riool, waarvoor 24 per aansluiting gevraagd wordt. Adressanten wenden zich tot den raad met het beleefd verzoek door een uitspraak van den gemeenteraad te vernemen het ta rief dat door de gemeente eenmaal is vast gesteld om aangesloten te worden op het gemeente-riool. De voorzitter stelt voor, het adres in han den van Burg. en Weth. te stellen om ad vies. De heer Van Oorschot stelde voor, deze zaak niet op de spits te drijven, doch te trachten tot overeenstemming te komen. De heer M. Laernoes zeide, dat de be trokken personen grootelijks zijn tegemoet gekomen om het mógelijk te maken aan het riool te kunnen aansluiten, waardoor zij minstens f 75 hebben bespaard. Het is heelemaal gebeurd in het belang van de betrokken personen. y. Nog werd overgelegd het adres van den Vliss. Bestuurdersbond, waarin met hels oog op de reeds langdurige werkloosheid van vele werklieden en de armoede in hun gezinnen een beroep op den raad gedaan wordt maatregelen te treffen de betrokke nen te helpen. Dit adres hebben wij reeds in zijn geheel opgenomen. De voorzitter deelde mede dat het ge meentebestuur zooveel mogelijk bevordert menschen aan het werk te stellen. Er is een vergadering gehouden, waarin werd uiteengezet op wélke wijze de werk- loozen werk kunnen krijgen. Burg. en Weth. trachten zooveel mogelijk te bevor deren dat de menschen aan het werk kun nen worden gesteld, b.v. in de mijnindustrie in Limburg. Ook zal waarschijnlijk een ploeg kunnen vertrekken naar Belgisch Limburg. De heer Lindeijer stelde voor, het adres te stellen in handen van Burg. en Weth. om te trachten in overleg met de commissie vöor de werldoozenzorg maatregelen te- treffen voor het verschaffen van werk aan wérkloozeh. 'Dé "Wérkgkiégenfteid i^'öp' "Tret oogenblik gering en hét aantal arbeiders te groot voor de werkgelegenheid die hier te vinden is. Wij moeten voorlichting en hulp verleenen aan de werkloozen, teneinde te voorkomen dat de menschen aan het arm bestuur worden overgeleverd. Er dient aan Burg. en Weth. een cre- dietje te worden gegeven, om hiermede in overleg met de commissie voor de werk verschaffing de menschen te helpen zich elders te kunnen vestigen. Ook kan het misschien wenschelijk zijn de werkverschaffing tijdelijk voort te zet ten voor menschen die elders geen werk kunnen vinden. Ook drong hij aan op een steunverlee- ning. Dat is heel wat beter dan dat deze „Hij heeft je niet op prijs gesteld, Violet." „Ik weet het niet", zei ze nog eens. Donald John Esmond sprong op met gebalde vuisten. „Hemel barstte hij uit, „ik geloof dat ik den man zou kunnen vermoorden, die jou ongelukkig gemaakt heeft." „O, praat als je blieft niet zoo." „Altijd zich zelf het eerst", zeide hij. „Misschien is dat juist wat ik atlijd ge daan heb." Jij hebt daar recht op jij bent een vrouw." .J4een, ik verlangde te veel ik gaf te weinig nu zal ik er voor moeten boeten." „Niet als ik het kan verhinderen." Hij ging naast haar zitten. „Luister eens, Violet, laat mij den last dragen ik ben een man dat is mijn werk. Waarom zou jij jezelf iets verwijten Je hebt geen schuld. Hij hield nifct genoeg van je kan je niet lief gehad hebben heeft nooit begrepen wat liefde beteekent. Hij dacht altijd eerst aan zich zelf en had nooit een gedachte voor jou." „O, Donald, jij hebt het leven nooit be grepen, jij bent vol idealen." „Daar dank ik den hemel voor. Die nmn zit vast in zijn .zaken. Hij zou niet in .ataat zijn iets te bedenken wat een ander plezier zou doen. Het is bij hem altijd i k en nog eens i k. Als hij waard was dat je jezelf ever hem kwelde, zou hij je dan dezen avond verlaten hebben na een duivelsehe lage verdachtmaking Hij 'was blij dat hij gaan kan ik veronderstel dat hij een gelegenheid zocht, en de eerste aangreep „Ik moest je niet door laten praten." „Je bent te lief, Violet te goed. Jij bent het die niets van het leven begrijpt. Engelen kunnen dat niet. Dat is een feit wat ik je zeg. De eenige liefde die iets waard is, is onzelfzuchtige liefde dat is de eenige liefde die het waard is, dat men er over treurt. Liefde, die niets terug vraagt „Toe, zeg niets meer", smeekte zij. „Ik voel me zoo ellendig zoo eenzaam zoo oud. 't Is lief van je om te beproeven mij gelukkig te maken, maar „Ik wil gelukkig zijn", zeide hij harts tochtelijk en sloeg zijn armen om haar heen. Eén oogenblik blikten haar oogen In de zijne. Hij boog het hoofd en kuste haar kuste haar en tusschen zijn kussen in, overstelpte hij haar met een stroom van wootden. „Ik heb je noodig ik sterf van ver- bedaart spoedig door gebruik van een paar MijnhardÉs Hoofdpijntabfetten. 60 ct. (Ingez. Mededeeling.) menschen naar het armbestuur worden ver wezen. Hij stelde voor dat de raad deze be voegdheden aan Burg. en Weth. zullen geven. De voorzitter stelde voor het adres van den Besturenbond te stellen in handen van Burg. en Weth. Hij zeide dat Burg. en Weth. actief zijn en alles voor de werkloozen doen wat noodig is. De heer M. Laernoes zeide, dat Burg. en Weth. in hoofdzaak reeds in de richting werkzaam zijn, zooals door den heer Lin deijer wordt voorgesteld. Er is wel produc tief werk uit te voeren, doch dan moeten Burg. en Weth. eerst een crediet hebben, omdat ook verschillende materialen moeten worden aangeschaft. De heer Huson ondersteunde gaarne het denkbeeld van den heer Lindeijer om over leg te plegen met de commissie voor de werkverschaffing. Het adres werd daarna gesteld in han den van Burg. en Weth. ter afdoening. De hger Van Oorschot besprak het ver slag van het Burgerlijk Armbestuur. Er wordt daarin gezegd dat de uiterste zuinig heid moet worden betracht. Hij verzocht bij het Armbestuur om een onderzoek in te stellen, hoeveel menschen zijn gekort en om welke redenen. De heer Lindeijer antwoordde dat de korting noodig is, omdat de middelen van het armbestuur onvoldoende zijn, wat bij alle armbesturen en bij alle diaconiën het geval is. In den zomer worden üoor ver schillende bedeelden de uitkeeringen ver laagd. Er is dus sprake van een zomer- en een' winterbedeeling. In de volgende zitting zullen de ge vraagde inlichtingen aan den heer Van Oorschot worden verstrekt. (De heer Hoogkamer komt ter vergade- Aan den heer G. F. Lindeijer werd, op verzoek, eervol ontslag verleend als lid van het Burgerlijk Armbestuur, onder dankbe tuiging voor de verleende die ïsten, en aan mevr. J. Nonnekesde Windt, mede op verzoek, als regentes over het gasthuis, eveneens m^t dank. De heer Huson gaf in overweging dat de wéthoTider van financiën ambtshalve in de commissie zitting neemt en in de eerstvol gende vacature weer een S.D.A.P.er in deze commissie zitting zal nemen. De heer Lindeijer zeide, dat de S.D.A.P- fraciie gaarne,,.de funriie .aan deji keer Laernoes wil afstaan. Tot leden van de commissie van toezicht op het lager onderwijs werden benoemd in de vacature-P. J. van Aartsen mej. An- driessen met 9 ^temmen, tegen 8 op mej. Holm. In de vacature-W. P. Calliber de heer P. C. A. van Alten met 11 stemmen tegen 6 op den heer Meerholz. Alvorens tot de benoeming werd overge gaan, zeide de heer Harts, dat hij gaarne zag dat bij een volgende gelegenheid een onderwijzer van het openbaar Ulo-onder wijs in deze commissie zal worden be noemd. De heer Landsman zeide, dat het alge- langen naar je ik heb je meer noodig dan wat ook in de wereld (zoodat de mo raal aanwijst dat ook een onzelfzuchtige liefde in staat is te leenen van de alledaag- sche soort, ofschoon zij zich hoofdzakelijk met andere veeren tooit). 't Was nutteloos den eersten storm van zijn hartstocht te weerstaan, maar toen hij zweeg, duwde ze hem met beide handen van zich af als iets dat ze verfoeide. Toen liep ze naar den haard en wreef met de handen over haar mond. Ze kon geen woorden vinden om uit te drukken wat er ir. haar omging, maar haar oogen waren welsprekend genoeg en ze hadden niet.de uitdrukking die een „prince charmant" graag ziet. Een kus kan wonderen veroor zaken, maar kan ook een wonder verwoes ten en een wijs man is hij, die voorziet welke steenen de dobbelaar zal gooien. Na üie geroofde liefkoozing, in ,dat oogenblik waarop hij meende iets te verkrijgen, ver anderde het gestadig schijnende licht van John Esmond's onzelfzuchtige liefde in een gretige, en verteerende vlam. Daarna was er een intense duisternis. „Dat je kon denken dat ik zoo i e t si bedoelde", zeide zij, „dat ik hem, omdat hi.r me wantrouwt daar reden voor zou geven." Hij was ook opgestaan en stond voor haar met neergeslagen oogen. Een gevallen afgodsbeeld met voeten van klei. „Liefste stamelde hij. „Zeg dat niet." Hij 'maakte een* beweging en liep naar de deur. „Vergeef me Goeden nacht." Ér was iets buitengewoons roerends in zijn aftocht, en er welde een groot mede lijden in haar op. „Donald Donald", riep ze. Hij wendde zich om. „Ja „'t Was mijn schuld deed ik het jou gelooven „Neen", antwoordde hij. „Ik beproefde mijn geluk, dat is alles. Ik ben een ploert. Maak je niet akelig over mij." „Donald, ik wilde dat het niet gebeurd was, je was zoo'n goed vriend, en ik had zoo'n intense behoefte aan een vriend." „Bekommer je niet om mij", zei hij nog eens. „Je moet het niet spoedig vergeten en mij weer vertrouwen, en toch zou ik je willen doen begrijpen, dat er niets in de wereld is; dat ik niet zou willen -doen om het ongedaan te maken." meen gevóelen van de commissie was, dat ook een dame in de commissie zal worden1 benoemd. Men meende dat in de commissie reeds genoeg hoofden of oud-hoofden zit ting hebben en vandaar dat in de vacature- Calliber een onderwijzer wordt voorgedra gen. Tot leden van de commissie van beheer van het Vlissingsch Studiefonds werden be noemd de heer A. C. van Hal (aftredend) en in de vacature, ontstaan door het be danken van den heer A. Staverman werd benoemd de heer D. Dronkers. De heer Harts zou in het vervolg in deze commissie gaarne een bestudeerd man be noemd wenschen te zien. De voorzitter zeide dat hiermede reke ning zal worden gehouden. De heer Van Oorschot vroeg of ge vraagd is of de heer Staverman alsnog een benoeming wenscht aan te nemen. De heer Landsman zeide, dat de heer Staverman heeft bedankt en voor een her benoeming niet in aanmerking wenschte te- komen. Verder werden benoemd de leden van de stembureaux voor de verkiezing van le den der Tweede Kamer. Hierna werd overgegaan tot het uitloten van geldleeningen en wel van leening van 1888, ƒ400.000 a 3 pet. ƒ14.000, stukken van f 1000 of van ƒ500 A en B nos. 194, 208, 29, 345, 145, 306, 67. 187, 6, 317, 387 (A en B), 62, 211 en 343 leening 1911. ƒ141.000 a 4 pct„ ƒ6000 (6 stukken van ƒ1000) nos. 39, 127, 10, 24, 99 en 48 leening 1911. ƒ184 000 a 4 pet., ƒ2000. (2 stukken van 1000) nos. 130 en 157 leening 1916. ƒ37.000 a 4/2 pet., ƒ1500 (1 stuk van ƒ1000 en 1 stuk van ƒ500) nos. 13 en 12 leening 1919, 360.000 a 5/> pet. 10.000 (10 stukken van 1000) nos. 43, 167, 147, 318, 170, 323, 150, 225, 10 en 50 leening van 1920, ƒ252.000 a 7 pet., ƒ7000 (stukken van ƒ1000 of van ƒ500, A en B) nos. 112, 23, 182, 192, 87, 227 (A en B) en 79. In behandeling kwam het voorstel van Burg. en Weth.'tot wijziging van de ver ordeningen op de heffing en invordering van leges ter secretarie. De heer Huson vroeg eenige inlichtingen en zeide de voorzitter dat de leges alleen betreft de aanvragen bij gemeente-werken. De heer M. Laernoes zeide dat het billijk wordt geacht de leges iets te verhoogen. De voorzitter vroeg of de heer Huson stemming verlangde over het voorstel. Dit achtte hij niet noodig en werd het -voorstel ^zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Vervolgens was aan de orde het voor stel tot restauratie van het standbeeld van Michiel Adriaanszoon de Ruyter. De commissie voor de gemeentewerken is tegen het voorstel. Ook in de commissie voor de financiën waren enkele leden tegen het voorstel. De heer Hillinga is tegen hét voorstel. Als het standbeeld behoorlijk wordt schoongemaakt is dit voldoende. Vooral waar heelemaal geen garantie wordt ge geven is hij tegen het voorstel. De heer Huson rekent uit dat, wanneer wij het voorstel aannemen, dit ook nadee- liger voor de gemeente wordt. Als wij om „Ja", zei ze, „ik heb er zoo'n verdriet over, we zullen 't ons altijd moeten herin neren." Ze zwegen en de klok op den schoor steenmantel sloeg het kwartier over twaalf. Violet's oogen dwaalden daarna af en plot seling kreeg ze een ingeving. ,>Donald 't Is de dag dat de klokken teruggezet moeten worden. Laten wij de klok 'terugzetten en vergeten dat dit uur ooit bestaan heeft. Het zal ook niet bestaan hebben als we dat doen zullen." „Wat heeft dat voor'nut zei hij. ,,'t Is zoo afsehuweljjk om mooie dingen te verliezen om ze bedorven te zien. Dat weet ik daar weet ik iets van. Zullen wé -dat doen „Wil je het dan vergeten „Dat -uur heeft niet bestaan. Je bent hier niet eens geweest vanavond. Je nam bij de deur afscheid. Dan kan ,ik je ook nooit iets van mijn verdriet verteld hebben dan Jiet ik je ook nooit denken „Je bent een wonder", zeide hij, toen hij zag hoe haar hapd den wijzer een geheel uur terugzette. „Goede nacht, Donald". „Goede nacht". Ben Dalrymple wachtte tot hij den wa gen hoorde wegrijden, en trad toen van achter het gordijn' Violet stond tegen den schoorsteen ge leund, zij hield een hand tegen het hart gedrukt, en zag zeer bleek. Zij slaakte een half onderdrukte kreet toen ze hem zag. Dan ontspanden zich haar trekken en haar oogen werden koud. „Je hebt ons dus beluisterd zeide zij. 'Hij gaf geen antwoord. „Ik hoop dat het je genoegen deed wat je hoorde." „Ik hoorde niets", antwoordde hij rustig. Zij staarde hem verstomd aan, toen hij uit zijn vestzak zijn dun goud horloge nam en na een blik op de klok geworpen te hebben vastberaden de wijzers een uur terug zette. „Neen. ik heb niets gehoord", herhaalde hij. „Er was niets te hooren." Toen sloeg hij zijn oogen op, en met aarzelend uitgestoken hand keek hij haar smeekend aan. „Ik kan nog niet gelooven, dat de „Zo mertijd" voorbij is", zeide hij. Er zijn oasen, in iedere woestijn. Als dat niet zoo was, zou er niet zoo iets bestaan als „Eind goed al goed." EINDE.

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1