163e Jaargang DINSDAG 26 JVLEI ioüvsari gemeentebestuur BINNENLAND FEUILLETON IZOMERTIJ D. Stads= en Provincienieuws Slapeloosheid VLISSINGSCHE COURANT urstelling een nette HENSTBODE melden na 7 uur. UILER, Boulevard de ;evraagd OMING opgang, voor klein 25 gld. per maand, bur. „Vliss. Ct." Ien Boven- en een oning, inhetcen- d. n Kasteelstraat 62. gevraagd laarborg, a 10 Inder letters E. W., |s. Courant". 51WIEISJE fires Mej. CIJVAT, 8. Itegen elkaanneme- I Gramaphoon met circa 80 reau „Vliss. Cour." j door echtpaar met NWONING. |o. 80, bureau „Vlis-1 urant". ertrek ter overname Ieen Café-Loge n elk aannemelp n No. 88, bureau ant". >ENWONING r stand, 3.50 per I en No. 60, bureau ant" r op leeftijd gezellig #STHUIS |t huiselijk verkeer ^en. Adres te bevr. PE1JL, Souburg. Svraagd voor Augus- ueubileerd r of VILLA I kamers en keuken, o. 325, bureau „Viis-1 Jurant". !M .Vfiddelb. - Rotterdam ngelegen plaatses. r 1, Midi I» Bilt. Mei'E BDr Y. KOtl. I YJ. BUI 8 9 9 ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren ƒ2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.50. Week-abon nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE PRIJS Van 14 regels: ƒ11.10 voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 16 regels ƒ1.70, iedere regel meer 26 cent. VERKIEZINGEN. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat de kiezers, die bij de op 1 Juli a.s. plaats hebbende stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Siaten-Generaal aan de "stem ming willen deelnemen in een andere ge meente dan die, op welker kiezerslijst zij voorkomen, gehouden zijn daarvan in per soon mededeeling te doen ter secretarie eener gemeente (voor wat Vlissingen be treft aan de 2e afdeelng), ten minste veer tien dagen vóór den stemmingsdag d.i. uiterlijk 17 Juni a.s. Voorts wordt de bijzondere aandacht er op gevestigd, dat zij, die bovenbedoelde mededeeling hebben gedaan, niet meer mo gen stemmen in de gemeente, op welker kiezerslijst zij voorkomen, ook niet zoo zij I' dit bij nader inzien nog zouden wenschen. Vlissingen, 26 Mei 1925. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. De arbeid in broodbakkerijen. Naar de Haagsche redacteur van „de Maasbode" verneemt, zal binnenkort het hij de Tweede Kamer aanhangige wetsont werp tot wijziging van de bepalingen der Arbeidswet betreffende den arbeid in broodbakkerijen door de regeering worden teruggenomen. Het aantal ambtenaren in overheidsdienst. De Staat weet niet, hoeveel ambtenaren hij in zijn dienst heeft. Ir. Bölger, die tal van statistische publicaties heeft nageplo zen, zet in „De Werkgever" uiteen, hoe buitengewoon moeilijk het is, een inzicht te krijgen in het aantal ambtenaren in over heidsdienst. Ook wegens de verandering, die de overheidsstatistici in hun methoden hebben gebracht. Getroost men zich, zoo hij gedaan heeft, de moeite van een onderzoek, dan verkrijgt men vaak opmer kelijke uitkomsten. Ziehier uit het artikel eenige cijfers. De beroepsstellingen van 1900, 1910 en 1921 vertoonen groote ver meerderingen. Die niet altijd door een grooter arbeidsprestatie kunnen worden verklaard. Het totaal aantal door de post in het bin nenland vervoerde brieven, briefkaarten i drukwerken vermeerderde van 1900 tot 11922 met 170 pet. Het aantal brievenbestel lers echter met 384 pet. Het aantal verblijfdagen in de gevange- Ilissen daalde van 2.286.228 in 1908 tot 2.108.322 in 1921. Het gevangenispersoneel steeg van 819 in 1910 tot 2006 in 1921, dus met ongeveer 150 pet. Het totale personeel bij de spoor- en Itramwegen steeg van 1900 tot 1920 met 114 pet. Bij de meeste bedrijfsgroepen is het vrou welijk personeel in veel sterkere mate ge- _en dan het mannelijke. Waren in 1900 I'm Staatsdienst (met uitzondering van de |posterijen, nijverheidsbedrijven en het krijgswezen) 231 vrouwen op een totaal van 14.624, in 1910 was dit 445 op 17.437, |rt 1921 4118 op 30.684 voor de gemeente I Vertaald uit. het Engelsch. Wen te bekomen H.V. Tinneport-en Erven G. VOS, B. EKNHOOmW'S „Ben „Ja." „Waarom ben je vandaag zoo lief „Wat?" Hij was naar zijn stoel terug- Igekeerd en had de papieren weer opge- wmen. I jk wilde wel, dat je eens meer het péuil zoo zelden „lk mo& hiermede voortmaken", viel hij kar in de rede, ,/t is nogal belangrijk, 't !Pijt me ■hè ja ja". En Violet begreep volkomen, dat met jat twee keer „ja" zeggen het ijzeren gor- ölin van ambtsbezigheden tusschen hen J^gelaten was. Maar omdat zij, al was et maar voor een oogenblik, gesproken yen zooals zij in den goeden ouden T spraken, was zij niet verontwaardigd. M het was een zeer tevreden Violet, die U' uit de kamer liep om te luisteren naar telefoonbei, die op een verwijderden af- «and jn het huis klonk. I Donald John stond aan het andere eind *an de telefoon. ,»Je stem klinkt alsof je erg opgewekt zeide hij. »Dat ben ik ook", antwoordde zij. "Prachtig", zeide Donald John. „Herinner K je die kleine honingcakes, die we bij I ■•v.v.y gegeten hebben die jij zoo lek- ler vond -Ja". J heb den chef overgehaald mij het li pt te geven. Ik heb het je over de post ■^zonden." „heb je werkelijk den chef daarover aan ballen "Ja> natuurlijk." diensten waren er (met uitizondering der gas- en electriciteitsfabrieken, openbare werken en andere nijverheidsbedrijven) in 1910 5.878 vrouwen op 28.963 totaal, in 1921 20.521 op 59.209. Trekt men hét on derwijzend personeel er af, dan komt men in 1900 tot 51 vrouwen op een totaal van 114.63, in 1910 133 op 14.620, in 1921 8117 op 32.231. De vermeerdering valt dus hoofdzakelijk in de periode 1910—1921. Ook bij de posterijen is het aantal vrou wen zeer gestegen van 634 in 1900 op een totaal van 9162, tot 1763 in 1910 op 15.3i8 en 5865 in 1921 op 28.107 totaal. Tenslotte vond de schrijver, dat van de 100 in een beroep werkende personen er ongeveer 8 in overheidsdienst zijn. De loonsverlaging bij het spoorweg personeel. De hoofdbesturen van den Neutralen Bond en den B. A. N. S. hebben zich tot de directie der Nederlandsche Spoorwe gen gewend onder de opmerking, dat bij de behandeling der loonsverlagingsvoor- stellen voor ingang van 1 Januari 1924, door de directie vooropgesteld werd, dat 10 miüioen gulden op de toen geldende personeelsuitgaven moest bezuinigd wor den. Waar nu, blijkens mededeelingen, de personeelsterkte sedert weer aanmerkelijk is verminderd, kan aangenomen worden, dat het bedrag, waarmede de personeels uitgaven, zooals die voor 1923 waren, thans zijn verminderd, verre de toen voor gestelde 10 millioen overschrijdt. Beide hoofdbesturen meenen, dat deze meer. verkegen bezuiniging het personeel ten goede moet komen en vragen, dat tel kens voor een tweede deel resp. in Juli en Otcober a.s. uit te keeren, benevens min stens die som in de nieuwe loonregeling voor 1 Januari 1926 te doen verwerken. Voorts wordt gevraagd deze aangelegen heid nader in een afzonderlijk daartoe te houden conferentie te bespreken. De zakelijke bedrijfsbelasting. De gemeenteraad te 's-Gravenhage heeft met 21 tegen 19 stemmen aangenomen een motieDrooglever Fortuijn om de zakelijke bedrijfsbelasting voor het jaar 1926 niet te heffen. De hitte en de zuigelingen. De directeur van den Amsterdamschen Gem. Geneeskundigen en Gezondheids dienst geeft de volgende behartigenswaar dige wenken De groote hitte kan voor de zuigelingen, die te warm worden gekleed, gevaarlijk worden. Er moet dus voor ge zorgd worden, dat de kamer zoo koel mo gelijk blijft en dat zooveel mogelijk frissche lucht wordt toegelaten.De zuigelingen moe ten zeer luchtig worden gekleed geen gummi-luierbroekjes, geen wollen boven- kleeren, geen lendenluiers, goed afsponzen met frisch water. De kinderen mogen in bed niet te warm worden toegedekt. Op kinderen die geen borstvoeding ge nieten, moet buitengewoon goed worden gelet. Melk bederft in de warmte zeer gauw. Oude melk mag niet worden verstrekt restjes niet worden bewaard. De flesschen moeten zorgvuldig gereinigd en bewaard worden in koel schoon water. Gedurende het warmé jaargetijde is het nog meer noodzakelijk dan anders, dat men de jonggeborenen onder toezicht stelt van o'eskundigen. VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD. Door Burg. en Weth. is nog het volgend voorstel aan den gemeenteraad gedaan Ingevolge artikel 101, lid 9, der Lager Onderwijswet 1920 vergoedt de gemeente indien zij ten behoeve van een of meer openbare scholen vakonderwijzers heeft aangesteld, jaarlijks aan de bijzondere schoolbesturen, die ook vakonderwijzers hebben aangesteld, eenzelfde bedrag per lesuur, als de gemeente voor haar vakon derwijzers heeft uitgegeven. Deze vergoe ding wordt niet voor een grooter aantal lesuren toegekend dan waarvoor aan de naar de onderscheidingen van artikel 3 „lk vind je de moedigste man in de wereld." „Houd op", zei Donald. „Maar dat was de reden niet dat ik je opbelde." „Wat dan „Ik wilde weten of je lust had de vol gende week Maandag ergens heen te gaan. 'r Is de laatste dag van,den zomertijd, dacht je daar aan ]k meen me te herin neren dat je verleden jaar wat terneerge drukt was op dien dag.' „Dat was zoo, maar brie kan je je dat nog herinneren „Dat weet ik niet. Dus als je lust hebt om om ,,'t Is erg lief van je, maar Ben heeft beloofd om met. me naar „Paljas" te gaan." „'Beloofde hij dat O, dan is het goed, daar ben ik blij om. Ik was van plan je voor te stellen om daar samen heen te. gaan, als jij niets anders besloten had." „Ja, hij heeft het juist voorgesteld. Har telijk danlc dat je er aan dacht." „Niet te danken. Ga je morgen rijden in de „Dow" „lk denk het wel." „Ik hoop je te zien. Adieu." „Gegroet". Violet keerde terug van de telefoon met een lachje van plezier, 't Was heusch pret tig geweest Donald te kunnen vertellen van 'Ben's plannetje. „Goede, oude Ben", zeide Donald in zich zelf, toen hij den ontvanger van de telefoon ophing. „Dat is prachtig." Hij stak een cigaret op, viel in een arm stoel neer en stak zijn beenen uit. een mo del van tevredenheid. „Hemel Ik hoop één ding, dat hij het niet vergeten zal." Dat was een ontstellen de gedachte. „Het zekere maar voor het onzekere nemen." Dow Geliefde rij- en wandelplaats van de Londenaars. tweede en vierde lid der L. O. wet, over eenkomstige openbare school in bet onmid dellijk voorafgaande kalenderjaar vak onderwijzers werkzaam zijn geweest. Over 1923 werd voor het vakonderwijs aan school K de eenige openbare school voor gewoon lager onderwijs waaraan zoo danig onderwijs gegeven wordt, per lesuur 2.07 uitgegeven, berekend naar een uit gaaf van ƒ360.36 voor 174 lesuren. Opgemerkt zij nog, dat in genoemd be drag de door de gemeente verschuldigde pensioensbijdragen begrepen zijn. Daar over 1922 aan school K 173 uur vakonder wijs gegeven is, hebben de besturen der bijzondere scholen voor gewoon lager on derwijs over 1923 derhalve recht op een vergoeding van 2.07 per werkelijk gege ven lesuur tot een maximum van 173 uur. Over 1923 werd voor het vakonderwijs aan de openbare U. L. O. schooi per lesuur ƒ3.18 uitgegeven, berekend naar een uit gaaf van ƒ901.25 voor 283*4 lesuren van 60 minuten. Ook in dit bedrag zijn de door de gemeente verschuldigde pensioensbij dragen opgenomen. Daar over 1922 aan de openbare U.L.O.-schooI 255*4 uur vak onderwijs gegeven is, hebben de besturen der bijzondere U.L.Ó.-scholen over Ï923 derhalvfe recht op een vergoeding van ƒ3.18 per werkelijk gegeven lesuur .tot een maximum van 255 */2 uur. In verband met het bovenstaande moeten de vergoedingen als volgt worden bere kend a. school der Vlissingsche Schoolver- eeniging aan de Hendrikstraat. Les gege ven is 169 2/3 uur. De vergoeding bedraagt dus 169 2/3 X 2.07 ƒ351.21. b. Bijzondere school der Vereeniging tot bevordering van Christelijk onderwijs. Les gegeven is 336 uur. De vergoeding be draagt dus 173 X ƒ2.07 ƒ358.11. c. Bijzondere school aan de Kasteelstraat op Gereformeerden grondslag. Les gegeven is 352 uur. De vergoeding bedraagt dus 173 X f 2.07 ƒ358.11. d. Roomsch-Katholieke Meisjesschool aan de Breestraat. Les gegeven is 1035 uur. De vergoeding bedraagt dus 173 X 2.07 ƒ358.11. e. RoomsCh-Katholieke school voor uit gebreid lager onderwijs aan de Glacis- straat. Les gegeven is 31 */2 uur. De vergoe ding bedraagt dus 31 y2 X f 3.18 ƒ100.17. f. Bijzondere school voor Christelijk uit gebreid lager onderwijs aan de Wagenaar- straat. Les gegeven is 200*4 uur. De ver goeding bedraagt dus 200*4 X ƒ3.18 ƒ636.79. Wij hebben derhalve de eer uwen raad voor te stellen de vergoedingen voor het bijzonder vakonderwijs over 1923 te bepa len op de hierboven genoemde bedragen. VLISSINGEN, 26 MEI. Directe belastingen. Bij resolutie van -den minister van finan ciën is, met ingang van 1 September 1925, verplaatst de inspecteur der directe belas tingen, invoerrechten en accijnzen J. W. Roskes van Vlissingen naar Rotterdam en is hij toegevoegd aan het hoofd der inspec tie der directe belastingen aldaar. 'Vlissingen Vooruit. „De Oude Vriendschap". Deze bijeenkomst, die eigenijlk een voortzetting was van de vergadering op 11 Mei 1.1., werd bijgewoond door de ver tegenwoordigers en belangstellenden van de Eiland-buurt, Scheldestraat, Noordstraat, Verkuijl Quakkeiaarstraat, Bellamypark en Nieuwendijk, vereeniging „Koningin Wil li elmina", Roeivëreeniging „Luctor et Emergo", terwijl onderhandelingen gaande waren niet de turirvereenigingen en de vrij willige brandweer. Bovendien deelde een der bestuursleden mee, dat hij zoo goed als zekerheid kon geven voor een viertal an dere deelnemers. De voorzitter, de heer D. L. H. van Hij strekte zij.n hand uit naar de .telefoon en vroeg het nummer. „Spreek ik met Co- vent Garden Kan ik „Stalles"-plaatsen krijgen voor Paljas voor de vóïgeflde week Maandag of een loge Ja, dank u wel dat is goed. Ik zal mijn chèque zenden." Er was niets vreemds in dat Ben verder niet meer sprak over het afgesproken be zoek aan de opera. Dat verwachtte Violet niet van hem. Hij hield niet van herhalin gen en kon het plannen-maken vooruit niet verdragen. Daarenboven, de dagen die volgden had hij het buitengewoon druk en was niet zeer mededeelzaam. Violet zelf bracht het onderwerp ook niet te berde, veel te gelukkig dat hij het voorgesteld had dan dat ze hem wilde prikkelen door erover te spreken. „Je hebt er nog nooit zoo goed en mooi uitgezien", zeide Donald, nadat ze een af stand in galop hadden gereden in het Park, den morgen van den afgesproken dag. „Zoo voel ik me ook", lachte ze, „er is toch één klein voordeeltje in om ouder te worden, dan heeft men nog eens heerlijke jeugdaandoeningen. Als meisje heb je zoo'n gevoel niet." „Waarom praat je over ouder worden „Ik ben drie en dertig." „Nu, wat is dat, ik bén vijf en dertig." „Dan had je eeuwen te voren moeten trouwen." Hij schudde het hoofd. „Je moet het me niet kwalijk nemen dat ik het op dat punt niet met je eens ben." Zij lachte. „Je zoudt een ideaal echtgenoot zijn." „Dank je." Er \yas een zweem van ernst in zijn stem. „Is het al laat vroeg Violet, „ik heb om twaalf uur afgesproken bij Lucille te zijn, om mijn japon te passen, die ik aan wil hebben." Raalte, opende de bijeenkomst met een woord van welkom en gaf uiting aan de voldaanheid van het bestuur van „Vlissin gen'Vooruit", dat reeds zoovelen het goede voorbeeld hadden gegeven zich aan te slui ten bij het plan, dat nogmaals van de be stuurstafel werd uiteengezet. Dezen avofid zou nu beslóten worden of er doorgewerkt kan worden, hetgeen blijkens de antwoor den, die de aanwezige vertegenwoordigers gaven, het geval is. Sommigen gaven zelfs reeds aan, waarmee zou uitgekomen wor den, maar, waar dan de nieuwigheid er af is, vermelden we dat liever niet. Ook werd de vraag gesteld of de vereeniging het initi atief zou nemen of „Vlissingen Vooruit" een plan aan de hand zou doen, waarop de voorzifter zeide, dat ieder vrij was rit ie komen met wat men wilde. Desgèwenscht zou men artistieke hulp en voorlichting kunnen verkrijgen van den heer Jacobs, die zich daartoe bereid had verklaard. Een der aanwezigen vroeg of een roei- wedstrijd in.de morgenuren niet mogelijk zou zijn, over welk plan geruimen tijd werd gediscussieerd, tótdat de voorzitter deze beraadslagingen deed beëindigen door de opmerking, dat men dit beter in de commissies met elkaar kon overleggen, ter wijl men nu slechts de algemeene, groote voorbereiding aan 't treffen was. Een ander sprak er zijn verwondering over uit, dat zoo weinig menschen van „de Schelde" en „Zeeland" aanwezig waren, waarop een der bestuursleden antwoordde dat velen, die toch harde werkers zijn, niet graag naar een vergadering komen, terwijl de voorzitter er op wijst, dat velen meege daan hebben aan de bijdragen öm een ge denksteen of iets dergelijks voor „de Schel de" te kunnen plaatsen. Een andere aan wezige zou het jammer vinden, indien de optocht mislukte en opperde daarom het plan van een groot festival. Waar uit de vergadering bleek, dat het plan geen mis lukking kon zijn het Eiland zei o.a„ dat het niet onmogelijk was, dat deze deelen der stad met twee nummers zouden uitko men én bovendien een festival niet te gelijk kan gegeven worden met andere feestelijkheden, zonden schade voor beide 5 maanden.ongeveer te voren nioet aange vraagd worden en dit jaar ook een festival in Domburg wordt gehouden, meende de voorzitter, dat in deze richting nu niet ge werkt moet worden. Naar aanleiding dezer discussies deelde *de heer Van Raalte mee. dat het plan be staat het vuurwerk op de Zeehondenwerf. dus in de stad te doen ontsteken. Ook zal hij, nu de plannen vastheid krijgen, nog eens spreken over vrijaf van wérk. Nadat een der bestuursleden, gedrongen door de zich vaag uitsprekende vrees, en door som mige uitingen van aanwezigen, verklaard heeft, dat men uit zal moeten gaan van de gedachte, dat de optocht ook over het Eiland zal gaan, wordt in principe besloten dat er een roei wedstrijd zal zijn, zóodat de feestelijkheden zullen bestaan uit reveille, roei wedstrijd, optocht, vuurwerk, aange vuld door concerten en (of) rondgangen met muziek. De heer Vis uit zijn vrees dat de kinder feesten. die het Eiland wil organiseeren, in het gedrang zullen komen, waar tegenover de voorzitter opmerkte, dat het Maandag volgende op den huldigingsdag der „Schel de" Koninginnejaardag is en nog wel een kroonjaar. Ook werd nog gediscussieerd over het plan van een tentoonstelling, wat echter voor dit jaar wordt verworpen, waar toch, blijkens een ingekomen brief van de win- keliersvereeniging „Ons Belang", in de feestweek een etalage-wedstrijd zal worden gehouden, waarvan de beoordeeling aan het publiek zal worden opgedragen, dat door het uitbrengen van zijn stem mee zal kunnen doen aan een wedstrijd. De deskundige uit de Noordstraat ver zoekt er op te wijzen, dat de wagens, door de hoogte der draden van het electrisch net niet hooger mogen zijn dan 4 a 4*4 meter boven den grond. Een der aanwezigen wijst op de reciame, die gemaakt moet worden en de voorzitter verzoekt ons mede te deelen, dat besturen van buurtcommissies (bestaande of nog te vormen), die niet vertegenwoordigd waren „Een nieuwe japon „Ja, een beelden ge." Zij beschreef de japon. Hij had verstand van vrouwenldee- ren. De meest essentieele mannen hébben dat. „ïk weet eigenlijk niet waarom, maar ik maak er een heel feestje van vanavond." „Prachtig. Waar ga je dineeren „Thuis. De opera begint zoo vroeg, en ik haat een leeg restaurant, lk heb een speciaal menu besteld." ,,'t Is bijna twaalf uur", zeide Donald, „als je hier soms af wilt stappen en een taxi wilt hebben, zal ik het paard naar den stal brengen." „Vindt je het niet lastig „Heelemaal niet." „Wat ben je toch een ridder", zeide zij. Een paar minuten later scheidden ze. „Tot ziens." „Een prettige avond", zeide hij. Violet had dien avond een langen tijd r.oodig om zich te kleeden maar het resul taat loonde de moeite. Het diner was op kwart over zeven gesteld, maar vijf minuten over zeven was Ben nog niet thuis. „Ik hoop dat hij niet zoo laat zal komen", zeide Violet tot zich zelf. En op hetzelfde oogenblik hoorde ze den huissleutel in de deur steken, en liep zij naar het portaal hem tegemoet. Hij kwam langzaam de trap op met afwezigen blik. „Dag liefje", zeide hij. 't Was zijn gewo ne groet. „Je zult je moeten haasten", zeide Violet. „In tien minuten zal het diner klaar zijn." „Waarom Is het vroeger vanavond „ja, kwart over zeven, dat heb ik je gezegd." JJij nam zijn horloge en bestudeerde het. „O, ja Ja, ik herinner het me nu. je hebt het gezegd. Hm 1 nu, dan wil ik er geèn verandering in brengen." „Ben 1" „Ik ben nogal móe een drukke dag als gevolg van de warmte of van over spanning voorkomt men door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten. Buisje 75 cent. (Ingez. Mededeeling.) op deze vergadering, verzocht worden als nog, uiterlijk binnen 14 dagen, hun afge vaardigde (n) op te geven aan den secre- xaris van „Vlissingen Vooruit", den heer Quasters, Coosje Buskenstraat, om opgeno men te worden in de commissie, die zich oezen avond met het bestuur dezer veree niging heeft gevormd. Vlissingsche Reddingsbrigade. Vanwege de Vlissingsche Reddingsbri gade zijn en worden op verschillende plaat sen in onze gemeente reddingshaken aan gebracht Deze haken, welke rood-wit zijn geverfd en daardoor zeer goed in het oog loopen, 2ijn 6 a 7 meter lang en zijn aan het eind cirkelvormig. Het doel van dit zeer eenvou dig en praktisch voor een ieder gemakke lijk te hanteeren hulpmiddel, behoeft niet nader te worden aangetoond. Immers die nen de haken om te water gevallen perso nen daaruit te halen. Ze zijn aangebracht op plaatsen waar reeds meerdere malen kinderen te water zijn geraakt en waar de kans nog steeds bestaat, aangezien daar voortdurend kin deren spelen. Het groote nut van deze voorwerpen zal ieder duidelijk zijn en doen wij dan ook een beroep op ouders en onderwijzers(essen) om de kinderen hierop te wijzen en hun vooral onder het oog te brengen, dat be doelde haken geen speelgoed zijn. Een van de reddingshaken werd nl. en kele uren nadat hij was opgehangen, als hengelstok gebruikt door jongis én kwam daarover reeds een klacht bij de politie. In Haarlem, waar eveneens een aantal van dergelijke haken aan bruggen enz. zijn bevestigd, viel eenige jaren geleden 's avonds een kind te water. Een daar passeerend heer, die wist dat op eenige nieters afstand aan de brug een haak hing, kwam op die plaats gekomen tot de ontdek king dat de haak verdwenen was en isjiet kind jammerlijk verdronken. Den anderen morgen hing de haak weer op zijn plaats. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat een buurtbewoner hem had ge bruikt als... drooglijn voor de wasch. Na dien tijd had men in Haarlem geen klachten meer over het wegnemen van reddings haken. Van harte hopen wij dat Vlissingen een dergelijke les niet noodig heeft. Amerikaansche touristen. Met de mailboot „Oranje Nassau" zal morgenmiddag een gezelschap ^an 315 Amerikanen aankomen, dat met een extra- trein om 5 uur naar Amsterdam zal ver trekken. Daarna gaat het gezelschap met een extra-trein van Amsterdam via Esschen naar Antwerpen. Rijwielplaatjes. Er is bij de politie weer aangifte ingeko men van diefstal van een rijwielplaatje van een fiets. Het is dus wel geraden dat fiet sers de noodige aandacht aan hun karretjes schenken, dat de rijwielplaatjes niet ge stolen kunnen worden. Aanrijding. In de Walstraat op den hoek van de Wagenaarstraat had een aanrijding plaats tusschen een auto en een wielrijder, tenge volge van een verkeerde manoeuvre van den laatste. Het rijwiel bekwam belangrijke schade. Snel recht Een heer die werd aangeblaft door een hond, gaf dit dier een slag met zijn wan delstok, waardoor het eénïgszins werd ver wond. De eigenaresse van den hond was over deze 'snelle a'fdoeling van zaken hiet gediend en beklaagde zich bij de politie. Aan deze bleek dat deze hond reeds tégen meer personen was uitgeschoten en de af- gehad." Violet schonk hem een glaasje whiskey- soda in, zijn onveranderlijke versterking wanneer hij thuis kwam. 't Gaf haar gele genheid haar gezicht te verbergen. O, ze ker, zeker, had hij het niet vergeten Na tuurlijk niet hij zou na het diner zich vlug kleeden. In geeuwend stilzwijgen le digde hij zijn glas. „Ik vertelde je al over het Selincourt- geval hè „O ja, dat weet ik." Dan, als was het een plotselinge ingeving „Vindt je mijn nieuwe japon mooi Hij was van plan te antwoorden, maar het diner werd aangekondigd en toen ging zijn antwoord verloren. Zeker, hij sprak wel aan tafel sprak nogal veel maar het gaan naar de opera roerde hij niet aan. „Wat een smakelijke schotels/van daag", zeide hij. Violet knikte. Zij nam geen erg werk zaam deel in de conversatie. Oproerige ge voelens van kwalijk nemen hielden de woorden achter haar lippen besloten. Ben merkte haar stilzwijgen nauwel.jks op. De champagne had zijn tong losgemaakt, en hij praatte vroolijk over ambtsaangelegen heden. Een grapje over een getuige en een nogal scherpe woordenwisseling die hij met den rechter gehad had. Dat waren grappige verhalen. Op het eind viel Violet hem in de rede. „Zou het niet beter zijn als je je nu ging verkleeden zeide zij. Hij fronste het voorhoofd. „Waar is dat ter wereld noodig voor Ik zal me vanavond niet verkleeden, dat is praktischer, ik heb nog te werken, en dat zal me wel een uurtje bezighouden." 1 (Wordt vervólgd.)

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1