INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN Doorzitten Burgerlijke Stand ADVER 15e pr. J. v. d. Weele 16e pr. J. van Loe- nen 17e pr. C. Janisse 18e en 25e pr. J. Eiff 19e pr. L. Huibrechtsen 20e en 40e pr. J. van Wezel 21e, 29e, 30e en 35e pr. A. van de Plassche 22e pr. M. C. de Buck; 24e pr. J. Stroo 26e pr. J. Kortenbout 27e pr. J. v. d. Bergen 28e, 33e en 39e pr. J. C. van Beers 36e pr. gebr. Kort; 37e pr. J. Loekemeijer 38e pr. W. Huiszoon. Volgende wedvlucht van Noyon (Frank rijk). Dit belooft een mooie vlucht te wor den, daar dan verschillende speciale- en eereprijzen worden vervlogen. Wij zullen den uitslag hiervan zoo spoedig mogelijk vermelden. MARINE EN LEGER Oudstaanwezend zeeofficier te Viissingen. Bij Kon. besluit ris met 5 Juni 4925 de kapitein ter zee J. Tissot van Patot eervol ontheven van de betrekking van oudstaan wezend zee-officier te Viissingen en de ka pitein ter zee W. Lam belast met boven genoemde betrekking. Als commandant van Hr. Ms. pantser boot „Friso' te Viissingen is opgetreden de luitenant ter zee le klasse J. A. Sonnenberg, afgetreden commandant van Hr. Ms. „Gruno". Bij beschikking van den minister van ma rine is de luitenant ter zee der 2e klasse A. J. H. baron van Lynden den 25sten Mei a.s. geplaatst aan boó'rd van Hr. Ms. wacht schip te Willemsoord is de officier van gezondheid der le klasse E. P. Hartlieb den 3den Juni a.s. geplaatst aan boord van Hr. Ms. „Tromp". Blijkens bij het departement van marine ingekomen telegrafisch bericht zijn de pant serschepen „Tromp" en „Heemskerck", on der bevel van den kapitein ter zee C. Aron- stein gisteren te Brest aangekomen. De luitenant ter zee 2e klasse J. F. N. Tuijbens is ter beschikking gesteld en be stemd voor den dienst in Oost-Indië. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven Mijnheer de Redacteur, Mag ik naar aanleiding van het ingezon den stuk van J. Dekker, straatmaker aan de gemeente hier ter stede, van 1.1. Dec. 1924 en die toen dit standpunt heeft inge nomen, dat hem als straatmaker toekomt tegels in het zand te leggen en niet een metselaar, daar gaan wij niet verder op in omdat wij ander metselwerk op het oog hebben. Maar wij meenen ook dat wij als metselaars der gemeente hier ter plaatse en bekend staande als goed geschoolde vaklui, die alle voorkomende werkzaamhe den kunnen verrichten en dat ook in de historie bewezen hebben en hun plicht zoo trouw mogelijk vervuld hebben, dit standpunt in te mogen nemen, dat een straatmaker niet toekomt metselwerk te verrichten, zooals wij zoo menigmaal tot ons leedwezen moeten aanschouwen. Wij meenen dit langs denzelfden weg als Dekker onder de aandacht te mogen bren gen. Met dank voor de mij verleende plaatsruimte. J. DE R1JCKE, gemeente-metselaar. DE BELGISCHE REGEERINGS- VERKLARTNG. De nieuwe Belgische minister-president Vandevijvere heeft Woensdag in de Kamer de regeeringsverklaring afgelegd, welke verklaring door de katholieke afgevaardig den werd toegejuicht. De liberale afgevaardigde Marx ver klaarde, dat de liberalen aan de regeering niet hun vertrouwen kunnen schenken. Hij stelde de volgende motie voor De Kamer, overwegende dat het kabinet, dat zich aan haar voorstelt, door zijn samenstelling niet bevoegd schijnt de moeilijkheden der par lementaire situatie op te lossen, verklaart, haar vertrouwen niet te kunnen schenken aan de regeering. De socialist Vanderveide verklaarde, dat de regeering niet de democratische meer derheid vertegenwoordigt, welke in de Ka mer bestaat. De socialisten zouden dus te gen het kabnet stemmen. De fronter Van Severen stelde eveneens een mote van wantrouwen in de regeering voor. Over deze moties wordt heden gestemd. Het is zeker dat het kabinetVandevijvere zal vallen. Een 22-jarige jongeman te Leeuwar den is bij het zwemmen verdronken. Te Apeldoorn is bij het zwemmen in het Ka naal een 18-jarige jongeling verdronken. Te Holterbroek bij Eibergen is een 2-jarig kind in een onbewaakt oogenblik in een tobbe met water gevallen en verdronken. Onder Unterp is een 2-jarig knaapje ver dronken. Woensdagavond wilde een ex peditieknecht op de Regentessebrug te Rot terdam op zijn fiets tusschen twee motor wagens van de tram doorrijden, even voor dat die wagens elkander passeerden. De kreeg van" een van de tramwagens een stoot en sloeg met zijn fiets tegen de straat. Zijn schedelhuid werd gedeeltelijk openge scheurd. De man is in het ziekenhuis opge nomen. - Een ongekend hevig onweer. Een der geweldigste onwè- ders, die ooit boven Antwerpen woedden, is Dinsdagavond kwart na 6 uur losgebro ken, waaromtrent het „Hbld. van Antw." het volgende meldt Den ganschen dag was de hitte ondrage lijk en van af 5 uur in den namiddag werd men gewaar dat het onweer in aantocht was. Het heeft in geweld en hevigheid alle records geslagen en de donderslagen ga ven den indruk alsof de luchtartillerie met dikke Bertha's werkte. De bliksemflitsen doorkliefden zonder ophouden het vaal- grauwe zwerk en de donderslagen ratelden om zoo te zeggen onophoudelijk. Telkenmale wanneer men dacht dat het ging afdrijven kwam het onweer heviger, geweldiger dan ooit terug. Tot tweemaal toe werden de draden van het telefoontoestel in ons bureel en werd een onzer zetmachines op het werkhuis door den electrischen stroom getroffen, hoorden wij als een knip en zagen wij blauwe vonken er uit slaan. Dit onweer ging gepaard met zware re genbuien, echte stortvlagen, die stroomen waters deden neervallen. Begonnen om kwart na 6 uur was het om kwart na 7 uur nog even duister als een uur te voren en was er maar geen einde aan dit onweer te bespeuren. Zou ditmaal het einde der ongewone hitte-periode zijn gekomen Ziedaar acht dagen dat wij voor dit seizoen een hitte beleven die buitengewoon mag genoemd worden en die sommige dagen den thermo meter tot 30° deed klimmen. Herhaaldelijk trachtte een onweer die hittegolf te breken, zooals nog het geval was in den nacht van Maandag op Dinsdag, wanneer er ook een hevig onweer boven onze stad heeft ge woed. Maar die hevigheid was niets in ver gelijking met het geweld van het onweer van Dinsdagavond, dat overigens vlak bo ven de stad losbrak en waarlijk angstwek kend mocht heeten. Zelfs zij die geen schrik meer voor onweer voelen, .kwamen ditmaal leelijk onder d.en indruk ervan. Rond half 8 scheen het onweer af te drijven alhoewel de lucht nog ongemeen duister bleef doch de donderslagen rommelden nu meer verwijderd en men dierf eindelijk een voet buiten zetten. Meer dan een uur heeft dat lielsch weer angst en schrik in vele huizen verspreid. Ook in Engeland is het noodweer ge weest. De bliksem sloeg op verschillende plaatsen in en beschadigde een aantal hui zen. Te South Shields werd een man ge dood en twee andere personen gewond,ter wijl nabij Brighton na het onweer 27 scha pen dood in een weide werden gevonden. Dover heeft het ergste onweer sedert vele jaren gehad en er hing een dichte mist over het kanaal, die aldaar en tevens te Southampton den kanaaldienst vertraagde. In een der landbouwdistricten van Ghe- shire werden graanvelden, wegen en sporttereinen t door een wolkbreuk over stroomd. De stortregen was ook bijzonder erg in het graafschap Lincoln. Te Lowe stoft liep tijdens den storm de reddingsboot uit om de bemanning van enkele visschers- schuiten in veiligheid te brengen. Woensdag zijn te Antwerpen drie gevaarlijke inbrekers, afkomstig uit Ant werpen en omgeivng, aangehouden, die zich o.a. schuldig hebben gemaakt aan den brandkastdiefstal te Eindhoven en de po ging tot diefstal in 's-Hertogenbosch. De dieven loochenden, doch bij laatstge noemd feit, was een der individuen door een waakhond in den rug gebeten en bij on derzoek aan den lijve heeft men in den rug van een der aangehoudenen een honden beet gevonden. Een treurig voorvai, dat een droevig licht werpt op zekere moderne zeden, heeft zich te Parijs afgespeeld. De 18-jarige Marcel Beaumont noodigde een zekere Marie Lenay in een danshuis in de Rue Saint Foy ten dans. Beaumont trapte on der het dansen de jongedame op lompe wijze op de teenen. Mademoiselle Lenay danste voort, doch opnieuw, ditmaal met zijn volle gewicht, kwam de jongen op de teenen van het meisje neer en maakte ten overvloede nog een grap met het geval, daarbij luide lachend. Mile Lenay greep nu een groot mes en plonste dit in liet lichaam van haar partner. Het mes doorboorde den maagwand van haar slachtoffer. De jonge man ligt nu in hopeloozen toestand in het ziekenhuis, terwijl mile Lenay gearres teerd is. In de Fifth Avenue* een der prach tigste straten van New-York, zijn op klaar lichten dag de passagiers van een autobus uitgeplunderd door een viertal gewapende roovers. Het viertal was op een drukken hoek ingestapt en op 'n gegeven oogenblik trok zij de revolvers en hielden den con ducteurs en de passagiers in bedwang. De schrik had de menschen zoo aangegrepen, dat zij geen kreet konden uiten. Zoo slaag den de roovers er gemakkelijk in Ifun zak ken leeg te halen. Toen de roovers den bus verlieten, stopte de conducteur. Maar voor dat de gewapende maqht gewaarschuwd was, hadden de roovers reeds een goed heenkomen gezocht. Een andere autobandiet William Carroli, die er zijn werk van maakt, luxe-auto's te stelen, liep in de val. Hij had een groote auto bemachtigd, die hij' met een 90 K.M. vaart door het drukke gewoel van Broad way poogde te sturen. Hij overreed een vrouw en reed 4 kleine auto's aan in zijn poging om aan de politie, die hem met een motorfiets op de hielen zat, te ontkomen. Caroll werd tenslotte gearresteerd. Een modegril. Als laatste nieuwtje op modegebied annonceert de „Manufacturier" geklerud zijden bedde- goed. De zijdestof-fabrikanten vervaardigen ill. naadloQze beddelakens van 1.90 M. en 2.20 M. breede crêpe-de-chine in helle kleuren. Men zegt, dat ze in 30 verschillen de nuances worden gebracht Het beddegoed kan voortaan dus geko zen worden in harmonie met behang en meubelstoffen. Dan moet weer de pyama, het mutsje, de creme en de poudre in over eenstemming zijn met het crêpe-de-chine- laken. Ten slotte behoort er een lampe kapje bij in een tint om al deze kleuren op hun voordeeligst te belichten en Madame kan rustig gaan slapen, in het besef nóg mooier dan een plaatje te zijn f DE OLYMPIADE. AMSTERDAM (V. D.) Naar wij verne men zal aan de algemeene vergadering van den Nederl. Bond van Koffiehuis- en Res tauranthouders en Slijters worden voorge steld tot een bedrag van 5000 deel te ne men in het garantiefonds voor de Olympi sche spelen. EEN TRAGISCH ONGEVAL. AMSTERDAM. (V. D.) Gisterenmorgen te ongeveer 10 uur heeft op den Amstel terhoogte van Ouder Amstel een tragisch ongeval plaats gehad, waarbij drie nien- schenlevens verloren zijn gegaan. Toen een motorboot, waarin 12 perso nen zaten, van Amsterdam naar Ouderkerk voer, kwam van uit de richting van de hoofdstad een groote sleep motorbooten, waarop zich een groot aantal personen be vond. Op een gegeven oogenblik, sommi ge ooggetuigen zeggen, door een verkeer de zwenking van beide booten, anderen weer door het feit, dat de motor-sleepboot zich in verkeerd vaarwater zou hebben be vonden, werd de kleine boot door de bij Wielrijders en een door de Zon ver schroeide Huid, Schrijnen en Smetten, ver zacht en geneest men met Purol. Doos 30 ct. (Ingez. Mededeeling.^ groote overvaren. Het vaartuig zonk on middellijk en alle inzittenden geraakten te water. Slechts één van de twaalf kon zwemmen en wist, behalve zichzelf, ook' nog een ander persoon te redden. Van alle kanten kwamen vaartuigen te hulp en in korten tijd werden 9 drenkelingen aan wal gebracht. Eén van hen was reeds gezon ken, doch kon met een dreg worden opge haald, waarna met succes kunstmatige ademhaling werd toegepast. Er verdwenen evenwel drie personen in de diepte en eerst na drie kwartier dreggen werden de 54- jarige mevr. G. van de Wetering en haar 28-jarige dochter mej. J. A. van de Wete ring dood opgehaald. Eenige uren later werd het lijk van den 18-jarigen jongeman Hendrik Verloop opgedregd. Een der geredden moest naar een der ziekenhuizen ter verpleging worden ver voerd. De 3 lijken werden naar het lijkenhuis van Zorgvliet overgebracht. Het gezonken bootje is later gelicht. De burgemeester van Ouder-AmsteJ leidde het reddingswerk. De schipper van de motor-sleepboot is in arrest gesteld. De justitie stelt een onder zoek in. De toestand van mej. M., die gisteren bij het ongeval met het overvaren motorbootje op den Amstel bewusteloos uit het water is opgehaald, is bevredigend. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van hedenmiddag 22 Mei. 1000 No. 11771 12347 13160 400 No. 6021 11226 13639 13684 17482 200 No. 3915 4939 10259 18569 100 No. 647 1197 7321 18593 EEN GEHEIME DISTILLEERDERIJ. HOORN. (V. D.) Door commiezen der belastingen is alhier een geheime distil leerderij ontdekt. DE BRAND IN DE VENEN. NlEUW-AMSTERDAM. (V.D.) De bran den in de venen zijn nu zoo goed als be dwongen. De branden worden gebluscht en er is thans geen gevaar meer te duch ten. Verschillende brandspuiten rukken dan ook in. De wind is afgenomen en van vuur in den omtrek is niets meer te zien. LIJK GEVONDEN. ROTTERDAM. (V. D.) Gisterenavond is het in ver gevorderden staat van ontbin ding verkeerende lijk gevonden van den metaalarbeider A Z., die op 18 Februari jl. met de „Johanna Marijke" op de Maas werd overvaren en daarbij verdronk. Door het vinden van dit lijk zijn nu alle 6 daar bij om gekomen personen gevonden. EEN AUTO OVER DEN KOP- GESLAGEN. AMSTERDAM. (V. D.) In den vroegen morgen van Hemelvaartsdag is op den Muiderstraatweg een luxe-auto, tengevolge van een aanrijding over den kop geslagen en in een sloot terecht gekomen. In een auto, toebehoorende aan den heer Schelle- baart, bevonden zich met dezen heer, die aan het stuur zat, 5 jonge menschen. Ko mende uit Amsterdam reed de wagen om streeks half negen op den Muider straat weg onder Muiden, toen een andere auto links passeerde. De passeerende wagen kwam in aanraking met de auto van den heer Schellebaart. waardoor deze het stuur kwijt raakte niet het gevolg dat zijii auto over den kop sloeg en rechts van den weg in de sloot terecht kwam. Alle zes inzitten den vielen te water en enkele hunner kon den met veel moeite gered worden. Alle 6 slachtoffers die hevig geschrok ken waren, werden daarop opgenomen in de auto waardoor het ongeluk had plaats gehad. Zij werden naar het Burgerzieken- Iinis vervoerd, waar zij verbonden werden. Allen konden toen naar huis terugkeeren. De te water geraakte auto is later op het droge gebracht. Tegen den bestuurder van den wagen welke aanreed zal een strafver volging worden ingesteld. EEN VECHTPARTIJ. AMSTERDAM. (V. D.) In een café op den Zeedijk heeft gisternmiddag omstreeks 2 uur een vechtpartij plaats gehad tusschen een getrouwd paar, dat in één der zijstra ten van den Zeedijk woont. De vrouw zat met andere mannen in een café en daarte gen had haar man bezwaren. Hij bracht met een mes de vrouw eenige steken toe in de zijde en de beide armen. De vrouw werd naar het Binnengasthuis vervoerd. Haar toestand was gisterenavond bevredi gend. De dader is gearresteerd. INSLUIPERS OP KLAARLICHTEN DAG. AMSTERDAM. (V. D.) Toen de heer A. Al. Vlenteric, machinist op de groote vaart, die de tweede verdieping van het perceel De Clerqstraat 97 bewoont, gisterenmiddag omstreeks vier uur thuiskwam, ontmoette hij iemand op de trap, komende van de derde verdieping. Wetende, dat de bewo ners van de bovenste verdieping niet thuis waren, kieeg de heer V. argwaan en vroeg den man, wat hij daarboven doer moest. De man zeide dat hij aan de be woners van de derde verdieping een be zoek had gebracht. „Wie ben jij dan vroeg de heer V. De man zeide daarop, dat zijn fiets voor de straatdeur stond en dat in zijn feitstaschje zijn naamkaartjes waren. Beneden gekomen sprong de man op zijn fiets en rende daarop weg. De heer V. zette den vluchteling achterna en op het geroep „Houdt den dief namen veile buurtbewoners aan de achtervolging deel. In de Van Alphenstraat werd de man staande gehouden en van de fiets afgetrok ken Door burgers werd hij vervolgens naar het politiebureau Raampoort gebracht waar hij gefouilleerd werd. Daarbij bleek, dat een goede vangst was gedaan. Op klaarlichten dag was de man de woning op de derde verdieping van het perceel De Clerqstraat 97 binnengeslopen. De insluiper had verschillende gouden en zilveren siera den medegenomen, die op hem bevondn werden, evenals een bedrag van 300 en een 20-tal sleutels. Dank zij het moedig ingrijpen van den heer V. kon deze insluiper achter slot en grendel worden gezet. DE STRIJD IN MAROKKO. PARIJS (V. D.) De Fransche troepen zijn overgegaan tot het offensief om de Riffs in Marokko terug te drijven. De troe pen hebben een aanval geopend op Kaoe- batz, in welke richting zich de Riffs hebben geconcentreerd. Het verluidt, dat met de regeering te Madrid besprekingen gevoerd worden over een gemeenschappelijke mili taire actie tegen de Riffs. LONDEN (V. D.) De correspondent van de „Times" te Tanger seintUit berichten die mij heden uit Etouan bereiken zal blij ken dat de Spaansche militaire autoriteiten op instructies uit Madrid wachten om alle vijandelijkheden tusschen de Spaansche strijdkrachten met de vereenigde Riffs en de Jaballa-troepen te staken en een wapen stilstand aan te gaan. Voorgesteld wordt gedurende den wapenstilstand onderhande lingen te voeren over een definitieve over eenkomst. Het schijnt dat er alleen over eenstemming bestaat tot een wapenstil stand te komen op de volgende voorwaar den lo. staking van alle vijandelijkheden 2o. geen verandering in de positie der Spaansche troepen 3o. opening van neu trale markten op 3 of meer plaatsen nabij de Spaansche linie. EEN VERKLARING VAN MUSSOLINI. BERLIJN. (V. D.) In den Italiaanschen Senaat verklaarde Mussolini, dat Italië de toetreding van Duitschland tpt den Volken bond zal toejuichen, waarbij aan Duitsch land een zetel in den Raad zal moeten wor den ingeruimd. Mussolini verzette zich te gen elk garantiepact tusschen drie en niet tusschen minstens vijf mogendheden. Eveneens verzette hij zich tegen de fu sieplannen tusschen Duitschland en Oos tenrijk. ONDERZEEBOOTEN VOOR TURKIJE. LONDEN. (V. D.) De „Times" meldt uit Konstantinopel, dat de Turksche regeerihg bij de Feijenoord-maatschappij te Rotter dam een opdracht heeft geplaatst voor den bouw van twee onderzeeërs. DE VLUCHT NAAR DE NOORDPOOL. BERLIJN (V. D.) Naar de „Voss. Zei- tung" uit Kingsby verneemt, is Amundsen op 20 Mei uit deze plaats Vertrokken en is hij waarschijnlijk reeds aan de Noordpool geland. De meteorologen verklaarden Maandag dat de omstandigheden gun stig waren. Amundsen besloot derhalve te starten. Het bericht van de start werd ech ter geheim gehouden, totdat de vlucht aan gevangen was. De start vond plaats onder ideale omstandigheden. De vliegers zijn waarschijnlijk reeds aan de Noordpool ge land of mogelijk reeds op den terugtocht. VLIEGENIERS DOODGEVALLEN. LONDEN. (V. D.) Uit Bombay wordt geseind dat bij Sialkott een militair vlieg tuig is neergestort. De bestuurder en de waarnemer werden gedood. BOSCHBRANDEN. LONDEN. (V. D.) De „Times" meldt uit Toronto In N.-W. Ontario hebben gedu rende eenige weken groote boschbrandén gewoed. In de Slate-rivier en Kakabeka Falls-districten is de schade zeer groot. In het Hymers-district zijn vele boerderijen en buitenverblijven vernield In Strange al leen 30 gebouwen. Het dorp Young, .30 mijl van 'Ford William, is totaal verwoest. Vliegtuigen van het Ford-departement vliegen boven de steden waar branden woeden en verleenen goede assistentie voor het blusschen van den brand. Gedu rende eenige weken heeft het in Altona niet geregend. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 24 MEI 1925. Ned. Herv. Kerk. Geen. opgaaf ontvangen. Maandagavond 25 Mei. Ned. Herv. Ver. „Schrift en Belijdenis". (Militair Tehuis) 8 uur Ds. O. J. VAN ROOTSELAAR. Ned. Hedv. Pred. te Bergschenhoek. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur Dr. A. KUYPER Jr. van Rotterdam. 5.30 uur Dr. A. KUYPER Jr. Christ. Geref. Kerk. 9.30 uur Ds. A. GRUPPEN. 5 uur Ds. A. GRUPPEN. Evang. Luth. Kerk. 10 uur Ds. J. N. BIEGER Vrijzinnig Hervormden. 10.30 uur Ds. W. J. WEGERIF, Rem. Pred. te Dordrecht. Gereformeerde Gemeente. (Glacisstraat). 9.30 uur Leeskerk 2 uui Leeskerk. 6 uurLeeskerk. SOUBURG. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. A. GRAVES VAN WILLENS- WAARD. 2 uur Geen dienst. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur Ds. G. B. WüRTH 2 uur Ds. G. B., WüRTH. KOUDEKERKE. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. R. TEN KATE. 2 uur Ds. C. SUNDERMEIJER, van Ritthem. RITTHEM. 9.30 uur Ds. C. SUNDERMEIJER. 2 uur Geen dienst. 'T ZAND. 10 uur Ds. W. REUS, van Westkapelle. 6 uur Ds. R. TEN KATE. VLISS1NGEN van 14—20 Mei 1925. ONDERTROUWD: I. de Jonge, 24 j. en W. J. Kuijs, 20 j. P. Boogaard, 26 j. en C. iP. Goedhart, 26 j. E. de Smit, 22 j. en A. C. Minatta, 26 j. K. 'Brandos, 23 j. en A. C. van Gessel, 28 j. F. Tuinder, 35 j. en E. J. Machgeels, 20 j H. Schot, 52 j. en M. J. Fruijtier, 43 j. GETROUWD: J. j. Meijboom, 26 j. en M. Geelhoed, 24 j. A. Jongepier, 25 j. en G. Bieze, 24 j. P. J. B. Dierikx, 22 j. en B. C. Scheers, 25 j. L. J. Florusse, 26 j. en S. C. R. 25 780 1235 1919 2505 3191 3998 4722 5485 6152 6861 7784 9050 9850 10089 10519 11343 11708 12563 12996 13634 14284 15084 16749 17235 18381 19119 19786 20526 159 815 1309 1920 2576 3445 4021 4791 5564 6192 7073 211 272 821 1112 1384 1564 2218 2383 2607 2637 TAATSLOTERlj, 5e Klasse 3e Lijst. Trekking van 20 Mei 1905 PRIJZEN VAN f 70. 308 534 70, H39 1179 1752 1812 187? 2408 2445 S 2810 2834 lino 3464 3562 3687 3699 S 4032 4103 4518 4611 S3 4868 4886 4900 5096 S 5602 5642 5654 5739 6225 6252 6461 6526 X 7242 7243 7424 7551 X 8072 8385 8671 S713 8898 2 9077 9100 9154 9534 9576 X 9865 9869 9873 9891 10043 10205 10220 10247 10338 10399 lX 10572 10998 11033 11133 11299 nii 11391 11395 11466 11488 11584 1 finl 11846 11872 12101 12127 1233012548 12634 12645 12660 12717 12882 1798, 13312 13338 13461 13469 13494 nw, 13796 13826 13868 14087 14101 141» 14417 14497 14614 14867 14907 14« 15310 15697 15780 16382 16431 16fim 16906 16934 17039 17094 1721017988 17417 17477 17654 17858 1796718118 18556 18722 18881 18941 19004 lflni 19182 19322 19370 19385 19567 lPfiaJ 19874 20139 20228 20326 20384 20498 20639 20668 20686 20826 20991 10 stuks tö'/2 a 1954 a 1V2 ct- rabarber 4 29 a 47 ct., cjpspinazie bloemkool aardbeien sla V/2 a 1 /2 ct., beiden selderie /2 c a 10 ct. ti alles per 1 a 2 ct. a 288 c ct. per 55 3/2 19118 2 483 884 1177 1440 1811 2114 2393 2726 3032 3364 3978 4300 4465 4748 5159 5435 5652 5859 6137 6492 6755 6978 7252 7441 7720 8177 8333 8997 9359 9750 10242 10400 10630 11115 11412 11639 12099 12320 12667 12913 13168 13390 13745 14000 14270 14541 14962 15179 15387 15587 15704 15979 16283 16560 16756 17064 17404 17644 17972 18136 18323 18486 18686 19044 19505 19930 20132 20554 20929 367 361 77 8 1079 1379 1394 I 1604 1623 1988 2097 NIETEN. 121 171 287 336 527 660 664 678 1030 1034 104S 1059 1193 1245 1338 1361 1449 1539 1565 1593 1862 1863 1930 1951 2116 2177 2231 2261 2354 2475 2535 2600 2640 2681 2780 2804 2843 2871 2895 29fó 3042 3063 3102 3133 3211 3280 3394 3618 3840 3848 3921 3930 4014 4099 4141 4164 4235 4040 4302 4384 4430 4445 4459 4460 4471 4519 4539 4572 4581 4604 4761 4814 4841 4901 5035 5071 5204 5238 5272 5310 5322 5424 5494 5499 5513 5557 5572 5509 5689 5705 5779 5789 5815 58?5 5890 5948 6018 6026 6092 6lïl 6147 6160 6210 6216 6264 6337 6505 6506 6528 6642 6747 6750 6770 6784 6796 6834 6837 6867 6986 7014 7068 7099 7179 7200 7269 7297 7352 7353 7367 7395 I 7449 7544 7550 7640 7652 7716 7726 8026 8045 8091 8120 8143 8199 8201 8229 8284 8302 83081 8346 8360 8479 8604 8631 8766 1 9018 9025 9028 9085 9113 9256 1 9436 9458 9497 9629 9655 9669 f 9884 9934 10010 1 0075 10086 10148 10248 10266 10290 10319 1036310373 10484 10559 10580 10606 10622 10629 10652 10658 10812 10912 109161I04Q 11122 11175 11200 11247 1127111291 11432 11479 11494 11602 11624 11626 11649 11790 11795 11819 1189211971 12122 12185 12224 12238 1227212313 12373 12378 12411 12445 1247912569 12723 1 2775 1 2779 1 2850 12857 12897 12914 1 2942 1 2973 1 3033 1304313163 13189 13190 13272 13313 1336413378 13405 13421 13463 13565 1357513689 13747 13748 13854 13856 13887 13960 14029 14056 14089 14104 1422214239 14320 14378 14420 14471 14491 14535 14556 14579 14711 14724 14798 14924 14964 14968 14969 15004 J5025 15051 15192 15287 15301 15313 1533515359 15413 15515 15516 15549 15557 15572 15588 15605 15629 15658 15659 15660 15752 15818 15823 15877 15914 15962 16023 16049 16123 16154 16206 16208 16287 16293 16385 16411 1644916520 16585 16655 16659 16664 1666716681 16788 16837 16959 16990 17029 17061 17106 17126 17190 17292 1731017317 17443 17536 17564 17572 17607 17616 17783 17791 17792 17803 1785217889 17997 1 8042 1 8071 18077 1 809818102 18139 18147 18253 18261 1826518299 18331 18333*18344 18445 18454 18485 18504 18534 18555 18605 18634 18635 18816 18825 18827 18893 18942 19000 19052 19083 19139 19143 1922019247 19561 19617 19669 19726 1980619904 19941 19945 20023 20059 20081 20130 20149 20158 20174 20302 20321 20466 20558 20673 20713 20794 2083820876 20987 Kest, 21 j. J I. van Opbergen, 23 j. M. W. Sanderse, 24 j. G. Dekker, 29 1 en P. L. Harder, 25 j. D. J. Zandee, 27 71 en A. M. v. d. Wilt,'23 j. L. Verheul. 271 j. en A. J. Bierens, 19 j. BEVALLEN: E. Brasser, geb. van Langevelde, z - E. M. F. Wegeling, geb. Carstens, d. - D. den Outer, geb Malipaard, d. L Andriessen, geb. Liebers, z. A. Walrave.j geb. de Ridder, d. H. Jongman, gC-l Stroo, d. M. Vader, geb. Laernoes, d. -1 C. H. C. Erpenbeek de Wolff, geb. de Mees- ter, z. M. C. Kouwenhoven, geb. va»| Houten, d. H. van Wijnen, geb. d Zwart, z. J. L. Verheul, geb. Jansen, d- A. H. Bakx, geb. Bos, d. O-VERLEDEN: C. P. Bernard, man van K. van Veen,| 66 j. F. L. Dunnes, wed. van B. C. uoo.r 80 j. A. S. G. Hendrikse, vrouw van1 M A. Joosse, 60 j. J. M. Kuypers, jd. 5- SOUBURG. Van 13—20 Mei. ONDERTROUWD. Pieter Boogaard, 26 j. en Catharina r ternella Goedbloed, 26 j. GETROUWD: Pieter Pagter, jm. 28 j. en Come j Adamse, jd. 25 j. GEBOREN: Jan Marinus, zoon van Johannes he 1 loo en Johanna Cornelia Jacomina Sluijs. Jannetje Louisa, dochter vari t I nelis Hendrikx en Maria Elisabeth J plate. OVERLEDEN: Jan Marinus Kesteloo, oud 1 dag» I van Johannes Kesteloo en Johanna Lo Jacomina van Sluijs. MARKTBERICHTEN. Viissingen, 22 Mei 1925. Spizanie a 6 ct. postelein 4 a beiden per K.G. kipeieren 56 a 6U I k< WISSELKC Noteering van heden nam. 2 uur (niet-officie Chèque-I Koopen en New-York 2.4814 f 12.08%i12.09 J4 59.23 Brussel 1 12.57f 12.80 Wee Bankpa Dollars 2.47% —-l2.09'/2 Marken Belgische Francs 1 sche Francs 12.75 35.02—35.10. -ƒ WEERBE Hoogste barometers mayen. Laagste barometerst: -tia. Verwachting tot den Zwakke tot matige Oos wind licht tot half be behoudens geringe kan HOOGWATER TE Mei* Zaterdag 23 Zondag 24 LICHT OP VOOR AU Mei Zaterdag 23 Zondag 24 A G E i <yan Publieke Vermakel Uitvoeringen, Verj o- Alhambra-Theater. coop-voorstelling, Woensdag-, Zaten dag matinee. Luxor-Theater. Dag stelling, des avonc dag-, Zaterdag- matinée. Paviljoen Wilhelmina. 11.30 c.oncert Zondags van 3 Zaterdag 23 Mei. M Oude Vriendschap' MIDDEL1 Woensdag 20Donder de Nijverheids-ten tershof. Dagelijks 5.30 en van 710 gesloten.) Maandag 25 en Dinsda repetitie en com „Tot Oefening en eert- en Gehoorzai uur. RADIO-PR* Zaterdag Hilversum, 1050 M. eert door het H. D. rette-avond. „Walsdn acten van Strauss. Joai veld. Prinses Helene, thar, Aerschot. Luit. Luit. Monischi, Herre d Bierlee Frederike, Fie dolin, J. Jansen. Sigisn De groote trom, Mevr. 0.-orkest. Parijs, Radio-Paris, Concert door het orkes no, viool, cello). 1.05 sen. Kerkelijk nieuws. 7.35 Auto-, luchtvaart- Koersen en Havas-con concert, georganiseerd Chelmsford, 1600 M. Tijdsein van Big nieuws. Lezing over 6.45 Muziek. 7.00 Causi 7.20 Militaire band-avo Royal Tankcorps. G Worth, humoristen. Ge „6 B M"-trio Monaat, cello Marston, piano. Greenwich, weerberich tie over „Tennis", het Savoyhotel. Brussel, 265 M. muziek. 5.20 Nieuws. 7 radio-orkest en fluitsol causerie. „Gros chagr acte. 9.20 Nieuws. Munster, 410 M. ?,Musik der steppe". - ..Kunstgeschichte duri Italiaansche taai-cursus bericht en nieuws. 7.2( entwickelung des flugv sailler vertrag". 7.50 spel in 3 acten. Na af ziek. 9.20 Lezing ov< tageszeitung in der spo Parijs, Eiffeltoren, 2 «nieuws. 5.45 Concer muziek. Werken van meau, Vivaldi en Corel ■Nieuws. Ondertrouwt A. VAI A. M. VAN NU O. en W. S Dinteloord, 22 Mei 1925. Huwelijksvo dag 11 Juni a Hiermede b hartelijken da blijken van 9 Mei j.l. ont J. ROEL M. ROE Oost-Souburg

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 2