iggeM ZATERDAG 16 MEI Eerste B3ad istraat 17 No. ais 63e Jaargang: W -I. (iEMEENTEBESTUUR iel. Brieven uit de Hofstad FEUILLETON Beursbeschouwingen BINNENLAND VLISSINGSCHE COURAINT Uit nummer bestaat uit 2 bladen -,J&N MMm- VJSCOURANT C. J. JANSSEN, UWENHUIJZEN, an de RK 28 rswaren SCHÏETOEFENINGEN. Onveiligheid Vaarwater. pe Burgemeester van Vlissingen maakt I aan zeevarenden bekend, dat op Woensdag 'Jo Mei en zoo noodig op Vrijdag 23 Mei aS. schietoefeningen zullen worden 'gehou den van het fort „Pampus". Onveilig is de ree tusschen de richtin gen fort PampusUitdam en fort Pam- I JuS_Muiderfcerg tot op 5 zeemijlen van het fort Pampus. Roode vlaggen, 3 uur voor den aanvang (ier schietoefeningen halfstok en 1 uur voor den aanvang geheel voorgeheschen, zullen worden getoond op het fort Pampus te Durgerdam, Diemerdam, te Muiden. West batterij en op den kerktoren te Muiderberg. Het einde der oefeningen wordt aangegeven ,joor het neerhalen der roode vlaggen. Aanvang der oefeningen 9 uur voormid- I' dag. Vlissingen, 16 Mei 1925. f De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. SCHIETOEFENINGEN. Onveiligheid Vaarwater. De Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend, dat op 20 Mei a.s. om 9 uur voormiddag schietoefeningen ge houden zullen worden met licht geschut, geplaatst op den Westelijken oever van de Marinehaven. Onveilig is een gedeelte van de Wester- I Schelde van de reede van Vlissingen tus schen de peilingen 95° en 155° (ware richtingen) van de batterij tot een afstand van 7 KM. Vlissingen. 16 Mei 1925. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. I Internationaal centrum. V olkshuisvesting. Een compliment aan de Vlissingsche dames. Het is altijd de droom van Den Haag, I dat het een internationaal centrum zal wor- I den. Die droom heeft als uitgangspunt na- I tunrlijk het vredespaleis. Maar daarmede I alleen is men er niet, want al zou dit paleis I aan zijn bedoelingen beantwoorden dan I rog zou slechts op gezette tijden daarin I zooveel leven en bedrijf zijn, dat het als een I centrum was te beschouwen waarom heen I zich dan een milieu van internationalisme I zou kunnen vormen. De droom brengt ook 1 de visioenen, dat uit alle oorden van de I wereld steeds weer in grooten getale be- I zoekers zullen komen om hier congressen I te houden, tentoonstellingen te bezoeken en te beraadslagen over al hetgeen kan leiden tot samenwerking en verbroedering der volken. Van die verwezenlijking van die droom- I gedachte zijn wij helaas een heel eind af, veel verder zelfs dan wij vroeger wel ge dacht hebben. Wat de oorzaak ervan is dat elders op de wereld zich een centrum heeft gevormd, dat veel eer aan die droomge dachte beantwoordt, laten wij in het mid den. Wel doet het ons altijd leed, dat in Den Haag niet die medewerking is gegeven door de autoriteiten welke gew'ënscht was. In de eerste plaats was noodig eeii betere hotel- politiek, waardoor het mogelijk was ge weest het verblijf hier ter stede te bevor deren en te veraangenamen. In plaats dat er meer en meer moderne hotels zijn geko- 1 men, valt er achteruitgang te constateeren. En nog maar altijd blijft het hotel-leven te duur. In de tweede plaats is er geen con gres- en tentoonstellingsgebouw, dat aan de vergadèrenden gratis kan worden aange boden. Het is en blijft een onvergetelijke fout, dat de gemeente Den Haag daarvoor door E. PHILLIPS OPPENHEIM. „Mijnheer, met welk recht durft gij mef geweld in mijn huis binnen te treden, tegen "rijn bevel Ik wil niet met u spreken noch "w zaak weten. Ik wil geen onderhoud met f K hebben." „Dan zal uw zoon gehangen worden 1" zeide de heer Benjamin, met ongewone Kortheid. Mevrouw Martivai trilde en zonk in een stoel neer. De heer Benjamin nam zijn kans waar. „Ik kom niet uit naam der politie. Ik ben san haar niet verbonden, maar ik stel zeer veel belang in het redden van uw zoon en ik *eg u, dat de middelen daartoe in uw hand "ggen. Wilt u nu naar mij luisteren Iets in het gelaat van mevrouw Martivai need hem ophouden. Haar trekken hadden een ijskoude uitdrukking aangenomen en een aschgrauwe bleekheid lag er over heen f&preid. NicoJette, die in de kamer was blijven toeven, wierp zich op de knieën naast haar meesteres en hield haar handen vast „0, die ellendeling riep zij uit, „die akelige ellendeling, hij heeft mijn meesteres gedood H'i stond daar zonder iets te kunnen ü°en, terwijl zij heen en weer liep met koud water slagzout en andere geneesmiddelen, 31 dien tijd scherpe critiek oefende op zijn wreed gedrag, waarvan hij natuurlijk geen woord verstond. Hij vervloekte dit onge lukkig flauw vallen. Hij had onderweg een verloren en de tijd was kort. Wat zou 2ijn als zij te ziek was, om te reizen f gedachte alleen maakte hem onrustig en onaangenaam gestemd. al niet vele jaren geleden heeft gezorgd. Zoolang dat er niet is, is Den Haag niet rijp voor internationaal centrum. Het zonderlinge is dat er terreinen ge noeg zijn, dat er geld genoeg is en dat nu en dan zelfs door den burgemeester de noodzakelijkheid van de stichting is erkend, maar dat zelfs een allereerste poging om er toe te geraken niet is gedaan. Groote plan nen voor stadhuisbouw, voor musea enz. zijn in den loop der tijden gemaakt. Ze lig gen wel alle onder het stof van het archief maar zij zijn er, doch een plan voor een groot monumentaal congresgebouw is er niet. Hopen wij dat het er spoedig kome. Op het punt van de volkshuisvesting heeft ons gemeentebestuur eigenaardige ideeën. Het heeft nu aan den gemeenteraad zijn voorstellen gedaan betreffende het huur-vraagsiuk. We begrijpen van dit voor stel niet veel. Burg. en Weth. stellen den raad voor om den minister van arbeid te adviseeren geleidelijk over te gaan tot in trekking der Huurcommissiewet. Aangezien die wet echter geleidelijke intrekking niet mogelijk maakt, vraagt men maar precies het tegenovergestelde, nl. opheffing der Huurcommissiewet waarbij dan echter de Huuropzeggingswet behouden moet blijven. Dus uw huiseigenaar kan u niet de huur opzeggen, maar wel uw huur verdubbelen, hetgeen natuurlijk in de meeste gevallen hetzelfde is als opzeggen. Het komt ons voor dat Burg. en Weth. zeer slecht op de hoogte zijn van het woningvraagstuk en geheel en al vergeten dat er wel degelijk een zeer groot tekort aan woningen be staat. Er staan wel vele woningen leeg, maar zij zijn niet geschikt. Er is een type gebouwd, dat het publiek niet verkiest en het lijkt ons niet onmogelijk dat Burg. en Weth. nu door de opheffing der huurwetten het publiek wil dwingen dat type te aan vaarden. Het is te hopen dat de gemeente raad het voorstel van Burg. en Weth. niet aanvaardt. De Huurwetten kunnen alleen verdwijnen door haar overbodigheid. Van tweeën één of zij zijn overbodig en dan schaden zij niet of zij zijn nog wel noodig en dan is opheffing niet gewenscht. De slechte woningpolitiek der gemeente, die millioenen zal kosten omdat de huren der gemeentewoningen veel te hoog zijn, aangezien men in de duurste tijden maar raak gebouwd heeft, moet nu gedekt wor den door de huren der bestaande woningen van vóór den oorlog naar boven te laten jagen. Wederorp zal de middenstand de dupe worden van hef doe-maar-raak-sy- steem dat op woninggebied is gevolgd. Het is met de duurdere gemeente-woningen hoe langer hoe slechter'gesteld. Het aantal dat er leeg staat neemt geregeld toe en men behoeft niet te vragen wat dat wekelijks aan de belastingbetalers kost. De in het r.auw gedreven kat doet rare sprongen en zóó is het gemeentebestuur thans gedwon gen om de huurwaarde door de huiseigena ren te laten opdrijven, zoodat die niet meer afsteken bij die der gemeente-woningen. Het belasting-betalend publiek mag dus tweemaal betalen, eens voor zijn eigen wo ningen en eens voor die der gemeente. Tot slot van dezen brief even wat anders. We hebben het genoegen gehad een bezoek te brengen aan Vlissingen ter gelegenheid van het' 50-jarig feest van de maatschappij „Zeeland". We willen niet nalaten een complimentje te maken voor de goede ont vangst van de zijde der... dames, die in Hotel Britannia ons een aangenamen dans avond hebben bezorgd. Vlissingen heeft charmante jonge dames en zij dansen voor treffelijk. Heusch ze doen voor de Hage- naars niet onder en zij zijn in de conversa tie niet minder bekoorlijk. Het was een ge zellige, opgewekte avond en wij zouden tegen een herhaling ervan niet het minste bezwaar hebben. Misschien komt deze brief onder de oogen van deze of gene Vlissingsche schoo- ne die op dien avond in Britannia aanwezig was en wij kunnen dan slechts hopen dat bij haar de herinnering even prettig zal zijn als de onze Wij hebben er gedanst met menig lief niet-getrouwd en niet-verloofd meisje en de Vlissingsche jongelui hebben nog goede keusEIBER. Te midden van deze ontsteltenis kwam de huishoudster van mevrouw Martivai van de markt terug en tot zijn verlichting ont dekte hij dat deze Engelsch verstond. Hij onderbrak Nicolette's schelle scheldwoorden en verklaarde kort den toestand. „Ik wil mii niet aan haar opdringen", zei hij. „Ik wil niet lastig zijn. Maar als zij tot zichzejve is gekomen, wensch ik dat u haar een woord of zes laat lezen, die ik op den achterkant van een kaartje zal schrijven als zij dat gezien heeft en ze wenscht nog dat ik vertrek, zal ik het doen zonder meer te pogen haar te spreken." De vrouw knikte. „Heel goed", zeide zij, „wacht u buiten". Hij verliet de kamer en wandelde lang zaam op .en neer, de sterk verschillende gordijnen met eenige minachting beziend en de vreemde kunst in de meubelen, zóó ver schillend aan het verguldsel van zijn smaak. Binnen een half uur kwam de huishoudster naar buiten bij hem. „Zij is nu bij kennis", zeide zij, „geef mij uw boodschap." Hij gaf haar een kaartje, dat hij met een paar woorden beschreven had, en wachtte in groote spanning het resultaat hiervan af. De vrouw ^verwijderde zich en sloot de deur. Een oogenbjik was er stilte. Toen klonk een luide, woeste kreet uit dc kamer en weergalmde door het huis. Vóór deze weggestorven was, werd de deur openge rukt en zij stond op den drempel. Haar grijs haar hing los achterover en ieder spoor van kleur was uit haar gelaat ver dwenen. Haar oogen gloeiden koortsachtig, zij hielden zijn blik geboeid. „Is u het, die dit geschreven heeft riep zij uit, het kaartje omhoog houdend, „geklemd in haar vingers. „Bij uw mannen woord, zeg mij is het waar „Ik geloof ja", antwoordde hij. „Voor mij zelf ben ik zeker dat het zoo is. U is de eenige persoon, die het kan bewijzen. Ik zou wenschen dat u met mij naar Engeland Terugkeerend optimisme De toe stand in Europa. Vaste stemming in New-York. Beduidende stijging van den rubberprijs. Betere koersen voor Tkibakwaarden. Scheepvaart- aandeden in avans. Ook Suiker waarden hooger. Ruimere geld markt. Nederlapd's buitenlandse he handel in het eerste kwartaal. Er valt voor deze week in de financieele wereld van meer optimisme te gewagen. Men krijgt zoo den indruk alsof er eenige beletselen voor de verdere ontwikkeling van het economisch leven zijn weggenomen, al zijn die beletselen nu juist niet met name aan te duiden. Ook zamenmenschen en beurslieden leven dikwijls bij stemmingen, ze zien ook denzelfden toestand niet altijd gelijk en de donkere bril wordt op zijn tijd weer door den rosen vervangen. Er is mis schien ook wel reden voor, Hindenburg's optreden als president van Duitschland heeft geen nieuwe calamiteiten gebracht, integendeel, zelfs in het buitenland alge meen een -goeden indruk gemaakt, zoodat ook de Fransch-Duitscbe betrekkingen al licht niet zullen worden verstoord. In Frankrijk houdt de krachtige persoonlijk heid van den nieuwen minister van finan ciën den Frankenkoers op peil. Hij heeft thans zijn financieel recept gepubliceerd, waaruit men kan zien dat het hem met de genezing van den patiënt wel ernst is, zoo dat hij ook voor operatief ingrijpen niet zal terugdeinzen. De gewone begrooting is met niet minder dan frs. 4 milliard vergroot, welk bedrag hij wil vinden door het tegen gaan van fraude bij de opgaven der be lastingen, welke voorts grondig zullen wor den herzien, evenals de successierechten, welke thans ook schromelijk worden ont doken, wijders door het in nog sterkere mate productief maken der monopolies en ten slotte door een wering van den kapi taal export. Reeds in het begin van 1926 zou tot gezondmaking van het geldstelsel kunnen worden overgegaan, zoo meent de heer Caillaux en reeds een dergelijke ver zekering is in zijn mond geschikt om het deerlijk geschokte vertrouwen weer te ver sterken. Ook met Amerika zal Frankrijk nu in het reine trachten te komen en al staat het Fransche volk ongetwijfeld een periode van zwaren finpncieelen druk te wachten, ook hier geldt dat alleen uit de drukking der melk de boter kan voortko men. Voor den economischen toestand van ons werelddeel is het uiteraard van het grootste belang dat ook de Fransche va luta zoo spoedig mogelijk wordt gestabili seerd. Duitschland, Oostenrijk, Hongarije, Polen, Engeland, Nederland, zelfs Rusland heeft zijn valuta weer op een vaste basis teruggebracht en gelijk de oud-minister Snowden in Engeland het dezer dagen uitdrukte, de koortstoestand, waarin de Janden van Europa zich bevonden, heeft plaats gemaakt voor een meer normale economische temperatuur, al ïs de consti tutie van den patiënt verzwakt. Snowden meent dat de vooruitzichten van ons we relddeel hoopvol mogen' worden genoemd, dat ook Duitschland aan zijn Dawesver- plichtingen zal kunnen voldoen en dat voorspoed en stabiliteit in het Duitsche za kenleven ook een herleving in de omrin gende landen zal teweegbrengen. Het grootste probleem blijft echter Rusland en de heer Snowden betreurt het dat geen krachtiger pogingen gedaan worden om de Russische markt voor den wereldhandel te openen, omdat elk jaar uitstel aan han- delsverliezen meer kost dan onverschillig welke schadevergoeding, die zijp crediteu ren ooit zullen kunnen verkrijgen. Intus- schen schijnt er den laatsten tijd ook ten aanzien van die schadevergoeding weer meerdere hoop te zijn gerezen in verband met den terugkeer van Trotzky, die onge twijfeld zal pogen met Europa een schuld regeling te treffen. Te Parijs en in navol ging daarvan ook hier, was er de vorige gin g. „Ik ben bereid", zeide zij. „Wanneer gaan wij weg Hij keek op zijn horloge. „Ik zal binnen een half uur met een rij tuig hier zijn", zeide hij, „Als wij vanmid dag de heuvels overkomen, kunnen we den sneltrein nog nemen." „Ga dan", zeide zij kalm, „ik zal u af wachten." Hij ijlde heen en kwam weldra van de herberg terug met een rijtuig. In minder dan een uur tijds waren zij op weg naar Engeland. Het was een vroege zomeravond in de schoone Mei en de heer Allan Beaumerville stond op zijn balcon van het prachtig mooie huisje, waarvoor hij onlangs de meer statige ruime woning in Grosvenor Square had verlaten. De heer Allan was in avondtoilet, had een orchidée in zijn knoopsgat en een lichte overjas op den arm. In de straat stond zijn avondrijtuig met de zwarte, schoone paar den te wachten. Maar hij maakte niet de minste beweging om daarheen te gaan. Hij maakte niet den indruk of hij iemand wachtte, noch keek hij naar den schitteren den stroom, die zich Westwaarts bewoog. Doelloos blikten zijn oogen rond en een zekere starende, verstrooide blik was in' hem, die zijn uiterlijk op wonderlijke wijze veranderd had. De heer Allan Beaumerville hield zelden bespiegelingen, behalve over zijn practische doeleinden. Maar thans week hij van zijn gewoonte af. Vreemde gedaanten van een vreemd ver leden bewogen zich door zijn geest. Oude hartstochten, die lang ongestoord hadden gelegen, woelden in hem, oude droombeel den werden levend, oude herinneringen de den smeulend vuur opbranden en hielpen tot het weder ontwaken van een vroegere persoonlijkheid. Den ouden man van de wereld, philosofie, die zijn leven gedurende week voor Russische staatsfondsen meer dere vraag. Het heeft ook een goeden indruk ge maakt, dat de Amerikaanse/ie markt, welke eenige weken een weifelend aspect had, deze week weer een neiging tot stijgen toonde, gebaseerd vooral op de gunstiger verhoudingen in de landbouwdistricten, waar als gevolg van de hoogere graanprij zen, een toenemende welvaart verwacht wordt. Zooals men weet zijn de graanprijT zen gedurende de laatste weken opnieuw gestegen in verband met ongunstige weer berichten, welke nog zeer onbetrouwbaar zijn. Vast staat toch wel dat voor granen thans alleszins loonende prijzen worden verkregen en dat de grootere welvaart der landbouwers ook aan de sporen en de in- dustrieele bedrijven ten goede zal komen. Voor automobielwaarden is op de New- Yorksche beurs een zeer vaste stemming ontstaan, daar de productie van deze ve hikels in de vorige maand alle vroegere records achter zich heeft gelaten. Voorts zijn ook te New-York^de Rubberwaarden aanmerkelijk gestegen in verband met de prijsstijging van het product, terwijl ook de electriciteitsaandeelen grootere vraag ont moetten. De lagere onuitgevoerde orders- staat der Steeltrust bleef daarbij zonder uitwerking, wel zijn de aandeelen "Southern Railway van 95y2 tot 91 teruggeloopen, toen bekend werd dat het dividend niet zal worden verhoogd. Overigens bleven Spoorwegwaarden gevraagd met het oog op de algemeen gunstiger handelsberichten en de cijfers der wagonladingen, welke op een bevredigende ontwikkeling van het verkeer wijzen. Ten slotte werd de hausse stemming bevorderd door de mededeelin- gen inzake de staatsfinanciën, welke voor het op 30 Juni a.s. eindigende dienstjaar .een surplus van 108 miilioen aanwijzen en de hoop hebben doen rijzen dat eerlang tot belastingverlaging zal worden overge gaan. Zoo was het in New-York nagenoeg alles weer botertje tot den boom. f? Wel niet in navolging van- maar aan toch in aansluiting bij New-York, beeft ook de Amsierdamsche beurs deze week een vast verloop gehad, beter gezegd, bij grootere omzetten, hebben de meeste fondsen zich in koers kunnen verbeteren, want flauw is de markt ook de vorige we ken niet geweest. Uit de door het Centr. Bureau voor de Statistiek gepubliceerde indexcijfers is duidelijk gebleken, welk een belangrijke rijzing men ook op de Amster- damsche beurs achter den rug heeft. Het indexcijfer van alle voor de statistiek ge bruikte fondsen is van 68 in Juli 1924 tot 79 in Januari 1925 en 80 in April gestegen. De reden daarvan zijn ook op deze plaats voldoende besproken en behoeven dus niet te worden gereleveerd. Het waren ook dit maal weer de Rubberwaarden, welke aan de spits stonden van de opgaande bewe ging. De gunstige positie van de rubber- markt is reeds lang gebleken uit de ver minderende voorraden te Londen, welke thans nog slechts 9.986 tons bedragen, nadat de uitvoer in de vorige week 3351 ton bedroeg. Gedurende langen tijd hebben de Amerikaansche fabrikanten mondjesmaat gekocht, in de hoop dat het aanbod van rubber grooter zóju worden. Naar het schijnt is men in Amerika thans genood zaakt grootere hoeveelheden op të nemen, als gevolg waarvan de rubberprijs te Lon den in enkele dagen van 1 sh. 8 d. tot 2 sh. 5 d. is gestegen. De prijs kan zich op 2 sh. 4 d. flink handhaven en het spreekt wel vanzelf dat men van de zijde der rubberge bruikers thans begint te opponeeren tegen de productiebeperking bij de Engelsche ondernemingen. Allengs zal deze beperking kunnen worden opgeheven. Er is indertijd door den heer Burger, één onzer beste Hollandsche rubberspecialisten, reeds op gewezen, dat weliswaar de beperking der productie tot de prijsstijging van het pro duct heeft medegewerkt, maar dat zij toch ook niet meer dan een bijkomende factor is en ook bij een onbeperkte productie een jaren had geleid, schenen plotseling over wonnen door dit zelf opheffen van een stormachtig verleden. Als een flikkering stond het vóór hem. Ontdaan van zijn gees telijke beschaving sneed hem de kille zelf zucht van het geloof, dat hij had aangeno men, door het hart. Een eindig leven met een eindig doel vernietiging Had het werkelijk hem ooit bevredigd Kon het iemand bevredigen Een groote matheid kwam over hem. Epicurismé kon niet ver der doorgevoerd worden, dan hij het gedaan had. Hij had zijn zinnen met de meest fijne en wellustige genietingen, die beschaving hem aanbood, verlustigd. Waar was de na glans Was dit, wat overgebleven was Een gebluschte begeerte, een hongerig hart en een koude, kille wanhoop Wat troost kon hem zijn veel bestudeerde philosophie schenken Het had zijn geest voldaan, had het zijn hart niets te brengen Iets in hem scheen dat woord met een booze echo te herhalen. Niets niets niets Wat was het, dat hem zijn oogen deed neerslaan, totdat zij bleven rusten op twee gedaanten op het tegenoverliggende trot toir Hij wist niet welke macht het was, maar hij gehoorzaamde aan de opwelling. Zij keken "onverschillig over den man heen en zagen het opgerichte gelaat van de vrouw. En tie heer Allan Beaumerville stond als een versteende met een doodelijke bleekheid op zijn marmeren gelaat. Er kwam ten slotte een onderbreking. De opgewondenheid van den heer Benjamin Levy kreeg de overhand op zijn geduld. Hij deed de vraag, die hem op de lippen brandde „ïs hij het Zij schrok en legde haar hand op zijn schouder tot steun. Zij was zeer ontroerd. „Ja, zie, hij wenkt. Hij wenscht dat ik kom. Ik zal tot hem gaan. Geve de hemel mij kracht Zij ging vooruit en stak de straat over. loonende noteering kan worden behouden met het oog op de toenemende consumptie in Amerika en Duitschland. Het begint er al meer op te lijken dat de heer Burger gelijk krijgt en de Hollandsche onderne mingen, die als bekend aan de productie beperking niet hebben meegedaan, komen in een steeds gunstiger conditie te ver- keeren, welke de jongste koersverbetering der aandeelen alleszins verklaarbaar doet zijn. De willige stemming op de Rubberafdee- lingen deelde zich ook aan de andere hoeken mede, zoodat ook Tabakswaarden tot oploopende koersen gekocht werden, waarbij aandeelen Senembah vooraangin- gen in verband met het mooie resultaat der jongste veiling, welke de dooreenprijs de zer maatschappij dusver gebracht heeft op ƒ4.73 per /2 K.G., terwijl die het vorig jaar f 2.89 was. Ook de Deli Maatschappij komt met een mooien doorsneeprijs uit, al leen de Deli Batavia laat het dusver zit ten. Alles hangt tenslotte af van wat de nog resteerende partijen zullen opbrengen, waarbij, naar men meent, echter ook de Senembah de beste kansen heeft. Terwijl voor Oliewaarden geen de min ste belangstelling bestond, hebben de Scheepvaartwaarden in het begin der week een beurt gehad, vermoedelijk om daar mede te kennen te geven dat men deze groep van fondsen toch niet wil vergeten. Want over de vrachtenmarkt blijven de liedekens nog steeds in mineur luiden, al zit hierbij misschien wel eens de bedoeling voor om op de beurs indruk te maken. De jaarverslagen der reederijen waren verre van gunstig, maar zijn toch niet tegen gevallen. De Hollandsche Stoomboot, waarvan bekend was, dat haar balansposi tie aanmerkelijk van de werkelijkheid ver schilde, komt nu met een voorstel tot af schrijving van 70 op het kapitaal, wat door de beurs niet ongunstig is opgeno men, daar de aandeelen reeds tot 20 zijn gedaald en het besluit tot reorganisatie er op schijnt te wijzen dat men allengs meer normale toestanden, althans geen ver slechtering daarvan verwacht. Ook de waarden der Kon. Holl. Lloyd waren beter, terwijl de aandeelen HollandAmerika Lijn in het begin der week eenige procen ten konden stijgen. Voor Suikeraandeelen ontstond tegen het midden der weêk meerdere vraag, naar aanleiding van de hoogere suikerprijzen uit Amerika. Aandeelen H, V. A. konden 10 a 12 monteeren, ook in andere sui keraandeelen waren de omzetten grooter. Voor Nederlandsche industrieele aandee len blijft men goed gedisponeerd. De jaar verslagen over 1924 stemmen dan ook meerendeels hoopvol. Aandeelen Jurgens hebben den parikoers overschreden, aan deelen Philips Gloeilampen, Holl. Kunst zijde en andere konden' slechts tegen op loopende koersen worden gekocht. Na de Mei-beweging is de Geldmarkt weer ruimer geworden, gelijk ook uit den weekstaat der Nederlandsche Bank blijkt. De conversieleeningen zijn alle geslaagd, ook de inschrijving op aandeelen en obli gaties Rotterdamsche Droogdok was een succes, wat wel wijst op een terugkeerend vertrouwen in de winstgevendheid onzer industrieele bedrijven. De cijfers van Ne- derland's buitenlandschen handel over het eerste kwartaal stemmen tot tevredenheid, waar de export van 374 miilioen in 1924 tot 4321/2 miilioen in 1925 en de invoer van 559 miilioen tot f 627 miilioen is ge stegen. Ziekenfondswezen. De Landelijke Federatie ter behartiging van het ziekenfondswezen heeft te Utrecht haar jaarlijksche vergadering gehouden. Alle aangesloten fondsen waren vertegen woordigd op twee na. Goedgekeurd werd een ontwerp-adres Hij hield haar arm vast in een plotselinge vrees. „Daar is geen denken aan", riep hij uit, „alles zoudt ge bederven. Ik wensch dat u met mij meegaat naar hemel f Terug, zeg ik. Terug, wel vervloekt Hij stond op de straat, schuimend van woede. Zij was aan zijn greep ontkomen en zijn woorden klonken voor een doof oor. Reeds was zij de straat half overge stoken. De deur van het huis van den heer Allan stond open en een bediende snelde op haar toe op dat oogenblik voelde Benjamin Levy zich werkelijk verloren. „Oude gek mompelde hij woedend tot zichzelve. „Hé, koetsier, Scotland Yard, en vlug Het spel wordt ingewikkeld, dat is zeker", voegde hij er aan toe. „Het was mijn vóór die laatste wending, nu is het een bof hoe het loopen zal. Ik zal mijn kans wagen. Nog geloof ik dat ik het win, als juffrouw Tburwell haar spel maar goed speelt." HOOFDSTUK XXXIX. Een vreemde verjaarpartij» Het was bijua middernacht en in een der oudste en meest ontoegankelijke van alle clubs uit het Westend heerschte een toe stand van groot gewoel en hevige opwin ding. De heer Allan Beaumerville gaf een avondpartij aan zijn vrienden, om zijn zes tigsten verjaardag te vieren en de gasten waren reeds allen bijeen. De heer Allan zelf kwam het laatste bin nen. De laatste hand was gelegd aan de rijkversierde tafel en de ceremoniemeester, die zijn uiterste best had gedaan voor den grootsten kenner en het meest vrijgevige lid van de club, had reeds tweemaal op zijn horloge gekeken. Toen evenwel midder nacht was aangebroken, draafden de groote zwarte paarden van den heer Allan Pall Mall binnen en een paar minuten later heette hij de gasten kalm welkom en leidde hen naar de zaal, die voor deze gelegenheid in gereedheid was gemaakt (Wordt-vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1