SPORT BUITENLAND GEMENGD NIEUWS A.J.p.'s ROMA-PUÖoihfi LAATSTE BERICHTEN De Zomertijd. Naar wij vernemen is binnenkort te ver wachten een Kon. besluit, bepalende dat de Zomertijd zal aanvangen op Vrijdag 5 Juni en zal eindigen op Zondag 4 October. (Reeds in een gedeelte onzer vorige oplaag opgenomen.) 28 Mei terugreis naar Soerabaja, waarbij Gngeveer van 20 tot 25 Mei in Makassar zal verbleven worden. De „Zeven Provinciën" liep bij deze oefeningen op de Herculesklip in de Aroe- baai en werd onbeduidend beschadigd. Het schip bereikte pompende Soerabaja, waar het zal dokken. VOETBAL. Op 21 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) wor den op het terrein van Vitesse (Arnhem) de districtswedstrijden gespeeld tusschen de vertegenwoordigende elftallen van West, Zuid, Oost en Noord. Het programma is als volgt121 uur West-Oost 1.452.45 uur Noord-Zuid 45 uur Finale. Het Zuidelijk elftal is samengesteld Van Tilburg (N.O.A.D.) De Bruin (N.A.C.) v. Haeren (Wilhelmina) Jole v. Boxtel Dorenbosch (Willem II) (N. A. C.) (Wilhelmina) Gielens, Hermans, Felix, Terbeek, (Willem II) (N.O.A.D.) (M.V.V.) (N.A.C.) Petit (N.A.C.) Reserves Segers (M.V.V.)Jongbloets (N.O.A.D.), Sijen (M.V.V („Sprtkr..') Postduiven. De concours-commissie „Walcheren" (v.h. Z. C. C.), hield Zon dag jl. haar le wedvlucht vanaf Arras (Frankrijk). In concours waren 160 dui ven. De bereikte snelheid was 21.49 M. per seconde voor den lsten en 18.4 M. per se conde voor den laatsten prijswinner. Als volgt werden de prijzen verdiend le pr. Jansen, Middelburg 2e en 19e pr. J. Castel, Veere 3e pr. A. Francois, Mid delburg 4e, 5e en 21e pr. A. Dons, Vlis- singen 6e, 25e en 28e pr. W. Leeuwen burg, Vlissingen 7e en 31e pr. J. Snoep, Middelburg 8e en 12e pr. A. de Buck, Mid delburg 9e, 11e, 18e en 26e pr. A. van Hoofstadt, Middelburg 10e pr. D. Capello, 's Heerenhoek 13e en 24e pr. E Spelier, 's Heerenhoek 14e pr. W. v. d. Bulik, 's-Heerenhoek 15e pr. P. Neve, Middel burg 16e, 22 en 29e pr. W. Adriaanse, Middelburg 17e pr. J. Petiet, Middelburg; 20e pr. L. Dorleijn, Middelburg 23e pr. H. Duijm, Vlissingen 27e pr. Gebr. van Peenen, Vlissingen 30e pr. Dirven, Mid delburg en 32e pr. J. van Maaren, Middel burg pouleprijzen 1 door A. Botting, Vlissingen dito ƒ0.50 door dezelfde. Zilveren medaille, aangeboden door de P. V. „de Vriendenkring" te Vlissingen, werd gewonnen door Jansen, Middelburg. Volgende wedvlucht van Corbeil. Vliegen. Een militair vliegtuig heeft gisterenmiddag op het strand te Scheve- ningen ten Noorden van de Pier een nood landing moeten verrichten. Het zweefde eerst lang boven de Pier zelf en daalde daarop in het zand. De bestuurder ver klaarde watergebrek te hebben en zond zijn helper uit om daarin te voorzien. On derwijl zette een cordon agenten het ter rein om het vliegtuig af. Toen het benoo- digde water gehaald was, en het een en ander aan den motor was verricht steeg het toestel onder enorme belangstelling van het publiek weer op, om echter dadelijk wederom te landen. En nu voor langeren tijd. Terwijl aan de machinerie een voor de omstanders geheimzinnige arbeid werd verricht, had het publiek allen tijd om den grooten vogel op zijn gemak op te nemen. Tot de agenten hun waarschuwend woord lieten hooren en de aangezette schroef het zand en de steentjes in stuifvlucht door de lucht begon te werpen. Toen de kring wijd genoeg was geworden, dat het toestel zon der gevaar te veroorzaken, zijn aanloop kon nemen, vertrok het. Ditmaal voorgoed. Wel haalde het nog eerst eenige onver wachte, onvaste capriolen uit toen het zee waarts stevende, welke deden verwachten, dat men het wéér op het strand zou zien neerkomen, doch nadat het van zee- land waarts was gedraaid, schenen de moeilijk heden bezworen. Ten minste het was in enkele oogenblikken over de badplaats verdwenen. HET NIEUWE BELGISCHE KABINET. De nieuwe regeering heeft gisterenmid dag in haar eersten ministerraad de groote lijnen besproken van de volgende week voor het parlement voor te lezen regee- ringsverklaring. De nieuwe ministers legden gisteren den grondwettelijken eed af in handen van den koning. In den loop van den dag heeft Van de Vijvere bezoek ontvangen van den Belgi schen staatsminister Max, die den premier feliciteerde om zijn moedige houding, maar hem tevens mededeelde, dat hij de nieuwe combinatie in het parlement niet zal kunnen steunen. De liberalen zullen heden andermaal den politieken toestand bespre ken. De nieuwe minister-president Alois Van- devijvere is een politicus, doch voorname lijk 'n economist van bijzondere bekwaam heid, die in Beigië een groote populariteit geniet, vooral onder de gematigde Vlaam- sche katholieken. Hij is in 1871 geboren te Thielt, studeerde aan de Hoogeschool te Leuven en vestigde zich daarna als advo caat te Gent. Na actief aandeel te hebben genomen aan het bestuur zijner stad, deed hij in 1911 zijn intrede in de Kamer. Spoe dig daarop trad hij als minister van open bare werken en landbouw toe tot het kabi netDe Broqueville. Een jaar later wissel de hij zijn portefeuille voor die van spoor wegen. Bij het uitbreken van den oorlog was hij minister van financiën en hij behield deze uiterst gewichtige functie tijdens den geheelen duur van dè ballingschap van het kabinet-De Broqueville te Havre. Na den wapenstilstand bleek hij, die geen deel uitmaakte van het kabinet-Delacroix, niettemin de stuwende kracht bij het regee- ringsbeleid. Achter de schermen deed hij zijn invloed gelden, en toen in 1920 het kabinet-Caiton de Wiart en kort daarop het kabinet-Theunis werd gevormd, nam hij het departement van economische zaken onder zijn beheer, waar hij vooral ten opzichte van het herstel der verwoeste gebieden voortreffelijk werk heeft verricht. HET FRANSCHE ANTWOORD OP DE DUITSCHE VOORSTELLEN. In een artikel over de positie van Duitschland ten aanzien der geallieerden zegt de „Temps" te hopen, dat het ant woord, hetwelk Frankrijk zal geven op de denkbeelden nopens een waarborgpact zoodanig zal zijn, dat niemand den geest van toenadering en den wensch naar vrede, waardoor de regeering van Parijs bezield wordt, in twijfel zal kunnen trekken. Het blad is van oordeel, dat een dergelijk pact slechts kan worden geconcipieerd in den geest van het verdrag van Versailles en zich precies moet aanpassen bij de over eenkomsten welke Frankrijk met andere mogendheden binden en die in al haar kracht moeten blijven bestaan. Slechts op die voorwaarde zou een waarborgpact werkelijke waarde kunnen hebben voor het handhaven van den alge- meenen vrede. Het kan niet genoeg her haald worden, dat er geen vrede mogelijk is voor het Westen, als de bedreiging van een oorlog in Midden-Europa zou blijven bestaan. Frankrijk, dat de vrijwillige be vestiging van den status quo in het Wes ten. door de onderteekening van Engeland gewaarborgd, op zijn volle waarde schat, zal alles doen wat menschelijkerwijs mo gelijk is om een algeheele regeling te be vorderen in staat om aan Europa een nieuwe catastrofe te besparen. Het zal zoo ver gaan als redelijk mogelijk is op den weg eener hechte internationale entente, maar het zal zijn veiligheid, zijn waardig heid en de overeenkomsten, waarop zijn buitenlandsche actie steunt, welke slechts het hechter maken van den vrede en den grondslag der verdragen beoogt, niet ten offer brengen aan een gevaarlijken schijn. Het Fransche antwoord op de Duitsche denkbeelden zal een bladzijde van klaar heid en oprechtheid zijn bij verzoeningsge zindheid en goede trouw. DE CONFERENTIE TE GENèVE. Ter conferentie te Genève strijdt men over een belangrijk geschilpunt, 't Ka»' voorkomen, dat in een staat opstand komt en de opstandelingen wenschen beschouwd te worden als oorlogvoerende partij. Zij zullen wapens willen koopen om de baas te kunnen worden. Maar als nu de conferentie te Genève beslist, dat aan twee elkaar be strijdende groepen in een staat geen wa pens meer mogen worden geleverd, wat dan Die vraag is gesteld door twee Ame- rikaansche republieken Salvador en Uru- gay. Zij willen hebben, dat de conventie daarover een uitspraak zal doen. En de Noord-Amerikanen wenschen zelf eenige vrijheid, d.w.z. alle vrijheid, te behouden om eventueel ook aan opstandelingen wa penen te kunnen leveren. Stel u eens voor, zei men in de onderlinge gesprekken des- gedelegeerden, dat bijvoorbeeld in 1830 al wet zou zijn geweest wat Salvador wil, dan had België zich nooit van Nederland kun-" nen losscheuren. Men ziet hieruit alweer, dat het gemak kelijker is om een conferentie bijeen te roe pen dan om haar de werkzaamheden in goede eensgezindheid tot een goed einde te doen brengen. We zullen nog wel nader over deze kwestie lezen, ze is niet zonder humoristische kant, vooral nu staten als Salvador en Urugay, die absoluut geen in ternationale beteekenis hebben, ze opwer pen. 't Ligt er dik op, dat de regeeringen dier republieken in Genève een soort van verzekering willen sluiten tegen eventueele revoluties, welke, zooals bekend is, in Zuid- en Midden-Amerika tot de inheem- sche kwalen behooren. DE POLITIEK VAN HET DUITSCHE CENTRUM. Aan het slot van de vergadering van het partijbestuur van het Centrum is een mo tie aangenomen, waarin Marx dank wordt gebracht voor hetgeen hij gedaan heeft voor land en volk. Verder wordt betoogd, dat de strijd om den rijkspresident het Centrum gebracht heeft aan de zijde van de partijen, die in moeilijke oogenblikken met het Centrum te zamen den val in den afgrond van anar chistische toestanden hebben belet, de een heid van het rijk hebben behouden en daarmee de grondslagen hebben gelegd voor een nieuwen opbloei. De wijze waar op de strijd met valsche beschuldigingen en smaad tegen het Centrum is gevoerd, her innert aan de ergste tijden van onbe schaamde uitbuiting van politieke en gods dienstige instincten en heeft bij het Cen trum in het geheele land groote veront waardiging gewekt. Betreurd wordt verder, dat enkele leden in het openbaar zich gekeerd hebben tegen het parool van de partij, en daarbij ver klaard hebben, dat „den anderen de lei ding, het Centrum echter de beslissende middenpositie moet ten deel vallen." Het bestuur wijst zulk een politiek prijsgeven van zichzelf af. Het bestuur vertrouwt, dat de partij in het heele land zal terugkeeren tot de eenheid, die haar altijd gekenmerkt heeft en haar invloed op het openbare le ven heeft gewaarborgd. De politieke taak van de Duitsche Centrumspartij, die voort vloeit uit haar christelijk karakter, den geest van haar traditie, kracht, politiek program en besluiten van haar leiders, blijft onveranderd. De gevaarlijke partij politieke verhoudingen en de scherpe tegen stellingen in ons volk maken de aanwezig heid en den arbeid van een constitutioneele christelijke partij van het midden noodiger dan ooit. Boven stam, stand en partij stel len wij de eenheid van volk en rijk, en wij willen met tact en taaie volharding arbei den aan de verlossing van Roer- en Rijn gebied en aan de vrijheid van het geheele volk. FRANKRIJK EN HET VEILIGHEIDS- VERDRAG. Het Fransche antwoord aan Duitschland nopens het veiligheidsverdrag zou gisteren aan alle mogendheden worden meegedeeld. Naar verluidt zijn er twee nota's van Frankrijk, over de ontwapening en de voor stellen tot een veiligheidsverdrag van Duitschland, op weg naar Londen. Men meent te Londen, dat het waarschijnlijk noodig zal zijn voordat deze kwesties offi cieel worden geregeld, een conferentie van de geallieerden te houden, waarop Duitsch land vertegenwoordigd is. In Fransche diplomatieke kringen weer spreekt men het Engelsche bericht,'dat het noodig zou zijn, een geallieerde conferentie bijeen te roepen, waarop Duitschland ver tegenwoordigd zou zijn, voordat de kwestie van de veiligheid en van de ontwapening geregeld zouden zijn. De gezantenraa-d komt in het begin van de volgende week bijeen. DE TOESTAND IN CHINA. In de laatste twee weken heerschte er groote ongerustheid onder de Chineezen in Noord-China op grond van de berichten dat Tsjang tso lin troepen dirigeert op Peking, waar Feng joeng Sjang, de Christen-gene raal zijn troepen heeft geconcentreerd. Het schijnt vast te staan, dat aanzienlijke troe pen uit Moekden binnenkort in de buurt van de hoofdstad zullen verschijnen, doch men gelooft dat Feng joeng Sjang aan Tsang tso lin zal toestaan om Moekden te bezetten zonder te vechten. Men zegt, dat eenige der aanhangers van Feng joen Sjang omgekocht zijn om een onzijdige houding aan te nemen en dat hij daarom op het oogenblik niet sterk genoeg is om te vech ten en zich dus tevreden zal stellen met de vreedzame ontwikkeling van Noord-China. De dubbele moord te Culemborg. De rechtbank te Tiel heeft de invrijheidstelling gelast van N. v. W., die verdacht werd betrokken te zijn bij de Culemborgsche moordzaak. De ver dachte is een achterneef van het vermoorde echtpaar. Het blijkt steeds moeilijk eenig licht te ontsteken in dit geheimzinnige moord- drama. In den nacht van Dinsdag op Woens dag ongeveer half een, werd de alleenwo nende 60-jarige G. J. ten Brinke, landbou wer, wonende te Bergentheim in de ge meente Aambt Hardenberg, wakker door gekl op op de ruiten. Een voor de ramen staand manspersoon verzocht hem uit bed te komen en hem den weg te wijzen. Ten Br. vermoedende, dat de man een onge- wenschte gast was, antwoordde dat hij den weg wel kon wijzen zonder uit bed te ko men, waarop de onbekende vertrok. Onge veer 20 minuten later kwam hij evenwel terug met zich dragende een dikken paal, waarmede hij de deur van het huisje begon te rammeijen. Ten Br. achtte het toen ge- wenscht op te staan, maar nauwelijks was hij uit bed of de onbekende, die voor de ruiten stond, richtte zeer vermoedelijk een vuurwapen op hem en riep hem toe stil te blijven staan, anders zou hij schieten. Zeer voorzichtig verliet ten Br. echter de achterdeur van de woning, den onbekende aan de voorzijde van het huis staan latende, ten einde bij buren, die ongeveer honderd meter achterwaarts wonen, hulp te halen. Toen de onbekende dit bemerkte koos hij het hazenpad. Woensdag hebben de koning en de koningin hun eerste niet-officieele bezoek aan de tentoonstelling te Wembley ge bracht, waarbij zich, naar de „N. R. Ct." meldt, het volgende merkwaardige voorval heeft afgespeeld. Na geruimen tijd in het paleis van de industrie te hebben doorge bracht, begaven de koning en de koningin, die zich ongedwongen te midden van den stroom verdere bezoekers bewogen, zich naar het paleis der kunsten. Een Ameri kaan en zijn zoon volgden hen. Plotseling nam de oude Amerikaan een paar flinke stappen, zoodat hij het koninklijk echtpaar inhaalde, nam zijn hoed af en stak den ko ning zijn hand toe, waarbij hij zeide „Hoe vaart gij, koning J Zoudt gij de hand wil len drukken van Amerika De koning lachte genoegelijk en schudde den Ameri kaan de hand, die daarop ook zijn zoon voorstelde. Voordat de koning zijn weg vervolgde, sprak hij de hoop uit, dat de bezoekers hun bezoek prettig zouden vin den. De Amerikaan, John Townie uit Iowa, zei later „Het deed mij goed uw koning te ontmoeten. Hij gaf ons werkelijk een be groeting. Het was op de ingeving van het oogenblik, dat ik op hem toestapte. Ik voelde, dat ik de hand moest schudden van een man, die in heel Amerika zoozeer ge acht wordt Op den weg van Amsterdam naar Duivendrecht is een troepje wielrijders door een paar motorrijders aangereden. Een dei- wielrijders liep eenige kwetsuen op, doch deze waren gelukkig niet van ernstigen aard. De oorzaak van de aanrijding ligt in het woeste rijden van de motorrijders. Uit de strafgevangenis aan den Noord singel te Rotterdam is gisterennacht ont vlucht een 32-jarige Duitscher. De man moet werktuigen hebben weten achter te houden en zich daarmede een weg naar buiten hebben weten te banen, maar ook hulp van buiten gehad hebben. Bij zijn ont vluchting was hij in gevangeniskleeren. Men herinnert zich, dat eenigen tijd geleden de commissaris van politie in de eerste afdeeling te Rotterdam waarschuwde tegen het aanknoopen van relaties met Willem Gustaaf Alexander Zwaan en de gewezen verpleegster Jannetje Benschop, twee beruchte „landhaaien", die zich her haaldelijk aan het plegen van chantage en beroovingen schuldig zouden gemaakt heb ben. Ook op flesschentrekkerij legde dit tweetal zich toe. Een firma op de Hoog straat werd op deze wijze voor ƒ300 aan mantels en lingeriegoederen het slachtoffer. Toen de politie in de woning in de Aleidis- straat, waar zij het laatst verblijf hielden, een onderzoek instelde, bleken de vogels reeds gevlogen. Aanvankelijk slaagde de politie er niet in eenig spoor te ontdekken, tot de vorige week het toeval een handje kwam helpen. De chef van het Beursstation te Rotter dam ontdekte nl., aldus meldt „de Tel.", dat een groote koffer, welke aan zijn sta tion in depot was gegeven, niet werd afge haald, waarna de chef gebruik maakte van zijn bevoegdheid om den koffer te openen. Deze bleek toen een fraaien mantel, een dure japon, fijne ondergoederen en een nieuwe Remington-schrijfmachine te bevat ten. Daar de koffer verder geen aanwijzin gen betreffende den eigenaar inhield, in formeerde de chef bij een vertegenwoordi ger van de Remington-schrijfmachines en deze herinnerde zich de machine aan ze keren Zwaan te hebben verkocht. Onmid dellijk werd daarop de politie van- het bu reau Witte de Withstraat gewaarschuwd. Deze vermoedde, dat de koffer nog wel zou worden afgehaald en liet het station be waken. Inderdaad kwam Zwaan na eenige dagen in de buurt van het station, doch blijkbaar had hij den rechercheur herkend en hij wist te ontsnappen. Den volgenden dag echter zou de politie gelukkiger zijn. Toen meldde zich Jannetje Benschop op liet Beursstation om den koffer af te halen. Hier weigerde men de koffer aan haar af te geven, waarop zij brutaal de hulp van de politie ging inroepen. Natuurlijk werd zij toen tegelijk in bewaring gesteld. Zij ont kende alle schuld. Ze zeide niets meer met Zwaan te maken te hebben, daar zij haar leven wilde beteren. De politie achtte het echter raadzaam zich niet aan haar praat jes te storen. Gisteren is zij naar het huis van bewa ring overgebracht. Zwaan is' nog steeds voortvluchtig. Men vermoedt, dat hij de wijk naar het buitenland genomen heeft. De centrale recherche te Am'sterdam heeft aangehouden zekeren Obdam, die sterk verdacht wordt van het feit een ge deelte van het geld, afkomstig van de in braak in het correspondentschap van de Nederlandsche Bank te Kampen, onder zijn berusting te hebben gehad. Reeds eerder was het vermoeden gerezen en Obdam was in verband hiermede gearresteerd. Daar de bewijzen niet voldoende waren, moest de verdachte op vrije voeten worden gesteld. Intusschen zat de recherche niet stil en vond ten slotte opnieuw aanleiding Obdam te arresteeren. Hij is in het huis van bewa ring ingesloten. Het aantal arrestanten in deze zaak bedraagt nu zes. Een koolmeezenpaar heeft een ietwat zonderlinge, maar toch zeer veilige plaats voor zijn nestje uitgezocht, namelijk de brievenbus van een woning op het Zuid te Dragten. Deze bus heeft toegang door een vertikale spleet in den muur naast de deur. Daar er gedurende de Paaschdagen geen gebruik van werd gemaakt, konden de diertjes zich dien tijd ten nutte maken om er hun nestje in te bouwen. En toen de be woners zich voor het voldongen feit zagen geplaatst, hebben zij met medewerking van de brievenbestellers de ongenoode gasten maar in bescherming genomen. Thans zitten de diertjes om de beurt op 14 eitjes te broeden. Een 6-jarig meisje dat te Kaatsheuvel door een auto werd overreden en ernstig gewond naar Tilburg werd vervoerd, is al daar in het gasthuis overleden. Een man uit Leur, die vorige week bij het afbreken van een huis een gedeelte van de afbraak op het lichaam kreeg, is aan de gevolgen overleden. Het lijk van den over boord geslagen stuurman van een zeillogger is nabij de strekdammen in de Buitenhaven van IJmuiden drijvende gevonden en aldaar aan land gebracht. Een 25 jarige opper man te Groningen, wiens vrouw kort gele-, den overleden is en hem een kind van een paar maanden had nagelaten, heeft dat kind onder dekens doen stikken. Twee vrienden, wien hij zijn misdaad had verteld, hadden de politie er mee in kennis gesteld. Gis teren is te Zoetermeer een 10-jarige jongen die met eenige vriendjes aan het fietsen was,op zij tegen een passeerenden auto ge vallen en eenige minuten later overleden. In een onbewaakt oogenblik is een 3-jarig kind te Schokland in de haven gevallen, en ondanks spoedige hulp verdronken. Tus schen Arnhem en Oosterbeek is een 58- jarige man door een trein overreden en ge dood. Toen Dinsdagavond een jongen door de Önderstraat te Lage Zwaluwe per rijwiel reed, kwam hij in botsing met een anderen wielrijder, waardoor de knaap om ver viel en in een ruit van een woning te recht kwam. Het ventje was de polsader doorgesneden en werd per auto naar Breda vervoerd. Gisterenmiddag kreeg de politie te Aalter (België) kennis, dat een jongeling aan den Kraenpoel zijn vriendin had neer geschoten en daarna gepoogd had zelf moord te plegen. Met een auto reed men dadelijk naar den Kraenpoel, waar men een treurig schouwspel ontdekte. In een boschje lag een meisje roerloos uitgestrekt. In de borststreek ontdekte men twee kogelwon- den. De getroffene ademde nog lichtjes. Een twintigtal meter verder ontdekte men den jongeling tegen een boom neergezegen. Hij, evneens, was door twee revolverkogels in den buik getroffen en levensgevaarlijk ge kwetst. Naar men veronderstelt zou de jon geling het meisje hebben willen dooden, om daarna zèlfmoord te plegen. Hij had nog de kracht gehad, enkele stappen te doen, om. een landbouwer die in de nabij heid woont, te verwittigen. De revolver werd op de plaats van het drama gevonden. Volgens opgave van Bureau Veritas zijn gedurende de maand Maart verloren gegaan 79 stoomschepen, waaronder 16 Amerikaansche, 25 Engelsche, 2 Deensche, 1 Nederlandsche, 6 Fransche, 3 Duitsche, 1 IJslandsch, 3 Italiaansche, 5 Japansche, 4 Noorsche, 2 Russische, 6 Spaansche, 2 Zweedsche, 2 Joego-Slavische en 1 van on bekende nationaliteit, 3 motorschepen, waarvan 2 Engelsche, 1 Czecho-Slo- waaksch, 1 Deensch, 2 Duitsche, 1 Grieksch, 1 Lithauer en 1 Zweedsch, bene vens 23 zeilschepen, waarvan 3 Amerikaan sche, 2 Engelsche, 2 Deensche, 6 Fransche, 2 Duitsche, 2 Grieksche, 1 Italiaansch, 1 Portugeesch, 1 Spaansch en 3 Zweedsche. In het mysterie van den plotselingen dood van den Franschen graaf de Monte- fiore, een jonge millionair, die overleed na een autotocht met zijn verloofde, is .een nieuwe ontdekking gedaan. Aanvankelijk hadden de medici verklaard, dat de dood moet worden toegeschreven aan natuurlijke oorzaken. Twee dagen na het overlijden daalde een geheimzinnig vliegtuig nabij het kasteel van den graaf te Dampierre en ver trok, voordat iemand het kon bereiken. Toen dacht men aan een samenloop van omstandigheden, doch gisteren is een ande re ontdekking gedaan, die de zaak nog ge heimzinniger maakt. Toen de autoriteiten het kasteel bezochten, ontdekten zij, dat de zegels intact waren, doch dat de vensters van de slaapkamer van den graaf op de eerste verdieping, die door de justitie ge sloten waren, openstonden. Iemand was naar binnen geklommen. Voetstappen leid den naar een kast. Twee laden waren open gebroken en men gelooft, dat belangrijke papieren zijn gestolen. De detectives zijn er niet zeker van, of de voetstappen afkomstig zijn van een man of een vrouw. In een medicijnkastje werd door de poli tie strychnine gevonden. OH' AJ o-/l' A I r» tUXOA. OfJo Pl/OOlt/GFABBIEn SMAAKT ALS ROOM (Ingez. Mededeeling.) De politie tracht een foto van een jonge man in een medaillon, welke zij op de ka mer van den graaf heeft gevonden, te iden" tificeeren. Een veertien dagen geleden verdween in de Londensche voorstad Battersea plot seling een dertienjarig meisje, genaamd El len Jackson. Een dag of tien later werd haar lijk terug gevonden in de Theems Voor den lijkschouwer bleek dat het meisje pas haar moeder had verloren en het met haar vader niet te best kon vinden. Volgens brieven, die Jackson's buren aan den lijk schouwer hadden geschreven, had het kind van haar vader een harde behandeling te verduren, doch de vader zelf verklaarde dat hij het kind, omdat het geen verantwoor ding kon afleggen van het gebruik van eenig huishoudgeld, slechts een klap in het gezicht had gegeven. Deze verklaring bleek niet in overeenstemming met de lijkschou wing, die uitwees dat het kind ook een ge- kneusden arm had. De lijkschouwer nam echter genoegen met de verklaringen van Jackson, dat zijn kind het thuis goed had gehad. Een 15-jarige tuinmansjongen George Jeffrey, die verdacht werd van moord op de 10-jarige Joan Annets, heeft thans een bekentenis afgelegd, nadat men hem in het "politiebureau van Crowborough een reeks vragen had gesteld. De wijze waarop deze vragen gesteld werden, heeft bij den verde diger van den jongen twijfel doen rijzen aan de vereischte „vrijwilligheid" van de bekentenis. Hij heeft daarom een protest ingediend tegen wat naar zijn meening pressie van de politie moet worden be noemd. De toestand van Julius Barmat is zoo ernstig, dat zijn familie heeft besloten hem ondanks het feit, dat hij uit de voor- loopige hechtenis is ontslagen, nog tijde lijk in de Charité te laten blijven, waar hij onder behandeling van proi. Kraus en prof. Bonhöffer is. Julius Barmat is op het oogenblik ab soluut niet in staat om te worden gehoord Natuurlijk wordt hij thans in de Charité niet meer als gedetineerde behandeld. Ook zijn broeder Henri, die zich nog in pre ventieve hechtenis bevindt, moet er, volgens het „Berl. Tagebl." zeer ernstig aan toe zijn. Nieuwe treinaanslagen? De „Times" vernam uit Warschau, dat Dinsdag opnieuw twee pogingen hebben plaats gehad om treinen te doen veronge lukken. In den Poolschen corridor, bij Dir- schau, ontdekte een spoorwegarbeider een hoop steenen op de rails, even voordat een trein moest passeeren. Een andere spoor wegarbeider ontdekte twee mannen, die tusschen Posen en Bromberg de rails trachtten te beschadigen. De mannen vluchtten, nadat zij op den arbeider had den geschoten. Zij lieten een handgranaat achter. Pokziekte.-Een opnieuw uit breken van de pokziekte te Calcutta heeft de autoriteiten aldaar ertoe gebracht om de bevolking te adviseeren zich toch te laten inenten. Reeds zijn dit jaar meer dan 600 personen aan de pokken overleden. De toestand is daarom nog des te hachelijker, wijl de stad geen ziekenhuis heeft, hetwelk op voldoende wijze de pokken kan behan delen. Het percentage sterfgevallen is on der de niet gevaccineerden grooter dan onder ingeente personen. Mishandeling van een gevangen e,Een lezer van de „Volks stem" beschrijft in dit blad de volgende gebeurtenis die hij zelf heeft meegemaakt Op 17 April reed hij met zijn motorfiets van Johannesburg naar Pretoria, toen hij omstreeks half twaalf op den weg een paar politie-agenten te paard zag aankomen, die een gevangene tusschen hen in meevoer den. De handen van den Kaffer wanr het was een Kaffer waren aan weers zijden aan de zadels der paarden vastge maakt. De paarden stapten flink aan, en het was een -jammerlijk gezicht om te zien hoe de gevangene met moeite mee kwam. Wat deze gearresteerde ook gedaan moge hebben, maar zoo'n gezicht op den openbaren weg, doet denken aan Rusland, schrijft hij. Is het geoorloofd om een gevangene vast te binden aan. paardenzadels En zoo dit mag, is 't dan niet hoog tijd, dat bepaald wordt dat een gevangene, die te voet naar de gevangenis moet gaan, daarheen door politie te voet gebracht wordt In dit geval liep de Kaffer telkens ge vaar om uit elkaar getrokken te worden, wanneer de paarden zouden schrikken, of getrapt te worden. De sneltrein MoskouRiga is gisteren nabij Moskou ontspoord. Eenige wagons werden geheel vernield. Tien reizigers wer den gedood en 30 gewond. De oorzaak van de ramp is onbekend. TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE. Verschillende kleinere wetsontwerpen worden zonder hoofdelijke tsemming aangenomen. Bij dat tot wijzi ging der bepalingen van het Wetboek van Strafrecht inzake valschheid in bankbiljet ten, muntspeciën, muntpapier, postzegels en postmerken, bepleit de heer Van Sasse van IJsselt verhooging der in art. 263 Wetboek van Strafrecht bedoelde strafmaat van 3 maanden. Minister Heemskerk verdedigt het ont werp dat zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. Voortgezet wordt de behandeling van net wetsontwerp tot tegemoetkoming aan de Zuiderzee visschersbevolking. Minister Van Swaay voegt aan artikel 4 een lid toe, om mogelijk te maken aan be nadeelde gemeenten schadevergoeding te gCVen- Aa De heer Duijs handhaaft zijn aniende- ment. De heeren Rutgers, Rutgers van Rozen burg en Duymaer van Twist zijn evennu bevredigd. Ook de heer Bomans niet.

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 2