SPORT BUITENLAND ÜEA1ENGD NIEUWS LAATSTE^ikiCUTEN W. van Beers, aan boord van de „Heems- kerck", wordt op nader te bepalen datum geplaatst bij het Kon. Instituut van de Ma- VOETBAL. Wedstrijdprogramma voor Zondag 17 Mei. Om het kampioenschap van Nederland. Go AheadH. B. S. Het Zuiden WilhelminaWillem II. Promotie AllianceRoermond. 3e klasse Walcheren—Middelburg II. H. B. S. 6 5 1 11 19—7 1.83 N. A. C. 7 4 12 9 16—10 1.28 Sparta 6 3 1 2 7 10—10 1.16 Go Ahead 6 2 4 4 15—15 0.66 Frisia 7 1 6 1 5—23 0.14 Alliance 3 2 1 5 53 1.66 Roermond 4 2 2 6 124 1.50 V. V. V. 5 3 2 3 4—11 0.60 Middelburg 4 2 2 2 5—8 0.50 INSIDER. Voetbaltournooi te Tilburg. Voor de op 24 Mei, 7 en 14 Juni in Til burg te spelen wedstrijden om den Heid- sieck Monopole-beker schreven reeds in P S. V., Eindhoven (houdster), U. V. V., N. O. A. D., B. V. V., Edo, Haarlem, Longa, Eindhoven, N. A. C., Willem II, Ado en Middelburg. Voetbal door doofstommen. BelgiëNederland 22. Onder groote belangstelling heeft Zon dag jl. te Antwerpen voor de eerste maal de ontmoeting plaats gevonden tusschen de vertegenwoordigende elftallen van het Bel gisch DoofstommenSportverbond en van den Nederl. Dooven-Sportbond, welke in een gelijk spel eindigde. Na 10 minuten scoorden de Hollandsche spelers, waarna de Belgen gelijk maakten. Daarna herove ren de Hollanders de leiding, maar voor de rust maken de Belgen weer gelijk. Na de rust is Holland doorloopend in de meer derheid geweest. Een overwinning voor de Hollandsche dooven was het juiste resul taat geweest. U. V. V.-beker. De halve-eindstrijd voor dezen beker vindt Zondag a.s. plaats tusschen Z. F. C. (Zaandam) en de Zuidelijke le klasser Wilhelmina op het terrein van 't Gooi te Hilversum. Dammen. De uitslag van den gehou den damwedstrijd tusschen de Vlissingsche Damclub en de Middelburgsche Damclub is als volgt L. GoedbloedJ. A. van Houte 20 Th. SlootmansH. Oldeman 02 Jac. BoogaardJ. van Wijk 20 C. Holle- brandseC. A. de Beste 11 J. de NooijerG. A. Wessels 02 J. v. d. DriestW. van Loenhout 02 W. F. DiermanseA. Littooij 02 C. Spuij J. Reijerse 20 L. J. GunterL. Alewijn- se 2—0; M. Lous Jr.B. F. Montenari 0—2. De totaal uitslag is voor Vlissingen 9 punten en Middelburg 11 punten. - Schermen. Donderdag 21 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) zullen te. Bergen op Zoom in de zaal der Sociëteit Thalia, pro- paganda-wedstrijden worden gehouden, op sabel voor officieren en onderofficieren uit de garnizoenen Breda, Bergen-op-Zoom, Middelburg en Vlissingen. Vliegen. De bouw van twee nieuwe groote „Empire" vliegtuigen, waarmede de imperial Airways in Engeland proeven zul len nemen op de LondenIndië-route, heeft een aanvang genomen. Deze machines zul len de grootste handelsvliegtuigen ter we reld zijn en met uitzondering van de uit einden der vleugels zullen zij geheel van staal gebouwd worden. Zij zuilen ruimte bieden' aan 20 passagiers en voor een groote hoeveelheid levensmiddelen. Iedere machine zal voortbewogen worden door drie machines met een gezamenlijke kracht van meer dan 1000 H.P., zoodat als een machine faait, het vliegtuig toch voort kan vliegen. Het gebruik van deze drie machi nes zal practisch noodlandingen uitsluiten en zal het mogelijk maken dat zoowel over dag als in den nacht gevlogen kan worden. De Koolhoven jager verkenner FK 31, het nieuwe type. dat 'pas de vorige week de fabriek van de Nationale Vliegtuig-In dustrie te 's-Gravenhage heeft verlaten en aangeboden moest worden aan de Lucht- vaart-afdeeling Soesterberg voor officieele proefvluchten, heeft gisteren met succes gevlogen, na in de eerste dagen moeilijkhe den te hebben gehad, daar de machine nog niet geheel perfect was, doordat de ma chine nog niet was ingevlogen, gevolg van het feit, dat zij in recordtijd moest wor den gebouwd. Eerst gisteren heeft de machine officiee le proeven kunnen afleggen. Zij klom met de volle last, welke door de luchtvaartaf- deeling te Soesterberg was voorgeschreven naar 5000 meter in minder dan 17 minu ten, terwijl zij in 39 minuten tot bij de 7000 meter klom. HET BELGISCHE KABINET. Het nieuwe kabinet is als volgt samenge steld Voorzitter en minister van financiën Vandevijvere landbouw en openbare wer ken Ruzette arbeid en nijverheid Tschof- fen binnenlandsche zaken Poulet natio nale verdediging generaal Hellebaut justi tie Theodor koloniën Carttm economi sche zaken Moyersoen. Vandevijvere zal Dinsdag a.s. de regee- ringsverklaring in de Kamer voorlezen. Om zijn wensch duidelijker te doen uit komen, dat hij de partijpolitiek wil sluiten buiten die personenkwestie stelde de ka binetsformateur Vandevijvere den koning slechts een minimum aantal tituiarissen voor. De nieuwe minister-president deelde aan de pers mede, dat het van de linkergroepen zal afhangen als de portefeuilles ad-interim waargenomen, aan definitieve titularissen zullen worden toevertrouwd. Vandevijvere voegde erbij dat, waar thans de crisis 38 dagen heeft geduurd, het debat over con stitutie en oriënteering der regeering defi nitief aan groep- of partijbesprekingen moet worden onttrokken en hij hoopte dat het land hem dankbaar zal zijn dat hij dit nood zakelijke debat voor de balie van het parle ment brengt. HET ANTWOORD AAN DUITSCHLAND. De eerste nota van Briand bevat, volgens de „Matin", een algemeen overzicht van het ontworpen antwoord aan Duitschland en een oordeel over de verschillende tekort komingen van het rijk. Er heeft zich geen belangrijk verschi' van meening voorgedaan tusschen Parijs en Londen, en dank zij de verdere bespreking zal de raad van gezanten spoedig een be slissing kunnen nemen. Frankrijk en Engeland zijn het er eens ever geworden om alleen de belangrijkste tekortkomingen in de nota te vermelden. Er zal eenige tijd noodig zijn om aan die be langrijke eischen te voldoen. Het zal dan ook zeer waarschijnlijk niet mogelijk zijn de Keulsche zone te ontruimen in 1926, tenzij dat het rijk blijk gaf van een buitcr.- gewonen goeden wil en spoed. Frankrijk verwerpt geenszins het denk beeld van een Fransch-Duitsch waarborgs- verdrag maar het wenscht -geenszins dat de Rijn een barrière zou worden, welke net verhindert desnoods zijn bondgenooten in Oost-Europa ter hulp te snellen. Daar Duitschland niet in den Volkenbond zal ko men. zoolang hei in gebreke blijft in zake de ontwapening en Keulen zoolang zal be zet blijven, is het niet waarschijnlijk, dat de kwestie der veiligheid nog voor 1926 prac tisch zal kunnen geregeld'worden. DE PROCLAMATIE VAN HINDENBURG. In zijn proclamatie doet de nieuwe Duit- sche rijkspresident Von Hindenburg een beroep op het geheele Duitsche volk om samen te werken. Mijn arbeid en mijn streven, aldus zegt Hindenburg in zijn proclamatie, behooren niet een enkeling, niet één stam of één godsdienst, niet één partij, maar het geheel van het Duitsche volk. Ik yertrouw op den bijstand van den eeuwigen God, die ons ook door den zwaren tijd van ellende ge nadiglijk heeft heengeleid. Ik vertrouw op de offervaardigheid en den wil om te leven van het Duitsche volk, die juist in de moei lijkste tijden gebleken zijn. Ik vertrouw ten slotte op de groote idee van de rechtvaar digheid, waarvan de met alle kracht na te streven overwinning ook het Duitsche volk weer een hem waardige plaats in de wereld verschaffen zal. De rijkspresident gedenkt dan degenen, die lijden en degenen die vielen degenen, die een harden strijd strijden om hun eco nomisch bestaan. Verder het geheele ar beidende Duitsche volk, waarvan de moei lijke toestand van staat en bedrijfsleven bijzonder zwaren arbeid eischt de volks- genooten buiten de rijksgrenzen inzon derheid de ouden van dagen en degenen, die met groote zorg hun levensavond tege moet zien en tenslotte aller hoop de Duitsche jeugd. Wij willen ook verder gemeenschappelijk er naar streven door eerlijken en vrede lievender arbeid ons een gerechtvaardigde aanspraak op achting en waardeering bij de andere volken te verwerver en den Duitschen naam te bevrijden van den on gerechtvaardigde» smaad, die er thans nog op rust. Door zelfrespect tot achting dooi de wereld door zelfveVtrouwen tot ver trouwen van anderen. Wij willen allen er naar streven door de ontwikkeling van het Duitsche bedrijfsleven én het Duitsche ge meenschapsleven ieder van onze volksge- nooten zijn dageüjksch brood, zijn aandeel aan de Duitsche cultuur 'en een waardige positie in de maatschappij te waarborgen. Het staatshoofd, belichaamt den gemeen- schappelijken wil van de natie. Daarom reik ik in dit uur iederen Duitscher in ge dachte de hand. Gemeenschappelijk willen wij ter wille van onze dierbare dooden, van onze kinde ren en kleinkinderen met ongebroken moed den zwaren gang gaan, die ons door waar- achtigen vrede tot vrijheid moet brengen. DE HOUDING DER GEALLIEERDEN TEGENOVER HINDENBURG. Naar aanleiding van het bericht in bui- tenlandsche bladen, dat noch de Vereenigde Staten, noch Frankrijk, België of Enge land aan Hindenburg een telegram van gelukwensch bij de aanvaarding van zijn ambt willen zenden, schrijft de „Germania", het blad van het „Centrum", dat het bui tenland moet weten, dat de politieke ver deeldheid van het D.uitsche volk niets heeft uit te staan met het gezag, dat den nieuwen president ook wordt toegekend door de tegenstanders van zijn candidatuur. Hinden burg is de opperste vertegenwoordiger der Duitsche politiek, hetzij met, hetzij zonder telegrammen van gelukwensch. EX-KEIZERIN ZITA. Door het persbureau Vaz Dias werd ons Dinsdag gemeld dat de toestand van ex- keizerin Zita zeer ernstig zou zijn. Thans meldt het persbureau Belga dat men in officieele kringen van een ziekte van ex-keizerin Zita niets afweet. Gisteren is te Assen gevankelijk bin nengebracht de arbeider H' K. uit Ruinen, verdacht van poging tot moord op den ge meenteveldwachter Kloostra aldaar, op wien tot tweemaal toe met een revolver werd geschoten. Gisterenmorgen werd door de recher che te Breda een inval gedaan in de wo ning van den electricien B. aan het Van Coothplein. Het ging aanvankelijk niet ge makkelijk het huis binnen te komen, daar de voordeur stevig gesloten was. Ten slotte heeft men zich door een raam aan den ach terkant toegang tot het perceel verschaft. Er werd een nauwkeurige huiszoeking gedaan, ook in het schuurtje achter het huis. Het parket was bij dezen justitionee- len inval aanwezig. Omtrent de reden van dit onderzoek wordt nog geheimhouding betracht. Een felle brand heeft gisterenmorgen gewoed in de stoomwasch- en strijkinrich- ting van den heer M. A. Spronk, aan den Walenburgerweg, hoek Pieter de Raadt- straat te Rotterdam. De heer C. Smits, een zwager van den eigenaar ontdekte te 7 uur den brand. Hij hoorde knetteren van vuur, en toen hij op zolder een deur open de die toegang geeft tot het gedeelte van den zolder boven de drogerij gelegen, sloegen de vlammen, welke langs de trap uit de drogerij naar den zolder trokken, hem tegemoet. Hij heeft nog gepoogd het vuur te blusschen, doch dit mislukte. Hij heeft bij zijn poging, het vuur te dooven, ernstige brandwonden aan beide handen en ook op den schedel gekregen. Rook en vlammen, boveu het dak uitslaande, alar meerden de geheele omgeving van den Walenburgerweg. De 'brandweer wist het vuur in een uur te blusschen. De schade is belangrijk. Op de droogkamer,- waar de brand ontstaan is, brandt den geheelen nacht een groote kachel die 's avonds 7 uur aangemaakt wordt. De inrichting van het huis zijn op beurspolis verzekerd. Op klaarlichten dag werd te Rotter dam een dame uit Amsterdam op brutale wijze een handtasch afhandig gemaakt. De dader, die het op een loopen zette, werd door de dame en een meisje, die haar vergezelde, onder het geroep van „houdt den dief" achterna gezet. De dief vluchtte in een straat, waar zich een H. B. S. be vond, die juist uitging. De H. B. S.ers hiel den den dief tegen en sloten hem met hun fietsen in. De man gaf daarop de tasch te rug. Na een mislukte poging om te ont snappen, werd de dief door de politie ge arresteerd. Gevaarlijke grappen. Een jeugdig marinier te Amsterdam had zich dezer dagen een dolkmes aangeschaft, dat in de kazerne bewonderd werd door zijn kameraden. Een hunner, een Rotter dammer, voegde den eigenaar van het mes, 'n Amsterdammer, toe, dat hij er toch niets mee durfde doen. Hij zou hem er geen steek mee durven toebrengen. De Amsterdammer hield 'het mes voor zich ter hoogte van den buik en zei „Loop er dan maar eens in". De Rotterdammer gaf aan de uitdaging gehoor, wellicht denkende, dat zijn kame raad het mes op het laatste oogenblik nog zou wegtrekken. Hij deed dat niet, met het gevolg dat het mes in den buik van den Rotterdammer drong, die ernstig gewond naar het hospitaal is gebracht. De ander is in arrest gesteld. Twee jongens, ongeveer 15 jaar oud, die zich gisterenmiddag in het weiland achter het Openbare Slachthuis te 's-Gra venhage vermaakten met stekeltjes vangen, kregen eensklaps ruzie. Zij vochten het meeningsverschil uit, gelijk jongens be taamt en werden door omstanders ten slotte gescheiden. Een der rivalen wrokte echter nog na over de ruzie en bleek zoo zenuw achtig te zijn geworden, dat hij 's avonds naar de Laakhaven toog en zich daar van den walkant liet zakken. Burgers beletten de zelfmoordpoging van den jongen en brachten hem door handreiking weer op het droge. Een 2-jarig kind te Geldrop is in een kuip met water geraakt er. verdronken. Te Hoogkarspel is een knaapje bij het spe len in een sloot geraakt en verdronken. Op den Geldropschen weg te Eindhoven is eeii vrachtauto tegen een boom gereden, met het gevolg, dat de wagen werd ver nield. De twee inzittenden werden er uit geslingerd. De chauffeur kreeg een ernsti ge verwonding aan het hoofd, terwijl de andere inzittende eenige lichte ontvel lingen opliep. Te Kaatsheuvel is een 8-jarig knaapje door een-auto aangereden. Het kind is in zorgelijken toestand naar het ziekenhuis te Tilburg gebracht. Het bij Doornenburg (Bemmel) op de Waal over boord gevallen en verdronken 2-jarige meisje was een kind van een schipper uit Rotterdam. Het onlangs te Kessel in de Maas opgevischte lijk is herkend als dat te zijn van een 45-jarigen man uit Oud Vroen- hoven, die sedert 16 Januari vermist wordt. Het te Antwerpen uitgaande Noorsche stoomschip „Sado" is in aanvaring geweest met het gemeerd liggende Engelsche stoomschip „Belgenland", waarvan aan bakboords voorschip boven de waterlijn verscheidene platen weiden ingedeukt. De „Sado" heeft de reis voortgezet. Of dit schip schade heeft bekomen is niet bekend. Door de Belgische gendarmerie werd gisteren zekere K„ bekend als medeplich tige in de Brusselsche Bank-zaaic, wiens aanhouding en uitlevering door de Neder- landsche justitie was verzocht, aan de grens onder Nispen overgeleverd in handen der Nederlandsche marechaussee. Op grond van zijn opzien wekkende groote verterin gen, had de Belgische politie hem al spoe dig te Antwerpen gearresteerd. Na zijn uitlevering is 'K. aanstonds door de mare chaussee 'naar Amsterdam overgebracht en ter beschikking van de justitie aldaar ge steld. Te Lugano zijn verschillende leden van een bende valsche kaartspelers gear resteerd, nl. een Engelschman, twee Ame rikanen. twee Duitschers en een Neder lander. De politie was op hen opmerkzaam gemaakt door een Italiaan, die bij 't poker- spel 2400 aan hen had verloren, doch ten slotte ontdekte, dat de kaarten gemerkt waren. Bij de arrestatie ontveinsden de le den der bende, dat zij elkaar kenden de visa op de paspoorten wezen uit, dat zij gezamenlijk in verschillende steden als Tonden, Parijs, Cairo, Venetië, Biarritz, enz. waren ge.weest en steeds op dezelfde dagen vertrokken waren. Zij deden zich zeer voornaam voor en hadden steeds in de voornaamste hotels gelogeerd. De rechtbank te Koningsbergen heeft een merkwaardige uitspraak gedaan in een klacht tot verwijdering van een antenne van het dak van een huis. De eigenaar van het huis had de rechtbank verzocht den huurder te gelasten deze antenne te ver wijderen, op grond, dat deze eenige schade aan het huis had toegebracht en een ge vaar vormde voor het dak, waarvan de soliditeit niet voldoende was. De rechters beslisten, dat de kleine be schadigingen, die veroorzaakt waren door de plaatsing van de antenne en voor haar onderhoud niet de verwijdering daarvan wettigden. Hoewel de plaatsing van een antenne op een dak onderworpen is aan de toestemming van den eigenaar van het ge bouw, was de rechtbank van oordeel, dat, «egeven de tegenwoordige beteekenis van de draadlooze het verstrekken van zoo'n vergunning beschouwd moet worden als een plicht. De 140-jarige Kaapsche kaffer, van wien onlangs'een Zuid-Afrikaansch blad gewag maakte, blijkt niet de- eenige van zijn hoogen ouderdom te zijn, die nog op aarde rondwandelt. Philby, de Engelsche vertegeiJWoordiger bij emir Abdulla, den heerscher over Trans-Jordanië, heeft in een dorpje niet ver van de Roode Zee een Arabier aangetroffen die 140 jaar oud ifroet zijn, aangezien hij (in 1799) als jon gen van ongeveer 13 jaar de landing van Napoleon op de Syrische kust heeft bijge woond. Korten tijd vóór het bezoek van Philby is de oude heer, die als locale be zienswaardigheid overal in den omtrek be kend is, opnieuw getrouwd Mevrouw Jansen heeft zulke nerveuze handen. Geen wonder. Heb je de diamanten gezien, die ze draagt EEN ALGEMEENE HERDENKINGSDAG. Binnen enkele dagen zal het bestuur van „Vlissingen Vooruit", door middel van een circijlaiH, een beroep doen op de ingezete nen van Vlissingen voor het bijeenbrengen van een fonds, waaruit de kosten kunnen worden bestreden van èen algemeenen her denkingsdag op Zaterdag 29 Augustus, ter huldiging van de Kon. Maatsch. „de Schel de", de Maatsch. „Zeeland, die beiden dit jaar 50 jaar bestaan en waardoor Vlissingen tot bloei is gekomen en het harmoniegezel schap „Ons" Genoegen", dat 35 jaar het muzikale leven in onze stad heeft helpen vooruit brengén. Gaarne wekken wij de bevolking' op om deze betooging krac'htig te steunen. Het is reeds gebleken dat Vlissingen inziet, dat het belang heeft bij het bestaan te dezer stede van de bovengenoemde lichamen, toen nl. dreigde de verplaatsing van de „Zeeland" naar elders. VERKIEZING COMMISSARISSEN POLDER WALCHEREN. MIDDELBURG. Heden had de eerste candidaatstelling plaats voor de verkiezing van 6 commissarissen van den polder Walcheren, gekozen door de stemgerech tigde eigenaren van gebouwd. Er weiden twee lijsten ingeleverd. Een bevatte de namen van de heeren mr. J. F. van Deinse, W. Bosman en H. Dronkers, allen te Middelburg, J. Loois Azn. te Vlis singen, W. Cevaal Pzn. te Ritthem en J. J. de Keijzer te Grijpskerke. De tweede lijst bevat de namen der heeren L. F. Groos- man, A. Jeronimus, W. A. de Rïjcke en A. Barentsen, allen te Middelburg, j. L. van der Harst en W. L. Huson te Vlissingen. De eerste lijst was van de kiezersver- eeniging Walcheren, de tweede van de „Vereeniging van Huiseigenaren" te Mid delburg. De stemming is bepaald pp Donderdag 4 Juni van 11 tot 3 uur. NED. BOND VOOR ZIEKEN VERPLEGING. MIDDELBURG. In de algemeëne Verga dering van den Ned. Bond van Ziekenver pleging, welke Zaterdag 23 Mei alhier wordt gehouden, zou dr. A. Staverman te Vlissingen een referaat houden. Daar dr. Staverman echter verhinderd is, zal thans een referaat worden gehouden door arts D. N. van Gelderen te Middelburg en wel over „Zeeland en de ziekenverpleging". ERlfjD. DE ZOMER 's-GRAVENHAGE. Naar wij vernemen is binnenkort te verwachten een Kon. besluit, bepalende dat de zomertijd zal aanvangen op Vrijdag 5 Juni en zal eindigen op Zon dag 4 October. TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE. De Kamer heeft he denmiddag nadat door amendeering dooi den heer Rutgers nog eenige bepalingen waren opgenomen ten'aanzien van het ge ven van loterij-vergunningen, het wetsont werp tot wijziging van de Drankwe zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aan de orde kwam 'daarna het wetsont werp tot tegemoetkoming aan de Zuider- zeevisschersbevolking, in verband met de afsluiting der Zuiderzee. De heer Duys critiseerde het wetsont werp als onvoldoende. De belanghebbende visschersbevolking hoopt zelf dat het niet wordt aangenomen. DIRECTEUR-GENERAAL VAN DEN LANDBOUW. 's-GRAVENHAGE. Naar wij vernemen zou de heer P. van Hoek, directeur-generaal van den landbouw, die reeds geruimen tijd wegens ziekte zijn functie niet heeft kunnen uitoefenen, eeriang wegens gezondheids- ïedenen zijn ainbt neerleggen. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM. AMSTERDAM (V. D.) Voor de aan-' komst der Koninklijke familie alhier be stond gisterenavond groote belangstelling. De stad was in feesttooi, van de officieele gebouwen en vele particuliere huizen wap perde de driekleur. Op het Centraalstation waren o.a. ter ontvangst aanwezig burge meester de Vlugt, de Commissari.s der Ko ningin in Noord-Holland, jhr. mr. dr. A. Röell de kamerheer in buitengewonen dienst, jhr. W. Roëll de hoofdcommissa ris van politie, kapitein-luitenant ter zee Greeve, enz. Nadat de trein om 5 minuten voor 7 was binnengestoomd, had de begrooting plaats. De Koningin droeg een langen mauvekleu- rigen mantel en een hoed in dezelfde kleur. Twee dochtertjes van den wethouder von Freitag Drab be boden bloemen aan de Koningin en Prinses Juliana. Langs den weg van het station naar het Paleis aan den Dam juichte de dichte schare de hooge bezoekers, toe. In de morgenuren reed heden de lange rij van auto's en rijtuigen voor zfan den ingang van het Kon. Paleis aan den N.Z. Voorburgwal om audiëntiegangers te bren gen. Het waren meest corporaties, waarvan de leden in ambtskleeding verschenen of in rok. Ongeveer één uur v/as de audiëntie afgeloopen. Ongeveer twee uur kwamen de rijtuigen voor voor een bezoek van de Kon. familie aan de meelfabriek „Holland" aan de Zout keetsgracht. EEN OLYMPISCH COMITé. ARNHEM. (V. D.) Gisterenavond is al hier een piaatselijk Olympisch comité opge richt, dat zich ten doel stelt vóór 25 Mei a.s. gelden bijeen te brengen voor de Olym pische spelen in 1928. De burgemeester van Arnhem, mr. De Monchy, is eere-voorzitter. D. BEUNDERS J ENSCHEDE (V D.) Heden „vtrleed hier in den ouderdom van 71 Ha- j J D. Beunders, meer dan 25 jaar cotw van politie alhier. J commissa. De overledene was in de politiewereld ook daarbuiten een algemeen bekend» J sooulijkheid. e l>e> VERDUISTERING DOOR FFN RENTMEESTER ARNHEM. (V. D.) Hei gerechtshof Arnhem heett heden recht geweren i zaak tegen den 52-jarigen rentmeester O. Montenberg, die wegens verduisteri,, door de rechtbank was veroordeeld tot jaar gevangenisstraf, met aftrek der nV ventieve hechtenis. Het vonnis werd h vestigd. u EEN ERNSTIG ONGEVAL. AMSTERDAM. (V. D.) Gisterenavn omstreeks half 8 is op de Nassaukade bij d Raampoort een ernstig ongeval gebeur Van een vrachtauto die de brug was kome oprijden, geraakte de stuurinrichting defec Daardoor werd de wagen op het trottoi gereden, waar drie personen werden aant reden. Van deze 3 personen werd een 7 jarig meisje zeer ernsig gewond en buite bewustzijn naar het Binnengasthuis ver voerd. De twee andere personen krege lichte verwondingen. De politie laat ee deskundig onderzoek instellen of het defect raken der stuurinrichting geschiedde vóór a na het ongeval. In het laatste geval zou de chauffeur schuld treffen. DE EXECUTIEVE TE MOSKOU. AMSTERDAM. (V. D.) Naar „het Volk verneemt, heeft de Executieve te Mosko blijkens haar aan het partijbestuur der com munistische partij gezonden telegram dl beslissing van het congres weer o'ngunsti' ontvangen. De verwerping van de besiissin der Communistische Internationale word als rebellie beschouwd, waarvan de Execu tieve de consequentie zal trekken. In de Dinsdagavond gehouden vergade dering van het partijbestuur der communis tische partij kon men het over den verde te volgen weg niet eens worden. Beslote werd dat de op het congres gekozen partij bestuurders hun functies zullen neerleggei Een minderheid van de meerderheid heef zich 'tot onderwerping aan de loyale uit voering van Moskou's voorschriften berei verklaard, de meerderheid niet. Bovenge noemde minderheid heeft gisteren met *4 meerderheid vergaderd. HET NIEUWE BELGISCHE KABINET. BRUSSEL (V. D.) In politieke kringe zegt men dat het kabinet-Van de Vijver gestorven is voor dat het leeft, aangezie de liberalen in meerderheid eveneens tege Van de Vijvere zullen stemmen. HET RAPPORT DERC]LEVENSMIDDELEN COMMISSIE. LONDEN (V. D.) Het kabinet heeft zie beziggehouden met het eerste deel van he rapport der levensmiddelen-commissie. D meeningen omtrent de mogelijkheid en d wenschelijkheid van uitvoering van dé viezen der commissie zijn verdeeld. DE POLITIEK VAN HET CENTRUM. BERLIJN. (V. D.) Het rijkspartijbestuii van het Centrum heeft de politiek van d. Rijksdagfractie goedgekeurd en beslote. ook verder het kabinetLuther geen moei lijkheden in den weg te leggen. Het Cen trum behoudt zich echter zijn vrijheid va handelen voor. Marx verklaarde zich berei het voorzitterschap van de partij weer o,j te nemen. DE BARMAT-ZAAK. BERLIJN. (V. D.) Naar gemeld wordt i Jules Bar mat, tegen wien een vervolging i- ingesteld, wegens ziekte in vrijheid geste]; ^n wel tegen een borgsteling van 200.0" mark. Zijn broeder Henry blijft echter ii hechtenis. ONTVANGST VAN HET DIPLOMATIEK KORPS. BERLIJN. (V. D.) Rijkspresident Voi Hindenburg ontvangt heden het diplomatie, kc korps. De pauselijke nuntius Pacelli zar den gelukwensch van dit korps uitspreken, EEN PELGRIMSTOCHT. BERLIJN (V. D.) De vroegere rijkskan- selier Marx zal de groote Duitsche pel grimstocht leiden, welke Zaterdag a.s. naa. Rome vertrekt. JAPANSCHE VLIEGTUIGEN OVER SïBERIE. LONDEN (V. D.) D*%„Times" meldt ui Tokio De Asahi is zeer ingenomen me het bericht dat de Sovjet-regeering toe) stemming heeft verleend voor Japansclr vliegtuigen om over Siberië te vliegen. 9 Sovjet-regeering weigert echter het vliegb naar Moscou toe te staan. Majoor Zann, is verboden over Russisch grondgebied t, vliegen. Indien hij geen intrekking van he verbod krijgt, zal hij zijn wereldvlucn. voortzetten over Murukari en Attu op d-, Alenki-eilanden. LUCHTVAARTDIENST. STOCKHOLM. (V. D.) De luchtvaar' route StockholmAmsterdam—Kopen» gen en Helsingfors zal. morgen ge°Pe worden. De route OsloGothenburg Malmö zal momenteel nog niet geop worden. EENBRAND. LONDEN (V. D.) Gisterenavond heet een brand de fruitmarkt te Cardnö ge deeltelijk verwoest. De schade wordt raamd op 30.000 pond sterling- EEN SPOORWEGONGEVAL. LONDEN (V. D.) Nabij het CannMi street-station heeft gisterenavond spoorwegongeval plaats gehad, ben uit Erith reed langzaam in op den tre Blomlem en verzaakte de ontsporing waggons van een reserve-trein uit die juist het station had ver'fe,!iiema,]d plaats van het ongeval passeerde, w te werd gewond doch er ontstond een e verwarring. AUTO-ONGELUKKEN. NEW-YORK. (V. D.) Volgens""»^ eele statistiek zijn in de Ver. ce- 490.000 personen door auto-ongev dood en 450.000 gewond.

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 2