DINSDAG 12 MEI No. Ill 63e Jaargang pssrasJ Maatschappij mb invaart. [gemeentebestuur BINNENLAND |0e Landbouw, Middelburg FEUILLETON Stads= en Provincienieuws I-Yorksche koerse„ 6.— Muziek. 6 2n l weerbericht 'en - Lezing over „Tv -J Kamermuziek en Ikkwartet (le viooli 1 «-05. „The \ven- f',r een IJslandsche f en baritonzane Ispeare humoristl- fimith, bariton en't li Greenwich, weer Izing over „Animal tbands o/h Savoy- l Dansmuziek. 5.20 ft „Histoire de la |ture en Belgique". 1st en Jacques Ge- 8.35 Voortzetting vs. Concert door het tsoio's. 6.20—7 Ita- Tijdsein. 7.20 Le- J Kafer". 7.50 Cau- li gestalten in Wag- I orkest-illustratie E600 At. 5.35 Con- I zang. 6.30 Nieuws, i net jongmensch ais i HUISKNECHT, No. 180, Bureau ÈNSTBODE. J 8 uur's avonds. [EE, Palingstraat 10. evraagd een ISTBODE, oor de huishouding is, werkster en hulp inwezig. Doosje Buskenstr. 76 irhouden IRWAGEN Nieuwstraat B 74, ;ns vertrek KIPPEN, dok en Ren. slaan 3. ens plaatsgebrek N LITSJUMEAUX i bevragen Bureau NWONING s 25.per maand, listraat 58. ddelb.-Rotterdam ;elegen plaatsen. {n~ passagiers, en en vee. T, Bid. T. KOtt. ^ei'T. m. nr. tJ-,lr 8 8 en te bekomen: V. Transport-en Srven G. V08, EENHOOBH, W-W' lOSTEKHOtJTM-^? BOITENHEK «l H" LISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- ,erenƒ2.20 per drie maanden. Franco „tor het geheele rijk ƒ2.50. Week-abon- Jnenten 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels: ƒ1.10 voor iedere gel nieer 26 centbij abonnement spe- |3e prijzen. Reclames 52 cent per regel Iweine Advertenties betreffende Huur en ïyerhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie- ■dingen en Dienstaanvragen, enz., prijs, bij Ijooruitbetaling van 1—5 regels ƒ0.75, elke Loei meer 15 cent I Familieberichten van 16 regels ƒ1.70, Rdere regel meer 26 cent. SCHULDVORDERINGEN. j Burgemeester en Wethouders der ge- Beente Vlissingen verzoeken ieder, die nog l,s te vorderen heeft van de gemeente ■Vlissingen over het dienstjaar 1924, de re- Itening(en) zoo spoedig mogelijk in te zen- In tèn gemeentehuize. Vlissingen, 7 Mei 1925. Burg. en Weth; Voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Wijziging van de Dienstplichtwet. In een nota naar aanleiding van het ver- slag der Tweede Kamer merkt de regee- liing nog op, dat de uitvoering van het ge wijzigde stelsel zich zal hebben aan te pas- en bij de plaatselijke toestanden. Wanneer te aanmelding van de jongelieden, die tot jewoon dienstplichtige zijn aangewezen, en Re aan de vooroefeningen wenschen deel Je nemen, bij den inspecteur heeft plaats fejiad, zal deze de meest gunstig gelegen Hoefencentra hebben uit te kiezen. I Blijkt in een bepaald gebied in zeker jaar liet aantal aanmeldingen zoo gering, dat leen oefenklasse van voldoende sterkte kan luwden gevormd, dan zal daar, in dat jaar ■althans, geen gelegenheid tót het deelne men aan die oéfeningen kunnen worden ge lboden. Het stelsel van „vooroefening na de lo- Iting" brengt slechts deze wijziging, dat aan R vooroefeningen wordt deelgenomen door Rn andere catagorie jongelieden dan tot ■dusver, nl. door hen, die reeds tot gewone ■dienstplichtige zijn bestemd. Het aantal a.s. verlofsofficieren dat zich ■vrijwillig aanmeldt, komt in mindering van ■bet aantal, dat voor de opleiding moet [worden aangewezen. J De te verkrijgen bezuiniging kan niet ■lorden geraamd niettemin kan gezegd ■worden, dat die bezuiniging van beteekenis Ri zijn. Voorgesteld wordt met handhaving van |bet wettelijk vastgestelde maximum, de Rrhalingsoefeningen op zoodanige wijze lover de periode van 15 jaren te verdeelen, ■dat een derde herhalingsoefening, welke ■niet langer dan zes dagen behoeft te duren, Rn vallen in het tijdperk der reserve-for- Imaties. De nieuwe Commissaris der Koningin in Overijsel. De nieuwbenoemde Commissaris der Koningin in Overijsel, de heer A. E. baron Ran Voorst tot Voorst is geboren 30 Augus- I Vanaf WOENSDAG is er in (Ingez. Mededeeling.) door E. PHILLIPS OPPENHELM. r.Maar u begrijpt het niet", viel Benjamin I ongeduldig in de rede. „Natuurlijk niet. En I zult een weinig moeten wachten op de I verklaring, want hier is juist degene die ik I verwachtte", voegde hij er aan toe, zich- pelf uit zijn stoel opheffend en.uit het ven- I ster kijkend. „Nu, vader, ga stil zitten en zJg. geen woord", ging hij haastig voort. I -Laat alles aan mij over, ik zal het zaakje «leen behandelen." De beer Levy had nog juist, den tijd om floor een gebaar zijn volkomen vertrouwen 1" zijn .zoons staatkunde te uiten, vóór juf- 'rouw Thurwell werd aangediend. Zij werd onmiddellijk binnen gelaten, Jk heb uw telegram ontvangen", begon Zll. zenuwachtig. „Wat beduidt het Kunt j u 'ets doen 1 De heer Benjamin gaf haar een stoel en fam zijn geliefkoosde plaats op het haard kleed in. .„'-Dat hoop ik, juffrouw Thurwell", zeide J') kalm. „Ten eerste weet u zeker wel, dat jet arrest van den heer Maddison een even Kroote verrassing voor ons is als voor ieder - J1*®er. Wij hadden er geenszins de hand noch droomden wij er van, ook maar is dergelijks te, doen." j >>'k dacht wel dat u het niet wezen kon- I antwoordde zij. „Hoe gelooft u dat gekomen is i der<f"*leer 'Levy junior haalde zijn schou- eenvoudig", antwoordde hij. „Zóó i 'K het mij de politie heeft de zaak 0)* laten varen en ik kan mij denken, tus 1880 en dus 44 ajar. Hij is de oudste zoon van J. M. baron van Voorst tot Voorst, lid van Ged. Staten van Overijsel. Na het gymnasium te Katwijk aan den Rijn en Nijmegen te hebben bezocht, stu deerde hij aan de Universiteit te Utrecht, waar hij 25 November 1905 op stellingen promoveerde tot doctor in de rechtsweten schappen. Op 29 November daaraanvolgende trad hij te Nijmegen in het huwelijk met jkvr. H. L. M. van Rijckevorsel van Kessel. Vervolgens trad baron van Voorst tot Voorst in de directie van de Overijselsche Onderlinge Waarborgmaatschappij. Deze vervulde hij tot 1921, toen hij zich op huize „Oostermeerwijk" te Berg en Dal, gem. Groesbeek, vestigde. Op politiek terrein is hij geen onbekende. Tijdens zijn verblijf in Overijsel was hij gedurende vele jaren voorzitter van den Prov. Bond van R. Kath. kiesvereenigingen. Voorts is hij reserve-kapitein voor speciale diensten, districtscommandant van het corps motordienst, van welk corps hij in zijn district de ziel was. Baron Van Voorst tot Voorst is een bui tengewoon beminnelijk man allen die hem kennen prijzen zijn voortreffelijke eigenschappen van hart en hoofd. Een onhoudbare toestand. In het „Weekblad van het Recht" schrijft mr. J. de Vrieze te Amsterdam het vol gende; Van den Raad van Beroep voor de Di recte Belastingen II, te Rotterdam, ontving ik 30 April het volgende schrijven „In anttvoord op uw schrijven van 27 dezer heb ik de eer U mede te deelen, dat de Raad van Beroep dermate met werk is overladen, dat hij thans eerst toe is aan de behandeling van die beroepsschriften, die in Augustus 1923 bij den Raad van Beroep werden ingediend. Daar het door U bedoelde beroepschrift eerst in October 1924 bij mijnen Raad in kwam, kunt U zelf wel nagaan, wanneer het in behandeling zal komen." Voorwaar een schitterende toestand voor den belastingplichtige, die tèn onrechte te veel betaalde belasting moet terug ontvan gen en wellicht op de terugbetaling zit te wachten. Brengt de verplichting om ondanks de reclame toch te betalen voor den Staat niet de moreele verplichtige mede om de recla me vlug af te handelen Kan hier op geenerlei wijze door de auto riteiten tot maatregelen worden overgegaan om den achterstand in te halen Het nieuwe groote dok der Amsterdanische Droogdok Maatschappij. Naar wij vernemen zal het nieuwe 25.000 ton groote dok van de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij, Dok 5 genaamd, dat ligplaats heeft in het Y op den hoek van het Nieuwendammerkanaal en waarin bij wijze van proefneming een tweetal schepen werd opgenomen, Vrijdagmiddag a.s. officieel door H. M. de Koningin in gebruik worden gesteld. De Olympiade. Jn ons vorig nummer hebben wij een ad vertentie opgenomen van de N.V. „de Witte Stad", betreffende de eerstolgende trekking van genoemde vennootschap op 26 Mei. De baten van deze trekking zullen geheel ten goede komen aan het comité voor de Olympische spelen, welke, bij voldoenden steun in 1928 in ons land gehouden zullen worden. Gids der voornaamste genieenten van ons land. Van de N.V. Drukkerij en Uitgevers- Maatschappij „de Vlijt" te Arnhem ontvin gen wij een exemplaar van den „Gids der voornaamste gemeenten van ons land". Er worden 61 gemeenten in besproken, waarvan uit onze provincie 4, nl. Vlissin gen, Middelburg, Goes en Zierikzee. Het boekwerk is samengesteld onder leiding van den heer j. W. F. Bakhuis, le luitenant secretaris van den krijgsraad te 's-Gra- venhage. dat hij gedurende een tijd is bespied ge worden. Hóe alles z'n verloop had, daar zullen we nu niet over praten. De zaak met u is, naar ik meen kan hij gered wor den „Ja, dat is zij", antwoordde Ellen kalm, maar met grooten nadruk. „Kan hij gered worden Weet u iets Kunt u helpen De heer Benjamin Levy schraapte zich de keel en scheen eenige oogenblikken na te denken. Toen keerde hij zich tot Ellen en begon op ernstigen toon „Kijk eens, juffrouw Thurwell, uw belang in deze zaak is een persoonlijk belang, na tuurlijk, Het mijne evenwel is een zake lijk. Begrijpt u zulks Zij knikte. „Ja, ik begrijp dat", zeide zij. „Laat ons haar dan op een zakeljjken grondslag plaatsen", ging hij voort. „De vraag is, wat wilt u ons geven om den heer Maddison vrij te maken Dat is nu hard gesproken, maar wij hebben geen tijd te verspillen met er doekjes om te winden." „Ik zal u duizend, tweeduizend pond ge ven, als u het doen kunt", zeide zij met van verlangen bevende stem. „Zal dat ge noeg zijn „Twee duizend vijfhonderd de vijf honderd voor uitgaven", zeide de heer Benjamin op vasten toon. „Vader, maak een stuk op, dat juffrouw Thurwell teeke nen kan." „Ja, dadélijk", antwoordde zij, haar handschoen uittrekkend. „Heeft u eenige hoop, mijnheer Levy U weet iets, vertel er mij van, als 't u blieft", vroeg zij. „Juffrouw Thurwell", zeide hij, „op het oogenblik kan ik u niet meer vertellen dan dit. Ik geloof waarlijk, dat ik binnenkort in staat zal zijn, het geheele rechtsgeding tegen den heer Maddison te doen vallen. Voor het oogenblik kan ik. u niet meer zeggen. Laat mij uw adres weten', en u zult De bedoeling van den gids is om ambte naren en hun gezinnen, die dikwijls wor den overgeplaatst, op de hoogte te stellen van de nieuwe gemeente welke zij gaan bewonen. Ook in verband met eventueele sollicitatie kan het van veel gewicht zijn als men iets meer weet van een gemeente waar een eventueele vacature openkomt. De schrijver heeft in zijn gids naar ob jectiviteit gestreefd en worden uit de 61 plaatsen die bijzonderheden vermeld, welke een nieuwe bewoner allereerst noodig heeft. Wij noemen een opgave van de be lastingen, tarieven voor gas, electriciteit en waterleiding, kerkgenootschappen, open bare vermakelijkheden enz. VLISSINGEN, 12 MEI. Vlissingen Vooruit. Tegen gisterenavond waren tal van ver- eenigingen, buurtcommissies en belang stellenden door bovengenoemde vereeni- ging bij elkaar geroepen in „de Oude Vriendschap", om plannen te bespreken tot huldiging der jubileerende maatschappijen „Zeeland" en „de Schelde". De voorzitter, de heer D. L. H. van Raalte, richtte een woord van welkom tot de aanwezigen en las» als 't ware tot in leiding der bespreking, een brief van sym pathie voor van den heer Dudok van Heel, die, verhinderd zijnde, zijn volle sympathie voor de plannen betuigde. Spr. betoogde, dat de bevolking een dergelijk jubeljaar niet ongemerkt mag laten voorbijgaan, in de eerste plaats niet tegenover de maat schappijen, omdat zonder „Zeeland" en „de Schelde" Vlissingen niet zoo zou zijn op gebloeid als nu het geval is, maar in de tweede plaats, opdat de buitenwereld kan zien dat deze twee lichamen geapprecieerd worden. Er kan van deze blijken van waar deering ook een nuttig gebruik gemaakt worden, waarbij spr. denkt aan den mo- reelen steun, die het gemeentebestuur er uit kan putten in zijn strijd voor de haven werken. Hoe dat herdenken kan geschie den le. door het aanbieden van blijvende geschenken in welken vorm dan ook. De verhouding der financieele krachten van de Maatschappijen en van de bevolking laat dit echter niet toe, waardoor deze wijze van herdenking uitgesloten is. 2e. Door een betooging. Niet in een of meer zalen, waar slechts een beperkt aantal personen zouden kunnen aanwezig zijn, maar door een betooging in de open lucht, waarbij de deelneming zoo ruim mogelijk kan worden. Het bestuur had dan ook ge dacht aan een schitterenden allegorischen optocht als in 1921 bij de Landbouwfeesten, over welken H. M. de Koningin zich op zeer vleiende wijze heeft uitgelaten. Wanneer deze in elkaar wordt gezet door de buurt commissies, kunnen de kosten daaraan be steed betrekkelijk klein zijn in verhouding tot het succes. De juiste vertegenwoordi gers der bevolking in dezen zijn dus de buurtcommissies en hare besturen. Spr. dank brengend aan het gemeente bestuur voor den weiwillenden brief, waar in ten volle sympathie met dit plan werd betuigd, deelde mee, dat het hem in een onderhoud met de besturen van „Zeeland" en „de Schelde" gebleken is, dat een der gelijke betooging zeer zal worden geappre cieerd. Nu is het bestuur van „Vlissingen Voor uit" gebleken, dat er een derde jubilaresse in onze gemeente is, nl. het .harmoniege zelschap „Ons Genoegen", een muziekge zelschap, waarop we door haar schitteren de presaties en haar veelvuldige diensten trotsch kunnen en mogen zijn en dat dan ook door deze betooging mee gehuldigd moet worden. Het is gebleken, dat het be stuur het ook sympathiek zou vinden in deze huldigende betooging begrepen te zijn. Dit, aldus zeide de voorzitter, is het voorspel, daarom zijn de buurtcommis sies tot deze vergadering uitgenoodigd, evenals het gemeentebestuur, dat vertegen woordigd is door de heeren M. Laernoes en P. G. Laernoes. Het bestuur van „Vlissin- wel van mij hooren. Ik geloof heusch dat u niet beangst behoeft te zijn, juffrouw Thurwell", zeide hij aanmoedigend. „De zaken staan op het oogenblik slecht, maar ik geloof dat ik er mettertijd een ander licht op zal kunnen werpen." „Ik dank u", antwoordde zij, haar voile neerslaand. „U zult mij dadelijk laten we ten, wat er voor nieuws gebeurt, is het niet „Onmiddellijk, juffrouw Thurwell. Daar kunt u op rekenen, goedenmorgen Hij sloot de deur achter haar en naar zijn stoel terugkeerend, krabbelde hij iets op een stuk papier. Toen schelde hij. „Is Morrisson hier vroeg hij den klerk. „Geweest en weggegaan. Naar de „Gou den Zoon." „Breng hem dit stuk papier", beval Ben jamin, „en zeg hem scherp acht te slaan op de persoon, wier naam en adres hierop ge schreven staan. Begrepen De knaap knikte en verwijderde zich. Toen keek Benjamin naar zijn vader. „Wel, oude heer vroeg hij laconisch. „Benjamin", hernam zijn liefhebbende vader met opgewondenheid, „je bent in derdaad een juweel van een zoon." „Dat geloof ik ook", antwoordde Ben jamin nederig. „Kom, laten wij een glaasje drinken HOOFDSTUK XXXVI. Bernard gevangen. Het arrest en de preventieve gevangen zetting van Bernard Maddison op een be schuldiging van moord, verwekte de groot ste sensatie in alle kringen van de Engel- sche maatschappij. Zijn werk, ofschoon dik wijls diepzinnig en geleerd, was tot een groot gedeelte van het lezend publiek doorgedrongen en had zijn naam tot een vertrouwd iets gemaakt. Die lange, sterke kreet om een groot ere, ^•SOE TAh?-* L. De mélange der MissBlanche Victory Sigaretten Is samen gesteld uit de fijnste Ooster- sche tabakken zacht van smaak en heerlijk van aroma. (Ingez. Mededeeling.) gen Vooruit" heeft het initiatief genomen, maar meent nu terug te moeten treden, om dat het meent, dat haar taak is afgedaan. Het wil de leiding nemen, maar dan moet uit elk der buurtcommissies een lid toege voegd wórden. De voorzitter deelde ook nog mede, dat als datum is gekozen Zaterdag 29 Augus tus le omdat het dan het einde der va- cantie is der R. H. B. S. 2e. omdat er dan nog vreemdelingen zijn of kunnen komen 3e. omdat het maar een halve werkdag is. Hierna geeft hij het woord aan de aanwe zigen tot het vragen van inlichtingen, het maken van opmerkingen, het stellen van vragen. De heer M. Laernoes, aanknoopend bij het gezegde van den voorzitter over den brief van het gemeentebestuur, deelt mee. dat de burgemeester en een der wethouders verhinderd waren, anders zou, ten teeken van sympathie, het heele gemeentebestuur aanwezig zijn geweest. Deze betooging zal stellig vreemdelingen trekken. Na een opmerking van den heer Anker preciseert de voorzitter aldus. De te vor men allegorische optocht, waarvoor iedere buurt een nummertje zal kunnen geven, zal door de stad trekken het nieuwe vaandel van „Ons Genoegen" helpen inwijden en met het oude en nieuwe vaandel van „Ons Genoegen" op een nader aan te wijzen plaats de besturen van „Zeeland" en „de Schelde" complimenteeren. Verder zal die dag aangevuld worden met enkele concer ten en marschen door de stad, terwijl hij besloten zal worden met een vuurwerk. Het diepere beschaving, die een der kenteeke- nen was geweest van deze zoekende gene ratie, had de meest volmaakte en voldoende uitdrukking gevonden in zijn werken. Er waren ernstige mannen en vrouwen, een groote gemengde klasse, die zichzelven zijn .apostelen rekenden en geen anderen gees telijken meester erkenden. Sommigen waren van de hoogste rangen der maatschappij, anderen van zeer lagen stand. Het bericht van deze droevige, gebeurte nis viel daarom als een donderslag op de maatschappij, het verduisterde elk ander onderwerp in de couranten, in de gesprek ken en in de belangstelling van het publiek. De eerste opwelling scheen te zijn om op de geheele zaak neer te zien als op een bespottelijke vergissing van den kant van de politie en Scotland Yard werd gegispt zooals in zulke gevallen pleegt te gebeuren. Maar toen het bewijs voor de rechtbank geleverd, oplettend gelezen was, en ver scheidene andere zaken besproken waren, praatte men minder bout Natuurlijk was het onmogelijk, dat het waar was en toch het bewijs was werkelijk sterk. Buiten, op het land werd de eerste opwelling van on geloof over het algemeen gevolgd door een tijd van pijnlijke, zwijgende verwachting. En in de clubs, waar tot nu toe niets in staat was geweest den man van den nieu wen tijd af te houden vrijelijk de zaak te bespreken, die hem belang inboezemde, begon een geleidelijke maar zekere reactie te komen tegen de waarschijnlijkheid van zijn onschuld. Er waren tal van menschen, die zich den heer Geoffrey Kynaston nog herinnerden en zijn zonderlinge wijze van leven. Gedu rende zijn lange afwezigheid uit Engeland waren er allerlei geruchten over de reden hiervan geweest en nu herleefden die allen weer. De breuk v^n een zeker hevel, een duel te Boulogne, en vele andere dergelijke ligt in het plan den avond te voren het feest te openen met een feestconcert van „Ons Genoegen" en 's morgens een reveille te houden. De algemeene onkosten zullen bestreden worden door „Vlissingen Voor uit", de kosten voor de nummertjes door de buurtcommissies. De heer M. Laernoes betreurde de afwe zigheid van den heer Jacobs, maar zal in den Kunstkring het Zuiden werken voor artistieke hulp. Verschillende heeren bespreken diverse punten, als het geheel vrijgeven op dien dag, waardoor het een werkelijk feest kan worden, terwijl anderen zooals de heeren Louwerse en Vis meenen te kunnen belo ven, dat de mannetjes wel gevonden zullen worden. Er wordt ook een lans gebroken voor het bijeenvoegen van verschillende straten of buurten tot een grooter geheel en voor het doen houden van een optocht en dergelijke feestelijkheden door de heele stad, zoodat geen enkele buurt zich achter gesteld kan achten. Na deze opmerkingen beantwoord te hebben, sluit de voorzitter de bijeenkomst, na verzocht te hebben aan den secretaris van „Vlissingen Vooruit" den naam van den vertegenwoordiger der buurtcommis sies indien het complex te groot is van 2 op te willen geven, dan zal een nieuwe vergadering uitgeschreven worden tegen 25 Mei. Rijkspostspaarbank. Opgave uitsluitend betreffende het postkantoor Vlissingen. Maand April 1925. Aan bovengenoemd kantoor werd, in den Icop der maand, op spaarbankboekjes in gelegd 28.024.27*) en terugbetaald- 36.468.83 Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald 8.444.56 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 28. Hieronder 3 formulieren ad 1.in spaarbankbankzegels van 5 cent. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal1000. en afgeschreven - 3200. Derhalve minder in- dan af geschreven 2200. Wielrijden op den boulevard. Met het begin van deze maand is de ver bodsbepaling weder ingegaan op het rijden met rijwielen en motorrijtuigen over de smalle gedeelten van den boulevard Ban- kert en Evertsen van 2 tot 10 uur namid dag. Nog te veel wordt, vooral op de druk ke Zondagen, dit verbod over het hoofd gezien, tot schade van het wandelend pu bliek, dat ter plaatse, speciaal in verband met den smallen weg, daarvan veel overlast ondervindt. Wij raden daarom de wielrijders aan óm van dezen mooien wandelweg ook een pret- tigen weg te maken, mede in hun eigen be lang, daar overtreding van de verbodsbe paling onverbiddelijk wordt geverbaliseerd. Auto-ongeluk. Gisterenmiddag reed een auto bij het achteruit rijden in het Tuindorp tegen een lantaarnpaal, tengevolge waarvan het ach terspatbord der auto werd ingedrukt en de lantaarn werd beschadigd. Baldadige jeugd. Eenige jongens die bovenop de strand stoelen op het strand liepen, waardoor ver nieling ontstond, werden bij deze handelin gen door een agent van politie verrast, die de baldadige jongens aan het bureaü bracht, vanwaar deze na vermaning aan de ouders zijn afgegeven. Vechtersbazen. Hedennacht vond de politie op het Eiland alhier een Duitsche matroos van een alhier liggende sleepboot in beschonken toestand op straat liggen. De matroos had zoo goed gebeurtenissen werden weer besproken. Al les wel beschouwd, was deze geschiedenis hoe onwaarschijnlijk zij ook klonk, ver van onmogelijk. Het was altijd voor een wei nig geheimzinnig gehouden dat niets, wat ook,'van het verleden van Bernard Maddi son bekend was, ofschoon zijn naam groot was en zijn interviewers ijverig waren ge weest. Toen deze dingen langzamerhand zoo met elkaar in verband gebracht wer den, begonnen de menschen ernstig te kij ken en het onderwerp in tegenwoordigheid van hun vrouwen te vermijden, die een voor allen pal stonden in haar trouw tot dien goeden, heerlijken Demard Maddison, die zulke prachtige boeken had geschreven. Maar in de rookkamer en onder elkaar werden gezichtspunten geopend, die het ketterij zou geweest' zijn, in het salon in te nemen. Geen man scheen minder belangstelling te koesteren in de gebeurtenissen en in de bespreking er van dan de heer Allan Beau- merville. Daar hij bij zijn kennissen als een cynicus en pessimist bekend stond, waren de menschen er tamelijk zeker van, wat zijn meening zou zijn. Maar nooit gaf hij die te kennen. Als hij op een groepje stuitte in de rookkamer of op de club en hen vond spre ken over den moord van Maddison, draaide hij de hielen en liep een anderen kant uit. Als het in zijn tegenwoordigheid te berde werd gebracht, was het voor hem een re den om weg te gaan en iedere vraag be treffende dit geval weigerde hij eenvoudig te beantwoorden. Langzamerhand ontkiem de bij hen het denkbeeld en schoot wortel, dat de heer Allan Beaumerville voor zich zelf een opvatting zich had verworven be treffende den moord en dat hij die voor zich wilde houden. Iedereen was er nieuwsgierig naar, maar wat zijn teruggetrokkenheid betrof, niemand dacht er aan hem te vra gen. wat die beteekènde. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1