No. HO 63e Jaargang MAANDAG 11 MEI iivaart. feïEENTEBESTUUR BIMËNLAND FEUILLETON El IS GEEN OF EO IS EEN Stads° en Provincienieuws JP?|fecAf&r-' L1S5I1NGSCHE COURANT IJST.: &KKING. jedeelte van rustig xa. jzin, zonder kleine per maand. Brie- eau „Vliss. Crt." looie «ng, n van Electriciteit, g en Regenwater gen'-'s middags na acisstraat 135. 1 luli a.s. een 'ROUW school te Oost- en bekomen bij den neen., Vlissingsche chen 79 uur nm. OS, Steenenbeer 6, intoor), vraagt met jstbode. agd bekwaam MECHAN1CIEN. oorkomende repa- No. 315, Bureau T (jachtje) ventaris. „Zeilboot", Bureau )OP GEVRAAGD, eine partijen, landel J. VADER. 16, Middelburg. 'nedenwoning, ezin, z. k. rijsopgaaf en korte woning, onder No. s. Courant". Huur een EPINGSHUiS. „Vliss. Courant". iii vsi! Idelb. - Rotterdam Legen plaatsen. i T, mm ei m. qh. i.b. llf 8 9 9 8 ABONNEMENTS-PRSJS I yoor Vlissingen en gemeenten op Wal- J,.ren2.20 per drie -maanden. Franco ILr het geheele rijk 2.50. Week-abon- ISienten 17 cent, alles bij vooruitbetaling. T Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS ya)1 j_4 regels 1.10 voor iedere .el jneer 26 centbij abonnement spe- -e prijzen. 'Reclames 52 cent per regel ■Kleine Advertenties betreffende Huur en Itohiuir, Koop en Verkoop, Dienstaanbie- Men en Dienstaanvragen, enz., prijs, bij ^uitbetaling van 1—5 regels ƒ0.75, elke l^el meer 15 cent. SCHULDVORDERINGEN. I Burgemeester en Wethouders der ge- Lente Vlissingen verzoeken ieder, die nog te vorderen heeft van de gemeente Fiiïsingen over het dienstjaar 1924, de re- Ijening(en) zoo spoedig mogelijk in te zen- In ten gemeentehuize. IVlissingen, 7 Mei 1925. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Verjaardagen Koninklijk gezin. I Zooals men ^eet, heeft indertijd de mi- Lterraad besloten, dat alleen op den ver- Jardag van de Koningin de departementen En algemeen bestuur den geheelen dag ïsjoten zouden blijven, doch op de ver- Crdagen der overige leden van het Ko- ir.klijk Huis aan het personeel dier depar- [menten geen vrijaf meer zou worden jegeven. Thans kunnen wij melden dat laatst- ioelde bepaling door den ministerraad is Itwijzigd in dien zin, dat voortaan op de Irjaardagen van de Koningin-Moeder, den [rins en Prinses Juliana na 1 u. 's middags lijaf zal worden gegeven, voor zoover de lenstbelangen dit zullen toelaten. linister Colijn over de anti-rev. wenschen Minister H. Colijn heeft gesproken voor l-R. Kiesvereeniging te Alfen a.d. Rijn. lij memoreerde de benarde periode waarin llands financiën zich in 1923 bevonden en itte uiteen, waarom hij, namens de anti- lv. partij, de zware taak heeft aanvaard in izen toestand verbetering te brengen. (De anti-rev. politiek besprekende, merkte minister op, dat vele wenschen nog on- rvuld zijn gebl^^n. Van wederinvoering de doodstr^* zal voorloopig geen fctake zijn. [Een wetsontwerp tot opheffing der Taatsloterij komt weldra in behandeling, Éch, hoewel de minister het krachtig zal Irdedigen, gelooft hij niet, dat het zal Berden aangenomen. ■Wat 's lands financieelen toestand be fit, de eerste tien jaar is er nog niet van Ijvende verbetering te spreken. De krach- Ie wijze waarop spr. heeft moeten liaszregeln" duldt de eerste tien jaar geen irdere sterke maatregelen. De huidige verwarde toestand van het Jrlementisme weet spr. aan de kiezers- Ets, welke vele Kamerleden bezielt. Het pact tusschen parlementariër en kiezer it veel sterker en klaarder worden, eerst It is verbetering te venvachten. Men p allerwege den moed krijgen, harde barheden te zeggen. IVoor alle dingen heeft de regeering te Irgen dat zij niet zooveel van het volks- fomen behoeft te eischen, daar dit het jlk-van-morgen te zeer schaadt. Het ■ksinkomen moet minder zwaar belast firden, onze vaderlandsche welstand is er e gemoeid. De Olympische Spelen. t Nederl. Olympisch Comité heeft he pen1. een nationale inschrijving te pen 2. de oprichting te bevorderen van financieele commissie tot het bijeen- door E. PHILLIPS OPPENHEIM. r. Transport- eQ rrron a V03, i te I r. Tr rven G. EENHOOBN.TJ'S bOSTERHOUT Tij- BUITENHEK té- öe zin, dien de detective Robson hard- voorlas, luidde als volgt „Bernard, zij, gezondigd hebben jegens hun mede delen en jegens hun Ood, zullen voor- f aan Zijn oordeel overgelaten worden, wraak, die een uwer zoekt te dooden, een wreede, bloeddorstige hartstocht, 11 geen onrecht kan verontschuldigen, M lijders rechtvaardigen. Vergeef mij, 'ik hier zoolang bij stil sta. Die vreese- :e eed» dien ik je op zijn verzoek, tegen «ffrey Kynaston hoorde uiten, klink nog jjdin mijn oor." «waren eenige andere zinnen van der ven aard. Toen de heer Thurwell ze voorlezen zonk hem het hart weg. |Ikon tegen zulke bewijzen baten was geen twijfel van den kant der Jters. Bernard Maddison had zich ver- ïd met een „niet schuldig", maar had 'gerd meer te zeggen. „Iets moet van J" kant gezegd worden", merkte hij rus- M in antwoord op een vraag van e'e Jtbank. „Ik wil dat zelf tot de jury zeg- !,v°or wie gij mij zult doen brengen." pfijj er over de gevangenzetting be- werd, leunde de heer Thurwell-voor- p Jn fluisterde tot hem jwlen zendt u een groet. Ik zal alles 'de verdediging in orde brengen en wil igeii en zien vóór de gevangen- Ej^rvrag behoeft mij geen advocaat te zen- - antwoordde hij „Ik zal mijzelver» wel pigen." brengen van een garantiefonds van 1 mil- lioen (waarvoor reeds meerdere vooraan staande personen uit de financieele wereld hun medewerking hebben toegezegd) 3. onverwijld na te gaan of het houden van een loterij of het uitschrijven van een pre- mieleening aan het beoogde doel dienstbaar kunnen worden gemaakt4. het vertrou wen uit te spreken dat het gemeentebestuur van Amsterdam en het bestuur der provin cie Noord-Holland hun onmisbaren steun verleenen aan de plannen om de Olym pische spelen in 1928 te Amsterdam te doen houden. Een comité heeft zich reeds gevormd, waarin de ministers van onderwijs, kunsten en wetenschappen en van buitenlandschce zaken als eere-leden hebben zitting geno men. Het N, O. C. richt zich in een manifest tot alle Nederlanders, ten einde te trachten alsnog de benoodigde gelden bijeen te krijgen. In verband met de weigering van het Olympisch millioen door de Tweede Kamer, heeft het bestuur van den Ned. Voetbal bond in zijn vergadering van Zaterdag be sloten om deel te nemen voor een bedrag van 10.000 in het garantiefonds voor de spelen in 1928. Hugo Andriesse gehuldigd. De correspondent van het „Hbld." te Brussel meldt De heeren en dames, die aan het Nedef- landsch Weldadigheidsfeest, dat eenige maanden geleden gehouden werd en dat voor de noodlijdende landgenooten in Bel gië zulke prachtige resultaten heeft opge leverd, hebben Zaterdagavond in de groote zaal van het Holland Huis den heer Hugo Andriesse (vroeger te Vlissingen woonach tig), de ziel van het feest, een geschenk aangeboden ter herinnering aan dit welge slaagde feest: Ruim honderd Nederlanders waren in het Holland Huis vergaderd. Baron Van der Borch bood het geschenk aan. Gemoedelijk en tevens ontroerd ant woordde de heer Andriesse en dankte voor de hem. betoonde eer. Aan mevrouw An driesse werden bloemen aangeboden en tot laat in den avond werd bij zang en dans de verdienste van den heer Andriesse, stut en steun van het Nederlandsche leven in België, in blijde stemming gevierd. Spoorwegpersoneel. De actie van de vijf spoorwegpersoneel- organisaties ter verkrijging van een duür- tetoeslag heeft geen resultaat opgeleverd, omdat het verzoek door de directie der Nederl. Spoorwegen en daarna door den minister van waterstaat werd afgewezen. Door de hoofdbesturen van „St. Raphael" en den Prot. Chr. Bond van Spoorwegper soneel werd vervolgens bij den minister van waterstaat aangedronegn om zijn tusschen- komst bij de directie der Nederl. Spoorwe gen te verleenen om althans aan de gezin nen van het spoorwegpersoneel eenige te gemoetkoming te verstrekken. Gevraagd werd een uitkeering in eens van f 25 per gezin, aangevuld met 15 voor elk kind. De kosten daarvan zouden 2 a 2l/2 mil lioen gulden bedragen. Dit verzoek werd o.m. gemotiveerd met het feit, dat óver 1924 het gehuwde spoorwegpersoneel 5 5/12 pet. en de on gehuwden 3/2 pet. meer salariskorting hebben gehad dan het rijkspersoneel. De minister van waterstaat heeft thans aan de bedoelde hoofdbesturen medege deeld, dat in overeenstemming met hetgeen hij op 20 Maart in de Eerste Kamer gezegd heeft er foor hem geen aanleiding bestaat, de inwilliging van het verzoek te bevorde ren. De hoofdbesturen van de Ned. Vereeni- ging, den B.A.N.S. en den Neutralen Bond hadden geweigerd, actie te voeren voor een dergelijken toeslag. Uit de communistische partij. Uit het jaarverslag van de Communisti sche Partij in Holland over 1924 blijkt, dat het ledental van 1568 op 1 Januari tot 1774 op 31 December gestegen is. Er zijn.6 af- deelingen opgeheven en 4 nieuwe opgericht. De heer Thurwell zei niets meer. Hij was een weinig overweldigd door die brieven, maar hij wilde geen invloed van hem doen uitgaan ter wille van Ellen en zich zeiven. Hij zag niet graag onrecht en hij was over tuigd, dat 'die man onschuldig was. On schuldig moest hij dus worden verklaard. Wat dat zelfvertiedigen betrof, dat was on zin. Dewes zou ingelicht worden. De voorloopige inhechtenisneming werd voorgelezen en Bernard Maddison wegge leid. Den volgenden dag zou hij naar York gebracht worden om daar door de assise gehoord te worden. De heer Thurwell zei hem moed te houden op een toon, die of schoon hoopvol bedoeld was, niet zeer hoopvol klonk. Thuis wachtte Ellen vol verlangen naar bericht. Zij behoefde niets te vragen, want haar vader's gelaat sprak genoeg uit. „Staat het erg slecht fluisterde zij. Hij keek van haar af met een zonderling gevoel in de "keel. Het was iets nieuws en vreeselijks voor hem, zijn dochter, die hij altijd zoo rustig, zoo kalm en waardig zag zijn prinses was hij gewoon haar te noemen te zien beven van angst, en dat hij haar geen troost kon schenken was nog erger. Maar wat kon hij zeggen „Het bewijs was werkelijk ernstig", stemde hij toe, „en slechts gedeeltelijk is het genoemd. Toch moeten wij het beste hopen." „Ach, vertel mij er alles van", vroeg zij, heel kalm maar met een blik, die hem zich steunend af deed wenden. Maar hij gehoor zaamde en vertelcfe 'haar alles. En toen was ei een lange stilte. „Hoe zag hij er uit vroeg zij na een poosje. „Doodsbleek, maar hij had een uiterst waardige houding", vertelde hij haar. „Hij WAAROM moet ieder, die bezui nigen wil, beslist den C. R. E. S. ECONOMIE SCHOEN vragen?? DAAROM.omdat deze schoen (on der welks lederen binnenzool een geheel onderwerk van bijna onver- woestbaren rubber is aangebracht) zulk een langen levensduur heeft en zóó zelden behoeft te worden ge repareerd, dat menig winkelier dit een groot nadeel voor zijn omzet acht en de schoenen niet of slechts noode aanbiedt. Commentaar overbodig. Inlichtingen C.R.E.S. ECONOMIE SCHOENFABR. Heveadorp (Geld.) (Ingez. Mededeeling.) VLISSINGEN, 11 MEI. Het 50-jarig bestaan van de maatschappij „Zeeland". De feestelijke herdenking van het gouden jubileum van de stoomvaart-maatschappij „Zeeland" is in alle opzichten schitterend geslaagd. Het weer, dat anders den laat- sten tijd nog al wat te wenschen overlaat, was over het algemeen zeer goed. Vooral de zeereis heeft den feestgangers een voortdurend genot geschonken, omdat Nep- tunus geen enkel offer behoefde te vragen, wijl het water zoowel op de heen- als de terugreis spiegelglad was. De gasten die aan den tocht hebben deel genomen zijn allen opgetogen geweest over de wijze, waarop alles geregeld was. De Engelsche gasten werden te Folke- tone namens de maatschappij „Zeeland"' ontvangen door jhr. Boreel en hebben hier hun intrek genomen in het:Grand hotel „Britannia". Zij hebben daa> aangezeten aan het diner dat daar 's avonds gegeven werd. Vrijdag zijn de Engelsche gasten met een extra trein naar Haarlem vertrokken, al waar zij om 12.18 aankwamen. Daar wa ren tevens de Nederlandsche, Duitsche en andere gasten aangekomen, die namens de maatschappij „Zeeland" werden begroet door den heer Th. J. Ravelli, inspecteur voor het reizigersverkeer* bij deze maat schappij. De begroeting had plaats in de eerste klasse wachtkamer van het station Haar lem. Na deze begroeting werd per extra-tram naar Heemstede vertrokkep om daar de bloemententoonstelling te bezichtigen. Er was maar één roep over de pracht van bloemen welke daar te bewonderen waren. Op het tentoonstellingsterrein werd ge luncht. Met een extra-tram werd de terugtocht naar Haarlem weder aanvaard, alwaar in het café Brinkman op de Groote Markt ver- verschingen werden aangeboden. Daarna werd een bezoek gebracht aan de beroemde St. Bavokerk, alwaar om 5.30 tot 6 uur een orgelconcert werd gegeven, aangeboden door het gemeentebestuur van Haarlem. Dit concert maakte een overwel digenden indruk. Na afloop van het con cert werd nog even de kerk bezichtigd en vervolgens naar het station gewandeld. Door de goede zorgen van de Compagnie Internationale stond aan het station een extra-trein met 3 restauratierijtuigen ge reed, alwaar de tafels keurig gedekt waren. moet van hooger geboorte zijn. Ik zou wel eens willen weten waar hij vandaan komt. Ik heb nooit van hem gehoord. Jij wel Zij schudde het hoofd. „Hij vertelde mij eens, dat hij geen vrien den had, noch betrekkingen en geen naam, dan dien hij voor zichzelven gemaakt heeft", zeide zij. „Ik weet niet of hij meen de dat Maddison zijn naam eigenlijk niet was of dat hij zijn reputatie bedoelde. Va der, ik zou we! willen weten, wat Allan Beaumerville hiermede te maken heeft 1" ?eide zij. „Heeft hij u ooit een wenk gege ven, dat hij Maddison verdenkt „Zeker niet", antwoordde hij, „waarom vraag je dat „Omdat ik verleden week hem eens uit „Falcon's Nest" zag komen. Het was dien dag dat hij ging botaniseeren." De heer Thurwell schudde het hoofd. „De detective gaf een anderen dag op voor zijn bezoek en onderzoek", zeide hij. „Het was een maand geleden." Zij wrong haar handen en keerde zich wanhopig af. „Het moet komen door die afschuwelijke menschen, naar wie ik toe ben geweest", snikte zij, „o, ik was krankzinnig, krank zinnig 1" „Dat geloof ikh niet", zeide de heer Thur well nadenkend. „Zij zouden zich niet op den achtergrond gehouden en aan Scot land Yard de leiding gegeven hebben. Wat is er, Roberts De bediende was binnengekomen, een oranjekleurige enveloppe op een blad aan dragend, "de hij Ellen aanbod. „Een telegram voor juffrouw Thurwell, mijnheer", zeide hij. Zij nam het aan en scheurde het open. Het kwam van Strand, Londen en een kleur steeg op in haar wan gen, toen zij hardop las „Wij moeten u dadelijk spreken betref Om 6.36 vertrok de extra-trein'van Haar lem en kwam deze om 10.09 hier aan. In den trein was het diner gebruikt. Bij aankomst alhier stond een extra tram van de Walchersche tram gereed, waarmede de gasten naar het Grand Hotel vertrokken. Zaterdagmorgen werd met 7 touring cars en autobussen een tocht door Walche ren gemaakt. Eerst werd naar Koudekerke gereden, alwaar een ringrijderij plaats had. Vooral bij de Engelsche touristen viel deze zeer in den smaak. Van Koudekerke werd over Biggekerke, Zoutelande en Westka- pelle naar Domburg gereden. Daar had de ontvangst plaats in het Badpaviljoen, al waar het Zuid-Bevelandsch a capella-koor de gasten verwelkomde met zijn schoonen zang. Een overweldigend applaus viel di recteur en zangers ten deel. Van Domburg werd naar Middelburg gereden en werd in de auto's geluncht. In de Abdij te Middelburg werden zgn. reien en de boerendans uitgevoerd onder leiding van den heer Mazure, terwijl de kapel HöfeleinBekker voor de muzikale bege leiding zorgde. Ten 2 uur werd met de geheel gepavoi- seerde mailboot „Prinses Juliana", onder bevel van den commandant, den heer P. Ree, de reis naar Folkestone gemaakt. Ook de oudste purser, de heer W. J. Wisse, was aan boord. Aan de loopplank werden aan alle gasten eenige drukwerken ter hand gesteld, waarin' zij verschillende bijzonder heden betreffende de maatschappij „Zee land" konden lezen. Gedurende den overtocht naar Engeland werd op het promonadedek gedineerd. Tij dens dit diner was het wederom de kapel Höfelein—Bekker die dit diner opluisterde. In de dining-salon werden de gasten toegesproken door de heeren G. A. Waller, een der bedrijfsdirecteuren, en T. H. de Meester, president-commissaris. Deze toespraken werden door enkele der gasten beantwoord. Alvorens de gasten van boord gingen werd het Engelsche volkslied gespeeld. De Engelsche gasten namen hier af scheid van hun gastvrouw en verklaarden hoogst voldaan te zijn over de ontvangst, die bij hen een buitengewoon aangenamen indruk heeft achtergelaten. De overige gasten gingen nog aan wal en maakten een wandeling langs de Leas en verpoosden zich nog eenige oogenblik- ken in het Grand Hotel te Folkestone. Gisterenmorgen 9 uur stonden dè auto's voor, z.g.n. sight-seeing cars. In de eerste auto namen plaats de minister van water staat, de Commissaris der Koningin en de heer De Meester. De tocht duurde 3 uur en was verrukke lijk. Om 12 uur na terugkomst te Folkestone begaven de gasten zich weder aan boord van de „Prinses Juliana", alwaar weder op het promonadedek kon wor.den geluncht. Er heerschte een prettige en opgewekte stemming en het internationaal gezelschap heeft in verschillende talen Nederlandsch, Duitsch, Hongaarsch enz. de gastvrouw hartelijk dank gezegd voor de wijze waarop zij haar gasten het deze dagen zoo aan genaam mogelijk heeft weten te maken. Alvorens van boord te gaan werd het „Wien Neerland's Bloed" gespeeld en met een stevigen handdruk werd afscheid ge nomen. De filmfabriek „Polygoon" te Haarlem heeft den geheelen tocht medegemaakt en verfilmd en zal later nog wel eens gele genheid worden gegeven, deze op het doek nauwkeurig gade te slaan. Een Film over Nederland voor Amerika. Zaterdag jl. waren eenige Amerikanen aan het werk om een gedeelte van Zeeland te filmen voor een opname, welke ten doel heeft meerdere belangstelling te verwekken voor alles wat Nederland betreft. Speciaal werd getracht de schoonheid van de Ne derlandsche bollenvelden weer te geven. Het valt zeer te prijzen in de Ned. Ameri- kaansche Kamer van Koophandel, dat Zeeland hierbij niet vergeten is. Aan het gezelschap was toegevoegd de heer Mulder van de Stoomv. Mij. „Zeeland". Allereerst fende B. M. Kunt u ons morgenochtend komen bezoeken LEVY EN ZOON." „Wanneer zijn de zittingen in York, va der vroeg zij haastig. „Binnen tien dagen." ,JEn u gaat vandaag naar Londen, is het niet, om Dewes op te zoeken „ja." „Dan ga ik met u mede", zeide zij, het telegram in haar hand verkreukend. HOOFDSTUK XXXV. De heer Levy belooft zijn best te zullen doen. Weer betrad Benjamin Levy het plaveisel van Piccadilly en het Strand en werd wel kom geheeten door zijn kameraden met juichtonen en vele levendige begroetingen. En Benjamin Levy, het is vreemd het te zeggen, was gelukkig, want het leven beviel hem volkomen. Hij had verstand en geld genoeg om gezien te zijn in zekere mate was hij een der leiders en men beschouwde hem als een kracht. En het was een zwak heid in zijn karakter, dat hij er de voorkeur aan gaf boven een nulliteit te wezen van een hoogere soort. Een paar van zijn bijzondere goede maat jes hadden een souper in e^p derderangsch restaurant besteld ter eere van zijn terug keer en de heer Benjamin wandelde nu het „Strand" af, omstreeks half elf in den nior- gen, op weg naar het bureau, een weinig bleeker dan" anders en met het vermoeden, van „haarpijn" te hebben. „Is vader binnen vroeg hij aan den vasten klerk, een Joodsch uitziend man, met scherpe trekken, die op een hoogen stoel zat, met zijn handen in zijn zakken, blijkbaar niet overstelpt met werk. De jonge man knikte en wierp zijn hoed achterover. A jPdAH-eao^maaf AJ.P.S VA NI Lt E'CRÉ ME PU DDI NO MET BE.SSENSAU5 (Ingez. Atededeeling.) werd te Koudekerke opgenomen de ring- rijderij/ welke aldaar ter eere van het jubi leum van de Stoomvaart-Maatschappij „Zeeland" gehouden werd. De verschillende fasen van dit unieke feest werden nauw keurig vereeuwigd. Aardig was het te zien hoe de rijders, die anders maar zelden den ring missen, nu voor de film eenige malen faalden. In tegenstelling met de Pinkster- rijderij werd nu gekampt door de gehuwde rijders, die echter niets minder vroolijk den roem van dit merkwaardige feest ophiel den. De Amerikaansche heeren merkten ten minste direct op, dit is pas echt „happy Holland". De jeugd, noch ouden van dagen, niemand ontbrak en de koning van het feest in zijn antiek costuum had welver diend succes. Dc wakkere burgemeester van Koudekerke liet niets na om het den op- nemers gemakkelijk te maken. In den na middag vooral was het geheele dorp op de been en een gefingeerde bruilofspartij werd onder algemeene vreugde geknipt. Even later liep de jonge bruid met twee snoezige kindertjes te wandelen en zat de bruidegom weer te paard om vooral niets van de" rij- derij te missen. Er werd prachtig gereden door de stoere kampers. Evenmin als het een stadsmensch gegeven is gemakkelijk op een paar klompen rond te loopen, zoo zou het hem tegenvallen op die paarden zon der zadel te rennen, dikwijls met beide handen los. Eenige met lieve boerinnetjes zwaar af geladen hondenkarren en boerenwagens plus melkkar maakten daarna hunne op wachting voor de gevoelige lens van het maar eventjes ƒ60.000 kostende Ameri kaansche toestel, waarmede de operateur een daggeld van 120 gulden verdient. Wij zijn buitengewoon nieuwsgierig naar het resultaat van deze opname, die door de Amerikaansche heeren het mooiste ge noemd werd van al wat zij tot nu toe door de goede zorgen van de Ned. Amer. Kamer van Koophandel hebben kunnen filmen. Aan de bevolking van Koudekerke kan slechts hulde gebracht worden voor de bui tengewone bereidwilligheid, waarmede zij in alle opzichten van dienst is geweest. Toep de gastvrije burgemeester de heeren op het raadhuis onthaalde, zei kolonel Clarke (die twee oorlogen en 6 expedities heeft medegemaakt), dat hij nog nergens in de wereld zoo'n enthousiasme had mee gemaakt. Hij huldigde den burgemeester als een echt vroolijk en veel vermogend vader van die aangename bevolking. Tevoren waren inet toestemming van Gravin van Lijnden in den fraaien slottuin van het kasteel Ter Hooge gefilmd de liefe lijke dansen van het gezelschap van den energieken heer Mazure, welke in die schif tende omgeving een zeldzamen indruk maakte. Nadat de filmopname gereed was, dansten die lieve kinderen,'allen in Wal- chersch costuum, nogmaals voor de gravin zelve, die vanuit ,haar ziekenkamer het zeldzame tooneel gadesloeg. Allen werden onthaald op" thee en gebak, terwijl de attente tuinman de meisjes fraaie bloemen aanbood. Hoe op een der rustieke brugjes bij den schoonen slotvijver het recht van passeeren met en zonder zoentje verkregen werd, is eigenlijk een onbescheidenheid om te vermelden, doch zeer zeker zal deze typische Walchersche gewoonte welv er buiten onze grenzen navolging vinden. Na afloop van de opname werd den heeren nog een blik gegeven over verschil lende merkwaardige punten van het eiland, waarbij de mooie boerderij van den heer F. Polderdijk bezocht werd, en op den Zondagmorgen werd op zoo bescheiden mogelijke wijze een opname gemaakt van den kerkuitgang te Zoutelande. Bij het pas ingerichte huis van den kunstschilder Wil- lems in den ouden Tol te Zoutelande deden „Die heeft een brom ingehad", merkte hij laconisch op „hij zwaait nog". De heer Benjamin ging zwijgend voorbij en trad het binnenvertrek in. Het was gemakkelijk te zeggen, dat er iets niet in den haak was. De heer Levy wandelde onrustig op en neer, met een courant in de hand, en mom pelde op een verstrooide manier in zich zelven. Toen zijn zoon binnentrad, stond hij stil en keek hem toornig aan. „Benjamin, mijn jongen", zeide hij, de courant voor zijn gezicht houdend, „je bent voor den gek gehouden. Scotland Yard is ons vóór geweest Benjamin Levy gaapte eens en schoof z'n hoed achterop zijn hoofd. „Wat is er nu aan de hand, vader vroeg hij. Zijn vader legde het papier vlak op den lessenaar vóór hem en wees op een der paragrafen met bevende vingers. „Lees dat Lees dat riep hij uit. Zijn gehoorzame zoon keek er naar en stootte de courant minachtend weg. „Oud nieuws", merkte hij kort op. De heer Levy keek hem verstomd aan. „Kan het zijn dat je dit alles wist", merk te hij een weinig sarcastisch op. „Het kan zijn", was het koele antwoord. „En je hebt hen vóór laten gaan riep de heer Levy kwaad uit. „Als dit gedaan moest worden, waarom deden wij het dan niet „Omdat wij een beter spel te spelen heb ben", antwoordde de jongste vennoot van de firma met een nauwelijks ingehouden juichtoon als van triumf. De heer Levy zag zijn zoon met een blik van verwondering aan, die spoedig in be wondering overging. „Is het waar, Benjamin vroeg hij. „Maar, maar..." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1