Stads= ea Provincienieuws SPORT INGEZONDEN STUKKEN BUITEr Land= en Tuinbouw I HlNDENBURG'S INTO! binnengekomen 3330 schepen metende 5.544.281 ton, tegen 3103 schepen, metende 5.158.232 ton in dezelfde maanden van 1924. Er is dus een vermeerdering met 227 schepen en een vermeerdering met 386.049 ton. Sedert 1 januari 1925 zijn in den Nieu wen Waterweg binnengekomen 4155 sche pen, metende 6.011.813 ton, tegen 3382 schepen, metende 4.890.215 ton m dezelfde maanden van 1924. Er is dus een vermeer dering met 773 schepen en een vermeerde ring met 1.121.598 ton. Te Rotterdam zijn sedert 1 Januari 1925 binnengekomen 3448 schepen metende 5.029.811 ton, tegen 2939 schepen, metende 4.328.096 ton in dezelfde maanden van 1924. Er is dus een vermeerdering met 509 schepen en een vermeerdering met 701.715 ton. Over de eerste vier maanden van 1925 heeft dus de havenbeweging van den Nieu wen Waterweg die van Antwerpen met 467.532 ton overtreffen, terwijl het verschil ten nadeele van Rotterdam in deze vier maanden 514.470 ton bedroeg. VLISSÏNGEN, 5 MEI. Het 50-jarig Jubileum van de Stoomvaart - Maatschappij „Zeeland". De Stoomvaart-Maatschappij „Zeeland" viert deze week de herdenking van haar 50-jarig bestaan. De opkomst van Vlissin- geu houdt wel zeer scherp verband met de ontwikkeling der beide maatschappijen, die sinds 50 jaren getracht hebben te Vlissin- gen te bloeien. Met beide maatschappijen ging het den weg van eb en vloed, en elk rechtgeaard Vlissinger volgde met intense spanning den strijd, welke tenslotte voerde tot betere levensvoorwaarden voor het be staan van „Schelde" en „Zeeland". Het moet voor de directie van de „Zeeland" een moeilijk probleem geweest zijn, op welke wijze dit jubileum te vieren, gezien de nog geenszins overwonnen geldelijke bezwaren, welke in den oorlogstijd zijn ont staan. De gekozen weg lijkt ons een alleszins gelukkige. Wat toch is voor onze „Zee land" eerste levensvraag anders dan een herstel van de vroegere algeineene bekend heid zoowel in binnen- als buitenland. De daartoe ontworpen reclametour. waaraan een beperkt aantal vertegenwoordigers van binnen- en buitenlandsche pers, spoorwe gen. posterijen, reisbureaux enz. zullen deelnemen, belooft een succes te worden voor de vermeerdering van de kennis van de „Zee!and"-route en Nederland in alge- meenen zin. Aan dien tour zal voorafgaan een intiem diner, waaraan zullen aanzitten Z. K. H. Prins Hendrik, beschermheer van de „Zeeland", de minister van waterstaat, de Commissaris der Koningin in Zeeland, de burgemeester van Vlissingen, vertegen woordigers van de hoofdbesturen der pos terijen, der spoorwegen, en het bestuur der Stoomvaart-Maatschappij „Zeeland". Dit diner vindf plaats in het Grand Hotel Britannia op Woensdag 6 Mei, alwaar de hooge gasten zullen logeeren. De fraaie aankleeding van dit hotel zal niet nalaten de attentie te trekken ook van de gasten, die daar na het intieme diner verwacht worden op Donderdag 7 Mei. Een speciaal orkest is geëngageerd voor beide avonden, hetwelk onze danslustige jeugd wel in be weging zal zetten. Op Vrijdag vertrekt het gezelschap naar Haarlem, ter bezichtiging van de bloemen tentoonstelling. Het gemeentebestuur van Haarlem biedt aan een orgelconcert in de St. Bavo-kerk, terwijl op den terugweg in den trein wordt gedineerd. De gasten sla pen gedeeltelijk in het Grand Hotel Britan nia, gedeeltelijk aan boord van de „Prinses Juliana". Den volgenden morgen vindt plaats een autotour door Walcheren, waarbij bezich tigd wordt een ringrijderij in Koudekerke. in Domburg worden de gasten toegezongen door het Zuid-Bevelandsche Koor, terwijl een gezelschap in Walchersch costuuin te Middelburg nationale reien zal vertoonen. Des namiddags 2 uur vertrekt de „Prinses Juliana" met de gasten naar Folkestone, teneinde een overzicht te geven van de ,.Zeeland"-route. Aan boord wordt overnacht, en na een kleine autotour door Kent keert de „Prin ses Juliana" terug op Zondag 10 Mei. Wij wenschen de „Zeeland" een groot succes toe bij haar pogingen tot herstel van hare bekendheid en verwachten hiervan voor onze gemeente slechts goede gevolgen. Inbeslagname rubber. De politie heeft opnieuw alhier beslag gelegd op eenige partijen rubber, welke afkomstig bleken te zijn uit het wrak van het in tie Wielingen gezonken stoomschip „de Jonge Catherina". Naar wij vernemen is de politie thans meerdere partijen op het spoor gekomen, o.a. te Rotterdam en te Amsterdam, mede afkomstig van het wrak, waarvan de in beslagname is bevolen, RJjwielbelastingplaatje. De politie nam weder een rijwiel in be slag, dat niet was voorzien van het belas- tingrijwielplaatje 1925. Het rijwiel is ter beschikking van den rijksontvanger ge- steld. Eerlijke vinder. Door tusschenkomst van de politie werd de eigenaar weder in het bezit gesteld van een door hem verloren portefeuille, inhou dende 125, die door een ingezetene op straat was gevonden. Men kan zich de vreugde van den ver liezer, een jongen van 15 jaar, voorstellen toen hij reeds op het politiebureau het door hem verloren voorwerp terugzag. Voorts trof de politie in een tramrijtuig een portemonnaie aan met circa 25, van het verliezen waarvan door een ingezetene uit Middelburg bij de politie aangifte was gedaan. Diefstal sinaasappelen. Bij de politie werd aangifte gedaan van diefstal van sinaasappelen uit een pakhuis alhier, waar braak was gepleegd. Een on derzoek wordt ingesteld. Huiselijke twist Gisterenmorgen om 5 uur beslechtte de politie een huiselijken twist, ontstaan door het op dat uur thuis komen van een doch ter. Vader en moeder wachtten de uithui zige dochter af, teneinde haar een gevoe lige les fe geven, hetgeen door de tus schenkomst der politie oo straat evenwel werd verijdeld. Baldadig. Een meisje dat in het zand aan het strand speelde, werd tengevolge van het baldadig gooien door een jongen met steenen, bloe dend aan het hoofd verwond. De politie stelt een onderzoek in. Schoorsteenbranden. De politie bluschte een schoorsteenbrand in een perceel in de Prinsenstraat, ontstaan door het vlamvatten van eenig houtwerk. Zij werd ook gealarmeerd voor een schoorsteenbrand in een perceel op de Groote Markt, doch bleek dit loos alarm te zijn. Een aanrijding. Gisterenmiddag reden op den hoek van de Turfkade en de St. Janstraat te Middel burg twee automobielen tegen elkaar, ver moedelijk doordat de uit de St. Janstraat komende auto een iets te korte bocht maakte. De beide auto's werden bescha digd, doch persoonlijke ongelukken kwa men er niet bij voor. Een lichter op drift geraakt. Gisteren is de lichter „Manu 4", welke in de haven te Breskens lag, door den zee- sleeper „Pollux" naar de reede gesleept. De lichter werd jl. Vrijdag door een vrachtschip gesleept, toen door den hevi- gen storm de staaldraad brak en de lichter óp drift geraakte. Het vaartuig dreef naar de Breskensche plaat, alwaar het roer brak. Door twee motorbotters is het vaar tuig toen oogepikt en te Breskens binnen gebracht. De vrachtboot is naar de reede van Vlissingen teruggekeerd, alwaar de met steenkolen en leege vaten geladen lichter dan ook is heengebracht. Intusschen heeft het vrachtschip enkele dure dagen van oponthoud gehad. De processie ie Brugge. Gisterenavond was het aan de Provin ciale boot te Breskens wederom zeer druk vanwege het aantal reizigers, welke een bezoek hadden gebracht aan Brugge ter gelegenheid van de Processie van het H. Bloed aldaar. Trams en auto's brachten velen uit België terug. Veel bekijks zullen aldaar wel gehad hebben de talrijke boeren en boerinnen uit Zuid-Beveland, welke eveneens naar Brugge geweest waren. Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Maatsch. Aan het verslag der Zeeuwsch-Vlaam sche Tramweg-Maatsch. over 1924 otit'ee- nen wij Het reizigersvervoer liep ook dit jaar_weer iets terug, ofschoon in mindere mate dan het vorig jaar. Op sommige tra jecten werd ernstige concurrentie onder vonden van autobusdiensten. De dalende Iconstandaard heeft 'n ongunstigen invloed op het verkeer. Vervoerd werden 17.987 ge wone reizigers minder dan in 1923 de opbrengst was 8638- lager. Eenige ver mindering van de opbrengst van het ba- gagevervoer ging hiermede gepaard. 'Met ingang van 15 December 1924 zijn tien-retourskaarten verkrijgbaar gesteld te gen verlaagd tarief. Het resultaat daarvan moet nader worden afgewacht. Zoowel het vervoer van suikerbieten alsr van andere goederen is dit jaar toegenomen in verge lijking met 1923. In 1923 bedroeg het cijfer 149 millioen K.G. suikerbieten (waarvan bijna !/2 millioen in Januari en 148!^ milli oen in 't najaar), dit jaar werd ruim 162 millioen vervoerd, (waarvan ruim 3/2 mil lioen in Januari en bijna 159 millioen in het najaar).Het vervoer duurde in Januari 1925 nog eenige dagen voort. Ondanks het groo- ter vervoer verminderde de bietenvracht- opbrengst door de invoering van de tariefs wijzigingen met 9305. Het vervoer van andere goederen nam toe met bijna 15 millioen K.G. het vraclit- opbrengstcijfer was 19.788 hooger dan in 1923. In zake de vergoeding voor het postver voer over de jaren 1921 tot en met 1924 werd overeenstemming bereikt. In 1924 kon hierdoor in het geheel 11.395 worden gedeclareerd. De verhooging over 1924 is daarin nog niet begrepen. Over de vanaf 1 Januari 19925 te treffen regeling zijn on derhandelingen gaande. Blijkens de winst- en verliesrekening be droeg de winst 51.912. Het voordeelig saldo der bedrijfsrekeriing bedroeg 105.705. Van de winst wordt 48.000 bestemd voor uitkeering. latende een divi dend van 4 toe. SOUBURG. Omtrent de volgende gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen een da- mestasch met inhoud bij De Visser, Mtddel- burgsche straat A 182 een zilveren arm band bij Van Eenennaam, Vlissingsche straat B 270een horloge-armband bij Wijchers, Kanaalstraat B 160 een porte monnaie met inhoud bij J. v. d. Bosse, Pas- poortstraat A 45. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Geref. Kerken. Bedankt voor het beroep naar Oud-Vosmeer door ds. W. H Bouw man te Lopik, W. L. Jens f Aan het „Utr. Dagbl." wordt gemeld, dat de otid-zendeling Jens, die jarenlang in dienst der Utrechtsche Zendingsvereeni- ging op Nederl. Nieuw-Guinea heeft gear beid en na zijn terugkomst in het vaderland aan de Utrechtsche Zendingsvereeniging verbonden bleef, totdat hij in 1924 wegens ziekte en hoogen leeftijd het werk neer moest leggen, Zondag is overleden. Conferentie voor Inwendige Zending. De Conferentie voor Inwendige Zending, die van 1316 Juli te Doetinchem wordt •gehouden, belooft druk bezocht te worden. Van vele vereenigingen, op het terrein dei- Inwendige Zending werkzaam, kwamen be richten in dat zij daaraan deel hopen te nemen. Zoo meldden nu reeds ,het Ned. Bijbelgenootschap, de Ned. Herv. Diaco nessen-inrichting te Amsterdam, de Chr. Jonge Vrouwen Bond, het hoofdbestuur der N. C. G. O. V., het provinciaal comité voor Inwendige Zending in Gelderland, de Plaatselijke Centrale aldaar, het Haarlem- sche Burgerweeshuis, de Bijbeltent voor Staat-evangelisatie en Colportage in Ne derland, de Ned. Ver. ter Behartiging van de Belangen der Jonge Meisjes, en de Ver. Iedereen heeft bij tijden een zacht laxeermiddel noodig voor de lever en ingewanden. Foster's Maagpillen wer ken rechtstreeks op de lever, wekken de vloeiing der gal op en verschaffen natuurlijke werking der ingewanden. Slaap, eetlust en een goed humeur worden door Foster's Maagpillen ver- zeikerd. Prijs per flacon van vijftig ver- suikerde pillen 0.65 in apotheken en drogistzaken. 11 (Ingez. Mededeeling.) tot Werkverschaffing aan hulpbehoevende Blinden, dat zij voornemens zijn afgevaar digden te zenden. Andere zullen nog vol gen. Geen wonder ook. De Conferentie voor Inwendige Zending heeft een goeden naam. Wie haar eenmaal meemaakte verlangt er naar wederom eenige dagen van broeder lijk samenzijn met geestverwanten te heb ben, waarbij op belangrijke vragen, die zich in den dienst van het Evangelie voordoen, de aandacht wordt gevestigd en gemeen schappelijk een antwoord wordt gezocht. Ook dit jaar zal daar, naar wij vertrou wen, ruimschoots gelegenheid toe zijn. Be langrijke onderwerpen als Karakter van de hedendaagsche jeugd Bijbelstudie voor niet-theologen Plaatselijke en pro vinciale organisatie van Inwendige Zen ding Geestelijke en stoffelijke verzorging van arbeiders in de Inwendige Zending Alcohol en het verwaarloosde en misdadige kind zullen o.a. worden besproken. Mejuffrouw Zr. L. A. Aalders te Am sterdam, mr. A. de Graaf te Utrecht, de heer F. J. F. van Hasselt, zendeling met verlof te Eefde, de heer D. Noordam, dir. van Valkenheide, de heer KI. Sybranda te Eibergen en de predikanten J. H. C. Kan- steeg te 's-Heer Hendrikskinderen, dr. F. W. Korff te Heemstede en dr. L. Slot, di recteur der Rekkensche gestichten, hebben hun medewerking toegezegd. De kosten van deelneming zijn dezelfde gebleven van het vorige jaar, f 14. Men geve zich ten spoedigste op bij den pen ningmeester, ds. J. C. Schroder, van Eeghenstraat 195, Amsterdam, giro no. 97200. Tot een beperkt getal zijn ook nog programma's voor den halven prijs be schikbaar. Men wende zich daarvoor tot den secretaris ds. A. J. Wartena te Zeve naar. Internationaal Protestantsch Concilie. Van 11 tot 30 Augustus zal te Stock holm naar „Kipa" meldt, een protestantsch wereldconcilie gehouden worden. Op deze bijeenkomst, zal met uitzondering der Ka tholieke kerk de christenheid der geheele wereld vertegenwoordigd zijn. Het concilie heeft geen godsdienstige doeleinden, maar zal zich met practische problemen bezighouden, welke alle pro- testantsche kerken gemeenschappelijk be treffen. Men zal geen dogmatieke een heidsformule trachten te vinden maar slechts een uniform optreden der protes- 'tantsche kerken in het openbaar leven. Men verwacht o.a. ook, dat uit de con ferentie van Stockholm een permanente organisatie van het internationale protes tantisme zal voortkómen. Voor het examen als machinist, dipio- 'ma B, is geslaagd de heer G. W. Hoekstra, leerling van de De Ruyterschool. RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Door het kantongerecht te Middelburg zijn veroordeeld wegens venten zonder vergunning J. van 'O., Middelburg, tot 5 b. s. 5 d. h. als houder van een hondenkar die gebruiken anders dan met inachtneming van de voorschriften omtrent de honden kar M. P., Souburg, tot 5 b. s. 5 d. h. met een rijwiel de wegen in verboden rich ting berijden P. N. G., Middelburg, tot 0.50 b. s. 1 d. h. rijden met een rijwiel zonder licht J. W., Aagtekerke, tot 2 b. s. 1 w. t. dronkenschap D. H., Westka- peile, tot 10 b. s. 2 w. t. ontslagen van alle rechtsvervolging zijn: J. J., C. de M„ J. P. S., allen Middelburg, aangeklaagd wegens overtr. der Spoor wegwet vrijgesproken is J. S., Veere, aange klaagd wegens overtr. der Motor- en Rij- wielwet. De herrie in de Zwijndrechtsche raadsvergadering. De Hooge Raad heeft uitspraak gedaan op het cassatieberoep van den procureur- generaal bij het hof te 's-Gravenhage, te gen een arrest waarbij J. S. en L. L. zijn ontslagen van rechtsvervolging ten aanzien van wederspannigheid. Als raadsleden van Zwijndrecht hebben ze, toen zij in een openbare raadsvergadering de orde ver stoorden, die vergadering niet op bevel van den burgemeester verlaten. Deze gaf daar na last hen met den sterken arm te ver wijderen, waarbij ze zich verzetten. Advocaat-generaal mr. Ledeboer had tot verwerping van het beroep geconcludeerd en de Hooge Raad heeft zich met zijn op vatting vereenigd, dat de ambtenaren, be last met de verwijdering der beide raadsle den, niet waren in de rechtmatige uitoefe ning van hun functie. Het beroep is der halve verworpen. MARINE EN LEGER. Watervliegtuigen voor de marine. Gisteren zijn uit Engeland hier aangeko men de watervliegtuigen F 3 en F 4, be stemd voor Hr. Ms. „Java" en de F 1, welk laatste is doorgevlogen naar Den Helder. Heden wordt nog uit Engeland verwacht de F 2, welk vliegtuig eveneens voor Den Helder bestemd is. De F 1 en F 2 zijn be stemd voor den kruiser „Sumatra", in aan bouw te Amsterdam. Morgen zullen de F 3 en F 4 van hier naar het vliegkamp De Mok bij den Helder vertrekken. (Zie Laatste Berichten). Opgave van overgeplaatste onderofficie ren der marine 1 Alei sergeant-konstabel G. Terluin van het wachtschip te Willems oord geplaatst bij het commandementsge- bouw bootsman A. de Rijcke van de Kooij geplaatst bij het marinehospitaal 5 Mei sergeant-hofmeester A. J: de Vries van het wachtschip te Willemsoord naar het wacht schip te Vlissingen 14 April idem B. F. de Bruijn van de „Gelderland" naar de Mok 13 Mei idem C. de Bruyn van het marinehospitaa! naar de „Gelderland" 19 Mei sergeant-seiner G. de Haan van het wachtschip te Willemsoord haar de „Java" 4 Mei sergeant-machinist G. Leeuw van de „Van Speyck" naar de Z 3 idem F. A. Boerman van idem naar de Z 4 bootsman P. Vader van het wachtschip te Willems oord naar de onderzeedienstkazerne 11 Mei torpedist-majoor W, Zootjes van de onderzeedienstkazerne naar de „Van Speyck" sergeant-torpedomaker P. C. van Heijst van idem naar de „Hydra". De luitenant ter zee 3e klasse (zeewaar nemer) S. L. C. Steens, van de Kon. ma rine-reserve, is voor den tijd,van drie maanden geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord. De officier van administratie le klasse J. Rotgans wordt 30 Mei ter beschikking gesteld en bestemd voor den dienst, in Oost-Indië. Hij zal 18 Juli per stoomschip „Prins der Nederlanden" daarheen ver trekken. VOETBAL. NederlandBelgië 50. De Belgische pers geeft zonder uitzonde ring onomwonden toe dat het Nederland- sche elftal een welverdiende overwinning heeft behaald, al is de verhouding 50 wel wat geflatteerd, „Les Sports" schrijft Onze ploeg-werd niet verpletterd, niet overklast, zooals de scoor het schijnt aan te duiden onze spe lers maakten zichtbaar gelijk spel met hun tegenstrevers, even talrijk aanvallend en zich even handig toonend. Maar op het ge bied van de strategie waren de onzen de minderen en daarom slaagden zij er niet in door verdediging' der tegenstrevers een enkele maal op doeltreffende wijze te drin- 8en- Verder looft het blad de gansche Neder- landsche ploeg zonder een bepaalden uit blinker te noemen. „Sportwereld" vindt 41 of 31 een juistere spelverhouding en noemt het een rampvolle dag die slechts bij Colembes (de Belgische^verplettéring in de laatste Olym piade) kan vergeleken worden. Van de Nederlandsche verdediging, die geen en kele fout maakte, verdient Denis een bij zondere vermelding bij de halfs Lefèvre en daarna van Daalen. „Neptune" wijdt deze nederlaag aan de geringere snelheid der Belgen aan de twee onvergeeflijke fouten van De Bie, aan het .gemis aan eindschot en aan den... tegen slag I 41 was de juiste spelverhouding geweest. De beste Nederlanders waren Van der Meulen, Denis, Lefèvre, Van Daalen en de vijf forwards met Baar van Slangenburgh en Buitenweg als uitblinkers. „Le Soir" noemt de nederlaag „un de- sastre". De onzen werden behêerscht op al de lijnen en alleen De Mol stond op ge woon peil. De beste Nederlander was Van der Meu len. Baar deed een geweldig werk en de Natris was ook buitengewoon. „Het Handelsblad van Antwerpen" geeft twee foto's van de duizenden toeschou wers, die voor haar bureelen den wedstrijd volgden. De nederlaag wordt toegeschre ven aan de groote fout van het Belgische voetbalspel het gemis aan eindschot! Van de Nederlanders zegt men Het elf tal der Hollanders telde verschillende ons onbekende spelers en de Hollandsche lei ding heeft juist op de nieuwelingen in Oranje shirt gerekend om te winnen. Het beloop van de match heeft haar gelijk ge geven. Het team had enthousiasme en soms te veel, want de scheidsrechter moest wel eens meer dan vvenschelijk was ingrijpen, al moeten wij daar dadelijk aan toevoegen, dat er zeker niet te hard is gespeeld. Van der Meulen redde de moeilijkste situaties Denis was de back, dien we sinds jaren kennen Tetzner was beter dan Van Dijke. De Hollandsche middenlinie was verras send en in de voorhoede was het binnen- trio uitstekend. Kuchlin is een speler met enorme kwaliteiten, Slangenburgh speelde gewoon en de Natris, al speelde hij goed, was geen uitblinker. La „Libre Belgique" meentWe moeten het Nederlandsche elftal zonder voorbe houd gelukwenschen om de prachtige over winning. De Belgische nederlaag is enkel te wijten aan de buitengewone conditie van den tegenstrever ze is zonder verzachten de omstandigheden, hoewel de twee fouten van De Bie op de moraal van onze jon gens slecht gewerkt hebben. „La Métropole" spreekt van een bruta len uitslag, die volstrekt regulier is. De overwinning was zuiver onbetwistbaar en we kunnen niet anders dan de overwin naars geluk wenschen met hun schitterende prestatie. „De Schelde" wijt de nederlaag aan het feit, dat onze jongens te schoon voetbal wilden spelen, wat op de nooit zoo en thousiaste en vurig alles-gevende Hollan ders geen vat had. Bij Holland kan heel de ploeg geroemd, met een bijzondere vermel ding voor doelman Van der Meulen, Denis, Van Daalen, Buitenweg en Slangenburgh. Rest nog te vermelden, dat heel de Bel gische pers op geen enkele uitzondering na de leiding van scheidsrechter Retschury looft. Bulten verentwoordellJUieU der redactlo De cople wonlt niet teruggegeven 't IS MAAR EEN DIER. Mijnheer de Redacteur Maandagmorgen in de Badhuisstraat komend, moest ik langs een troep koeien. Een van de geleiders, een boer, sloeg een der dieren, dat rustig meeliep, herhaalde lijk met een eind touw voor den kop. Ik zei: „sla dat dier toch niet zoo", waarop mij werd toegevoegd „heb je der last van ik niet I" Zoo redeneert de mensch, waar het geldt een dier, dat aan zijn zorg is toevertrouwd, en dat weerloos in zijn macht is. Ik vroeg me af, wat toch de gedachten- gang zou zijn van dien geleider. Ik denk, dat hij het dier.sloeg, omdat dat er nu een maal bij hoort, wanneer een koe door de straten wordt geleid, maar wanneer hij rekenschap van zijn daad zou moeten .geven zou bij moeten toegeven,-dat- er. voor slaan. STAATSLOTERii Vierde Klasse. Eerste Lijst Trekking van 4 Mei t 25.000 No. 3699. 1500 No. 14627 j 1000 No. 3761, 4846, 5344 f 200 No. 15209. 100 No, 1306, 5643. ,,811. Uo,6| 31 186 661 958 1405 1822 2003 2241 2480 2865 3121 3465 3775 4047 4337 4665 4902 5246 5625 6119 6516 6667 7045 7271 7537 7832 7901 8158 8378 8651 8962 9145 9461 9741 9990 10283 10647 11144 11335 11610 11869 12143 12433 12872 13276 13593 14294 14658 15001 15241 15438 15781 16015 16301 16669 17321 17596 17805 18128 18204 18419 18714 19194 19308 19582 -19674 20097 20322 20602 20863 16693, 18343. PRIJZEN VAN f65.-. 35 57 78 97 348 425 434 433 666 713 725 749 962 983 1046 U46 1460 1516 1542 1717 1841 1868 1916 1943 2079 2092 2133 2134 2256 2277 2311 2395 2504 2541 2615 2656 2896 2946 2974 3002 3173 3178 3224 3237 3531 3554 3660 3794 3793 3807 3892 3939 4148 4171 4231 4739 434(1 4390 4411 4434 4669 4702 4749 4799 4909 5006 5027 5083 5276 5286 5438 5546 5718 5719 5804 5856 6120 6130 6200 6331 6553 6581 6616 6670 6700 6717 6738 6779 7063 7104 7115 7119 7383 7387 7435 7464 7539 7618 7628 7636 7845 7866 7872 7884 7931 7970 7976 8071 8251 8259 8315 8329 8383 8417 8480 8606 8669 8687 8741 8784 9051 9094 9124 9126 9172 9330 9416 9418 9468 9546 9565 9626 9745 9812 9818 9880 10034 10058 10111 10152 10299 10398 10426 10490 10709 10733 10735 10822 11158 11207 11212 11259 11373 11428 11438 11491 11652 11676 11741 11767 11989 11996 12058 12110 12155 12199 12283 12351 12456 12658 12669 12680 12905 12942 12954 13001 13299 13388 13458 13513 13630 13670 13685 13800 14309 14347 14364 14493 14662 14679 14743 14787 15023 15036 15048 15066 15277 15297 15316 15326 15442 15443 1567015675 15786 15838 15856 15863 16102 16109 16214 16221 16333 16374 16432 16439 16877 16878 17082 17140 17382 17438 17479 17491 17630 17617 17631 17638 17817 17885 17894 18073 18155 18169 18173 18180 18208 18250 18321 18341 18437 18442 18462 18592 18719 18836 19049 19055 19211 1921419221 19231 19311 19425 19487 19532 19584 19589 19602 19621 19703 19731 19870 19940 20122 20166 20194 20223 2037ft 20443 20552 20572 20624 20632 20654 20667 20917 20921 20935 110 576 759 1198 131 1774 1944 2200 2">9» 2455 247I 2784 2841 3020 3ÏóI 3292 3 ij 3745 375I 3944 4ii|3 4270 42g3 4507 45)3 4891 489 j 0161 52; 3352 555- 5940 6l|)| 5386 650a 6644 6651 6940 694I 7190 72)3 7511 752a 7724 779I 7B87 7ai| 8112 811| 8324 8336 8623 8621 8839 89 9127 91: 9432 94 9651 9fL, 9927 9986 10241 10276, 10518 1 05321 10899 tlOig] 11276 113ft,, 1151311593 11775 11849 121291213) 12365 12381 12770 1 13058 1 1355313582 13932 14282 1449614605] 148241...., 15090 151091 15428154351 15716 157281 159701 16256 1. 16589 16 17253 172811 17539 175801 17768 177971 18110 181181 18185 181971 18361 184071 18666 187131 19067191041 19244 192861 19545 195701 19635 196401 19956 199751 20232 202871 20597 205991 20840 20861 f 13297 voorgaande rassen. Overigens zijn goede snijbloemen en bovendien zeer go tuinplanten. Bloentvakken kan ine" deze hooggroeiende Dahlia's minder go beplanten. Voor en tusschen heesters, 1 deze worden geplant, of langs een pa" ze goed op haar plaats. Voor het heP ten van bloentvakken zijn Mignon W" uitstekend geschikt. Deze zijn 30-j40 hoog, enkelbloemig, maar zeer r'i£.„ jiei, het ook zetr mooi ras vo Dahlia's De betrek! ronde bloemen zittc De hoogte is 1—1.5 Ireeft men de meest Huisvesting Behandelden we het uitwendige van 1 ,ve thans eens de wendige vragen. In ren le legnesten, gaarne eieren van zitstokken. Dat zij voor elk nachtverhlij tegen het verblijf zoodanige wijze, dat Iten toegang toe heb verzorgster (kippe aanbevelingswaardig heid 1) ze er van hu om denken, dat t nesten worden af) biedt tot inwateren ting kan men de e uithalen. 1 legnest o] de, terwijl de matei c.M. breed en diep. Als strooisel hooi wol, daar de kippen het niet kunnen verf ziekten ontstaan. In i herhaaldelijk tegen g Val- of contrölenei bijzonder doel gebru nenkort zullen schrij De zitstokken moe worden" aangebracht, verwijderd, terwijl de achtersten stok en d kan worden teruggeb den stok behoort 5— men er met behulp v; de scherpe kanten afl ronding aankomt, voor jicht (ook al komend en voor de gebrek) gedeeltelijk De zitstokken moeten uiteinden .bv. rustend stokken op schraagje ze dan gemakkelijk het verblijf zijn. sc hebben. Volgend maa lezers die grootere k len houden dan een a hoeven, dan kunnen tingen daarvoor w vorig artikeltje genoe „De Kleinveeteeit" get vee, Arnhem. geen reden was. Maar... hij had er immers! gèen last van, waarom zou hij liet dan laten Wanneet zullen de menschen liun I oogen toch open doen, en wanneer zullen I zij hun hart laten meespreken, waar het I dieren geldt. Het is immers maar(!) eenj dier. Waarom denkt men zich toch niet I meer in de plaats van het dier het heeft I evenveel gevoel als de mensch zelf, alleen kan het daarvan niet door middel van de j spraak getuigen, en heeft eenvoudig tel ondergaan, wat de mensch krachtens zijn 1 recht van den sterkere het in zijn willekeur! wil aandoen. En de dierenbeulen blijven hun I praktijken voortzetten, waar de rechters! hen vrijspreken. Zijn de dieren niet even- goed te beschouwen als zij het dan een 1 zeker soort burgers van den Staat, die I rectit hebben op bescherming, waar zij I evengoed als de mensch hun diensten pres-1 teeren. In hen leeft hetzelfde leven als in f den mensch, alleen in een lager stadium daarom zijn zij onze jongere broeders. De 1 mensch moge bedenken, dat hij zijn „heer- j schappij over dc dieren" niet mag misbrui ken om ze te mishandelen en uit te buiten, maar dat hij zijn „menschelijkheid" heeft I te toonen in meegevoel, hulp en bescher-j ming. DIERENVRIEND. Voor kleine tuinen. Het is nu tijd voor het uitplanten valt 1 Dahlia's. De overwinterende knollen wor- den te voorschijn gehaald en zoodanig m j parten verdeeld, dat elk gedeelte voorzien, is van een stuk wortelhals, waarop een of j meer oogen voorkomen. Knollen, waaraan - deze deelen ontbreken, hebben absoluut j geen waarde. Dahlia's zijn niet kieskeurig- j wat grondsoort betreft. Wel zorge men voor een behoorlijke grondbewerking en een middelmatige bemesting, waarvoor I zoowel stal- als kunstmest gebruikt kan worden. Er zijn verschillende rassen van Dahlia's, zij zijn hooggroeiend en groot- i en gevuldbloemig. Het zijn eerste klas snij- bloemen en als zoodanig worden ze da ook'in verschillende streken in geteeld. „Pioen of Splendid Dahlias ge" lijken veel op de voorgaande. Ze zijn een e> niet geheel gevuld-bloemig. De bloemvo is meestal losser en eleganter. Geheel a ders van bloemvorm zijn de ,,Lacj Dahlia's". Door de gepijpte bloemblaaaj maken de bloemen een sierlijken indrulk. bloemstelen zijn minder goed dan. v doch als snijbloem minder geschikt. plant de bloemen op een afstand van 40. c.M„ de Iwoge soorten op 1 DE BELGISCHE De Katholieke „Sri de mislukking van De gen om een kabinet Is de knoop steeds het schijnt Daar, zijn eenvoudige feiten vas tholieken hebben in heid niet. Alleen kuni zonder steun, open of .andere groepen. Wat geeren, afgezien van ralen weigerend staan Van katholiek stan< dienstig belang. Wie gen? De socialisten De liberalen zwijgen. Van Vlaamsch stan< volksbelang. Hier kaï met eender wie ons Ziillen het de libera steeds de grootste vi ren. Zullen het de sc I toezeggingen waren ze die beperking even na Wat zal dan het de I tooneelstuk bieden men, zegt La Nation positie van links. Zou zijn dat een man van li om de crisis op te Ioss< bij deze zienswijze niet aansluiten, doch er a sche gevolgtrekking derde formateur een d i.L'Etoile Beige" een I toestand schetsend, zet tegenover mekaar le. De socialisten geen ministerie te vorm 2e. De rechterzijde I sluit de conservatief-dei 1 te handhaven. 3e. De liberalen besl geeringscombinatie dee de. De katholieke kr dagorde tegen elke kat samenwerking. Zoo voorgesteld sëhij zenlijk verward. Maar r federatie der katholieke partij niet is en beid niet van vertegenw de liberalen bleven wei welke regeering deel te I lossing voor de hand. I DE CONFERENTIE OV 1 INTERNATIONALEN De conferentie over wandel in wapenen en I,e Genève geopend. I •ransche gedelegeerde, I Jtorbehoud gemaakt r I door de conferentie I fevens medegedeeld, dat 1 S^tie, al betreurde zij I *5 te goeder trouw iu<| I middelen om de conven I main te vervangen. 1 v y°orbereidingen v I Jn.den nieuwen rijkspre I jï?0 v'nn het rijk word I Ken!).urS< die op 1' I 'n verwacht wo I rn tot station Heerstr; I [g ver,aten. Vandaar I ttL? e's van den rijks I ^Altenburger Chauss I e Pl,'fsch-nationalen Sc. Verbande stellen I zwarP de °ntvangst v, I tJ- D lt~roode vlag te I 5£e,S.sbann<* zwart-] I keifiH J de ontvangst I voftrir' en onder alle iJSS?*!» dat de ont dt n,- ["denbürg van Di I ^'sbruiktwórdt vooi

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 2