den! 00 l/LISSINGSCHE COURANT moe 150 100 25 w act elmina" VRIJDAG 1 MEI qnn "*"-2*^ Qrgfi firatis-Verzskeiiag tegen Ongelukken Eerst© Bgacf ,tfo. SOS' 63e Jaargang jaties m tsl UI VELÖE hJéJmt 58-60, Ifeinp. ïelef. iO. Postrekening 6628/ Verschijnt degelijks, iiitgezaiéri! sp Zondag en eigwen erkende Christelijke feestdagen tl U U een ongeluk, tl Uil der „Vlissëngsche Courant" VIJF HONDERD GULDEN. iElZOEN huistarieven BINNENLAND Stads= en Provincienieuws '1923' ied te doen Dit blad gehouden, van accoun- derne een- dstad. Om rlaging van pmiddel. is, wijl in en verloren 'orgen voor ekking hier aan auto- He premiën, ij precies leden nog nige korting gelukkige sel aan het I ibONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Ie in» door het geheele rijk 2.50. Voor Belgiëen de overigelanden derPost-Unie.bij wekelijk- l^cverzending ƒ4.15; bij dagelijksche verzending ƒ6.10. Afzonderlijke nummers 5 cent. InTabonné's in 't bezit eener 1 GRATIS verze- ADVERTENTIEPRIJSVan 1—4 regels 1.10voor iederen regel meer 26 cent. Familieberichten van 1—6 regels 1.70. Reclames 52 cent per regel Kleine advertenties van 15 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. I polis, zijn (dd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. De abonné B. J. te Vlissingen, houder van Polis 3499, had op 22 April II. het ongeluk bi] zijn werk zaamheden aan de Gasfabriek door een glazen koe koek te vallen, waarna hij kort daarop is overleden. Ingevolge onze Polis-Voorwaarden werd heden aan de Weduwe een uitkeering gedaan van Vlissingen, 30 April 1925. DE UITGEVERS. erder vol de Kapel 1e klasse it 8 Mei MY -yfg n het „Scala"- ten en Weten- ironlngen, enz. ning F. OTS. ill nummer bestaat uit 2 bladen KAMEROVERZICHT. Tweede Kamer. Zitting- van Donderdag 30 April. Bakkersnachtarbeid. Tandtechnici. J De afschaffing van den bakkersnachtar- |beid is ondanks verzet van den heer Scha- l^er op de agenda geplaatst. Woensdag zal lelt onderwerp aan de orde komen. Alleen socialisten en de heer Ketelaar waren Ir; legen. De wijziging der Invaliditeitswet waar omtrent gisteren de stemming bij gebrek n leden niet kon doorgaan, werd thans [ingenomen met 47 tegen 13 stemmen. i •Het conflict in de tandartsen-wereld is Itlom bekend. Er zijn zgn. tandtechnici die Ittn deel der tandheelkunde uitoefenen. ■Volgens de wet die tot 1913 gold was dit Bgeoorloofd. Toen is echter de wet zóó ■gewijzigd dat 't eigenlijk niet meer mocht, llij echter die het bedrijf al uitoefenden Ilieven daarmee voortgaan, feitelijk in strijd liet de wet. Teneinde nu een einde daar- liante maken stelde de Regeering voor toe Haten hen, die vóór 1913 reeds het be- Icnjf uitoefenden, maar hen die daarna zijn ■{begonnen niet langer toe te laten. Mevr. lit Vries-Bruins wilde de technici den pas I afsnijden door ze aan een examen te on derwerpen dat- zal worden afgenomen door Igeneeskundigen en... tandartsen. Dit be- I teekent natuurlijk een slachting van de I technici, gelijk ook de heer Schaper be- loogde die de artsen niet zoo hoogachtte 'hij van hun objectiviteit oveituigd was. i examen te eischen van menschen die lal 13 jaar hun werk verrichten is een 1 dwaasheid die alleen ten doel kan hebben lom er velen van af te wijzen. Het zou een Ionhebbelijkheid zijn oude menschen nog veer eens tot een examen te dwingen, ■terwijl zij dikwijls een zeer goede rèputa- I Se hebben als "vak-man. Hier was het I «eer echt de officieele wetenschap die den I te wilde spelen over ieder ander, die niet langs't gewone wegje zijn kennis opdeed. I De Kamer was zoo verstandig liet anien- I dement te verwerpen met 52 tegen 11 [stemmen en het wetsontwerp ongewijzigd 1 goed te keuren. Vervolgens was aan de orde het wets- Intwerp tot invoering van liet nieuwe wet lok van strafvordering. T Het instituut van den politierechter werd Ihi deze gelegenheid gecritiseerd omdat Net alleen eenvoudige zaken voor hem pracht worden. Dit maakt dat de rechtspraak niet altijd l*n deugdelijk geschiedt. Zaken waarop oiot meer dan 6 maanden straf is gesteld I tanen hij dezen rechter worden aartge- "acht. De heer Sasse van IJsselt wilde dit maximum op twee maanden stellen. De Minister vond deze gelegenheid niet I meest geschikt om verandering aan te Ongeil in dit nieuwe instituut, net ontwerp werd zonder verdere dis- ffssie afgehandeld. Hulde aan Prinses Juliana. Dp initiatief van de Oranjevereniging «"et Loo" heeft, ter eere van den verjaar- hfw ïan Prinses, gisterenmorgen een J'aebetuiging plaats gehad voor de cour p bGt Koninklijk [Daleis Het Loo. I k'n ,v'erta! scholen defileerden voor de oninginj de Prinses en den Prins ook s aa» .den stoet verbonden een optocht versierde rijwielen en karretjes, de °°t was de belangstelling van de zij- van het publiek en plechtig weerklonk Hniiy®k kindermondjes het „Wij willen 'and houen", begeleid door muziek. 1 asC l' Scheublein fel/citeerde de Prin- I dingen 11931 ouc*ers 'n hartelijke bewoor- dji K°ningin was zeer ingenomen met bartJP. 1Bh!ijk, waarvoor zij het bestuur ha»k dank zegde. waren de kinderen opgetogen, toen de Koningin en de Prinses hun versierde karretjes gingen bezien en voor ieder een vriendelijk woord hadden. De Prins onder hield zich even met den dirigent van de muziekvereniging „Prins Hendrik". Daarna volgde een rondgang van den stoet. De dood van Louis Bouwmeester. In antwoord op de kennisgeving der fa milie Bouwmeester van het overlijden van Louis Bouwmeester, heeft minister Ruys de Beerenbrouck, voorzitter van den mi nisterraad, een schrijven van rouwbeklag namens de regeering aan de betrekkingen doen toekomen, waarin waardeerende woorden zijn gewijd aan den ontslapen beroemden tooneelspeler. F. H. de Monté verLoren v Betreffende het te 's-Gravenhage over leden lid van de Tweede Kamer, de heer Jp. H. de JVlontér verLoren, wordt nog het volgende gemeld De thans ontslapene werd den 24en Maart 1861 te Utrecht geboren. Hij be zocht de toenmalige Polytechnische School te Delft en kwam later aan het departe ment van waterstaat, bij welk ministerie hij in 1906 als administrateur aan het hoofd kwam te staan van de afdeeling spoorwegen, uit welke functie hij bij het aanvaarden van het Kamerlidmaatschap op nonactiviteit gesteld werd. Sedert 1909 maakte de heer de Monié verLoren deel uit van onze Volksvertegen woordiging als lid van de anti-revoluiion- r.aire fractie. Gedurende de laatste zittingsjaren werd de thans ontslapene meerdere malen bij het opmaken van de nominatie voor het voorzitterschap als tweede voorzitter van de Kamer aangewezen. In het parlement was hef vooral de fi- nancieele zijde der vraagstukken, o.a. die rakende onze spoorwegen, welke door hem wérden besproken en naar voren gebracht. De heer de Monté verLoren was o.a. voorzitter van dé Commissie van rappor teurs over de onlangs herziene Tariefwet. Ook maakte hij deel uit van de Beztiinï- gingscommissie. Als opvolger in de Tweede Kamer van den heer de Monté verLoren. staat op de lijst vermeld de heer W. Warnaar, lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland, wonende te Sassenheim. Scheepvaartbeweging. Gedurende April 1925 kwamen den Nieuwen Waterweg binnen 1107 schepen, metende 1.586.418 netto reg. ton, waarvan 8 zeilschepen, met. 2442 netto reg. ton en 5 zeelichters, met. 3685 netto reg. ton. Voor Rotterdam waren hiervan bestemd 917 schepen, met. 1.320.639 netto reg. ton. In April 1924 kwamen den Nieuwen Waterweg binnen 987 schepen, metende 1.460.105 netto reg. ton, waarvan 4 zeil schepen, metende 6109 netto reg. ton, en 9 zeelichters, metende 5028 netto reg. ton. Voor Rotterdam waren hiervan bestemd 888 schepen, met. 1.339.703 netto reg. ton. Sedetr 1 januari zijn den Nieuwen Wa terweg binnengekomen 4155 schepen, niet. 6.011.813 netto reg. ton, tegen 3382 sche pen, met. 4.890.215 netto reg. ton in het zelfde tijdvak van v1924. Te Rotterdam zijn aangekomen 3448 schepen, met. 5-029.811 netto reg. ton, te gen 2939 schepen met. 4.328.096 netto reg. ton in dezelfde maanden van 1924. Zes bruggen over het Amstelkanaal. Binnenkort zal den gemeenteraad te Am sterdam een voordracht van Burg. en Wttth. bereiken tot het bouwen van een zestal vaste, monumentale bruggen over liet Amstelkanaal, ter verbinding van de uitbreiding-Zuid 'met het Noordelijk ge deelte der stad. De totaalkosten van deze werken zullen meer dan één millioen gulden bedragen. Het Emmabloempje. De record-opbrengst werd gehaald door Haarlem, nl. ƒ8500. Het geringst bedrag werd bijeengebracht te Groningen, in welke stad van bijna 100.000 inwoners slechts 550 werd gecollecteerd. De opbrengst te 's-Gravenhage was ook zeer gering, nl. ƒ5100. VLISSINGEN, 1 MEI. Concert „Ons Genoegen". Eens te meer heeft de kiosk in het Bel- lamypark gisteren goede diensten bewe zen, want we weten haast zeker, dat, bij het zeer wankele weer van den laatsten tijd zelfs om half 5 ongeveer viel er nog regen er op een andere plaats lang zooveel menschen niet zouden geweest zijn als nu het geval was. Aan die trouwe opkomst zouden we zoo zeggen, dat een dergelijke uitvoering zeer gewaardeerd wordt, wat ze ook wel verdient, want we konden sedert het vorigjaar een flinken vooruitgang constafeeren. Maar helaas moeten we er bij voegen, dat een „groot" gedeelte van het publiek en het zijp, jam mer genoeg niet uitsluitend de „Kleinen", het voor de rest der toehoorders onmoge lijk maakt, rustig te genieten. En niet al leen de toehoorders, maar we hoorden het van een paar der „blazers" zelfs de uitvoerders hebben last gehad van het lawaai. Jammer genoeg van het program ma, dat mooie nummers bevatte, die flink uitgevoerd werden. \Ve zullen de nummers niet afzonderlijk vermelden, maar wenschen toch een uitzondering -te maken voor „Ludomatrychello", de ouverture van L. Langlois, die ons bijzonder heeft getrof fen. We hopen dezen zomer nog meerma len en dan rustiger van onze harmonie „Ons Genoegen" te kunnen genieten Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Vlissingen en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand April 1925 inge legd ƒ28024.27 en terugbetaald 36468.83. Vereeniging tot bestrijding der tuberculose. Het verslag van de gisterenavond ge houden vergadering van bovengenoemde vereeniging zullen wij in ons volgend num mer opnemen. Nederlattdsche Luchtreisgids. De Kon. 'Luchtvaart Maatschappij voor Nederland en Koloniën heeft den Neder- landschen Luchtreisgids uitgegeven voor 1925. Daarin kan men alle bijzonderheden vinden betreffende het luchtvaartverkeer. Deze gids is bij alle kantoen der Kon. Luchtvaart-Maatschappij en haar agent schappen verkrijgbaar. Agenten voor Zeeland zijn de firma Wm. Miiller <6 Co. en de firma F. Wibaut Zn., autogarage „de Baljuw", beiden alhier. De visscherij op de Schelde. Het Belgisch-Nederïandsch verdrag be paalt, dat de uitoefening van het recht der visscherij en van dat van den vischhandel ever de geheele uitgestrektheid van de Schelde op den voet van een volkomen wderkeerigheid en gelijkheid ten behoeve van de onderdanen der beide landen zal worden geregeld. Verder is overeengekomen, dat ae Bel gische visschers voortaan hun mosselen zullen mogen lossen in de haven van Bou- choute, waar thans trappen om te lossen zijn aangelegd en waar Nederland om de haven van Bouchoute en langs den Ieidijk tot aan den Belgischen rijksweg geschikte wegen aanlegt, ten einde de visschers in staat te stellen 't vervoer rechtstreeks naar België te doen plaats hebben. De Belgische visschers zijn toegelaten tot de verpachting van de mossglbanken in de Ooster-Schelde. Ned. Bond van Ziekenverpleging. In de jaarlijksche algemeene vergadering van den Ned. Bond van Ziekenverpleging, welke Zaterdag 23 Mei te Middelburg ge houden wordt, zal de heer- dr. A. Staver- man alhier een referaat houden. Een gouden jubileum. Binnenkort hoopt de heer Jan Morks, directeur van het Middelburgsch Muziek korps een voor een musicus van zijn leef tijd de heer Morks wordt dit jaar 60 jaar zeldzaam jubileum te herdenken. Het zal namelijk 15 Juni a.s. 50 jaar ge leden zijn, dat de heer Morks als tam boert je in dienst trad bij het toenmalige Schutterij-muziekkorps te Dordrecht. Keuringsdienst van waren. De gemeenteraad te Goes heeft met al gemeene stemmen, met ingang van 1 Juni a.s. en voor den tijd van een jaar, tot scheikundige aan den keuringsdienst van waren aldaar benoemd den heer P. Post,. onder-directeur van den keuringsdienst van waren voor Friesland, te Leeuwarden. Eervol ontslag verleend. Bij Kon. besluit van 28 April is aan E. A. van der Bent, op zijn verzoek, met ingang van 16 Juli, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Ellewoutsdijk, met dankbetuiging voor de langdurige diensten, door hem als burgemeester be- ïnbraak. Gisterennacht is ingebroken in de goe derenloods der Ned. Spoorwegen te Ril- land-Batb. Door verbreking van een ruit is men binnengekomen. Vermist wordt een partijtje kaas en rijwiel-onderdeelen. De politie vermocht nog geen spoor van de daders te ontdekken. SOUBURG. In deze gemeente is opgericht een ver eeniging van oud-leerlingen van land- bouw-wintercursussen. Het bestuur bestaat uit de heeren P. Baijeu, W. Louwerse en J. de Visser. Omtrent de volgende gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen een duimstok bij Visser, Middelburgsche straat A 182 een boodschaptasch bij Leenaarts D 14. KERK- EN SCHOOLN1EUWS Nationaal Comité Herdenking Jan de Bakker. Bovengenoemd comité heeft zich gewend tot alle kerkeraden der Nederlandsch-Her- vormde gemeenten in Nederland, met het doel plaatselijke belangstelling voor deze herdenking te bereiken. Het verzoek ging vergezeld van een cir culaire, waarin o.a. het volgende gemeld wordt Den 15en September van dit iaar zal het vier eeuwen geleden zijn, dat Johannes Pistorius, algemeen als Jan de Bakker, te 's-Gravenhage 'den marteldood is gestor ven. Onder de allereerste dragers van den geest der reformatie was hij wel de meest bekende. In meer dan één geschrift, óók van den laatsten tijd, is de beteekenis van zijn optreden en levenseinde geschetst, Uit verschillende kringen van Protes- tantsch Nederland is het plan geopperd om een blijvend herinneringsteeken aan de zen geloofsheld tot stand te brengen. En velen hebben al hunne sympathie betuigd. Ten einde bedoeld plan te verwezenlijken, hebben ondergeteekenden het initiatief ge nomen. Zij zijn van meening, dar zulk een gedenkteeken (b.v. in den vorm van een geschilderd raam) een nationale getuigenis kan zijn, niet het minst in onzen tijd wél van pas. Reeds fcijn spontaan eenige hon derden guldens bijeen gebracht in kringen, die niet behooren tot de vermogenden. Gaarne zouden ondergeteekenden, alle Pro testanten, die met het plan sympathiseeren, mede in de gelegenheid stellen hiervan te doen blijken, door het schenken van hunne bijdragen. Het dagelijksch bestuur van genoemd Nationaal Comité is thans definitief samen gesteld uit de heeren dr. J. P. de Bie, voorzitter jhr. mr. J. M. M. van Asch van Wijk, secretaris en mr. S. J. Hogerzeil, penningmeester. Stadhouderslaan 21. Den Haag, postrekening no. 678. Jubileum W. Kosten. De heer W. Kosten, directeur der Han delsscholen te Middelburg, herdenkt heden den dag, waarop hij voor 40 jaar bij het onderwijs werkzaam werd. Het was 1 Mei 1885 toen de jubilaris als 18-jarige jongeling onderwijzer werd aan de openbare lagere school te 's Heer Arendskerke om 1 September 1891 op te treden als hoofd der school te Rilland Bath, waar hij zou blijven tot 1 November 1901. Intusschen was hij ingaande 1 Sep tember 1897 benoemd tot leeraar in het boekhouden aan de R. B. H. S. te Bergen op Zoom, aan welke school hij werkzaam bleef tot 1 September 1917. Ook was hij 1 Februari 1901 werkzaam geworden aan de H. B. S. te Goes, welke betrekking hij bekleedde tot 1 September 1920 en 1 Sep tember aan de R. H. B. S. te Middelburg, welke functie hij thans nog bekleedt en welke laatste benoeming hem aanleiding gaf zich te Middelburg metterwoon te ves tigen. Zijn belangstelling in het aankweeken van theoretische kennis bij jongelui die op kantoren enz. werkzaam zijn, was oorzaak, dat hij den stoot gaf tot oprichting van de Vereeniging voor Handelsonderwijs, welke vereeniging 1 Januari 1910 haar Handels avondschool opende, die reeds zoovelen tot zegen is geweest. Maar voor den heer Kos ten was dit niet voldoende ook zij, die overdag tijd hebben handelsonderwijs te volgen, moesten geholpen worden en dit werd oorzaak van de opening op 1 Sep tember 1917 van de Middelbare Handels dagschool. gevolgd op 1 September 1921 door de Hoogere Handelsschool. Van deze drie laatste scholen is de heer Kosten vanaf de oprichting directeur. Waar dus vooral het handelsonderwijs in deze provincie zooveel aan den heer Kosten te danken heeft, is het niet te verv/onderen, dat zich een commissie heeft gevormd, om dezen dag niet onopgemerkt voorbij te doen gaan. In deze commissie hadden zit ting de heeren E. P. Zandijk, G. W. Paap, mr. J. A. Fokker, allen te Middelburg J. Smit te 's Heer Arendskerke F. P. de Meijer en J. J. A. van Eupen te Middelburg; mejuffrouw B. Peman Kakebeeke te Goes en de heeren C. D. A. Zimmerman, A. Pe- termeijer en C. J. Bakker, allen te Middel burg. Reeds vroeg hedenmorgen begon de hul diging van den jubilaris, waartoe zich in de Concertzaal vereenigd hadden de feestcom missie, de leeraren der Handelsscholen, de leerlingen der dag- en der avondschool en enkele genoodigden. Hier werd door ver schillende personen het woord gevoerd, ter wijl den heer Kosten namens allen, zoowel leeraren als leerlingen en oud-leerlingen als blijvende herinnering aan dezen dag een stoel en een tafelklok werden aange boden. Na de verschillende toespraken werd een pauze gehouden, waarin de aanwezigen A.J P'S BITTERKOEKJES-PUDDING (Ingez. Mededeeling.) gelegenheid hadden persoonlijk den heer Kosten en zijn familie met den feestdag geluk te wenschen, terwijl daarna eenige lichtbeelden werden vertoond, betreffende voorvallen uit het leven van den jubilaris. Hedenmiddag had van 4 tot half zes in het Grand Hotel te Middelburg éen receptie plaats voor allen, die van de gelegenheid wenschten gebruik te maken den heer Kos ten te complimenteeren. Even voor deze receptie aanving had nog een huldiging plaats, namelijk het aanbie den van een album, bevattende ongeveer 500 namen van oud-leerlingen, leerlingen, leeraren, enz. De openbare school te Kleverskerke. Blijkens bij den Raad van State, afdee ling voor de geschillen van bestutir, inge komen Kon. besluit, is ongegrond ver klaard het beroep van den raad der ge meente Arnemuiden tegen het besluit van Ged. Staten, waarbij goedkeuring is ont houden aan het raadsbesluit tot opheffing van de openbare lagere school te Klevers kerke. Deze beslissing is gegrond op de overweging, dat te verwachten is, dat het aantal leerlingen, thans 11 bedragende, binnen enkele jaren zal stijgen en dat de afstand, welke de thans op die school gaande kinderen bij opheffing zouden moeten afleggen naar de openbare lagere school in het dorp Arnemuiden, meer dan 4 K.M. bedraagt. Op de voordracht voor hoofd der openbare school te Stolwijk komt voor de heer C. Ch. J. de Bree te Breskens. RECHTSZAKEN. Door de rechtbank te Middelburg wer den heden de navolgende zaken behandeld de zaak tegen J. A., leurder, 24 jaar, wo nende te Oostburg, beklaagd van diefstal van geld ten nadeele van I. L. de Fouw en anderen te Oostburg gepleegd op 23 Fe bruari jl. Eisch drie maanden gevangenis straf de zaak tegen G. J. H„ 33 jaar, steen houwer, wonende te Middelburg, beklaagd van verduistering van een aantal grafzer ken, die hij ten verkoop van anderen in depót had. Eisch negen maanden gevange nisstraf de zaak tegen C. A. B„ 38 jaar, varens gezel, wonende te Veere, gedetineerd, be klaagd yan diefstal van drie rijwielen op verschillende tijdstippen te Middelburg in Januari jl. Eisch één jaar gevangenisstraf de zaak tegen J. H., arbeider, 17 jaar. wonende te Kwadendamme, die bij vonnis van den kantonrechter te Goes, d.d. 18 Februari jl. wegens overtreding van het vloekverbod, werd veroordeeld tot een dag hechtenis voorwaardelijk, van welk vonnis het O. M. hooger beroep had aangeteekend. Eisch 10 b. s. 2 weken tuchtschool. Poging tot doodslag. Voor de rechtbank te Rotterdam heeft gisteren terecht gestaan een 24-jarige man, beklaagd dat hij zijn vrouw verschillende verwondingen heeft toegebracht in den rug en de rechterzijde, waarbii zijn bedoeling de vrouw te vermoorden, niet is verwezen lijkt. door de van zijn wil onafhankelijke omstandigheid dat geen edele deelen zijn geraakt. Beklaagde bekende. Zijn vrouw had hem verlaten om met een ander te gaan leven. Zij had een briefje achter gelaten, dat hij te weinig verdiende. Uit wraak was het feit gepleegd. De vrouw verklaarde, dat ze door be klaagde tijdens haar huwelijk dikwijls mis handeld werd. Hij verdiende ook niet veel. Het O. M. wilde, als verzachtende om standigheid, de houding der vrouw aan nemen. Er is een rapport van het Genoot schap door den verdediger uitgebracht dat gunstig luidt. Het O. M. kan echter niet tot een voorwaardelijke veroordeeling ad- viseeren en eischte 1 jaar gevangenisstraf. MARINE EN LEGER. De kruiser „Java". De kruiser „Java", die heden dooor de marine is overgenomen is, wegens het stormachtige weer, nog niet naar de bin nenhaven overgebracht. De kruiser zal nog eenigen tijd hier ver blijven en daarna naar Rotterdam vertrek ken om aldaar te dokken, alvorens de reis naar Scandinavië te aanvaarden: De officièr van administratie le klasse M. J. Kruijs is geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Vlissingen en bestemd voor plaatsing op Hr. Ms. kruiser „Java". De minister van marine heeft de volgende mutaties gelast Met 11 Mei de officier van den marine stoomvaartdienst der le klasse A. van der Harst geplaatst aan boord van Hr. Ms. „Z 3" en de officier van den marine-stoom vaartdienst der 2e klasse T. Talboo ge plaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Vissingen de officier van den marine- stoomvaartdienst der le klasse C. van Leyden geplaatst aan boord van Hr. Ms.

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1