1000 150 100 25 >EN WOENSDAG 22 APRIL, Kfin 'oi qnn $s IVO. 94! 63e Jaargang1 DENKT Maatschappij m oorort. IKING. Firma F. MN BE VELOE JrJalstraat 58-68, Vlissingen. ïelef. 10. Postrekening 66267 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen UUU een-ongeluk. UUU GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON Stads- en Provincienieuws erm en Jongnqlfcefe aan N WALSTRAAT 8J r w Ycrbnnr, Koop on v»»k«„ Hen en DleosU«n,rt|L V5Sj uitbetaling fan l-5rrtl I "1 regel moer 15 eest KOOP ji, 3 eenpersoons Ledi- \apok ma trassen 3 dee pen, Eetservies, Ax- 320 X 230, Elect, meubelen. slaan 7. Middelb.- Rotterdam engelegen plaatsen. VAÏÏ" PASSAGIERS, EREN EN VEE. 7. MM T. m. uur. 8 8 7. Btn. TJ. «II Apri 23 24 27 28 natiën te bekomen: N.V. Transport- en Exp- 1. Erven G. VOS, U B. EENHOORN, Tel. 153 v. OO8TEBH0DT Tel. Ml ibr BÜITENHEK «U10 j.tdlg. VL1SSINGSCHE COURANT ^ONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België en de overige landen der Post-Unie, bij wekelijk se vérzending 4.15; bij dagelijksche verzending ƒ6.10. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS Van 14 regels 1.10voor iederen regel meer 26 cent. Familieberichten van 1—6 regels 1.70. Reclames 52 cent per regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 75 cent, voor eiken regel meer 15 cent. Bij abonnement speciale prijs. Oe abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze- lerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies ,van eiken anderen vinger. iet vast salaris vraiwl N TER LEEN, tegên f iflossing. Brieven ondtrl eau „Vliss. Courant". and een net DAGMËSI (Zondags vrij) I erkuijl QuakkelaarstraaJ )ij inschrijving OEISLOEP, de Gasfabriek, tot 24 April Niemv-j lei gevraagd een flink )AGA1EISJE. ireau „Vliss. Courant". Ie VENWONING, 21, van alle gemakken! bevragen Bellamy-] elskantoor wordt ge-| STE BEDIENDE. o. 1250, Bureau „Vliss.j evraagd gemeub. N SLAAPKAMER, Brieven met prijsopgaafI G. H., .Bureau „Vliss. 1 't centrum der stad iderhouden ERDIEPINGSHUIS, :makken voorzien, voor I van 3800.—. akelaar POLAK. ER gevraagd voor de| Omtrek Schipbrug, otto „Medelezer", Bu- Jourant". agmeisje gevraagd, niet I 17 jaar, alsmede een f renrijwiel te koop. idhuisstraat 45 (ben.) d SPEENVARKENS tt I n oud. P. KOOLE. Souburg, res gevraagd Prei en 1 Spinazie. Voor verzen-1 oo goed als nieuw lange ZEEKIJKER rijs 40. >dij A 53, Middelburg. AFSLUITING GEDEELTE VAN DEN KIEUWEN VLISSINGSCHEN WEG IN DE I GEMEENTE OOST EN WEST SOUBURG Burg. en Weth. van Vlissingen brengen ter openbare kennis dat het gedeelte van den Nieuwen Vlis- I «ingschen weg in de gemeente Oost- en I \Vest-Söuburg, gelegen tusschen de brug I over den watergang: tot aan de tramhalte te I West-Souburg tot en met 9 Mei 1925 voor 1 het verkeer met rij- en voertuigen zal zijn I afgesloten. Vlissingen, 22 April 1925. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Een Britsche dankbetuiging. Onder oagteekening van 18 April jl. I heeft de Britsche regeering haar dank overgebracht aan den commandant en het geheele personeel van de luchtvaartafdee- [ling te Soesterberg voor de groote hulp- aardigheid, betoond in het incident met de R 33. In het desbetreffend schrijven wordt de verzekering gegeven, dat de betoogde toe wijding zeer veel heeft bijgedragen om nog rie hartelijke vriendschap te versterken, welke reeds bestaat tusschen de beide landen. De Britsche gezant heeft, in opdracht van de Britsche regeéring, dank betuigd aan de Nederlandsche regeering voor de hulpvaardige en doeltreffende wijze, waar op voorbereidingen waren getroffen, voor het geval het luchtschip R 33 hier te lande moeten Iand'en. Bezuiniging op den gewonen vrijwiliigen landstorm. De staatscommissie, ingesteld bij Kon. besluit van 12 December 1910 no. 56 (Ie- gercommissie), heeft verslag uitgebracht betreffende bezuiniging op de kosten van den gewonen vrijwiliigen landstorm. De commissie komt tot de volgende ge volgtrekkingen 1. Bezuiniging op de kosten van den ge wonen vrijwiliigen landstorm is mogelijk door wijziging van de organisatie en de daaruit voortvloeiende inkrimping van het bij 't instituut werkzame beroepspersoneel. j 2. Bezuiniging op materieel en kleeding is mogelijk. 3. In de sub. 1 bedoelde gewijzigde or ganisatie en in de bestaande organisatie ten een vereenvoudigde administratie wor dtin toegepast, waardoor bezuiniging ver kregen wordt 4. Het is noodig dat in het VIHste hoofd stuk der Staatsbegrooting een juist over zicht worde gegeyen van de kosten- die uitsluitend op den gewonen vrijwiliigen landstorm betrekking hebben. 5. Het instituut van den gewonen vrij wiliigen landstorm en dat van den bijzon- deren vrijwiliigen landstorm behooren in fcgeling en uitvoerings-maatregelen geheel van elkander gescheiden te zijn. d. De benaming „Vrijwillige Landstorm" is oneigenlijk en geeft aanleiding tot be gripsverwarring vervanging door een andere benaming bijv. „Vooroefeningsinsti- l""1" is gewenscht. door E. PHILLIPS OPPENHEIM. Zij wist dat ze oprecht waren, alsof zij ■e in vuur geschreven had zien staan en Jle overtuiging of liever haar volkomen [Wrouwen er op maakte haar eenigszins joutmoedig. De schuchtere geslotenheid, lie andere menschen deels afgestooten, Ws aangetrokken had, was van haar kwenen. Zij stond voor hem als een «nebbende, weenende vrouw met iets jn die lieve schaamte op haar Wangen pe'end, die de tweelingszuster is van Nengheid. ,.£an wil ik u niet laten gaan", zeide zij W", zijn beide handen in de hare nemend n„o i ns vasthoudend. „Niets zal tusschen onskomen Hij keek in het liefdelicht, dat glinsterde naar vochtige óogen, en zich nederbui- ^"ste haa^ ^aar weer 'n z,'n armen en ^lieveling.!" fluisterde hij harts- We"t niets C'gen Iievelin" Maar ïe antwoordde zij, hem zacht "leent naar ziin onc*e Plaats. ?JJe |L over.. hetgeen Rachel Kynaston op iW™ avond zeide, is het niet 7" uit helaas antwoordde hij ■Se !?e stem- Iter,... Kynaston hebben verdenking „Andere menschen be- I tcrwïii gekoesterd. Ik ben'bespied en |W J weK was is men in „Falcon's '"aengekomen en er zijn brieven Ivan F i^dyi d van angst. Dat was de I lanoen eaiamin Levy en op haar ver- "ati hij gehandeld. Moest zij het Minister Ruys over de coalitie. Op de Eerste Limburgsche Sociale Stu dieweek, die te Rolduc is aangevangen, heeft, naar „de Tel." meldt, jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck een rede gehouden over „Christelijke politiek en aigemeen welzijn an het land". Spreker heeft hierbij de volgende stellin gen verdedigd Partijgroepeering naar beginselen is de theoretisch meest ge- wenschte en practisch in Nederland de eenig mogelijke gebleken. Waar de drie rechtsche partijen in ons land in haar sa menstelling waarlijk nationale partijen zijn, d.w.z. alle groepen der samenleving om vatten, eischt het algemeen belang, indien eenigszins mogelijk, verdere samenwerking tusschen de partijen. Een beroep op buitenlandsche, van de Nederlandsche zoo geheel verschillende, toestanden ter verdediging van de samen werking der Katholieke partij in ons land met andere dan de Anti-Revoïutionnaire en Christelijk-Historische partijen, gaat niet op. Behoud van de éénheid der Katholie ke partijen is noodzakelijk in het belang van het behoorlijk werken van het parle mentaire stelsel. Het niet wegdoezelen in het staatkundig leven van de tegenstelling tusschen de partijen van rechts eenerzijds -en van links anderzijds, zonder deze tegenstelling on- noodig op de spits te drijven, versterkt het gevoel van saamhoorigheid der Nederland sche Katholieken. Bij den wetgevenden arbeid dient, waar deze beginselvragen raakt, de genoemde tegenstelling niet uit het oog te worden verloren. Aangezien het voortduren der samen werking tusschen de drie rechtsche par tijen op zichzelf van algemeen belang is,„ eischt goed beleid de aan iederen mensche- lijken arbeid klevende fouten niet grooter voor te stellen, dan tzij zijn. De geschiede nis leert, dat ook voor politieke partijen geldt het zijn sterke beenen, die de weelde (van de macht en het geld) dragen. Wijziging van de Drankwet. Vertegenwoordigers van het comité, omvattende alle distillateurs in Nederland en speciaal de leden van den Bond van Dstillateurs én Likeurstokers, hebben naar aanleiding van het wetsontwerp tot wijzi ging van de Drankwet, aan den minister van arbeid verzocht, nu de regeering bij herhaling beeft te kennen gegeven, dat de geheele herziening der Drankwët noodza kelijk is, welke algemeene herziening naar hun meening zou volgen op het door de staatscommsisie in zake gedistilleerde pro ductie, ingesteld bij Kon. besluit van 6 Maart 1919, uit te brengen rapport, de behandeling van gemeld wetsontwerp in elk geval 'uit te stellen tot genoemd rap port van de staatscommissie in zake gedis tilleerd-productie zal zijn verschenen en door adressanten van den inhoud daarvan zal zijn kennis genomen. Economische oorlogsvoorbereiding. Ten einde het vraagstuk der economi sche oorlogsvoorbereiding van ons land in geval van mobilisatie of oorlogsgevaar behoorlijk te kunnen voorbereiden, is door den minister van oorlog aan de betrokken militaire autoriteiten verzocht, hem een overzicht te doen toekomen van alle voor raden, munitie, etc., die voor het gemobi liseerde leger en zijn aanvulling noodig zijn. Dit vraagstuk der economische oor logsvoorbereiding neemt in alle ons omrin- hem zeggen Zij kon het niet doen, zij kon niet „Maar zij de papieren bedoel ik. kun nen niet het bewijs leveren dat..." „Ellen", viel hij haar met afgewend ge laat in de rede, „het is beter dat je de waarheid weet. Die papieren verhalen de geschiedenis van een bittere vijandschap tusschen mij en mijnheer Geoffrey Kynas ton. Als je dit weet en al 't andere, kun je begrijpen dat ik op ieder oogenblik gear resteerd kan worden." Een krampachtige trekking ging over haar gelaat. Op dat oogenblik waren haar gedachten slechts óp zijn veiligheid ge richt. De vreeselijke wenk, die lag in het geen hij haar verteld had, was van heel weinig werkelijke waarde voor haar. Haar eenige gedachte was, zou zij die papieren kunnen koopen Al zou het haar geheele vermogen kosten, zij zou het er voor ge ven. Als hij het maar nimmer wist en ge red werd „Bernard", fluisterde zij zacht, „ik ben niet bevreesd. Het is verschrikkelijk, maar er is niets aan te veranderen. Liefde kan niet komen en gaan-, wanneer wij dit ge bieden. Het is voor altijd, niets kan het veranderen." Hij sloot haar de lippen met hartstoch telijke kussen, .en toen trachtte hij zich los te maken. Maar zij wilde hem niet laten gaan. Een gevoel van die volkomen over gave, dat komt zelfs in de meest trotsche vróuw wanneer zij bemint, maakte haar stoutmoedig. „Heb ik je niet gezegd, Bernard", fluis terde zij, „dat ik jè niet wil laten gaan Ellen, ik moet weg", zeide hij heesch. „Wie weet of ik morgen niet in de ge vangenis ben, beladen met deze afschuwe lijke aanklacht „Als zij mij toelaten, zal ik vol blijd schap naast je staan", antwoordde zij. Hij keerde zich af en zijn bevende vin gers verborgen zijn gelaat voor haar. gende buitenlandsche legers eep voorname plaats in en vormt een onderwerp van grondige en veelomvattende studie, aan gezien voor alle landen, in tijd van oorlog, een aanpassing der industrieën en bedrij ven ten bate van het leger van het hoogste belang is. Wil echter dit aanpassen van de industrieën en bedrijven ten bate der gemobiliseerde weermacht succes hebben, dan is een grondige voorbereiding en nau we samenwerking met groot-industrieelen en bedrijfsleiders in vredëstljds een gebie dende eisch. De Kamerverkiezingen. De uitslag van de stemming over de groslijst der S. D. A. P. in de provincies Zeeland, Brabant en Limburg is volgens „het Volk" 1. W. H. Vliegen, 2. W. Drop, 3 C. Woudeberg, 4. P. G. Gruys, 5. J. Onderdijk, 6. H. v. d. Ploeg, 7. A. de Jong, 8. J. A Bergmeijer, 9. L. J. C. Poppe, 10. P. Moltmaker. Radionachtvorstberichfen. Aan belanghebbenden wordt medege deeld, dat van 22 April tot nadere aan kondiging nachtvorstverwachtingen te hun ner kennis worden gebracht door middel van draadlooze berichten, welke te 3 uur 45 minuten en te 7 uur 45 minuten nam. door het station -van Koninklijk Neder- landsch Meteorologisch Instituut in de Bilt radio-telegrafisch worden geseind, en te 4 uur en 8 uur nam. (in dit geval na de ge wone weerverwachting) radio-telegrafisch zullen worden herhaakl door het militaire station Vossegat. Deze berichten worden door het station te de Bilt uitgezonden op~1100 M. en door het station Vossegat met dezelfde golf lengte als de weersverwachting (pl.m. 1000 M.) VLISSINGEN, 22 APRIL. English Association in Holland Flushing-. Branch. De laatste bijeenkomst, georganiseerd door bovengenoemde vereeniging gisteren droeg een bijzonder karakter. Niet alleen zou dé gewone lezing gehouden worden, maar een dansje zou den avond besluiten. Vandaar waarschijnlijk dat niet alleen vele leden, maar nog meer invité's aan de uit- noodiging gehoor hadden gegeven en de groote zaal van het Grand Hotel Britannia vrij wel vulden. Het onderwerp „Canterbury Cathedral" trok ook, daar veel Viissingers dit schitte rend bouwwerk reeds in werkelijkheid be wonderd hadden, en misschien nog grooter aantal bij zich zelf den wensch hadden uitgesproken eenmaal dit kunstwerk te gaan bezichtigen. De voorzitter leidde den spreker, Mr. Mc. Clemens, met een enkel woord in. Laatstgenoemde voelde zich zeer gehan dicapt daar hem slechts zulk een beperkte tijd was toegestaan, om zijn onderwerp in te behandelen, liefst zou hij acht a tien uur doorgaan. Mr. Mc. Clemens begon met een kort overzicht te geven van de ontwikkeling van de bouwkunst. Zeer vluchtig noemde hij de Oostersche. de Westersche, de basi liek, de Gothische, om vervolgens tot Can terbury zelf te komen. Canterbury dateert al uit het jaar 200 v. Chr. Het was het kruispunt van drie „O. dit is te veel voor een mensch om te dragen klaagde hij. „Ellen, Ellen, er moet niet zoo iets tusschen ons zijn." „Niets tusschen jou en mij 1" herhaalde zij verwijtend. „Benard, weet je^zoo wei nig toch nog van de vrouwen Geloof je, dat ze met de liefde spelen Hij antwoordde niet. Zij stond op en sloeg haar arm om zijn hals en trok met haar andere hand zijn vingers van zijn gezicht af. „Bernard, liefste, kijk mij toch aan. Alle dingen kunnen door mode of fatsoen ver anderen behalve de liefde van een vrouw, die is eeuwig.. Denk als je blieft niet aan die vreeselijke dagen, die vóór ons liggen, noch aa-n wat andere menschen zullen den ken of zeggen. Je hebt mij groot geluk gegeven, Bernard, en je mioet het niet wegnemen. Wat jou ook overkomen zal, het is mijn recht,, dat met je te deelen. Denk voor de toekomst is het niet langer „ik" maar „wij". Je moogt niet aan jezel- ven ^alleen meer denken, want ik behoor tot alles, wat jou aangaat." En zoo gebeurde het dat Bernard Maddi- son, die veel over vrouwen had geschre- ven, veel dat waar en schoon was, nu voor het eerst van zijn leven het innerlijk van een vrouw zag. Slechts voor den man dien zij bemint, wil zij het gordijn wegschui ven, dat voor hahr groote onzelfzuchtig heid hangt, die zelfs de eenvoudigste van haar sekse maakt tot een van de schoonste schepselen van God en hij als hij ook maar eenig gevoel en begrip heeft, moet iets van dat verbaasde ontzag, dien eer bied gevoelen, dien Bernard Maddison uit haar woorden dronk. De stomme angst van haar betraand oog, de kleur, die kwam en ging van haar gelaat hij verstond al deze teekenen. Zij waren voor hem het stoffelijk kleed van haar beroep op hem. Een léven van diepe gedachten, van steeds hoogere denkbeelden, van reine en lof waardige doelmerken had vpor hem niets Een onwelriekende adem 'is vaak het gevolg van onregelmatigen stoelgang. MijnliardUs Laxeertabletten re gelen den stoelgang zonder kramp of pijn. Doos 60 ct. Bij apoth. en drogisten. (Ingez. Mededeeling.) Romeinsche hoofdwegen, die voerden van de kust van London. In den tijd van Clau dius werd er een tempel gebouwd, die in „Tacitus" vermeld staat. Augustinus, de apostel der Angel Saksen was de eerste aartsbisschop van Canter bury. Hij bekeerde koning Ethelbert van Kent en met hem ging bijna geheel Enge land van- het heidendom tot het Christen dom over. Nadat we aldus 'eenigszins georiënteerd waren in de voorgeschiedenis kwamen we tot de Cathedraa! zelf. Eerst zou spreker door lichtbeelden de buiten kant laten zien en daarna het inwendige. We naderden door de eenige overgeble ven stadspoort, en door een paar typisch oude straatjes het gebouw. Van het kloos ter is veel vernield en afgebroken. Met' be hulp van de nog resteerende ruïnes liet spreker weer duidelijk de verschillende stijlen zien. Elk hoekje en brokje had zijn geschiedenis, daarvan wist spreker te ver tellen onder welken aartsbisschop en wel ken koning het gebouwd was. Vooral An- selnius en Lanfranc dienen genoemd te worden. Zoo zagen wij iets van het oude ziekenhuis, van de eetzaal, van de slaap zaal, van het kantoor en de schatkamer van de oude monniken. Ongeveer elf eeu wen heeft men er aan gebouwd. Zoodoen de kan men er zuJke verschillende invloe den en stijlen terug vinden, zooals de Fransche, de Hollandsche. de Italiaansche. Men vindt er wat spreker noemde de puntstijl (12e eeuw), de versierde punt- stijl (13e eeuw), en de Oathische stijl (14e eeuw). Spreker vond dit een duidelijker indeeling dan alles Gothisch te noemen. Waren de opnamen van het uitwendige zeer te prijzen, zij weFden nog overtroffen door <tie van het interieur. Wat waren die lichteffecten juist weergegeven. Wat was de belijning scherp. Het zal heel wat moeite en geduld gekost hebben om zulke schitte rende kieken te némen. De kleur ontbrak en de eigenaardige atmosfeer, die er zweeft in een dergelijijk machtig aan God gewijd gebouw, anders kon men zich wanen in de cathedraal zelf te zijn. 't Was jammer dat de spreker zich zoo moest haasten, en niet méér op bijzonderheden kon ingaan, 't Eene fraaie beeld volgde op het andere, en gaarne hadden wij nog langer gekeken onder Mr. Mc. Clemens geschooide lei ding. We zullen dit moeten uitstellen tot een bezoek aan Canterbury zelf, waar Mr. Mc. Clemens zeer zeker bereid is ons rond te voeren en op dezelfde aangename wijze ons de schoonheid van de cathedraal te laten zien. Spoedig was de zaal ontruimd en zwier den de paartjes over den dansvloer. Voor het examen als machinist diploma B„ is geslaagd de heer G. H. Vierhottt, leerling van de De Ruyterschool. Het Engelsche stoomschip „Orleigh", dat hier een lading blikafval heeft ingenomen, is heden naar Briton Ferry vertrokken. Zeeuwsche Hypotheekbank te Middelburg. Zooals reeds gemeld werd, wordt aan de algemeene vergadering van aandeelhouders der Zeeuwsche Hypotheekbank te Middel burg voorgesteld over 1924 19 (v. j. i8 zóó edel en toch zóó zacht menschelijk geopenbaard als deze vrouw geen had zijn wezen met zoo'n hevige ontroering vervuld als nu over hem kwam. Qe hand van een vrouw had hem uit wanhoop ge leid in een hoogere sfeer en er was een groote nederigheid in het zwijgende ge baar, waarmee hij aait haar wil toegaf. En toen spraken ze weer tot elkaar, woorden, die geen kronieken zullen vermel den, en een zeker kalm geluk nam- plaats in zijn hart, de wanhoop uitdagend, die niet verdreven kon worden. Toen kwam dat terugkeeren tot wereldsche dingen, dat in zulke gevallen waarlijk een groote overgang is. Zij keek op de klok en sprong plotseling op. „Bernard, het is bijna elf uur", riep zij uit, „wij moeten dadelijk naar de ontvang kamer gaan. Wat zal tante van ons den- ken je moet natuurlijk medegaan, maar liet was beter als je weggingt nu." Zij streek lieur verwarde haren weg van haar voorhoofd, keek treurig in den spiegel naar haar betraande wangen en naar de verkreukte viooltjes op haar boezem. „Mag ik ze hebben vroeg hij. Zij trok ze er uit en legde ze in zijn hand. „Morgen", zeide zij. „Morgen moet ik vertrekken naar het land, waar die viooltjes bloeien", viel hij haar in de rede. Zij keerde zich snel om. „Wat meen je Je gaat toch niet weg zonder mijn toestemming „Dan moet ik die vragen", antwoordde hij glimlachend. „Je maakt het leven zoo iets begeerlijks voor mij, dat ik plannen ga beramen het te behouden. Mijn eenige toe vlucht is Italië." „Hoelang moet je wegblijven vroeg zij angstig. „Geen week", antwoordde hij. „Als ik Engeland kan verlaten, kan ik misschien binnen vijf dagen terug zijn." dividend uit te keeren. De reserve wordt gebracht op 257.652. Tevens deelt dg directie mede, dat over eenkomstig het bepaalde bij de statuten, moest worden -overgegaan tot vergrooting van het geplaatste kapitaal, daar de pand- brievenomloop 12.000.000 had bereikt. Aan aandeelhouders is gelegenheid gege ven tegen den koers van 140 op de nieuwe aandeelen in te schrijven. Hiervan is gebruikt gemaakt voor 300 aandeelen. Het bestuur heeft echter gemeend het ge tal nieuwe aandeelèn te moeten beperken tot 200, zoodat op de inschrijvingen een belangrijke reductie heeft plaats gehad. Het geplaatste maatschappelijk kapitaal is hierdoor gebracht op 1.400.000. Landbouwtentoonstelling te Kruiningen. Het bestuur van den kring Oost-Zuid- Beveland van de Zeeuwsche Landbouw- maatschappij doet ernstige pogingen om den dag der jaarlijksche landbouwtentoon stelling in Zeeland, welke dit jaar te Krui ningen wordt gehouden op Donderdag 25 Juni, een groote demonstratie te houden met electrische drijfkracht. Waar Zuid- en Noord-Beveland en Walcheren thans staat in het teeken der electriciteit, zou dit voor velen zeker een bijzondere attractie zijn. Uit de Schelde bij Antwerpen is Maan dag het lijk opgehaald van den commies der posterijen J. A. van Daele, die vanuit zijn standplaats Goes naar Antwerpen is gegaam om den voetbalwedstrijd België Holland op 15 Maart bij te wonen en sedert dien was er niets meer van hem vernomen De heer v. D. was 47 jaar oud en gehuwd. De tramlijn BreskensG roede— NieuwvlietCadzand. Gisteren had te Breskens de feestelijke inwijding plaats van de nieuwe tramlijn Breskens-Groede-Nieuwvfiet-Cadzand van de Stoomtram Maatschappij Breskens Maldeghem. Met het weer trof men het buitengewoon goed, hetgeen de feestelijke stemming in de betreffende dorpen niet weinig verhoogde. Te ongeveer half elf hadden' zich de ge- noodïgden voor de eerste rit verzameld aan de remise te Breskens, alwaar de tram, met versierde locomotief gereed stond. Even over half elf ondernam de tram haar tocht naar Groede, alwaar een feestelijke ont vangst wachtte. Door het met vlaggen ver sierde dorp begaven de genoodigden zich naar het gemeentehuis, waar de aankomst der eerste tram herdacht werd. Hierbij maakte zich het muziekgezelschap van Groede verdienstelijk. Hierna zette men den tocht door naar Nieuwvliet. Aan den z.g. St. Bavodijk wachtte een zeer aardige verrassing. Aan de opgerichte eereboog, waar de tram onderdoor moest, was een lint gespannen, waarom halt ge houden werd. Door den directeur der maat schappij, den heer de Touars, werd het lint doorgeknipt, waarna de intocht in het even eens met vele vlaggèn versierde dorp kon plaats hebben. Ook hier werd door de mu ziekvereniging van Nieuwvliet welkom geheeten, wdarna de tocht werd voortgezet naar het eindpunt der nieuwe lijn, Cadzand. Ook hier was het geheele dorp met vlag gen versierd en was de ontvangst door het gemeentebestuur van Cadzand en de mu ziekvereniging niet minder hartelijk dan in de vorige plaatsen. Na uitgestapt te zijn werd een korte rust genoten in het hotel „du Commerce" aldaar. In alle plaatsen werden, zooals spreekt, toespraken gehou den op de welvaart der trammaatschappij en op den bloei der betrokken gemeenten. „Dan mag je gaan, Bernard", fluisterde zij. „Neem dit mede en denk soms aan mij." Zij had een fotografie uit een standaard op den schoorsteenmantel genomen en hij greep die vurig aan. „Niets in de wereld zou mij zóó dierbaar kunnen zijn", zei hij. „Voor een nieuweling zeg je soms aar dige dingen", zeide zij, zacht lachend. „En nu moet je weg, neen, je behoeft niet mee naar tante. Ik zou mij niet met je kunnen vertoonen. Ik zal je bij tante verontschul digen. Vaarwel, lieveling „Vaarwel, mijn liefste antwoordde hij, even aarzelend bij die woorden, die hem zoo vreemd toeschenen. Toen, als kon zij hem niet verlaten, wandelde zij de gang uit naast hem en zij bleven even over het plein staan kijken. Een bediende had de deur willen opendoen, maar Ellen had hem met een boodschap weggezonden naar haar kamenier. „Weet je, waarom ik dat deed vroeg zij, zijn arm vaster omklemmend. Hij schudde het hoofd en keek haar fee der aan. „Ik kan 't niet begrijpen, als niet..." Zij keek bevreesd achter zich en dan weer op tot hem, met een flauwen blos op de wangen. „Ik wil nog één kus. toe." Hij keek in haar zachte, trouwe oogen en hij gevoelde met een gevoel van groot ontzag de waarde van een liefde als deze, een liefde, die de angstige periode be greep, die hij door moest en die niet be vreesd was om te trachten, die te verzach ten voor hem door de eenvoudige bekoor lijkheid van zulk een offerande. Daarop liet hij haar handen los bij het hooren van naderende voetstappen en met haar teeder vaarwel in de ooren snelde hij de straat in. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1