lias Blanche WOEN8DA6 13 APRIL 63e - FEUILLETON BINNENLAND Dadelijke verlichting van Asthma. Stads= en Provincienieuws ,,#88i /L SS NCSCHE COURANT 'orbuur, Koop en Verkoop pen Uieustaan?ragen, ent I staling, van 8-5 rcge sgel meer 15 cent I gevraagd een I iNSTBODE >or dag en nacht. BÜNING, Bellamv- I KOOP >traat een comiorta- fJBBEL WOONHUIS gang. laar POLAK. der Marine vraagt fVAPKAMER. No. 60. bureau PJONGEN G. VAN PUFFE- :ker, Walstraat 88. der tegenwoordige. AN GROL te Vlissin- iSTBODE Te spreken 's avonds jk adres St. Pieter sburg. DAGMEISJE beneden de 17 jaar. ïisstraa t 45, beneden. Ie Zit-SIaapkamer tte COMMENSAALS No. 325, bureau A F> O N N E M E N TS- PR I j S f vlissingen en gemeenten op Wal- 2,20 per drie maanden. Franco r Igt nc-hcefe rijk f2.50. Week-abort- F ,en117 cept, alles bi? vooruitbetaling. Abonderiiike nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS I, ],-4 regels1.10 voQr iedere Li nicer 26 centbij abonnement spe- T prijzen- Reclames 52 cent per regel L Advertenties betreffende Huur en t K°°P en Verkoop, Dienstaanbie- Tèn Dienstaanvragen, enz., prijs, bij tóetaling van 1—5 regels 0.75, elke L meer 15 cent. familieberichten van 1—6 regels 1.70, V regel rneer 26 cent. TEDEL.UK MUSEUM. VI. Thomas Pots. ,i vader, eveneens Thomas gehee- r'Éngelsch predikant te Vlissingen, laarliij in Januari 1610 gehuwd was I;' Sara de Maagd, was sinds 1617 ïjikant der Engelsche gemeente te leerdam. Hij zelf werd geboren in jl studeerde theologie en werd in |«isms 1645 beroepen te Vlissingen ÏEngelsch predikant. In 1651 vertrok fjiaar Utrecht, doch reeds in Novem- J. 1654 werd hij weder te Vlissingen loepen en nu bij de Ned. Herv. ge- Itnic, als opvolger van Ds. Johannes "tins. In Mei 1655 werd hij bevestigd, j was een man van invloed en deze lid nog grooter toen hij na het over- §i» zijner echtgenoote, Nicoletfa van Imriersteyn (Februari 1665), in 1667 tromvde met Alida de Ruyter (geb. 12), de weduwe van den Vüssing- len schepen Mr. Johan Schorer en Ihier van den admiraal uit diens We huwelijk met Cornelia Engels. I- zoon uit dit huwelijk, eveneens lomas geheeten (geb. 1670), is nog Iepen geweest te Vlissingen, doch ■erf krankzinnig een dochter Anna is Itmuwd met Mr. Willem Pottey, Re- Jwester van Zeeland, terwijl twee |fcc dochters ongehuwd zijn over- ItH. Pots was een geleerd, maar vol ts de overlevering een lastig en Jrsdizuclitig man. Groote onaange- ■amheden had hij bij de beroeping li jacobus de Cliever uit Domburg lii Vlissingen, waarvan hij de goed- Jring lang wist tegen te houden, (Jut liij eindelijk zwichten moest voor ■uitspraak der Classis. In den „Sleu- i de Burlesque notulen van Zee- If' wordt verhaald, dat er, na dat lioep, een brief onder zijn deur werd |sloken, waarin geschreven stond „Gij wildet geenen Cliever Wij wilden geenen liever En 't beroep is gedaan, Spijt uw bakhuis Baviaan lErger waren de moeilijkheden, toen kort daarop, nl. in September 1684, I onvoorzichtigheid had gehad, Koel- lidie te Sluis afgezet was, voor zich 1 Vlissingen te laten prediken, niet- fenstaande de Staten van Zeeland te aan Koelman verboden hadden Voor „De Sigaret" moeten alle andere merken de vlag strij ken. Er is dus roden genoeg om te zeggen Geef MIJ maar (Irigez. Mededeeling.) I Tor E. PHILLIPS OPPENHEfM. ion te bekomen .V. Tranepork-m Wj; Erven EENHOOEH.Tel.lK r008TEEHOOTT6l BUITENHEK Tel"" lOmlaag op hef strand beukte de zee P'j de klippen en spatte haar wit |'«im zoo hoog, dat het glinsterde kleine plekken helder licht tegen 1 donkere water. Maar hij merkte I® van dit alles op. Zoolang als dat Poen vóór hem stond, kon niets an ijs zijn gedachten boeien. I™ ten laatste verdween het en noch [koude regen, „och de huilende wind. P" hem zulk een rilling gevoelen I '°en door zijn lichaam ging, toen K'dachte aan de werkelijkheid deze l-oone bloem van zijn verbeelding fweligde. A| 6e wreede hopeloos- I. ',c' vrceselijke van zijn toestand I'Tmde bent als een nachtmerrie. Zijg zichzelven geschuwd en ver- In i, Sczichten van alle menschen lair?" af^el<eerc,> Mies wat zijn leven ii'.r h en ze"s roem. vergeten 1.brandmerk van een vreeselij- llJÜ d' Hii zaS haar v"r'R. lest t aat.' w't en vertrokken van 'JjSdeinzend voor hem als een Ka el,jk iets. Het was krankzinnig Kotst Mn Genken. Deze gedachte Kin ,,„vai?.l,enl wijken, weggaan uit f'ktoróe^ Z°U waar'Gk lïïtrJc letten op het woeden der a'e gierden over de heide en binnen de provincie van Zeeland te prediken of de Sacramenten te bedie nen. Pots werd daarover voor de Staten van Zeeland ontboden, doch hij veront schuldigde zich, vermits hij „aan het fleresyn laboreerde". De Staten na men hiermede geen genoegen en ont boden hem opnieuw. Pots verontschul digde zich zoo goed hij kon en betuigde onkundig te zijn van hun resolutie van 1674 omtrent Koelman en dat hij ook voor zijn collega Bemardus van Deinze had gepreekt. Het gevolg hiervan was, dat aan beide heeren drie maanden werd verboden te preeken en hun trac- tement voor dien tijd aan de armen van Vlissingen werd tóegewezen. Van deze zaak maken de kerkeraads- notulen alhier van 1684 uitvoerig ge wag, evenals de Statennotulen van 1674 en 1684. Volgens denzelfden „Sleutel" zou Pots ook op een minder eervolle manier Vlissingen hebben moeten ver laten tengevolge van de aanklacht van een buurman, die hem bespied had. Hij vertrok daarop naar Texel, waar hij in Juli 1689 is overleden. Zijn afscheids rede in Vlissingen hield hij, eigenaardig genoeg, naar aanleiding van de tekst Lucas XVII vs. 32 „Gedenkt aan het wijf Loths". Vrolikhert deelt in zijn „Vlissingsche Kerkhemel" mede, dat te Vlissingen een grafschrift verspreid was, waarop te lezen stond „Hier ligt begraven Schotsche Thom, En niemand is er rouwig om" enz. Later voegt hij aan het eind van zijn werk eraan toe, dat hij echter gehoord heeft „dat deze leeraar te Vlissingen zeer gezien zij, om wiens overlijden wel degelijk groote rouw was". Bovendien werd hij respectievelijk in 1659 en 1663 te Amsterdam en te Utrecht beroepen, doch bleef getrouw aan zijn standplaats. Thomas Pots is afgebeeld op de prent in Brandt, voorstellende de lijkstatie van den admiraal de Ruyter op den 18 Maart 1677, naast zijn zoontje, dat door een dienaar bij de hand wordt ge houden. Misschien heeft een ziekelijk gestel, want hij „laboreerde veel aan fleresijn", ongunstig op zijn humeur gewerkt en met het oog op enkele zijner handelingen zou men geueigd zijn te meenen, dat hij niet geheel vrij was van de zielsziekte, die bij zijn zoon onge neeslijke krankzinnigheid werd. H. G. VAN GROL. Conservator. Vlissingen, 15 April 1925. Rede van minister Coiijn. in een te Leiden gehouden vergade ring van de afdeeling Zuid-Hoilan.1 van den'Bond van Jongelingen op Ger. grondslag, heeft de minister van finan ciën, de heer H. Coiijn, een rede ge houden over Gereformeerde Zeden. Moeten wij, aldus spreker, daaron der letterlijk verstaan de gewoonten, die vorige geslachten van ons Geret'. volk hebben gevolgd. Het calvinistisch beginsel is universeel. Het omringt alle levensterreinen. De vraag van het cal vinisme, in onderscheiding van het Lutheranisme is Hoe komt God tot zijn eer Onze verhouding tegenover de cul tuur van onze dagen kon niet zijn, welke de eerste Christengemeente had in acht te nemen, ook nietmie van de gemeente ten tijde van de Reformatie, omdat wij ons bewegen in een land, huilden en loeiden door het pijnbosch, wierp hij zich op de knieën, vlak bij den rand der rotsen en strekte de han den uit tot den donkeren hemel in een hartstochtelijke beweging van wan hoop. Het was de eerste maal geduren de al de vreeselijke smarten van een stormachtig leven, dat hij ineenge krompen was, geslagen door de uiter ste hopeloosheid van een strijd, die hem toescheen nu weldra te zullen eindigen. „O 1 mocht ik sterven klaagde hij. „Mocht ik sterven." En als 't ware in antwoord op zijn gebed, werd op het zelfde oogenblik zijn leven in gevaar gebracht. Een windvlaag ontwortelde een jongen dennenboom uit het bosch en. sleepte dien met woest getier naar den rotskant tegen den knielenden man aan. Hij moest meegesleurd worden. Zij vielen, man en boom naar beneden, Maar het scheen in een onvermijdelij ke n dood. Zelfs toen, toen hij zich van de rots voelde vallen, door welke kracht wist hij niet. maar het besef van een plotse ling verhoóren van zijn gebed in zijn gedachte en vreemd als het moge schijnen, het bracht een groote tevre denheid met zich. Het was, wat hij wcnschte een dood, plotseling en onopgemerkt. Maar dadelijk daarop kwam een andere gedachte. Hij zou dood gevonden worden, en ieder zou naar hetgeen spoedig bekend zou wor den meenen, dat het zelfmoord was geweest. Zij zou het ook denken 1 De daad volgde de gedachte op den voet. Hij greep wild naar den rotskant Dit zat bewezen worden aan alle Asthma-lijders in Nederland. Ieder Asthmalijder kan bij zijn dro gist de volgende drie dagen een gratis proefpakje Asthmador aanvragen. Dr. Rudolph Schiffmann is met de voor naamste drogisten overeengekomen deze proefpakjes aan alle Asthmalij- ders in Nederland af te geven. Dr. Schiffmann, de bekende specialist voor kwalen der ademhalingsorganen, heeft in Asthmador een volmaakt middel sa mengesteld,na vele duizenden Asthma- lijders behandeld te hebben. Hij zegt „Besliste verlichting bij de hevigste Asthmakrampen kan verkregen wor den door 't gebruik van „Asthmador", dikwijls na 10 a 15 seconden, doch in ieder geval binnen het zelfde aantal minuten". Hij zegt ook „Het is mij volmaakt bekend, dat er ernstige twij fel bestaat omtrent het genezen van Ashrna en ik -ben tot de overtuiging gekomen, dat de eenvoudigste manier om mijn middel zijn heilzame werking te laten toonen is, door een gratis proefpakje uit te reiken aan ieder die er 'belang in stelt. Ik weet wat Asth mador zal uitwerken ik heb het in duizenden gevallen met bevredigend resultaat aangewend en mijn vertrou wen er in is zoo sterk, dat ik gaarne de kosten ervan draag om ieder Asth malijder in de gelegenheid te stellen gratis een proef te nemen". Zij, die ver van een drogist verwijderd wonen, 1.unnen een gratis proefpakje per post bekomen, door hun naam en volledig adres per briefkaart op te geven aan Schiffmann's Depot, Singel 95 te Am sterdam. (Ingez. Mededeeling.) waar vrijheid van godsdienst heerscht. Met allerlei dingen hebben wij dus te rekenen 'bij het bepalen* van onze verhouding tegenover de wereld. Maar al moeten wij waarschuwen tegen op vattingen, die niet gezond Gerefor meerd zijn, wij mogen daarachter niet verbergen een niet te'verdedigen ruim hartigheid. Reeds is er te vee! in onze kringen binnengedrongen, vi^ft een 50 jaar ge leden door ons als Geresormeerden 'onvoorwaardelijk werd veroordeeld. In dit verband wees spreker speciaal op de groote gevaren, die tegenwoordig den grondslag van de maatschappij, het christelijk huwelijk, bedreigen. Onze tijd vooral, zei spreker, vraagt voor alles persoonlijkheden. Wij kun nen anderen hef geloof in Christus niet geven, maar wij kunnen wel toonen wat geloof in ons vermag voor ons zelf en voor het vaderland. De post-reorgajnisatie en de post- tarieven. Naar „de Grondwet" uit goede bron weet te melden, moet het de bedoeling zijn de door de voorgenomen postreor- ganisatie (het inkrimpen van het aan tal bestellingen in de groote provincie steden) te bereiken bezuiniging te doen strekken ten voordeele van het binnenlandsch post-tarief, waarbij het posttarief voor brieven van 10 ct. op 7'/2 ct. zal worden terug gebracht. Wethouders-verkiezing te Amsterdam. Tot wethouders te Amsterdam zijn gisteren gekozen de heeren F. M. Wi- baut, E. Polak (beiden S.D.A.P.), Th. in de eerste seconde van zijn val en de wind bracht een geknotten denneboom, dien hij bijna dubbel had gebogen, in zijn bereik. Hij greep dien en hij was gered. Slechts een paar meter verder zag de rotskant zwart van denneboo- men, zóó dicht stonden ze daar op elkaar, dat hij gemakkelijk van den een op den ander slingerde tot hij den rotstop was opgeklommen en weer op den beganen grond stond. Zijn handen bloedden en zijn kleeren hingen in flar den aan zijn lijf. Toch had zijn ontko men aan den dood hem veel geleerd, het had hem de goddeloosheid van zijn gebed doen zien. Met het bewustzijn van zijn ontsnapping 'herstelde zich al de mannelijkheid van zijn natuur. Hij had het nu zoolang vóór zich gezien, dat hij het tot het einde toe wilde doen. Het kwam, wanneer het wilde, hij zou alle zijn kracht verzamelen en het als een man het hoofd bieden. Na den dood was er eeuwige rust, de hemel gave, dat hij dat geloof behield Hij ging weg van de rofs en wandel de snel terug naar zijn huis, zijn plan nen opmakend. Eerst veranderde hij van kleeren, toen opende hij zijn ge plunderd kabinet en deed de overge bleven papieren in een kleine hand- tasch. Dit waren zijn voorbereidingen, maar toen hij weer buiten kwam en het pad van zijn tuin afliep, zag hij een verandering in de weersgesteldheid. Flauwe schijnsels van den dageraad braken door in den oostelijken hemel, en ofschoon de zee nog in beroering Was en de golven nog schuimden, was de wind gaan liggen. M. Ketelaar (Vrijz.-dem.), dr. f. H. J. Vos (vrijheidsbond), J. ter Haar Jr. (christ.-hist.) en J. H, A. L. von Frijtag Drabóe (r. kath.) Dit waren allen candidaten van het burgerlijk blok, die gekozen werden met 22 van de 41 stefnmen. Op de candidaten der S.D.A.P. en vrijz.-dem. werden telkens 19 stemmen uitge bracht. De heer De Miranda (S.D.A.P.l werd niet herkozen. Gisterenavond vergaderde het fede ratiebestuur der S.D.A.P. in verband met de wethouderscrisis. De zeer druk bezochte vergadering besloot met al- gemeene stemmen, dat de beide geko zen sociaal-democratische wethouders hun benoeming niet zullen aanvaarden. Voorts besliste de vergadering met groote meerderheid, dat, mochten als nog bij de volgende stemming de drie aftredende soc.-dem. wethouders ge kozen worden, zij alsdan deze benoe ming zullen aannemen. Ook de heer Ketelaar heeft voor de 'benoeming bedankt. Pisuisse naar Intlië. Jean Louis Pisuisse gaat zijn derde tournee door Ned.-fndië voorbereiden. Nadat hij zijn Nederlandsche engage menten zal hebben afgewikkeld en ge durende den zomer als gewoonlijk met zijn vroolijke kameraden zal zijn opge treden in het cabaret-Pisuisse te Sche- vem'ngcn. vertrekt hij 26 September met de „Jan Pietersz. Coen" met Jenny Gilliams en Henk Sturop naar Padang, van waaruit eerst Sumatra, dan Java, en verder daarheen waar men belang stelling heeft voor zijn blijde kunst. VLISSINGEN, 15 APRIL. Staatkundig Gereformeerde Partij. In een goed bezochte openbare ver gadering van de afdeeling Walcheren van de Staatkundig Gereformeerde Partij traden in het Militair Tehuis al hier gisterenavond als sprekers op de heeren ds. G. H. Kersten, te Ierseke, lid der Tweede Kamer, ds. J. Barth, Chr. Geref. predikant te Alphen a. d. Rijn en ds. P. 't Zand. Ned. Herv. pred. te Delft. Na opening met gebed door ds. Ker sten, zeide deze o.a. dat hef Calvinisme niet alleen is een godsdienstige rich ting, maar een alles omvattende we reldrichting en dat op het staatkundig terrein aileen God's Woord kracht geeft in den strijd tegen ongeloof en bijgeloof, en ook tegen den derden vijand de lauwheid, slapheid en onver schilligheid. Tegenover de revolution- naire strooming, die heeft afgerekend met den levenden God, kan alleen het Evangelie worden geplaatst. Wat be treft Rome, dat is de vijand van ons land geweest van den 80-jarigen oor log af en Rome is sedert dien tijd niet veranderd. Het staatkundige Rome is onafscheidelijk van het kerkelijke Ro me, ook daar is alles goed wat de Paus zegt de man, die zich de stedehouder van Christus op aarde noemt. Als de anti-rev. spreken over stoelen op den zelfden wortel des geloofs, dan is dat het loochenen van het werkelijk ont staan des geloofs en in lijnrechten strijd met de belijdenis onzer vaderen. Men mag zijn heil niet zoeken in sa mengaan met Rome, maar door het bewandelen van den rechten weg ook En iets van dien droevigen vrede was geslopen in het hart van de een zame gestalte, die dwars over de heide ging op haar weg terug om een vonnis onder de oogen te zien, dat hem scheen te zullen treffen. HOOFDSTUK XXL Mijnheer Allan Beaumerville heeft bezoek. Mijnheer Allan Beaumerville, baro net, dokter en aristocraat, was over 't algemeen een der meest populaire menschen in Londen's kringen. Hij was rijk, van voornaam voorkomen, had deftige manieren en was geen jong man meer, aan welke hoedanigheden het mogelijkerwijze in zekere mate toe te schrijven was, dat de vrouwen hem hoogachtten. Hij had zich laat in de wereld vertoond, want hij was buiten verwachting opgevolgd in een der oud ste baronetschappen van het land en toen hij jong was had Londen, het aris tocratische Londen, niets van hem ge zien of gehoord. En hij had ook niet veel te vertellen van zijn vroeger leven. Men wist algemeen, dat hij in het bui tenland had gewoond, en dat hij een weinig praktijk had uitgeoefend, hoe zou hij anders zijn kennis hebben ver kregen van het practische deel van zijn beroep Behalve dit was er niets be kend en ofschoon hij blijkbaar een bereisd man was en veel kon vertellen over al de belangrijke gedeelten van Zuid-Europa, herinnerde niemand zich hem ergens ontmoet te hebben. Overi gens had hij geen der leerscholen van een Engelschen jongen bezocht. Geen op staatkundig gebied. Men heeft nu ir, Nederland jaren achtereen een Christelijke regeering, en ook nu wordt weer gevraagd mede te werken zulk ten regeering te krijgen, maar spreker vraagt waaraan dat nu te merken valt, al had de regeering ook een groote meerderheid achter zich. Wat is er ge daan inzake vaccinatie, Zondagsheili ging enz. Men huldigt ook bij deze re geering den revolutiegeest door te zijn voor gelijk recht voor allen, ook voor de ongeloovigen om hun meening uit te dragen, maar daarmede is het Puri- teinsch recht, het gereformeerde be ginsel niet bevredigd. Spreker wijst o.a. ook op de kwestie van het ge zantschap bij den Paus en besprak de Dageraads-kwestie., waarbij ds. Ker sten zeide dat de gereformeerden de conscientievrijheid eerbiedigen, maar niet ook de vrijheid van het ongeloof, en het recht om daarvoor te getuigen. Zoo werd in Den Haag over straat gedragen een bord met het opschrift „God is het grootste kwaad". Daar mede in verband zegt spreker dat ma jesteitsschennis we! strafbaar is. maar dan gaat het de overheid toch ook aan als de naam van God door het slijk der strater) wordt gesleurd. Als god loochenaars hun ongeloof en Rome met processies het bijgeloof op straat mogen propageeren, waar gaat men dan heen, vraagt spr. De Staatkundig Gereformeerden willen ten deze de anti-rev. niet volgen, dat de oude ge loofsbelijdenis nog altijd is het volgen van God's Woord. Ook sommige anti- rev. geven toe dat het vrouwenkies recht gegeven is in rui! voor de vrijheid der schooi, maar het vrouwenkiesrecht is in strijd met de geloofsbelijdenis. Srp. staat ook stil bij de Olympische spelen en zegt dat men ook in Neder land weer grijpt naar de vermaken uit de oudheid, uit den tijd der Grieken en afgezien nog van de financieele zijde der zaak, vraagt spreker hoe een Christelijke regeering met dit voorstel kan komen. Zeker, nu is gezegd dat de Zondag voor de spelen zal zijn uitge sloten. maar zullen dan de honderddui zenden. die naar ons land komen, toch niet op Zondag een stroom van onge rechtigheden over ons land uitstorten. De eenige uitweg voor dit alles is, dat ons volk wordt teruggevoerd onder de macht van God's Woord. Zij die vroe ger zich niet wilden aansluiten bij de anti-rev. vielen in handen van het libe ralisme en dat leidt tot socialisme. Sa mengaan met de anti-rev. zou beter zijn, maar dan alleen onder de banier lier Geref. beginselen. Spreker eindig de met te verzekeren, dat de Staatkun dige partij geen kerkelijke is, maar een politieke, wat z.i. wordt bewezen door het ni£t hem optreden van de beide andere sprekers. De tweede spreker, ds. Barth, zeide dat de werkelijke vrijheid bedreigd wordt door dat men in het huidige staatsrecht alleen de menschelijke rede wil doen gelden, maar dat is een valsch staatsrecht. Het goede staats recht staat met den waren godsdienst in direct verband. Er- zijn eigenlijk slechts twee partijen, twee richtingen, die elkaar volkomen uitsluiten en nim mer zijn te vereenigen. Het gaat over de vraag of God's ordinantiën al of niet richtsnoer moeten zijn. Dat is de ge- heele strijd, ook bij de a.s. stembus. Het gaat om de geestelijke goederen van ons volk, ook op staatkundig ter- algemeene school had zijn naam in haar boeken staan, ook had hij niet in zijn eigen land gestudeerd. Maar hij had een zeer hoogen graad bekomen in Heidelberg, en ieder, die in zijn vak thuis was, achtte hem hoog om zijn kennis hiervan. En zoo verscheen hij dan plotseling in Londen bij den dood van zijn oom en neef, een man van middelbaren leeftijd en van eenigszins buitenlandsche manieren, die evenwel op haar wijze voortreffelijk waren en de groote wereld had hem een aan winst genoemd voor het baronetschap en hem dadelijk in haar midden wel kom geheeten. Dat was al eenige jaren geleden en vrij spoedig na zijn eerste intrede in de Londensche wereld was hij een bekende figuur daarin gewor den. Hij had elk „season" medege maakt en was geliefd in de hoogste, allervoornaamste kringen. Hij had een jacht te Corves liggen, een aandeel in een Schotsche heide, een twaalftal jachtpaarden op zijn kleine buiten plaats nabij Meltoun, een schietbaan in Derbyshire en een mooi oud huis en landgoed in Kent, waar Tedereen graag gevraagd werd en waar hij meer dan eens de eer had gehad gasten van koninklijken bloede, te onthalen. Er was slechts één ding in de wereld noo- dig om mijnheer Allan Beaumervillê volmaakt te maken, zeiden de vrouwen en dat eene ding was een vrouw. Dat hij de vele strikken, die hem ten gevol ge van zijn loopbaan gespannen wer den, ontweek, maakte menigeen verle gen. Maar hij deed het en wat merk waardig was, hij maakte er zich geen vijanden mede. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1