AMI binnenland ÖINÖOA€I 14 APRIL, A Air Bi =?AFIE pend Breda scfie Maatschappij Stoomvaart. Dadelijke verlichting van Asthma. 2 F Stads- en Provincienieuws £j|d ST g=63i> «Smar$2ftxig& —«aB was ÏLISS1NGSCHE COURANT EEN MEISJE liet beneden de llijverstraat 55. AN WESTEN, Wilh 11, vraagt een nfet 2e MEISJE, ;n de 16 jaar. voor WITWERK HEERS, Breestm.it 12. TE KOOP HUIS net tuin en bout vragen bij den eigenaa lan 11 (Tuindorp) DAGDIENSTBODE :NSTBODE voor da aagd. iValstraat 21 een net DAGMEISJE niet beneden de 16 P Mireau „Vliss. Courant" gevraagd een net DAGMEISJE. i- Mïddelb. - Rotterda hengelegen pla; •DEREN EN VEE t. Midi m. uw. 8 8 t.M t.M April 24 g 15 ig '6 17 armatien te bekomen: i: N.V. Transport- .h. Erven VOS, •gB. EENHOOBR,^. i. v. OOSTERHOUTTêt IJ.hr, nüITFNHl® *l rg ABONNEMENTS-PR1JS ,w Vlissingen en gemeenten op Wal- f2.20 per drie maanden. Franco ''ïlt eeheele rijk ƒ2.50. Week-abon- i,n 17 cent, alies bii vooruitbetaling. Sndedijke nummers 5 cent W ADVERTENTIE-PRIJS: ,_4 regels 1.10 voor iedere Li meer 26 centbij abonnement spe- J..jjzen. Reclames 52 cent per regel L Advertenties betreffende Huur en fL Koop en Verkoop, Dienstaanbie- én Dienstaanvragen, enz., prijs, bij Uitbetaling van 1—5 regels ƒ0.75, elke L meer 15 cent Liiieberichten van 1—6 regels 1.70, jTregel meer 26 cent Nederland en België. verband met de onderteekening betv'erdrag tusschen Nederland en .ie gesloten, heeft H. M. de Konin- iet Grootkruis in de Orde van den lerlandschen Leeuw verleend aan Belgischen minister-president, den I Theimis, en aan den Belgischen ■„(ervan buitenlandsche zaken, den Paul Hymans, benevens het „uitruis in de Orde van Oranje- sau aan Prins De Ligne, den Bel- tliea gezant te 's-Oravenhage. Het lot van de oud-gedienden. ip de vragen van het Tweede Ka llid Ter Hall, in verband met de igenomen verbetering van den toe- ui der oud-gepensionneerden en weduwen en weezen, heeft de mi- >r van binnenlandsche zaken het „rade geantwoord rr zijn nog geen maatregelen geno om te geraken tot een verbetering den toestand der oud-gepension- rden en hun weduwen en weezen. verbetering van den financieelen stand des rijks heeft nog niet een danig blijvend karakter aangeno- dat er aanleiding bestaat om een «ziening in den nood der oud-ge- isionneerden voor te stellen. li zijn tusschen de departementen marine en oorlog en dat van finan- besprekingen gehouden, die tot nltaat hebben gehad, dat een basis ponden waarop een eventueele re jig zou kunnen worden gegrond liet verleenen van steun, met sub- ie en onder toezicht van de regee- g, door particuliere vereenigingen, ie daartoe haar medewerking wil geven. De belasting-ontwerpen. !:n liet voorloopig verslag der rede Kamer betreffende de inge- ade belasting-ontwerpen is het gende ontleend ipgemerkt werd dat voor de raming de opbrengst der weeldebelasting cijfers worden gegeven. Uit het dat de minister de opbrengst irvan niet geheel voldoende acht or de 36 millioen aan bestaande be togen, welke hij opoffert, moet men oaken, dat die opbrengst op onge il 36 millioen wordt geschat. Ge ngil werd waarop deze schatting lost. ktej. OSTé, Hobeinstr 1 It minister had bij zijn opzet van ekening de Verdedigingsbetasting rei met 60 a 65 kunnen vermin- in omdat hij de opbrengst van de tssicéoelasting te laag raamt. 'etoogd werd dat, waar de regëe- g terecht een groot aantal onnoodi- verteringen wil belasten, ernstig R VAN PASSAOIER ®*ogcn dient te worden op welke i klein. KUKIROL- xnillioenen gevallen vlugst mogelijke wij zo ikstoioogen, eelt. liardo 1ROL Voetbad van trüjke droge voeten en zonetere wyze. aan. Verkrijgbaar bij tamste Drogisterijen, der leerrijke brochure der voeten" door in* als drukwerk met 2 ets. ding van üw adres op 464 SCHIEKADE. •ootste fabriek der der voeten. baar bij ist ?teen belasting op het reizen voor •tgen in het buitenland kan wor- I gelegd, teimevens zouden maatregelen die- de worden genomen tegen hen, die 'gedurende de jaren, dat de belas- Ifn nog in het teeken van den cri- '|i staan, door voortdurend verblijf "clbuitenland daaraan onttrekken, «toon zij gedurende den oorlog van hst en veiligheid hier te lande heb- "geprofiteerd. Dit u kunnen ge wen door te bepalen, dat zij, die naar het buitenland begeven, of >t»en hebben, nog gedurende vijf na hun vertrek worden aange- i.i'j.('.e '"komsten-, vermogens- raedigingsbelastingen, behoudens "1 een korting" zouden kunnen Sm u '1et bed™Z' zii bewijzen t 'buitenland aan belasting naar 'tÏÏkf" e" '"komen te heb- nnneer men den druk op de *klei- «KOmens wil verzachten, zou sommigen dit doel veel beter •n bereikt, indien men de ge- n in de gelegenheid stelde haar «"belasting te verlagen. Deze "aren van oordeel, dat de be- verlichting van druk op de il z middelbare inkomens het inrit l(unnen worden bereikt door van 15 millioen dat de re- hikir heeft bestemd, ter Kli"ig te stellen van de gemeen- JAMIN). v«IÜ.n'1g werd voorts geuit, da 'Hco^se W€e'de'le'as*inf? ta quenties bevat. dat tal Christelijk-democratische partij. De groslijst van candidaten van bo- vengenoemden bond voor de Tweede Kamerverkiezingen in Juli a.s. is (in alfabetische volgorde) als volgt sa mengesteld A. K. Hardenberg, Ede (Geld.) Sj. Heringa, Utrecht A. P. jungcurt Jr., 's-Gravenhage AL G. J. Kempers, Harderwijk A.Roodvoets, Emmen A. M. C. Sandberg, 's-Gra venhage K. Scboltens I<zn., Rotter dam C. Schuifemaker, Haarlem J. van der Steen, Scheveningen Chr. de Vries, Haarlem G. A. de Vries, 's- Gr-avenhage D. J. H. van Wijk, Rot terdam. Alle op de groslijst voorko mende personen hebben hun eandida- tuut aanvaard. Voor de zending. Aan allen die aangesloten zijn bij den postchèque- en girodienst is of wordt dezer dagen door de te Oegst- geest samenwerkende zendingseorpo- raties een oproep om hulp tot dekking van het tekort gezonden. In dat rondschrijven wordt gewezen op de vele gemakken welke de giro dienst biedt thuis, rustig kan ieder zijn financiën Jpeheeren maar ook... weldoen Zoo heel gemakkelijk kan men bijv. een gulden laten overschrijven op eens anders rekening Alle girohouders worden dringend verzocht om ditmaal één (liefst twee één voor degenen dié niet mede doen) gulden over te schrijven op de postrekening van het Zendingsbiireau te Oogstgeest no. 6074. Verondersteld wordt dat aan dit ver zoek zal worden voldaan óf omdat men voor den geestelijken kant voelt óf omdat men de maatschappelijke betee- kenis van het werk erkent. Het drukkende tekort over 1924 be draagt nog 80.000. Vele handen ma ken licht werk. De circulaire eindigt niet een „Dank U zeer" aan alien die aan het verzoek voldoen. Ongetwijfeld zullen velen aan dit origineele verzoek dat „aan alien" ge daan wordt gevolg geven. DE SCHEEPSRAMP IN DE WIELINGEN. Als een tweede bewijs van de Koninklijke deelneming met de scheepsramp, welke plaats heeft gehad, ontving de burgemees ter Zaterdag nog een telegram van den secretaris der Koningin, Baron van Geen, iiiidende als volgt ,,H. M. de Koningin draagt mij op U be leefd te verzoeken aan de te Vlissingen ge vestigde nagelaten betrekkingen der slachtoffers van de scheepsramp op de Wielingen de betuiging van Haar deelne ming te willen overbrengen". De burgemeester heeft daarop het vol gende antwoord gezonden „Verzoeke H. At. de Koningin rhede te deeien, dat door mij hedenmiddag de Ne derlandsche zeeloods Meijnderts, de vader niet zijn gezin en de verloofde, mejuffrouw Sutherland, van den verongelukten eersten stuurman, van „de Jonge "Catherine", zijn bezocht om deelneming van Hare Majes teit over te brengen. Nagelaten betrekkin gen verzochten mij diepgevoelden dank te betuigen aan H. Mr de Koningin." Het was een indrukwekkende plechtig heid Zaterdagmiddag op de Noorderbe graafplaats, toen daar vier der slachtoffers van de scheepsramp in de Wielingen naar hun laatste rustplaats werden gebracht. Wat was het een scherpe tegenstelling Heerlijk scheen de lentezon en het jonge groen kondigde het nieuwe leven in de natuur aan en vier jonge mannen, nog in de lente van hun leven, die in hun dikwijls gevaarlijk beroep den dood hadden gevon den, zouden aan den schoot der aarde wor den toevertrouwd. Dat voor deze droeve plechtigheid groote belangstelling zou bestaan was wei te ver wachten. Reeds lang vóór de begrafenis 'hadden zich dan ook zeer velen op de Noorderbegraafplaats vereenigri. Aan het verzoek van de op de N.V. „Fijnwerk" werkzaam zijnde Duitschers, om hun zoo plotseling uit het leven wegge rukte landgenooten de laatste eer te bewij zen, hadden vele Duitschers gevolg gege ven', terwijl ook uit Middelburg vele Duit schers, werkzaam op de vliegtuigenfa- briek Veere, waren overgekomen. Bijna alle te Vlissingen en .Middelburg wonende leden der Duitsche kolonie had den van hun medegevoel blijk gegeven, door hun landgenooten naar hun laatste rustplaats te brengen. Onder de zeer vele belangstellenden die op den doodenakker werden aangetroffen noemen wij verder den burgemeester, den heer Engelbrecht, vertegenwoordiger van de reederij van het gezonken stoomschip „de Jonge Catherina", den commissaris van politie, den heer H. Dronkers, Duitseh con sul te Middelburg. Onder de verdere ofticieele personen noemen wij nog den heer C. Goslinga, se cretaris der vereeniging van Nederland- sche gezagvoerders en stuurlieden ter koop vaardij met den heer W. Cremer, voorzitter van de afd'eeling Vlissingen van deze ver eeniging. De geredde leden van de bemanning van het gezonken stoomschip, die na hun ver pleging in het St. Joseph-ziekenhuis geluk kig hersteld zijn, waren met den kapitein, den heer Zoethout, allen op de begraaf plaats. Vooral voor deze geredden was het een droeve dag, hier afscheid te moeten nemen van hun kameraden. De bemanning van de sleepboot „Loewer", die de gered den en de slachtoffers van de ramp hier Een welbekend geneesheer zal dit gra tis aan alle lijders in Nederland bewijzen. „Ik wensch dat iedere Asthmalijder in dit land op mijn risico een proef neemt met mijn behandeling", is het geen Dr. Schiffmann aan alle lijders bekend maakt. Hij zegt ook. „Onge acht de hevigheid der aanvallen of de hardnekkigheid van het geval, zal Asthmador beslist onmiddellijk verlich ting geven, gewoonlijk reeds binnen 10 tot 15 seconden, maar zeker in zooveel minuten". Hij weet wat Asthmador voor duizenden Asfhmalijders heeft ge daan en om hen,- die zijn middel nog niet geprobeerd hebben, te overtuigen, stelt hij iederen lijder in de gelegen heid een proefpakje geheet gratis te bekomen, door dit een der eerstvol gende drie dagen bij een drogist te vragen. Zulk een werkelijke proef zal het meest overtuigende bewijs geven van Dr. Schiffmann's bewering en het is feitelijk de eenige manier om het verklaarbare vooroordeel weg te ne men van duizenden Asthmalijders, die tot nu toe vergeefs verlichting hebben gezocht. Zij, die ver van een drogist verwijderd wonen, kunnen een gratis proefpakje per post bekomen door op een briefkaart hun naam en volledig adres op te geven aan Schiffmann's Depot, Singel. 95, te Amsterdam. (lngez. Mededeeling.) aan wal heeft gebracht, was eveneens tegenwoordig. Van de nabestaanden der overledenen waren bij de plechtigheid ook tegenwoor dig de verloofden van den derden stuur man May en den hofmeester Remberg, die den moeilijken en nooit te vergeten gang naar het kerkhof hadden gemaakt om hun dierbare afgestorvenen, dfe zoo plotseling waren weggerukt, een laatsten afscheids groet te brengen. Vele bloemstukken waren gezonden als zoovele blijken van deelneming met het zoo droevig verscheiden van deze jonge mannen. Voor ieder der overledenen was een groot bloemstuk met een lint, waarop stond Commissarissen en directie van „de Jonge Catherina". Voor den derden stuurman May was er een prachtige krans waarop stond „Laat ste groet aan mijn lieven verloofde", ter wijl ook de vereeniging van stuurlieden en gezagvoerders een bloemstuk had gezon den. Voor de drie overleden Duitschers zagen wij een tak met de Duitsche kleuren van den Duitseh en consul, terwijl de Duitschers te dezer stede voor hun overleden landge nooten bloemen hadden gezonden met het opschrift„Unser Letzte Gross, Ausland- deutschers Vlissingen" 'en een van de slaapwagenmaatschappij „Mitrope". Ten slotte had ook de bemanning van de sleep boot „Loewer" een groote kraris medege bracht. Een treffend blijk van deelneming gaf de heer Sutherland, vader van de ver loofde van wijlen den eersten stuurman Meijnderts, die op ieder der -kisten der medeslachtoffers van laatstgenoemde een bloemstuk neerlegde, terwijl een hier wo nende Duitsche dame bloemen in het Ge meenschappelijk graf der Duitschers strooide. Het was ruim twee uur. toen de eerste kist met het lijk van stuurman May uit de lijkenzaal werd gedragen en op de baar geplaatst, waarna de bemanning van „de Jonge Catherina" hun eersten makker grafwaarts droegen, gevolgd door een lan gen stoet van familieleden en de andere bo vengenoemde personen. Deze kist, welke, overdekt was niet de Nederlandsche vlag, werd geplaatst als derde in een graf voor drie personen, waarna de bemanning nog driemaal denzelfden weg had af te leggen, om achtereenvolgens de Duitschers Rem berg, Addinken en Stroemer over te bren gen, die naast het eerst bedoelde graf hun gemeenschappelijke rustplaats vonden. Deze drie kisten waren gedekt met de vlag van de Duitsche republiek. Nadat de honderden aanwezigen in stilte deze plechtigheid hadden aanschouwd en ook de vierde zeeman in het graf was neergelaten, trad allereerst naar voren de heer Engelbrecht, die namens de reederij van „db Jonge Catherina" afscheid wilde nemen van deze vier kloeke mannen, die in de kracht van hun leven in hun beroep zijn weggenomen. Alles is zoo snel gegaan, en men vraagt zich af hoe zoo iets zoo rn eens kon gebeuren. „De Jonge Catherina" was een goed schip, met een goeden kapi tein, goede officieren en machinisten en een verder ook even voortreffelijke bemanning. Stuurman May was nog maar kort aan boord, tot zijn hem dierbare nabestaan den spreekt de heer Engelbrecht woorden van troost. Wat de Duitschers betreft, deze liggen ver van hun vaderland begraven, maar toch in een bevriend land, in een ha venstad, waar men de zeelieden weet te waardeeren. Spr. herinnert er aan, dat nog vier mannen vermist worden. De machinist Sessler, die plichtgetrouw bij zijn machine was gebleven en Oosterman, Kieboom en Reinders, wier lijken door de golven zijn medegenomen. Ook herinnert spr. met waardeering aan den eersten stuurman Meijnderts, die hier in tegenstelling met de thans ter aarde bestelden, Maandag een eraf zal vinden in de buurt van ziin familie, in de stad, die hij lief heeft gehad. Ook vergeet spr. den derden machinist Kool niet, die te Rotterdam ook in de woon plaats zijner familie ter aarde werd be steld. Zich wendende tot de geredden zegt spr. hun, dat men aan wal goed begrijpt, welk eervol werk de zeeman heeft, hoe zijn plichtsbetrachting, zijn moed allen ten goede komt. De zeeman heeft een moeilijk leven, maar het is altijd een eervol leven geweest. Met een laatsten groet aan de dooden eindigde de heer Engelbrecht. Vervolgens nam de burgemeester, de lieer Van Woelderen het woord, die zeide dat men opnieuw is getroffen door het ge vaarvolle van het "zeemansbestaan. Nog zoo kort geleden stond men op bijna de zelfde plaats eveneens bij een gemeen schappelijk graf van slachtoffers van de zee en spr. wijst op het graf van de visschers, die omkwamen bij de ramp van 18 Juli jl. In Vlissingen kent men de nooden van het zeemansleven en weet men, dat telkens slachtoffers van dit beroep worden opge roepen. Nu ook voelt men innige deelne ming met de familieleden der verongeluk ten en men begrijpt de groote droefenis van haar, die een schoone toekomst" voor zich zagen met stuurman May en den Duitscher Remberg. Tot de drie Duitschers gaat ook aller innige deelneming, omdat zij ver van hun land, doch gelukkig in be- vrienden bodem zijn begraven. Diep heeft het allen getroffen, dat de kameraden der slachtoffers hen grafwaarts droegen en hun zoo de laatste eer bewezen. Deelne ming heeft men ook met de reederij en woorden van troost wil spr. richten tot de reederij, de bemanning en de nabestaanden. De thans ter ruste gelegden vormen een schakel in de te Vlissingen begi*aven lange reeks van slachtoffers der zee. De derde spreker was de Duitsche con sul te Middelburg, de heer H. Dronkers, die zijn hartelijke deelneming betuigde met de ramp, die „de Jonge Catherina" heeft ge troffen. Ook spr. wees er op, dat de drie Duitschers verre van hun land begraven liggen, doch bij een bevriende bevolking. Spr. vracht dank voor hetgeen voor de overledenen is gedaan. De laatste spreker was de heer Goslinga, secretaris van de vereeniging van gezag voerders en stuurlieden, die ook op het diep treffende van de ramp wees en die jn het bijzonder hulde bracht aan de nage dachtenis van de stuurlieden Meijnderts en May, die zoo goed stonden aangeschreven bij de vereeniging. Spr. wees op de moei lijkheden, die May als West-Indiër onder vonden heeft om verder te kunnen komen, vooral ook door zijn tegenzin in het om hulp aankloppen. Nu was hij eindelijk goed op weg. Met eere zullen steeds de namen der beide stuurlieden blijven voortleven bij de vereeniging. Ook deze mannen hebben weer ondervonden wat het zeemansleven zegt. Spr. roept hen toe „Rust in vrede". De heer Engelbrecht nam nu nogmaals het woord om namens den kapitein, na mens de bemanning en namens de familie leden hartelijk dank te brengen voor de groote blijken van deelneming bij deze plechtigheid en vooral aan de heeren Van Woelderen, Dronkers en Goslinga voor de gesproken woorden. De aanwezigen verlieten hierna, diep on der den indruk van deze droevige plechtig heid, den doodenakker. Het stoffelijk overschot van den eersten stuurman, den heer W. Meijnderts was, nadat het lijk was vrijgegeven, overge bracht naar de ouderlijke woning van den overledene in de Hobeinstraat. Gisteren middag werd de jeugdige stuurman op de Noorderbegraafplaats ter aarde besteld. Bij het sterfhuis stond reeds een groote menig te belangstellenden, doch op de begraaf plaats was de belangstelling veel grooter dan Zaterdagmiddag." De lijkkist was door een groot aantal bloemstukken en kransen gedekt. Onder de bloemstukken was er weer een van de commissarissen en directie van „de Jonge Catherina", een van de vereeniging van Nederlandsche gezagvoerders ter koop vaardij, een van den kapitein van het ver ongelukte schip, terwijl tal van bloemstuk ken van de familie, de verloofde en vrien den van den overledene, op de kist waren gelegd. Achter de baar werd een groote krans gedragen met het opschrift „Zee vaartschool". De baar werd, behalve door de verloofde en familieleden, o.a. gevolgd door kapitein Zoethout, den heer j. van Boven, lid der firma De Groof Co., als vertegenwoor diger der reederij en verder door verschil lende leeraren en leërlingen van de De Ruyterschool. Nadat de kist in de groeve was neerge laten. trad ds. A. de Voogd, Ned. Herv. predikant, naar voren en zeide, dat hij zich nu niet in de eerste plaats wilde wenden tot de nabestaanden van den overledene. Reeds heeft hij getracht deze thuis de troost van het Evangelie deelachtig te doen worden. Spr. wil zich wenden tot allen die zich rond het graf hebben geschaard en wijzen op de schrille tegenstelling tusschen dezen zonnedag en het heengaan van dit jonge leven. Een week geleden heeft deze jonge man gezond en wel de ouderlijke woning verlaten en afscheid genomen van hen, die hem lief waren. En nu reeds wordt zijn stoffelijk overschot aan den schoot der donkere aarde toevertrouwd. Een jong le ven is plotseling afgesneden. En dit op de zen mooien Paaschdag, nu men herdenkt dat Christus uit de dooden is opgestaan. Het lijkt wel of de feiten spotten met de belijdenis door de gemeente. Spr. herinnert aan hetgeen Frederik van Eeden in zijn „Kleine Johannes" den dood laat zeggen, als Johannes hem vraagt of hij het druk heeft. De dood zegt dan het druk te heb-' ben en hij werkt dan ook steeds door, dat blijkt ook weer op dezen dag. Is de dood dan niet overwonnen Spr. antwoordt van ja, want er is opstanding voor allen die gelooven in Jezus Christus. Het geldt hifr weer een werk van God's almacht. Ieder die nu gezond hier staat moet zich afvra gen zal ik behouden zijn Als spr. niet ge loofde in een wederopstanding, dan zou hij nimmer meer aan een graf durven spreken en alleen treuren op een plaats als deze. Spr. wil den doode toevertrouwen, aan de genade Gods. Vervolgens wilde de heer K. Jasperse, r A..J. P r'- a A.J.D0L«*.-Ga0„,„Oz„ W». «JWU/V/tVGEIV -w A.J.P. s VANIUE-CRÈHËPÜDDIN0 Mft nr^«F/v<;AMC MET BESSENSAUS (fngez. Mededeeling.) leeraar aan de zeevaartschool, die mede na mens den directeur, die door ziekte verhin derd was, de leeraren en vele medeleerlin gen, die echter niet allen aanwezig konden zijn, een woord van medegevoel spreken met dit verlies van den jongen man, die bekend stond als een ijverig en plichtsge trouw leerling en die ook steeds toonde, dat in zijn werk plicht het eerste was. Spr. wees op het gevaarlijke van het zeemans leven. Ook spr. herinnert aan de Paasch- gedachte en aan de belofte van een hieuw leven. Spr. eindigt met „Hij ruste in vrede". De derde spreker was de heer W. Cre mer, voorzitter van de afdeeling Vlissingen van de Vereeniging van gezagvoerders en stuurlieden. Spr. bracht een laatsten groet aan een vriend en sprak de hoop uit, dat de tijd de nabestaanden moge sterken om het verlies te boven te komen. De heer C. Meijnderts, oom van den overledene, zeide den treurigen plicht te hebben om mede namens den vader, de moeder en de broèrs, die niet aanwezig konden zijn, in de eerste plaats hartelijk dank te brengen aan H. M. de Koningin, voor Haar deelneming in het geleden ver lies. Dank bracht spreker aan allen, die door hun aanwezigheid blijken van mede leven gaven, speciaal aan de vertegen woordigers van zeevaartschool en aan de directie der maatschappij. Spr. wees ook op de plichtsbetrachting van den overle dene en bracht hem ten slotte ook een laatsten groet, en eindigde- met hem na mens de familieleden een zachte rust toe te wenschen. Nadat velen der aanwezigen bloemen in het graf hadden gestrooid was ook deze plechtigheid ten einde en rusten 5 der slachtoffers van de scheepsramp op de Noorderbegraafplaats. Van de 4 vermiste personen is niets na ders meer vernomen, zoodat het thans ook zeker is dat die bij de ramp het leven heb ben verloren. Het Engelsche stoomschip „Clan Maroe" is. nadat het de plaats der aanvaring ver laten had, naar Havre gestoomd en daar binnengeloopen. Van der Tak's bergingsbedrijf is gis teren begonnen met het lossen van de lading van de in de Wielingen gezon ken „Jonge Catharina" VLISSINGEN, 14 APRIL. Werkverschaffing. Wij' vestigen de aandacht op de bekend making van Burg. en Weth., waarin ter kennis van werkloozen wordt gebracht, dat het in hun eigen belang zeer gewenscht is, dat zii zich bij de Arbeidsbeurs alhier laten inschrijven. Werkloosheid. Als gevolg van het eindigen der re- geeringssubsidie voor de werkver schaffing zijn den laatsten Zaterdag in Maart een 40-ta! bij de werkverschaf fing tewerkgestelden ontslagen. Het waren de ongeorganiseerden en zij die lid waren eener organisatie zonder werkloozenfonds. Hierbij waren een tiental leden der federatie van trans portarbeiders, die enkele jaren geleden hun werkloozenfonds hébben opgehe ven en daarvan nu zelf de schade on dervinden. Het grootste deel dezer werkloozen heeft nog geen werk kunnen vinden, behalve de leden der federatie, die wat materialen voor de gemeente aan het lossen zijn. Zoodoende vervoegen zich steeds meerderen om ondersteu ning bij het armbestuur, dat echter niet over de gelden beschikt om een groot aantal werkloozen te helpen en dit zonder opdracht van het gemeentebe stuur ook niet mag doen. Ter bespreking van de niet gemak- Lelijke kwestie hoe de werkloozen zoo mogelijk afdoende te helpen, heeft, naar wij in „het Volk" lezen, waaraan dit bericht is ontleend, Vrijdagochtend een conferentie plaats gehad tusschen Burg. en Weth., voorzitter en enkele regenten van het armbestuur en den correspondent voor de arbeidsbemid deling. Er zal- naar middelen uitgezien moe ten worden om de werkloozen niet tij delijk met een kleinen steun te helpen, maar om hen hier of elders voorloopig blijvend aan werk te helpen. Anders krijgen wij een steeds grooter aantal arbeiders, die bfijvend op het armbe stuur worden aangewezen en tot pau perisme vervallen. Grand Hotel Britannia. Tegen half 9 was de ofticieele ope ning van bovengenoemd hotel Zater dag aangekondigd en ter viering van dit feit zou er een cabaret-avond wor den gegeven door de heeren Scholten en Van Gennep. En even na het vast gestelde uur schoven de gordijnen een verbetering, die vooral voor dit soort uitvoeringen gewenscht lijkt uit elkaar en vertoonden aan de tairij-

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1