MAANDAG 2 MAART Binnenland ïfi 3 I 1 FEUILLETON DE ONTVOERING Koffie - Reclame 3&y -ouounJtoop iscvrt -eX& ?ia£f -pond, CfCogfie. 1 -pond. Wdte. StuAert voert, 2Q o&ntd fft de (jruyter Zoon Stads= en Provincienieuws j-majoA Zoo ÏLKOERSEN. heden, 28 Februari 4 ur (niet officieel) |ue-koersen. en verkoopen. :49%-/ 2 50 L h Berlijn ƒ500 ƒ12.54—12.58 ;pjj nkpapier, ƒ2.50; 59.5. 2.54— 12.95. «s No 51 Ponden ij .55—59.65 bU -ƒ12.60; Fra„fl EK GEOPEND. art is de apotheek» evr. wed. A. J. m lad'li uisstraat. R TE VLISSfNOEN 5-25 5.501 6.10 6ll 7-10 7.451 8.28 9.51 E.K. AUTO'S EN FIET1 vlaart Ulir i 1 6.07 2 6.08 3 6.10 4 6.12 E N D A. makelijkheden, Openb. Vergaderingen enz. lederen avond bij ling, aanvang 8 uur. 7 Zaterdag- en Zondags Dagelijks bioscoop-voa avonds 8 uur. Woe» en ZondagniidM uari. Uitvoering j Concertgebouw, 8 uur, I Uitvoering Gemengjj igvereeniging „Excels» ïndschao", 8 uur. t. Openbare vergaf g der S. D. A. P,1 uur. lart. „Het Vlaaa (Voor de leden oncertgebouw, 8 uur. d een "LGDFENSTBODE. 30ETHEER, Walstraatj T GIJ UW ZAAK? ratiekantoor houdt i ïg en adm. bij. Conditil 0 per mnd. Brieven onif ureau „Vliss. Courant l 4KE DIENSTBODE aart gevraagd. Coosje Buskenstraat '1 BENEDENWONING irnixplein 13, Souburg, I agen Vrijburgstraat l| urg. ele uren beschikbaars E en ENGELSCHE Ui satie ook voor eer-:-! Opleiding prattijk-di[<| nsche taal en Correal B. H. LIOTKRlNGs| erstraat 66. KUILER vraagt een stil a.G DIENSTBODE, en de 18 jaar. Boulevard de Ruyter 021 BOVENWONING ior een klein gezin. HurJ per week. Paul Krugerstraat 8. TE HUUR BENEDENWONING I zonder kinderen. Slijkstraat No. 45. BLOKLAND VISSSl Evertsen 40, vraagt tcj DIENSTBODE. ig en Zaterdag een '4 WERKVROUW Boulevard de Ruyter fij v WOLTERS, Betje aagt een nette DIENSTBODE. E DAGD-ENSTBODE niet beneden de 16 f lelden 's avonds na TE HUUR il e.k. het BENEDENHUI ia! 49. I O, B. DOMMISSE.»1! 49, bovenhuis. (i- Middeib. - Rotte® iheiigelegen "iMtses-l VAN PAS5AG!® :deren en vee. I r »a, Maarte» a' 2,j 8 pg 5 8 6.1—1 irmatien te bekomen iN.V. Transport* .k. Erven G. VOS- 1 kg: B. BENHOORN, 1 v. OOSTBBHOOTÏ»'. Jsbr, BUITSNHEKf-' VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- A.ren f 2.20 per drie maanden. Franco door het geheide rijk 2.50. Weekabon nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van j4 regels 1.10 voor iedere „.«el meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz., prijs, bij loonuitbetaling van 1-5 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 cent. Familieberichten van 1—6 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. De weeldebelasting. Het algemeen bestuur van den Ne- derlandschen Middenstandsbond heeft in een Zaterdag gehouden vergadering Bet wetsontwerp der zgn. Weeldebe lasting aan een langdurige bespreking onderworpen, waarna aan het slot werd vastgesteld, dat een .weeldebe lasting volgens het ingediende ont werp niet is te aanvaarden door den handeldrijvenden en industrieelen mid denstand. Besloten werd dan ook een groote openbare vergadering tegen deze voorgestelde belasting te beleggen, wellke binnen enkele dagen te 's-Gra- venhage zal worden gehouden. Havas meldt, dat op het bureau van de Fransche Kamer is ingekomen een voorstel tot afschaffing van de weel debelasting. Wel .merkwaardig, dat in ons land de proef met zoo'n belasting zal wor den genomen op bet oogenblik, dat men er elders graag af wil Wijziging der Drankwet. De minister van arbeid, handel en nijverheid .heeft een bevestigend ant woord gegeven op de schriftelijke vraag van mevr. BakkerNort, iwelke luidde als volgt „Is de minister bereid mede te dee- len of vóór 1 Mei a.s. een ontwerp van wet tot wijziging van de Drankwet kan worden verwacht, om aan de be zwaren van de logementvergunningen en 'de zgn. vervanging tegemoet te komen Wijziging der miïitaij'e pensioen wetten. In verband met de onlangs bij de Tweede Kamer aanhangig gemaakte wetsontwerpen 1924/25 tot wijziging en aanvulling van de Pensioenwetten voor de zeemacht en voor de land macht en tot wijziging en aanvulling van de militaire weduwenwet 1922 heeft het comité tot behartiging van de algemeene belangen van het marine personeel beneden den rang van offi cier een adres aan de Tweede Kamer gezonden, waarbij is gevoegd een zeer uitvoerige memorie, vergezeld van een drietal bijlagen, waarin vervat zijn de tegen genoemde wijzigingen en aan vullingen bestaande bezwaren van de zijde van het personeel. Verzocht wordt aan verschillende 'bezwaren tegemoet te komen en er voor te willen zorgen, dat de ontwer- Na de Wasch. Als de Handen voortdurend nat zijn geweest en daardoor schrijnend aan voelen, moet men ze direct inwrijven met PUROL. Dat verzacht dadelijk. (Ingez. Mededeeling.) Roman van A. GRONER. Nu nam hij weer plaats en vroeg bijna verlegen Excuseer mij, me- vrouw, het gaat mij, streng genomen, immers niets aan, wat mijn oude wend en zijn vrouw met het geld wil len doen. Maar het zou mij leed doen, veel leed, als u beiden zich met dat geld in onrust brachten. Zoo, en nu, nu ben ik nog alleen maar zakenman. Mevrouw Brauner reikte hem de hand. O neen, u is en blijft onze lieve, oude vriend, die onze belangen als al toos ijverig zal waarnemen. Dat zal waar zijn. Wat moet ik noen Moet ik papieren verkoopen V v,oor honderd duizend gulden hebt ge mot in huis. ls dat mogelijk 7 Mevrouw B-ra it er was verschrikt. Och, zie u toch Mstond na. Zij reikte den notaris een J rï'i opende de ijzeren kast, aar'n b'j den ,weg kende, greep naai en bruin leeren portefeuille en legde e op tafel. Mevrouw Brauner nam l'aPier en potlood ter hand. Bergmeister begon te dicteeren. m« voegde hij bij getal, maar toen 'lew de waar<le der aandeelen vast- 'de, had men pas vierenzeventig duizend gulden, bij elkaar. pen tot iwijzi.ging van de burgerlijke en militaire pensioenwetten gelijktijdig in openbare behandeling komen. Het Kaïnerlid Van der Voort van Zijp. Het lid van de Tweede Kamer, de heer C. van der Voort van Zijp, heeft in verband met zijn onderteekening van het staatkundig advies van de Nationale Partij een schrijven ge zonden aan den voorzitter van de anti-rev. kiesvereeniging Tietjerkste- radeel, in welk schrijven hij zegt dat hij zich heeft afgevraagd of hij deze onderteekening kon doen met behoud der anti-revolutionaire beginselen, ge lijk mannen van anderen politieken huize die dit advies hebben ondertee kend, zich hebben afgevraagd of zij dit met behoud van hun beginselen konden dioen. Het antwoord voor mij is geweest bevestigend, gegeven de omstandighe den waarin onze politiek verkeert, en wel krachtens den eisch van die be ginselen. Een afzonderlijke Haagsche zomertijd. Burg. en Weth. van 's-Gravenhage hebben aan verschillende commissies en instellingen het volgende schrijven ge richt Bij ons college bestaat het voorne men om, indien het thans aanhangig wetsontwerp tot afschaffing van den zomertijd door de Staten-Generaal mocht worden aangenomen, met ingang van 1 April a.s. de uren der gemeente lijke bureaux, der gemeentescholen en van andere gemeentelijke instellingen met één uur te vervroegen^ welke, maat regel ten doel zou hebben het leven practisch met één uur te vervroegen, zooals dit tot dusver door middel van de invoering van den zomertijd is ge schied. Vergissen wij ons niet, dan zal deze maatregel door het overgroote deel der stadsbevolking met instem ming worden .begroet. Op het welsla gen daarvan kan echter alleen gerekend worden, indien tot het doorvoeren daar van op ruime schaal medewerking wordt verleend. Aangezien de tijd dringt, kan met de voorbereiding dezer aangelegenheid niet worden gewacht tot de beslissing in de beide Kamers der Staten-Gene raal is gevallen. Gaarne zouden wij daarom reeds thans vernemen zoo mogelijk vóór 10 Maart of het denk beeld uwe instemming heeft en of op de medewerking uwerzijds mag worden gerekend. Het „Vad." schrijft naar aanleiding hiervan o.a. het volgende We gelooven dat Burg. en Weth. hier een onverstandigen maatregel voorstel- -len, die er geen rekening mee houdt, dat Den Haag geen achteraf gelegen dorp is, waar de torenklok een ander uur kan aanwijzen dan in de rest van het land. De Hagenaars zijn nu een maal helaas niet allemaal in gemeente dienst of op school. Als wij met ons eigen bedrijf rekenen, denken Burg. en Weth., dat ons blad een uur vroeger zou kunnen verschijnen, alleen omdat wij het graag zouden, willen? De inter local en internationale persdiensten, de loop van de treinen, dit alles zal heusch geen rekening houden mei den Haagschen zomertijd. Gaat de Kamer met de regeering mee, dan zal er voor ons niets anders over blijven dan berusten. Scheepvaartbeweging. Gedurende Februari 1925 kwamen den Nieuwen Waterweg binnen 878 schepen, metende 1.278.298 netto reg. Er zijn nog obligaties, zei me vrouw Brauner. Ja, maar ik geloof voor slechts ongeveer acht duizend gulden en ,-nst die zou ik ni.tt gaarne wegdoen. Zend u Brauner toch liever een cheque. Dat 'kan ik niet het presentee- ren zou te veel tijd kosten. Bergmeister was opmerkzaam ge worden, Heeft de zaak dan zooveel haast vorschte li ij. Ja. En u kunt de honderd duizend gulden, die in zoo'n haast bijeenge bracht moeten worden, hem zelf zeker evenmin do.en toekomen als 'n wissel Een lange pauze. U weet dus heelemaal niet, waar Brauner is De blee'ke vrouw zag den notaris bedaard aan. Neen, ik weet niet, waar hij is, zei ze ernstig. Al dit geld zai dus hier of daar worden neergelegd Ja- En daar zou ik voor zorgen En de notaris was nu bleek van op winding, maar zijn oogen flikkerden en zijn handen balden zich. Hij had den toestand doorschouwd Mevrouw Brauner glimlachte en zei Neen, waarde vriend, dat zal mijn zaak zijn. Gok u hebt te veel tempera ment, om zoo'n opdracht met de noo- idige kalmte te vervullen. Dr. Bergmeister haalde diep adem. (fngez. Mededeeling.) ton, waarvan 3 zeilschepen en 4 zee lichters. Voor Rotterdam waren hier van bestemd 777 schepen, metende 1.146.979 netto reg."tons. In Februari 1924 kwamen den Nieu wen Waterweg binnen 749 schepen, metende 1.089.782 netto reg. ton,waar van 1 zeilschip en 3 zeelichters. Voor Rotterdam waren hiervan bestemd 674 schepen, met. 987.949 netto tons. Sedert 1 Januari 1925 zijn den Nieu wen Waterweg binnen gekomen 1811 schepen, met. 1.716.394 netto reg. ton, tegen 1474 schepen met. 2.126.016 netto reg. ton in de twee eerste maan den van 1924. Alzoo een vermeerde ring met 337 schepen en een vermeer dering met 590.378 netto reg. ton. Te Rotterdam zijn aangekomen 1639 schepen, metende 2.496.000 netto reg, ton, tegen 1327 schepen met. 1.934.492 netto reg. ton in dezelfde maanden van 1924. Er i'S dus een vermeerdering met 312 schepen en een vermeerdering met 561.508 netto reg. ton. Brabant en Limburg. Wij ontvingen een nummer van „Brabant en Limburg", weekblad ter bevordering der cultureele en econo mische belangen van de provinciën Brabant en Limburg. Het blad staat in geen enkel opzicht onder eenigen invloed, noch van par- rtij-, groeps- of personeel-beiangen. In politieke vraagstukken zal „Bra bant en Limburg" de katholieke begin selen voorstaan, doch in aile kwesties zal het blad zich -siteds ricfrten naar waarheid en recht. VLISSINGEN, 2 MAART. De uTbreiding van het St. Joseph- ziekenhuis. Nadat hedenmorgen in de kapel van het St. Joseph Ziekenhuis door den HoogEerw. heer P. van der Aa, deken en pastoor, een H. Mis was opgedra gen, had de plechtige inwijding van het nieuwgebouwde gedeelte plaats. Ter bezichtiging van den nieuwbouw waren voor des middags verschillende autoriteiten uitgenoodigd, die onder ge leide van het bestuur een rondgang door het nieuwe gebouw maakten. Oorspronkelijk waren de plannen van het bestuur veel grooter en was het de bedoeling behalve de thans gebouw de lokalen ook nog een tweetal groote ziekenzalen voor 14 bedden, een spe ciale kinderafdeeling met gtazen boxen naar de modernste eischen, een kraam zaal, een eilgen wasscherij en een nieuw lijkenhuis met autogara'ge te bouwen. De plannen echter voor den bouw van een nieuw gemeentelijk ziekenhuis en de uittocht van enkele te dezer ste de gevestigde bedrijven waren oorzaak. Dat is immers verschrikkelijk stiet hij uit. Mevrouw Emma glimlachte. Het was nog verschrikkelijker, als mijn man dood was of ik het ge- eischte geld niet had, merkte zij gela ten op. Wie buiten mij heeft dan ook nog te veel temperament voor het afdoen van zulke dingen vroeg hij vol bitteren humor. Onze Hanna. Ook haar moet ik er ver buiten houden. Ongelukkigerwijze vermoedt zij. ook al, dat het met mijn man zoo staat, als u zoo straks hebt geraden. Maar nu willen wij over het geld praten. Ja, over het geld Ik moet de rest onvoorwaardelijk bijeenbrengen. Natuurlijk. U verkoopt dus ook de obligaties. Dan heb ik nog ongeveer duizend gul den contant, en voor ongeveer vijf honderd gulden coupons moeten in de kleine cassette liggen. Beste notaris, u luistert immers .niet 1 De notaris streek zich over liet haar cn was met zijn gedachten weer hee lemaal bij de zaak. U zegt dus, dat ik verder niets te doen 'heb dan u honderd duizend gul den in contanten te verschaffen. Ja, in goudgeld en kleine bank noten van twintig kronen. V— Goed, het is nu spoedig elf uur. Tegen vijf uur kan ik uit Weenen te rug en weer hier zijn, om u het bedrag dat het bestuur voorzichtigheidshalve voorloopig slechts een gedeelte van dit groote pian Het uitvoeren, daarbij ech ter de mogelijkheid latende, ten allen tijden dit plan te kunnen voltooien. Aan den. gevel van den nieuwen bouw aan de Van Dishoeckstraat is dit wel duidelijk te zien. In de toekomst zou deze gevel nog 14 Meter moeten worden verlengd en dan een symmetrische af sluiting krijgen door een paviljoen, als althans aldaar is gebouwd, terwij! in het midden dan boven het aldaar gele gen trappenhuis met lift een fraaien daktoren den gevel zou bekronen. Toch is wat tot nu tot stand is gekomen, ook reeds een belangrijke vergrooting van het ziekenhuis, waardoor aan verschil lende afdeelingen betere huisvesting is gegeven en het aantal beschikbare bed den met ongeveer 40 is vermeerderd. Het aantal klassekamers is met 6 ver groot, door een verlenging van dat ge deelte in den tuin van liet ziekenhuis aan de Van Dishoeckstraat is bijge bouwd een gedeelte.dat op den beganen grond de polikliniekafdeeling bevat met de kamer van de eerw. Moeder Overste, kantoor en bibliotheek, op de eerste verdieping twee grootere ziekenzalen voor 8 bedden, met drie kleinere zie kenkamers, en op de tweede verdieping een kinderzaai annex kraamkamer, en in de kap aan de voorzijde eenige slaapcellen voor de eerw. Zusters. Een speciale ingang voor de patiën ten, die per auto of brancard worden aangevoerd, is in den zijgevel met een oprit aangebracht. Het spreekt van zelf, dat bij deze uit breiding van de meest moderne vindin gen op bouwtechnisch gebied is ge bruik gemaakt, om het ziekenhuis aan de modernste eischen te laten voldoen. De vloeren zijn van beton en in de kamers belegd met linoleum op es- trict-onderlaag, in. de gangen met ter- razobanden, waartusschen een echt rubber looper van de N.V. Hygiënische Vloeren te Amsterdam. De centrale verwarmings- en warm water-installatie, naar ontwerp van den adviseerend' ingenieur H. Engeler te Amsterdam, door het installatie-bureau S. P. Ooms aldaar uitgevoerd, is met bijzondere zorg 'behandeld. Alle leidin gen zijn zooveel mogelijk in speciaal daarvoor uitgespaarde sleuven wegge werkt. De grootere ziekenzalen en de klassekamers hebben een speciale ven- tilatie-inrichting, waardoor de versche buitenlucht achter de radiatoren in de kamers wordt ingevoerd, en de bedor ven lucht door ventilatiekanalen kan worden verwijderd. Het ziekenhuis beschikt sedert eenige jaren over een inrichting voor Rönt- genbehandeling, die door herhaalde verbetering en uitbreiding van hef in strumentarium, geheel is blijven vol doen aan de laatste eischen. De apparaten voor doorwarming met hooggespannen wisselstroom (Diather- mie) voor bestraling met kwartslicht (kunstmatige hoogtezon, kromaijer- lamp enz.), die reeds jaren in gebruik zijn, hebben thans een betere opstel ling, in ruimer vertrekken gekregen. Een jaar geleden werd ook de inrich ting voor onderzoek met X-stralen ge heel vernieuwd en uitgerust met de meest moderne, daarvoor noodzakelijke toestellen. Het laboratorium, hetwelk op be scheiden schaal was ingericht, is nu overgebracht naar een ruimer zaal en voorzien van moderne instrumenten, waardoor het mogelijk is geworden, uit- ;ebreide onderzoekingen te doen. De electrische lichtinstallatie, is na te overhandigen. Wij hebben het immers nog niet Hjeen Toch, toch ik neem de aan deelen mee. Dan rijd ik naar huis, haal van mij voor vijfentwintig duizend gul den papieren en verkoop die mee. Wat is u goed 1 Waarom U verklaart mij, dat ik dit geld- geleend heb, zooals ik u voor de ontvangst van de aandeelen kwitantie geef. Hij schreef de verklaring terstond, liet mevrouw Brauner die lezen, legde ze in de kast, sloot die toe en gaf haai den sleutel. Zoo, zei hij, nu ga ik. Of hebt u mij nog iets te zeggen Zij schudde het ihoofd. Ik heb u niets meer te vragen, beste vriend, dan dat u vergeet, waar voor u mij dit geld verschaft. Niemand mag vermoeden, dat het van dezen avond af in mijn handen zal zijn. Zoo, notaris, en nu haast u Het zou mij aangenaam zijn, als een van uw lieden met mij naar mijn huis kon rijden, van daar af neem ik een van mijn schrijvers mee. v— Martin gaat met u mee. Mevrouw Brauner belde. Anna kwam en werd om Martin ge zonden. Intusschen pakte Bergmeister de aandeelen bijeen en ging toen ach ter Martin aan, die zijn meesteres weer in den rolstoel naar beneden droeg. Terstond daarna vertrok de notaris 1 A.J.P.'S BITTERKOEKJES-PUDDING (Ingez. Mededeeling.) gehouden publieke aanbesteding opge dragen aan de firma A. D. F. Boonstra (een iichtsignaalsysteem maakt het hinderlijke schellen overbodig). Het schilderwerk aan den heer P. Pieterse Hzn., beidfen alhier, die tot volle tevre denheid van- het bestuur hunne werk zaamheden hebben uitgevoerd. De bouw -werd naar ontwerp van den architect Jos. Margrij te Rotterdam uit gevoerd door de firma Gebr. van Al phen te Oosterhout, die onder dage- lijksch toezicht van den opzichter Van Eijsden het werk vlug en naar behooren hebben opgeleverd. Een nieuw troep-iokaal. Zaterdagavond hebben wij de plech tigheid bijgewoond van het ingebruik nemen van een nieuw troepiokaal der Ranneft-groep van de Nederlandschc padvinders. Vooraf had de troep, aan getreden voor het oude troeplokaal, afscheid -genomen van den heer N. Zandee, die dat lokaal in bruikleen had afgestaan en die het nu ook ver der beschikbaar stelde voor de welpen. Nadat het „groot saluut" was gemaakt nam de hopman, de heer Van Dijk, het woord om voor den troep den eigenaar in een hartelijke toespraak dank te zeggen voor wat hij, ondanks de vaak vele lasten en ongemakken want de gebruikers waren wel padvinders, maar ook Nederlandsche jongens die hij ondervonden had, voor den troep had gedaan. Hij hoopte, dat, nu ■de troep een ruimer lokaliteit gaat be trekken, de heer Zandee de welpen wel onderdak zal willen verleenen en dankte hem ten slotte nogmaals voor de hulp bewezen en eindigde met den <troep te verzoeken een driewerf „hiep- hoi" aan te heffen. De eigenaar be antwoordde deze toespraak met een dankbetuiging, waarin hij tot zijn ge noegen kon constateeren dat hij steeds -op goeden voet had gestaan met de jongens en dat hij gaarne voor de wel pen, die toch ook eens padvinders wenschten te worden, zijn localiteit afstond. Na deze plechtigheid trok de troep met de muziek voorop naar het nieuwe lokaal op den hoek van de Paardenstraat, waar we behalve de dames o.a. nog aantroffen den dis- tricts-commissaris, den 'heer Jens en enkele afgevaardigden van padvin derstroepen hier ter stede en uit Mid delburg. Dit ruime lokaal kan inge richt worden voor de drie patrouilles, welke door gordijnen afgescheiden ge deelten zullen betrekken. Toen het strijkje een nummertje ten beste had gegeven en het groot saluut was ee- maakt, nam de heer Ad. Mets Jr. het woord om voor de tweede maal in dit jaar in een padvindersbijeenkomst het welkom toe te roepen aan alle aanwe zigen, waarbij hij het betreurde, dat de naamgever van de Ranneft-troep niet aanwezig kon zijn. Hij wijst op 't ver schil in omgeving van 't nieuwe en 't oude troeplokaal, waarvan met wee moed gescheiden is. Hij dankt de hee- ren Bor en Visser voor de moeite, die ze gedaan hebben om dit lokaal te kunnen betrekken, de heeren Wijten- burg en Hoeflaken voor hun arbeid, waardoor het in orde is gemaakt en spreekt de hoop uit dat de padvinders- idee bescheidenheid, getrouwheid en niet Martin. Een haif uur later kwam freule Mi- leska thuis. Zij was pas van haar goudvos gesprongen, of ze kwam op- geloopen naar haar tante loopen. Maar kind, waarom zoo'n haast riep deze haar tegemoet. Toen stiet zij een zachten kreet uit. Hanna had haar een gouden bril in den schoot gelegd. De oude Ikruidenzoekster heeft dien gevonden, zeide ze buiten adeni. Onder een braambessenstruik lag hij. Zij heeft hem von Ainberg ook al laten zien. De oude kwam hem tegen. Hij laat zeggen, dat hij eiken dag bericht zal zenden. Hij is in de richting van Mannersdorf gereden. Mevrouw Brauner luisterde zwij gend toe. Toen streek zij teeder over de brilleglazèn en legde ze op tafel. Het is jammer, dat je ritje zoo kort duurde, zei ze vriendelijk. Daar voor beloof je mij, morgen mevrouw Poigner te bezoeken. Ja maar waarom dan, tan te het lijkt immers wel, of u mij kwijt wil wezen. Dat wil ik ook. Tante Slechts voor een paar dagen Terwijl u in gevaar verkeert. Ik ben in geen gevaar. r— Ik begrijp u niet. Hanna vraag niets. Wees mijn lief, goed kind. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1