ssell VAH VRIJDAO 20 FEBRUARI I EO" tBALSEI Ikrteiiiifl 99 r gebracht ische Maatschappij BINNENLAND Stads= en Provincienieuws rao43i VLISSINGSCHE COURANT ari 1925 filmwerk IED k in 7 acten, ;ende ttrice tje immer. mmer 81 tilt acht sstelijke en een voorbeeld van digers loopbaan eter leven gaat g, die van het niet nalaten zal en. en ZONDAG )AG ratis voor H,H[ octoren en Zieker| jizen. Verkrijgbat f 1.per flacon!) Ie Apothekers Drogisten, loar en Verbaar, Koop en VerlMj I xJlnflen en Dtenstaanrragtn, ki I jornltbetollng, van 1-5 km' elke regel nieïr 15 ceot=j gevraagd tegen 1 April 8| ne OVENWONING. onder letters J. H., bureaij iraat". n, kunnende boekliou<l&| hand schrijvende, ZOEKT WERK IriéVen onder letters Wi| liss. Courant". 0011 biedt zich aan als SiCASSEERDER, zijnwerk enz. onder No. 60, btirea»| irant". r LAERNOES, Boni«fl 2, vraagt terstond wegtfF JLP-DAGDIENSTBODfl g vóór 's avonds 8 uu[t i- Middelb. - Rotterda hengelegen plaatsen. I t VAN PASSAGIERS| DEREN EN VEE. I Y MiM. IY. 8 ebruarinnr.' y.®' 20 - 23 8 24 - g 26 8 ■matien te bekomen N.V. Transport- en ,h. Erven Q. V06, B. EENHOORN,Tf Si v. OOSTEBHOüT T» jj ebr, BÜITENHEK KAMEROVERZICHT. Tweede Kamer. Zitting van 19 Februari. Indië. De christ.-historische fractie is niet vóór het ontwerp van den Miiiister. De Keer Van Boetzelaer van Dubbeldam acht de richting die de Minister wit in slaan niet goed, vooral niet omdat men niet weet wat het einddoel van den Mi nister is. Hij is vóór een nieuw alge meen onderzoek en dus tegen dit-ont werp, dat hem geen houvast geeft. Van deze fractie moet de Minister dus stellig zijn steun niet hebben. Veel beter was ook de heer Feber niet Hij zeurde wat rond in allerlei vraagstukken deze spreker is zoo afgrijselijk saai en droog, dat het moeite kost om niet in slaap te vallen maar het eind was dat hij niet te veel sympathie voor het voorstel had, al gaat hij er met mee. Hij wenscht de hoogere instantie in Nederland te hand haven en is er tegen dat kunstmatig de hand tusschen Nederland en Indië los ser wordt gemaakt. Van die Neder landsche instantie dient een zeer schaarsch gebruik te worden gemaakt. Deze afgevaardigde bieek voor het recht van ontbinding van den Volks raad. De regeering benoemt een deel der leden en heeft dus het recht die be noeming in te trekken. Wat er op den duur van den Volksraad terecht zal ko men, hangt van het gehalte der leden vooral af. Door den heer Rutgers werd de ver houding van den G. G. tot de regeering geteekend. De G. G. moet blijven de man der Regeering en dat is het geval, meende hij in dit ontwerp. Hij voert het bestuur in naam des Konings en dus in overleg met de Nederlandsche Regee ring Aangezien dit ontwerp als een proef is te beschouwen achtte hij het ontbindingsrecht onmisbaar om de proef te kunnen doen slagen. De eerste die het ontwerp eeniger- mate verdedigde was de heer van Rijckevorsel, die van het stelsel van „zoetjes-aan en 'geleidelijk" is bij de ontwikkeling van Indië. Wel had hij liever een algemeene herziening gewild maar dat was geen reden om niet mee te gaan met het partieele dat thans wordt aangeboden. Volgens hem veranderde er dus pok •niet veel in de verhouding van Atoeder- land en Koloniën. Het ontijdig verbre ken van alle banden zou noodlottige gevolgen kunnen hebben voor Indië. Al licht dat andere gegadigden zich voor de bestuursvoering aanmeldden en voor (ndië kon dat wet eens achteruitgang beteekenen. Ook deze spreker was vóór hef ont- j bindingsrecht, omdat dit een veilig heidsklep is in het nieuwe stelsel. Minister de Graaff heeft getracht duidelijk te maken dat zijn voorstel aan sluit (bij hetgeen zijn voorgangers, de Waal Malefijt en Pleijte, hebben tot- standgebracht. De laatste heeft den Volksraad ingesteld en onmiddellijk daarna is het verlangen ontstaan naar snellere ontwikkeling van de medewer king der Indische bevolking aan de re geering. Onmiddellijk is de studie daar van ter hand genomen en dit voorstel is daarvan liet resultaat. Spoedige tot standkoming is gewenscht om teleur stelling te voorkomen. De regeering kon den juisten middenweg tusschen hen die stilstand wenschen en lien die veel sneller vooruit willen gaan kiezen. Door de uiteenzetting omtrent de verhouding van den G. G. tot de Regee- nng werden wij niet veel wijzer. Het lijkt dat daarin niet veei verandering wordt gebracht. De Minister behoudt de volle verantwoordelijkheid voor het bestuursbeleid in Indië en treedt op bij conflicten. Voor ongerustheid in welk opzicht behoeft geen reden te bestaan. •Morgen voortzetting. Soirée ten Hove. Naar wij vernemen is H. M. de Ko ningin voornemens Vrijdagavond 27 oezer ten Paleize een soirée te geven voor een ibeperkt aantal genoodigden, ook uit andere plaatsen des lands. Handhaving van den gulden op goudpeil. De minister van financiën heeft op jje, vragen van den heer Dobbeiman betreffende maatregelen in het belang van het Nederlandsche muntstelsel ge antwoord Handhaving van den gulden op het goudpeil acht de minister gewenscht. Over het tijdstip, waarop de hierbe- ooelde uitzonderingsmaatregelen die- ra te worden ingetrokken, heeft de minister reeds voor eenige maanden 8eP'€cgd met den president an de Nederlandsche Bank. Een be- ussmg kon nog niet worden genomen nnü5CZ!en.. onze 'houding ten deze oodzakelijkerwijze beïnvloed wordt or hetgeen elders ter zake wordt overwogen. Het behoud van den zomertijd. Te 's-Gravenhage wordt de -oprich ting van een comité tot behoud van den zomertijd voorbereid. De bedoeling is, dat dit comité als een afdeeling van de in 1923 onder leiding van dr. Van Leersum werkzaam geweest zijnde commissie, zal optreden om namens verschillende te 's-Gravenhage be staande vereenigingen, die het behoud van den zomertijd wenschelijk achten, zich tot de Tweede Kamer te wenden met het verzoek het voorstel der re geering tot afschaffing van den zomer tijd niet aan te nemen. De kist van Hugo de Groot. Men schrijft aan de „N. R. Ct." De kist waarin Hugo de Groot van Loevestein zou zijn ontvlucht, ge schonken door de familie van Boetse- laer van Dubbeldam te De Bildt aan de gemeente Delft is zooals gemeld is geplaatst op 'het gemeente museum te Delft. Wgl geteld zijn er thans nog vier van deze kisten over, een in 't Rijksmuseum te Amsterdam, een te Delft en 2 in het bezit van particulieren. De origineele kist is misschien allang den weg van de meeste kisten gegaan en aan kachelhout gehakt Bezuiniging bij de politie. De commissie uit den gemeenteraad te Apeldoorn, die een onderzoek 'heeft ingesteld naar de mogelijkheid van bezuiniging 'bij de politie, was tot de slotsom gekomen, dat de bestaande vacatures niet moesten worden aange vuld wat tot 'gevolg zou hebben, dat liet politiekorps met een hoofdagent en zes agenten zou worden verminderd. De burgemeester heeft naar aanlei ding van dat rapport aan den ge meenteraad meegedeeld, dat hij tegen een zoodanige vermindering ernstig •bezwaar 'heeft en wil volstaan met in twee vacatures niet te voorzien. De commissaris van politie heeft tegen el ke vermindering bezwaar en hoewel erkennende, dat zuinigheid moet wor den betracht, meent hij met liet oog op de veiligheid niet te kunnen meewer ken tot vermindering der sterkte. VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD. Door Burg. en Weth. is het volgen de voorstel aan den gemeenteraad gedaan Door uwe vergadering'werd in onze 'handen om advies gesteld een ver zoekschrift van eenige voetbalvereeni- gingen om het terrein, gelegen aan het voormalige fort „de Nolle", voor hen als voetbalterrein beschikbaar te stel len, tegen betaling van een 'billijke vergoeding. Door bemiddeling van den voorzit ter van den Zeeu.wschen Voetbalbond, den heer J. de Nooijer, Kerkstraat 1, zijn wij in overleg getreden met de bestuursleden der vereenigingen, wel ke in het adres zijn genoemd. Het resultaat der onderhandelingen is geweest, dat met het bestuur van één vereeniging en wel de vereeniging „D. O. S." (Door Oefening Sterk) tot overeenstemming is gekomen. De •overige ciubs hebben opgehouden te bestaan of kunnen buiten bespreking worden gelaten. Ingevolge het overleg niet het be stuur van .,D. O. S." is overeenstem ming verkregen nopens de te betalen huursom en de verder te bedingen 'voorwaarden. In verband hiermede hebben wij de eer U voor te stellen, aan de hceren J. van Ataris, J. F. C. van den Berg en A. Verlodt, alhier, in hun hoedanigheid van bestuursleden der voetbalvereeni- ging „D. O. S." (Door Oefening Sterk) ondershands te verhuren het boven omschreven voetbalveld, kadastraal ibekend gemeente Vlissingen Sectie A no. 3096 ge'd., groot 62.09 are, tegen (betaling van een huursom van f 100, voor den tijd van één jaar, wetke huur geacht wordt te zijn ingegaan 1 Fe bruari 1925 en voorts op de volgende voorwaarden le. De huur wordt, bij het verstrij- <ken van den huurtijd, telkens geacht weder voor één jaar te zijn verlengd, tenzij een der partijen ten minste drie .maanden vóór het verstrijken van den huurtijd schriftelijk te kennen geeft, dat de huur zal worden beëindigd. 2e. De gemeente behoudt zich het recht voor de huur te allen tijde te •doen eindigen, mits 'daarvan ten min ste drie maanden te voren aan de 'huurders schriftelijk worde kennis ge geven, in welk geval slechts een even redig deel der huursom verschuldigd zal zijn. 3e. Onderverhuring van het terrein mag uitsluitend plaats hebben met toe stemming van ons college. 4e. Het terrein moet door de huur ders, op hunne kosten, door een een voudige afsluiting van het overige ter rein worden afgescheiden gehouden. 5e. De huursom moet worden be taald ten kantore van den gemeente ontvanger en ten bate van het grond bedrijf, in twee gelijke termijnen van 50 en wel vóór of op 1 Februari en vóór of op 1 Augustus van elk jaar en voor ih-et eerst de eerste termijn op 1 April 1925. VLISSINGEN, 20 FEBRUARI. Ouderavond school A. Woensdagavond werd in de gym nastiekzaal van bovengenoemde school een ouderavond gehouden, die behal ve door een 40-fal ouders o.a. werd 'bijgewoond door den wethouder van onderwijs. Nadat het hoofd, de heer F, G. Lemmers, het welkom aan allen had toegeroepen en een opwekking had ge plaatst om nog meer ouders in dezen kring te brengen, stelde hij de be stuursverkiezing aan de orde, noodig geworden door een rondschrijven van Burg. en Weth, die meenden, dat, nu de leerlingen niet allen meer dezelfde zijn, ook een nieuwe oudercommissie moest benoemd worden. Een woord van dank werd gebracht aan de afge treden ouders, terwijl een nieuwe com missie werd aangewezen. De voorzitter bracht daarna de pun ten schoolbibliotheek indien de fi nanciën het toelaten voor 4, 5 en 6 en schoolreisjes voor de hoogste vier klassen ter sprake. Over het eerste ipunt werden door den wethouder van onderwijs eenige inlichtingen ge vraagd, die aanraadde dat de ouders in dezen ook zouden meehelpen, dan kon de gemeente bijspringen. Na een 'korte pauze hield de heer A. de Jonge, leeraar in handenarbeid aan de kweekscholen te Middelburg en Oostburg, een lezing over „Handen arbeid". Hij begon zijn vlotte causerie met de opmerking, dat hij niet op pae- dagogisohe gronden het goed recht van den handenarbeid zou verdedigen of het aanprijzen als een machtig op voedingsmiddel, maar wel hoe we aan dien arbeid gekomen zijn, wat zooa! met de jongens gedaan wordt op die 'lessen en wat met dien arbeid bedoeld wordt. Alvorens aan het eerste punt te 'beginnen, spreekt de beer De Jonge over de geschiedenis van dit vak. Af komstig uit Noorwegen (korte zomers en lange, donkere winters, waarin de bevolking niet op het land kan wer ken), is het oorspronkelijk niets dan geschikte bezigheid. Door de moder- niseerïng van den tijd ging de handig heids hiermee verkregen, achteruit. Om zedelijke en economische beweegrede nen werd nu aan de jeugd slöjd ge leerd en van daar is het ook hierheen gekomen. Eerst is het ingevoerd aan rijkskweekscholen, rijksopvoedingsge stichten, scholen van vereenigingen en nu onlangs op deze school. In bijzon derheden behandelt spr. wat de jon gens zooal kunnen (Walcheren van klei, een duivenhok gezamen- iijken arbeid van 2 a 3 jongens een dambord, handdoekenrekje enz.)Zoo'n lokaal, waarin 'gewerkt wordt, ziet er uit als een timmerwinkel daar wordt aan de jongens de handigheid geleerd wat in het latere leven goed te pas komt ontwikkeling van oog en hand. Door den handenarbeid wordt de drang naar bezigheid bevredigd. Ampel bespreekt de heer De Jonge de geringschatting van den lichamelij- ken arbeid, en wijst er op dat handen arbeid een sociaal geneesmiddel kan worden. Na aangegeven te hebben, dat handenarbeid, aldus beschouwd, zeer nuttig kan werken, geeft spreker op de vrij uitgebreide en keurig werk vertoonende tentoonstelling nadere toelichtingen. De wethouder van onderwijs was de tolk van allen, toen hij den heer De Jonge dankte voor zijn nuttige, inte ressante lezing en toen hij aan den 'lieer Lemmers verzocht tegen het ein de van het leerjaar ook een tentoon stelling te houden van werk, vervaar digd door leerlingen dezer school en dan toegang te verleenen aan alle 'leer krachten der hier ter stede gevestigde scholen. De anti-rev. beginselen. Gisteravond hield de anti-rev. kies- rereeniging alhier een vergadering, waarin als spreker optrad de heer A. R. den Ouden van 's-Gravenhage, met liet onderwerp ,;de anti-rev. beginse len". Na opening door den voorzitter, den lieer P. G. Laernoes, besprak de lieer Den Ouden in een boeiende, zeer duidelijke rede, de 'beginselen der partij er, wees op de tegenstellingen, die zich op het politieke terrein openbaren. Spreker moest in dit verband ook wjjzen op de bezuinigingspolitiek dér regeering. inflatie zou hoofdzakelijk getroffen hebben ambtenaren en arbei ders, zooals in de landen rondom ons duidelijk is gebleken. Als men deze waarheid niet van Colijn hooren wil, dan wijst spr. op den socialistischen minister uit het Engelsehe Iabourkabi- net, Snowden, waarvan spreker enkele uitspraken citeert. Het gaat echter niet om 'de materieele zaken, dat men Co- lijn aanvalt, maar om de beginselen door hem verdedigd. Men wil in Colijn de anti-rev. partij treffen, Spr. waar schuwt er voor nooit de beginselen te verloochenen voor materieele belangen, al kost dit soms groofe opoffering. Als minister Colijn links was. en de zelfde maatregelen had genomen, zon men geen woorden genoeg gevonden hebben om zijn iof te 'bezingen. En noemen velen ook niet wethouder Wi- baut „de kleine Colijn" Nog nooit echter heeft „het Volk" Wibaut aange vallen, integendeel steeds het tegen overgestelde. De anti-rev. partij staat altijd in 'het centrum van de belang stelling in het publieke leven. De anti- rev. partij staat altijd midden in de vuurlinie, meer dan andere coalitie partijen. Zij brengt deze offers echter tot 'hei! van het vaderland. Spreker behandelde breedvoerig de tegenstelling tusschen de partijen ter rechter- en linkerzijde en wees er op, dat de antithese nog altijd bestaat. Al is er verschil, toch 'belijden de drie groote rechtsche partijen de eeuwige beginselen van Gods Woord ook voor het politieke leven. Zij belijden dat het gezag in den staat afdaalt van God. Bij alle verschillen links is de linker zijde het eens in de opvatting dat de menschelljke rede het richtsnoer wezen zal in de landspolitiek. Vervolgens stond de heer Den Ouden breedvoerig stii bij de verschillen in de prof. christelijke groepen,vnl. de Staat kundig Gc-ref. en de Herv. Ger. Staats partij, welke staan op denzelfden fun- damenteelen grondslag en dus geen reden van bestaan hebben. De wen schen dier partijen zijn onmogelijk te verwezenlijken, wat duidelijk door den spreker werd aangetoond. Er is vroeger een ongedeelde anti- rev. partij geweest, en de groepen die zich hebben afgescheiden, hebben nog nooit kunnen aantoonen dat deze af scheiding op grond van Gods Woord gewettigd was. Zij zoeken in allerlei futiliteiten hun kracht. Ten slotte wekte spreker de aanwe zigen op, alle krachten in te spannen om bij de a.s. Tweede Kamerverkie zingen de overwinning der rechtsche partijen te helpen bevorderen. Dé heer G. van de Putte eindigde de vergadering met dankzegging. Een procedure tegen de Vereeniging Zeevaartschool. Door den heer M. Teerling, vroeger leeraar aan de Zeevaartschool „de Ruy- terschool" alhier, is een proces bij de rechtbank te Middelburg aanhangig ge maakt tegen de Vereeniging Zeevaart- schooi. Door den procureur van den heer IFeerling, den lieer mr. A. H. Kuipers, is een conclusie van eisch ingediend, waarin er op wordt gewezen, dat eischer in Juli 1916 aan de school is aangesteld tot leeraar in de Practische Zeevaartkunde, zulks onder ministe rieel goedkeuring en voor den tijd van een jaar, ingaande 1 September 1916, op een jaarwedde van 1800, onder voorwaarde dat hij zou trachten zoo spoedig mogelijk de acte I (Zeevaart- kimde) te verwerven, om eerst dan in aanmerking te komen voor een defini tieve benoeming. Nadat in 1917 en 1918 de tijdelijke benoeming voor een jaar was herhaald, heeft eischer in 't najaar 1919 te kennen gegeven bezwaren te hebben tegen het voortzetten der studie tot het behalen der bovengenoemde acte I en dat, zoo gedaagde het behalen dier acte bleef stellen als voorwaarde Voor het aan den eischer verleenen eener vaste benoeming, hij, eischer, dan er de voorkeur aan gaf van werk kring te veranderen. Er wordt verder op gewezen dat er destijds overvloed gelegenheid was om een betrekking te Verkrijgen als gezagvoerder bij een Nederlandsche stoomvaartmaatschap pij en eischer ook met succes naar di verse andere betrekkingen had kunnen dingen. Toen heeft volgens de conclusie van eisch, gedaagde op ondubbelzinni ge wijze te kennen gegeven, dat zij op behoud van eischer als leerkracht aaii de „De Rnyterschool" grooten prijs stelde, ja zelfs zoozeer, dat zij ver klaarde geen bezwaar te hebben den eischer zonder het behalen der meerge noemde acte I een vaste benoeming als leeraar te verleenen, waartoe zij zich als toen jegens hem heeft verbonden. En dat na voorspraak van den inspec teur van het Nijverheidsonderwijs en na eenig dralen kende de minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen, aan enkele leeraren der school, onder wie ook eischer, de volledige bevoegdheid toe en keurde daardoor de vaste aanstelling Van den eischer zonder het behalen der- acte i onvoorwaardelijk goed. Eischer was mede door het uit blijven van nieuwe schriftelijke benoe mingen voor één jaar overtuigd toen definitief te zijn benoemd en bracht dank aan den inspecteur en de leden van het bestuur, waarop door geen de zer personen op welke wijze ook is ge ageerd, terwijl de burgemeester der ge meente Vlissingen, commissaris van de school, eischer gelukwenschte met de door hem verkregen vaste benoeming. Bovendien werd toen de jaarwedde van eischer op een aanvang van 4000 se dert dien in dier voege geregeld en uit- A 4 P je fèioa&tuT„ - 'li* s"PudMi/tiqlucc fej&ue! T." A.J.R S VANIUE-CREMEPUDDING METBESSENSnUS (Ingez. Mededeeling.) betaald, als ware eischer vast aange steld. Later heeft eischer evenwel moeten ondervinden, dat gedaagde in strijd met hare desbetreffende toezegging en ver bintenis en de ministerjeele goedkeu ring heeft kunnen goedvinden hem de vaste aanstelling te onthouden, immers hem in werkelijkheid niet vast heeft aangesteld. Dit heeft eischer bemerkt in Augustus 1921 tot zijn allergrootste ontsteltenis en verontwaardiging, toen hij, niettegenstaande in 1919 en 1920 een tijdelijke benoeming was uitgeble ven, herinnerd werd aan de reeds lang vervallen voorwaarde van het behalen van acte I, die nu voor 1 Mei 1922 moest zijn verwezenlijkt, daar eischer anders met 31 Augustus 1922 zou worden ont slagen, terwijl hem toen weer het salaris van tijdelijk leeraar werd uitgekeerd, wat een vermindering met 15 1 betee- kende, terwijl tevens van bekl. de 15 die hij tijdelijk meer had genoten, werd ingehouden. Eischer heeft tegen deze onrechtmatige handelwijze voortdurend schriftelijk in de door hem geteekende quitanties geprotesteerd, maar kreeg I Mei 1922 ontslag tegen 3i Augustus. De conclusie noemt dit een onrechtma tige daad jegens eischer gepleegd, wel ke aan gedaagde's schuld is te wijten en haar in de verplichting steit de daardoor aan eischer berokkende scha de te vergoeden. Waar eischer er on danks alle dankbare pogingen niet in geslaagd is een anderen werkkring te vinden en de markt van leerkrachten mede door de technische wijziging is overvoerd, en de jaarwedde meer dan 4000 bedroeg, en eischer pensioenaan spraken en dergelijke verloor, en het bedrag der geleden schade nu nog niet juist is vast te stellen, concludeerde mr. Kuipers, dat de rechtbank gedaagde moge veroordeelen, om aan eischer te gen kwijting te vergoeden alle kosten, schaden en interessen door dezen ten gevolge van de door gedaagde jegens hem gepleegde onrechtmatige daad ge had en geleden en nog te hebben en te lijden, op te maken bij desnoods door den rechter op te maken staat en te ver effenen volgens de wet en voorts ge daagde te veroordeelen in de kosten van het rechtsgeding. Een nieuwe winkel. De Walstraat is weder een mooi winkelpand rijker geworden. De heer J. Goedheer heeft het pand, waarin reeds sedert meer dan een halve eeuw een kruidenierswinkel en comestibles- zaak is gevestigd, laten amoveeren en ter zelfder plaatse een naar de éischen des tijds ingerichten winkel laten bou wen. De architect, de heer P. S. Dijk- tra, zorgde voor een smaakvol geheel. De voorgevel is opgetrokken uit Beiersch graniet in bogen van rooden zandsteen, terwijl daarboven 't gebouw verder is opgetrokken in gewonen metselsteen. Bij de inrichting van den winkel is rekening gehouden met moderne kleu ren, waardoor alles een frisch aanzien heeft verkregen. De vloeren zijn van het tegenwoor dig meer en meer in zwang komende terrazo met ronde hoeken. De winkelbakken zijn van 't nieuw ste systeem en absoluut stofvrij. Morgen wordt de nieuwe winkel geopend en als hij 's avonds in een zee van licht zal baden zal hij zeker wel de aandacht trekken. Wij schreven boven reeds dat de heer P.S. Dijkstra architect is geweest. De bouw werd uitgevoerd door den heer j. J. Krijger en het schilderwerk door den heer J. Roelse. Het glas werd geleverd door den heer J. van den Bergen. De aanleg van de electrische instal latie is door het electrisch installatie- bureau van den heer J. J. Quasters uitgevoerd. Vlissingsche Bestuurdersbond. De Vlissingsche Bestuurdersbond houdt Dinsdag 24 Februari a.s. in de voormalige Willem III kazerne zijn jaarvergadering. De secretaris heeft medegedeeld niet langer beschikbaar te zijn, zoodat in de functie van secretaris en lid van de commissie van advies voor de werk verschaffing een nieuwe functionaris gekozen zal moeten worden. De Engelsehe barge „Gladys", welke bij Rammekens is gezonden en daarna door Van der Tak's Bergings-maat- schappij werd gelicht, is naar hier over gebracht en in het droogdok opgeno men voor bodemonderzoek. Met ingang van 16 Maart a.s. wordt de kantoorbediende 2e klasse P. Schott- mans verplaatst van St. Anna Parochie naar Middelburg.

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1