mndi iidtcttm ^PÜIX Aévirtutia DONDERDAG 19 FEBRUARI Imentebestuur (ER ZOOI PLANReJ in G E L DOF! JESNEf [WINST'j urgscha Maatscliappii Staomvaart. FEUILLETON DE ONTVOERING BINNENLAND .T0NWERK N- ZANDHANDflj ichuttingen hebbi :eds in voorraad (tingen in diveij ngei* en prijzen. e groote druktetj eren der Goeden! nkel in de Si. jj] van af 10 uur t geopend. in 366. j /ATOR MIJ. te GRQ-I schrijft ons dd. 24 Nov-1 t één doosje RODENT I verlost te zijn van de ag. ehcele zwermen muizen in Met den inhoud van ééa odde een boer te Tiel meer ratten in één nacht. Het is ckelijkste en goedkoop» n van dit gevaarlijk o ig ongedierte af te komen, ins een doosje bij Uwdro doosjes a 45 en 90 ch, Import, i Firtal e-lVo42 SINCSCHE COURANT bij de Firma'» A. BENIEST, ijl VAN DEN HEUVEL. Walt!' Inor eu Vemaar, koop ca vhs«i| sdlntfeo en Dlegstnuuvra^en, ml joraitbetnllng, 1-5 «Jif elke regel sicer 15 cm! 4 EDT ZICH AAN iERMEISJE voor hulpinl g, van 94 uur, beteif a;s. bureau „Vlissingsche OJ een nette AGD1ENSTBODE, 'rij. Bellamypark 44. m groot BOVENHUIS Voorzien van elediii waterleiding. In de niest] per maand, onder letters K. S., btira )tirant". TE HUUR JOVENHUIS in de Kast#| Beursplein 10. Het BOVENHUIS straat 9. agen Walstraat 42 (Hg| ET BURGERMEISJE zoekt werkkring, liefst m| ing. n onder letters ,Vliss. Courant". /AN AS vraagt voor J rsonen een net DAGMEISJE, neden 16 jaar. Aannjl 8 uur Badjjjjisstraat Mj eisje, G. G. en van g. in Holland zijnde, zoekt als DIENSTBODE. :n worden ingewacht f bureau „Vliss. Courc^ gen- Middelb. - Rotter^ sschengeiegen plaatse.| >ER VAN PASSAO10 OEDEREN EN VEE. Midi. Februari,'-E ti!' rdag 19 ABONNEMENTSPRIJS Voor Viifsingen en gemeenten op Wai- .h'-»n- ^2.20 Per dne maanden. Franco o kV het -elieele rijk 2.50. Week-abon- Tt nenten f 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. advertentie prijs Van j4 regels 11.10 voor iedere .„ei meer 26 centbij abonnement spe cie prijzen. Reclames 52 cent per regel; Kleine Advertenties betreffende huur en Ve'huur Koop en Verkoop, Dienstaanbie- én Dienstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling var, 1-5 regeïs ƒ0.75, elke .,vmeer 15 Cent. "Familieberichten van 6 regels: ƒ1.70, iedere regel meer 26 cent. drankwet. Bur" en Weth. van Viisffijgen, gelet op Art 37 der Drankwet, doen te weten dat bij 'hen is ingekomen een verzoek van E. A H de Vieeschotiwer alhier, om verlof tot verkoop van alcoholhoudenden «drank an deren dan sterken drank in perceel No. 2, gelegen aan het Bellamypark dat vanaf heden gedurende veertien da gen schriftelijke bezwaren tegen het even tueel veilgenen van liet gevraagd verlof kunnen worden ingebracht bij Burg. en Weth. voornoemd, Vlisfeingen, 18 Februari 1925. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F BISSCHOP. kameroverzicht. Tweede Kamer. Zitting van Woensdag. Indië. De heer Wtitkamp mag a.s. Dinsdag interpelleeren over de Overijselsche en Drentsche Venen. Er zit werkelijk gang in de afdeeiing der interpellatie, S= De wijzigingen in het Indische Regee- ringsreglement gaan den heer Rutgers van Rozenburg te ver, omdat zij te vaag zijn. De Minister is tegemoet gekomen aan den nieuwen geest, maar die geest is niet tevreden gesteld. De wijziging der positie van den Volksraad, die bud getrecht en wetgevende bevoegdheid krijgt, achtte hij ongewenscht. Het ont werp was voor hem onaannemelijk. Voor den heer Dresselhuijs' was het ontwerp zoo vaag en onduidelijk, dat men zelfs op de hoofdpunten niet weef wat de regeering wil. De Minister ver klaart dat zijn verantwoordelijkheid voor het bestuur van Indië niet verder gaat dan tot de benoeming van een Gouverneur-Generaal en eventueele re pressie. Dat is in strijd met den uitleg die indertijd aan het Grondwetsartikel is gegeven. Volgens dat artikel was het mogelijk dat de Minister instructies gaf aan den G. G. en als dat juist is, blijft de Minister verantwoordelijkheid be houden voor alle daden. Wanneer de Minister die niet meer heeft, heeft het woord Opperbestuur geen beteekenis meer. Als de Kroon niet meer de be voegdheid heeft tot ingrijpen, zou men een soort dictatuur van den G. G. krij gen. De verantwoordelijkheid van den G. G. jegens de Kroon en van deze te genover de Staten-Generaal is de eenige waarborg voor de vrijheid van de Indische bevolking. Als de Minister geen bevelen meer heeft te geven aan den G. G., zakt het geheeie parlemen taire stelsel in elkaar, want de G. G. is Roman van A. GRONER. t. ij af 1 20 - O ag 23 8 ig 24 Information te bekomen- 'dncQN/V. Transport- v.h. Erven ö- ntGebr. Tfi'J I 34) Die bekende was een grondeigenaar I aan de overzijde van den March zijn I goed lag midden tusschen Neudorf, I Theben en Kaltenbrunn, drie plaatsjes 1 die de hoeken van een driehoek vorm- den op de grens van het Thebener bosch en heuvelland. De jacht werd destijds gehouden den zoogenaamden Kleinen Kogel, I waar zich een goedverzorgd eiken- en I beukenwoud bevond. Daar hoorde I bandor von Lassony plotseling een ,ied, gezongen door een mooie vrou- Jwenstem. Na weinige schreden stond I j"j aan den rand van een hellend I bosehje, waar beneden een straat 1 voorbij liep. Aan de overzijde van die I straat was de zangeres, een jonge Ivrouiw, in elegant morgenkleed, die, leen baby in een mandenwagentje voor l-ach, in den voortuin van een klein, Irorenachtig huis zat te naaien. It- 'lu's 'lac' slechts vier vensters luli,' nlaa' was ',008 van verdieping. I Ieek niet heel bewoonbaar, mis- |geweestWaS ',e* ee"S ee" iac'1*'lu'sie im,S}°r Lassony vroeg aan den li»',, 1 naar het 'huisje en de aardige lin«i,ners vernam- dat de vrouw l,,,n„ a,r '''"deren en een ziekeliiken IliA t,er' ettelijke jaren des zomers toth s'e bewoonde. Het behoorde een oude dame, die in Pressburg dan aan niemand meer verantwoording schuldig. Van deze opvatting gaf de heer Oud een bestrijding, die ons niet bijster klaar was. Hij goochelde met het woord Oppertoezicht, dat z.i. juister was dan het woord Opperbestuur. Wat echter toezicht beteekent als geen bevoegdheid tot ingrijpen bestaat als men iets ,,ziet" dat niet goed is, is ons niet duidelijk. In Nederland zijn de gemeenten autonoom, maar de Kroon heeft het vernietigingsrecht als een cor rectief op die autonomie. In dien zin ziet de heer Oud in liet oppertoezicht het noodige correctief. Het lijkt ons te eenvoudig, waar het hier om een kolonie gaat en niet om een gemeente. De kwestie is, dat Mr. Dresselhuijs minder, de heer Oud meer zelfstandig heid aan den G. G. wil laten. De laatste wenscht sneller naar'de zelfstandigheid en het zelfbestuur der kolonie dan de eerste en dus stapt hij gemakkelijker over de moeilijkheden heen. De kwestie is niet gemakkelijk. Indië wordt niet zelfstandig, maar er zijn er velen die de afhankelijkheid zooveel mogelijk willen camoufleeren. Blijkt er hier of daar dan iets te haperen, dan is de gelegenheid meer geschikt om weel een stapje verder te gaan. Van den Wetgevenden Raad moest de heer Oud ook niet veel hebben. Overi gens gaaf hij wel'met het ontwerp mee. ook al zou zijn amendement natuurlijk naar den kelder. Pas als de amendementen aan de orde komen, komen de feitelijke kwes ties aan de orde, omdat het gemakke lijk theoretiseeren is, maar moeilijk om zijn fantasieën in ondubbelzinnige wetsartikelen vast te leggen. De heer Van Ravesteijn vond het voorstel- een ridicule schijnpoging om een Parlement op te richten De weeldebelasting. Bij het voorstel van -den voorzitter der Amsterdamsche Kamer van Koop handel en Fabrieken, om een commis sie te doen instellen ter bestudeering van het onkwerp op de Weeldebelas ting, verklaarde 'de heer Ed. Gerzon, dat nog nimmer in den handel zoo groote beroering is gewekt als door het onlangs verschenen wetsontwerp. De koopkracht noemde spreker in ons land vooral in de laatste 6 maan den schrikbarend achteruitgegaan. Bij •de indiening van het ontwerp is. zeide spreker, slechts één lichtpunt, dat nl. het Nederlandsche volk hierdoor op behoorlijke manier zal -worden inge deeld in economische groepen. Nog -dezen morgen «was spr. gebleken, dat tegen deze iwet verzet zou komen van verschillende zijden, waarvan spr. dit niet verwacht had. Er werd een commissie van onder zoek benoemd om de bezwaren tegen dit wetsontwerp uitvoerig uiteen te zetten. Schietoefeningen te Harskamp. In de Harskamp zullen de volgende schietoefeningen worden gehouden Van 3 t.m. 11 juni a.s. door de nor maal schietschool, de scholen voor verlofsofficieren der infanterie en der cavalerie, waarbij ingedeeld het mu ziekkorps van het Ie regiment infante rie, Van 12 t.m. 20 Juni a.s. de nor- woonde, en er niets anders mee wist aan te vangen, dan het te verhuren. Haar gevolmachtigde, de burgemeester van Neudorf, zorgde er voor. Aan dat huis dacht Lassony. Den volgenden morgen verdwenen beiden uit Weenen, doken ongeveer twee uur later in Neudorf op en be trokken als toeristen een herberg. Reeds den volgenden dag huurde Lassony, die zich voor schilder uitgaf, liet boschhuisje „voorloopig voor een maand". De waard, bij wien zij woon den, was tevens burgemeester. Heel toevallig had Lassony het gesprek op zijn kunst gebracht en zijn doel, herfst- studies te maken, maar het betreurd, dat er in den omtrek nog geen villa's waren. Waarop de burgemeester ant woordde, dat er nog wel geen villa's waren, maar dat hij toch een huis kende, dat bescheiden genoeg ruimte aanbood-. Het huis lag echter eenzaam cn er was niemand om de huishouding te doen. Zonder de minste haast -had Lassony gezegd, dat hij het tien volgenden dag -wel eens kon gaan zien, misschien paste het hem. Natuurlijk paste het hem. Zoo huurde hij het en iiet allerlei eet- en drinkwaren er heen brengen. De knecht, die er het heen bracht, vertelde later dat de schilder voor de deur had gezeten en met bonte stiften een boom had afgeteekend. Imre, die voor de Neuendorlers Jo- han Auer heette, vertelde bij zijn da- gelijksche inkoopen aan de merischen, dat zijn heer een ziekelijke zonderling was en hij zelf een voor alles berekend maal schietschool, het He regiment hu zaren, het eerste gedeelte van het 4de half regiment huzaren en het korps mariniers, waarbij ingedeeld het mu ziekkorps van het 6e regiment infan terie. Van 22 t.m. 30 juni a.s. het 10de, 18de, 21ste en 22ste regiment infante rie, waarbij het muziekkorps van het 5de regiment infanterie. Van 1 t.m. 9 Juli a.s. de normaal schietschool, het 4de, 7de en 20ste re giment infanterie, waarbij het muziek korps van het regiment grenadiers. Van 10 t.m. 18 Juli a.s. het 5de, 14de, 15de en 16de regiment infanterie, de K.M.A., de H. C. en de cursus bij het wapen der infanterie, waarbij het mu ziekkorps van het 6e regiment infante rie. Van 29 Juli t.m. 6 Augustus a.s. het 2de en 17de regiment infanterie, het 2de gedeelte van het 2de regiment en van het 4de half regiment huzaren, waarbij het muziekkorps van het 5de regiment infanterie. Van 7 t.m. 14 Augustus a.s. het re giment grenadiers, het regiment jagers, en het regiment wielrijders,waarbij het muziekkorps van het regiment grena diers. Van 17 t.m. 22 Augustus a.s. de normaal schietschool. GEMEENTERAAD TE SOUBURG. Vergadering van Woensdag 18 Fe bruari, des avonds 7 uur. Voorzitter de heer W. N. Jobse, we gens afwezigheid van den burge meester. Aanwezig alle leden. Voortgegaan werd met de behande ling van de agenda van Vrijdag 13 Februari. Overgelegd werd een schrijven van Ged. Staten over het verbreeden van den Nieuwen. Vlissingschen -weg, van de tramhalte tot den Abeele. Burg. en Weth. stellen voor aan het verzoek van Ged. Staten niet te vol doen, met het oog op de financieele bezwaren. De heer Cysouw is van meening dat de aanleg door het rijk is geschied en alleen het onderhoud voor rekening der gemeente is. Het rijk moei dus ook maar voor de verbreeding zorgen. De weg is vroeger aangelegd naar- ds behoeften van dien tijd. Wanneer nu door het drukke ver keer gevaar bestaat, dan kan er een verordening gemaakt worden, waarin het verkeer voor auto's enz. geregeld wordt. De heer Melis wil den weg ook niet verbreeden tot den Abeele, maar van af de tramhalte tot aan het Tuindorp. Dit zou geen bezwaar zijn voor de financiën der gemeente. De heer De Priester vraagt of er een contract is met het rijk betreffende den weg, en hoe de bepalingen luiden. An ders zou het kunnen gebeuren, dat wij toch de kosten moeten betalen. Wij moeten ons aanpassen aan het moder ne verkeer en kunnen dit niet belem meren, zooals de.lieer Cysouw -wil. Spr. vraagt inlichtingen betreffende het verplaatsen van de kiosk. De voorzitter gelooft niet, dat het rijk ons kan verplichten -den weg te verbreeden. Het autobusverKeer is be langrijk afgenomen. Er rijden maar enkele autobussen meer, in tegenstel ling met -het vorig jaar. Spreker zou het onbillijk achten te genover den betrokken persoon de dienaar, die het -in de huishouding te gen de flinkste vrouw durfde opne men. Daarom wilde men .geen vreemde hulp in huis hebben. In den nacht van 19 op 20 October ging Biro naar Groot-Enzersdorf, waar hij den voormiddag van den 20en Oc tober de meid bij Poigners in haar werk stoorde. Toen hij tegen des avonds tien uur thuis kwam, bracht hij ook een half dozijn couverts, een pakje postpapier en een verkreukelden brief mee, dien hij uit Poigners scheurmand had gekaapt. Het was een ambtelijk schrijven, tamelijk groot, en van Poig ners onderschrift voorzien. Deze en al wat op het papier stond, was met de zelfde hand geschreven- daar had Biro zeer op gelet, toen hij het vel mee nam. Hij was gelukkig geweest bij liet doorzoeken van de mand. Reeds het derde papier dat in zijn handen kwam, -was een prachtig schrijfvoorbeeld ge weest voor zijn meester, die zich toen met buitengewone vlijt bemoeide, zoo te schrijven ais Poigner schreef wat hem heel goed gelukte. HOOFDSTUK XII. Lang overlegde Lassony, toen stak hij een kaars aan. Daarna haalde hij zijn koffer, die in een kast geborgen was, en zette dien op tafel. Hij zócht naar een klein reisboekje, dat den di'enst van de lokaaltfeinen om Wee nen aangaf. Hij vond het spoedig, sloeg de lijn WeenenPressburg op en keek na, wanneer er treinen langs Blumenau passeerden. Blumenau lag ongeveer «vijf en een halven kilometer van het boschhuisje verwijderd, het was het kiosk te verwijderen. De weg is daar tevens breed genoeg. De heer De Priester zegt,, dat men van Burg. en Weth. niet anders hoort dan ik geloof dit en ik geloof dat, en daar hebben wij geen houvast aan. Burg. en Weth. hadden met juiste ge gevens moeten komen, dan had de raad een beter oordeel kunnen vor men. Er is tijd genoeg voor geweest, 'daar de zaak ongeveer een jaar in be handeling is. De heer Kodde voelt veel voor het voorstelMelis, om een gedeelte te verbreeden, -dan zou de weg 2 meter breeder worden. De heer Brouwer wijst er op, dat Ged. Staten -den eisch stellen dat ook de kiosk verplaatst wordt op kosten der gemeente. Hij zou willen weten of de gemeente tot die verplaatsing ver plicht is. Hij zou willen afwachten tot wij van hoogerhand verplicht worden den weg te verbreeden. Souburg wordt door Ged. Staten tot de botjes afgekloven en als wij aan alle eischen van Ged. Sta ten moeten voldoen, schiet er geen geid over voor de andere bestrating. De heer Cysouw is er beslist tegen aan het verzoek van Ged. Staten te voldoen. Hij wijst er op dat het rijk overal wegen aanlegt, doch het zal toch geen bezwaar zijn ook dit ge deelte voor zijn rekening te nemen. De heer Melis zegt, dat in het con tract enkel gesproken wordt van den bestaanden weg, zooals deze in 1873 is aangelegd. Toen was niet te voor zien, dat het verkeer zoo zou toene men. Spr. dringt er op aan, den weg van de tramhalte tot de kruising van den watergang te verbreeden. Dit kost niet veel geld en dan zien Ged. Staten dat wij niet onwillig zijn. De heer Suurmond kan met 't voor stelMelis accoord gaan. Niets doen acht hij niet gewenscht. De heer Brouwer dringt er met klem op aan er toch niet aan te beginnen. Geven wij toe, dan zitten wij er aan vast. Het voorstel van Burg. en Weth. om niet aan iiet verzoek te voldoen, wordt aangenomen met 9 tegen 2 stc-mmen. Tegen de heeren Suurmond en Melis. Ged. Staten deeien aan den raad mede, dat zij van meening zijn dat bij het nemen van het besluit tot -heffing van 100 opcenten op de hoofdsom der rijksinkomstenbelasting, tengevolge van een foutieve berekening minder juiste overwegingen hebben gegolden. Aangezien door genoemd besluit een ingrijpende wijziging wordt gebracht in de belastingheffing, komt het Ged. Staten gewenscht voor, dat de raad zich over deze aangelegenheid nader uitspreekt. De heer De Priester heeft met ver wondering het schrijven van Ged. Sta ten gelezen. Hij zou gaarne vernemen welke de foutieve berekeningen zijn, die hij ais voorsteller moet gemaakt hebben. De voorzitter kan ook geen foutieve berekeningen ontdekken, hoogstens dat 'de belastingaanslag te hoog is geschat. De beer Melis zegt dat uit de be sprekingen met Ged. Staten gebleken kan zijn, dat dit college foutieve bere keningen heeft ontdekt. Bedoelen Ged. Staten het cijfer 3.5, dan wijst hij er op dat de heer De Priester zelf heeft toegegeven dat dit nog wel veranderd kon worden. eerste station, vanwaar uit Weenen te «bereiken viel. Lassony zag, dat de eer ste trein des morgens om zes uur pas seerde. Hij legde hoed en overjas ge reed en ging naar Imre. Nu, wat is er ontving deze hem verbaasd. Kun je werkelijk niet slapen? Nu zal ik het kunnen. Waarom Omdat -ik kalmer geworden ben. Waarom vroeg Biro nog eens. Er schoot mij iets te binnen. Zoo, wat dan Wij moeten Bratiners' koorts weg maken. Hoe wil je 'dat doen Wij zullen hem kinine geven. Dan moeten we dat eerst hebben. Wij zullen ze hebben. Ik ga om zes uur van Blumenau naar Weenen. Naar een dokter Hoe wil je hem doen gelooven', dat jij koorts hebt Ik heb koorts. Lijk ik op een ge zond mensch leder dokter zal mij ge looven, dat ik ziek ben. Ik zal als „doorreizende" optreden, die soms koorts heeft en gaarne een middel daartegen wil hebben. Dan geeft de dokter je zes of twaalf poeders. Geloof je, dat dit ge noeg is Lassony schudde het hoofd. Natuurlijk niet. Maar ik heb dan immers een recept. Juist. Daarmee kun je dagelijks naar Weenen reizen om de dosis op nieuw te laten gereed maken. ik reis maar eenmaal. Er zijn toch drukkerijen in Weenen. Verder. Ik laat mij honderd stuks nad-ruk- De jeuk en ontsteking van alle jeu kende huidaandoeningen als gordel roos, dauwworm, eczeem enz. moeten spoedig zwichten voor de antisepti sche en genezende eigenschappen van Foster's Zalf. Inderdaad een probaat geneesmiddel Per tube 1.7 <Ingez. Mededeeling.) De heer De Priester constateert dus dat Ged. Staten niet nader aantoonen waar de foutieve berekeningen schui len. Hoe wil de raad zich dan nader uitspreken Hij tart Ged. Staten om fouten aan te wijzen. Ged. Staten moe ten toch hun berekeningen op dezelfde (laatst bekendejgegevens baseeren als spreker. Hij gelooft, dat Ged. Staten op verkeer'de wijze zijn ingelicht, en dit «keurt hij sterk af. Als Ged. Staten de zaak goed uitgerekend hadden, dan zoii zulk een schrijven niet zijn inge komen. Spreker zet nog breedvoerig uiteen dat zijn berekening niet fou tief is. De heer Melis keurt het af dat de heer De Priester zich op zulk een wijze over Ged. Staten uitlaat. De heer Brouwer is van meening,, dat Burg. en Weth. Ged. Staten ver keerde inlichtingen hebben gegeven. Wanneer Burg. en Weth. echter over tuigd zijn, dat er foutieve berekenin gen gemaakt zijn, laten zij dat dan aantoonen. Zoo niet, dan beschouwt hij het schrijven van Ged. Staten als een vod. De heer Cysouw wijst op de moei lijkheid om een juiste berekening te maken. Hij is ook tot de conclusie ge komen dat er geen fouten gemaakt zijn. Hoogstens verschillen de cijfers eenigszins, zooals later is gebleken. Er vallen meer personen onder de pro gressie dan toen werd voorgesteld. De heer De Pagfer is van meening, dat bij 'het onderhoud met Ged. Staten ook de heer De Priester tegenwoordig had moeten zijn. Nu «waren het hoofd zakelijk tegenstemmers en dan zijn de inlichtingen niet altijd objectief. De heer Melis brengt hulde voor het vele werk dat de heer De Priester aan zijn voorstel heeft gehad. Hij vindt de woorden foutieve berekeningen niet juist. Doch de heer De Priester verlicht wel heel wat belastingbetalers, maar iegt een bedrag van 8000 op de schouders van anderen, en dat acht hij verkeerd. De beste betasting betalers zullen dan Souburg verlaten. Aten verschuift te veel naar de inko mens boven 3000. Sprekers conclusie is dat te straf wordt geremd in de lage inkomens. Daarom- had hij gaarne ge zien. dat het voorstelCysouw toen tertijd was aangenomen om 30 opcen ten te heffen. Spreker geeft verschillende cijfers om aan te toonen, dat de hoogere in komens te zwaar worden belast. De heer De Priester noemt het zeer ongepast om te trachten dat Ged. Sta ten een genomen raadsbesluit onge daan zullen maken. Had men zijn voor stel niet kunnen overzien, dan was het plicht geweest om aanhouding te ver zoeken, dan had de raad deze eerst Jrunnen onderzoeken. Spreker bestrijdt verder breedvoerig de «door den heer Melis gegeven cij fers en noemt deze niet juist. Er is een groot verschil tusschen zuiver of be lastbaar inkomen. Spreker is niet be vreesd, dat de hoogere inkomens zul len vertrekken. In Viissingen zouden zij nog veel meer moeten betalen. Spreker constateert nogmaals dat ken van die receptenpapiertjes. Aha. Dan heb ik genoeg en meer dan genoeg ongeveer tien er van vul ik schriftelijk in, zooals het oorspronke lijke ingevuld is, en ga met elk recept naar een andere apotheek. Uitstekend. Dan hebben we, wat we noodig hebben. In overvloed. Als Brauner verder gezond wil worden, staat hem niets meer in den weg. De koorts zullen wij wel overwinnen. Je wekt me terstond na vier uur Natuurlijk. Dan kan ik nog twee uur slapen. Kleine twee uur. Ga dus. Weinige minuten later sliep Lassony in. Om half vijf verliet hij het bosch huis. Tusschen den Thebener en den Kleinen Kogel leidde een bochtige boschweg van Neudorf naar het tame lijk groote dorp Kaltenbrunn, vanwaar men langs een veldpad naar Blumenau kwam. Hef boschhuis lag ongeveer halfweg, tusschen Kaltenbrunn en Neu dorf. Het was nog heelemaal nacht, toen Lassony op weg ging en zijn tocht langs het hem zoo goed als on bekende pad was niets minder dan aangenaam. De storm dreef hem den degen in het gezicht en drong hem door alle leden. Het werd nog erger, toen hij bij Kaltenbrunn het bosch ver liet en, over de nti heelemaal vrijlig- gende straat snellend, onbeschermd aan het slechte weer was blootgesteld. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1