itte Non km DINSDAG 3 FEBRUARI gemeentebestuur binnenland laire Oaedti NDUHUI3 FEUILLETON gsohe Maatschappij Stoomvaart. 6 - - 1 DE ONTVOERING Stads= en Provincienieuws sa No 28- ïalveston via Bre.. 50 mijl Z.W. van Jan. van Amstercim] an. van Amsterdam] jen" (thuisr.) 30 J G E N D A. rmakelijkhedeu, opt, t, Vergaderingen enr.( o lederen avond] Hing, aanvang 8 Zaterdag- en Zondag! - Dagelijks bioscoop.,! avonds 8 uur. \\j dag- en Zondagmij ruari. Christ. FabJ tarbeidersbond, Opel Lokaal Noordstraat, §1 ruari. Vergadering I eniging, Militair Ttl ruari. Muziekavoncl ment van het Nut, S schap", 8 uur. ri. Heijermans-h ebouw, 8 uur. VLISSUNGSCHE COURANT R AUTO's EN FIETSÏ ?ebruari 3 4 5 6 7 5.17 5.19 5.21 5.23 5.25 i:- r 5R TE VLISSINGEN v.m. 9.20 10.35 11.35 12: 12.35 gemeente-eigendommen. 1 Bur». en Weth. van Vlissingen brengen Iter openbare kennis, dat de staat van het- I leen naar het burgerlijk recht e,gendom 1 der gemeente is, met de daarin aange- brachte veranderingen, tegen betaling der I kosten op de 3e afdeelmg Öemeente-se- icietane in afschrift verkrijgbaar is gesteld. Vlissingen, 3 Februari 1925. Burg en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN De Secretaris, F. BISSCHOP. INKWARTIERING. Lijst van eigenaars en houders van paarden. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat gedurende de maand Februari goor ieder ter Secretarie dezer gemeente, 4e afdeeling, ter inzage is gelegd de alpha- letische lijst van de namen van eigenaars In houders van paarden, welke iijst is op gemaakt ingevolge artikel 17 van het ln- «vartieringsbesluit. Vlissingen, 3 Februari 1925. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN - J.L. VANDERHAi Woensdag II Fet norgens 10 uur en a om 7.30 uur vu publiek verkool vertrek en liquida: lelangrijke part nieuwe en gebnij tbare Eiken- en lapmeublemenl Ite- en andere blementen, Sal: en Keukentafels, S| fhilderijen (w.o, Bedden, Dekens, ïn, Spiegel- en am Theekasten, Buffet Glas, Krislalen Schrijftafels, Kacl Soogkabinet enz. Partij Behang, i rswagen, Mangel, ag Dinsdag 10Fi 5 uur. ilijke goederen kur:, .aterdag worden bij i afgehaald, orders worden zo» oor de Vendumees d. De Vendumeester, A. BOTTING btenaar vraagt f 100.ter leen ook van particulier. onder No. 20, bun urant". Maart een DIENSTBODE Wal straat 21. Afschaffing van den zomertijd B Onder „Laatste Berichten" in ons vo rig nummer meldden wij reeds dat het in' het voornemen der regeering ligt den 'zomertijd af te schaffen. I Wij weten nu evenwel nog niet ot leze afschaffing beteekent een behou wen. gedurende het geheele jaar, van Een'Amsterdamschen tijd. Want, het is Jjekend, dat het rapport der tijdcommis- %ie tot de conclusie komt invoering van West-Europeeschen tijd in de win termaanden en van den midden-Euro- lieeschen tijd in de zomermaanden, f Een eventueel voorstel tot geheele Jtfschaffing van den zomertijd, zal door de plattelandbewoners met groote in stemming worden vernomen. In de ste den, vooral in de grootere steden, wor den echter nog zeer vele voorstanders van den zomertijd aangetroffen. Wij gelooven evenwel dat het verzet jegen 'afschaffing van den zomertijd Ket meer zoo groot zal zijn als enkele Hforen geleden. Toch verwachten wij, dat, indien de ■egeering mocht voorstellen tot geheele ^afschaffing van den zomertijd over te ^aan, nog wel een adresbeweging van oorstanders van een-uur-minder-lamp- aJcht op touw zal worden gezet. K Nadat bovenstaande geschreven was, lezen wij in „de Tel." dat het te ver- Bachten wetsontwerp strekt tot af schaffing van de iwet van Maart 1918 tn tot terugkeer van den toestand, ge kegeld bij de wet van 1909 inzake den msterdamschen tijd. Particuliere audiëntie met minister Colijn. i Door den minister van financiën zijn Donderdag jl. in particuliere audiëntie ontvangen de heeren J. G. van der Jagt en F. S. Noordtioff, respectievelijk voorzitter en secretaris van het Comité van zes, samengesteld uit de besturen van het Comité van Neutraal Over heidspersoneel (C. N. O. P.) en het Comité ter .behartiging van de alge- meene belangen van Overheidsperso neel (A. C. O. P.). 9 Door de delegatie werd in een uit voerig betoog op grond van 9 le. de gedaalde koopkracht van de salarissen van het rijkspersoneel sinds 1914 2e. de stijging van de kosten van liet levensonderhoud TE KOOP MALTEES. Noordstraat No. 63. B )NING TE HUUR. 1 agen Kasteelstraat W TE KOOP .'rtrek, 2 persoons Engjj Buffet, 6 stoelen, ÏJI ie, Ladder, groote fjj zeren Ledikanten, Wa® ;nz. I Hotel „de Hoop", n-Middelb.-Rotte'1 :henge!egen plaatse" I Y. HM. ■ebruari m tllt' 3 Jg 5 8 'I 9 8-1 nmatien te bekomen„J." nN.V. Transport- f® H sr.h. Erven VOSi rgB. EENHOORN, W| 7. v. OOSTERHOUT®: Gebr. BTTITENHEK wl 23) Roman van A. GRONER. Ik ken u immers ook niet. Ik keet alleen, dat u Leopold heeft, in „de Gouden Peer" in betrekking bent en gisteren een telegram hebt afgegeven. En daarom moet ik u spreken P°k°rny had de koude, magere handen wrijvend, heel gemoedelijk gesproken. pe keliner keek hem verwonderd aan. 9— Wat valt daarover te spreken Nu ga zitten. Of moet u blijven staan. - Ik zal blijven staan. Ook goed. Past u op. Ik zou wel-willen weten, met wien iklde eer had r~ O ja i U behoeft u niet door een ieder te laten uitvragen. Ik ben politie agent. Hier is mijn be-wijs. Hebt u het ■puen Ziezoo, nu wilt u zeker wel antwoorden. B— Nu ja. afgegeven gistere" dit tele«rani Ja- En met een daalder betaald Ja. Is het deze daalder Dit is hem. Ik herken hem aan de - Is hij van u geweest 3e. het ruimer vloeien der rijksmid delen over 1924, dan geraamd was (voordeelig verschil 37 millioen) de meermalen door de regeering ge geven verzekering, dat de salarisverla gingen slechts noodgedwongen zijn op gelegd, gepleit voor het treffen van maatregelen ter tegemoetkoming in den noodtoestand, waarin het rijksperso neel is ikomen te verkeeren. De minister gaf toe, dat de raming voor 1924 met een belangrijk bedrag was- oversohreden dit bedrag was echter niet 37 maar 35 miliioen. Zijn Excellentie wees er echter op, dat in dat bedrag van 35 millioen ook was begrepen de opbrengst van in den loop van 1924 ingevoerde nieuwe hef fingen, terwijl de overschrijding der raming voor een deel ook het gevolg is geweest van het inhalen van achter stand. Door den minister werd tegen- ever het betoog der delegatie voorts opgemerkt, dat de begrooting voor 1924, zelfs met inachtneming van de bovengenoemde meerdere inkomsten, nog altijd met een tekort sluit van meer dan 20 millioen, terwijl om de begroo- ting voor 1925 sluitend te kunnen ma ken, voor dat dienstjaar hoogere in komsten moesten worden geraamd tot ten bedrag dat, als men op de hierbo ven gememoreerde bijzondere omstan digheden let, ongeveer even hoog is als het bedrag, waarmede in 1924 de ra ming is overschreden geworden, zoodat deze overschrijding van 1924 reeds in de begrooting voor 1925 is verdiscon teerd. Verder zijn voor laatstgenoemd jaar en volgende jaren nieuwe uitgaven te wachten, waarvoor tot op heden geen dekking is gevonden. Ook was de minister nog volstrekt niet zeker, dat de voor 1925 geraamde ontvangsten ook inderdaad in de schatkist zuilen vloei en. Hoewei de minister bereid was het verzoek der delegatie oni het personeel tegemoet te komen in den ministerraad ter sprake te brengen, liet hij toch niet den minsten twijfel hierover bestaan, dat dit verzoek op steun zijnerzijds niet zal kunnen rekenen. Iets anders was het gladstrijken van plooien uit het Bezoldigingsbesluit 1925, van de noodzakelijkheid waarvan ook de minister doordrongen toonde te zijn en waartoe hij dan ook eventueel wel zal kunnen medewerken. Wel ging de delegatie uitvoerig en met kracht tegen deze beschouwing in en stelde zij er andere argumenten te genover, doch zulks vermocht in het standpunt van den minister geen wijzi ging te brengen. De minister had ,geen -bezwaar, dat deze mededeelingen in een persbericht ter algemeene kennis zouden worden gebracht. Salarissen van particuliere belasting klerken. De salarissen der particuliere kler ken, werkzaam bij den dienst der be lastingen, die met ingang van 1 Januari 1921 werden bepaald op een maximum van 1200 voor personeii van 20 jaar cn ouder, werden met ingang van 1 Januari 1923 teruggebracht tot een maximum van 1100, op welk bedrag met ingang van 1 Mei 1924 een korting van 10 werd toegepast voor onge huwd en en van 5 voor gehuwden en kostwinners, welk percentage voor laatstgenoemden met ingang van 1 October 1924 eveneens tol 10 werd verhoogd. Thans zijn, met ingang van 1 januari 1925 deze salarissen opnieuw verlaagd en gebracht op 180 per jaar voor klerken van 15 jaar en jonger 300 per jaar voor klerken van 16 jaar Neen, niet van mij. Een heer heeft hem mij gegeven. Die het telegram opgaf Ja, natuurlijk, dezelfde heer. Hij had overigens niet veel geld in zijn beurs. Hebt u er in gekeken Ja, zoo toevallig. Een ring had hij er ook in. U hebt scherpe oogen. Moeten wij, kellners, die niet hebben Ja, ja U hebt gelijk. En nieuws gierig bent u ook. Zeker Ik wou zien of er een goede looi voor het schrijven aan zou zitten. Voor 't schrijven Voor Wat schrijven Wel, ik heb het telegram toch geschreven U Natuurlijk. En waarom deed die meneer dat zelf niet Hij had zijn wijsvinger in een verband. Zoo zoo, dus daarom, gelooft u, kon hij niet schrijven. Natuurlijk De vinger bloedde focii. 't Bloéd kwam nog door het ver band heen. Is dit die heer Pokorny hield Leopold een totografie voor. De keliner schudde het hoofd. De heer had immers een vollen baard, wierp -hij tegen. 420 per jaar voor klerken van 17 jaar 540 per jaar voor klerken van 18 jaar 660 per jaar voor klerken van 19 jaar 780 per jaar voor kler ken van 20 jaar 900 per jaar voor klerken van 21 jaar en ouder. Deze bedragen gelden voor de ge meenten, behoorende tot de le klasse. Voor gemeenten van de 2e en de 3e klasse bedragen de maxima resp. 870 en 830, de minima 180 en 170. Voor reeds op 31 December 1924 in dienst zijnde gehuwde mannelijke kler ken en voor klerken, op dien datum in dienst, die uit anderen hoofde kost winner voor een gezin zijn, is echter voor 't jaar 1925 een overgangsmaat regel getroffen, die practisch hierop re'erkomt, dat op een standplaats der le klasse voor gehuwden en kostwin ners, ouder dan 20 jaar het salaris zal bedragen 990. Vaische bankbiljetten. De vaische bankbiljetten van 25 (oud model) met de serieietters B. R. dragen niet alle den datum 13 Februari 1918, zooals aanvankelijk werd ge meend ook de datum 19 April 1919 kan daarop worden aangetroffen. De serieietters kunnen gestempeld zijn in- piaats van gedrukt de strafbepalingen zijn onleesbaar. Het is mogelijk, dat nog andere data zijn gebezigd, zoowel op de vaische bankbiljetten met de serieleters B.R. als B.X., alsmede op die met de serieietters C.J. Nieuw kinderherstellingsoord. De bouw van het zeer mooie, monu mentale -herstellingsoord te Nunspeet van het Centraal Genootschap nadert zijn voltooiing. Over enkele maanden kan het in gebruik genomen worden. Een groot deei van het kapitaal voor deze inrichting werd indertijd bijeen gebracht door het bekende Hoefijzer- verbond. Door den oorlog is de bouw uitgesteld en later bleek het kapitaal door de verhoogde bouwkosten onvol doende. Inmiddels is een nieu<w comité aan het werk om'de meerdere kosten te verzamelen. Penningmeester is de heer Th. M. Ketelaar, Joh. Verhulststraat 9, Amsterdam. De kinderen van het oude Boschhuis zijn tijdelijk ondergebracht in het Rivierhuis te De Steeg. Hier kun nen reeds meer ikinderen worden op genomen dan in het oude huis. Aan meldingen behooren te geschieden bij dr. L. J. Sieburgh, Stadhouderslaan 2 te Utrecht. Scheepsbouwmaatschappij „De Nieuwe Waterweg". Het geheele bedrijf der Scheepsbouw Maatschappij „de Nieuwe Waterweg" te Schiedam is overgenomen door de Rotterdamsche Droogdok-Maatschap pij. Aan het geheele administratieve en technische personeel is ontslag aange zegd met overweging van weder in dienst stellen op gewijzigde voorwaar den. Het weer in januari. Het Kon. Ned. Meteor. Instituut in de Biit, publiceert de volgende voor- loopige mededeeling over het weër in januari De temperatuur was gemiddeld twee graden Celsius boven normaal de da gelij,ksche schommelingen ruim een graad geringer. De hoeveelheid neer slag was in de noordelijke helft des lands ongeveer normaal, 47 millimeter, in de zuidelijke helft gemiddeld 72 te gen 46 millimeter normaal. De Bilt had slechts 39 uren met zon neschijn tegen 52 uren normaal. Kunt u heelemaal geen overeen komst zien tusschen dit gezicht en dat van den heer, die u het telegram dic teerde Ik moet nog opmerken, dat de foto al zes jaar oud is. Nu, hoor eens Hoe moet men dan nog een mensch herkennen zeide Leopold spottend, maar verdiepte zich toch in den aanblik van het portret. 't Is mogelijk, dat hij het is, zeide hij eindelijk. Zijn snor hangt ook zoo oudenwetsch naar beneden en zoo'n hoog voorhoofd had die ander ook. Wei, zeker is hij het Dat is immers de ring. Zoo'n echte antieke ring en die dikke horlogeketting met den wereldbol er aan. Zeker is dat die heer voegde Leopold -er dadelijk aan toe. En donker haar, dat grijs begint te worden, 't is al een tamelijk oude heer. En zijn figuur Ongeveer zoo -groot en dik als u, maar lang niet zoo dik als op het portret. En zijn gelaatskleur - Heel gezond. Zoo als 'n houtves ter. Hij heeft ook een rond, bruin ja gershoedje en echte ja-gerskieeren aan. Nu was Pokorny bevredigd. Ziezoo, dan is hij het, zeide hij verlicht. En heei genoegelijk zag hij er uit, niet Nu, heel gemoedelijk leek hij me niet, antwoordde Leopold, eerder boos. Zoo Boos Neen, boos is mijn- lieer Brainier gewoonlijk niet. Hij za! uit zijn humeur geweest zijn, misschien om zijn pijnlijken vinger. Als ge geen eetlust hebt, ge u hu meurig en terneergeslagen voelt, dient gij Foster's Maagpillen te gebruiken. Dit -geneesmiddel werkt rechtstreeks op de lever, regelt -de gal, helpt de spijs vertering en voorkomt verstopping. Het geheele gestel wordt versterkt door het gebruik van Foster's Maagpillen. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65 in apotheken en drogistzaken. 10 (Ingez. Mededeeling.) Scheepsbouw. Van één der hellingen der Scheeps bouw Maatschappij Nieuwe Waterweg te Schiedam is te water gelaten het stoomschip „Monica Seed", in aanbouw voor Engelsche rekening. Dit stoom schip met gegolfde huid (het zgn. Mo nitortype) heeft brug bak en kampanje, voldoet aan de voorschriften van Lloyd's Register, klasse 100 A.l. en de Engelsche Board of Trade. De hoofdafmetingen zijn 290 X 44.11 X 21.6 voet. Het draagvermogen is ca. 3745 tons. De dubbele -bodem en de beide pieken zijn voor waterballast in gericht. Verder heeft het schip 4 laad ruimen en evenveel laadhoofden, laad- boomen en stoomlieren. De masten zijn van staal en voorzien van houten in schuifbare topmasten voor de vaart on der de Manchester Kanaalbrug. De machine-installatie zal bestaan uit een triple expansie machine met cylinderafmetingen 21" 34'/2" 57" en een slag van 39". De stoom voor de installatie zal met een druk van 180 Ibs. per vierk. Eng. duim worden geleverd door 2 enkele Schotsche ketels, diam. 14' 6", lengte 10' 6", elk met drie ge golfde vriiurgangen. Het totaal verwar mend oppervlak dezer keteis bedraagt 4235 vierkante voet. VLISSINGEN, 3 FEBRUARI. Vlissingsche Toorteelvereeniging „Koningin Wilhelmina". Nog is de revue „Zeeland op stap" niet goed koud, of bovegenoemde ver eeniging is alweer gereed met het ge ven van een cabaret-avond. Gisteren avond -was de -schouwburgzaal „de Oude Vriendschap" geheel gevuld met «onateurs der vereeniging. En dat deze met dankbaarheid van de prachtige prestatie van eenige leden der vereeni ging genoten hebben, bewees wei het luide applaus, en het herhaaldelijk te rugroepen der optredenden. Het waren de veteranen, de geroutineerden op het tooneel, die dezen avond met energie hadden voorbereid, -krachtig gesteund door den heer Borgman, die de ver schillende nummers met groote correct heid begeleidde. Hij deelde, op verzoek van den voorzitter, mede in de hulde, die de donateurs den werkenden leden brachten. De naam der vereeniging is al sedert jaren gevestigd, en dat alle zeilen worden bijgezet, om telkens den naam nog op tc voeren, daarvan was deze cabaret-avond een sprekend be wijs. En daarom „Hulde Voor het examen ais machinist di ploma A, zijn geslaagd de heeren J. de Bel en A. M. Willemsen, leerlingen van de De Ruyterschook Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de 2e helft der maand Januari 1925. Daar valt me nog iets in, riep Leopold, zich tegen het voorhoofd slaande. Nu wat dan Het drinkgeld Was hij royaal Een kroon heb ik gekregen. Alaar dat bedoel ik niet. Ik meen den zak- ooek, dien de heer vergeten heeft. Kan ik hem zien Zeker, ik haal hem dadelijk. De juffrouw van het buffet heeft hem mee genomen. Die bewaart alles wat hier blijft liggen. Leopold ging en bracht drie witte zadoeken terug. Er liggen nog een paar andere bij de juffrouw, zei hij, maar die komen niet in aanmerking, die zijn -bont. De lieer liet hem onder de tafel vallen. Ik dacht eerst, dat het een servet was. Het moet één van deze drie zijn. Deze is het, meende Pokorny, na dat hij alle drie bekeken had. C. B., dat zijn de beginletters van zijn namen. Ik neem dezen mee. De twee anderen kunt u houden. Zoo, nu zou ik nog één ding willen - weten was die heer alleen Ja. Maar ik zou ook graag iets vragen is hij een misdadiger, omdat de politie hem zoekt Neen, het is een goed, braaf mensch. Waarom wordt hij dan gezocht Omdat zijn familieleden bezorgd ever hem zijn. Ziezoo, Leopold, nu wil ik betalen. En hier heb je je fooi. T/wee minuten later verliet de detec tive „de Gouden Peer". Briefkaarten (binnenland) J. Baat- scheer. Den Helder. Brieven binnenlandG. Boteille, Amsterdam Ebrini de Feijter, Terneu- zen Hoshor, Montanye en Co., Am sterdam Minister Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, 's-Gravenhage H. Salomonson, Den Haag. Briefkaarten (buitenland) Clau- waert, Antoung Mariette Criaio, An- vers C. Engel, Bandeistr. 17 Brieven (buitenland) Ag. de Metz, Bruxeiles M. A. Mets, Bruxelles. Een tentoonstelling van schilderijen. in het Schuttershof te Goes wordt 'van 16 tot en met 24 Februari, met uit zondering van Zondag 22 Februari, een tentoonstelling van schilderijen gehou den van werken van mevr. Hendrickx en den heer G. Jacobs, beiden alhier en van den heer G.Bergsma te Zoutelande. De tentoonstelling zal kosteloos te bezichtigen zijn. De commissie hoopt de kosten der expositie te vinden uit, een verloting van aan te koopen wer ken. Poging tot brandstichting. Toen de bewoner C. A- van B. onder de gemeente Zuidzande Zondagavond thuis kwam van een bezoek, ontwaarde hij dat men tijdens zijn afwezigheid met vrouw en kinderen, in zijn woning heeft weten binnen te komen, waartoe men een opening in den muur had uit gebroken. Alles had men overhoop in het vertrek geworpen en dat rijkelijk met petroleum uit een aanwezige bus overgoten en in brand gestoken. De brand heeft zich echter niet uitgebreid, wel lag het nog te smeulen toen de be woners thuis kwamen. Benoemd tot rijksveldwachter te Overslag, J. J. Dieleman, gewezen ser geant der vesting-artillerie te Axel. Bevorderd tot brigadier der rijks- veldwacht de rijksveldwachter-briga dier-titulair A. J. Bakker te Baarn, die met ingang van 16 Februari a.s. is overgeplaatst naar Goes. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. De nieuwe Ned. Herv. kerk te Breskens. Op Zondag 22 Februari zal de inwij ding plaats vinden van de nieuw ge bouwde Ned. Hervormde Kerk te Bres kens, w-elk gebouw zoowat tegen dien tijd geheel afgewerkt zal zijn. Bij de inwijding zullen tegenwoordig zijn de predikanten ds. Bremer, ds. Raams, ds. Meeuwenberg en ds. Dijkman, die allen een toepasselijk woord zullen spreken. De eigenlijke inwijding vindt plaats door ds. Bremer. Het nieuwe kerkgebouw geeft, zoo wel van binnen en van buiten een sierlijken indruk, en mag thans met recht één der mooiste kerkgebouwen van Zeeuwsch-Viaanderen genoemd worden. Geref. Kerken. Aangenomen het be roep naar Utrecht door ds. P. Ch van der Vliet te Vlissingen. De Geref. Kerk in de loge. De Kerkeraad der Geref. Kerk te Batavia besloot om zoolang gedurende de verbouwing het kerkgebouw niet gebruikt 'kan worden, de godsdienst oefeningen te houden, in de vrijmet selaarsloge. Evang. Luth. Kerk. Zondagmorgen werd in de Luth. kerk te Groede inge zegend de heer V. Schmidt, beroepen predikant aldaar, door ds. Rust uit Leopold keek hem na, en bemerkte, dat het oude dorpsrijtuigje op hem wachtte. Gemoedelijk Neen, gemoedelijk zag die oude heer er lang niet uit, bromde hij voor Hch uit. Wel, waarom zet je zoo'n beden kelijk gezicht plaagde één van zijn collega's hem. Toen streek hij zich over zijn goed gefrizeerde kuif en stelde de eigenaar dige vraag Heb je ooit een goeden, braven man gezien, die er uit ziet als een schavuit HOOFDSTUK IX. Het was in den namiddag van den eersten November. Op den „Erlenhof" heerschte eén betere stemming dan tot nu toe. De politieraad had Pokorny gezonden om mevrouw Brauner hef re- sutaat van zijn reis naar Weenen te berichten. Poigner, die mevrouw Brauner be zocht," en juist afscheid genomen had, toen de wagen met Pokorny aankwam, bleef nog, toen hij hoorde, wie de nieuw aangekomene was. En toen Pokorny alles, wat hij te we ten was gekomen, duidelijk verteld had wenschte Poigner de gelukkig lachende vrouiw en de van vreugde weeoende Johanna even hartelijk geluk, als Ferstl het in den brief deed, dien Pokorny voor de dames had meegebracht. Daarop ging Pokorny met Poigner in diens rijtuig tot aan de houtvesterij. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1