ERTJE Advsrtentiii DINSDAG 27 JANUARI sche Maatschappij w Stoomvaar!. gemeentebestuur FEUILLETON DE ONTVOERING BINNENLAND Open beenen Kloosterbalsem Stads= en Provincienieuws 3RBERICHT. terstand 786.3 te Saei-L terstand 764.2 te Va,ij t den avond van 27 f tot matige Oostelijke 'evelig tot half bew 'schijnlijk droog uur om het vriespunt! dag dooi. -sl«o22 R TE VLISSINGEN. ari v.m. 2-5S 3.261 3-43 4.1j| AUTO'S EN FIE januari 27 5.05 28 5.06 E N D A makeHIkhcdea, Vergaderingen enz, - lederen avond i ling, aanvang 8 uur.' Saterdag- en Zondag, Dagelijks biosctj des avonds 8 laterdag- en Zondag, luari. Lezing rbond, „de Oude Vrieti uari. Openbare vtrgl Dageraad", ConccrtpJ Lezing van prof. over de historiciteit i tgebouw, 8 uur. tari. Muziekavond J ment van het Nut. chap", 8 uur. )UBURG. utari. Uitvoering 1 arecorps. Zaal Millers] kTER rollen in dit machtig: nste vrouw van E FELIX, Dit zeld- Theaters tegelijk te; voor de 3de week aker van Vlissingen :der zich kan voor- gepaard gaat. geilheid gebruik u „Luxor"-Theater in tijd te vertoonen !e en leed in 7 aden. ZOLA. in de hoofdroi o.a. sprekende oogen). inr en Verhnnr, Koop en Verkso) llngen ca Dlenstaanyra^en, ent iroltbctallng, van 1-5 reft Ike regel meer 15 cent VND TE KOOP 300 M3. nder letters Z. K., bi:r«r rant". TE KOOP t>N met PLATEN (ma] •s). ureau „Vliss. Courant". tenaar, klein gezin, vraafl WONING, liefst één verdiepingshwl 25.— a ƒ30.—. )nder letters D. W., b&| Courant". ANGEBODEN e KACHEL ƒ10, ULKACHEL. met plas' 1 n zwart met nikkel EMg EL ƒ5.Adres J. Paul Krugerstraat 12. KE DIENSTBODE ;gen 1 Maart. Coosje Buskenstraat 7<| name IEUBLEMENT, iit Buffet, Tafel, 6 Stof ;ise longue. Valstraat 52. name aangeboden goei IANO (zwart). >nder motto „Piano", I Courant". ^ET PENSION met huiselijk verkcjj f twee heeren, op gezt| ureau „Vliss. Courant"- -Middelb.-Rotterdam tengelegen plaatsen. anuari Mldt m nm. 7, 7.1. I" 27 - fc29 8 30 - 8 maften te bekomen: N.V. Transport- en E h. Erven G. VOS, J B. EENHOORN. Tf-. r. OOSTERHOUT Tél JJ ebr. BÜITENHEK Tel. Ul| VL1SS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie Week abon- don' het geheele njk ƒ2.50. Week abon „cmenten T17 cent, alles bij vooru.tbetal.ng. Afzonderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIE-PRIJS Van 4 regels: ƒ1.10; voor iedere revel meer 26 centbij abonnement spe- ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Se Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen èn Dienstaanvragen, enz pnjs b.j vooruitbetaling van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 Cent. openbare vergadering van den gemeenteraad van vlissingen op Vrijdag 30 Januari 1925, des namiddags 2 uur. I. Mededeelingen. II. Over te leggen stukken. III. Te verleenen ontslag. Aan den heer P. J. van Aartsen, als onderwijzer aan de openbare school voor U.L.O. met ingang van ,1 April a.s. IV. Te behandelen punten 1. Voorstel van Burg. en Weth. naar aanleiding van het adres van de Na tionale Commissie tegen, het alcoholis me te Utrecht betreffende het doen van een voorstel aan de Koningin tot het verlagen van het maximum aantal drankvergunningen. 2. Idem1 tot het verleenen van een crediet van ƒ500 voor het inwinnen van een specialistisch advies voor een koeltechnische inrichting, welke ver bonden zou kunnen worden aan een op te richten abattoir. 3. Idem tot wijziging van het raads besluit d.d. 19 December jl. no. 31, in dien zin, dat de aangekochte grond aan den Vrijdomsweg in plaats van in eigendom, in erfpacht aan de Stoom vaart Maatschappij „Zeeland" zal wor den overgedragen. 4. Idem tot het goedkeuren van den aankoop door regenten van het gast huis van het pand Bellamypark no. 5 voor ƒ8302 en .de betaling der koop som door verkoop van inschrijvingen Nationale Schuld. 5. Idem tot den verbouw van de per- ceelen Oranjestraat nos. 2 en 4 en het verleenen van een crediet van 2300 daarvoor. 6. Idem tot het verleenen van een cnediet van ƒ410 voor het aanschaffen van gymnastiektoestellen in de v.m. kazerne Willem III. 7. Idem tot 'het verleenen van geheel of gedeeltelijke restitutie van vervoer kosten aan on- of minvermogende leer lingen, die de Kweekschoal voor on derwijzers te Middelburg bezoeken. 8. Idem tot het verleenen van gedeel telijke restitutie wegens straatbelasting over 1924 aan mevrouw Wed. W. H. Martin. 9. Idem tot wijziging der verordening op het Grondbedrijf. 10. Idem tot het vaststellen van sta ten van ontheffingen wegens school geld voor Nijverheidsonderwijs en La ger Onderwijs. MIJNHARDT's Keelpijn-Tabletten 60 Koest-Tabletten 60c. Bij Apoth. en Drogisten Roman van A. GRONER. Johanna was opgestaan en ging langzaam naar het venster. Men den I rug naar de hal gekeerd, bleef ze staan. Verwonderd zag de adjunct haar na, en verbaasd keek hij mevrouw Brauner laan, die op kalm en toon zei I We weten, dat Jozef een zeer be- schaafd man en ook wat hij vroeger geweest is. Daarom is 'hij zoo zeer aan ons gehecht. Hij voelt het als een ge nade, dat hij hier in alle stilte leven kan. Mijn goede man was zijn redder. Aan den Rijn heeft hij eens dén ongelukkige leeren kennen. Hij liet hem niet meer alleen, nam hem mee en nadien is er wij, mijn man, Hanna en ik zijn er van overtuigd geen tweede mensch op aarde, die ons zoo trouw is als Jo zef. Wat er ook met mijn man gebeurd moge zijn, Jozef was daar niet bij. Ik weet heel zeker, dat hij tusschen gister middag en vanmorgen vroeg geen voet buitenshuis heeft gezet. Op hetzelfde oogenblik maakte Jo hanna zoo'n heftige beweging, dat me vrouw Brauner zoowel als de adjunct naar haar zagen. Maar juffrouw Miles- ka stond er al weer heel rustig. 'Dat haar oogen groote onrust uit drukten, dat ze de tanden op elkaar perste om niets te verraden, wat een, waarschijnlijk onschuldigen mensch 11. Idem maar aanleiding van eenige bezwaarschriften tegen den aanslag in het schoolgeld voor nijverheidsonder wijs en Lager Onderwijs. De Tweede Kamer-verkiezingen. Naar de anti-rev. „Rotterdammer" meldt, zal dit jaar de anti-rev. partij uitkomen met één candidatenlijst voor heel het land. Een en dezelfde anti-revolutionaire lijst voor heel Nederland wordt nu het parool. Twintig namen het maxi mum zullen op de lijst worden ge bracht en in het Noorden, in Oost en West zal alle man en vrouw zich op denzelfden man vereenigen. Alleen voor het Zuiden woidt die gedragslijn niet volledig doorgetrok ken. Met alle gebeurtelijkihedcn moet rekening worden gehouden. Een vol doend getal plaatsvervangers moet ter beschikking staan en ook al zal wel op geen hooger getal dan twaalf zetels door ons worden beslag gelegd, dan is toch een cijfer van acht remplacanten te krap om het er op te wagen. In Maastricht, den kieskring, waar wij slechts enkele honderden stemmen ver werven, zal daarom nog een bijlijst van twintig antirevolutionairen worden ge steld en met die 28 inspringers mogen wij ons voldoende tegen toekomstige gevaren gewapend houden. Wijziging der dienstplichtwet. Ingediend is een ontwerp van wet houdende wijziging van de Dienst plichtwet. Aan de Memorie van Toe lichting wordt het volgende ontleend De onmiddellijke aanleiding tot de indiening van dit ontwerp is gelegen in het voornemen om de oefeningen tot verwerving van het bewijs van voor geoefendheid op een eenigszins ande ren voet te regelen. Vooral bezuini- gngs-overwegingen zijn het, die tot dit voornemen hebben geleid. Volgens het huidige stelsel moeten bedoelde oefeningen plaats hebben 'óór de inlijving. Het gevolg hiervan is, dat aan deze oefeningen velen deelne men, die niet tot gewoon dienstplich tige worden bestemd, en wellicht ook, dat anderen van deelneming aan de oefeningen worden teruggehouden in verband met de kans, dat zij bij de lo ting een nummer trekken, waaraan slechts de 'bestemming tot buitenge woon dienstplichtige verbonden is. Een en ander zal worden ontgaan, indien zooals in de bedoeling ligt eerst nadat de aanstaande dienstplich tigen hebben geloot en nadat is uit gemaakt wie tot gewoon en tot buiten gewoon dienstplichtige worden be stemd, de gelegenheid wordt openge steld en wei uitsluitend aan eerst- bedoeiden om zich de voorgeoefend heid te verschaften, die verkorting van den duur der eerste oefening geeft. Door zoodanige regeling zullen de kosten worden bespaard, verbonden aan de vooropleiding van personen, die in normale tijden toch niet in wer- kelijken dienst zullen behoeven te ko men. Ook zal een groot deel worden bespaard van de kosten, verbonden aan de huidige landstormkeuringen. Deze keuringen zullen nagenoeg geheel kunnen vervallen, omdat bij de nieuwe regeling de gegadigden voor de voor oefeningen reeds de gewone dienst plichtkeuring zuilen hebben ondergaan. Weliswaat zal laatstbedoelde keuring, waarvan de deelnemers aan de voor- iiog ongelukkiger maken kon, dat wis ten die twee, die nu naar haar keken, immers niet. Johanna echter dacht nog een poosje na over Jozefs opmerking, dat hij 's nachts stil weg geweest was, en de mededeeling werkte nu nog onaange namer op haar, dan toen ze haar uit Jozefs mond had gehoord. U alleen hebt Jozef dien Zondag in de houtvesterij gezien vroeg me vrouw Emma, zich weer tot den adjunct wendend. Hij bevestigde dit. En hebt u hem gevraagd, wat hij wilde Dat heb ik gedaan. Nu, en Hij was verlegen, zooals hij bijna altijd is, als men hem aanspreekt. Hij zei, dat hij den houtvester om een boek had willen vragen. Mijnheer Poigner was niet thuis. Ik zei Jozef, dat hij maar eens terug moest komen. Daarop ging hij en ik vergat de zaak zoo ge heel en al, dat ik er heelemaal niet meer aan dacht tot Bertl vandaag e ver Jozef sprak. Dus u hebt Bertl nog niets ge zegd Neen, ik wou eerst uw meening hooren. De geringste aanduiding in zulke zaken kan een mensch in den pijnlijksten toestand brengen. Daarom zweeg ik. Ik dank u daarvoor, zei mevrouw Emma, en ik verzoek u er ook verder over te zwijgen. Juist dezen armen mensch zou ik elke onaangenaamheid oefeningen thans vrijgesteld zijn, eeni ge uitbreiding moeten ondergaan,.doch de daaraan verbonden uitgaven wegen bij lange na niet op tegen die, welke de afzonderlijke landstormkeuringen met zich brengen. Het ligt voor de hand, dat de op komst voor eerste oefening van hen die zich voor de vooroefeningen op geven, als hun inlijving reeds in het verschiet ligt, een jaar verschoven zal moeten worden, daar deze oefeningen over ongeveer een jaar verdeeld zullen worden. Voor zooveel evenwel bij het voor oefeningsinstituut. opleiding tot een :ang plaats heeft welke opleiding een langeren tijd vordert moet het wenschelijk heeten de oefeningen vroe ger te doen aanvangen. Het thans.be- staand bezwaar, dat er geen zekerheid bestaat, dat de deelnemer aan de voor oefeningen later de diensten zal ver richten, waarvoor hij is opgeleid, kan ten aanzien van deze opleiding, die ge richt is op het examen van reserve sergeant, worden ontgaan door invoe ring van een verbintenis, weike den deelnemer na afloop van de voorop leiding doet overgaan naar het reserve kader. Vangen de oefeningen eerst aan na dat de inlijving van de deelnemers als dienstplichtige heeft plaats gehad welke inlijving eenvoudig op papier kan geschieden dan zal het ook niet meer noodig zijn, dat de deelne mers een dienstverbintenis sluiten, het zij bij den vrijwilligen landstorm, het zij bij het leger Een regeling kan wor den getroffen op den grondslag van art. 35 der Dienstplichtwet, zoodat het deelnemen aan de oefeningen het ka- ïakter verkrijgt van vrijwillig verblijf in werkelijken dienst. De dienstplichtige zai derhalve, zonder dat daartoe verder eenige matregel noodig is, aan de voor oefeningen deelnemen in de hoedanig heid van militair en dientengevolge bij die oefeningen ook onder militaire tucht staan. Het bezwaar, dat in tal van gemeen ten wegens te geringe aanmelding geen klassen van voldoende sterkte zullen kunnen worden gevormd, is nog aan wezig. Echter dient daartegen te wor den opgemerkt, dat het kunstmatig vormer, van klassen van voldoende sterkte door het aan de oefeningen doen deelnemen van jongelieden, van wie een zeer 'belangrijk percentage niet tot gewoon dienstplichtige wordt be stemd, niet meer toelaatbaar is in een tijd, waarin bezuiniging zoozeer ge boden is. Weliswaar vormen de jonge lieden, die aan de vooroefeningen heb ben deelgenomen en later tot buiten gewoon dienstplichtige worden be stemd, een te waardeeren groep ge deeltelijk geoefenden buiten het leger, maar, daar de kosten van het leger tot het strikt noodige moeten worden be perkt, zal uit financieele overwegingen van die bate moeten worden afgezien. Voorts zal worden getracht door oor deelkundige keuze van oefenplaatsen het vormen van oefenklassen, bestaan de uit jongelieden, in verschillende ge meenten of plaatsen woonachtig, zoo veel mogelijk te bevorderen. Het Vaderlandsch Verbond. Het Vaderlandsch Verbond heeft te 's-Gravenhage een druk bezochte ver gadering gehouden. De grondslagen van het Verbond werden definitief als volgt vastgesteld 1. Aanvaarding van den monarehaal- constitutioneelen grondslag van den Nederlandschen Staat en handhaving willen besparen. Welke vreeselijke din gen gebeuren er toch in onze omge ving, ging de zieke vrouw voort, eerst de poging tot inbraak bij ons, dan die insluiping in de houtvesterij en nu Ze hield op, ze kou niet verder spreken. Haar stem stokte. De jonge man was vol medelijden. Hij wist, welke onrust en welke angst de arme vrouw kwelden. Hartelijk, als een goed zoon, nam hij haar koude hand in de zijne en drukte telkens weer zijn lippen er op. Daar kk>nk de bel aan de voordeur. Von Amberg voelde den schok, dien mevrouw Brauner kreeg. De telegrambesteller is het, berichtte Johanna, die den bode, die op een fiets kwam, duidelijkherkende. Ook Johanna was opgew onden, haar stem trilde, al haar leden beefden. Ze liep heel langzaam naar de deur om het telegram in ontvangst te nemen. Ze ging de veranda uit tot de trap, die naar buiten leidde. Nu pas kwam Jozef met het telegram haar tegemoet. Zwijgend overhandigde hij haar het telegram, nam haastig haar hand en hield die vast. U moet me vertellen, wat er in staat, zei hij ademloos, maar hij bezon zich snel. Hij liet haar hand los en was weer geheel de onderdanige bediende. Vergiffenis, juffrouw i stamelde hij, terwijl hij zijn hoofd diep liet zinken. In zijn elegante, onberispelijke hou- van den bestaanden bond der natie met het Huis van Oranje. 2. Eerbiediging van de vrijheid van den burger in. zijn godsdienstige over tuiging en de uiting daarvan naar bui ten, voorzooverre deze uiting niet in botsing komt met de openbare orde en zedelijkheid. 3. Uitgang bij wetgeving en bestuur, van de grondgedachte, dat vrijheid is een kostbaar .goed en slechts mag wor den ingeperkt, indien het algemeen be lang het vorderen van dat offer eischt. In het bijzonder worde hieraan streng vastgehouden inzake handelspolitiek en sociale wetgeving. 4. Wering uit wetgeving en beleid van al'ies, dat zich richt op bevoordee-. ling of bevoorrechting van eenige klas se of groep. 5. Herziening vanhet kiesrecht, waardoor de rechtstreeksche band tus schen kiezers en gekozene wordt her steld, en den gekozenen voor de uit oefening van hun mandaat een mate van onafhankelijkheid wordt gewaar borgd, welke hen in staat stelt tot een zelfstandige vervulling van de hurt door de wet opgelegde taak. 6. Herstel en behoud van een juist heelt alle wonden evenwicht tusschen staatsinkomsten en uitgaven, ais grondslag eener gezonde staatshuishouding, welke door verla ging van belastingen en betrachten van gepaste zuinigheid de kapitaalvorming bevordert. Herziening van de grootst mogelijke vrijheid van het particuliere bedrijfsleven en beperking van de over heidsbemoeiing tot het onvermijdelijke. Bestrijding van het streven om den Staat en de overheden te betrekken in, en hun zelfs de leiding te gever» van de maatschappelijke bewegingen, gericht op wijziging van de stelsels van voort brenging en verdeeling. Behoud van de weerbaarheid des volks, zoolang en voor zooverre zulks voor een lid van den Volkenbond geraden en geboden is. 8. Ernstig streven bij alle onderdeden van het openbaar lager onderwijs naar eenvoud, zuinigheid en practische strekking, onder eerbiediging van de gewetensvrijheid der bevolking en zon der dat daarbij de ideëele zijde van het onderwijs verwaarloosd wordt. Behan deling door de overheid van het open baar en bijzonder lager onderwijs op voet van. gelijkheid. 9. Handhaving van den band tus schen het moederland en de deelen van den Staat buiten Europa. VLISSINGEN, 27 JANUARI. Christ Nat. Werkmansbond. Gisterenavond herdacht de afdeeling Vlissingen van den Christelijk Nationa- len Werkmansbond haar 20-jarig be staan in een kerkelijke herdenkingssa- menkomst in de Sf. Jacobskerk. Ds. W. A. B. ten Kate, eere-voorzitter der afdeeling Vlissingen, opende ten 8 uur het samenzijn en verzocht den tal rijke aanwezigen te zingen Psalm 68 vs. 10,las Psalm 103 en ging voor in gebed. ding leek hij niet imeer een bediende, veel meer een man van goede opvoe ding, die tegenover een dame uit zijn kring stond. Een beetje verward keerde juffrouw Mile&ka in de hal terug. Bij de tafel gekomen, legde ze het telegram voor Von Amberg neer. Alstublieft, leest u zei ze heesch, ging dicht bij haar tante zitten en nam haar hand. Beide handen waren ijskoud en trilden. Ook Von Amberg's vingers beefden. Het papier in zijn hand ritselde en zijn blik drukte smart uit, toen hij begon met het telegram te lezen. Geen belangrijk nieuws, zeide hij. Mevrouw Lipman schrijft dat Frits op de jacht is, en dat ze niet weet, waar heen ze mijn telegram verder zenden moet. Het jonge meisje lachte eigenaardig. Frits was Johanna's verloofde, me vrouw Lipman zijn huishoudster. ik zou wel eens willen weten, wanneer Frits eigenlijk thuis is, ver klaarde mevrouw Brauner mismoedig, wat hebt u hem geseind. Dat hij dadelijk komen moest. Maar zooals in het telegram staat, weet men in Pframa niet waar hij jaagt. Dit klonk niet bitter, maar heel koel. Johanna schonk zich nog eens 'n kopje thee in. Over Von Amberg's gezicht vloog een klein lachje, maar het ver dween dadelijk weer. De oude staande klok sloeg tien. Allereerst bracht nu de zangvereeniging „Hoop op Zegen", onderafdeelinig van den Christ. Werkmansbond, een tweetal liederen ten gehoore, waarvan het eer ste nummer „Dankt, dankt nu allen God" zeer toepasselijk gekozen was in verband met het doel van dezen avond. Ds. Ten Kate nam daarop weder het woord en noemde het een voorrecht als eere-voorzitter dit feestelijk samenzijn te mogen openen en heette de aanwezi gen hartelijk welkom, in het bijzonder ds. R. Torenbeek, als mede-oprichter van de afdeeling en eerste eere-voor zitter. Het is ongetwijfeld naar het hart der gemeente dat ds. Torenbeek in de zen avond optreedt, want hij is nog lang niet in Vlissingen vergeten. Het is een-goede gedachte van de jubileerende vereeniging, om deze herdenking te be ginnen met een dienst in de Kerk. Hier uit blijkt duidelijk, dat zij belijdt dat alle goede gaven afkomstig zijn- van God. Spreker was verblijd over de zeer groote belangstelling der gemeente met dit jubileum, doch de Chr. Nat. Werk mansbond is deze belangstelling dubbel waardig. Hij wil in den vollen zin des woords zijn een Christelijke bond voor arbeiders. Spreker schetste vervolgens den moeilijken strijd welken de Christe lijke arbeiders hebben te voeren in fa briek en werkpaats, wanneer zij opko men voor hun beginsel, in onzen tijd heft de groote massa den kreet aan „Wij willen niet dat Christus over ons Koning zij." Daarom verdient de Chr. Nat. Werkmansbond allen steun omdat hij de Christelijke beginselen verdedigt op alle terrein des levens. Geen klas senstrijd en%Herlei wetten en bepalin gen zullen een nieuwe wereld brengen, doch alleen het buigen voor het evan gelie van Christus zal dit ideaal verwe zenlijken. Deze overtuiging schrijft de Werkmansbond in zijn vaandel. De Bond wil liefde aankweeken voor onze vaderlandsche Kerk, die nog zoo talloos velen ten zegen is. Evenzoo de liefde voor ons Vorstenhuis, dat in den loop der eeuwen zoo één geworden is met ons Nederlandsdhe volk. Voor deze hooge ideale en geestelijke goederen ijvert de Chr. Nat. Werk mansbond en daarom juicht spreker het werken van den Bond zoo toe. Hij houdt zijn vaandel fier omhoog en spreker wekt ten slotte de leden op vast te hou den aan zijn belijdenis, staande op den bodem der Schrift, waarvan het middel punt is Jezus Christus. De overwinning zal zijn aan Hem, die alle pogingen om ■het Christelijk leven, Kerk en Vorsten huis te ondermijnen, zal verstoren. Na gemeenschappelijk gezang en en kele liederen door de zangvereeniging, nam ds. R. Torenbeek, Ned. Herv. pred. te Dordrecht, vroeger hier ter stede, het woord, die tot onderwerp voor deze herdenkingsure gekozen had „Zij ar beiden niet." Spreker riep in de herinnering terug hoe nu 20 jaar geleden enkele mannen zich opmaakten om te trachten een af deeling van den Werkmansbond op te richten, die zich niet wilden vereenigen in een neutrale of socialistische veree niging of anderzijds zich in „Patrimo nium" niet thuis gevoelden. Spreker gelooft dat er nog wel van de oprichters in leven zullen zijn, doch met weemoed denkt hij aan zoovelen die tot de eerste leden hebben behoord, en nu al heen zijn gegaan. Jonge man nen zijn in dien tijd mannen op leeftijd geworden en ook dit afgeioopen tijd perk roept ons toe „Het eene geslacht gaat en het andere komt" en „de Wilt u gaan slapen, mijnheer Von Amberg»? vroeg mevrouw Brauner. Oeneer u niet. U hebt den vorigen nacht niet geslapen en hebt ook vandaag geen rust gehad. Gaat u ai naar bed Nog niet. Mijn hemel, hoe zou ik kunnen slapen Sta me dan toe, u nog gezelschap te houden. Ik werd hier toch heen ge zonden om u de treurige uren te korten. Uit u zelf had u niet durven ko men vroeg de zieke vrouw, zwak glimlachend. Hij kreeg een kleur. O, mevrouw, stamelde hij. U weet, hoe gelukkig ik me in uw huis gevoel. Ik zou ook uit mezelf gekomen zijn, als ik gedurfd had. Wat is er dan te wagen vroeg Johanna. In zulke droeve tijden wil men toch het liefst zijn naaste familie om zich hebben, geen vreemden. Daarom zou ik het niet gewaagd hebben, naar u toe te gaan. Ik was echter hartelijk blij, toen de houtvester zei, dat ik me ter uwer beschikking moest stellen. Weer was Johanna op gaan staan. Waar ga je heen, mijn kind vroeg haar tante. Het jonge meisje vroeg een brief naar Pframa te mogen zenden. Vertel me van uw lieve moeder zei mevrouw Brauner tot Von Amberg. Dat zal me nog het gauwst van mijn treurige gedachten afleiden. (Wordt vervolgd).

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1