MissBlanche Mnrtiitiu DINSDAG 20 JANUARI DE ONTVOERING #3e «fattrgang jjuliLstmtmm 1@J5 ANDBOUWERS. GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON clifl Maatschappij van Stoomvaart. Stads= en Provincienieuws iLKOFRSKN. :<3en, 19 Januari,, des na-1] (niet officieel) jue-koersen. en verkoopen. W/if2.48% .Londen 1 Berlijn (per 100 Rente- 59.05 Brussel 12.48-L j| "13.43—13.50 Weenen j inkpaoier. f2ASV2 Ponden ƒ11.84 en (per 100 Rentemark) Belgische Francs 12.4$ e Francs 13.4313.55 f 0.00.360.00.42 '.,JLlUMgg EN'DA inakeiiikbeden, Openbar, Verg*dei!Ug«n enz. lederen avond bios- I ing, aanvang 8 uur. |j Saterdag- en Zondag-.id. Dagelijks bioscoop, des avonds 8 uur. Saterdag- en Zondagmid- ri. Voorstelling „heti ;el", Concertgebouw, 3 i;| uari. Generale Repeti- Zangvereeniging, Con- uur. i. Concert Gemengde ng, Concertgebouw, 8 r>. 1 a-NO 10 R TE VLISSINGEN. v.m. n.m. 8.49 9.40 10.04 10.44 AUTO'S EN FIETSEN. anuari uur 20 4.53 21 4.54 22 4.56 ave, met monster ge valle soorten Boonen, goed geleverd kunnen p. kleine en groote zenden aan de Firma ES, Kapelle (Z.-B.) or «n Verhuur, Koop en Verkoop Btfen en Dlensfaonvragon, enr ruitöetallng, tan 1-5 regel ke «gel metr 15 cent vraagt eenige KERKHUIZEN. ider letters G. K.. bureau ant". QD1ENSTBODE anmelding na 8 uur. 1AGGE, Groenewoud 25. gt «LEERDE KAMERS tegen 1 Maart, met prijsopgave onderI bureau Vliss. Crt." M NET MEISJE or den Zaterdagmorgen. 's avonds?- tusschen 8 i ireau „Vliss. Courant' TE HUUR 50VENHUIS met vrijen i netten stand. Huurprijs ireau „Vliss. Courant". PTE WASCHVROUW gevraagd, boulevard de Ruyter 78 VL1SSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- eberen: 2.20'per drie maanden. Franco door 'net geheele njk 2.90. W eG<-ab°n- Dementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van i —4 regels T-IO voor iedere reeel meer 28 cent.; bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames'52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verbuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvfagen, enz pegs bij vooruitbetaling van 1—5 regels 0.7a, elke regel meer 15 Cent. LEERPLICHTWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis- i sin gen r herinneren ouders en verzorgers van f leerplichtige kinderen (kinderen, die den F teeltijd van 7 jaar hebben bereikt en dien van 13 jaar nog -niet hebben overschreden) wclke niet als leerlingen op een school voor lager onderwijs zijn ingeschreven en waarvoor men redenen tot vrijstelling van het bezoeken eener school meent te heb ben aan hunne verplichting om daarvan aangifte te doen vóór I Februari a.s., ter i gemeente-secretarie (2c afdeeiing). ni. van die kinderen, welke om gezondheidsrede nen de school niet kunnen bezoëken of van dezenen, die huisondeijvTjs gemeten. Tlissirigen, 20 Januari 1925. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP Het eeredoctoraat van de Koningin. 'Het voornemen bestaan, dat de uit- reiking van het eeredoctoraat aan de Koningin op 9 Februari te Leiden zal worden bijijgewoond door den Prins, Prinsesjuliana en de Koningin-Moeder. Ook zal vermoedelijk vrijwel het ge- ieele korps diplomatique er Mi tegen woordig zijn. Staatscommissie voor het onderwijs. Bij Kon. besluit is ie ingesteld een .Staatscommissie, dan welke wordt op gedragen Je overwegen in hoever de regeenng met inachtneming der grenzen, welke 4e openbare kas stelt a) een normale ontwikkeling van het openbare zoowel ais van het bijzondere voorbereidend hooger en middelbaar onderwijs ook in de toekomst kan mogelijk maken en ,b).een redelijk verband kan bevorderen tusschen de salarissen van het perso neel van het middelbaar onderwijs aan rijksscholen, het personeel van het 5-voorhereidend hooger en middelbaar .enderwijs aan gemeentescholen, en het personeel van het voorbereidend 'noo- ;ger en middelbaar onderwijs aan bij zondere scholen. 2e. Aan deze commissie opgedragen an haar werkzaamheden en bevin- - dingen rapport uit te brengen terwijl Ge trekt een goed lot uit de loterij van sigarettenmerken, .Sis ge ;zegt Geef Mij maar DE KONING, Badhuis- 'raagt tegen 1 Februari 1EISJE (Dagmeisje). 3AGMEISJE iven de 16 jaar. WERNER, Korte üroe- HU1S ■raagd, Scheldestraat of t. onder No. 555, bureau int". TE KOOP ►LEUM-GASLAMP voo; zer KINDERLEDIKANT een TAFEL ƒ7.— luistraat 68. (Ingez. Mededeeling.) Roman wan A. GRONER. gevraagd per 1 Februari iEMEUB. ETAGE, der Boulevards, ider letters A. B., burea int". Middelb. - Rotterdam engelegen plaatsen. VAN~ PASSAGIERS EREN EN VEE. Kon. T.m. in 8 8 T IlM. inuari ,8r' 20 8 22 23 26 aafcien te bekomen N.V. Transport- en ElV- Erven G. V08, W- B. EENHOORN, Tel. 1® v. OOSTERHOUT TS. br. BUITENHBK tel. 1W Ik ben in .eten nacht het huis uit jeslopen, ben over het bek geklommen, langs den weg tusschen hier en den looden populier gegaan en terug en ieb geroepen. Toen ben ik thuisgekomen er. Kianks allen angst ingeslapen. Haastig, stootend, had hij dat verteld. (Gespannen luisterde Johanna. Nu vroeg ze Waarom denk je dat de brief vervaljcht was - Mijnheer Poigner moet gisteren- «ikldag voor dienst met den adjunct in Lobau geweest zijn. Dan kan hij onzeri fleer toch niet gevraagd nebovn, om ©ij den populier te komen M wie zegt, dat da houtvester »n Lobau dienst had vroeg Johanna. |B .Zijn vrouw heeft het tegen den koetsier gezegd. En daant.t moet mijn heer Poigner van Aspern uit naar Wee nen gegaan zijn, Johanna werd bleek. Houd je gereed, zei ze. Zoodra de •mist optrekt, rijden wij samen naar den mopulier. Met Matthias spreek ik zelf. Zij knikte den bediende toe en «ne verder. 6 „Zij vond Matthias, .den tuinman ■igner en Ludwig, zijn knecht, in druk jesprek bijeen. Zij zwegen, toen zij jBrttrouw Mileska zagen komen, maar - zij voelde, dat zij over haar oom had- jjpen gesprokpp, want de d/JP .mappen het den leden, wier gevoelen van dat der meerderheid afwijkt, zal vrij staan, van dat afwijkend gevoelen te doen blijken bij afzonderlijk rapport, het welk tegelijk met. dat der commissie zat worden aangeboden. Voorzitter der commissie is mr. V. H. Rutgers, lid van de Tweede Kamer. De zomertijd. Op de vragen van den heer Braat betredende afschaffing van den zomer tijd heeft de heer Ruijs de Beerenbrock minister van binnenlandsche zaken en landbouw het volgende geantwoord De ondergeteekende beschikt niet over gegevens, die hem zouden mach tigen tot de verklaring, dat „het over groote meerderheid van het Nederland- sche volk verlangend uitziet naar het over het geheele jaar, handhaven van den Amsterdamschen tijd". Een wetsontwerp inzake den z.g. zomertijd heeft het departement verla ten. Omtrent den inhoud daarvan, kun. nen, volgens goed gebruik, thans geen mededcelingen worden gedaan. Kostwinners van een gezin. Als leiddraad voor de beoordeeling of een ambtenaar voor de toepassing van het Bezoldigingsbesluit burgerlijke rijksambtenaren 1925 is te beschouwen als kostwinner van een gezin, heeft de regeering bepaald, dat kostwinners zijn a. weduwnaars, weduwen en ge scheiden echtgenooten, die een of meer wettige of wettelijk erkende kinderen of stiefkinderen te hunnen laste heb ben b. zij, die uitsluitend of in hoofdzaak zorg dragen voor het onderhoud van ouders, pleegouders, grootouders,broe ders of zusters, die piet in staat zijn, in éigen onderhoud te voorzien c. gehuwde vrouwen, voor zoover haar gezin uitsluitend of in hoofdzaak op haar inkomsten is aangewezen. Een en ander te beoordeelen naar den toestand op 31 December 1924. Bij de vaststelling van de bezoldi ging qp 1 Januari 1925, zijn voorioo- pjg als kostwinner beschouwd zij, die 'bij de salarisvermindering op 1 Mei 1924 als zoodanig zijn aangemerkt. Uit de metaalnijverheid. De bondsraad van den Algemeenen Neder!. Metaalbewerkersbond heeft zjjn goedkeuring gehecht aan het door het hoofdbestuur ontworpen schema voor een, aan de werkgeversbonden aan te bieden ontwerp-landeiijke collectieve arbeidsovereenkomst, waarin o.m. op genomen is de invoering van minimum- loonen, de handhaving van den 8-uren- dag en medezeggenschap van de ar beiders in de ondernemingen. Na besprekingen in de afdeelingen in de maanden Februari en Maart zal de bondsraad opnieuw bijeenkomen om het ontwerp ter nadere nehandeiing met de andere metaafbew.erkersbonden definitief vast te stellen. Engelsche scheepsbouworders in Nederland. Naar aanleiding van bet plaatsen van niet minder idan 16 Engelsche scheepsorders in Nederland, heeft de „Daily Mail" in haar nummer van 4 December beschouwingen gemaakt tus schen den toestand in het Nederland- sche scheepsbouwbedrijf en die in het Engelsche. Deze beschouwing werd door den al- zetten een bezorgd gezicht. Vriendelijk beantwoordde zij hun vertrouwelijk- eerbiedigen groet, en riep Lois, die be zig was den wagen schoon te maken. Zij gaf hem de boodschap van haar tante en keerde zich toen tot de drie mannen met de vraag Wat denkt ge omtrent ooms uitblijven De drie haalden de schouders op. Mijnheer is geen drinker, zei de tuinman. Bij drinkers kan men op alles voorbereid zijn, maar mijnheer weet precies wat hij doet, er is nog nooit eenige onregelmatigheid voorgekomen. En vijanden kan hij onmogelijk hebben, zei Ludwig. Maar hij kan ziek zijn geworden, viel de koetsier in. Juist den laatsten tijd klaagde hij over hoofdpijn. Hoe licht is het mogelijk dat hem... Een beroerte getroffen heeft dat hij ergens hulpeloos buiten ligt dat bedoel je toch, Matthias vroeg jphanna. Maar dat geloof ik niet. Hoe denkt de freule daarover vroeg Matthias. Jojianna haalde diep adem en legde de hand stevig op den arm van den koetsier:. Liwlwig zegt, dat oom geen vijan den heeft Laten we aannemen, dat dit zoo is. Maar er is nauwelijks iemand op de wereld, die geen vijanden heeft. Freule, u denkt... Aan een .misdrijf denk ik. Oom is zoo oplettend jegens ieder, maar vooral jegens zijn zieke vrouw, dat hij, als hij maar eenigszins gekund had, stellig een verklaring voor zijn uitblijven had gezonden, denk aai? den brief, die gemeenen metaalbewerkersbond in En geland opgezonden aan den Algemee nen Nederlanden Metaalbewerkers bond, die er den 20en December op antwoordde in een schrijven, dat de „Daily Mail" thans afdrukt. tn d'rt schrijven wordt de bewering, dat de Nedertandsche scheepsbouwindustrie al of niet ten koste van Engeland in bloeienrden staat verkeert, absurd ge noemd en dat er in deze industrie in Nederland bijna geen werkioozen zou den zijn wordt gebrandmerkt als een opmerking, die slechts gemaakt kan worden door iemand, die van de in dustrie volstrekt niets afweet. In den brief wordt een zeer uitvoerige uiteen zetting gegeven van de verhoudingen jn het Nedertandsche scheepsbouwbedrijf. Ook wordt erop gewezen, dat de lange re werktijden in dit bedrijf zijn inge voerd, omdat, ook blijkens verklaringen van den heer Witon, hef anders niet mogelijk zou zijn met de Engelsche werven te concurreeren. Toch is de toe stand jn de industrie nog slecht. De Ne dertandsche bond heeft den indruk, dat' veie werven van Engeland beter worden beheerd dan in Nederland het gevai is. Een bijzondere medewerker van de „Daily Mail", die een onderzoek heeft ingesteld in Schotland en Nederland, publiceert thans een .vergelijking tus schen de verhoudingen in beide lan den, welke vergelijking een verklaring aan de hand moet doen voor het feit, dat Britsche orders naar Nedertand sche werven gaan. De Britsche werven betalen veel hoo ger belasting, vooral ook tengevolge van de steeds aangroeiende kosten van den werkloozensteun. De werkweek is in Nederland on langs opgevoerd van 48 tot 55 uren, die in Engeland is op 48 uren gebleven. De Nederalndsche loonschaal is veel lager. Het kan zijn, dat -de Nedertandsche ar beider minder werk per uur doet dan de Britsche, doch hij begint precies op tijd en- werkt door tot het laatste oogenblik. Op de Britsche werven gaat l/> van den tijd verloren door te laat aanvan gen en- te vroeg stop zetten van hef werk. In Nederland is ook minder toe zicht nooéig. De Hollandsche dag en nachtmenschen zijn dezelfde, zoodaf snelle aflevering zonder extra kosten kan plaats' hébben, nvt ministerie van arbeid geeft gemakkelijk verlof voor overwerk en het tarief voor de eerste twee uren is slechts een kwart hooger. In Nederland worden jde .middelen van arbeidsbesparing veel ruimer toegepast dan hier, waardoor een grooter produc tie mogelijk wordt. Verder wordt het grootste deel van den arbeid op de Ne derlandsehe werven betaald op den grondslag der resultaten. Half geoefen de arbeiders doen veel van het werk, dat hier verricht wordt door geheel ge oefende werkkrachten. Nederland ten slotte beschikt over goedkooper verkeersmiddelen en vooral over een algemeen transportnet over water en de kosten der etectriciteit zijn er lager. In een hoofdartikel tracht „de Daily Mail" uiteen te zetten, dat het rapport, door den Algemeenen Neder- landschen Metaalbewerkersbond aan den Britschen bond toegezondetn, mis leidend is. Terwijl in Nederland de werkloos heid in het .scheepsbouwbedrijf slechts tien procent bedraagt, bedroeg het in November in Engeland 31.4 pet. zegt het 'blad. de uitnoodiging voor de jacht bevatte en die dat is zeker de houtvester niet geschreven heeft. Zijn vrouw weet tenminste er niets van af. Zij zegt, dat haar man gisterenmiddag met mijnheer von Ainberg voor dienstzaken in de Lobau geweest is en des avonds naar Weenen vertrokken is. Dat bericht heb jij toch, Matthias, vannacht meege bracht. Heb je toen daar niets bijzon ders bij gedacht De koetsier knikte. Ik heb daar wel mijn gedachten over gehad, maar iemand van ons wil zoo iets het eerst zeggen. En gij beiden vroeg juffrouw Mileska. De beide tuinlieden zwegen verlegen. Men weet niet, wat bij zoo iets aan den dag komt, fluisterde Elgner eindelijk. Het jonge meisje gaf Matthias op dracht den goudvos en nog een ander paard te zadelen, ging toen weer in huis en maakte gauw toilet, om met haar tante een kop thee te gebruiken. Me vrouw Emma zag er recht droevig uit, maar zij was de eenige in huis, die volledig kalmte toonde. Is het goed, tante, dat ik naar den riooden populier rijd Ik neem Jozef mee, zei Johanna, zichzelve ook tot kalmte dwingend. Mevrouw Brauner knikte. Zeker is mij dat goed, mijn kind, antwoordde ze. Komt Lois gauw Hij zal terstond hier zijn. Waar heen zendt ge hein Mevrouw Emma reikte haar een ge sloten brieftoe. Hij was aan den wachtmeester Berthl in Groof-Enzers- VLISSINGEN, 20 JANUARI. Hare Koninklijke Hoogheid de Vrouw. ,JDe Oude Vriendschap". Een vrouwenhater in merg en been, die zich zoover door die eigenschap Iaat meevoeren, dat hij over den. zijns inziens „noodlotfigen" invloed van Eva's dochteren een boek wil schrijven en die, om zich daar geheel aan te kun nen wijden, op een onbewoond eiland midden in den- Oceaan ;is gaan wonen een juffertje, dat op dat afgelegen eiland komt aangespoeld en zulk een invloed op den celibatair krijgt, dat hij haar een huwelijksaanzoek doet voor de „beschaafde" wereld, ziedaar de twee hoofdpersonen, die met den knecht, die zich altijd correct gedraagt, hoewel hij zich eenige malen vergist na de komst der „aangespoelde", van dit sober gegeven een spel hebben gege ven, dat van het begin tot het einde niet alleen heeft geboeid, maar vaak zoo kostelijk heeft vermaakt, dat de hilariteit algemeen- was. A-nnie Follender, de „aangespoelde" juffer, heeft ons een. zeer aannemelijke „creatie" gegeven van de vrouw, die op alle mogelijke manieren tracht van den misanthropischen „heer der schep ping" iemand te maken, die zijn vrou wenhaat opgeeft en Louis Chrispijn, als de verstokte celibatair, die in het eerst moeite deed om grof te zijn tegen haar, die alles verbergende dit vermommend onder het voorgeven knorrig te zijn over het feit, dat hij van zijn „levens werk" wordt gehaaid, moet ten laatste bakzeil halen en komt ten- slotte tot het boven reeds aangegeven resultaat. Dit alles is fijn en natuurlijk gespeeld, hou ding en gebaren ondergingen een haast onmerkbare verandering, die geleidelijk zichtbaar werden in het spel, dat af en toe haast onbedaarlijke lachbuien deed opgieren. Kostelijk was ook de actie van Anton Verheijen, ais kamerdienaar, terwijl eveneens het droogkomieke zouden we het willen noemen hoog gewaar deerd dient te worden van Coen His- sink, als officier van de Paketvaart, die den toestand op het onbewoonde eiland waarschijnlijk we! doorziet.moar gebaart hem niet te begrijpen en die daardoor onwillekeurig de onfknooping verhaast. Wij kunnen dan ook gerust zeggen, dat deze vier personen,waarvan de drie eerste de hoofdrollen vervullen, fijn genuanceerd spel te zien hebben gege ven, dat volle zalen een geheelen avond kunst doen genieten. Kanarieyereeniging „Zang Veredelt". De uitslag van den gehouden zang wedstrijd op 17, 18 en 19 Januari is als volgt Klas 1, inzending 1 vogel eigen kweek 1924 le prijs A. Roos, 2e prijs A. W. Hendrikse, 3e prijs J. Tromp, 4e prijs J. Tromp. Klas 2, inzending 2 vogels eigen kweek 1924 ie prijs A. W. Dert, 2e prijs D. de Kok, 3e prijs A. J.Stouthard. Klas 3, inzending 4 vogels eigen kweek 1924 le prijs A. Roos, 2e prijs F. de Nooijer, 3e prijs A. Zwart. Klas 4, inzending 1 vogel (oud) Ie prijs A. Roos, 2e prijs J de Jonge, 3e prijs A. Roos. Klas 5, inzending 2 vogels (oud) dorf geadresseerd. Johanna's hand beefde een weinig, toen zij den brief weer terug gaf. Drink nog een kop thee, zei tante. Het is koud en vochtig buiten en jij wordt zoo licht verkouden. Eigenlijk kon Eigner wei in jouw plaats naar den dooden populier rijden. Neen tante, laat mij het doen. Johanna stond op, kuste haar tante hartelijk de hand en ging in haar ka mer. Terstond daarna kwam ze terug. Zij was in rijkostuum, had haar jacquet aangetrokken en de muts opgezet. Josef wachtte reeds met de paarden. Anna stond aan de open poort. Toen zij die een halve minuut later sloot, reden de twee reeds door de allee naar den straatweg, die naar den populier voerde. Mevrouw Emma's oogen volgden hen. Maar de arme vrouw kon hen niet duidelijk zien, de oogen stonden vol tranen. Toen freule Mileska en Josef de straat bereikten, ontmoetten zij een derden ruiter. Het was Von Amberg, die in snellen draf van Groot-Enzers- dorf kwam. Brengt ge bericht riep zij opge wonden den jongen man toe. Maar hij schudde het hoofd. Niets weet ik dan alleen het on- geloofelijke, dat mevrouw Poigner mij heeft verteld, toen ik vanmorgen om vijf uur thuis kwam. Het is nu kwart na zes, u is dus terstond hierheen gereden Maar natuurlijk. En vannacht waart ge buiten Ja. Tot gisterenavond was ik met i Uw eerste taak 's morgens zij zorg te dragen voor goede ontlasting! Ten zij dit geregeld geschiedt, krijgt gij hinder van hoofdpijn, gedruktheid, maagpijn, onzuiver bloed enz. Foster's Maagpillen genezen verstopping, rege len de lever, maag en ingewanden, en versterken zoodoende uw geheele ge stel. Prijs per flacon van vijftig versui- kerde pillen 0.65 in apotheken en drogistzaken. 11 (Ingez. Mededeeling.) ie prijs A. Roos, 2e prijs J. Tromp, 3e prijs A. W. Hendrikse. bij loting met K. van Belzen. Klas 6, -inzending 4 vogels (oud) le prijs A. Roos, 2e prijs F. de Nooijer. 3e prijs A. Roos. Klas 7, poppen eigen kweek 1924 le prijs F. de Nooijer, 2e prijs A. J. Stouthard. Klas 8, poppen oud le prijs J. de Jonge, 2e prijs F. de Nooijer. Wisselprijs, zilveren louwerkrans A. Roos voor den meesterzanger 1924 zilveren medaije voor den meesterzan ger 1924 A. Roos zilveren medaije voor de beste collectie poppen F. de Nooijer. Beste hoiroi A. Hendrikse beste knor J. Tromp beste schokkel A. Roos beste fluiten A. Roos. Derbywedstrijd -. le prijs A. W. Dert, 2e prijs D. de Kok, 3e prijs F. de Nooijer. Voor den lOOsten bezoeker werd een gele mankanarie uitgereikt aan den heer A. V. Herwijnen, Noordstraat, te Middelburg. Theosofische Vereeniging. Het hoogste gebod is Broederschap, „Heb uw naasten lief, als uzelf en God bovenal". Deze regel ilienen de leden zich in de praktijk van het leven zooveel mogelijk voor oogen te houden. Als wijsgeerig stelsel slaagt de theo sofie erin haren beoefenaars inzicht in de! evensraadseien te geven 't kwaad in de wereld, de dood, de groote ver schillen tusschen de menschen en daar door hun rust en vre^e te brengen. Zeker niet door menschen is de theoso fie bedacht. Een sterk godsdienstig karakter be zit de theosofie. Voor hen die religieus zijn aangelegd, biedt zij een onuitputte lijke rijkdom voor hart en gemoed. Aldus verklaren haar volgers. De Vlissingsche afdeeiing houdt op Vrijdag 23 Januari a.s., des avonds 8 uur, in „de Oude Vriendschap" een openbare iezing. Men zie hiervoor de advertentie in dit nummer. De besteller der posterijen Ch. Wisse is overgeplaatst van het postkantoor te 's-Gravenhage naar Vlissingen. Een stoomschip gestrand. Gisteren is aan den zeedijk te Rit- them, tusschen de Spuikom en het fort De Ruyter, tengevolge van den dikken mist, het Engelsche stoomschip „Go- dig" omhoog gevaren. Daar het schip nog al hoog zit, is het bij den vloed nog niet vlot kunnen ko men. Bij Kon. besluit is toegekend de aan de Orde van Oranje Nassau verbonden eeremedaille, ir, zilver, aan A. Aarsen, machinemeester bij de eerste Neder landsehe Coöperatieve Beetwortelsui kerfabriek, te Sas van Gent. den houtvester en later met vier helpers in de Lobau. Er worden tegenwoordig zooveel strikken gezet. Wij hoopten de kerels te snappen. Mijnheer Poigner is gisterenavond tegen acht uur naar Aspern gegaan. Vandaag om elf uur wilde hij weer thuis zijn. De brief aan oom kwam dus stel lig niet van hem Bepaald niet. Kon hij diy uitnoodiging toch niet hebben gezonden en het later hebben vergeten Zij is in elk geval al eergis teren geschreven. Eergisteren al U hebt ze ons immers zelf ge bracht. Met de morgenpost is zij gekomen. Ik dus, ik heb u het ongeluk in huis gebracht De knappe adjunct zette een heel ongelukkig gezicht. Dus denkt u ook, dat er een een ongeluk gebeurd is vorschte Johanna vol angst. Ik veronderstel, dat u ook naar den dooden populier rijdt zeide hij ontwijkend. Johanna knikte. Daarop wendde de adjunct zich tot Josef. Haal Treu, zei hij en reed verder. Johanna, die naast hem bleef, reikte hem de hand. U denkt toch aan alles, dankte zij, droef glimlachend. Treu zal ons goede diensten kunnen bewijzen, als de nevel nog zoo dicht is, als wij er komen. Langzaam reden zij verder. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1