MAANDAG 19 JANUARI tfia/w b-No15' iche Ultima BINNENLAND Vrouwestraat 2! FEUILLETON DE ONTVOERING Stads= en Provincienieuws 1SELK0ERSEN. an heden, 17 Januari. 1 uur (niet officieel) hèque-koersen. >en en verkoooen. '.47 9/16'/2.475/r LoJ. f2 Berlijn (per 100 RenJ -ƒ 59.Brussel ƒ12 3 13.37f 13.40. Bankpaoier. >y2ƒ2.47 Ponden ƒ11,6 rken (per 100 RentemarS Belgische Francs 12.3^ f he Francs 13.3513,45| GENOA femtafeeWkfceden, Openi» en. Vergaderingen enz. -o ter. lederen avond telling, aanvang 8 uur. 1 Zaterdag- en Zondag Dagelijks bioscoq des avonds 8 uur. Zaterdag- en Zondags- marl Marine Sanatoria dadigheids bal-masqué, jdschap", 8 uur. luari. Jaaruitvoering N| •vereeniging, Concert; uari. Revue „Zeeland certgebouw, 8 uur. muari. Tooneeivoorsti Spelers van Stad en U Vriendschap", 8 uur. ïuari. Voorstelling oneel", Concertgebouw, 8(1 anuari. Generale Rept ;de Zangvereeniging, Co-j uur. lari. Concert Gemengd iging, Concertgebouw, 81 TER TE VLISSINGEN. nuari v.m. n.m.'] 18 6.36 7.13' 19 7.34 8.21 8.49 9.40 10.04 10.44 OR AUTO'S EN FIETSD Januari uur 18 4.49 19 4.51 20 4.53 itEST - DROGIS naast JAMIN. Hnnr en Vertoner, Reop en Verkcot j.odiütfon en DieoBtAonvrarien, eu |rocnittbetallng, van 1-5 r^e elke regel meer 15 wot NET PENSION met huiselijk verkei of twee heeren, op gezól onder ourant". No. 55, bureJ PAGDIENSTBODE Aanmelding na 8 uur. 1SMAGGE, Groenewoud 2j p gevraagd een goed or| VERDIEPINGSHUIS, jemakken voorzien, omtre aat. onder no. 480, bureaj lourant". |gd een fAGDIENSTBODE, Iden 18 jaar, v.g.g.v.. Aar J's avonds tusschen 8 en fcvard Bankert 28 (boven) Jw OP DEN ZIEKE verlanr I fcCH-WERKVROUW. 1 Emmastraat 26. ET BURGERMEISJE taarne geplaatst op kant» k of halve dagen. In het b liploma steno en typen. onder letters A. B., bure< purant". LOOPKNECHT |zorger voor „N. Rott. Ci Boekhandel v/h. DE VI |GH. S11NGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 12.20 per drie maanden, l-ranco door het geheele rijk: ƒ2.50. Weekabon nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS Van 4 regels: ƒ1.10; voor iedere reeel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verbuur Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen én Dienstaanvragen, enz prijs, bij vooruitbetaling van 1—a regels ƒ0.75, elke regel meer 15 Cent. Familieberichten van 16 regels ƒ1.70, iedere regel meer 26 cent ider fijn, goede kwal* .85 per mud. Vrij thuis De Rijksmiddelen. In tegenstelling met de verwachting, blijft de opbrengst van de rijksmidde len in December 1924 bij de raming ten achter. Deze opbrengst bedraagt name lijk ruim 32.45 Tnillioen, d.i. 6.5 ton be neden de raming (l '/z a 2 -%), 1 55 mil- lioen beneden de opbrengst van Decem ber 1923. De oorzaak van deze teleur stelling moet wei vooral hierin worden gezocht, dat in de maand December de eind-uitkeeringen der meelbelasting en van de provinciale en. gemeentelijke opcenten betreffende den loopenden dienst plaats hebben, welke ten gevolge van den achterstand bij de invordering der grondbelasting de opbrengst van de middelen in de maand December over troffen. Die teleurstelling kan de gun stige uitkomst over 1924 dan ook geenszins teniet doen. aldus zegt „de Tel." in haar beschouwing over de op brengst der middelen. De totale op brengst overtrof de raming met bijkans 35 millioen (bijna 9 terwijl de op brengst van 1923 met ruim drie mil lioen werd overtroffen. Daarbij is een opbrengst van 5.3 millioen aan rijwielbelasting nog geheel buiten be schouwing gelaten. Personeele-, inkom sten-, dividend- en tantième- en vermo gensbelasting bleven respectievelijk 3, 5, bijna 16, bijna 3, 5 en rond 1/7 ton beneden de raming (d.i. resp. 19, 24, 35 en bijna 2 Behalve de snel verscherpte invorde ring in de vorige maand speelt ook de cn-gunstige- conjunctuur van het verle den weer een rol. Dat thans de con junctuur verbetert, komt wel het duide lijkst uit bij de zegel- en registratie rechten (resp. bijna 1.5 en ruim 4.25 ton, d.i. 10 en 29 boven de raming), de in voer-, statistiekrechten en lodsgelden (resp. bijna 3% ton, bijna 1 ton en 1 ton, d.i. 12J4 30 en 56 boven de raping).. De rechten van successie en op de mijnen kwamen resp. ruim 8 ton (22 en bijna >4 ton (bijna 100 boven de raming. Hiervan is moeilijk een oorzaak op te geven. Merkwaardig is de loop der accijn zen. De suikeraccijns bracht 5 1/3 ton (16 minder op dan de raming, ter wijl de tabaksaccijns slechts iets min der dan de raming opbracht, niettegen staande de geruchten van een voorge nomen accijnsverhooging. Niettegen staande de malaise, de salaris- en loonsverlagingen brachten de overige accijnzen alle meer op dan de raming en wei de wijnaccijns door hooger ge- dist.-accijns bijna 3.4 ton (ruim 200 de gedistilleerd-accijns, in verband met minder invoer gedist., bijna 7.5 ton [10) Roman van A. GRONER. :n- Middelb. - Rotterd® chengelegen plaatsen. .r van" passagiers ederen en vee. v nu. Januari 1 5tr* 8 1, M T.H. IT 19 20 ag22 8 23 onnutten t« bekomen N.V. Tmneport- en J T.h. Erren G. VOS, irg: B. HfflHOORK.Tflfj. 7. t. OOSTERHOOT TB. Gobr. BDITEHHEK tA Lassony was voor de eerste maal met den stillen man achter zich aileen. Hij beet de tanden opeen en kromp in een. Hij had niet den moed, om te zien, hij durfde nauwelijks het angstzweet van zijn voorhoofd wisschen. Toen staarde hij voor zich, luisterde en luis terde, en hield daarbij krampachtig de teugels, die Biro hem had toegewor- ipen. Wat hij toch wilde met den ouden [man Maar daar kwam Biro reeds aan met een lang touw. Lassony haalde verlicht adem. Die heb ik duur moeten betalen I bromde Biro, terwijl hij den onbruik baar geworden riem door het touw verving. Heeft mij een heelen gulden gekost, omdat de oude deugniet niet wisselen kon of wilde Haast je, haast je 1 smeekte Las sony. Toen keek Imre hem toornig aan, zag de houten doos nog op de knieën van Lassony, greep ze en wierp ze in den wagen. Dat daarbij het penseel er uit vloog tn midden op den weg bleef liggen, <-ag hij niet. Afschuwelijk is die bangheid van Km 1 gromde hij. Wat kan ons nu nog f°turcn. Als ze achter ons aan zaten, midden wij ze al lang bemerkt. Houd (ruim 17 de zoutaccijns 54 mille (43 door minder invoer uit Duifsch- tand, de bieraccijns 3 1/3 ton (ruim 86 ten gevolge van de met Mei 1924 ingegane verhooging, de geslachtaccijns (bijna 60 mille, d.i. ruim 7 in ver band met de stijging van de veeprijzen. De inkomsten ten bate van het Lee- ningfonds 1914 bedroegen bijkans 9.65 millioen, waarvan ruim 4J4 millioerf uit de Verdedigingsbelastingen voortvloei de. Over 't geheele jaar 1924 zijn de correspondeerende cijfers bijna 103.75 millioen en ruim 43.5 millioen. De O- W.-belasting bracht 'in Decem ber 1924 bijna 2.7 ton, over 't geheele jaar 1924 ruim 1.24 millioen op. Achterstand bij de belastingen. Het lid der Tweede Kamer, de heer Ter Haiti, richtte tot den minister van (inanciën de volgende vragen is het den minister bekend, dat de raad van beroep voor de directe belas tingen te Breda ongeveer vier jaar ten achter is met het behandelen der aan hangige beroepschriften Is het juist, dat er meer beroepszaken bijkomen dan worden afgedaan, zoodat de achterstand gestadig aangroeit Is de minister niet van oordeel, dat, waar toch de belastingplichtigen hier door groot ongerief en schade (door renteverlies) ondervinden, het noodig is hierin voorzieningen te treffen, bijv. door een gedeelte der bij den raad van beroep te Breda aanhangige zaken te doen behandelen door den raad van beroep te Aliddeiburg of Tilburg Is het den minister bekend, dat som mige inspecteurs en accountants der directe belastingen bepaalde accoun tantskantoren bij belastingplichtigen aanbevelen, zelfs zonder dat door de zen daarnaar gevraagd wordt Is de minister niet van oordeel, dat dergelijke aanbevelingen ten eenenmale behooren achterwege te blijven, daar op deze wijze pressie op de belasting plichtigen wordt uitgeoefend, terwijl bovendien het prestige van de inspec- teus en rijks-accountants wordt ge schaad door mogelijke veronderstellin gen van bijbedoelingen Indien het antwoord op de vorige vraag bevestigend luidt, is de minister dan bereid in dien zin de inspecteurs en rijks-accountants aan te schrijven Niet rocken onder bureautijd. Naar de „Res.-bode" meldt, heeft de minister van financiën aan de in specteurs, ontvangers en hoofden van bureaux der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen een circulaire gezonden, waarin hij er op wijst dat het ten strengste verboden is, dat door het personeel onder den bureautijd gerookt wordt. Den chefs wordt ver zocht streng toe te zien, dat aan dit voorschrift de hand wordt gehouden. De rijwielbelastingptaatjes. „De Kampioen", het orgaan van den A.N.W.B., Toeristenbond voor Neder land, verneemt, dat de Rijksmunt te Utrecht rijwielplaatjes, die bij het om buigen breken, gratis door nieuwe ver vangt, als men de beide stukken op zendt althans, een der leden van den Bond heeft dit ondervonden. De actie van St. Michaël. Zaterdagavond is te 's-Gravenhage wederom een vergadering gehouden tusschen het bestuur van „St. Michaël" en prof. Aengenent als arbiter tusschen dezen bond en de R. K. Staatspartij. Er werd nog geen resultaat bereikt. Be- dus je mond en laat mij voor jou handelen O, ik wou dat ik thuis was jam merde Lassony, waarop Imre vol spot antwoordde Zoo, wou je dat Nu, ik wou ook wel wat bijvoorbeeld een zak vol ducaten in plaats van den man, die daar achter je ligt. Maar men krijgt niet altoos, wat men graag wil. En bovendien heb ik volstrekt geen haast. Ik wil zelfs niet aan de brug over de March komen, voor het heelemaa! donker is. De wagen verdween weldra in den mist. De oude wegwerker keek hem na niet, omdat hij er belang in stelde, maar omdat het voertuig het eenige bewegende ding in het landschap was. Toen de oude man zijn pijp had uitge- ïookt, borg hij ze weg, nam zijn schop op den schouder en ging langs de straat, waar de wagen gereden had. Daar vond hij iets. Daar lag een verf kwast midden op den weg, die nog tamelijk nieuw was. Gebruikt was ze wel, zelfs voor verschillende verf, die nog niet eens heelemaal droog was. Bij de bliksluiting was zij blauw, verderop rood en aan de punt zwart wel wa ren echter de drie kleuren gedeeltelijk door elkaar geloopen en nu met stof bedekt. Toen de oude naar huis ging, nam hij het penseel mee. Hij herinnerde zich daarbij, dat ook de wagen blauw en rood en zwart geverfd was. Bij die herinnering schudde hij het hoofd. sloten werd de vergadering a.s. Don derdag voort, te zetten. in verband, vooral met in den iaaf- sten tijd in de R. Kath. pers gelanceer de berichten, over eigen candidaten van St. Michaël, heeft de Haagsche correspondent van „de Tel." eens in de kringen van den bond naar de juistheid hiervan geïnformeerd. Men deelde mede, dat van eigen can didaten voorloopig geen sprake kan zijn, daar er afgewacht dient te worden met welke candidaten het advies-colle ge der R. Kath. Staatspartij op 28 Maart a.s. zal komen. Eerst dan zou vastgesteld kunnen worden, welke hou ding men dient aan te nemen. Dorus Rijkers-briefkaarten. Het hoofdbestuur van het Helden der Zee-fonds Dorus Rijkers maakt bekend dat het, met goedkeuring van het hoofdbestuur der posterijen, de rijks- briefkaart van 7 >/2 cent zal gaan exploi' teeren als Dorus Rijkers-briefkaarten. De bedoeling is, deze briefkaart door geheel Nederland voor het publiek ver krijgbaar te doen stellen voor vijf cent. Ten einde voor het fonds financieel voordeel te bereiken, wordt op de lin kerhelft van de adreszijde der brief kaart eenige ruimte beschikbaar ge steld voor reclame, tegen een matig tarief, voor een gegarandeerde oplaag. Het hoofdbestuur van 't Dorus Rijkers fonds heeft te dien einde een overeen komst aangegaan met Hu.ygens' Boek handel en Advertentie-bureau te 's- Graverrhage. Concurrentie met Britsclie scheepswerven. De regeering van New Foundiand heeft een order geplaatst voor den bouw van een stoomschip met een snelheid van 15 knoopen bij de Scheepsbouw Maatschappij de Nieuwe Waterweg te Rotterdam. De order is naar Nederland ge plaatst, omdat de Britsehe inschrijvin gen te hoog waren en geen Britsehe werf een époedige aflevering kon waarborgen. Dit is de zestiende Britsehe order, die den laatsten tijd in Nederland is geplaatst, in concurrentie met Britsehe werven. Het vergaan van het stoomschip „Mercurius". Een verslaggever van het persbureau Vaz Dias heeft een onderhoud gehad met een lid van de bemanning van het stoomschip „Mercurius'' van de K.N.S. M., welke bemanning Zaterdag met het stoomschip „Rembrandt" van de Ne derland is teruggekeerd. Omtrent hel vergaan van de „Mercurius" vernam hij het volgende Donderdag 8 Januari, half 5 's mid dags, strandde de „Mercurius" bij Pearlrock, ongeveer 8 mijl van Gibral tar. Aan boord van de „Mercurius" voelde men drie harde schokken. Het schip zat onmiddellijk muurvast en be gon naar bakboordzijde over te hellen. Het water kwam dadelijk uit de pijl kokers van de voortartken naar boven. Onmiddellijk kwamen uit Gibraltar sleepbooten en het bergingsvaartuig „Frea" heeft het bergingscontract ge maakt op de basis no cure no payment. Het weer was bij de stranding goed kalme zee, doch veel stroom, 's Avonds was het weer slechter het water sloeg overboord. Men besl'oot het schip nog niet te verlaten. De zee werd 's nachts steeds woester en men vroeg de in de nabijheid gebleven „Frea" om hulp, In de omgeving van den dooden populier heerschte na het wegrijden van den wagen weer de grootste stilte. De kraai, die op een tak had gezeten en alles nauwkeurig had gezien, was ingeslapen. In het gras, dat door lmre's groote voeten was platgetreden, glinsterde iets. Het was Brauner's bril. Die lag ongeveer dertig schreden van den dorren boom. Hij lag daar aan den rand van een bladerloozen braamstruik, waaraan heel veel braambessen zaten. Daarop vielen fijne glimlichten. Overi gens was alles droef en somber rond om den dooden populier. HOOFDSTUK IV. - Nu, Hanna, kunnen wij eindelijk handelen, had mevrouw Brauner tot haar angstig naar haar opziend nichtje gezegd, en toen Rijd mij naar mijn kamer en stuur Anna. Terwijl die bij mij is, moet Lois ontbijten, daarna een paard zadelen en dan bij mij komen. Zoo kind„en maak jij je nu ook gereed. Ik therk, dat jij ook niet uit de kleeren geweest bent. Johanna zuchtte. De keel was haar als toegesnoerd. Langzaam rolde zij den rolstoel naar de woonkamer van haar tante. Toen belde zij Anna en ging heen om de tweede opdracht te volbrengen. Wat zal deze dag ons brengen dacht zij op weg naar het huis van den koetsier, dat naast de tuinmans woning in het afgerasterde deel van den grooten tuin stond en waarin ook doch wegens den lagen waterstand kon geen hulp worden verleend. Terwijl de geheele bemanning nog aan boord was, begon de „Mercurius", om twee uur 's nachts te kraken. Om drie uur iiep het water in de machinekamer deze werd dadelijk órooggepompt. 's Mor gens om 7 uur kwam de sleepboot bij het schip. De scheepsraad besloot het schip te verlaten, hetgeen geschiedde met de stuurboot-reddingboot in drie ploegen. De sleepboot bracht allen naar Gi braltar, waar zij werden ontvangen door den agent Van de K. N. S. M., te vens Nederlandsch consul, mr. Turner. De matrozen en stokers werden onder gebracht in het Zeemanshuis, de officie ren in het Victoriahotel. Denzelfden dag is het schip langzamerhand gebro ken. Enkele gedeelten zijn boven water gebleven. De kapitein bleef aan boord van de „F'ea" voor de berging van schip en lading, bestaande uit wijn en sinaas appelen. Deze is echter grootendeels verloren. Een paar dagen daarna heb ben strandjutters verschillende dingen gestolen. In de nabijheid van de „Mercurius" liggen ongeveer 18 wrakken van sche pen, die daar in den loop der jaren zijn vergaan. VLISSINGEN, 19 JANUARI. Gemeente-ziekenhuis. In het gemeente-ziekenhuis zijn in den loop van 1924 verpleegd 274 pa tiënten, met 14.271 verpieegdagen. In totaal werden 92 operaties ver richt. Beheerder voormalig Burgerweeshuis. Tot beheerder van het voormalig Burgerweeshuis in de Badhuisstraat alhier is ais.opvolger van den heer J. de Meij benoemd de heer L. P. van Oorschot. Ned. Padvindersvereeniging. De afdeeling Vlissingen van de Nc- derlandsche Padvindersvereeniging gaf Zaterdag haar jaaruitvoering in het Concertgebouw. Wij moeten beginnen met een eeresaluut te brengen aan de leiding, die. ondanks het achttalnum mer, onderbroken door op verdienste lijk uitgevoerde nummers van het strijk je en bovendien nog een tooneelstukje na de pauze, het heeft weten klaar te spelen, dat dc eigenlijke uitvoering om kwart voor 11 was afgeloopen. Daarna begon het bal, waarvoor het verzoek aan de ouders gold om de „welpen" slechts even te laten kijken, opdat ze niet te laat te bed zouden gaan. Nadat de fanfare en het strijkje een nummertje hadden ten beste gegeven, ging het scherm omhoog en stonden op 't tooneel geschaard de leden van het Neder!. Meisjesgiide en de Padvinders- groep met welpen. De heer Ad. Me'ts Jr. trad naar voren, hoewel met „schuchter heid", daar hij, als burger daar alleen stond te midden, van al die uniformen en heette alle aanwezigen welkom, in de allereerste plaats mevr. van Woel- deren, den districtsvoorzitter dr. Jens, de padvindersafgevaardigden uit andere plaatsen en allen, die tegenwoordig waren. Hij uitte zijn dankbaarheid aan allen, die steunden, ten eerste den trou wen helper van den hopman, den heer Lambrecht, den heer Van der Steen voor zijn hulp bij gymnastische en bal- Lois, de stalknecht woonde. Huiverend ging zij langs den kron kelenden weg door den tuin. Struik en boom doken spookachtig in den roo- den nevel voor haar op. Thans werd een man zichtbaar. Roerloos stond hij daar, de oogen op den grond gericht. Het was Jozef. Toen juffrouw Mileska hem aan sprak,-kromp hij ineen. Ik dacht aan mijnheer, zeide hij haastig. Dat geloof ik, Jozef. Wij denken immers thans allen aan hem. f— Daar is iets gebeurd een mis daad, mompelde de jonge man. Jozef Juffrouw Mileska staarde den be diende ontzet aan. Waarom dan ter stond het ergste vreezen zei zij met gedwongen kalmte. Jij echter jozefs anders zoo stil, zacht gelaat was zeer bleek geworden en zijn oogen gloeiden. Maar dat duurde slechts een paar seconden toen leek de jonge man weer als altoos. Hij was het geheele jaar, dat hij op den Erlenhof gediend had, steeds zacht, bedaard, bescheiden en... treurig geweest. Maar, zoo droevig als thans was hij toch niet altoos. Sedert de aardige Anna zijn schuchtere hulde met zicht baar welgevallen aannam, was zijn droetgeestigheid merkbaar verminderd. Maar nu zag hij er erbarmelijk droe vig uit. U hebt gelijk, freule, zei hij zacht. Andere menschen denken niet terstond met Moeders standjes over kapotte schoenen IK DRAAG ND .R.E.S. ECONOMIE SCHOENEN Dat onderwerk van Economierubber maakt deze schoenen zoo bijzonder sterk, dat er zelfs schoenwinkeliers zijn, die ze niet wenschen te verkoopen, omdat ze meenen, dat het hun voordeel niet is. Kleingeestig, hé Waar niet verkrijgbaar, wende men zich tot de C. R. E. S. ECONOMIE SCHOEN FABRIEKEN, HEVEADORP (Geld. (Ingez. Mededeeling.) letoefeningen en niet in de allerlaatste plaats aan den troepleider, hopman Van Dijk. Waar deze'echter niet zoo veel tijd en moeite daaraan kon be- stgden zonder de stille medewerking van zijn vrouw, verzocht spr. deze in de eer der huldiging te komen deeien. Na dat aan dit verzoek was voldaan, richt te spr. zich tot den hopman met de Voorden, dat het geen gewoonte bij de padvinders is cadeautjes te geven huldiging geschiedt alleen door het groot saluut van den troep, wat hij voorstelt, dat nu zal geschieden voor den hopman en zijn vrouw. Spr. ver zoekt de aanwezigen zich daarbij van hun zetel te verheffen. Nadat de hop man voor de waardeerende woorden, mede namens zijn vrouw, bedankt heeft, deelt hij mee, dat van nu af hulp en steun bij de oefeningen zal gegeven worden door den heer Wijtenburg. De roffel der tamboers weerklinkt en het scherm zakt om een oogenblikje later weer gehaald' te worden ten einde een partijtje schennen op degen, floret en sabel te zien te geven, waarvan de oefenmeester, de heer D. Lap, die alle eer van dit nummer had, vooraf eenigen uitleg gaf. Het volgende nummer, een welpendroom, toonde ons een stukje uit het kampleven, waarbij de welp, die de wacht moest doen, in den dommel ge raakte. Dit stukje oogstte veel bijval, evenals het volgende nummer Teeke nen, waarbij een zwevende gymnast, een visscher, Ch. Chaplin, een cowboy, vliegtocht Nederl.-Indië en een- page kopje ais op het witte papier werden getooverd. De beide volgende deeien van het programma Eer, Volendam- merdans en een Menuet van welke laatste de muziek door den heer Ch. Haaze was gecomponeerd zullen den heer v. d. Steen wel veel moeite bij het instudeeren hebben gekost, maar die moeite is ruimschoots beloond, want de uitvoering was schitterend. De menuet, met hare groeiende, langzame maar ar tistieke bewegingen voldeed uitstekend. Na de pauze ging „het spreekuur van den troepleider", evenals „Een welpen- droom", een greep uit het padvindersle ven. en gezien de hartelijke lachbuien, die zoo af en toe weerklonken, kunnen we wel zeggen, dat ook dit „comedietje" aan een misdaad, daarvoor moet men al een... gewezen gevangene zijn. Freule Mileska stak hem impulsief de hand toe, maar hij scheen het niet te zien. Jozef, je hand wil ik hebben, zei ze toen luid, en toen zij aarzelend zijn rechterhand in de hare legde, vervolgde zij zacht Het doet mij leed, dat die woor den mij ontsnapten. Je weet, dat wij allemaal van je houden, en dat oom en tante het nog geen oogenbiik be rouwen, je in huis te hebben genomen. Dat zeg ik je juist in dit oogenbiik het liefst. Vergeet je verleden, zooals ook wij het vergeten hebben. Om het u bij gelegenheid toch te herinneren, fluisterde hij smartelijk. Toen werd de freule ongeduldig. Niet overgevoelig zijn, vermaande zij en liet zijn hand los. Zeg mij liever, waarom je aan een misdaad denkt. Jozef was terstond bij de zaak. De uitnoodigingsbrief bracht er mij op, antwoordde hij. Johanna keek hem vragend aan. Die kwam toch van den hout vester Ik vrees, dat hij niet van hem was. Het zou een valstrik, een verval- sching zijn Ja. Maar het was toch Poigners handschrift Handschriften kunnen worden nagemaakt. Hemel fluisterde Johanna ver schrikt. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1