te roller VRIJDAG 16 JANUARI Gemeentebestuur Mi55 Blanche 52ERGE en Hoofdkaas j TE BEEN HAP/ idfertutiisj sche Maatschappij van Stoomvaart. BINNENLAND y^no-wJ^?54'000 over 1914 tot Stads- en Provincienieuws WYBEIIT SPORT INGEZONDEN STUKKEN !er en Wethouders en roepen sollici- r de betrekking van delijk Museum ider kinderen). Sa- f700, behoudens van den Gemeen- :es tweejaariijksche van f 50.verder vuur, licht en wa- Sollicitaties (onge- gegevens omtrent erkkring aan den vóór 31 Jan. a.s. bezoek eerst na —No 13 este resultaten ie. A. de Jager, slager te laart gaarne, dat het artikel tten door hem met de beste epast "Rodent" kan ten worden aanbevolen, ept. 1923. w.g. A. de Jager eland gelukte het met één 300 ratten te dooden. Het muizen vergif, dat een vol houdt en het faalt nimmer, spoedig werkt, bespaart guldens per jaar mede. Gij 1 altijd in huis te hebben, oosje- Doosjes A 45 en 90 ct 1ERK00PT "RODENT" Mcindersma. Den Haag irley. Apotheker, Perth, schotland) C 5 e Firma's A. BENIEST, Le— (N DEN HEUVEL, Walstraai [TE ROLLER'S catessen, GEL.DER8CHE ADRES traat 3 Tel. 387 J oor de ^icaiverzoi- is nog steeds BtRKENVVASSER kost f t.35 bij (GERMAN, Bellamypark 37. 1 en Varhaar, Koop en Verkoop jon nu DJen3iaanvragont enz iltbetaltng, van 1-5 regel e regel mc-cr 15 cent rE HUUR-: ruari a.s., een BOVEN iet Heinstraat, huurprijs- laand. en Kasteelstraat 42. ich aan een nette IENSTBODE i nacht. der letters L. M., bureau int". SLAAPKAMER et pension, liefst omtrek >ol. met prijs onder no. 75, s. Courant". ter leen gevraagd persoon in Rijksdienst Courant". nder No. 200, bureau rente. rE KOOP e WIEG. m „Vliss. Courant". maar vraagt - a 8 ter leen. onder no. 150, bureair ant". i WINKELHUIS raagd, omtrek Beliamy- uwendijk. iet huurvoorwaarden en >r letters A. E., bureau hant". - Middelb. - Rotterdam lengelegen plaatsen. van" passagiers. (eren en vee. anuariT- 16 19 20 ?22 mul 9 uur. 8 Ron. 7.0. 00! 8 8 •matien bekomen h N.V. TranBport- en Exp Erven Q. VOS, Tel SSINCSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op WaJ- rheren f 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk: ƒ2.50. Weekabon nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Vail 4 regels: ƒ1.10; voor iedere reeel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Vrtiuur, Koop en Verkoop, Dienstaanb.e- dineen en Dienstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 1-5 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 Cent Familieberichten van 1—6 regels ƒ1.70, iedere regel meer- 26 cent HINDERWET. ■Burg en Weth. van Vlissingen, gelet op Art 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 12 Januari 1925 aan M. J. Eekman, alhier op de daarbij gestelde voorwaarden vergun ning is verleend tot het oprichten van een rookerij van vleesch en visch, in het per ceel kadastraal bekend gemeente Vlissin gen,' Sectie E no. 2001 ged., plaatselijk ge merkt Schoolstraat no. 7. Vlissingen. 15 Januari 1925. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. 1 B. EENHOORN, Tel. IK v. OOSTERHOUT Tël. leb? BUITENHEK Tel. IV St. Michaël. in een gisterenavond te 's-Hertogen- bosch gehouden, druk bezochte open bare vergadering van de Bossche club St. Michaë! heeft de voorzitter van het Verbond St. Michael, prof. Veraart, gesproken over de eenheid in de R. Kath. Staatspartij. In deze rede zeide prof. Veraart, dat zij, die beweren, dat de eenheid een goed is dat sinds jaar en dag in het bezit van de partij is, ai te zeer uit het •og verliezen, dat 20 jaar geleden nog de tweedracht zoo hoog ging, als we nu nog niet meemaakten. Het probleem der eenheid onder de Katholieken in staatkundig opzicht is in de allerlaatste dagen zeer bijzonder aan de orde ge komen in twee uitingen, die van Max van Poll, hoofdredacteur van „De Mor gen", en van prof. Van der Heyden, hoogleeraar te Nijmegen. Prof. Veraart verklaarde, het in geenen deele met deze uitingen eens te zijn. De heer Nivard, voorzitter der Bos sche afdeeling, uitte in zijn soltwoord de hoop, dat de eenheid in de R. Kath. Staatspartij zal worden verkregen. Richtige heffing van de directe belastingen. De Kamer van Koophandel voor Twente heeft besloten, een adres te zenden aan de Tweede Kamer naar aanleiding van het ontwerp-wet tot richtige heffing van de directe belas tingen. Zij meent, dat de voorgestelde maatregel niet te aanvaardenn is dat het niet aangaat, de beoordeeling van handelingen van den belastingbetaler over te laten aan de ambtenaren van den fiscus, en dat de rechtszekerheid, waarop toch eik burger en ook de be lastingbetaler aanspraak moet kunnen maken, eischt, dat een wet duidelijk geredigeerd is, en dat men daaruit kan lezen, wat wej en wat niet geoorloofd is, zonder afhankelijk te zijn van de zienswijze of prudentie van een amb tenaar. De Staatsloterij en particuliere loterijen. Thans is weder opgeheven de maat regel, volgens welken bij de Staats loterij 2000 nummers niet werden uit gegeven, welke maatregel was inge steld teneinde andere, niet wettelijke loterijen, in de uitoefening van haar bedrijf te belemmeren. De opheffing van den maatregel is thans geschied uit overweging, dat dergelijke loterijen geacht moeten wor den, niet meer te bestaan. Stijgende belastingopbrengst. Eenige belangrijke cijfers betreffen de grond-, personeele-, rijksinkomsten- en vermogensbelasting komen voor in de December-aflevering van het Maandschrift van het Ccntraal-Bureau voor de Statistiek. .de gepubliceerde gegevens blijkt dat de opbrengst der grondbelasting Y™ de gebouwde eigendommen in nootdsom is gestegen van 9,886.000 over 1914 tot 12.717.000 over 1923 en voor de ongebouwde eigendommen over 1923. Voor de perso neele belasting steeg de opbrengst der De juiste gedragslijn volgt de rooker, als hij bij het koopen van sigaretten zegt Geef MIJ maar (Ingez. 'Mededeeling.) belasting in hoofdsom van f 14.125.000 over 1914 tot 12.417.000 over 1923 Het overeenkomstige bedrag voor de rijksinkomstenbelasting, voor zoover betrekking hebbende op het aantal physieke personen binnen, het rijk wo nende, is toegenomen, behoudens een teruggang voor 1918/1919, van 25.005.000 over 1915/16 tot een be drag van 130.093.000 over 1921/22, waarna een daling volgt tot een bedrag van 110.987.000 over 1922/23. Voor de vermogensbelasting is de opbrengst dér belasting in hoofdsom toegenomen van 3.482.000 over 1915/16 tot 13.007.000 over 1920/21, waarna on der den invloed der malaise een terug gang is gevolgd tot 11.690.000 over 1922/23. Ambtenaren bij Raden van Arbeid. Bij Kon. besluit is bepaald, dat een regeling, door een Raad van Arbeid ingevolge art. 50 eerste lid, der Ra- denwet vastgesteld, voor ambtenaren en beambten van dien raad niet gun stiger mag zijn dan de dienovereen komstige regeling, geldende voor amb tenaren en beambten, werkzaam bij of onder het departement van algemeen bestuur, welks hoofd met de uitvoe ring der Raderrwet is belast Telegrafische inistwaarschuwingsdienst Het Bericht aan Luchtvarenden bevat de volgende mededeeling 'Met ingang van 1 Januari 1925 is, voorloopig bij wijze van proef, een telegrafische mistwaarschuwingsdienst ingesteld met het doel, berichten te verschaffen omtrent waargenomen slecht zicht op verschillende, langs de luchtroutes gelegen, plaatsen, waarvan geen uurlijksche weerberichten be schikbaar zijn. Als mistwaarnemers zijn aangewe zen op de route RotterdamLonden, de rijkshavenmeester te Zijpe op de route Rotterdam;Brussel de kantoorhouder van het hulppost- en telegraafkantoor te Fijnaart op de route naar het Oosten, de rijks sluiswachter van de Koudhoornsche Sluis te Apeldoorn en de kantoorhou ders van de hulppost- en telegraaf kantoren te Enter en in De Lutte. Voorts zullen gelijksoortige diensten worden verricht door het Kon. Ned. Meteor. Instituut in De Bilt en door den observator van dat Instituut te Vlissin gen. De mistwaarnemers hebben tot taak, een telegram met vermelding van het zicht in meters te zenden aan het radio station RotterdamWaalhaven a. wanneer in den winter des mor gens te 8 uur of in den zomer op een nader aan te geven tijdstip het zicht minder bedraagt dan 2000 meter b. wanneer in den ioop van den dag na het onder a. vermelde tijdstip en vóór zonsondergang in den winter (1 October tot 1 April) of vóór een nader te bepalen tijdstip in den zomer (1 April tot 1 October) het zicht minder is geworden dan 2000 meter c. wanneer, nadat een telegram ais bedoeld onder a. en b. verzonden is, het zicht gedurende 10 minuten meer dan 2000 meter heeft bedragen. De bedoelde telegrammen worden van het radio-station Rotterdam Waalhaven onverwijld doorgeseind naar het bureau voor den berichten dienst te Schiphol, waarna de berichten op de gebruikelijke wijze op de beide luchtvaartterreinen worden bekend ge maakt. VLISSINGEN, 16 JANUARI. Ernst en luim op het pad der Dierenbescherming. Dit was de titel, die de heer J. Ennik, hoofdbestuurslid van den Bond van Politie-ambtenaren in Nederland tot bescherming van dieren, gekozen had voor zijn onderwerp met lichtbeelden, dat hi] gisterenavond in de voorzaal van het Concertgebouw voordroeg. De heer J. F. Berkel, hoofd-inspec- teur alhier, leidde den spreker in met een kort, maar hartelijk woord van welkom aan de aanwezigen, waarin hij er op wees, niet te zullen uitweiden over de vraag, wat de dierenbescher mers willen, daar hij niet graag het gras voor sprekers voeten wilde weg maaien en zich ook niet schuldig wilde maken aan strooperij. Hij begroette in 't bijzonder den burgemeester, en de leden der afdeeling Vlissingen van de Dierenbescherming. Hierna gaf hij het woord aan den heer J. Ennik, dié, na een enkel woord over het ontstaan der Vereeniging tot Dierenbescherming nu ongeveer 60 jaar geleden, er op wees, dat de dierenbescherming in de eerste plaats zelfopvoeding is. De dierenbe schermer en spreker juicht het toe, dat er een bond van politie-beambten daarvoor bestaat moet in de eerste plaats hooger staan dan de dierenbeul. Hij toch moet oordeelkundig tegen hem optreden. Spreker geeft een treffend staaltje van onoordeelkundig optreden van een dierenbeschermer, voor vvien hij een berijmde instructie voordraagt. Dat dieren van geheel verschillenden aard (herdershond met lammetjes kater met een toom kuikens kat zor gend voor een 3-tal moederlooze ko nijntjes) bij juiste behandeling rustig en vreedzaam met elkander leven, be wezen de lichtbeelden. Maar de heer Ennik legde er den nadruk op, dat men met de dieren, die met ons vertrouwd moeten worden, moest praten. Hoe de honden voor hun te verrichten diensten vaak mishandeld worden, toonde spr. aan met lichtbeelden van ketting en trekhonden, waarbij ons verbeteringen in de manier van aanspanning niet werden onthouden, terwijl ook aange geven werd, hoe het tuig bij het aan spannen moet liggen. De heer Enrrik veroordeelde het dragen van aigrettes door de dames en verduidelijkte zijn meening doro ons hei beeld te toonen van den vogel-leverancier er van, de •witte reiger, welke in den broedtijd gelood wordt, waardoor zooals op achtereenvolgende foto's getoond werd het heele broed ten onder gaat. Na dat tal van beelden van het paard ver toond zijn, waarbij spreker gelegenheid vond te wijzen op het at- of niet voor komen der oogkleppen in sommige dee- len van ons land het rijden op de zweep, waarbij de. voerman een heel eind voor het paard loopt en het niet noodzakelijk zijn van bet ruwe gebruik der leidsels, werd gepauzeerd. Van deze pauze maakte de voorzitter ge bruik om te wijzen op de kalenders der dierenbescherming en op den financi- eelen toestand der vereeniging, die zich de kosten getroost van de drinkbakken voor de dieren, welke vergrooting en vernieuwing eischen. Na de pauze besprak de heer Ennik het wreede van het dierentemmen, zoo als dat in het circus met het paard en den leeuw gebeurt, die door stok of dergelijke dwangmiddelen worden ge dresseerd. Spreker gaf een duidelijken uitleg van het aanleeren van „op de achterste pooten staan en. loopen van ten paard" en van de ,;kunsten van den leeuw", die, ter wille van het publiek, dat graag leeuwen hoort brullen, daar toe wordt gedwongen. De manier, waarop dieren (konijnen, kippen, var kens) vervoerd worden en hoe het eigenlijk moet geschieden, passeerden op het doek de revue. Hierbij sloot zich aan de vermakelijke geschiedenis van het varken, dat huilde en zijn soortge noot, die zong. Spreker, wiens luimige, vaak met grapjes en gedichten door kruide rede, dikwijls door applaus was onderbroken, eindigde zijn toespraak met het ophalen der gebeurtenis van den man, die niet precies om zijn rede voering een uurtje had geloopen om de rede van spreker aan te hooren en dankte zijn publiek voor het aandachtig gehoor. In het slotwoord drukte de heer J. F. Berkel zijn genoegen uit over de op komst. Hij hoopte, dat het zaad door de afdeeling Walcheren van den Bond van Politie-ambtenaren en de afdeeling Vlissingen van Dierenbescherming ge strooid, tot ontwikkeling mocht komen en dankte den heer Ennik voor de wijze waarop hij hedenavond aan dat werk had meegeholpen. De Nutsspaarbank. In de Nutsspaarbank aan de Nieuw- straat alhier werden in het afgeloopen jaar 8732 inlagen gedaan tot een be drag van 620.466.53 en 3879 terugbe talingen tot 'n bedrag van 608.789.27. Er werden in dat jaar 430 nieuwe boek jes uitgegeven en 274 geheel afbetaald. Aan rente werd op het einde des jaars bijgeschreven 33.682.62. Het aantal spaarders steeg tot 4843 en hun tegoed tot 1.190.071.09. Ter lediging werden 502 spaarbusjes aangeboden, inhoudende 5465.65 en met 50.593 spaarzegels werd bespaard 2500.30, welke bedragen op de spaarboekjes werden bijgeschreven. Oplichting. Meerdere winkeliers hier ter stede hebben zich bij de politie beklaagd dat door een man, die alhier gedurende eenigen tijd klerk op een kantoor was, belangrijke inkoopen bij hen waren ge daan, waarvoor tot heden betaling achterwege is gebleven, terwijl voorts is gebleken, dat deze man zoogenaamd met de Noorderzon is vertrokken. Meer deren alhier moeten voor belangrijke bedragen de dupe zijn geworden. De politie stelt een onderzoek in of hier van oplichting sprake is. Ook een tweede man die hier ter stede van het begin van den zomer af als ambteloos burger op kamers woon de, is thans plotseling verdwenen zon der adres achter te laten, zijn schulden eveneens onbetaald latend. Ook in deze wordt door de politie nasporing ge daan, te lastiger daar vermoedelijk de ze man onder valschen naam hier ter stede heeft geiwoond. Vreemdeling. Een vreemdeling, een Tsjecho-Slo- waak, werd gisteren ter beschikking der politie alhier gesteld, omdat in En geland zijn landing was geweigerd, aangezien werd voorgegeven dat hij in onreinen toestand verkeerde. Na door het Groene Kruis alhier onder handen tc zijn genomen, heeft deze vreemde ling den afgeloopen nacht aan het bu reau doorgebracht, terwijl de politie zal trachten te bevorderen zijn landing in Engeland mogelijk te maken, opdat deze vreemdeling zijn bestemming, Zuid-Afrika, kan bereiken. Aanrijding. Gisteren had een aanrijding plaats in de Badhuisstraat hoek Glacisstraat tuusschen een kolenwagen en een rij wiel, waarbij het rijwiel gedeeltelijk werd vernield. Waar de wielrijder de schuld der aanrijding aan den bestuur der van den kolenwagen gaf, omdat deze niet voldoende „rechts" had ge houden, heeft hy zijn zaak in handen der politie gegeven, teneinde schade loos gesteld te worden. Heling. 'Door de recherche alhier is te Kou- dekerke aangehouden een man, die er van verdacht wordt een gestolen rijwiel te hebben gekocht, hetgeen door hem wordt ontkend. Eerst nadat meerdere bewijzen tegen hem waren ingebracht cn ontkennen niet meer mogelijk bleek, kwam hij met de waarheid voor den dag en erkende hij het rijwiel voor eeni- ge dagen in een café alhier voor 35 te hebben gekocht, hetwelk hij 24 uur later voor f 75 reeds van de hand had gedaan. Het rijwiel is door de politie daarna opgespoord en in beslag genomen, ter wijl de aangehoudene als verdacht van heling naar Middelburg is overge bracht. De heer R. Termote die te Antwer pen is geslaagd voor het examen als eersten stuurman, behaalde dit diploma met onderscheiding. Het Roemeensche stoomschip „Ste- auo Romano", dat alhier een lading benzine heeft gelost, is gisterenmiddag naar Antwerpen vertrokken. Machinist stoomgastransporrvaartuig. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Februari 1925 a. aan den machinist aan boord van het stoomgastransport- vaartuig in het 3e district W. Batels ter zake van lichaamsgebreken, die hém ongeschikt maken voor de verdere waarneming van zijn betrekking, eer vol ontslag uit 's rijks dienst verleend b. benoemd tot machinist aan boord van het stoombetonnings- en verlich tingsvaartuig (stoomgastransportvaar- tuig) de machinist aan boord van 's rijks stoomgastransportvaartuig in het 6e district J. Klijn. Vrouwen in brand geraakt. Gisterenavond had de 50-jarige iut- frouw L„ wonende in de Korte Noord straat te Middelburg, het ongeluk dat, toen zij met een kaars liep, haar klee- ren vlam vatten. Hevig verschrikt en om hulp roepend is de vrouw naar bui ten geloopen en hebben toegeschoten buren en voorbijgangers haar in matten gerold en zoo het vuur gebluscht, .waarop zij naar binnen kon worden gedragen. Nadat de verbrande kleeren verwijderd waren, bleek dat de vrouw ernstige brandwonden op lichaam en hoofd had bekomen en werd zij ten spoedigste per rijwielbrancard naar het Gasthuis vervoerd. De commissaris van politie kwam ook ter plaatse en liet de kamer ver zegelen om heden nader onderzoek te kunnen instellen. Hedenmorgen is in een woning op de Vischmarkt weder een vrouw in brand geraakt, doordat haar kleeren vlam vatten, toen deze in aanraking kwamen met een brandende kaars. De vrouw kreeg eveneens ernstige brandwonden, doch behoefde met naar het gasthuis te worden vervoerd. Aan het te 's-Gravenhage gehouden examen voor coupeuze van de N'eder- landsche Modevakschool hebben met goed gevolg voldaan de dames P. J. de Graaf-Verlinde, H. M. van der Ënde en S. van de Woestijnc, allen te Mid delburg. RECHTSZAKEN. Door den politierechter werden heden de volgende uitspraken gedaan mishandeling en wederspannigheid G. W., 21 jaar en E. W„ 18 jaar, scheepmakers te Vlissingen, ieder tot 14 dagen gevangenisstraf mishandelingJ. M., 36 jaar, koop man te WestkapeHe, tot ƒ25 b. s. 25 d. h. diefstal J. K., 23 jaar, arbeider te Wissenkerke, tot 20 b. s. 20 d. h. J. P. H., 29 jaar, werkman te Middelburg, ten uitvoerlegging gelast van het voor waardelijk vonnis verduistering H. K., 25 jaar, klinker te Vlissingen, tot 14 dagen gevangenis straf J. P. J., 42 jaar, schipper te Ter- neuzen, eisch 5 maanden gevangenis straf, uitspraak op 23 dezer vernieling B. G., 31 jaar, werkman i>itiiiiiiiMiimiiitiiiiiii[iiuiiniiiiiiiMiiiiiiiiiHiiitiuiiiiiinTiiiiiiiiuiiiii!i!liiiituiiHiiiUV Ha foef moken verdwijnt de on aangename smaak in den mond direct door gebruik van de verfrisschende TABLETTEN Groote doozen 65 Cts tfifiiiiitiniiiiigiiyTifPtii'ifiiiuiitHfmiiiiiwnntiimiiinmiiii (lngez. Mededeeling.) te Middelburg, tot 14 dagen gevange nisstraf wederspannigheid J. v. M., 36 jaar, koopman te Wolphaartsdijk, eisch 14 dagen gevangenisstraf, uitspraak op 23 dezer. De behandeling van de zaak tegen J M. O., 23 jaar, koopman te IJzendijke, beklaagd van huisvredebreuk, werd verdaagd tot 23 dezer. Valsche munters. Voor de rechtbank te 's-Gravenhage hebben terecht gestaan 2 personen, terzake van het namaken van bankbil jetten van 40. Aan den tweeden be klaagde werd ten laste gelegd dat hij tot het plegen voor dit misdrijf gele genheid heeft gegeven door zijn zolder voor het vervaardigen der biljetten be schikbaar te stellen, verder dat hij van het vervalschte papier gebruik gemaakt heeft door het als echt uit te geven. Het O. M. eischte tegen beide be klaagden 2 jaar gevangenisstraf Dood door schuld. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft een chauffeur uit Eindhoven, die een vrachtauto besturende met groote vaart een draai in den weg had geno men, waardoor hij tegen een boom reed, bij weik ongeluk een persoon ge dood en meerderen gewond werden, wegens het veroorzaken van dood door schuld veroordeeld tot 3 maanden ge vangenisstraf. MARINE EN LEGER. Hr. Ms. mijnenlegger „Van Meerlant" is van hier te Hellevoetsluis aangeko men ter opneming van mijnenvelden in het Oostgat. De otficier van den marine stoom vaartdienst 2e klasse P. de Winter wordt uit Oost-Indië terugverwacht. Bij Kon. besluit van 14 Januari zijn benoemd bij het reserve-personeel der landmacht bij het personeel van den geneeskundigen dienst, tot reserve-offi cier van gezondheid der 2e klasse de heeren A. van der Bijl, J. Siebinga, R. A. Hoogland en F. M. Meijers, artsen. Biljarten. Gisterenavond werden de partijen om het kampioenschap tweede klasse in hotel „Monopöle" voortgezet. Er werd aardig spel te zien gegeven en de deelnemers betwistten elkaar de eer voor de hoogste serie. De uitslag is als volgt F. van Gessel 150 punten in 56 beur ten, gemidd. 2.68, hoogste serie 23 J. Smits 131 punten in 56 beurten, gemidd. 2.34, hoogste serie 26. J. Haaze Jr. 150 punten in 34 beurten, gemidd. 4.42, hoogste serie 25 Klep- huis 65 punten in 33 beurten, gemidd. 1.97, hoogste serie 9. A. Botting 150 punten in 53 beurten, gemidd. 2.84, hoogste serie 27 F. van Gessel 125 punten in 52 beurten, ge midd. 2.41, hoogste serie 19. Hedenavond voortzetting met de vol gende partijen J. Haaze Jr.J. Smits A. BottingKlephuis R. PeemanF. van Gessel. Bulten veraatroordeiilkltefd der redactie Be copie wordt Biet teruggegeven Geachte Redactie, Zou het niet mogelijk zijn de auto's in de drukke smalle straten onzer ge meente wat kalmer te doen rijden. Het publiek en de gevels onzer huizen zou den wat minder bespat en bemodderd worden, want dat is soms meer als erg. De wandelaars en bekijkers der etala ges worden soms geheel bespat. Welke snelheid mag gereden worden De borden zijn weggenomen die dat aan geven. Ik meen 20 K.M. per uur. Vooral in de smalle Walstraat wordt de modder dikwijls in poelen bijeen gewerkt door het drukke verkeer. Dankend voor de plaatsing, Een abonné. (Wij hebben geen bezwaar dit stukje op te nemen, doch wijzen den inzender er op, dat wij in dezelfde conditie verkeeren als andere plaatsen, waar toch evengoed auto's op bemodderde straten worden aangetroffen. Wij wij zen bijv. op Rotterdam met een druk autoverkeer en waar men maar al 'te

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1