63e Jaargang MAANDAG 12 JANUARI Jhuis imvaart. gemeeStebêstuur MissBlanche Stads= en Provincienieuws te Ba- iri, des Londen Rente- 12.29- 11.82 itemark) 12.30 -ƒ 13.40. e Zurich, [safiörd. n 11 Ja- lelijke tot bewolkt, st. Lichte heel] ■oedl iad 1 lat VUSSINGSCHE COURANT fietsen. uur fes 39 41 Openbare fen enz. la. ond bios- 8 uur. |Zondag-.id- bioscoop- 8 uur. Zondagmid- fce Veni Vidi [hap", 8 uur. Irée dansclub louw, 8 uur. lstavond Her- lgebouw, 8 u. F Sanatorium- f-masqué, „de Lr. (tvoering Ned. Concertge- hrstelling „het rtgebouw, 8 u. Lrnvereeniging fé, Zaal Mille- le zoekt amer. llo. 80, bureau J een ïsknecht, 1de repareeren- lelden Zaterdag landag 78 uur |ie Electr. Snel- Ihting, Korte Tgenover de ka- IaR, Boulevard len net is je, 1 jaar. nds na 8 uur. I tegen Maart of Jiiriisopgaal onder lu „Vliss. Crt." lezin een (huis fraat no. 18, tegen baan e 147, Mid- Haag een fbode, ten en zelfstandig Ite vervoegen tus- oulevard de Ruy- Etsoenlijk osje, |ar, voor hulp in de „Vliss. Courant". |en 1 Februari a.s. V1E1SJE, d van Zon- Emmastraat 2. Ldelb. - Rotterdam lelegen plaatseB. Sn" passagiers, en en vee. 1. &Dtt. v,a. nar Ld te bekoma i.V- TraneporL®n kg. I Erven ö- ;0S' 1 abonnements-prijs Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren f 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk: ƒ2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. advertentie-prijs Van i_4 regels: ƒ1.10; voor iedere reeel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 Cent. Familieberichten van 1—6 regels ƒ1.70, I iedere regel meer 26 cent bakkersnachtarbeid. I Be Burgemeester van Vlissingen maakt bekend, dat hij de aanvraag van m. e. de ■<Bree om vergunning tot het verrichten van Ikakkersarbeid tusschen 8 uur des namid- tdags en 6 unr des voormkldags, in hef per- lUeel Groenewoud 35, op 12 Januari 1925 tot i 12 Januari 1926, heeft toegestaan. Vlissingen, 12 Januari 1925. De Burgemeester voornoemd. VAN 'WOELDEREN. BINN EN1 ANB~ Afschaffing Staatsloterij. Verschenen is het wetsontwerp, hou- lende maatregelen tot afschaffing van le Staatsloterij. Het tegenwoordige kabinet acht het poodig, ten einde de Loterijwet haar ■olledige toepassing te geven, dat de ed. Staatsloterij wordt afgeschaft. Het erkent, dat een dadelijke afschaf- ling in hooge mate onbillijk zou werken legenover dien breeden kring van per- nen, die in de inkomsten, voortvioei- nde uit den verkoop van loten, een iddel van, bestaan vinden. Dezen zijn vooral de laatste jaren voornamelijk gekozen uit hen, die iet voldoende inkomsten hadden en likwerf door anderen arbeid in hun le- lensbehoeften niet konden voorzien. Hun dit middel van bestaan rauwe- ijks te ontnemen, acht de minister niet Hij wil de afschaffing der Staatslote- a :.n reeWsfreekscb verband brengen hiet het overlijden of ontslag van de Collecteurs. Indien en voorzoover Baardoor loten vrijvallen, wii hij den omvang der Staatsloterij inperken, in dezer voege, dat, zoodra de onkosten, aan het beheer der Staatsloterij verbon den, evenredig groot worden in verhon- ing tot haar opbrengst, de Staatslote rij) wordt opgeheven. Dit tijdstip mag geacht worden te zijn ngebroken, indien het aantal uit te :vem loten tot beneden 5250 een :erde van het tegenwoordig uitgege- ■en aantal is gedaald. Het geringe offer, dat de Rijksschat- tisf voorioopig zal brengen, wordt, ■aar het oordeel der regeering, ten voilé gerechtvaardigd door het doel, dat de afschaffing der Staatsloterij beoogt en dat de Loterijwet wel in uitzicht heeft gesteld, maar niet in haar geheel heeft bereikt. Het voornemen bestaat om telken male als door ontslag of overlijden van een collecteur een aantal loten vrij valt, dit aantal achterwege te laten en om telkens, als dit aantal een veelvoud van 420 heeft bereikt, den voor elk lot te betalen inleg, den koopprijs, dien collec teur fin debitanten mogen vorderen, de in art. 10, lid 2, van de wet van 1885 bedoelde teruggaven en de uit te loven prijzen en premiën te verminderen met inachtneming van de thans geldende verhouding. De Staat zal bij deze regeling zijn in- omsten uit de Staatsloterij, nu circa 600.000 bedragende, geleidelijk zien ■erminderen, om ze eerst ten volle te lissen, indien het aantal uit te geven 'ten tot 5250 is gedaald. Het totaal 'edrag der rijksmiddelen in eenig jaar lal daarvan geen invloed van eenig menswaardig belang ondervinden, el zullen de collecteurs en debitan- n bij deze wijze van afschaffing der Staatsloterij in den loop der jaren in Kun inkomsten worden getroffen, want J'J.. zullen de loten tegen een lageren prijs moeten verkoopen. Reorganisatie der P. T. T. L>e heer Oud vroeg arm den minister van waterstaat Is de minister bereid aan plannen tof jeorgamsatie van het staatsbedrijf der posterijen, telegrafie en telefonie geen uitvoering te geven, alvorens de Staten- Ais de Zuiderzee is droogge legd, zal op een nog grooter oppervlakte van ons land het gevleugelde woord weerklin ken Geef UI] maar EENHOOtfbTel. 15S Gngez. MededeeBag.) Oeneraal in de gelegenheid zijn ge weest om een oordeel uit te spreken over de rapporten der commissies, in gesteld om den minister te dezer .zake van advies te dienen De actie van St Michael. Voor de afdeeling Nijmegen van den bond van Studieclubs „St. Michaël" heeft prof. Veraart gisteren een rede gehouden over de motie aangenomen door de R. Kath. kiesvereeniging „Recht voor Allen" te Nijmegen. Prof. Veraart zeide veel waardeering te hebben voor het pogen van pj-of. Van .der Heijden, den voorzitter der Nij- meegsche kiesvereeniging, om door een beginselprogram de eenheid in de ka tholieke partij te handhaven. Maar met alle waardeering voor zijn werk kan spreker er niet mede accoord gaan en wel om drie redenen. Door een beginselprogram lo. Doodt men de belangstelling van de kiezers voor zijn staatkunde 2o. Breekt men de historische lijn 3o. Verplaatst men de moeilijkheden uit ide kiesvereenigingen naar eiders. In dit geval de Tweede Kamer. Spr. ver klaarde daarna het standpunt van het bestuur van het verbond „St. Michaël" tegenover het standpunt Nijmegen en zeide dat zijn bezwaren eenstemmig worden gedeeld door genoemd bestuur. De katholieken van Nederland moeten, aldus spr. natuurlijk een politieke een heid, en niet een staatspartij vormen, maar het moet niet geschieden zooals men nu wii. Zij moet gebaseerd worden ap het staatskundig program dat de kiezers in den loop der jaren steentje voor steentje hebben opgebouwd. Men moet weten wat men aan de katholieke staatkunde heeft. Wij moeten streven naar ontwikkeling van een sociaal pro gram bij de eventueele samenstelling van ons staatsprograan. Wij moeten daarbij de groote lijn der christelijke democratie volgen en daardoor komt ook de katholieke staatspartij tegelij kertijd op hooger plan te staan. Spr. wil geen program van actie in een beginselprogram veranderen. Men durft de groote democratische gedachte echter niet aan. De oogenblikkelijke leiding van de R.K. Staatspartij gaat de groote sociale problemen uit den weg. Deze leiding is niet alleen die vraag stukken uit den weg gegaan, maar fcsc.-f zich bovendien legen dt onverla ten die deze vraagstukken aan de orde stellen. VLISSINGEN, 12 JANUARI. De visschersramp op de Schelde. Zaterdagmiddag vergaderde ten stadhuize alhier het ViissingschArne- muidsche Hulpcomité voor de vis schersramp op de Schelde. De burgemeester, de heer C. A. van Woelderen, opende de vergadering en heette de vele aanwezigen welkom. Spr. uitte zijn groote dankbaarheid voor den algemeenen steun uit ons land ondervonden, ook zelfs uit lndië en Amerika. Bekend is dat het Vlis- singsch-Arnemuidsch eonjiié heeft sa mengewerkt met het Provinciaal Wa tersnood-comité, dat Koninklijk is goedgekeurd. Ook is samengewerkt met het Ned. Roode Kruis en het Oranje-Kruis. Spreker heette welkom het bestuur van het Arnemuidsch co mité, op deze vergadering tegenwoor dig. Dit zal waarschijnlijk de laatste vergadering van het comité zijn, daar het dagelijkseh bestuur voorstelt tot ontbinding over te gaan. Ingekomen is een bedrag van ongeveer 50.000, en spreker stelt voor een commissie te benoemen om de financieele beseheiden van den penningmeester te controlee ren. In deze commissie werden be noemd de heeren J. de Meij, F. L. Hen- sel en J. Marijs. De voorzitter deelde vervolgens roede, dat op 15 December het eindrapport is verzonden aan het Prov. Watersnood-comité en las de bepalingen voor waaronder het Water snood-comité de gelden zal beheeren. Het Watersnood-comité heeft deze voorwaarden aanvaard en waarborgt de voorgestelde vergoedingen, behou dens zeer abnormale, nader omschre ven omstandigheden. Ook mag uit het fonds geen vergoeding betaald worden voor het beheer der gelden. Aan het Watersnood-comité zullen twee leden toegevoegd worden, nl. de heeren Hemmekam en Van Doeselaar, resp. penningmeesters van het Viissingsch en het Arnemuidsch comité. Uit de mededeelingen van den voor zitter bleek verder, dat behalve de weduwen voor steun in aanmerking komen 10 weezen beneden 16 jaar en één zwakzinnige wees. De stormschade aan de scheepjes is opgenomen door deskundigen tot een bedrag van f 1883. Verder is aan schipper Lagace te Breskens aan stormschade vergoed 300. Daar de collecte te Breskens voor de slachtoffers beeft opgebracht 1200, achtte bet comité het billijk ook dezen schipper de schade te vergoeden. Daar de weduwen Meerman en Sie- reveld te Arnetnuiden en de wed. Jas- perse alhier nog op haar vergane scheepjes hadden af te lossen, is deze schuld door het comité aangezuiverd, voor de beide eersten ten bedrage elk van ruim 800 en wed, jasperse on geveer 500. Het comité stelt voor vanaf 1 Januari aan alle weduwen uit te, keeren 8 per wet k en verder 1.50 pér kind beneden 16 jaar. Indien de weduwen hertrouwen zal de ondersteu ning ophouden, ook wanneer zij in betere economische omstandigheden komen, naar het oordeel van het Wa tersnood-comité. De zwakzinnige wees Neeltje Grootjajis zal gelijkgesteld worden met een weduwe. Tot heden werd aan de weduwen een voorloopige ondersteuning gegeven, terwijl ook het vervoer der elders aangespoelde lijken alsmede.de begrafenis osten der slacht offers door het comité zijn vergoed. Het comité was van oordeel de defini tieve uitkeeringen niet hooger te moe ten stellen, daar het niet gewenscht is dat de ondersteunden in betere Fman- cieele omstandigheder zouden komen, dan vóór de ramp heeft plaats gehad. Bij monde van den heer De Meij deelde de commissie mede det het eind bedrag der ontvangen gelden is 46.788.55, belegd bij de firma Siegers alhier, terwijl aan kasgeld nog aanwe zig is 7.18. De zeer omvangrijke be scheiden van den penningmeester zul len door de commiss'e om des tijds wille na de vergadering worden gecon troleerd. De heer Lindeijer we es er op, dat de comité-leden hier staan voor een zeer moeilijke beslissing en betreurde het, dat het comité sedert de oprichtings vergadering niet meer ter vergadering opgeroepen is. Van den loop der zaken zijn de leden niet op dr hoogde gehou den en daarom acht hij het bezwaarlijk om na deze korte mededeelingen een beslissing te nemen. Spreker vraagt of het noodzakelijk is, de geiden van ons comité aan het Watersnood-comité "over te dragen en is van meening, dat het evengoed andersom had kunnen gebeuren. Spreker vraagt wat of men doet met de gelden, welke bij het Wa tersnood-comité zijn ingekomen. De voorzitter zegt, dat de bij de beide comité's ingekomen gelden in één fonds worden gestort. De heer Lindeijer vraagt of de uit keeringen dan niet aandien lagen kant zijn, gezien hei gfOole'Tcapnaai. Over tien jaar zullen de meeste kinderen niet meer trekken en meerdere weduwen zijn oud. De uitkeeringen worden dus in den loop der jaren minder. Spr. zag liever ons geld afzonderlijk beheerd. De voorzitter wees in antwoord aan den heer Lindeijer op het ontstaan van het Prov. Watersnood-comité. Ingevol ge een aanschrijven van den minister van binnenlandsehe zaken in 1913 is in elke provincie een Comité van Aige- meene Rampen gesticht. In Zeeland heeft het Watersnood-comité het volle vertrouwen en bij de visschersramp heeft het zich bijzonder ingespannen en zoo is de leiding gekomen bij het Watersnood-comité. Hiermede hebben Vlissingen en Arnemtriden genoegen genomen en spreker wijsf er nog maals op dat zoolang de uitkeerin gen duren een ingezetene uit VBssingen en Arnemuiden hiervoor in 'het Water snood-comité zitting zullen hebben. Uit Vlissingen zitten dan 3 leden in het Watersnood-comité, nl. de heeren C. A. van Woelderen, nu. Smit en M. J. Hemmekam. Vervolgens las de voorzitter een in gekomen schrijven voor namens de weduwen Siereveld en Meerman te Ar- nemuidien en de wed. Jasperse alhier, waarin zij er op wijzen dat de ramp door het vergaan barer scheepjes hun een 10.000 schade heeft berokkend en daarvan slechts een klem gedeelte is vergoed. Zij verzoeken mitsdien het comité nog niet te ontbinden en hun belangen nader te onderzoeken. De voorzitter noemt dit schrijven hiei juist. De schulden die nog op de scheepjes rustten, zijn betaald, zooals reeds is medegedeeld en verder ma het comité niet gaan. De gelden zijn niet gegeven om allerlei hypotheken af te lossen, maar om de slachtoffers te steunen in hun nood. Ten overvloede las de voorzitter oen brief voor van een familielid van een der weduwen, waar in deze volkomen kan medegaan met de door het comité getroffen regeling en verzoekt niet op hei schrijnen der weduwen in te gaan. De heier Duijm, Slis verdediger der weduwen optredend, wees er op dat de weduwe Meerman nog staat voor een groote hypotheek-aflossing, ook op een gekocht huisje. Hei scheepje van Meerman was pas een half jaar in de vaart. Spreker meent dat er een mid del moet gevonden worden deze vrouw te helpen. Ook is dit het geval met de weduwe Siereveld. Deze menscheo hebben hard gewerkt om een scheepje te krijgen, 't welk nog pas een jaar oud was. Ook op de omstandigheden van de weduwe Jasperse vestigde spreker de aandacht. Al worden deze weduwen geholpen, dén blijft er nog genoeg kapitaal over. Spreker is van oordeel, dat wanneer hef Nederlandsche volk had geweien, dat het comité zóó zou handelen, de gaven niet in zulk een ruime mate had den gevloeid De voorzitter zegt, dat het hier gaat om eien principe. Voorop stond allen gelijk te behandelen. Het geven van gnootere uitkeeringen aan enkele we duwen door 'het vergoeden van bezit tingen of aflossen van hypotheken zon juist een onbillijkheid scheppen. Ds. Runia, voorzitter van het Arne muidsch comité, wijst er ook op, dat de bedoeling van de steunverleening moet zijn de nagelaten betrekkingen te heipen. De beide weduwen te Arnemui den zijn door het comité gehoord en hun zaak is ernstig onderzocht. De re keningen over 1923 en 1924 zijn door het comité voldaan en zijn de weduwen dus buiten schuld. Zij bezitten geen „kofjes" zooals de heer Duijm beweer de, maar huizen met een waarde van 2500 a 3000. Dit is voor Arnemui den niet weinig. Spreker is van mee ning dat het niet de bedoeling van het Nederlandsche volk kan zijn om de slachtoffers kapitaalkrachtiger te ma ken. De weg die de heer Duijm wil ingaan is niet goed. De heer De Meij is het niet eens met den heer Duijm, dat het Nederlandsche volk niet zou instemmen met de hande lingen van het comité en de critiek van den heer Duijm acht spreker zeer on gepast. Hij brengt een woord van hul de voor alles wat door het comité is gedaan. Het in handen geven van de geheele regeling .aan het Watersnood comité kan spreker echter niet beko ren wij hadden liever zelfstandig moeten blijven optreden. Het comité had ook wel rechtspersoonlijkheid kun nen krijgen. Waar echter het Water snood-comité ook 'n 40.000 heeft bij eengebracht, dient een oplossing ge vonden te worden. Spreker betreurt het eveneens dat niet de geheele commissie in deze kwestie is gehoord, dan was hef misschien wel anders geloopen. Spr. wijst op de belegging der gelden, het geen een zeer belangrijke factor is. Hij wenscht geen ontbinding 'vóórdat het comité medezeggenschap heeft gehad over de belegging daarvan. Eén ld voor Vlissingen en Arnemuiden in het Wa tersnood-comité acht spreker te weinig. Verder wil de heer De Meij beroep open stellen voor die weduwen wier pensioen om een of andere reden wordt ingehouden. Dt pensioenen zijn naar zijn meening naar een goeden maatstaf (genomen. Voor de kinderen zou hij wil len dat ondersteund werd tot de jong ste 16 jaar is geworden. Als het moge lijk is zou hij toch ook de weduwen die niet hypotheken zijn betast, willen helpen. Voorts vestigt spreker nog de aandacht op de familie Vogel alhier, wier kostwinner bij de ramp is ver dronken, door deze een uitkeering in eens tie geven. Ten slotte zegt de heer De Meij, dat hij zich met de voorgestelde regelingen kan vereenigen, als hier en daar de scherpe kantjes worden weggenomen. De voorzitter zegt, dat wat betreft de familie Vogel dit nog nader onderzocht kan worden, doch dat de inkomsten der bedoelde weduwen grooter zijn dan de lasten. De heer 'Hemmekam zegt, dat vol gens wiskunstige berekening er nog wel wat geld over zal blijven, en dit zal befwaard blijven voor eventueele vol- (gende rampen. Ook is besproken lijfrenten te koo- pen voor de nagelaten betrekkingen, doch dat zou in 't gunstigste geval 65.000 bedragen, en dan is ook het kapitaal weg. Ds. Runia wijsf op de welwillende samenwerking tusschen Vlissingen en Arnemuiden. Over de hoofdzaken overdracht aan 't Watersnood-comité en uitkeeringen is men het volkomen eens. Arftemuiden is echter van mee ning, dat er tusschen het Watersnood- comité en de visschers een apart comité moet blijven bestaan om eventueele klachten te onderzoeken en bemidde lend op te treden. Spreker zou het zeer op prijs stellen, dat Vlissingen mede werkte te trachten uit Vlissingen en Arnemniden elk drie personen uit het bestaande comité te benoemen om contact met het Watersnood-comité ie houden. De voorzitter stelde voor hierover nog geen bindende beslissing te nemen, doch de mogelijkheid nader te onder zoeken. De heer Hensel wil vastleggen, dat het overblijvende geld uitsluitend zal besteed worden voor visschersrampen, waar hef voor gegeven is. De voorzitter wijst er op, dat wij het Watersnood-comité niet aan banden bunnen leggen en moeilijk deze bepa ling kunnen voorschrijven. Ook bij den watersnood waren gelden overgebleven en later voor andere doeleinden be steed. Ook voor de visschersramp heeft het Watersnood-comité bijgedragen. De heer Duijm wees nog op het slachtoffer A. Meerman, en drong er sterk op aan dat ook deze geholpen wordt. Meerman is zenuwlijder en kan niet meer gaan varen. De voorzitter zegt dat Meerman on dersteuning gehad heeft. Hiet is voor hem heter een of ander werk te zoeken en spreker geeft de verzekering dat zijn Gij wik bezuinigen, en laat daarom Uwschoen- werk voorzien van rub- berfaakken en rubber- 1 zolen. Uitstekend! Bedenk echter, dat ge eerst dén Uw doel ten volle bereikt, indien ge eiecht het merk „Eco- nomie", en elk ander merk beslist weigert ■Jim. f t belangen door het comité niet zullen worden vergeten. De heer Hoeflaken zegt nog dat ■Meerman wei bewezen heeft te willen werken. De voorzitter deed ten slotte de toe zegging, dat de naar voren gebrachte opmerkingen nog nader onder het oog zullen worden gezien, en het comité mitsdien nog niet ontbonden wordt en binnenkort weder ter vergadering zal worden opgeroepen. Hierna werd de vergadering gesloten. Werkverschaffing. in de Donderdag gehouden vergade ring van de commissie voor de werk verschaffing alhier, werd naar wij in „het Volk" lezen, behandeld 't schrijven van den minister, waarin de voorwaar den zijn vervat waarop deze bereid is subsidie voor de werkverschaffing te verleenen. In de eerste plaats wordt als voorwaarde gesteld, dat de verzekerde arbeiders, en van hen weer de gezins hoofden en kostwinners, het eerst te werk gesteld zullen worden. De onge organiseerden en niqt-verzekerden ko men ,a de laatste plaats. Ongeorgani seerde niet-kostwinners mogen alleen na toestemming van den minister te werk gesteld worden. Door den Raad was indertijd bepaald dat tot de werk verschaffing worden toegelaten zij die tot een gezin behooren, waarvan de in komsten buiten het aan de werkver schaffing te verdienen loon, hoogstens 30 per week bedragen. Nu stelt de minister als voorwaarde dat in het ge zin van een tewerkgestelde, met het door hem verdiende loon, hoogstens 27 per week mag inkomen. Als aan deze strenge bepalingen wordt vol daan is de minister bereid van 17 De cember 1924 tot 19 Maart 1925 25 subsidie op de loonen te geven, die-op f 18 per week bepaald mogen blijven. De bedoeling is, zoo spoedig mogelijk van de werkverschaffing af te komen, zoodat vermoedelijk voor volgende winters geen subsidie meer zal gegeven worden. Hoewel men het er allesbehal ve mee eens was, bestooit de commissie deze voorwaarden te aanvaarden, als de eenigie .kans de hoog-noodige subsidie te krijgen. Als gevolg van deze veel strengere voorwaarden, konden van de 38 aan vragen die behandeld werden, slechts 11 tot de werkverschaffing worden toe gelaten. Voorts werd besloten 6 onge organiseerden, niet kostwinners, tegen Zaterdag 17 Januari te ontslaan. Deze week zal nader onderzoek* worden wel ke reeds tewerkgestelden geheel ont slagen zullen moeten worden, of slechts enkele dagen per week kunnen blijven werken. Vermoedelijk zal een groot aantal hieronder vallen. a. w. Smits t Op 57-jarigen leeftijd is Zaterdag overleden de heer a. W. Smits. Hij werd plotseling uit zijn drukken werk kring weggerukt. De heer Smits heeft in verschillende vereenigingen bet belang onzer ge meente helpen bevorderen en ook aan het politieke leven nam hij gedu rende vele jaren ijverig deel Ned. Vereen, tot bescherming van dieren. Mep 'verzoekt ons er die aandacht op te vestigen, dat Donderdag a.s. in het Concertgebouw alhier, ten 8 .uur n.m., komt spreken de algemeen inspecteur der Ned. Vereeniging tot Bescherming van Dieren, de heer J. Ennik, daartoe nitgenoodigd door de afdeeling Wal cheren van den Bond van Politie ambtenaren in Nederland tot Bescher ming van Dieren. Het onderwierp luidt„Luim en Ernst op het pad der Diere»beseherming". Ieder belangstellende in het werk der dierenbescherming, is op deze bij eenkomst, die met lichtbeelden zal wonden opgeluisterd,van harte welkom.

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1