Aanbesteding WIJN lEIEVEiS file ES DOKTER SIMONS DRUKWERKEN QEMENQD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN Burgerlijke Stand ADVLkl ËNTIËM Friesch RQG6E8RQ0D FriescheTafeibeschuit is Zaterdag afwezig. Encore Tabak J. J. LAGAAY, fa Wed. 1. G. H. DOMMISSE mededeelingen daarover moeten zoo veel mogelijk bespoedigd worden. De Duitsche regeering is bereid in al- te kwesties, waarover nog meenings- verschillen bestaan, het hare te doen. Duitschland is zoodanig ontwapend dat het als militaire factor zijn beteeke- nis heeft verloren. Daarom kan uit op zich zelf staande gevallen het treffen van dergelijke maatregelen niet worden afgeleid, weshalve de Duitsche regee- ring tegen het optreden der geallieerde regeeringen een protest indient. DE VOLKENBOND. Volgens een bericht uit Ottawa zal in het Canadeesche parlement een voorstel worden ingediend tot uittreding uit den Volkenbond, daar de kosten te hoog zijn, en Canada evenals de Ver- eenigde Staten den Volkenbond kan missen. BIJEENKOMST GEALLIEERDE MINISTERS. De vertegenwoordigers van 12 geal lieerde landen kwamen gisteren te Pa rijs bijeen in de historische Salie d'Hor- loge, alwaar destijds het verdrag van Versailles werd ontworpen. Het ligt in de bedoeling tot een geal lieerde beslissing te geraken inzake de Duitsche betalingen op grond van het Dawesplan en de verdeeling van de uit de Roerbezetting voortvloeiende gel den. Nadat Clementel de gedelegeerden verwelkomd had, beantwoordde Chur chill en de leiders der andere delega ties zijn rede. Het rapport der deskundigen, die de conferentie hebben voorbereid, is drie ledig. Het eerste gedeelte loopt over de regeling der betalingen die tot 1 Sep tember 1924 zijn geschied, den datum waarop de eerste jaarlijksche storting ingevolge het Dawesplan aanvangt- Hét tweede deel betreft de distributie van de ontvangsten, die in de eerstvol gende jaren zullen komen te vervallen, 't vaststellen van de voorkeur-betalin gen het derde deel betreft de belan gen der staten van Midden-Europa. EEN NIEUW DUITSCH OORLOGSSCHIP. Te Wilhelmshafen is het eerste oor logsschip van de Duitsche republiek, dat volgens het verdrag van Versailles mocht worden gebouwd, van stapel ge- loopen. Het heeft den naam van „Emb- den". Dit is het derde schip van dien naam. De eerste .jEmbden" werd in den grond geboord. De tweede zonk bij Scapa Flow. Op Nieuwjaarsdag werd in de om geving van den Dam te Amsterdam eeir naar schatting 60-jarige vrouw, klaarblijkelijk een zwerfster, in zwaar beschonken toestand aangetroffen. Zij werd naar het bureau St. Pietershal overgebracht en in een der cellen ge plaatst, om haar roes uit te slapen. Toen de arrestante op het daarvoor vastgestelde tijdstip werd gecontro leerd, ontdekte men, dat zij overleden was. Overmatig drankgebruik moet de oorzaak van haar dood zijn. Hoewel de politie bij alle volkslogementen navraag heeft laten doen, heeft zij de identiteit van de vrouw nog niet definitief kun nen vaststellen. Bij .de inbraak in de villa van den heer Ten Cate te Eibergen werd ook een aktentasch vermist. Deze is door een landbouwer in Honesbosch terug gevonden. De inbreker had er een briefje in gedaan, in het Duitsch ge schreven, waarin hij den heer Ten Kate mededeelde, dat de buit niet was mee gevallen en hij dus weinig aan den heer Ten Cate had verdiend. Het briefje eindigde mei het aanbieden van excuus voor het nachtelijk bezoek en vriende lijke groeten. Door de politie te Rotterdam zijn 3. personen aangehouden, verdacht van diefstal in een goudsmidswinkel aan de Nieuwe Haven aldaar. De dieven heb ben daar een brandkast met ongeveer 400 gouden en zilveren horloges, als mede eenige wekkerklokjes gestolen. Op aanwijzing der aangehoudenen is de le dige brandkast uit de Maashaven op gehaald. Van de horloges, die een waarde van een goede twee duizend gulden hadden, is slechts een klein ge deelte in beslag genomen kunnen wor den. De inbrekers hebben zich toegang verschaft door in een in de Kapitein Imansteeg staanden lantaarnpaal te klimmen. Vandaar wisten ze het dak van het pand te bereiken. Gistermiddag brak te Breda brand uit in de pletterij en vernikkelinrichting van de glasfabriek van den heer Van Huiter aldaar. De vernikkelinrichting en de pletterij brandden geheel uit, ter wijl tevens eenige machines en een gedeelte van het dak van het hoofdge bouw zijn vernield. De schade is vrij aanzienlijk. De oorzaak van den brand is onbekend. Alles was op beurspolis verzekerd. Gisterennacht omstreeks 3 uur werd een nachtwaker te 's-Gravenhage, die de ronde deed, door eenige burgers gewaarschuwd dat in een perceel op de Hoefkade ingebroken zou zijn. Inder daad bleek, dat er ongenoode gasten een bezoek gebracht hadden. Toen de waker een onderzoek instelde, zag hij twee personen, die uit het huis kwamen, de vlucht nemen. De nachtwaker waar schuwde de politie. Op zijn aanwijzing son korten tijd later een agent een dei- beide vluchtelingen arresteeren. Het bleek te zijn een 26-jarige koopman zonder vaste woonplaats, verblijf hou dende te 's-Gravenhage. Bij fouillee ring werden op hem gevonden drie gouden horloges, een pistool met ge vuld magazijn, eenige inbrekerswerk tuigen en een electrische zaklantaarn. Korten tijd daarna werden door een anderen agent van politie aan het bu reau gebracht twee koffers met bonten- jassen, die hij gevonden had in een slop naa^t de Hoefkade en in de Poeldijk- sche straat. De eigenaar van het per ceel, dat als pakhuis gebruikt was, her kende de koffers met bontenjassen en eveneens de gouden horloges als zijnde afkomstig uit zijn pakhuis. Een paafd voor een wagen schrik te te Utrecht van enkele kinderen, die aan het hoepelen waren. Midden op den weg liepen een vrouw en een vierjarig kind de vrouw, die het voertuig snel aan hoorde komen, week naar den kant uit en liet het kind alleen staan. De voerman slaagde er niet in zijn wagen tot stilstand te brengen het meisje werd gegrepen en. kwam onder de wie len terecht. Met zware inwendige kneu zingen werd het naar de Rijksklinieken overgebracht, waar het spoedig over leed. Een 18-jarige dienstbode te Ma- rum is te water geraakt en verdronken. Een knaapje van 1 jaar te Zwaag- westeinde heeft een pot met heete kof fie omgetrokken. Het kind bekwam zulke brandwonden dat het onder smartelijke pijnen is overleden. Te Hoorn is het lijk van een bekend straattype, die sedert Nieuwjaarsdag vermist werd, uit de haven opgehaald. Het „HbL van Antwerpen" maakt melding van een grooten smokkelhan del in gouden en zilveren munt van België uit over de Nederlandsche grens. Oneerlijke lieden, zegt het blad, gaan in het binnenland van deur tot deur om geld op te koopen tegen hoogere prij zen als deze slechte vaderlanders een sommeken bijeen hebben, komen zij op geheime wijze naar de grens. Om in Nederland te geraken, nemen zij hun toevlucht tot alle middelen gedurende de laatste degen werd er een wielrijder aangehouden met gouden geld in de buis van zijn rijwiel, onder de zadels, anderen bergen het in de kussens van hun rijtuig enz. Een Franschman had ook voor 2000 francs zilvergeld^' De man is aange houden. Ook de Nederlanders aan schouwen dit voor een winstgevend 'be drijf, want aan menig huis in Neder land ziet men nog voortdurend „Hier koopt men zilvergeld tegen hooge prij zen". Gedurende de laatste tijden zijn ver schillende lieden bekeurd ook heeft de fiscus strenge bevelen gegeven aan de grensagenten, om die oneerlijke geldhandelaars op de hielen te zitten. Een man droeg dezer dagen in de Noordstatie te Brussel een volle zak nikkelgeld. Hij had een reiskaartje voor de grens-Nederland. Te Chicago is een gruwelijke mis daad gepleegd door een oud-soldaat, zoon van een rijken fabrikant en sport man, Bruce A. Shaw. De zoon doorstak zijn vader met een zwaard gedurende een hevigen twist, waarin de vader aan zijn zoon George zijn losbandig dron kemansleven verweet. George was met zijn zuster den nacht te voren uitgereden om deel te nemen aan een braspartij. Toen hij thuis kwam was hij diep onder den invloed van den drank. Die toestand gevoegd bij zijn zenuwzwakte, opgedaan in den oorlog, waar hij zich als een held had gedra gen, deed den rampzaligen dronkaard' alle menschelijke gevoelens verliezen en, in een vlaag van dolzinnige woede, greep hij een sabel, die hij als een oor logstrofee uit Frankrijk had meege bracht, en bracht er zijn vader een ge weldigen steek mede toe die hem door de lever drong. De vader stierf den volgenden dag en George, de vader moorder, zit nu te zuchten achter de tralies eener gevangenis. Het werd hem toegestaan de begrafenis bij te wonen van zijn slachtoffer. Staande bij 4ie! graf, dat hij zijn vader zoo vroegtijdig had gegraven, weende 'hij bitter. Doch 't was te laat de losbandigheid had van hem een vadermoorder gemaakt. Een rooversdrama. In het bosch van Pylat, nabij Sain Etienne (Frankrijk) houdt zich een moordenaar verborgen, die reeds sinds een maand alle pogingen tot zijn ge vangenneming heeft weten te verijdelen, ofschoon de politie in grooten getale het heele bosch nauwkeurig heeft door zocht. Met geweren bewapende politie mannen zijn nu bezig, hem te belegeren, in de hoop, dat hij door den honger spoedig gedwongen zal worden om zich over te geven. De moordenaar, Joseph Guerin ge- heeten, heeft reeds meer dan drie jaar lang het leven van een wilden bosch bewoner geleid. Een maand geleden drong hij een eenzame boerenhoeve binnen, doodde den eigenaar der hoeve, bond diens vrouw en eischte onder doodsbedreigin gen van haar te zeggen, waar de spaar penningen van het echtpaar verborgen waren. Slechts 228 francs viel hem in handen. Daarna sleepte hij het lijk van den vermoorde in de keuken en legde het op .een hoop stroo, terwijl de vrouw stevig gebonden, in een hoek werd ge sleurd. Na zich een flink maal bereid te heb ben in tegenwoordigheid van het lijk en van de verschrikte vrouw, stak Guerin 't stroo in brand en nam de vlucht, de vrouw achterlatend met het vreeselijk lot voor oogen levend te verbranden. Doch een herdershond, die onraad bespeurd had en het angstgeschreeuw der vrouw had gehoord, kwam zijn meesteres te hulp. Hij brak van zijn ketting los en slin gerde zich met forschen sprong her haaldelijk zoo krachtig tegen de deur, tot een paneel bezweek en hij door de daardoor ontstane opening kon binnen dringen. Hij sleepte zijn meesteres door de opening buiten het bereik der vlammen en knaagde de koorden door, waarmee zij gekneveld was. Toen er eindelijk pit een tien minuten' verder gelegen hoeve menschen te hulp ijlden, waren van de in brand gesto ken hoeve slechts de naakte zwartge blakerde muren overgebleven, naast de verkoolde overblijfselen van den ver moorden eigenaar der hoeve, van een ezel, een zestal schapen en vijf geiten. Zonder de hulp van haar trouwen „herder" zou de boerin een vreeselijken dood -in de vlammen hebben gevonden. V. D. EN H. N. 's-GRAVENHAGE. (V. D.) De recht bank deed heden uitspraak in de zaak van het persbureau, Vaz Dias en het Hollandsch Nieuwsbureau, op grond dat het Hollandsch Nieuwsbureau ge bruik zou hebben gemaakt.van draad loze berichten, welke atle^n voor het persburueau Vaz Dias bestemd zouden zijn De vordering door het persbureau Vaz Dias ingesteld, werd door de rechtbank ontzegd. EEN MOORDAANSLAG. TILBURG. (V. D.) Hedenmorgen 8 uur heeft de 26-jarige H. v. R. in de Koestraat een moordaanslag gepleegd op zijn meisje, dat de verloving had verbroken. Hij 'sloeg het meisje eenige malen met een. ijzeren hamer op het hoofd. In bewusteloozen toestand werd het meisje naar het Elisabeth-gasthuis vervoerd. De dader werd gearresteerd en in bewaring gesteld. HET NIEUWE DUITSCHE RIJKSKABINET. BERLIJN. (V. D.) Heden is de vor ming van een nieuwe minderheids-re geering, bestaande uit democraten,cen trum en sociaal-democraten, tot stand 'gekomen. Naar wij vernemen zal Stresematm in dit kabinet'geen zittjng hebben. Als rijkskanselier zal dr. Marx weer optreden en verder zullen in het kabi net o.a. zitting hebben' dr. Luther en de rijksweerminister Gessier. EEN VLIEGTOCHT JAPAN— ENGELAND. TOKIO. (V. D.) De vliegtocht Japan Engeland' zal thans beslist doorgaan. De tocht wordt meegemaakt door twee vliegeniers, 2 mechanicièns en journa list. Hief vliegtuig zal 1 Mei uit Tokio vertrekken en wordt 16 Mei te Londen verwacht. VLISSINGEN. Van 1 tot 7 Januari 1925. ONDERTROUWD: j. Hokkeling, 23 j. -en J. -dé Bree, 22 j. L. Corthais, 29 j. en H. C. Qroenenberg, 20 j. L. Goedbloed, 23 j. en C. C. v. A Harst, 18 j. W. Salet, 48 j. en C J Meijer, 45 j. BEVALLEN: C. J. v. d. Velde, geb. Michielsen, z. -r~. L. Wouters, geb. Kempe, z. W. F. de Vos, geb. Weeda, z. C. C. de Zwart, geb. Roseboom, d, D. v. Hest, geb. ja- cobse, d. OVERLEDE N.: A. Buijck, man van S. M. C. v. d. Moere, 59 j. L. Bimmel, d. 14 j. Q. A. Har der, man van j. J. de Munck, 67 j. SOUBURG. Van l8 Januari. GETROUWD: Hendrik van de Voorde, 45 j., wedr. van Johanna Wielemaker, en Adriana jasperse, 36 j. Jacobus Luijk, jm. 23 j. en Maria Christina Suurmond, jd. 22 j. GEBOREN: Jannetje, dochter van Dam mis Marinus van Solmgen en Tannetje Pieternella Boo ne. Louis, zoon van Johannes Jacobus de Ruiter en Catharina Elisabeth Lacroix. Maria Anna, dochter van Hendrik Ci}- souw en jozina Poppe. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 8 Januari 1925. De aanvoer aan de graanmarkt was he den matig. De noteering was als volgt Tarwe ƒ12.a 19.-Witteboonen ƒ24.a ƒ31.Ronde Bmineboonen 26.a ƒ31.Lange Bruineboorien ƒ18.a ƒ25.Kroonerwten ƒ17,a ƒ20.alles per 100 K.G. Boter I.171/2 a 1.27per 5 ons. Eieren ƒ8.50 a ƒ9.50 per 100 stuks. Poelje-eieren ƒ6.50 a 7 50 per 100 stuks Eendeieren ƒ8.a ƒ9.per 100 stuks. „Westerdijk", Rotterdam naar New-York, pass. 6 Januari Sable Island. Kon. West-Indische Maildienst. Amersfoort", Valparaiso naar Amsterdam, 5 Januari van Colon. „Poseidon" 7 Januari van Bremen te Am sterdam. „Alkmaar" 5 Januari van Callao naar Chili. „Oranje Nassau" 3 Jan. van Barbados naar Trinidad. „Bacchus" 4 jan. van Sanchez naar Am sterdam. Kon. HoHandsche Lloyd. „Eemland" 7 Jan. van Hamburg te Amster dam. „Zeelandia" 7 Jan. van Amtserdam naar Buenos-Ayres. „Drechterland" (uitr.) 4 Jan. te Santos. Rotterdamsche Lloyd. „Patria" (thiiisr.) 8 Jan. te Rotterdam ver wacht, „Garoet" (thuisr.) 8 Jan. te Rotterdam ver wacht. „Ameland" (thuisr.) 6 Jan. van Port Said. „Merauke" (uitr.) 7 Jan. van Port Said. „Kawi" (uitr.) 7 Jan. van Marseille „Kedoe" (thuisr.) pass. 7 Jan. Galle. „Soerakarta" (thuisr.)'pass. 6 Jan. Perim. „Soekaboemi" 7 Jan. van Rotterdam naar Hamburg. „Patria" (thuisr.) 7 Jan. van Covves. Stoomvaart Mij. „Nederland". „Boeton" 6 Jan. van "Stettin te Kurrachee. ,3iHiton" 7 Jan. van Amsterdam naar Java. „Sumatra" (uitr.) 6 Jan. te Sabang, „Roepat" (uitr.) pass. 5 Jan. Ouessant. „Bengkalis" (thuisr.) pass. 5 Jan. Gibraltar. „Jan Pietersz. Coen" (uitr.) 6 Jan. van Medan. „Kambangan" (uitr.) 6 Jan. van Padang „Selebes" (uitr.) 5 Jan. van Suez. „Grotius" (uitr.) 5 Jan. van Suez. „Nias" (thuisr.) 5 Jan. van Sabang. „Prins der Nederlanden" (uitr.) 6 Jan. van Southampton. „Krakatau" 7 Jan. van Newcastle te Am sterdam. Manoeran" van Qalveston naar Rotter dam, 7 Jan. te Antwerpen. WISSELKOERSEN. Noteering van heden, 8 Januari, des na middags 2 uur (niet officieel) Chèque-koersen. Koopen en verkoopen. New-York ƒ2.462.46^4 Londen 11.75—11.76 Berlijn (per 100 Rente mark) 58.57 */2—ƒ58.70 Brussel 12.30— 12.35 Parijs 13.30—13.38 Weenen ƒ0.00.33—ƒ0.00.38. Bankpapier. Dollars 2.45—2.47 y2 Ponden 11.73y2 II.76V2 Marken (niet officieel) ƒ58.57 58.70; Belgische Francs ƒ12.30 .12.38; Fransche Francs ƒ13.30ƒ13.40; Kronen (afgest.) 0.00.36—0.00.42. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 776.2 te Mun- chen. Laagste barometerstand 743.7 te Roest. Verwachting tot den avond van 9 Ja nuari Matige tot krachtige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind. Nevelig en betrok ken tot zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Later iets. zachter. HOOGWATER TE VLISSINGEN. Januari v.m. n.m. Vrijdag 9 12.53 1.12 Zaterdag 10V_M. 1.27 1.46 LICHT OP VOOR AUTO'S EN FIETSEN. Januari uur Vrijdag 9 4.35 Zaterdag 10 4.36 STOOMVAARTLIJNEN. Holland-Amerika Lijn. „Burgerdijk", New-York naar Rotterdam, pass. 6 Januari Lizard. r „Rijndam", 6 Januari van Rotterdam. „Leerdam", Rotterdam naar New-Orleans,- 6 Januari van Gyon. „Grootendij-k" 7 Januari van Rotterdam naar New-York. AGENDA van Publieke Vermakelijkheden, Openbars Uitvoeringen, Vergaderingen enz. Alhambra-Theater. lederen avond bios coopvoorstelling, aanvang 8 uur. Woensdag-, Zaterdag- en Zondagmid dag matinée. Luxor-Theater. Dagelijks bioscoop voorstelling, des avonds 8 uur. Woensdag-, Zaterdag- en Zondagmid dag marinée. Vrijdag 9 Januari. Concert vereenigitig A. G. O., Concertgebouw, 8 uur. Zaterdag 10 Januari Soirée Veni Vidi Danci, „de Oude Vriendschap", 8 uur. Zaterdag 10 Januari. Soirée dansclub „Onder Ons", Concertgebouw, 8 uur. Maandag 12 Januari. Kunstavond Her man Heijermans, Concertgebouw, 8 u. SOUBURG. Zaterdag 10 Januari. Turnvereeniging „Volharding", bal-masqué, Zaal Mille- naar, 8 uur. Ondertrouwd J. HOKKEL1NG en J. DE BREE. Vlissingen, 7 januari 1925. Kerklioflaan 14. Getrouwd JAC. LUIJK en M. CHR. SUURMOND, die, mede namens wederzijdsctie familie, hartelijk dank zeggen voor de belangstelling vóór en bij hun huwelijk ondervonden. O.-Souburg, 7 Januari 1925. Karaalstraat B 137a. Een sneedje op mijn fijne vormt een heerlijke boterham. Aanbevelend, Bakkerij SIJTSMA MIDDELBURG Voor Inwendige Ziekten, 0 Burgemeester en Wethouders van Vlissingen zullen op Maan* dag 19 januari a.s., des namiddags ten2ure ten Gemeen tehuize in het openbaar AANBESTEDEN daiïve ring van alle ten dienste van de verschillende gemeente-administratiën voor 't jaar 1925. De voorwaarden met de ver schillende modellen liggen vanaf heden ter inzage ter Gemeente- Secretarie, 4e afdeeling. PROBEERDE U ONZE reeds Nog niet? Dat is in Uw nadeel Deze prima Shag-tabak is van de grootste Engelsch-Ameri- kaansche Tabakfabriek, n.l. de British Americ. Tab. Cie en kost slechts 25 cent per half pond. Verkrijgbaar CentraalSigaren magazijn WALSTRAAT. Thee 32, 28 en 24 ct. Appelstroop kilo bus 49 ct. Zalm per heel blik 55 ct. Slaolie perflesch 75 ct. Soda per kilo 6 ct. Bieekpoeder per pak 6 ct. Zeeppoeder per pak 14 en 12 ct. Lucifers p. pak 12 en 10 ct. Zout per kilo 10 ct. Stukjes Appelen per pond 60 en 55 ct. Witte Suiker p. pnd 27 ct Bellamypark 46 is van oudsher een artikel van vertrouwen, en indien gij dan belangstelt in zuivere natuur wijnen, drink dan liever een glas minder, maar stelt prijs op kwa liteit, beter dan de vele aan geboden kunstwijnen en koopt dan in den van ouds bekenden WIJNHANDEL en LI KE U R S TOK ERIJ der Firma TE MIDDELBURG Zuivere,goede en 4oeh GOEDKOQPEW3JNEN Fransche Appelwijn uit Nor- mandië geïmporteerd, zeer fijn, zoet en droog verkrijgbaar, per flesch f 1. Mystela, zoete Fransche wijn, iets fijns per flesch f 1.25 Fransche Bordeaux-wijn, y per flesch f 1 25 Roode Zoete Afrikaansehe wijn per flesch f 1.50 Witte zoete Italiaansche wijn per flesch f 1.50 Zoete Turksche wijn per flesch f 1.50 Frutty Brandy, ter ver vanging van INMAAK- BRANDEWIJN, per liter f 2 zeer fijn voor inmaak van Sun- Maid-Rozijnen en Advokaat. (met gebruiksaanwijzing) Advokaat f 2.50 en f 2.75 Supra Korenjenever p. liter f 3.70 Supra Korenbrandew. f3 80 Fransche Cognac p. fl f 3.50 Bisschopwijn (van zuivere Bordeauxwijn) p. fl. f 1. Siroop van Punch f2.50 Ciiroen-Punch f 3.— Witte Arac- Punch f3.50 Voor feesten gratis gebruik van Glaswerk. Ook verkrijgbaar in Deöt VLISSINGEN bij C.J.JANS SEN, Bellamypark en A. R. Kö- NIG, Badhuisstraat 80.

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 3