idmteiitias ZATERDAG 3 JANUARI Eerste Blad IR5EN I BONS k Maatschappij van itoQDivaart. 5 6 Brieven uit de Hofstad FEUILLETON Onder Betoovering. BINNENLAND -s^o2i '1 [werkelijk >ijzonders" |)zen en uitge- verkrijgbaar |ze uw leverancier ItCADE kNDAM (B»wi en Verhaar, Koop en Verkoop Men cn Dmnstaenyrnjjen, on* jhltbetaling, van 1-5 regel |e regel meer 15 cent CHEVALIER, Boulevartf r raagt een 1DIENSTBODE, 18 jaar. |-E HUUR ENWONING met tui*, I ingang, in het midde» ürprijs 35 gulden, fcn bureau „Vlissiag- fckte der tegenwoordige DAGMEISJE It beneden 16 jaar. Vlej. MERK, Badhuis- lE KOOP met pijpen en tegei- ARAPLUlESTAANDÖt 115 gulden. Ook goed Igd voor een POES. ]uistraat 61 (beneden). KOOP (VNO en BUFFETKAST. Dam 1. bn goed onderhouden p ERWO ON HUIS litthemsche straat 124, SLAAPKAMER. |ider No. 1010, bureau Courant". iiddelb. - Rotterdaro ingelegen plaatsen. Hott. V Kill Inuari.''111 Bllr' 13 8 SINGSCHE COURANT Dit nummer bestaat uit 2 bladen JatieQ te bekomen N.V. Transport- Erven G. VOS, eu Et T >8. 1 M B. EEKHOORN, Tel. i r. OOBTKRHQUT Ta. ir. BÜITENHEK ral. Jaarwisseling. Wij zouden tekort schieten in aarts vaderlijken plicht wanneer wij dezen eersten brief in het nieuwe jaar niet aanvingen met een hartelijken hei 1- wensch aan alle lezers. Wij hopen dat het hun allen zeer goed zai gaan. Als het iedereen een beetje voor den wind gaat, zal het ook ons niet geheel en al aan voorspoed ontbreken. Niet waar Een beetje egoïst zijn wij allemaal en wij hopen bij iederen gelukwcnsch dien wij dezer dagen uitspreken, toch ook dat het ons zelf niet zal mankeeren aan wat geluk. Gelijk zuilen wij allen zijn in onzen wensch dat de algemeene toe stand waarin de wereld verkeert eens veel moge verbeteren, want wij weten maar al te goed dat dit in de eerste plaats voor ons aller geluk nood'g is. Wanneer wij dan het afgeloopen jaar nog eens even de revue laten pas- seeren en speciaal onze aandacht op de residentie vestigen, dan is er geen bizondere reden voor onvoldaanheid, al kunnen wij even min in dithyram- bische juichkreten vervallen. Het leven sukkelde voort en het is niet goed te zeggen of de toestand vóóruit dan wel achteruitging. Het is misschien het juiste wanneer wij zeggen dat het zwe vende bleef. Den Haag is de stad der ambtenaren bij uitstek en de salaris verlaging welke deze te lijden hebben gehad zal wel eenigen invloed doen gelden op de algemeene koopkracht. Aangezien ook tal van particulieren schade leden aan hun inkomen zal de vermindering zich terdege doen gevoe len. Voor Den Haag is dit natuurlijk ten leelijk ding, omdat dit is te be schouwen ais een algemeene verlaging van het peil. Wat de gemeente zelf be treft, is er nog eenige reden voor te vredenheid ten aanzien van den finan- cieeien toestand. Er is een overschot van inkomsten en dus zijn wij een heel eind verder dan bijv. Rotterdam dat voor ean leelijk tekort zit. Het is alleen jammer dat het beheer hier nog niet veel zuiniger geschjfd.twdan ware het mogelijk geweest de belastingen een flink stuk te verlagen inplaats van de luttele guldens, waarmede wij nu tevre den moeten zijn. Een belangrijk feit van bizondere be- teekenis voor Den Haag valt er uit hef afgeloopen jaar niet te memoreeren. Dat Willem 11 een ander standbeeld heeft gekregen is zelfs niet gewichtig genoeg, iets nieuws is er niet te mel den alles sjokte voort en bleef bij het oude. De in Den Haag zoozeer veraf- goode Kunst had een zwaar bestaan maar voor het één< gezelschap van tooneeiisten, dat dm zwaren strijd mpest opgeven, kwam aanstonds een ander in de plaats. Naar het lijkt weet dat het wel te bolwerken. Het aantal zangers, zangeressen en musici is nog steeds stijgende en dus wordt de strijd voor hen steeds zwaarder. Wanneer de aanvoer van nieuwe sterren eens ZANGERS! CARUSOL, 30 cent per doosje. DE TOOVEBPASTILLE. Bij uw drogist. (Ingsz. Mededeeling.) Roman door REINHOLD ORTMANN. Hij dacht trouwens in 't geheel niet aan Hertha en terwijl zijn oogen onaf gebroken op het erstige schoone meis jesgelaat voor hem bustten, was er in zijn hart geen andere wensch, dan haar leven te behouden, zij 't ook ten koste van zijn eigen. Na verloop van èen half uur kwam dr. Hellwig buiten adem op de villa aan en nu konden de be-iile doctoren samen alles doen, wat hun kunnen en hun er varing hun geboderjte doen. Zij bevon den, dat de kogel n«g in de wónd was, maar zij durfden niet dadelijk een po ging doen om dien te verwijderen. Het onderzoek had Reiling's vermoe den bevestigd en dr. Hellwig zag den toestand bijna nog ernstiger in. Maar 't onging hem niet, hoe vreeselijk zijn anders zoo kalme collega geschokt was en daarom deed hij alle moeite om zijn meening voor hem le verbergen. Hij had uit den mond van den be ambte wel zooveel gehoord van alles, wat er was voorgevallen, dat hij Rel ling niet met vragen behoefde lastig te vallen. En wat hij nog niet wist, vertelde hem de commissaïs Gollmer, die ook op de villa was gekomen. Dr. Hellwig had de geïmproviseerde ziekenkamer weer verlaten er Elisabeth aan de werd stopgezet zou het ons wel zoo aangenaam zijn. Nederland is lijdende aan een overdaad van kunstzinnige personen, gelijk het in alle takken van nijverheid en industrie daaraan labo reert. Eigenlijk is dat vraagstuk het eenige belangrijke, dat ons land moest bezig houden en dat dringend om af doende oplossing vraagt. De juiste cij fers over 1923 hebben wij nog niet, maar ze zullen wel weer uitwijzen dat de bevolking met een aantal is toege nomen dat onrustbarend is. in de vele weken dat de Tweede Kamer zich met 's lands wel en wee heeft bezig gehou den, is dit vraagstuk der overbevolking slechts eenmaal en dan nog terloops aangeroerd. De uittocht van het over tollige deel der plattelandsbevolking naar de steden is benauwend groot en het is haast onbegrijpelijk dat men daaraan niet alle aandacht wijdt. Ieder jaar neemt de bevolking van Nederland met honderd duizend zielen toe, waar van 10 zich in Den Haag vestigt, een onevenredig groot deel. Op den duur kan dit niet blijven bestaan en dus dient men onmiddellijk te rade te gaan wat hierin de vereischte oplossing is. Als er dan nog iets is in het jaar 1923 dat wij even willen vermeiden, dan is het de annexatie van Loosduinen. Het is niets ongewoons dat dergelijke dorpen, die tegen de groote gemeenten aanleunen, op den duur opgeslokt wor den. Meestal echter gaat die operatie gepaard met veel verzet van den pa tiënt. Met Loosduinen was dit niet het geval. Na een half jaar Haagsch re gime, zai waarschijnlijk niemand meer anders willen, want tot heden is er nog niets anders dan voordeel aan den kant der oud-Loosduiners. In Rijswijk en Voorburg, de twee broertjes wien het zelfde lot wacht als Loasduinen, is men bezig zich te verzetten tegen de operatie. Natuurlijk beteekent dit alleen uitstel van executie, want op den duur zal het niet anders kunnen dan dat groot-Den Haag ook deze dorpen in zich opneemt. Reeds veel te lang pro- fiteeren zij van de voordeelen die de nabuurschap van de groote stad hun geeft. Het zal echter nog wel eenige moeite kosten om hen hiertoe te bewe gen, want het tweeslachtig bestaan is velen ten voordeel. Bij de wisseling des jaars maken wij gaarne een prognose voor het komen de jaar. Er valt echter weinig of niets te voorspellen. De factoren die het wel en wee van onze residentie beheer- schen, liggen voor het overgroote deel buiten haar territorium en buiten haar macht. Van het allergrootste gewicht is de bloei der nijverheid en der scheepvaart voor onze stad, die daat- van haar indirect voordeel heeft. Wan neer het jaar '24 blijkt gunstig te zijn uitgevallen en de stroom dividenden en tantièmes flink vloeit, kan het voor Den Haag in '25 een goed jaar geven. Wc dienen dat nog af te wachten en ze kerheid daaromtrent is er nog niet. Het is ten slotte een betrekkelijk klein aan tal personen wier inkomen voor Den Haag in de eerste plaats van beteeke- nis is. Zij brengen niet alleen recht streeks een flink deel in de belastingen op, maar zij maken door het ruimer uitgeven van geld den aigemeenen gang van zaken beter. Den Haag is immers de weeldestad en van de weelde moet iedereen het voor een goed deel hebben, direct of indirect. AI hebben wij hier geen nijverheid, geen industrie en geen scheepvaart, het lot van Den Haag is daarmede ten nauwste vertoonden. Bij onze gelukwenschen voor het jaar hoede van dr. Relling overgelaten en niemand ter wereld had beter zorg voor haar kunnen dragen. HOOFDSTUK XXIV. De 'volgende dagen verkeerde het anders zoo rustige stadje in de groot ste opwinding. Zooiets hadden zelfs de oudste inwoners niet beleefd. De meest avontuurlijke en romantische verhalen over de verborgenheden van villa „Carla" gingen van mond tot mond. En als men het fantastische kleed weg nam, bleef de zaak nog ver schrikkelijk genoeg. Wöhlert had, toen hij zag dat alles verloren was, een volledige bekentenis afgelegd. Hij had bekend al jaren lang met den gestorven Von Lindow in ver binding gestaan te hebben en hem te hebben geholpen bij de vervaardiging van valsche bankbiljetten en andere papieren van waarde. Villa „Carla" was alleen door de dames gehuurd om de vervalschers als 't noodig was, te verbergen. De onderzoeking, die plaats had in den bewusten nacht, had de be wijzen van hun arbeid geleverd. In de kelderruimten waarin van bui ten af geen blik kon geworpen worden, had men de geheele inrichting van een kunstdrukatelier gevonden. De half vol tooide platen, die Von Lindow, door ziekte verhinderd niet had kunnen af maken, hadden door hun uitstekende uitvoering de bewondering opgewekt van deskundigen. Volgens Wöhlert was hij maar een gewoon ambachtsman die Von Lindow 1925 zij een ruime plaats gegeven aan den bloei van ons land met precies het zelfde tikje egoïsme, waarvan wij in den aanvang spraken. Voor de rechtstreeksche belangen van Den Haag hopen wij alleen op een aanzienlijke belastingverlaging omdat deze vóór alles noodig is om de draag kracht te verhoogen, die door allerlei omstandigheden noodeloos is verzwakt. EIBER. De politierechter. Het „Weekblad van het Recht" ves tigt de aandacht op een verslag van een zaak, behandeld voor den politie rechter te Utrecht. De officier van justitie eischte veroordeeiing tot zes maanden gevangenisstraf, de verdedi ger pleitte vrijspraak wegens gebrek aan bewijs, de rechter wees o n m i d- d e 1 1 ij k vonnis, verklaarde schuldig en legde zes maanden gevangenis straf op. Wij protesteeren nog weer eens met nadruk tegen zoodanige rechtspleging. Of de veroordeeling terecht werd uitge sproken weten wij niet het kan zijn dat de beklaagde volkomen terecht werd schuldig verklaard doch wel weten wij, dat in een dergelijke wijze van rechtspreken vertrouwen niet kan worden gesteld. Wij kennen den Utrechtschen politierechter als een be kwaam ernstig rechter het moet dus wel waar zijn, dat de fout ligt bij het instituut, in elk geval het is een gebie dende eisch, dat aan de rechtspleging van den politierechter, zooals zij thans bij ons voortwoekert, paal en perk ge steld wordt. Onze minister van justitie is huiverig voorschriften te geven aan het O. M. Toch is het thans zijn plicht in een circulaire aan het O. M. eens duidelijk de beteekenis van het Ne- derlandsche woord „eenvoudig" uiteen te zetten. Gebeurt dit niet, dan moet de subjectieve formule van art. 227 c Sw. hoe eer hoe beter worden veranderd en bepaald worden, dat de zaak alleen voor den politie-rechtcr mag worden vervolgd, indien zij is van eenvoudigen aard. Lid 2 van art. 227k moet dan al dus komen te luiden „Indien de zaak niet is van eenvoudigen aard, verwijst hij de zaak naar een meervoudige ka mer der rechtbank". Ddn kan de hoo- gere rechter er over beslissen, of de politierechter is getreden buiten de grenzen zijner bevoegdheid, dan zal 't mogelijk worden die grenzen zoo te trekken, ais zij behooren te zijn en de wetgever ze heeft willen stellen. Zooals de zaak thans gaat, zegt het Weekblad, wordt de wet verkracht en de rechtspleging bedorven. Spoorwegnet ten Westen van de lijn Den HaagBreda. De heer A. A. Dobbe, raadgevend ingenieur te Den Haag, heeft zich met een adres gericht tot de belanghebben de colleges, waarin hij zich bereid ver klaart desgewenscht een plan le pro jecteeren voor een spoorwegnet tus- schen de spoorlijn Den HaagVlis- singen en de kust, waardoor het moge lijk zou zijn in dit gebied alle plaatsen onderling binnen één uur bereikbaar te doen zijn. Hij stelt zich voor dat 'Staat, provinciën en gemeenten eik voor één derde in de kosten van den bouw bij dragen. Stelt men den bouwtijd op 8 jaar en de" aanlegkosten op 30 mil- iioen, dan zouden de kosten per inwo ner bijv. 30 zijn met gelijktijdige ont vangst van 60. hielp, wiens artistieke bekwaamheid zeer groot moest geweest zijn. Inder daad had zich hier een groot talent in den dienst van de misdaad begeven. in hoever Hertha was ingewijd in 't geheim van haar vader, 'kon Wöhlert niet zeggen maar toch was alles wat hij meedeelde zoo 'bezwarend voor de jonge dame, dat men niet geaarzeld zou hebben haar in hechtenis te nemen als men haar had kunnen vinden. Maar zij. was e'n bleef verdwenen. Blijkbaar had zij zich de eerste verwarring bij 't verschijnen der politie, te nutte ge maakt om te ontvluchten. Maar haar vlucht had haar toch niet ver kunnen voeren zij moest weggegaan zijn zon der hoed of mantel en zonder veel geld bij zich te hebben. Maar toch mislukte iedere poging om haar te vinden, want ofschoon men de rivier en het meer, dat op ongeveer een kwartier afstand achter villa „Car la" lag, had afgezocht, gelukte het toch niet haar lijk of een spoor van haar te vinden. Dus richtte het onmiddellijk in gestelde onderzoek zich alleen tegen Wöhlert en Lisette, die men nog den zelfden nacht beneden in de stad had gearresteerd. Natuurlijk werd dr. Rel ling ook verscheidene keeren aan een verhoor onderworpen en hij bekende alles, wat hem zeiven een strafbaar feit toeleek. Hij loochende niet in nadere betrekkingen tot juffrouw Von Lindow te hebben gestaan en haar geholpen te hebben, dat haar vader's schuilplaats niet bekend werd. Dat hij geen deel had gehad aan het wegbrengen van den Om tot den aanleg over te kunnen gaan moet echter ook beschikt worden over een opnameproject, waarvan het maken zal kosten bijv. 300.000 en 1 a 2 jaren duren. Deze kosten kunnen door de provinciën en de gemeenten gedragen worden elk voor de helft en naar rato der bevolking. Tot opname (opmetingen en project) mag echter pas worden overgegaan op grond van een verkenningsrapport met besluit be rustende op een verkenning, reken-, teeken- en dikwerk, kaartstudie en verwerking van de te verzamelen eco nomische en algemeene technische ge gevens enz. van de betrokken streek om te komen tot de globale kosten van opname en aanleg en de te verwachten resultaten. Ir.' Dobbe meent de kosten van eén dergelijk rapport te moeten stellen op een 50.000. Hiervoor zijn de streekbewoners de eerstbelangheb- benden en de kosten zouden naar rato der bevolkingen der gemeenten gedra gen kunnen 'worden. Echter is het be drag voor de verkenning in absoluten cn in relatieven zin gering tegenover de bedragen met opname en aanleg gemoeid, even goed als tegenover de betrokken belangen, dat snelheid van handeling meer op den voorgrond treedt dan de eisch van gelijkmatige verdeeiing van kosten. Het zou z.i. aangewezen zijn dat de gemeenten van de betrokken streek, dat is het Neder- landsche gebied bewesten de spoorlijn 's-GravenhageBreda, zich vereenig- den tot groepen, nl. de eilanden op zichzelf en de drie vaste landen, nl. westelijk Zuid-Holland, westelijk N. Brabant en Zeeuwsch-Vlaanderen 'be grensd door bovengenoemde lijn en een vereeniging vormen, bestaande uit een of meer gedelegeerden der betrokken streken, met als doel de totstandkoming van de spoorwegnet-voltooiing ten westen van de lijn Den HaagBreda. BRIEVEN UIT BRUSSEL. We zitten in een lastig parket voor wat onze economische betrekkingen aangaat met Spanje. Dit land heeft te gen 11 December zijn handelsovereen komst met Bblgië opgezegd. Sedert meer dan een maand zijn de onderhan delingen tusschen beide landen aan den gang om een nieuwe overeenkomst te bereiken, doch dit gaat heel moeilijk. Spanje heeft in afwachting al zijn maximum-tarieven op de Belgische wa ren toegepast en de Ministerraad, die Maandag te Brussel vergaderde, heeft besloten dat ook België zijn maximum- tarief zal toepassen op de Spaansche producten. Onze handelsverrichtingen met Span je betreffen vooral wijnen en vruchten' (oranjeappelen vooral).'De Spaansche nijveraars doen al wat mogelijk is om een beteren uitvoer te bereiken, en ze zouden graag rechtstreeks met de Bel gische markt willen in aanraking ko men, vooral wat de wijnen betreft. De wijn die Spanje nu aan Frankrijk ver koopt, wordt in dat land aangewend om Fransche wijn te versnijden, om daarna in België te worden ingevoerd. Konden de Spanjaarden nu recht streeks België bereiken met hun wijnen, dan zou het voor hen voordeeliger zijn. Naar ons door een minister bij het verlaten van den Ministerraad van Maandag 1.1. werd verklaard! is alie hoop op een overeenkomst met Spanje evenwel niet uitgesloten. De afdanking van staatsambtenaren staat in België ook op de regeerings- doode, werd dadelijk geloofd. En bij het tweede verhoor verzekerde men hem reeds, dat er geen sprake kon zijn van een inhechtenisneming. Maar in een ander opzicht waren de gevolgen van 't voorgvallene wel van veel beteekenis voor de toekomst van den jongen dok ter. Zijn betrekkingen tot de bewoners der villa konden niet geheim blijven, nu de heele stad vol was van de sensatio- neele voorvallen. En men kon zich aan een dokter, die in zulk een bedenkelijke zaak een minstens twijfelachtige rol ge speeld had, volgens de hier heerschen- de opvattingen, niet langer toevertrou wen. Relling zag maar al te goed in, dat hem alleen de armenpraktijk zou blijven. Maar hij wachtte niet af, dat men hem zijn afscheid gaf. Reeds den eersten dag had hij laten weten, dat hij geen praktijk meer uitoefende. Maar er waren nog twee patiënten, die zijn hulp behoefden. De eene was Randolph Stounton, die men den dag na den noodlottigen nacht zwaar ziek uit de villa in het kleine stadsziekenhuis had gebracht. Hoe krachtig ook het gestel van den jongen Engelschman mocht zijn, het was niet bestand tegen de opwindingen der laatste dagen, en zijn toestand was nu nog gevaarlijker dan onmiddellijk na het ongeluk met de automobiel. Op dr. Hellwig's dringend verzoek en op miss Ruth's smeekingen was Rei- iing, na lang tegengestreefd te hebben, er eindelijk toe bereid, hem, met zijn collega samen te behandelen. En zijn kunst gelukte het ook dezen keer hem 11 f\^ VICTO BORSTSIROOP p per flacon j\. 1.25 Verkrijgbaar bij H.H.fijoKickcrsciiQMiiiUe (Ingez. Mededeeling.) agenda. Bezuiniging is immers de hef boom van alle regeeringen. Sedert 1920 zijn er in België niet minder dan circa 4000 ambtenaren afgedankt. Om nu het aangroeien van het ambtenarencorps' tegen te gaan, onderzoekt de regeering een maatregel, die zou omgezet worden in een zoogenaamde „grendelwet", waardoor het aan de regeering langs administratieven weg zou worden mo gelijk gemaakt gedurende twee jaar tot geen nieuwe benoemingen van ambte naren over te gaan. De kwestie is evenwel niet zoo een voudig, want de vraag wordt dan al aanstonds gesteld moeten er geen onderwijzers, .geen ingenieurs bij de mijnadministratie meer benoemd wor den Juist om die redenen wordt het vraagstuk goed ingestudeerd. Voorloo- pig zullen de ambtenaren die den dienst verlaten, 't zij door overlijden of andere oorzaken, niet meer worden vervangen! België zal in de Vereenigde Staten van Amerika twee leeningen aangaan. De eerste werd Donderdag 1.1. volgens de offieieele berichten in minder dan 30 minuten overschreven. De leening is groot 50 millioen dollar (1 milliard Belgische Frank). Ze is van het type 6 pet. uitkeerbaar na 30 jaar de uitgifte koers is 87jó>. Deze leening zal door een tweede van hetzelfde bedrag gevolgd worden in het eerste halfjaar van 1925. Donderdag jl. heeft de minister van financiën dan ook op het bureel der Kamer een wetsontwerp neergelegd over de leeningen in het buitenland. Uit de memorie van toelichting halen wij De algemeene toelichting der begroo- fing over 1925 maakt gewag van een koesterde, maar dat niet kon ten uit- ontwerp dat de regeering reeds lang voorgelegd worden zoolang de begroo ting niet voorgoed in evenwicht ge bracht was. Het ging er om in het buitenland ieeningen aan te gaan, hoog genoeg om te beantwoorden aan het doel dat hun ten grondslag ligt en dat het komt er op aan reeds bij de eerste woorden de zer toelichting de aandacht te vestigen op ver na niet leidt tot een gewoon weg nieuwe verhooging van 's lands openbare schuld. De afloop van de Londensche confe rentie, de algemeene ontspanning die er uit voortgevloeid is, de door België aangenomen houding, hebben er mach tig toe bijgedragen om eene voor onze plannen gunstige stemming tot stand te brengen. De offers die wij ons ge troost hebben voor het saneeren onzer financiën werden in het buitenland niet minder gewaardeerd. De medewerking welke ons thans verleend wordt, de nieuwe en aanzienlijke financieele hulp welke ons verzekerd of beloofd is, zijn de vrucht onzer krachtsinspanningen. Het zijn nog, in de ruimste mate ieeningen tot consolideering welke wij de vaste hoop hebben achtereenvolgens op de vreemde markten te plaatsen en inzonderheid op die groote markt van New-York, die zich voor ons met de meest vleiende gevoelens openstelt, ver mits deze niet meer enkel beantwoorden in 't leven te behouden. Elk kwartiertje echter, dat hij zich niet aan Stounton behoefde te wijden, behoorde aan de zieke onder zijn eigen dak. Want daar heen had hij Elisabeth doen brengen en zeker was nooit een zieke met meer toewijding en zorgvuldiger verpleegd dan zij. 't Was alsof Walter aan niets meer dacht dan aan haar, Dagenlang had hij zich met geen hoop durven vleien. Want zij was zwaar gewond en bijna alle teekenen wezen op een doo- delijken afloop. Maar hij streed met alle wapens, die zijn wetenschap en zijn bijzonder scherpe blik als dokter hem aanboden, om haar leven. En daarbij was hij zoo feeder, zoo vol op offering en geduld als wei niemand van den steeds zoo gesloten man zou gedacht hebben. Het bewustzijn van 't onrecht, dat hij dit edele meisje aange daan had, maakte hem aan haar ziek bed nederig en zacht, zoodat Elisabeth zelve hem dikwijls met groote verbaas de oogen aanzag alsof zich iets nooit vermoeds, iets onbegrijpelijks open baarde. Maar zij spraken niet over hetgeen in hun harten leefde. Zij verweten elkaar niets en verklaarden niets. Ook vroeg Elisabeth niet naar de menschen van villa „Carla". Toen echter de dreigende symptonen ais door een wonder langzamerhand verdwenen en Relling op zekeren dag de zekerheid kreeg, dat zij aan 't leven was teruggegeven, toen kon hij zijn overgroote vreugde niet langer be dwingen. En ofschoon Elisabeth's toe-

Vlissingse Courant | 1925 | | pagina 1