WOENSDAG 31 DECEMBER Eerste Bïad Necrologie 1924. FEUILLETON Onder Betoovering. g-l^o308-62e Jaargang 1924= VlISSINGSCHE COURANT Oit nummer bestaat uit 3 bladen WEGENS DEN NIEUWJAARSDAG ZAL DE „VLISSINGSCHE COURANT" OP 1 JANUARI NIET VERSCHIJNEN. BINNENLAND. Regeering en Vertegenwoordigende Lichamen. Mr. F. D. Graaf Schinrmelpenmnck, Den Haag, Kamerheer in buitengewonen dienst van de Koningin en oud-Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht. Mr. M. J. C. M. Kolkman, oud-minister en lid der Tweede Kamer. F. W. N. Hugenholtz, Utrecht, lid der Tweede Kamer. Staatsraad prof. Mr, Jaques Oppenheim, Den Haag. Jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman, Den Haag, Minister van Staat, oud-Minister van Binnenlandsche Zaken en oud-lid van de Tweede Kamer. Mr. W. K. E. P. Graaf van Bylandt, Zeist, oud-voorzitter der Tweede Kamer. Jhr. G. A. Roëll, Den Haag, oud-Minister van Marine. H. W. J. Mol, Ginneken, lid van Gedep. Staten van Noord-Brabant. N. Glinderman, Bussum, oud-lid van de Tweede Kamer, oud-rijksontvanger te Aar denburg. Prof. Mr. A. C. Visser van Yzendoorn, Den Haag, lid van de Prov. Staten vati Zuid-Holland en oud-lid der Tweede Kamer. Mr. S. van der Plas, 's-Gravenhage, oud gouverneur van Sumatra's Oostkust. R. G. E. Nolson, Ter Neuzen, lid van de Prov. Staten van Zeeland en van den ge meenteraad te Ter Neuzen. Ambtenaren. W. J. A. Schmidt, Den Haag, referendaris, chef van het bureau der afdeeling Loods wezen aan het Ministerie van Marine. J. de Leeuw, gep. Inspecteur van den Marine Stoomvaartdienst. Jhr. M. van den Brandeler, Laag Soeren, oud-burgemeester van Middelburg. Ir. C. A. Jolles, Arnhem, oud-inspecteur- generaal van den Rijkswaterstaat. Jan Hudig, Rotterdam, oud-wethouder aldaar, bekende figuur in scheepvaartkrin- gen. Mr. Dr. E. van Ketwich Verschuur, Gro ningen, burgemeester dezer gemeente en lid van de Eerste Kamer. J. J. L. Bourdrez, Den Haag, bekend in genieur en oud-lid van den gemeenteraad van 's-Gravenhage. O. J. C. A. Pop, oud-chef van den Post en Telegraafdienst In Indië J. J. van Steenbergen, Middelburg, direc teur der registratie en domeinen. P. A. van Campen, Grauw, burgemeester van Grauw en Langendam. C. van Waes, Zuiddorpe, oud-burgemees ter aldaar. Mr. D. J. Haakman, Amsterdam, direc- ieur van de Associatie-Kas en de Rente kassa en commisfearis voor de stad A'dam. Mr. H. N. C. Baron van Tuyll van Se- rooskerke, oud-burgemeester van Voor burg. Gerechtelijke Macht en Juristen. Mr. C. W. Margadant, Nizza, een jurist van bekendheid op het gebied van het In dische recht. Mr. C. de Witt Hamer, Rotterdam, kan tonrechter te Brielle. Gezanten en Consuls. F. A. Ebbinge Wubben, Tokio, Kanselier van het Nederl. Gezantschap aldaar. J. Barendrecht, Buenos Ayres, Neder- landsch gezant aldaar. F. J. Zeehendelaar, Los Angelos, vice- consul met persoonlijken titel van Consul der Nederlanden, aldaar. F. van der Tak, Nantes, Consul der Ne derlanden, aldaar. Mr. W. L. Bosschart, Melbourne, Consul- generaal der Nederlanden, aldaar. Th. A. J. Zoetmulder, Rotterdam, vice- consul van Noorwegen. E. V. J. M. Seydlitz, Brussel, Consul der Nederlanden aldaar. J. A. Longepee, Dortmund, vice-consul der Nederlanden aldaar. Jhr. P. R. A. MeJvill van Carnbee, Neder- landsch Gezant te Madrid. V. B. Mendi, Den Haag, consul der Ne derlanden te Braïla (Roemenië). Kerk. Ds. O. J. A. Jonker, Ned. Herv. predikant te Utrecht. Ds. J. Ossewaarde, em. predikant der Ned. Hen'. Gem. te Nijmegen. Ds. G. H. Blanken, Leiden, em. predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Leiden. Pater P. L. de Groot O. Praem, Roosen daal, Regulier Kanunnik van de Abdij van Tongerloo, pastoor van de parochie van den St. Johannes den Dooper te Roosendaal. Ds. C. Staal, Oud-Vossemeer, predikant bij de Geref. Kerk te Oud-Vossemeer. Ds. H. Jansen, Scherpenzeel, predikant Ned. Herv. Kerk in Ned.-Indië. Dr. J. C. Pool, Utrecht, O.-I. predikant te Ouddorp. Ds. G. van Giesen, predikant te Rotter dam, tevens voorzitter van het Ned. Zen dingsgenootschap. Mgr. H. J. H. Wouters, Weert, directeur van het Bisschoppelijk college. Pater H. van Erp, Berghem,' missionaris in den Congo. Ds. G. L. Krol, Breda, emeritus predikant. Mgr. J. J. Graaf, Overveen, bekend priester. Dr. H. T. Oberman, Rotterdam, predi kant aldaar. Pastoor A. D. C. Schellart, 'sHeeren- hoek. L. Ch. Bouvier, Smyrna, verzorger van de geestelijke belangen in de Nederl. ko lonie aldaar. Br. Adelbertus, Batavia, broeder van de Congregatie van de Broeders van Ouden bosch. Dr. A. W. Bronsveld, emeritus predikant te Utrecht. Ds. A. Ozinga, A'dam,, em. pred. bij de Chr. Ger. Kerk aldaar. DS. H. van Dijk, em. pred. der Geref. Kerk van Ooster-Nijkerk. Ds. G. Wielenga, pred. bij de Geref. Kerk van Rotterdam. Ds. C. Stadig Msz., em. pred. der Geref. Kerk van Helder. Ds. J. Th. Joo9ting, Nijmegen, em. pred. der Ned. Herv. gemeente. Ds. B. van der Wal, Blarneveld, pred. bij de Ned. Herv. Gem. aldaar. Ds. P. E. Barbas, Haarlem, pred. der Ned. Herv. gem. aldaar. Leger en Vloot Generaal-majoor J. Binnendijk, Den Haag oud-inspecteur van den Gen. dienst der landmacht. C. de Vries, Amsterdam, gepen, majoor der genie van het Oost-Ind. leger. A. Merkus, Den Haag, gepens. kapitein ter zee, waterschout te Amsterdam. P. A. Scheltus, gepens. Iuit.-generaal, Den Haag. J. H. van der Hegge Zynen, Amersfoort, oud-waarnemend chef van den generalen staf en oud-commandant der 4e divisie. Vice-admiraal C. ten Bosch, Den Haag. C. P. de Veer, Den Haag, gepens. gene raal-majoor. E. G. Staal, Amersfoort, gep. kolonel der infanterie. W. B. Westhoff, Den Haag, gepens. ge neraal-majoor. L. Noest, Arnhem, gepens. kolonel der infanterie en voorzitter van den Raad van Arbeid aldaar. L. Zeiler, Bussum, voorzitter van de Kon. Ver, van gep. onderofficieren en minderen van het Ned. leger. H. Slot, Den Haag, gep, kap.-luitenant ter zee, oud-arrondissements-schoolopziener te Zierikzee. W. R. de Greve, Den Haag, gep. luite nant-generaal. F. Smit, Haarlem, gep. kapitein ter zee. J. 'B. v. Heutz, Mpntreux, gep. luitenant- generaal^ oud-gouvern.-generaal van Indië. Zij keerde hem haar gezicht toe en ondanks het onzekere licht zag hij op dit gelaat nu het teedere glimlachje, dat hem toen zijn moeder nog leefde, had gedwongen haar lief te hebben. Ik geloof een beetje fluisterde zij. Maar maak je niet ongerust het beteekent niets. Haar stem was heel zwak en zicht baar kostte het haar moeite te spreken. E-en hevig hoesten doorschokte plotse ling haar lichaam, 't Was, alsof zij zou stikken door iets, dat haar naar de keel drong. Walter Relling wist maar al te goed, wat dit hoesten beteekende, dat steeds voorkomt bij iemand, die in de borst is geschoten Het verraste hem dus niet, toen in 't volgend oogenblik de gevreesde bloedstroom naar buiten drong. Maar toen hij 't zag, greep hem zulk een hevige smart aan, als hij nog nooit in zijn leven had gevoeld. Het gevoel van onmacht, de vreeselijke ze kerheid, dat hij, zonder eenig hulp middel zijnde, niets kon doen, om het dreigende levensgevaar af te wenden of haar pijnen te verzachten, bracht hem tot vertwijfeling. Hij wilde haar op zijn armen nemen om haar het huis binnen te dragen. Maar zij was te zwaar dan dat hij niet had moeten vreezen haar toestand te verergeren, wijl hij haar lichaam niet in de doelmatige houding kon opheffen. Dus moest hij er zich mee vergenoegen, zacht en behoedzaam haar bovenlichaam te steunen, totdat 't C. van Roggen, majoor-titulair van het Ned.-Ind. leger. Handel en Industrie. Jhr. L. P. Op ten Noort, Baarn, oud-di recteur van de Stoomv. Mij. „Nederland". Corn. Immig Sr., Rotterdam, lid der firma Corn. Immig Zoon, aldaar. B. C. E. Zwart, Den Haag, president- commissaris van de drukkerij Ellerman Harms Co., vroeger directeur dier onder neming. W. N. A. Kröller, Hilversum, gew. fïr— fant v. d. firma Wm. H. MüUer Co. te Rotterdam. Mr. W. B. Blijdenstein, Baarn, oud-direc teur van de Twentscbe Bank te A'dam. A. D. de Marez Óyens, Overveen, be kend financier. Mr. F. S. van Nierop, Amsterdam, oud directeur van de Amsierdamsche Bank en commissaris van verschillende N.V. S. Bakker, Bussum, directeur van de N.V. dagblad en drukkerij „De Standaard" en penningmeester van het Millioenfonds der Anti-Rev. partij. Jhr. Otto Reuchlin, Rotterdam, een der oprichters van de Hcill. Amerika Lijn, de laatste jaren tot zijn aftreden pres.directeur. P. H. Geraerds The^ing, Amsterdam, di recteur van de Handelsvereniging „Java" en van de Handelsvereniging „Holland". Particulieren. G. D. Bom H.Gzn., Amsterdam, onder nemer van boekenveilingen aldaar. A. van Hattém Jzn., Rotterdam, een be kend figuur in de kynologenwereld. W. L. van Geleuken, Vlissingen, hoofd R.-K. school, secretaris Kunstkring Het Zuiden. J. E. van der Slikke, hoofd van een openbare school, Vlissingen. A. F. Koenders, Utrecht, algemeen voor zitter van de Ned. R.-K. Vereniging van Handelsreizigers „St. Christoffel". J. A. de Hondt, Vlissingen, lid van het hoofdbestuur der Vrijdenkersvereniging De Dageraad. Mevr. L. G. de Groot-De Zwaan, be kende figuur in de .kringen van het Heils leger. Mevr. Th. HalbersmaVan Vollenhoven, bekende figuur op het gebied van het Roode Kruis. Baronesse van Vredenburch, Boedapest, de ziel van het plan tot uitzending van Hongaarsche kinderen uaar Nederland. P. J. Helsdingen, Rotterdam, bekend pro pagandist voor de S. D. A. P. Mevr. A. H. den Tex- Boissevain, bekende figuur in de kringen de' vrouwenbeweging. Baronesse von Goltstein van Oldenallcr, geb. jonkvrouwe Boréel van Hogelanden, dame du palals tot her huis van de Konin gin-Moeder. Kunst, Wetenschap en Onderwijs. Prof. Dr. J. J. Hartman, Leiden, oud- hoogleeraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit aldaar. Dr. W. Vos, Rotterdam, geneesheer-di recteur van het krankzinnigengesticht „Maasoord". Prof. Dr. H. J. Hamburger, Groningen, hoogleeraar in de physiologie te Groningen. Ary Belinfante, Amsterdam, directeur der Eerste Particuliere Muziekschool aldaar. J. Lamdstra, Amsterdam, leeraar in de lichamelijke opvoeding aan de Zeevaart school te Amsterdam. H. J. Stratemeijer, Den Haag, bekend Haagsch journalist en tooneelcriticus. Carl Corvey (Frans van Erlevoordt) Amsterdam, journalist, directeur van „Het Leven". Suze Andriessen, Amsterdam, bekend schrijfster. A. Th. Hartkamp, Amsterdam, beroemd verzamelaar. J. C. K. Klinkenberg, Den Haag, bekend schilder. Prof. Mr. iH. van der Hoeven, Zundert, oud-hoogleeraar aan de Rjjksunievrsiteit te Leiden. Jacqueline Henriette Valois, Den Haag, tooneelspeelster. Prof. dr. S. D. van Veen, Zeist, oud- hoogleeraar in de godsgeleerdheid aan de Universiteit te Utrecht. J. G. H. Casparie, bekend gymnastiek leraar te Groningen. bloeden ophield. Dit gebeurde eerder dan hij had durven hopen. Wel haalde zij moeilijk en reutelend adem, maar het gevaar van te stikken was voor het oogenblik verdwenen. Zij had haar oogen gesloten en het scheen, dat zij buiten bewustzijn was. Tot op dit oogenblik had Relling niet de geringste aandacht geschonken voor hetgeen om hem heen gdbeurde. Hij wist niet eens, of hij lang met de gewonde bezig was. En eerst thans nu hij vol wanhoop om zich heen zag of er niet iemand was om hem te helpen, bemerkte hij, dat er nog geen einde was gekomen aan de verrassingen. Hij zag namelijk bij de tuindeur een* groepje mannen, die be zig waren met iemand of iets, dat op den grond lag. Hij hoorde luide, beve lende stemmen. En toen hij nu, daar hij zich niet van Elisabeth durfde verwij deren, 'n kreet om hulp uitstiet, maak te zich uit de groep een lange, magere gestalte los, die vlug op hem toesnelde. Wij zijn helaas een paar oogen- blikken te laat gekomen, dokter, zoo sprak de man hem aan.Toen die schurk het schot Ibste, waren wij nog een twintigtal treden van de villa af en alles wat wij nog kondën doen, was hem te verhinderen de vlucht te nemen. De dame is hoop ik niet zwaar gekwetst Vol verbazing had Walter den spre ker aangezien. Zijn geheugen om ge zichten te onthouden was te goed dan dat hij aan een vergissing had kunnen J. C. de Puy, bekend oud-onderwijzer .te Cadzand. Dr. G. Bellaar Spruyt, Amsterdam, be kend arts. Dr. P. Varekamp, Den Haag, bekend badarts te Zandvoort. A. Frankel, Amsterdam, oud-hoofdredac teur van de „Zierikzeesche Nieuwsbode". J. W. Thompson, Breda, stichter en oud-directeur hoofdredacteur van het dag blad „De Maasbode". Dr. Richard Hol, Amsterdam, mondarts aldaar. Bernard Zweers, Amsterdam, bekend componist en musicus. Dr. M. A. Mendes de Leon, Amsterdam, directeur der iBoerhaave-kliniek aldaar. Sport B. Leussen, 's-Hertogenbosch, meester van den Ned. Schaakbond. W. A. Zijlstra, A'dam, officieel tijdwaar- nemer der K.N.M.V., in bokserkringen een bekende persoonlijkheid. C. van Dam, Den Haag, bekend wiel renner. Bernard de Waal, Den Haag, Hollandsch vliegenier. Jhr. E. J. L. Greven, propagandist voor de wielersport. J. Noordeloos, Haarlem, een bekende persoonlijkheid in zwemkringen. J. F. J. Huysser, Nervi fItalië), oudbe- kende uit de Ned. Wielersport. Mr. R. Baron van BreugelDouglas, Vevey (Zwitzerland) een der oudste pion- ■niers van het Ned. alpinisme. Jhr. F. R. Groeninse van Zoelen, een der oprichters van de Kon. Ned. Motorbootclub en eerste .voorzitter daarvan. S. Karis, Schiedam, bekend figuur uit de zwemwereld. J. J. K. Ooms, Amsterdam, bekend roeier. T. W. C. iH. Baron van Tuyll van Se- rooskerken, Den Haag, voorzitter van het Nederlandsch Olympisch Comité. BUITENLAND. Kunst, Wetenschap en Onderwijs. Gust Janssens, Antwerpen, stichter en di recteur van het Vlaamsch nationalistische dagblad „De Schelde". Dr. Schönfeld, 's-Gravenhage, oud- hoogleeraar van de Vlaamsche Universiteit. Karei Mestdagh, Brugge, Vlaamsche toondichter en directeur van het muziek conservatorium aldaar. Marie Corelli, Londen, bekend roman schrijfster. Eleonore Duse, a/e. S. S. Duilio, groote kunstenares. Dr. Paul Buschman. Antwerpen conser vator van het Koninklijk Museum. Piet Janssens, Antwerpen, een der giy,"«- ste figuren van het Vlaamsche tooneel. Prof. Gersuny, Weenen bekend chirurg. J. van Leernputte, Antwerpen, een ver maard kunstschilder. Willem Janssens, Brussel, bekend Vlaamsch tooneelspeler. Felix von Luschau, Berlijn, directeur van het Museum voor Volkenkunde te Berlijn. Emiel Claus,. Astene (aan de Leie), Vlaamsch kunstschilder. Emiel Wambach, Antwerpen, bestuurder van het Kon. Vlaamsch Conservatorium. Prof. De Ceulenaer, eere-prof. der Gent- sche Hoogeschool. Felix Charpentier, beroemd Fransch beeldhouwer. Hugo von Seeliger, directeur van de Sterrenwacht te Munchen. Giacomo Puccini, beroemd Italiaanscn componist, Brussel. Prof. Trendelenburg, beroemd Duitsch chirurg. Dr. Ernst Schuster, Londen, de juridische adviseur van de Britsche commissie voor het plan-Dawes. Regeering en Vertegenwoordigende Lichamen. Lenin, Moskou, president van de Ver- eenigde Sovjet Republieken. Woodrow Wilson, ex-president der Ver- eenigde Staten. Dr.'Helfferich, bekend Duitsch staatsman. d'Estoumelles de Constant, bekend Fransch senator. Matteotti, Rome, politieke secretaris van de Partij der Unie-Socialisten. gelooven. Bent u het, mijnheer Bendemann? Hoe komt u hier lk heb u, wat mijn persoon aan gaat, niet de waarheid gezegd, dokter, toen ik u, eenigen tijd geleden, als een zoogenaamde patiënt bezocht. Ik heet niet Bendemann, maar ben de inspec teur Bernhardt van Berlijn. En ik kwam hier heen, om de misdadige geheimen op het spoor te komen, die achter de muren van dit huis verborgen waren. Walter Relling verlangde nu voor eerst niet meer ophelderingen. Zijn be zorgdheid voor Elisabeth drong elke andere gedachte terug. Als u werkelijk een ambtenaar van politie is, zeide hij, en als u die mënschen hebt meegebracht, zooals ik vermoed, laat ik dan over ze mogen beschikken, opdat ik het jonge meisje in het huis kan laten brengen, om haar daar de noodige hulp te verleenen. Natuurlijk was de inspecteur onmid dellijk bereid aan zijn verlangen te voldoen. En nauwelijks vijf minuten later lag Elisabeth op den divan in het zelfde salon, waar Walter Relling de meesteres der villa een onstuimige liefdesverklaring had gedaan. Een der beambten was naar de stad gezonden om dr. Hellwig met verbandmiddelen en instrumenten te hulp te roepen. En totdat deze kwam, deed Relling alles, wat hij zonder diens hulp kon doen. Hij had den inspecteur gevraagd eene Cipriano Castro, ex-dictator van Vene zuela. Baron Chlumecky, Aussee, bekend Oos- tenrijksch staatsman. Dr. Persoons, Lokeren, gewezen Kamer lid voor het arrondissement Sint Nicolaa.^- Waas. Demblou, socialistisch Belgisch Kamerlid, afgevaardigde voor het arr. Luik. Lord Acton, Londen, bekend Engelsch diplomaat. Sir George Buchanan, de vroegere En- gelsche gezant in Rusland. Ambtenaren. Graaf Uisart de Bocarmé, burgemeester van Brugge. Francoisse, directeur-generaal der Belgi sche spoorwegen. Rechterlijke macht en Justitie. Leopold Vadasz, beroemd jurist. Julius Ofner, Weenen, bekend jurist. Hartley Dewart, Toronto, bekend rechts geleerde. V. Pelargus, Leipzig, een der bekendste Duitsche juristen. Kerk. Nathan Lapatrick, Sheffield, Oud-Rabbijn. George R. Chester, New-York, geestel. vader van Get-Rick-Quick Watlingford. Pater Jules Remy, Dinant, Belgisch pro vinciaal der Paters Oblaten van Maria. Mgr. J. G. Cuérard, Parijs, bisschop van Coutances. Pater Francotte, Calcutta, vermaarde astronoom van Indië. Rabbijn S. E. Joffé, New-York, stichter van den orthodox Joodschen Rabbijnen- bond in Amerika. J. Ozon, Lourdes, Overste der priesters van de Grot. Leger en Vloot. Generaal de Lacroix, Fleurier, oud-Adce- president van den Oorlogsraad. Valois, oudste Duitsche admiraal. Generaal von Huene, Darmstadt, tijdens den oorlog langen tijd gouverneur van Ant werpen. Generaal Towshend, Parijs, bekend En gelsch generaal. Baron von Freytag-Löringhofen. Wei- mar, generaal der infanterie, tijdens den oorlog plaatsvervangend generaal-kwar- tiermeester. Luitenant Batelier, een der meest be kende Fransche vliegers. Generaal Gross, generaal-majoor, uit vinder van het half stijve luchtschip. Admiraal Sir Percy Scott, marinedeskun- dige. Generaal Drubbel, Oostakker bij Gent, Belgische divïsie-generaaL Handel en Industrie. Hugo Stinnes, Duitsch industrie-magnaat. Dr. Reinhold Becker, directeur van de bekende StaWwerke Becker A.G. Mr. Eliphalet Remington, bekend schrijf machine- en geweerfabrikant. Particulieren. Dr. E. de Bie, Gent, voorzitter van de Vereeniging van Oud-Zouaven in België, voorzitter van het beroepshof. Graaf Arco von Schönberg, Munchen, een der meest vooraanstaande Beiersche katholieken. Dr. Ferrier, vice-president van de Inter nationale Commissie van het Roode Kruis. F. C. Eloff, Zuid-Afrika, schoonzoon en secretaris van president Kruger. Vorstelijke personen. Hertog van Montpensier, Vibry, als ont dekkingsreiziger naam verworven. Prinses Louise Murat, Nice, bekend om haar liefdadigheid, aldaar. Max von Ratibor und Corver, Opper- Beieren, van 19111918 Duitsch gezant te Madrid. Prins Roland Bonaparte, Parijs. Prins Masoekata, Tokio, bekend Ja- pansch staatsman. L. A. prins van Arenberg, Parijs, oud voorzitter van de Suez-kanaal Mij. Prins Alexander von Hohenlohe, bekend als vurig democraat. Sultan Ibn Saud, Neod (Centraal Arabië) Vorst SalmReifferscheidt, een dei- voornaamste vertegenwoordigers van den Rheinischen adel. der bewoonsters der villa te roepen. Maar hij wachtte te vergeefs op vrou welijke hulp, die hij zoo noodig had. Want mevrouw 'Bergner lag, hevig schreiend, in haar kamer, niet in staat om te helpen, en Lisette was nergens te vinden en Hertha was sedert het oogenblik dat de politieagenten het tuinpoortje binnendrongen, eveneens spoorloos verdwenen. Een onuitsprekelijk angstig half uur was het, dat Relling zoo naast Elisa beth's rustbank doorbracht Het vluch tig onderzoek, dat hij had ingesteld, had hem er al op voorbereid, dat er hier sprake was van een ernstige zoo niet doodelijke verwonding. De kogel was onder de rechterborst in haar lichaam gedrongen en de ver ontrustende symptonen lieten geen twij fel over, dat de long was gekwetst. Een herhaling van de bloedspuwing kon onmiddellijk den dood door ver stikking ten gevolge hebben. Relling, die maar al te goed begreep dat zij zich bewust van eigen levensgevaar, voor hem had opgeofferd, leed onuitspreke lijk, terwijl hij de catastrophe afwacht te, waartegen hij niets vermocht te doen. Om wat er verder in het huis ge beurde bekommerde hij zich niet. De bewoonsters der villa hadden plotse ling al zijn belangstelling verloren. (Slot volgt.) Roman door REINHOLD ORTMANN. Haar plotseling verschijnen op deze plek zou op zichzelf al een verrassing voor hem zijn geweest. Maar tijd, om zich daarover 't hoofd te breken, had hij niet. Want, hetgeen hij zag, deed hem zoo hevig ontstellen, dat hij aan niets anders meer kon denken. iHij zag, dat Elisabeth, nadat zij een paar seconden onbewegelijk had ge staan, plotseling met beide handen in de lucht greep en toen met een zwak ken gil in elkaar zakte, alsof een-hevi ge slag haar had neergeveld. En veel scherpzinnigheid of tegenwoordigheid van geest was er niet voor noodig, om te begrijpen, wat er zich achter zijn rug had afgespeeld. Elisabeth moest hem bepaald gevolgd zijn en had toen van dichtbij alles ge zien, wat er was voorgevallen. Daarna had zij zich, toen Wöhlert het wapen tegen hem ophief, tusschen hem en zijn aanvaller geworpen, zoodat zij den voor Relling bestemden kogel had op gevangen. Met één stap was hij naast haar en knielde op den grond. Om 's hemels wil, Elisabeth wat is er Ben je gewond

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1