KIEifWJAAlSGROET MAANDAG 22 DECEMBER Eerste Biad Nieuwe Abonné's GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND Stads= en Provincienieuws chool uitkwam en alleen naal' huis moest loo- Dick zijn goede, beste 'rd. Want dat hetlaster pr dan ti.i zich eden ip de 'Oken .-'"öier "ij kon het «eten dat voorval van' te herinneren, liot Weerd en Bob Els Over Dick, hoe je ^,v.v, nut ze t ze door hem meer huis- gen en hoe ze elkander op welke wijze ze dil rn. ast, meende Pilletje, dat ebenrd was, hiermede in (Wordt vervolgd). dselhoskje Ier verheugd met al die En het bleek me, dat de ogal wat moeilijk waren. Ihadden opgelost, waren Ie vraag heb ik in „De Iwoord, Stien.) Una du de vorige week te laat. gt moeder om boekjes Schrijf je dat volgen- ,nt het antwoord is dan Dolly Eggink (Moeder in „De Brievenbus" he le Clercq l.aura Ooethart (Welkom V) (Je was de vorige cp.) Lily Lenrs (II; e pantoffels krijgt.) (Is de kiespijn over?); s for your letter, little 11 Broeder Pieter den de Vries (Welkom I) (Vatten jullie maar geen avonds aan de deur om ar den krantenbezorger, "ijk 1) Adri Feij Kotri tn den Broeke (Wel- (Bruijn Boeli van Wou-' ■Zaterdags om de krant meestal Scheur jullie tij maar niet kapot an de Velde (Ik heb je st. Wel zag ik van den Het Leven" staan en ik b je mijn vriendinnetje Ali Smit M. van de Marie of Maurits I) Cati van-Hoek; Jenny ,an (Welkom) Jeannet- tig dat je Pilletje Prui lt)Jan Sinke Catrien ik weer heelemaal beter kleine huishoudster van Haneghem (Heer- opknapt.) Jan Vrekc Ihtige naam voor „Ons gevonden. Als tweede Itje dan „Het vroolijke nnue Albert van der n (Welkom I) Aart de lk ben geen meneer.) Ilkom I) Annie Mfiqiie- uelin (Ik heb jullie ge- Eekman Jaantje (Ie k (Wat zal Pa blij zijn Stientje van der Ende prijsje nog gekregen ■daas Anion de Kan Melis Bram Arendse et de Hamer Taniiie je met een klein-wed- ■eijler Bep van Duin rief. Had zus een moor Wint de Vries Coen Swart (Wat een mooi ik het ook eens in de nnen de andere kindc- ieten.) Emma Swart n we nog ijs Henk t: klosjes twee kleuren rjes zelf bruin en dan groen of blauw rand- ens (Welkom Cor e AerssensChris van Issingen kreeg ik van om i) C. J. Mommaas is Marie Jobse Jo (Wanneer ga je naar Cor HeijboerJacobs IBrouwer. Van de kin- ebben ingestuurd, wor- beurt geplaatst, i hartelijken groet w ttige Kertsdagen. Laat :els later insturen dan et oog op de Kerstmis. Trims E. Idc vorige raadsels Iei dan een leege dof. mmel rommel schommel raadsels uren vóór Woensdag ,Ons Raadselhoekje".) letters en ben iets wat lil maken. Iwe vaak in den herfst, rvoetig dier. tal ben vogels. igsttik. lom. Iis een lichaamsdeel, ernellichaam. erstaande namen |nder gelezen één lette nen den naam vormen |re provincie. Ikruisjeslijn komt van :n naar rechts onder- van een struikgewas, hans in veel bloemen- ret. ;el komt een stadje in Irgel een meisjesnaam- ;el een brandstof, gel een jongensnaam- el de lentemaand. ^^O302 S1NGSCHE COURANT pit nummer bestaat uit 2 bladen die zich op de „VLIS5INGSCHE COU RANT" ingaande 1 Januari 1925 abon- neeren, ontvangen de nog verschijnende nummers gratis. X Januari 1935 Voor hen, die door middel eener adver tentie aan Vrienden en Begunstigers hun of -wensch willen brengen, bestaat daartoe gelegenheid in de „Vlissingsche Courant" die Woensdag 31 dezer verschijnt Een dergelijke advertentie, die het zen den van kaartjes vervangt welke dikwijls eerst eenige dagen na Nieuwjaar worden bezorgd, is meteen voor neringdoenden een uitstekende gelegenheid om hun adres aog eens onder de oogen van het publiek Ie brengen. Opdat de kosten voor niemand een be zwaar behoeven te zijn, is met den prijs dezer advertenties belangrijk afgeweken van het gewone tariet nL slechts 60 Cent voor advertenties van t4 regels, elke regel meer 15 Cent Zij die dus in het oudejaareavondnummer een advertentie wenschen te plaatsen, ge- Beven deze op te geven aan het bureau van ons blad, Walstraat 58, of aan onzen Agent voor Souburg en Ritthem, den Heer C. F. VAN DER PEIJL, Boekhandelaar, Kanaalstraat te Souburg. Wfl men dezellde advertentie geplaatst zien als het vorig jaar werd opgenomen, dan heelt men dit slechts te melden. Tevens zal er wederom een rubriek zijn, waarin, onder een algemeenen wensch, vermeld worden naam, beroep en woon plaats van den adverteerder. Plaatsing daarvan kost 15 Cent per regel. Alles bij vooruitbetaling. Wij verzoeken de opgaven ten spoedigste te mogen ontvangen. DE ADMINISTRATIE. DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegens kostwinnerschap. De Burgemeester van Vlissingen brengt ingevolge art. 44, tweede lid van het Dinestplichtbesluit ter openbare kennis, dat door den Minister van Oorlog, bij beschik king van 16 December 1924, no. 155 V., van den dienstplicht met ingang van 2 Fe bruari 1925 voor een jaar is vrijgesteld wegens kostwinnerschap, de ingeschrevene voor den dienstplicht dezer gemeente, lich ting 1925 Abraham Cornelis Boone. Tegen deze uitspraak kunnen vanaf he den binnen tien dagen bij de Kroon in be roep komen, de ingeschrevene wien de uit spraak geldt, elk der overige voor deze ge meente voor dezelfde lichting ingeschreven personen, of de wettige vertegenwoordiger. Het verzoekschrift, dat met redenen om kleed moet zijn, moet worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie dezer ge meente. De Burgemeester zorgt voor de door zending van het verzoekschrift. Vlissingen, 22 December 1924. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Nederland en België. De correspondent van de lrN. R. Ct." te Brussel meldt 'De besprekingen tusschen afgevaar digden van Nederland en België over de Scheldekwestie, die eenigen tijd ge leden zijn aangekondigd, zijn thans on derbroken-; zij zullen in januari worden hervat. De Belgische afgevaardigden toonen zich voldaan over de eerste be sprekingen en men zal van weerskanten zijn best doen om tot een beslissing te komen. Nationale Volkspartij. De „Residentiebode" heeft vernomen dat de stichting wordt voorbereid van een Nationale Volkspartij. De volgende kwesties worden in een programma brochure vermeld Wij denken ort» een regeertng, saam- gesteld als volgt Het gezag berust in hoogste instantie bij H. M. de Ko ningin, gesteund door een eersten mi nister, die de volmacht heeft de andere ministers, welke aan hem verantwoor ding verschuldigd blijven, zelf (e kie zen. Het aantal departementen wordt tot het „noodzakelijke aantal" terugge bracht en- bevrijd van overtollige bu reaucratie en haar dure aankleve. Het parlement moet zijn een advisee- rend lichaam, waarvan de leden pre sentiegeld, ter vergoeding van onkos ten, ontvangen. Staats- of gemeentebemoeiing voor economische bedrijven moet in parti culiere handen overgaan. Afschaffing van den collectieven loonstandaard, daar dit de productie tegenwerkt. Alleen loon naar arbeids prestatie kan den slechten economi- schen toestand helpen verbeteren. RAADSOVERZICHT. De gemeente-begrooting biedt altijd gelegenheid om bij de algemeene be schouwingen alles ter sprake te bren gen wat door de leden maar noodig en wensch-eiijk wordt geacht. Vrijdag hebben van de gelegenheid tot 't houden van beschouwingen vele leden gebruik gemaakt. De heer Harts opende de rij. Hij prees het werk van den heer Van Niftrik, die zooveel en groot en degelijk werk voor de gemeen te heeft gedaan en wiens vertrek voor de gemeente een groot verlies moet worden genoemd. Aan het tegenwoor dige college van Burg. en Weth., al thans zeker aan twee zijner leden, die slechts met 7 stemmen zijn gekozen, kon hij zijn vertrouwen niet schenken. Breedvoerig in zijn betoog was de heer Lindeijer, die een rede hield, waar bij een heele reeks klachten de revue passeerde. De financieele positie der gemeente ging hij nauwkeurig na en zijn conclusie was, dat wij er niet zoo bijzonder gunstig voorstaan. Deze op vatting werd ook door den heer De Rid der gedeeld, die den financieelen toe stand evenmin rooskleurig noemde. De heer Huson besprak nog eens de wethouders-quaestie en verklaarde nog altijd tot rechts te behooren. De Ziekenhuiskwestie werd door de heeren Harts, De Ridder, Huson, Lin deijer en Van Oorschot naar voren ge bracht. Dat zijn allen voorstanders van een nieuw gemeente-ziekenhuis, doch de heer De Ridder wilde eerst te rade gaan met de financieele gevolgen, terwijl het standpunt van de andere heeren is dat de gemeente tot plicht heeft voor behoorlijke ziekenverzorging te zorgen en niet afhankelijk mag zijn van particulieren. De financieele offers moet de gemeente zich dan maar ge troosten. De burgerwacht heeft heel wat ton gen losgemaakt. De socialisten be schouwen dit instituut als tegen hen gericht en daarom verzetten zij zich overal tegen het toekennen van subsi die. Het was niet bekend of de subsidie er door zou gaan, doch toen de heeren M. Laernoes en Huson, die in het vorige jaar tegen hadden gestemd, verklaar den dat zij van ineening veranderd waren, was het te voorzien dat een kleine meerderheid vóór de subsidie zou worden verkregen. De beslissing werd evenwel uitge steld 'tot de avondvergadering bij de artikelsgewijze behandeling der be grooting. Bij de voortzetting van de algemee ne beschouwingen kwam de heer An- driessen er tegen op dat het den schijn heeft dat de katholieken opzettelijk uit gemeente-betrekkingen worden ge weerd, want slechts 3 op de 100 ge meente-ambtenaren zijn katholiek. Hij hield ook een beschouwing over den financieelen toestand der gemeente, dien hij niet gunstig kon noemen.. De heer Wesseling is van meening, dat wij eigenlijk boven onzen stand le ven en hij nam daarvoor als voorbeeld de gemeente Middelburg, waar de ver schillende takken van gemeentedienst heel wat goedkooper zijn dan hier, hoewel Middelburg veel rijker is, ten bewijze waarvan hij de opbrengst van de opcenten op de vermogensbelasting aanhr.aide. Over de wijze waarop Burg. en Weth. het rapport der afdeeiingen hadden be antwoord werden nogal scherpe op merkingen gemaakt. Het had den schijn, aldus de heer Lindeijer, of Burg. en Weth. de leden eigenlijk met een kluitje in het riet willen sturen. Daar tegen ging zijn protest en hij hoopte dat het volgend jaar de vragen wat nauwgezetter zouden worden nage gaan en het antwoord afdoende zou zijn. De voorzitter verklaarde dat Burg. en Weth. de vragen terdege hebben on derzocht en behoorlijk van repliek heb- bei gediend. De wethouders beantwoordden de sprekers ieder voor hun afdeeling. De heer P. G- Laernoes, die thans dé ge meentelijke schatkist beheert, stelde de ambtenaren gerust met de mededee- ling dat van hem geen voorstellen tot salaris-verlaging te verwachten zijn. De tijd is daarvoor niet geschikt, vooral niet omdat de prijzen der levensmidde len naar boven gaan, en wij hier met onze salarissen niet aan den hoogen kant zijn. Bovendien is er geen reden voor pessimisme ten opzichte van onze financiën. Dat stemt tot tevredenheid, vooral waar de heer Lindeijer verzeker de dat een zevende deel van onze be lastingen minder zal ontvangen worden door de verlaging der salarissen van rijks-ambtenaren en het vertrek van vele Belgen. De wethouder van finan ciën zal wei over de noodige gegevens beschikken dat hij deze geruststellende verklaring kan afleggen. Hij kon reeds mededeelen daf „de Schelde" over 1924 ongeveer evenveel loon zai uitbe talen als over 1923. Overigens verze kerde de heer Laernoes dat hij de geld middelen zoo zuinig mogelijk zal be- heeren. Toen de algemeene beschouwingen waren geëindigd was het inmiddels 6 uur geworden wij waren nog ruim een half uur in besloten vergadering geweest en werd de vergadering tot des avonds 8 uur geschorst. Ook des avonds waren we weder au grand complet. Er waren eigenlijk slechts twee punten waarover breed voerig van gedachten werd gewisseld, nl. de burgerwacht en het luisterappa raat aan de Zeevaartschool. De houding van Burg. en Weth. door weder een post voor de burgerwacht op de begrooting te brengen, werd in een temperamentvolle rede gelaakt door dien heer Van Oorschot Hij beschouwde de burgerwacht als een instituut uit fluitend tegen uiterst links geriefd. Niet dat hij iets var» de burgerwacht vreesde ter bereiking van zijn idealen. Het zij er verre van. De strijd tot hervorming van de tegenwoordige maatschappij wordt toch gestreden. Niemand kan dien tegenhouden. Hij gispte zoo sterk mogelijk de houding van de heeren M. Laernoes en Huson, die, nu zij vrij zijn van het compromis, voor de subsidie zullen stemmen. De heer 'Berger was niet minder scherp en hij richtte zijn peilen vooral op den burgemeester. Deze heeft zich ook geheel blootgegeven, hoewel hij eveneens door het compromis bij de wethoudersverkiezing, waaraan hij krachtig heeft medegewerkt, eigenlijk ook verplicht was het burgerwachielij- ke subsidie niet te helpen bevorderen. Dit voorstel had maar uit den raad moeten komen. De voorzitter zette zijn standpunt over de burgerwacht uiteen en hij ging niet uit den weg voor de groote woor den van den beer Berger. De heer M. Laernoes verdedigde.zij het ook op zeer zwakke gronden, zijn veranderde houding, terwijl de heer P. G. Laernoes altijd een vurig bewonde raar van de burgerwacht is geweest en dus met volle overtuiging dezen post kon verdedigen. De heer Hiliinga legde nog een kor te verklaring af dat hij op financieele gronden tegen de subsidie was. Een zeer juist standpunt, dat veel meer ,in het oog moest worden gehou den, werd door den heer Hoogkamer ingenomen. Op een eenmaal door de meerderheid van den raad genomen be sluit moet niet worden teruggekomen. Daarvoor moet de raad te hoog staan en zichzelven als college meer respec teeren. Waar zou het heen moeten als maar telkens een eenmaal genomen be sluit werd herroepen of gewijzigd. Dit hooge en eenig juiste standpunt is in onzen raad nog nooit ingenomen. Nu dr. 'Hoogkamer deze opvatting van zijn raadslidmaatschap huldigt, be staat er dus gelukkig wel kans dat ook andere leden zullen gaan beseffen dat de parlementaire waardigheid verplich tingen opiegt, welke hoog moeten wor den gehouden. De heer Hiliinga opperde bezwaren tegen den post van 200 voor subsidie ann het comité voor drankbestrijding. Het groote nut van deze sub sidie werd daartegenover krachtig ver dedigd door de heeren Van Oorschot en De Ridder, die nog eens iri schrille kleuren wezen op de gevolgen van het drankmisbruik. Door hen werd ook af keuring uitgesproken over den boycot van de firma De Vey Mestdagh wegens het etaleeren van propaganda-mate- riaal op de drankbestrijding betrekking hebbende,welke boycot door de vereeni- ging van koffiehuishouders enz. per circulaire aan de leden is bekend ge maakt. Een boycot is een zwak argu ment en de vereeniging had verstandi ger gedaan dit niet toe te passen. Het is mogelijk dat de discussie in den raad haar nog tot andere gedachten zal brengen, want actie heeft reactie ten gevolge. Bij den post subsidie aan de Zee vaartschool werden de adressen over gelegd van de organisaties van leera ren bij het middelbaar onderwijs, hou dende bezwaren tegen de plaatsing van het luisterapparaat in genoemde school. Hoewel deze quaestie absoluut niet in ons college thuis behoort, werd er toch breedvoerig over gediscussieerd. Wij moeten jaarlijks beslissen over den post subsidie aan de Zeevaartschool en hebben dezen post te aanvaarden of te verwerpen. De minister van onderwijs stelt de voorwaarden voor subsidie-ver- leening vast en aan deze voorwaarden heeft het bestuur der school te vol doen. De gemeenteraad moet een zeker percentage betalen en voor de rest heb ben wij niets te vertellen. Met de inter ne aangelegenheden der schooi mogen wij ons niet inlaten. Zouden wij SLIJMHOEST! CARUSOL, 30 cent per doosje. DE TO OVER PASTILLE. Bij uw drogist. (lngez. Mededeeling.) vandaag onze afkeuring kunneni uit spreken over een luisterapparaat, dan zouden wij dit morgen met evenveel recht kunnen doen over alle andere za ken welke tot de interne aangelegenhe den behooren. De voorzitter huldigde blijkbaar een andere opvatting en liet de discussie over het veelbesproken luisterapparaat den vrijen loop. De heer Van Oorschot keurde op paedagogische overwegingen de plaatsing van het instrument af en mej. Gasille noemde hef apparaat een geniepige, wijze van controleeren. De heer Hoogkamer nam het formeel voor het veelbesproken instrument op en verklaarde dat een leeraar, die voor zijn taak staat van controle niets te vreezen heeft. De heeren Wesseling en Lands man noemden de actie, welke tegen dit apparaat wordt gevoerd, erg overdre ven. Het instrument is geplaatst om controle mogelijk te maken over een ieeraar als het bestuur meent dat deze controle noodzakelijk is, terwijl de heer Landsman meende dat de middelen der moderne techniek practische toepassing daarvan kunnen eischen. Zijn voorstel om uit protest de sub sidie aan de Zeevaartschool met 1 te verminderen trok de heer Van Oor schot in ten gunste van de door mej) Gasille voorgestelde motie, waarin af keuring werd uitgesproken over de plaatsing van het instrument. Deze mo tie werd met de kleinst mogelijke meer derheid verworpen, ni. met 10 tegen 9 stemmen. Wij zullen nu maar afwachten wat de minister zai doen. Wij hadden, gesteld dat de motie met algemeene stemmen ware aangenomen, daarmede toch niets bereikt. Er was gedurende de discussie nog gewezen op het eigenaardig feit, dat door de leeraren der school in het geheel niet was geprotesteerd- iegeéi de plaatsing van het instrument. De heer Van Oorschot keurde dit af, al kan hij zich dit best voorstellen, omdat leera ren, welke tegen het bestuur ageeren, natuurlijk bij de eerste de beste gele genheid hun congé krijgen. Daarom hebben de leeraren maar gezwegen. De verdere punten der begrooting werden allen goedgekeurd.. Een sportterrein, waarop de voet balclubs zich behoorlijk kunnen oefe nen, missen wij nog altijd. Op het voet- balterrein aan den Koudekerkscheni weg mag des Zondagsmorgens niet ge oefend worden en daarom deed de heer Berger een voorstel om dit verbod op geheven te krijgen. Van rechtsche zijde werden daartegen natuurlijk principiee- Ie bezwaren geopperd. Er werd op ge- wezen dat de bepaling destijds is op genomen na krachtige verdediging van den heer Staverman, die uit piëteifs- overwegingen dit voorstel had gedaan. De heer Van Oorschot was van mee ning dat de belangen van de levenden moeten gaan boven die van de dooden, terwijl de heer Hoogkamer de geeste- ;jk belangen hooger taxeerde dan de lichamelijke. De heer M. Laernoes wil de wel gelegenheid geven dat de voet balclubs zich des Zondagsmorgens kunnen oefenen, doch daar moet het dan ook bij blijven. Dus geen wedstrij den en evenmin toegang voor het pu bliek. Als de clubs onder elkaar oefenen zal de rust voor hen die het kerkhof des morgens bezoeken, niet verstoord wor den. De heer Berger kon zich met dit voorste! vereenigen en zuiver links te gen rechts, 10 tegen 9 stemmen, werd het aangenomen. Ook aan den Nollendijk zal op voor stel van den heer Berger een terrein voor voetballen beschikbaar worden ge steld. 6 De geheele begrooting werd aange nomen met de stemmen der socialisten (subsidie burgerwacht?) tegen. Na afhandeling der begrooting wer- den de verschillende punten der agen- da afgehandeld en de meesten daarvan gingen er bij hamerslag door. Het voor- stel-Andriessen, betreffende de vergoe ding aan het St. Joseph-ziekenhuis om trent de opname in die inrichting van armlastige patiënten, dat reeds twee maal werd aangehouden, werd nu aan genomen. De heer Berger protesteerde wederom tegen den toon van het schrij ven door het bestuur van het ziekenhuis aan den gemeenteraad gericht De vrij zinnig-democraten konden er niet aan medewerken de bijdrage voor het zie kenhuis te verhoogen. De verdere voorstellen gaven geen reden tot bespreking. Alleen dient nog vermeld te worden dat zal worden on derzocht of het vak handenarbeid niet op alle scholen kan worden ingevoerd Te ongeveer middernacht kon de voorzitter de vergadering sluiten en, waar dit de laatste bijeenkomst van ons college was in dit jaar, wenschte hij ons met onze gezinnen het beste toe. Hij voegde daaraan tevens de beste wenschen toe voor onze gemeente en hoopte dat in 1925 betere en gunstiger tijden mogen aanbreken. Het twintigste Raadslid. VLISSINGEN, 22 DECEMBER. De wethouders-verkiezingen. in de rede door den heer Huson bij de algemeene beschouwingen over de gemeente-begrooting gehouden, staat dat hij gezegd heeft dat de heer Lands man voor de eer als wethouder had moeten bedanken. Dit moet evenwel zijn dat de heer P. G. Laernoes dit had moeten doen. De visschersramp van 18 Juli. Het Provinciaal Watersnoods-comité verzoekt ons mede namens het Vlis- singsch-Arnemuidsch Hulp-comité, zijn warmen dank te betuigen voor den rui men steun, dien het Nederlandsche volk in het algemeen en openbare lichamen als het Roode Kruis en het Oranjehuis in het bijzonder getoond hebben, te willen verieenen ten bate van de slacht offers van de visschersramp op de Schelde op 18 Juli jl. Winkelsluiting. Tot en met 24 December en op 31 December mogen de winkels tot des avonds 10 uur geopend blijven. Een motie. De afdeeiing Vlissingen van den Al gemeenen Nederlandschen Christelijken Ambtenaarsbond heeft de volgende motie aangenomen Gelet op het Bezoldigingsbesluit bur- gelijke rijksambtenaren 1925 beseffende dat. tiet bestaan van alie ambtenaren, bij invoering van genoemd Bezoldigingsesluit ten eenenmale wordt aangerand en onmogelijk gemaakt, en dat de gevolgen van dit besluit voor de ambtenaren funest zullen worden spreekt atts haar oordeel uit dal het hoofdbestuur er bij de regeering krach tig dient op aan te dringen dat het Be zoldigingsbesluit 1925, zooals het thans bekend is, öf niet worde ingevoerd, óf aanmerkelijk wordt gewijzigd in gun- stigen zin verzoekt het hoofdbestuur zich te wenden tot het bestuur van het Christe lijk Nationaal Vakverbond opdat de Christelijke vakbweging in haar geheel steun verleent bij de pogingen die door toet hoofdbestuur worden aangewend om verbetering te verkrijgen in de sala risregeling, en gaat over tot de orde van den dag. Bond van Christ. Zangvereenigingen in Walcheren. in een Zaterdagavond te Middelburg gehouden vergadering van den Bona van Christ. Zangvereenigingen in Wal cheren, werd bet definitief bestuur vastgesteld als volgt De heeren J. Suurmond, Gapinge, voorzitter, J. Schoolmeester, 't Zand, secretaris, J. J. Ornée, Middelburg, penningmeester, J. Sohier, Vlissingen, vice-voorzitter, G. de Wolff, Middelburg, 2e secretaris, J. de Kam, Oostkapelle, 2e penningm. en J. P. Pieterse, Middelburg, algemeen plaatsvervanger. Tot nog toe bestaat de bond uit tien afdeeiingen, t.w. „Halleluja" van Oost kapelle, „Looft den Heer" van 't Zand, „Hoop op Zegen", Vlissingen, „Soli Deo Gloria", Zou te lande, „Soli Deo Gloria", Middelburg, „Hosanna", Mid delburg en „Sursum Corda", Middel burg. Gemeenteraad te Middelburg. De gemeenteraad kwam hedenmor gen te 10 uur bijeen. Onder de ingekomen stukken was het verslag van het bureau voor woning statistiek en woningbeurs. Herinnerd wordt er aan dat volgens het vorig ver slag de gemeente 4974 woningen telde. De bebouwing van het Bagijnhof was een groote aanwinst voor de huisves ting, daar de verdwenen huisjes bijna zonder uitzondering van dien aard wa ren, dat bewoning vrijwel onmogelijk was. De particuliere bouwnijverheid leefde ook op, al bewoog zich deze dan ook slechts voor een klein gedeelte op het gebied der volkswoningen. Het wa ren meer grootere en kleinere burger woningen, voornamelijk aan den Noordsingel, de St. Jorisstraat en den Noordweg. Voorts werd een begin ge maakt met het bebouwen van een ter rein, liggende onder den rook van Mid delburg, doch behoorende tot een an dere gemeente. Totaal zijn er thans 5035 woningen, waarvan 3111 geheele huizen, 852 be nedenwoningen en 1072 bovenwonin gen. Voorts 545 perceelen als scholen, kerken, pakhuizen en dergelijke. Van de pakhuizen waren er 2 tijdelijk als wonin gin gebruik, resp. met 10 en 8 bewoners. Totaal werden door nieuw bouw en splitsing 124 woningen ge wonnen, doeh door slooping, buiten

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1