A jgbaar PUROL NIEST WOEIMSDAH ÏO DECEMBER st-Tamiiie WOENSDAG ÏO DECEMBER 62e Jaargang er 1924 pof :tten aatscfiappij van BINNENLAND ËrlVLISSINGSCHE COURANT !Ü-NO292' elijk voor nering- llen deze Revue 3.30 uur. 50 incl. belasting. NA. 2 4 aan de zaal. WE AANVOER. ast Jamin. hnor, Koop en Verkoop Dlenstaanvragen, en* lieg, van 1-5 regel meer 15 cent linke TBODE tegen hoog loon. ,VHss. Courant". f TE HUUR •oten' t iin aan het 'ost-Souburg, ont- bij A ARENDSE Idaar. ^KUIS op 20 of 27 De- per week. lijversfraat 63. ENWONING eldestraat. No. 40, bureau UR VONING tegen 1 ne werkplaats of ten tuin, ƒ4 ende Mariniers- Joulevard de Ruy- No. 50, bureau ant". t/ROUW „Vliss. Courant". raagd een of MElSjE kvrouw voor den terdag en om de ags. UILER, Boulevard HONING vragen Kasteel- SJE n. Beneden de 16 traat 34. 30P en een HAAN met Spoorstraat 114, JUR: IHUIS met tuin, eine Markt 17. IS, Badhuisstraat ïuari een TBODE elb.-Rotterdam :gen plaatsen. PASSAGIERS EN VEE. 1 MM. y. m nur. 8 8 y. Roti y.l, DM bekomen Transport- en ExP- I. G VOS, T« ^NHOORN.Tel 16| TERHOOTTél, 2» TENHEK iel. 1'" ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren ƒ2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. W-eek-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIjS Van 14 regels l.IG j voor iedere regel meer 26 centbii abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz., prijs, bii vooruitbetaling van 15 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 Cent. Familieberichten van 16 regels: ƒ1.70, iedere regel meer 26 cent. KAMEROVERZICHT. Tweede Kamer. Zitting van Dinsdag 9 December. Arfaeidsbegrooting. De heer Schaper was ever de ver klaring van den heer Aalberse, waarbij hij terugkeerde in de Kamer, niet tevre den. Immers de Minister verwijst alleen naar het woord van den heer Schokking die het groepje van rechts vertegen woordigde, waardoor de doorslag werd gegeven. Maar wat de linkerzijde deed en zeide beteekende klaarblijkelijk voor den Minister niets. Van politiek wan trouwen was geen sprake men wilde meer gegevens om het vertrouwen te geven en die gegevens werden niet ver strekt. Minister' Aalberse had eigenlijk geen goed antwoord. De verklaring van den lieer Sehokking kwam zóó onver wacht, vlak vóór de stemming, dat niet kon worden uitgemaakt wat zij bedoel de Daaromtrent wilde de Minister zich eerst vergewissen bij den heer Schok king. T-oen hem bleek dat van wantrou wen aan die zijde geen sprake was, bleef hij zitten. Over de linkerzijde sprak de Minister geen woord en de heer de Monté Ver Loren, die verklaar de dat hij niets met de verklaring van den heer Schokking te maken had, werd eveneens genegeerd. Het was ten slotte de heer Nolens die in zeer zachte maar duidelijke termen den Minister op zijn plicht wees. Hij moest nl. trachten tiet onderzoek naar de school te Heer len zoo te „vervolledigen" dat de ge heele Kamer daardoor bevredigd kon worden. De Minister zeide dat dit inderdaad zijn bedoeling was en daarmede was dus eindelijk bereikt wat de oppositie gewild heeft, nl. een algemeen en gron dig onderzoek. De weg daartoe had korter kunnen zijn dan die van een crisis. Feitelijk vol doet de Minister nu aan den wensch die voorzat bij de oppositie, maar üien hij eerst afgewezen heeft. Nopens de werkloozen-verzekering werd een kort debat gevoerd tusschen den Minister en den heer Van den Tem pel, waarbij bieek dat zij beiden het op de meeste punten wel eens waren, be halve op de principieele omtrent den aard der wettelijke regeling. De begrooting werd goedgekeurd, waarna die voor binnenlandsche zaken aan de orde was, waarbij allereerst de Zomertijd weer eens aan de beurt kwam. De heeren Braat en Van den Heuvel kwamen den Minister nog eens aanporren om voortgang te maken. Het rapport der commissie is gereed het wordt gepubliceerd, ieder kan zijn meening er dan over zeggen, maar de Minister zou het voorbarig achten als hij nu reeds zeide wat hij van plan is te doen. Men wachte dus af. Overigens was het bij deze begroo ting klein-goed. Over grensregelingen, autonomie der gemeenten enz. Avondvergadering. De behandeling van de begrooting van buitenlandsche zaken werd voort gezet. Wat betreft het protocol van Oenève, merkt de minister op, dat er voor hem geen reden is nu te treden in een alge- meene uiteenzetting. Wel kan spr. mededeelen, dat wij «ooralsnog toetreding tot het protocol moeten voorbehouden, nu er een novum is ontstaan in de samenwerking tus- schen Frankrijk en Engeland, op wel ter 'samenwerking het protocol was opgebouwd. Spreker's denkbeeld over den vol kenbond is altijd gegaan in de richting, waarbij het militaire element niet de spil vormde van de ontwikkeling. Tot jjusver heeft de volkenbond gestaan in het teeken van de gepantserde vuist, Poch thans gaat men gelukkig in een andere richting. We moeten echter niet vergeten, dat Pe mogelijkheid blijft bestaan, dat ons land wordt opgeroepen deel te nemen aan de militaire sancties. Spr. herinnert nog eens aan de reeds Wane verklaringen, dat Nederland bij e toetreding tot den Volkenbond een IN IEDER GEZIN, DERMIN. Omdat Dermin zoo best is voor GESPRONGEN LIPPEN en zoo goedkoop. Per groote doos 30 cent. Bij Uw drogist. (Ingez. Mededeeling.) groot offer bracht, en wel in verband met zijn ligging. En wanneer we zouden moeten toe treden tot het protocol, dan zou dat moeten worden verstaan als het bren gen van een nieuw groot offer. Daarna komt de minister aan de ont- wapeningsgedachte, waarover de heer Marcliant heeft gesproken. De stelling van den heer Marchant is, dat nationale ontwapening geoorloofd is, omdat een zelfstandige verdediging op den grond slag van het protocol niet meer noodig is. Wanneer de heer Marchant wel wil houden een: weermacht die technisch iets anders is dan wat hij noemt een zelfstandige weermacht, dan erkent de heer Marchant daarmede impliciet een macht buiten den staat, welke zal heb ben te bepalen, hoe groot die technisch andere weermacht zal zijn. En toch ge looft spr. dat ook de heer Marchant niet gaarne wenscht vreemde inmenging in onze militaire weermacht. Na repliek van verschillende leden werden de algemeene beschouwingen gesloten. Bij art. 8 verklaart de heer Snoeck Henkemans dat de Christelijk Histori sche fractie zich -blijft verzetten tegen bestendiging van het gezantschap bij den Paus. Aangezien echter onder dezelfde om standigheden eenige maanden geleden een- voorstel tot afschaffing van dit ge zantschap is verworpen, zal spr. thans niet opnieuw een daartoe strekkend voorstel indienen. Geen prijzencontrole-commissie. Het „Hbld." verneemt, dat de regee ring niet voornemens is in te gaan op het denkbeeld van de besturen van het N. V. V. en de S. D A. P. om to* in stelling van een officieelle prijzencon trole-commissie over te gaan. De postchèque- en girodienst. De zekerheidstellingen, welke gedu rende de tijdelijke sluiting van den postchèque- en girodienst door de com missie voor de uitbetaling van gelden op postrekeningen werden gevorderd bij de uitbetaling van bedragen op postrekeningen, kunnen thans als ver vallen worden beschouwd, indien de betrekkelijke postrekeningen geen de betsaldo aanwijzen, en bovendien -de accoordverklaring met het saldo aan het bestuur van den postchèque- en girodienst isvovergelegd. De door de rekeninghouders bij de genoemde uitbetalingen overgelegde formulieren van zekerheidstelling kun nen die rekeninghouders, indien zij zulks wenschen, tot en met 18 Decem ber a.s., onder opgaaf van het nummer der postrekening, schriftelijk terugvra gen aan den directeur van hei post- c.q. post- en telegraafkantoor ter plaatse. Belgische dankbaarheid. Men meldt uit Brussel dat daar het denkbeeld steeds meer instemming vindt om het monument ter herinnering aan de vlucht der Belgen naar Neder land in October 1914, te plaatsen te Bergen op Zoom of in de naaste omge ving daarvan, omdat daarheen de meeste vluchtelingen getrokken zijn en ze daar het langst een onderkomen gevonden hebben. Hiiversumsehe Draadlooze Omroep. Er is een geschriftje verschenen, uit gegeven door de „Hiiversumsehe Draadlooze Omroep". Het doel van deze brochure is de belangstelling van de radio-liefhebbers wakker te houden voor een Nederland- sche instelling, die er naar streeft ons land op radiogebied niet te laten ach terstaan bij het buitenland. De Hiiversumsehe Draadlooze Om roep wil trachten drie, vier avonden in de week uitstekende Nederlandsche programma's te geven, waarvan alle aangeslotenen aan de radio zullen kun nen genieten. De brochure heeft nu ten doel op te wekken een bijdrage te geven aan den „H. D. O." en wij wijzen belanghebben den er op dat de brochure op aanvrage gratis verkrijgbaar is bij het secretari aat van den H. D. O., in het N. S. F.- gebouw te Hilversum. VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD. Door Burg. en Weth. zijn de volgende voorstellen aan den gemeenteraad gedaan Overeenkomstig het advies der commis sie tot wering van schoolverzuim, hetwelk wordt overgelegd, hebben wij de eer U hierbij de volgende aanbeveling te doen ter benoeming van de leden dezer commis sie, (welke op 1 januari a.s. in haar geheel periodiek moet aftreden) en wel voor het tijdvak van 1 Januari 1925 tot en met 31 December 1927, nl I. voor de personen, die ingevolge arti kel 1 der Leerplichtwet aansprakelijk zijn voor .het onderwijs der op een lagere school in de gemeente ingeschreven kinderen a. 1. den heer C. A. Soeters (aftredend) 2. den heer J. C. Heine, leeraar Zeevaart school, en b, 1. den heer K C. Heine voor* noemd 2. den heer C. A. Soeters voor noemd. II. Voor onderwijzer bij het openbaar onderwijs in de gemeente 1. den heer A. de Mol, hoofd van school E 2. den heer J. Q. Brand, hoofd van school D. III. Voor onderwijzer bij het bijzonder onderwijs iii de gemeente a1. den heer P. H. Meetholz (aftre dend) 2. den heer A. Schout, onderwijzer bijz. school a/d. Kasteelstraat, en b. 1. den heer C. L. Smagge, onderwijzer R.-K. bijz. school 2. den heer C. v. d. Swaluw, onder wijzer R.-K. bijz. school. IV. Voor de overige meerderjarige inwo ners der gemeente a. 1. den heer G. Jurry (aftredend) 2. den heer W. Cremer (aftredend), en b. 1. den heer J. Blankert (aftredend) 2. den heer K. de Visser (aftredend). Op 1 Januari a.s. treedt als lid van de commissie voor de Zeemans- en Visschers- beurs volgens den bestaanden rooster af de heer G. F. Lindeijer. Daar ingevolge artikel 1 der desbetref fende verordening de aftredende leden da delijk weder herkiesbaar zijn, hebben wij de eer uwe vergadering voor te stellen, ter voorziening in benoemde vacature uit uwen raad den heer G. F. Lindeijer we der te benoemen. Wegens de periodieke aftreding op 1 Januari a.s. van den heer J. F. Schönfeld als lid der commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs, hebben wij de eer U voor te stellen dezen als zoodanig op nieuw te benoemen uit de door de ge noemde commissie gedane aanbeveling, bestaande uit de heeren 1. J. F. Schönfeld, 2. L. J. van Blerkom. Bij uw besluit d.d. 28 Maart 1924, nl. 19, werd aan ons college o.a. machtiging ver leend tot het in orde brengen van een gymnastieklokaal en een behoorlijke wo ning voor den concierge in de v.m. kazerne Koning Willem III, alhier, waarvan de kos ten werden geraamd op ƒ1240. Tijdens de uitvoering van deze werk zaamheden bleek ons, dat de vloer van dit lokaal in een zoodanigen toestand ver keerde, dat tot een algeheele vernieuwing daarvan moest worden overgegaan, tenge volge waarvan de geraamde kosten ad 1240 met 120 werden overschreden. Voorts wil het ons met de commissie voor het Woningbedrijf wenschelijk voor komen, dat een privaat met urinoir en waschgelegenheid in een der lokalen van het bestaande gebouw worden aangebracht. Wel zijn er op de achterplaats van ge noemde kazerne eenige privaten met uri noirs aanwezig, doch deze zijn bovendien niet van een verlichting voorzien. Het aanbrengen van een verlichting zal meerdere kosten met zich brengen dan het maken van een privaat met urinoir en een waschgelegenheid ter plaatse, waarmede slechts een bedrag van ongeveer 230 ge moeid zal zijn. Op grond van het bovenstaande, verzoe ken wij U we! uwe goedkeuring te willen hechten aan de verhooging van het toege stane crediet met ƒ120 en voorts ons te machtigen tot het aanbrengen van een pri vaat met urinoir en een waschgelegenheid in genoemd gebotw. De kosten voor het uitvoeren van deze werkzaamheden drukken niet de exploitatie van het gebouw, doch deze zullen als een schuld aan de gemeente in de boeken van het woningbedrijf worden opgenomen. Naar aanleiding van een overgelegd ver zoek van ihet R.-K. kerk- en schoolbestuur alhier om verbetering van den slechten toestand der speelplaats van de jongens school aan de Kasteelstraat (hoofd de heer Plaizier) hebben wij de eer U voor te stel len, daarop afwijzend te beschikken, aan gezien tegen het voteeren van een derge lijke uitgaaf ongetwijfeld door Gedep. Sta ten van Zeeland bezwaar zou worden ge maakt, daar juist ten aanzien van een be slissing van hun college bij Kon. besluit d.d. 29 Maart 1923, no. 25 is overwogen, dat het ophoogen^ en verharden van de speelplaats niet kunnen worden begrepen onder den verbouw of verandering van de inrichting van een gebouw als in art. 72, le lid der L.O.-wet bedoeld. Tot voor enkele jaren was het de ge woonte ifl het laatst van ieder jaar een be sluit te nemen tot het aangaan eener kas- geldleening voor het volgende dienstjaar. In verband met de gunstige positie, waarin de gemeentekas zich bevond, be hoefde de laatste jaren hiertoe niet te wor den overgegaan. lirtusschen werd bij besluit van Gedep. Staten dezer provincie d.d. 21 October 1921, no. 24 (Prov. blad no. 104) bepaald, dat raadsbesluiten betreffende kasgeldlee- ningen in het vervolg eerst dan ter goed keuring kunnen worden ingewacht, als de behoefte daaraan kan geacht worden vast te staan, hetgeen moet blijken uit een ge specificeerde toelichting. Uit een overgelegd overzicht volgt, dat de vermoedelijke uitgaven tot einde Januari 1925, voor zoover thans bekend, ongeveer ƒ360.000 zullen bedragen, waartegenover aan inkomsten een bedrag van naar raming 100.000 geplaatst kan worden, zoodat de uitgaven de inkomsten vermoedelijk ƒ260.000 zullen overtreffen. Waar thans echter no? ƒ150.000 in kas is, wordt het vermoedelijke tekort derhalve terugge bracht tot 110.000. Met het oog op het wetsontwerp tot wij ziging der Gemeentewet terzake van de maandelijksche uitkeeringen der inkomsten belasting, achten wij het noodig het maxi mum op te nemen bedrag te bepalen op ƒ200.000. Er dient ook eenigszins rekening mede te worden gehouden, dat gedurig be talingen moeten worden gedaan, die slechts kort te voren bekend zijn. iü ütt een vaste teening zal zijn gesloten, weder voldoende vlottende middelen beschikbaar komen. Naar aanleiding van het bovenstaande hebben wii de eer uwen raad voor te stel len te besluiten tot het aangaan van een tijdelijke geldleeling, ter voorziening in de behoefte aan kasgeld in 't jaar 1925, groot ten hoogste ƒ200.000, op te nemen naar gelang van behoefte. Een ontwerp-raadsbesluit wordt overge legd. STUKKEN VOOR DE KAMER VAN KOOPHANDEL. Vrijdag a.s., des avonds te 8 uur, houdt de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilan den een openbare vergadering in de raadzaal te Middelburg. Onder de ingekomen stukken is een sohrijven van den minister van arbeid inzake de wenschelijkheid om in ieder geval in het jaar 1925 weder een ge heel nieuwe kiezerslijst op te maken. Het bureau deelt geheel en al de opvat ting van den minister in deze. Onder de stukken, die het bureau voorstelt voor kennisgeving aan te ne men zijn o.a. een schrijven van de firma Misset, uitgevers van „Handelsberich ten" met verzoek abonnementen te ne men vóór de leden der Kamer en een van de vereeniging voor Maalderij en Bakkerij te Wageningen inzake het verleenen van financieelen steun. Op beide verzoeken is reeds eerder afwij zend beschikt, terwijl inzake een adres van het onderwijsfonds voor de binnen vaart met verzoek om financieelen steun, het burea'u wijst op de eertijds door de Kamer genomen beslissing om geen steun te verleenen aan het Han delsonderwijs. Een schrijven van de Kamer te Alk maar inzake de kwestie van het niet- afsluiten van overwegen een van de Kamer te Alkmaar inzake de kosten voor inzage uit de hypotheekregisters enz. adressen van de Kamers van Koophandel te Amsterdam en Tilburg inzake het wetsontwerp tot bevorde ring van de richtige heffing der plaat selijke belastingen en adressen van de Kamers te' Amsterdam, Hengelo,Utrecht en Amersfoort inzake het wetsontwerp tot wijziging van de Gemeentewet met betrekking tot de plaatselijke belastin gen, stelt het bureau voot te behande len bij de desbetreffende, hierna te vermelden punten der agenda. Inzake een adres van de Kamer van Koophandel te Haarlem betreffende het bij de Eerste Kamer in behandeling zijnde voorstel van wetRutgers c.s. over plaatselijke keuze, is het bureau van meening, dat men zich bij het be palen van de stem omtrent dit ont werp door andere motieven dan de belangen van den handel zal iaten leiden. Aan een adres van de Kamer te Ter Neuzen aan de Prov. Staten met ver zoek de aanschaffing van een zgn. ferry-boot voor de lijn Vlissingen Breskens te bevorderen, werd door het bureau namens de Kamer adhaesie betuigd. Normalisatie. Naar aanleiding van een schrijven van de hoofdcommissie voor de nor malisatie in Nederland om financieelen steun bericht het bureau, dat het zeker in het algemeen het streven van de bedoelde commissie ten zeerste toe juicht, doch anderzijds van meening is dat, waar er toch binnen het gebied der Kamer zeer weinig zaken zijn, die bij de normalisatie belang hebben, er geen reden is aan die commissie gelden uit de kas der Kamer beschikbaar te stellen. Het bureau stelt daarom voor afwijzend op het verzoek te beschikken Geen subsidie voor den vliegtocht. Van het comité vliegtocht Neder landIndië kwam een verzoek in om financieelen steun. Het belang dat han del en industrie in het district in Indië hebben, acht het bureau niet van dien aard, dat het gerechtvaardigd zou zijn voor het beoogde doel gelden uit de kas der Kamer beschikbaar te stellen en stelt het daarom voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Lidmaatschap Nederlandsche Kamers van Koophandeel te Parijs en Brussel. Inzake verzoeken om lid te worden van de Kamers te Parijs en te Brussel, wijst het bureau er op, dat de Kamer reeds besloot toe te treden tot de Ne derlandsche Kamer voor Duitschland en zou het een logisch gevolg achten, aan de»verzoeken te voldoen. Daar er wellicht nog meerdere aanvragen van buitenlandsche Kamers zullen komen, deinst het bureau er wel wat voor terug om direct een voorstel tol toetreding te doen. Mochten echter een of meer der leden meenen dat het voor den handel in het gebied der Kamer niet van belang is ontbloot om lid te zijn van die Ka mer te Parijs, dan bestaat er hij het bureau geen bepaald bezwaar de ver zoeken in te willigen. Lidmaatschap Schuttevaer. Van de vereeniging „Schuttevaer" kwam het verzoeK in dat de Kamer lid zal worden dier vereeniging. Het bu- ttüHl Gesprongen hauu^. Ruwe Schrale Huid Springende «Lippen en Huidwondjes PUROLin Doozen 30.60.90e* Tube 80"* Bij Apothekers en Drogisten (Ingez. Medeueeling.) zeer nuttig werkt voor de belangen van de binnenvaart en voor het district der Kamer een goed werkende binnenvaart zeker van veel belang is. Het acht dan ook alleszins termen aanwezig voor 2.50 per jaar lid te worden. Tarieven image hypotheek registers. Naar aanleiding van een adres var ide Kamer te Alkmaar aan den minister van financiën over de hooge tarieven voor de inzage van de registers van de bewaarders van hypotheken, wijst het bureau er op, dat de tarieven voor inzage van en het verstrekken van in lichtingen uit die registers bij de wet van 5 April 1922 in het algemeen tot het drievoudige zijn verhoogd, zoodat de eenvoudigste inzage f 1.50 kost en het kleinste afschrift 3. Het bureau is het dan ook met de Alkmaarsche Ka mer ten volle eens, dat het onjuist is voor het gebruik van gegevens die ter bevordering van de rechtszekerheid worden verzameld, hooge bedragen te vorderen. Het bureau kan begrijpen, dat voor dergelijke inzagen een kleine vergoe ding wordt gevraagd om te voorkomen dat alieen uit nieuwsgierigheid die gegevens worden geraadpleegd, doch z.i mag die vergoeding nimmer zoo hoog zijn dat zij werkelijk belangheb benden afschrikt van de officieele ge gevens gebruik te maken. De Kamer te Alkmaar heeft aan den minister verzocht te bevorderen dat aan hen, die in het Handelsregister zijn in geschreven, gelegenheid worde gegeven tegen aanmerkelijk verlaagde tarieven de" bedoelde inlichtingen te verkrijgen. Het bureau meent echter, dat er geen redenen zijn een bepaalde categorie van personen in deze te bevoordeelen en acht het juister in het algemeen de ta rieven weder te verlagen, minstens tot het vroeger geldende bedrag. Het bu reau stelt dan ook voor een adres tot den minister te richten, met welk voorstel de commissie voor de wette lijke bepaling zich vereenigt. De onbewaakte overwegen. Het bureau is het met de Kamer te Alkmaar eens, dat de niet-afsluiting van overwegen groote bezwaren mee brengt. Uit de dagbladen verneemt men telkens ongelukken, die het gevolg zijn van het niet-afsluiten van overwegen der spoorwegen. Voor ouden van da gen, voor slechthoorenden, voor kinde ren 'wordt het gevaar om door een trein te. worden gegrepen zeker ten zeerste vergroot. De door de spoorwe gen uitgevoerde bezuinigingen in haar exploitatie zijn alleszins toe te juichen doch naar het bureau meent, mag een vermindering van de veiligheid op de openbare verkeerswegen hiervan nim mer het gevolg zijn. Het bureau stelt dan ook voor den minister van water staat te verzoeken wel maatregelen te willen nemen in den geest in het adres van de Alkmaarsche Kamer neergelegd. Deze verzoeken zijn, dat de regee ring krachtige maatregelen zal nemen om tegen te gaan dat meerdere afslui tingen zullen worden opgeheven of dat een studiecommissie in het leven wordt geroepen, zooals zulks in België reeds is geschied, om te trachten den be doelden gevaarlijken toestand te be zweren. De commissie voor het verkeerswe zen kan zich unaniem vereenigen met het in het adres van de Alkmaarsche Kamer vermelde denkbeeld om de zaak in handen te stellen van een stu diecommissie. Over de kwestie zelve is de commissie echter niet eenstemmig in haar oordeel. Eén van de leden is van oordeel, dat op hoofdverkeerswegen wél, doch op binnenwegen met weinig verkeer afsluiting niet noodig is, daar alle kruiswegen nog grooter gevaar opleveren en men dan even goed zou kunnen vragen ook die te bewaken, terwijl op de spoorwegoverwegen bo vendien nog waarschuwingsseinen staan, die op andere kruiswegen ont breken. Men kijkt bij spoorwegoverwegen niet uit, doch wel bij tramwegoverwe gen of drukke kruispunten. Men zou de veiligheid op de spoorwegen kunnen uitbreiden door bij voorschrift de stoomfluit voor te schrijven. De overige leden der commissie kun nen zich met deze beschouwingen geenszins vereenigen en gaan accoord met het vorstel van het bureau.Tram- men en auto's zijn aan de regelen van het verkeer onderworpen, de treinen daarentegen passeeren de overwegen met onverminderde snelheid. Op de spoorwegmaatschappijen rust de ver plichting dat het snelle rijden bij de overwegen geen ongelukken veroor- H

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1