euwendijf Geïllustreerd Zondagsblad THUIS DONDERDAG 4 DECEMBER Eerste Blad ETEN. LEDERWARE! BStoomvaart. L B. EENHOORN, BINNENLAND SIINGSCHE COURANT Dit nummer bestaat uit 2 bladen laar 'ieren. Wij ver- burgerlijk aan het Hotel. n etc. f 0 20 p.stuk >er persoon f 0.30. persoon, voor 3 personen. et, en 's middags dan (voor 5 per sonen salade dan r voor 5 personen. ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren ƒ2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE PRIJS Van 14 regels: ƒ1.10; voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koöp en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 Cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. Winst" se Winst U nacht wil voo] jset de Auto i rtuur en Verhnnri Koop en Verkoojl Bedingen en Dionstaanvragefl.J torultbetallng, van 1-5 regej «elke regel meer 15 cent gezocht tegen Januari vol Duitsch meisje, 23 jaJ machtig), een ÈNDE BETREKKING, pulp in de huishouding 1 in. L Bonder letters A. Z., burfl| the Courant". TE HUUR [OVEN WONING in lagen Boulevard dc R"! HONDJES. lief jong HOIMDJË «J hvername, mits goed tn j [Badhuisstraat 120. ld onderhouden HEEREJl loop op eersten stand,1 Ponders A. O, M the Courant". .uil Sn- Middelb.-Rotter®1 phengelegen plaatse VAN~'PASSAOir™ ÉDEREN EN VEE. Wi .ifl JcemberM «a''1 4 5 8 9 jrmafnen te m N.V. Treneport- Erven Een buitengewoon interessant en zeer uitgebreid is voor de lezers van de „Vlissingsche Courant" verkrijgbaar voor den- spot- goedkoopen prijs van 0.57'/2 per kwartaal, franco per post f0..72i/2. Voor Week-abonné's 4\'i cent per exemplaar. Deze uitgave verschijnt iedere week in zestien bladzijden, rijk geïllustreerd en rijk aan goede en boeiende lectuur 1 Niemand in onze dagen die belang stelt in het wereldgebeuren, lca-n meer zonder een goed geïllustreerd weekblad. Maar de betrekkelijk hooge prijs van de meeste illustraties is voor menigeen een ernstig bezwaar. De prijs echter van ons Geïllustreerd Zondagsblad behoeft niemand af te schTikken. Voor slechts enkele centen per aflevering bekomt men een illustratie, welker veel zijdige inhoud de vergelijking met alle andere geïllustreerde bladen schitte rend kan doorstaan. Naast een rijkdom van illustraties boeiende vervolig-verhalen, interessante schetsen en novellen, humoristische en satyrieke teekeningen, geïllustreerde anecdotëq, damrubriek, gezelschaps spelen, puzzles,' enz. enz. Een echt familieblad voor groot en klein. Een goede huisvriend, die de gezel lige huiselijkheid sterk weet te bevorde ren. Ieder, die zich tegen 1 Januari voor ten mi-nste drie maanden abonneert, ontvangt alle vóór dien datum ver schijnende nummers GRATIS, alsmede overdruk van een boeiend verhaat. Voor inteekenbiljet en nadere bij zonderheden verwijzen wij naar de hierachter opgenomen advertentie. Proefnummer op aanvrage gratis verkrijgbaar. DE UITGEVERS. KAMEROVERZICHT. Tweede Kamer. Zitting van Woensdag 3 December. Onderwijs. Tegenover de vele en felle kritiek stelde de heer Van Wijnbergen een toast van hulde en dank aan minister De Visser in. Gezien de ongunstige fi- nancieele omstandigheden heeft de Minister zeer veel gedaan. Intusschen kan er nog meer bezuinigd worden en met het oog daarop is misschien een grondig herzien der L. O.-wet wel ge- wenscht. Hoe het geschiedt liet hij in liet midden. Noodig achtte hij het ook dat een onderzoek wordt ingesteld naai de grieven die men heef! tegen de ge meentebesturen ten aanzien van het onderwijs. Hij ontkende dat de open- tare school wordt achtergesteld, het aanzien der school is gedaald maar dit is niet de schuld van den Minister. Het gebeurt vaa-k dat voorstanders van de openbare school hun kinderen naar bi- zondere scholen hebben gezonden. Waarom zij dit doen, moeten zij zelf weten maar zij bevorderen het aanzien van de apenbare school stellig niet meer. Het onderwijs moét technisch en administratief herzien worden en daar naast moet den gemeentebesturen eens aan het verstand gebracht worden dat er een pacificatie bestaat. Ten aanzien van de Kweekscholen, net Nijverheidsonderwijs en het Be- waarschoolonderwijs achtte hij het op treden van den Minister niet altijd ge lukkig Het was vooral de ongelijkheid vau behandeling die hierbij onaange naam aandeed. De kwade praktijken bij de handtee- keningen-verzameling voor de oprich- ang van een school keurde ook de heer Ketelaar af en hij betreurde het dat de rechterzijde niet wil meehelpen om die 'egen te gaan. Hij -de opheffing van de Norniaai- ini-u 'aat -Minister zich niet goed "chten, meende hij. Men wil „rijks- zuigpompen" naast kwijnende bizon- dere scholen liever wegwerken en men offert daar het belang der leerlingen aan op. Dat was geen systeem en daar tegen verzette hij zich met nadruk. De kwestie van de splitsing dient men niet los te maken van de pacifica tie, aldus betoogde de heer Rutgers. Wat mej. Westerman wilde was in strijd met de Grondwet, die niet toelaat dat gevraagd wordt of de bizondere school al dan niet noodig is. Als daar mede begonnen werd was het met de pacificatie gauw gedaan. Ged. Staten zouden een arbitraire'beslissing moeten nemen over de wenschelijkheid der scholen en daarmede werd de bepaling der Grondwet die dringend is, te niet gedaan. Het art. 73 in zake de handteekenin- gen noodig voor het openen van een school, wenschte de heer Rutgers te doen vervallen. Wanneer echter bij de opening eener schooi niet het vereisch- te aantal leerlingen aanwezig is, wordt eenvoudig geen rijkssteun gegeven. Daardoor vervalt iedere moeilijkheid. Althans op het eerste gezicht. Er is echter dan al een gebouw gesticht en hoe zal het daarmee gaan als het ver- eischte getal er niet is De heer Rut gers van Rozenburg achtte deze wijzi ging onnoodig, omdat zich nimmer het geval heeft voorgedaan dat er geen vol doend aantal leerlingen aanwezig was bij de opening eener school. Minister De Visser wees af het ver wijt dat hij partijdig zou zijn bij de op heffing van openbare scholen. In 31 van de 33 gevallen heeft hij het advies van den Raad van State gevolgd. Nopens de handteekeningen toonde de Minister aan dat er gevallen zijn ge weest waarin hij de aanvrage heeft af gewezen omdat zij onvoldoende bleek te zijn gesteund. De Minister wees alle verwijten over toepassing der L. O.- wet af. Het aantal geschillen is steeds dalende en dit is het beste bewijs dat de uitvoering steeds beter wordt Een grondige herziening der L. O.-wet achtte hij niet gewenscht, tenzij alle partijen het eens worden. Anders werd het toch een groote oorlog die geen heil kan brengen. Boterwet. Het voornemen bestaat, in de Boter wet eenige aanvullingen aan te bren gen, o.m. betreffende de aanduiding van margarine. Het ligt niet in de bedoeling, een voorschrift op te nemen waarbij de verkoop van boter en mar garine in dezelfde lokalen wordt verbo den. De eenheid der R. Kath. Staatspartij Door mr. I. baron van Wijnbergen, voorzitter van de R. Kath. Staatspartij, is in „de Tijd" een artikel geschreven met het opschrift „Na het overleg". Wij ontleenen aan -dit artikel het volgende „Het overleg met St. Michael is dan beëindigd, en wij willen wel verklaren, dat wij ons in de toekomst nog wel eens zullen bedenken, alvorens wij nog maals toestemmen in een overleg, zon der afdoenden waarborg, dat niet zal gebeuren, hetgeen thans heeft plaats gevonden. Wij hebben het thans moe ten ondervinden, dat de eene partij, hangend het overleg, zeide haar vrij heid te hebben herkregen en haar actie nu gevoerd werd met toelating van het bondsbestuur, dat eenzijdig communi qués werden verstrekt van vertrouwe lijke besprekingen, waarvan geen com- muniqué's mochten worden verstrekt, dat verschillende beschouwingen werden gegeven, ook omtrent onzen persoonlijken tact en beleid terwijl wij ons zelf, hangend het overleg, niet gerechtigd achtten, zelfs maar één woord aan St. Michaël in woord of ge schrift te wijden." Vervolgens wijst de schrijver op.de eensgezindheid in de R. Kath. partij, welke, volgens hem, de laatste weken in de Tweede Kamer door 32 Katho lieken nog zoozeer de aandacht heeft getrokken. Thans hier bedoelt de schrijver de kwestie van St.Michaël is een, althans in den aanvang door sommigen afgekeurde, groote welwil lendheid betracht, en de uitkomst heeft bewezen, dat de taktiek een goede is geweest. „Ook ditmaal is, gelijk men heeft kunnen waarnemen, het uiterste be proefd. Ook nu zal -de aangenomen houding haar uitwerking, naar we ver trouwen, niet missen." De schrijver besluit met 't volgen-de „Wij vertrouwen derhalve, dat dege nen, die zich blijkbaar geërgerd hebben aan een naar hun oordeel te lankmoe dige, slappe houding van het bondsbe stuur, tot het inzicht zullen komen, dat ook ditmaal de gedragslijn wordt ge volgd, die eerder gebleken is goed en doelmatig te zijn." Nazorg voor volwassen blinden. In een dezer dagen te Utrecht ge houden vergadering van organisaties op het gebied van blindenzorg, onder voorzitterschap van den heer C. Smeenk, lid der Tweede Kamer, heeft de heer G. A. Alders, directeur van het Chr. Instituut tot onderwijs van blin den „Barthimeus" te Zeist, een inlei ding gehouden over de wenschelijkheid van centralisatie in één vereeniging van alles, wat nu nog verspreid en los van elkaar werkt op het gebied van nazorg voor volwassen blinden. Uit de hierop gevolgde gedachtenwisseling bleek, dat er veel belangstelling voor de binden bestaat en dat het plan om door mid del van deze centralisatie de blinden in betrekkingen te plaatsen, met veel sympathie werd ontvangen. De afgevaardigden wenschten echter hun besturen te raadplegen alvorens toe te treden tot de op te richten „Ver eeniging tot nazorg voor volwassen blinden in Nederland", zoodat de heer Al-ders zijn plan tot oprichting eerst nog aan de verschillende vereenigingen zal toezenden. De 54-urige werkweek voor de politie. De gemeenteraad te Leiden heeft besloten tot invoering van de 54-urige werkweek voor de politie. Voorstellen door de S. D. A. P. en de V. D.-fractie gedaan, om hiertoe niet -over te gaan, werden verworpen met resp. 21 tegen 8 en 15 tegen 13 stemmen. De graanaanvoer over de haven van Rotterdam. Een der Rotterdamsche berichtge vers van het „Hbld." meldt aan zijn blad De Rotterdamsche haven heeft haar graanseizoen voorloopig weer achter den rug. October, dat, zooals wij in September gemeld hebben, een -drukke maand zou worden, heeft, met een aanvoer van 550.000 ton, de kroon ge spannen. November is niet zoo goed geweest, maar mag er met een aan voer van 460.000 a 470.000 ton toch ook zijn. Thans begint de drukte te luwen. Voor December zijn geen groo te graantransporten te wachten. De oorzaak daarvan ligt mede in de af wachtende houding, die de graanhan del aanneemt. In 't begin is er veel en tegen hoogen prijs gekocht. Nu echter de voorraden grooter blijken te zijn dan aanvankelijk gedacht was, toont met name Duitschland, waarop men zijn hoop had gevestigd, weinig neiging tot koopen. in de. eerste, behoefte is daar voorzien, het graan dat men uit het buitenland betrokken heeft is thans over het geheele land gedistribueerd en de verwachting is dat onze Oostelijke buren zich nog wel tot Januari uit met hun tegenwoordige voorraden zullen kunnen bedruipen. Voor in April of Mei van het volgend jaar Zuid-Amerika met den nieuwen oogst ter markt komt zal Duitschland in ieder geval zijn voorraden nog moe ten aanvullen. Dat za! overigens ge makkelijk genoeg zijn. Wegens de weinige vraag van de laatste weken 2it menig handelshuis nog met voorraden, die het al lang van de hand zou gedaan hebben als de markt maar wat williger was. In Rotterdam is nergens eenige opslagruimte voor graan meer beschik baar in veem-en en silo's. Alles zit tot den nok vol. Niettegenstaande dat zijn er nog tal van aanvragen, die wegens plaatsgebrek niet behandeld kunnen worden. Dit is wel een symptoon, dat men een verdere afwachtende houding tegemoet ziet. Behoeft men het graan slechts korten tijd te bewaren, dan is het in den regel voordeeliger Rijnsche pen te huren op conditie liggen of va ren. Er liggen thans trouwens hier eveneens ettelijke met graan geladen Rijnschepen te wachten. Hoewel nauwkeurige gegevens ons ontbreken, kunnen wij toch wel zeggen dat de buitenlan-dsehe graanvoorraden, die hier op verkoop en verscheping wachten, een hoeveelheid van tusschen de 50.000 en de 100.000 ton moeten uitmaken. RECHTSZAKEN. Onbevoegd uitoefenen der geneeskunde Gisteren heeft voor het kantonge recht te Middelburg terecht gestaan de 37-jarige natuurgeneeskundige J. B. uit Rotterdam, zulks in verband met het overlijden van vrouw v. E. geb. S. te Vlissingen, die in den loop van dit jaar van bekl. raadgevingen had gekregen en die overleed nadat zij op aanraden op de wonde van haar kankerborst het lijk van een pas geboren hondje had gelegd, voor welke raadgevingen bekl. de eerste maai 2.40 berekende en later nog een paar maal 20. Bekl. is recidivist, daar hij reeds een maal door het kantongerecht te Eist wegens een zelfde overtreding werd veroordeeld tot ƒ200 boete subs. 2 maanden hechtenis. Bekl. bekende niet tot de uitoefening van de geneeskunde te zijn toegelaten, hij heeft reeds meermalen patiënten we gens kanker behandeld. Hij dacht, dat wellicht ook in dit geval nog hulp kon worden- gebracht en gaf daartoe voor schriften. Toen de man van de overle dene hem vroeg of een dood jong geitje -n-iet helpen kon, heeft bekl. hem gezegd, dat dit een hond moest zijn. Eerste advies kostte ƒ40, later 20; ZANGERS CARUSOL, 30 cent per doosje DE TO OVER PASTILLE. Bij uw drogist (Ingez. Mededeeling.) bekl. bekende bovengenoemde veroor- deeiing te Eist. Hierop las de griffier verschillende door bekl. gegeven schriftelijke advie zen voor alsmede de correspondentie met v. E. en zijn vrouw. Als eerste getuige tevens deskun dige werd gehoord dr. Hulst uit .Leiden, die sectie op het lijk verrichtte. Op een vraag van den- ambtenaar van het O. M„ jhr. mr. van den Brandeler, zegt get., dat de genezing reeds moet zijn uitgesloten geweest, toen B. zijn behandeling aanving, maar er is zeker een periode vóór dien geweest, dat de vrouw door chirurgisch ingrijpen was te redden-. Toch kon de toestand door het opleggen van den hond op de won de verergeren. 'De kans op infectie was echter -gering omdat de wond van bin nen af reeds zeer geïnfecteerd was en omdat een pas geboren dier of mensch als regel geen, infectie met zich zal brengen, in dit geval is geen nieuw aangebrachte infectie gebleken. Get. kan op een vraag van den kantonrech ter, mr. Sipkens, niet zeggen of er in April van dit jaar -nog kans op gene zing was. Toen is bekl. begonnen met de vrouw te behandelen. Get. acht het niet wel mogelijk met het bloote oog zonder instrumentarium te constatee- ren in welk stadium zulk een ziekte is en zeker niet door in de oogen te zien, zooals bekl. doet. De tweede getuige-deskundige, dr. de Koning uit Vlissingen was huisarts bij v. E. en heeft in 1923 reeds kanker bij de vrouw vermoed, hij riep dr. Staver- man er bij, die een operatie aanried. De vrouw wilde hiervan niets weten en is toen door dr. Henrard met stralen be handeld. Volgens haar huisgenooten heeft de vrouw veel pijn geleden toen de hond op de wonde lag en spr. meent ook, dat dit zoo moet zijn. Get. had reeds direct het idee dat de kwaal on geneeslijk was. Get. heeft aanvankelijk gemeend, dat het hondje infectie had veroorzaakt. Enkele dagen voor het overlijden dacht get. nog niet dat de vrouw zou sterven, en meende dan ook dat het hondje den dood verhaast heeft. Al is het niet te bewijzen en al teekende get. ook het sectierapport, waarin ver klaard wordt dat geen infectie was ver oorzaakt, blijft hij toch van meening dat dit wel het geval is geweest. Als regel laten de medici hun patiënten nun gang gaan met kwakzalversmidde len, omdat die ais regel onschadelijk zijn. Waar beki. gezegd heeft, dat kan ker. die niet door overerving of infectie ontstaat steeds genezen kan worden, bewijst hij kwakzalver te zijn. De derde getuige-deskundige, dr. Henrard uit Vlissingen, zegt, dat hij de ziekte aanvankelijk geneeselijk achtte, maar de bestraling had geen schitte rend resultaat. Zoo nu en dan moest de vrouw bij hem komen om die resultaten te volgen, maar zij bleef eindelijk weg. Get. denkt omdat zij erg bang was, dat toch een operatie zou volgen. Als de controle daartoe aanleiding had gege ven zou de bestraling weer zijn aange vat. Een operatie zou nog te probeeren zijn geweest. De man van de overledene, als ge tuige gehoord, zegt, dat zijn vrouw, toen zij hoorde van bekl. en zijn werk, beslist wilde dat hij overkwam en di rect den volgenden morgen moest wor den geseind. Get. zegt dat bekl. uit zich zelf over het gebruik van het hondje is begonnen. Toen het dier op de wonde lag, vroeg get. of hij het af zou nemen, maar zijn vrouw hield vol bekl. geheel in zijn adviezen te willen volgen. De zoon van den overledene kan niet verklaren of zijn moeder door het hond je meer pijn ging lijden. Thans werden enkele getuigen a dé charge gehoorde. De eerste had- van zijn dokter en professoren gehoord niet langer dan twee maanden meer te kun nen leven, zijn buik was hevig opgezet. Toen is hij bij bekl. onder behandeling gekomen en deze heeft hem geheel ge nezen. Hij betaalde ƒ60 in totaal, het was in Juni 1923. De tweede had ook vernomen niet van zijn niersteen te kunnen afkomen, doch bekl. hielp hem er wel af, dit kostte 40. De derde getuige zegt dat haar beide kinderen, een die aan t.b.c. leed en een die chronische zenuwaandoeningen had door bekl. genezen zijn, ook zij betaal de 40. De volgende getuige was door drie dokters aangezegd, dat zij blind zou worden. Alleen door de door bekl. voor geschreven waterbehandeling kan zij nu weer beter zien dan ooit. Zij be taalde ook 40, dat is nu ruim l'/2 jaar geleden. Een andere vrouw was behept met een lichaams- en zielsziekte en is met God's hulp door bekl. genezen, en kan nu alle werkzaamheden weer verrich ten. Zij -betaalde ook ƒ40. Een man verklaarde ook door bekl. te zijn genezen voor 20. Nog een vrouwelijke getuige zag haar sedert de geboorte blinden zoon door bekl. genezen en betaalde ƒ40, terwijl de laatste getuige kwam mede- deelen, dat voor de som van ƒ40 zijn vrouw en zijn dochter door bekl. van hun kwaal werden afgeholpen. Getuige-deskundige dr. -Hulst nu nogmaals gehoord, zeide te meenen dat merr hier grootendeels met zenuw patiënten te maken had, die door de suggestie genezen werden. Thans was het woord aan den amb tenaar van het O. M., die zeide, dat deze zaak allerwege de aandacht heeft getrokken en wederom op dringende wijze de vraag adn de orde heeft ge steld in hoeverre paal en perk moet worden gesteld aan de praktijken van z.g. kwakzalvers. Het middel door beki. aangegeven heeft een huivering van afschuw doen gaan door allen, die van dit geval la zen, en het is niet te verwondeern, dat een onmiddellijk verband werd gelegd tusschen den dood van vrouw v. E. en dit schijnbaar walgelijk experiment, waarvan zij het slachtoffer was gewor den. Doch de sectie toonde aan, dat dit ten onrechte werd verondersteld, en kon alleen als doodsoorzaak worden vastgesteld het verloop der ziekte zelve die reeds, toen B. optrad, ongeneeslijk was. Voor vervolging van bekl. wegens het veroorzaken of verhaasten van den dood der vrouw door zijn schuld bleek dus -niet de minste grond aanwezig. Er bleef dus alleen- na te gaan in hoe verre beki. zonder noodzaak onbevoegd het beroep van geneeskundige heeft uitgeoefend. Spr. meent dat die vraag niet anders dan bevestigend is te be antwoorden en hij kan de bewering van bekl., dat hij alleen- inlichtingen gaf, niet sérieux nemen. Hij is geroepen als natuurgeneeskundige, is gekomen en heeft honorarium in rekening gebracht, en mede door een arrest van den Hoo gen Raad- wordt bekl. dan geacht het beroep van geneeskundige te hebben uitgeoefend. Spr. meent, dat hij dit ook zonder noodzaak heeft gedaan. Aan de hand van de wet en de jurisprudentie meent spr. te kunnen aantoonen, dat ook niet „zonder noodzaak" bewezen is, omdat althans in juridischen zin, omdat er te Vlissingen voldoende be voegde geneeskundigen aanwezig zijn. Het -O. M. heeft de wet te doen na leven zonder over de waarde of billijk heid ervan te oordeelen, maar moet ook bij de toepassing der wet alle om standigheden in aanmerking nemer., die op de toemeting der straf van in vloed kunnen zijn, en in dit geval dient goed te worden onderzocht of bekl. be hoort tot het gevaarlijke gilde van op lichters en rasechte kwakzalvers dan. wel of hij is, waar hij zichzelf voor uit geeft, een- weldoener der menschheid is. In het eerste geval zal spr. het maxi mum van- twee maanden hechtenis eischen, in het tweede geval is hij ge neigd de lichte straf te eischen, die de wet en- zijn gevoel voor recht kan ver oorloven. Spr. begrijpt dat alle doktoren dezen bekl. een kwakzalver zullen noemen, omdat hij als onbevoegde over midde len zegt te beschikken, die zij missen of niet wetenschappelijk erkennen. Deze beki. is onontwikkeld en op genees kundig gebied, een autodidact, die al leen door wetensch. werken heeft bestudeerd en in natuurgeneeskun dige inrichtingen i-n Duitschland zegt kennis van deze zaken te hebben ge kregen. Door zijn zeer talrijke patiënten zai hij zeker routine hebben gekregen. Spr. zal over de methode van- bek., geen oordeel vellen, maar wijst op vele, dankbare brieven en getuigenissen van patiënten van bekl., die eerst bij de of- ficieele wetenschap te vergeefs hun heil hadden gezocht. En spr. heeft dan ook de overtuiging gekregen hier niet te doen te hebben met een kwakzalver van de gewone soort, die het alleen te doen is om den menschen het geld uit den zak te kloppen. Bekl. is geen oplichter, het is onge twijfeld ernst om zijn patiënten te ge nezen van hun kwalen, wat ook mr. van Lidth de Jeude, griffier bij het gerechts hof te 's-Gravenhage na het waarne men van door bekl. behandelde geval len verklaarde. Het is een kwestieus punt of spr. daarom als kwakzalver niet gevaarlijk is. Het staat vast dat door doktoren opgegeven patiënten ge nezen bij behandeling door B. en ais dit er maar één. op de 100 is dan moet de menschheid bekl. dankbaar zijn en hem niet de 99 anderen voor de voeten werken, die, ondanks zijn behandeling toch bezwijken. Zeker kan echter niet genoeg gewaarschuwd worden tegen het direct voorbijgaan der doktoren. Maar daarom mag niet met alle ge strengheid worden opgetreden tegen'die z.g. kwakzalvers, die door hunne gene zingen patiënten tot zich trekken. Spr. wijst nu nog eens op het middel van hef

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1