270! VRIJDAG 21 NOVEMBER filet geheeie rijk 2.50. Week-abon- I Iteii 17 cent, alles bij vooruitbetaling. "Afzonderlijke nummers 5 cent. I zitting van Donderdag 20 November. IissBlanche BINNENLAND Stads= en Provincienieuws StramAeid en stijve spieren Kloosterbalsem 'an ruim 55.000 i, vaksche, Servisch* n verschiinp» -vaivoLiie, öervi» n verschijnen vijf ïzamenlijke oplag" volgen twee Hon 47.000 lezers, drie een Fransch met sch met 12.000 en iet 7000. Tenslotte worden drie Ara- n oplage van 9000 ir geleden, dat de Beurswaarden te is opgedreven. Se- tr als een koorts- t uitgebroken. Bij iresident Coolidge verhandeld. Op 1 van de .geno- i verhooging inge- milliard dollar speculanten heb- Een zekere M week tien mil- gewonnen, door aandeelen van en. één 1 de -■ w. V CUI t de metaalnijver- deze verhooging n. zijn de overwin- vatieven in Groot partij van Coolid- de Staten het ver- :enlandsche handel reiding zou krijgen ig van het Dawes- :hte oogsten in het n koude voeten is de vochtigheid fscheidt, dringt in lortdurende water- Ie kous kil en dan name koudegevoel, ttend leven leiden, veel last van. Zij- :t water weliswaar ■Hen, maar zij zijn gauwer stuk. Al ;gen de menschen harspapier, dat de weinig opzuigt en Om de zuigkracht te nemen, beveelt voeten van katoe- oplossing van col- mium en ricinuso- 16.0 en aether 64.0 e kous wordt hard e wrijving, dat het voethuid stroomt, ook voetverwar- n maakt van oude, Zooals men zal koude voeten ook een verstootde door een te gerin- :ar de voeten. Het oofd worden afge- n bloedsomloop te verdwijnen ook oogleden, duizelig- eid. Alle oefenin- aar de voeten lei den, zooals kring- n op de 'teenen, nmaal diep adem- neus met gesloten jk zuutstof toe en "us ook de voeten. ten op de heupen de duimen naar n uitademen Het n hoogte is een or de voeten. Zeer sselbaden voor de en. En daarrta een t geen koud water voet bevroren is 1 oeten moeten da- - (20° C.) gebaad moet men twee of ure leemaarde of het bad moet men indewijn inwrijven. ambtenaar of kenmerkte zijn ichuchter en zacht toen hij zei ardon, dokter, als ik-yerwacht- ingfen e" paar minu- den ids viaui m ladgevingte Maar t; Dg r. u hebben luldige r op handbewe- de, voor de spreekuur bestem- Waarmee kan ten. man zijn glad- ..jed op 't vloer- aescheiden op een de hoed zitten. emann, dokter en n over mijn veroorzaakt erscheidene speci- d. Ik woon doch bezoek Die heeft mij ..iheid verteld, iemand mij dr. Relling iplegen uwen ersche.- ulteerd. stad d. vaamheid s i iet het eid likt om i. Hij teer lanj te gaan rhoor wi mijnheer ziekte hau. /ordt vervolgd') van den man Rolling's voorkwam re verhaal 'vragen, hij er al Bende- VLISSINGSCHE COURANT ABÖNNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten o^Wat- ADVERTENTIE-PRljS i Dan 1—4 regels: ƒ1.10;,voor iedere I .„eer 26 centbij abonnement spe- 1„rijzen. Reclames 52 cent per regel I? ie Advertenties betreffende Huur en If huur Koop en Verkoop, Dienstaanbie- Dienstaanvragen, enz., prijs, bij I''"8.uitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke la meer 15 Cent. lt Familieberichten van 1—6 regels: ƒ1.70, I iedere regel meer 26 cent. kameroverzicht. Tweede Kamer. Algemeen debat. Vandaag was het een protestantsch- Irhristelijke dag. De heeren Schokking Rutgers, de leiders dier beide groe- van rechts deden hun licht schij- I en Het zijn niet de gezelligste spre- I ers De eerste, die steeds op een iet- I" t'tiuilerigen toon spreekt, weet niet lie'boeien en is bovendien te lang van lslof. De tweede mat door zijn gehakkel I uzr af- I ,ie heer Schokking was zeer tevreden «el het sluitende budget, was voorts Idjjr verder gaande beperkingen van den Staatsdienst en vóór beperking van Ide staatsbemoeiing op sociaal gebied. 1 pe salarisregeling der ambtenaren lichtte hij in beginsel goed nu in de ■ton is vastgelegd het verschil in liijcidsprestatie, samenhangend met |(SChiktheid en bekwaamheid der amb- waren. Inzake de legeling van den arbeids- Idmr wilde hij minder uniformiteit dan pans het geval is nopens de mede zeggenschap had deze afgevaardigde ■nog geen omFjnde opinie. Met nadruk wees hij voorts op net ■bciang der emigratie, waarbij hij ook |het oog had op het verontrustend aan- |bl intellectueelen dat in Nederland ■een werkkring weet te vinden. [Van ontwapening moet hij niets we- Jien, evenmin van een herziening van liet onderwijs, want dat heeft vóór alles Tuist noodig. J Oeen afschaffing van stemplicht lienscht hij, wei verbetering daarvan, ■opdat deze plicht beter tot zijn recht Itomt. 1 Inzake de samenwerking van rechts lekende mr. Schokking dat de strubbe lingen in de Katholieke partij de moei lijkheden hebben vergroot, maar iedere ■andere partijformatie zou nog meer ■moeilijkheden opleveren. De politiek die Ifa fractie wil, is nationaal en moet [tasten op de Christelijke beginselen c mr. De Savornin Lohman steeds anti-revolutionairen zijn natuur- ook niet dol ingenomen met den te van zaken in 1924. Iedere regee- (iigsformatie heeft haar moeilijkheden ana de vorming zijn die niet verdwe- nn. De partij van mr Rutgers moet [eigens dezen afgevaardigde altijd het bil afbijten en in de vuurlinie staan, fit laatste is het gevolg van het feit dat li belangrijkste figuur in hef Kabinet lil de anti-rev. partij stamt. Er is na- Iffltlijk ontevredenheid in zijn partij [ok over de salarisregeling. Wie echter veel hoopt op verval van de partij, Jil bedrogen uitkomen. Er zit te veel Idealisme in de partij, idealisme voor IBlelijke goederen, voor het vader- W, het idealisme van ons Wilhelmus, li bet thema van het idealisme bor- Iwde mr. Rutgers nog vlijtig door, PM in verband met Genève en de PWijkheid van ontwapening. In het pal van den wereldvrede gelooft de- 1'afgevaardigde niet en dus weten wij f' rest wel. Het leger blijft principieel Nranderd ook al aanvaarden wij het ■fotocol Ontwapenen wij dan betee- Tit dit dat wij geen deel meer nemen |n de garantie en aan de internationa- verplichtingen. Natuurlijk aanvaard- J[ mr. Rutgers dit alles niet. I'b zake het onderwijs begreep hij de pieren gegeven opvatting van den for Nolens niet en hij vroeg daarover lichtingen. IJ'at mr. Rutgers had gezegd werd PS eens dunnetjes overgedaan door r1, heer Schouten. De verschillen Is'Stonden niet in den weg voor een Tim resultaat op allerlei gebied, rmengaan Van alle democraten was |»cluen minder vruchtbaar, want zij T het onderling allesbehalve eens v™. onderwerpen. Vooral onder tart !Sten r'izen groote conflicten ■aair de Praktijk der opbouwende lifft' '{omen- Stenhuis is bezig de ipiH or8aniseeren tegen de politie- leerpn rS' ^'s de socialisten gaan re- b vallen zij uiteen omdat zij de •Jongenaam gezelschap krijgt Se als ge z .Qeef Ml] maar (Ingez. Mededeeling.) vérgaande wenschen der meerderheid niet kunnen bevredigen. Het extremistische element gaat drij ven en daartegen zijn de regeerders niet bestand, gelijk ook in Engeland is gebleken. En daarom. moet rechts bijeen blijven. Avondvergadering. De minister van arbeid, handel en nijverheid, de heer Aalberse, beant woordt de sprekers. Het standpunt van den heer Braaf ging het verst dan komt dat van den heer De Groot, die minder staatsbemoeiing wil, terwijl de heer Braat niets van dat al wil. Ten slotte de heer Brautigam, die verder wil gaan met de Arbeidswet. De heeren Smeenk en Snoeck Henkemans kozen een middenweg. De laatste stonden op het standpunt der regeering, die zich aanpast aan de omstandigheden. Den hjer Braat kan spr. moeilijk op alle vragen antwoorden, want het zou een repetitie zijn van een college, dat spr. eens gaf over de Arbeidswet. De rede van den heer De Groot was teleurstellend, want spr. had iets an ders verwacht. Het geheeie betoog kwam neer op een verlenging van den maximalen arbeidsdag tot 53 uur. Dit is geen inkrimping van de staatsbemoei ing, want de bemoeiing blijft bestaan. Waarom spr. den arbeidsduur niet wil verlengen, heeft hij al meermalen uiteengezet. Hij wenscht aan de oor spronkelijke wet vast te houden, o.a. geleerd door het gebeurde in Zwitser land, waar men liet geprobeerd heeft, maar waar men onaangename ervarin gen heeft opgedaan. Het effect eener wijziging zou zijn, dat zij de mentaliteit der arbeiders in geheel verkeerde rich ting zou sturen. Volgens den heer Brautigam zal spr. den naam krijgen van Aalberse, den vreesachtige. Spr. is niet geschrokken van die benaming, omdat hij weet, dat hij steeds aan felle kritiek blootstaat, of van de eene zijde of van de andere, van de werkgevers of de werknemers. De sociaal-democraten erkennen de malaise zelf en verklaren het daardoor dat de S. D. a. P. in leden-tal achter uitgaaf. Met diezelfde economische omstandigheden houdt spr. rekening. Vrijlaten van de bakkerspatroons ligt niet in sprekers bedoeling. Wat daar over in „het Volk" en „de Telegraaf' heeft gestaan, wa« Falikant onjuist. Het was een oud stuk dat daarbij gepubli ceerd is. Een ander wetsontwerp is bij den Raad van State aanhangig, maar daar over spreekt de minister thans niet. Het wetsontwerp i.z. de winkelslui ting is zóóver gevorderd, dat het spoe dig naar den Middenstandsraad zal worden gezonden. Een algemeene maatregel van be- stuuur ten aanzien van den arbeidsduur van het verplegend personeel is in voorbereiding. De materie is echter moeilijk en ingewikkeld de maximum werktijd zal 55 uur moeten zijn. Inzake de delegatie van bevoegdheid van den minister aan de arbeidsinspectie wacht spr. op een arrest van den Hoogen Raad. Bij de lange arbeidstijden moet men wel bedenken dat diensttijden niet altijd werktijden zijn. Dit geldt bij het verple gend personeel zoowel als bij het scheepvaartbedrijf. Daarna volgden de replieken, waar op de minister dupliceerde. Vervolgens was aan de orde de af- deeling arbeids-verzekering. De heer Snoeck Henkemans ziet de toekomst voor onze sociale wetgeving donker in. Spr. herinnert aan den strijd om de verzekering in vroeger jaren, leder weet hoe moeilijk de totstandko ming was ieder vocht voor idealen en men meende een vasten grondslag te leggen van een mooi stuk sociaal werk. De uitkeeeringen waren wel het eer ste doe! maar niet het einddoel dat was^ de verheffing van den stand der loonarbeiders om hen in staat te stellen de zekerheid van een ouden dag-ver- zorging te verdienen. Vooral ten op zichte van de ziekte-verzekering be stond de hoop dat de kassen de grond slag zouden zijn van die verzekering. Thans echter valt te vreezen dat veel van het totstandgebrachte werk zal te niet gedaan worden omdat de plannen van den minister bepusten op een ge heel andere basis en aan de eigenlijke waarborg van uitkeering van ziektegeld zal een knak worden toegebracht, 's Ministers plannen zijn nu bij den Raad van State en spr. wil nog trachten daarin veranderingen aan te brengen. Waarom zocht de minister naar ver andering Het is spr. niet duidelijk en hij hoopt altijd nog dat de minister nog bekeerd zal worden. De heer Smeenk verwacht spoedig de Ziektewet en dus heeft hij geen lust om diep op de kwestie in te gaan. De mi nister weet welke bezwaren hij heeft tegen het nieuwe stelsel, met zijn nieu we samenvoeging, zijn vernietiging van de ziekenkassen enz. Het staat niet vast of spr. er zijn stem aan zal kunnen ge ven Voor spr. is allesoverheerschend dat de ziekteverzekering spoedig tot stand komt en daarom wijst hij a priori niets af. De heer Bakker is eenigszins huive rig voor de mechaniseering van de ad ministratie van de Raden van Arbeid, daar deze vermoedelijk fof centralisatie zal leiden, wat niet in het belang zal zijn van het platteland. Beter dan ver mindering van het aantal Raden van Arbeid acht spr. inkrimping van het aantal ambtenaren. De heer Van Rappard zegt dat de In validiteitswet niet populair is en men moet er voorzichtig mee zijn dat zij niet nog meer onpopulair wordt. Het zegel- tjesplakken geschiedt pas op het mo ment dat tiet boekje ingeleverd moet worden. De heer Van Ravesteijn vraagt eenige inlichtingen omtrent den termijn van uitkeering van de Ouderdomsverzeke- ring, die onlangs gewijzigd is. De heer Schaper sluit zich aan bij het betoog van den heer Smeenk. De minister zegt, dat hij het ook met de heeren Smeenk en Schaper eens is. Het is beter te wachten met de discus sie tot het ontwerp is ingediend Met belangstelling heeft spreker de geop perde bezwaren gehoord en hij zal ze gaarne nader overwegen als liet ont werp van den 'Raad van State terug is. Afschaffing van de Staatsloterij. De minister van financiën deelt mede dat het de bedoeling is van de regeering een wetsontwerp in te dienen tot het geleidelijk doen uitsterven van de Staatsloterij. De aardbeving in Indië. Volgens officieele berichten bedraagt het aantal slachtoffers van de aardbe ving in Indië 664, terwijl bovendien 52 personen werden gewond. De materieele schade kan nog niet vastgesteld worden, doch is zeer groot. Overcompleet bij het personeel der P. T. en t. In den loop van een audiëntie deelde de directeur-generaal aan een vereeni- ging van Hooger Personeel bij de P. T. en T. mede, dat nog noodzakelijk een afvloeiing moet plaats hebben en dat deze was bepaald tegen 1 Mei a.s. De directeur-generaal had er geen bezwaar tegen om hun,, die op 1 Mei voor afvloeiing in aanmerking komen, dit binnen zeer korten tijd te doen we ten, opdat zij desgewenscht nog vóór 1 Januari a.s. de noodige maatregelen zouden kunnen nemen. Dit laatste in verband met de aanslaande wijziging van de Pensioenwet. Salarisschalen en huwelijk. De voorgestelde salarisschalen voor rijksambtenaren zullen te 's-Gravenha- ge eenige huwelijken op hun rekening krijgen. Zooals bekend is. zal een ge huwd ambtenaar een bijslag krijgen. Naar de „Nieuwe Cf." verneemt, heb ben aan aantal rijksambtenaren naar aanleiding van deze voorstellen beslo ten om vóór 1 Januari te huwen, ten einde aanspraak te maken op den hu welijksbijslag. Reglement van orde voor den Rotterdamschen raad. Het kan in den gemeenteraad te 'Rotterdam nog al eens spoken. Het reglement van orde voor de vergade ringen van genoemden gemeenteraad geeft echter geen aanwijzing voor het geval, dat het rustig verloop der ver gaderingen uit den raad zelve wordt bedreigd. Den voorzitter is geen ander middel overgelaten dan schorsing der vergadering. Daar door dezen maat regel een verder ongestoord verloop der vergadering niet is gewaarborgd, terwijl ook door het schorsen zelf tijd verloren gaat, heeft de meerderheid van het college van Burg. en Weth. het wenschélijk geacht, het reglement van orde aan te vullen met een bepaling, die den voorzitter de bevoegdheid geeft den raad voor te stellen aan een lid, dat door zijn gedragingen den ge- regelden gang van zaken belemmert, voor den dag waarop het besluit geno men wordt, den toegang tot en het verblijven in de raadzaal en de daarbij behoorende vertrekken te ontzeggen. VLISSINGEN, 21 NOVEMBER. De St. Jacobstoren. Het fotids tot restauratie van den St. Jacobstoren zal, met den daarvoor op de gemeente-begrooting voor 1925 uit getrokken post 8000 bedragen. Het fonds is echter nog niet groot genoeg om tot de restauratie over te kunnen gaan. Dit was anders wel wenschelijk want de gehavende toestand van den toren vlak bij den hoofdingang der Groote kerk eischt dringend verbete ring. Er zal nu gelukkig iets gedaan worden om dezen gehavenden toestand te camoufleeren, want een bedrag van 400 is uitgetrokken op den post werkverschaffing om dit afgeknabbelde stuk muur in behoorlijken toestand te brengen. Dit zal zeker algemeen met groote instemming zijn vernomen en wij hopen nu maar dat dit camoufleeren zoo spoe dig mogelijk zal gebeuren. Er zal dan een ergernis voor velen zijn weggeno men. Vreemdelingen. Gisteren werd ter beschikking vart de politie gesteld een oud .Pcoisch echt paar, waarvan de man zoowel als de vrouw reeds de 60 jaar waren gepas seerd, die uit hun vaderland waren, ver trokken en op weg waren naar hun -zoon, wonende te Londen. In Folkesto ne was hun landing echter door de En- gelsche politie geweigerd, waarom zij naar hier waren teruggekeerd. Door de politie alhier worden pogingen in het werk gesteld het doel van de reis dezer ouders toch te doen bereiken, waarom hun tijdelijk verblijf in deze gemeente is toegestaan, hoewel zij officieel de be- noodigde papieren daartoe nief beza ten. Baldadigheid. In den argeloopen nacht zijn eenige matrozen door de politie in bewaring genomen, die er van verdacht worden op verschiliene plaatsen in de stad bal- verdrijft de pijn dadigheid te hebben gepleegd, o.a. het omvertrekken van een bank in de Park laan, het uitrukken van palen met borden met opschriften en het vernielen van hekwerken hier en daar. De „Belgenland" weer vlot. Het stoomschip „Belgenland", van de Red Star, Line, dat gisterenmorgen bij Fort Frederik tusschen Antwerpen en Lilk) omhoog was gevaren, is gisterenavond met assistentie van 12 sleepbooten vlot gesleept De „Belgen land" heeft daarna zijn reis voortgezet en is hedennacht 1 uur hier gepasseerd. Voorstellen aan den gemeenteraad te Middelburg. Burg. en Weth. herinneven er aan, dat de raad op 4 Juli 1923 besloot, op hun voorstel om afwijzend te beschik ken op het verzoek van het bestuur van den Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods heiligen Naam tot invoering van een vloekverbod. Thans is het vroeger vermelde verzoek inge komen van de kerkeraden der Geref. gemeente en de Geref. Kerk, gesteund door dien van de Nederduitsch Herv. kerk, om alsnog een vloekverbod in Ie voeren en een tegen-adres van dr. J. P. Cannegieter. Zoowel de meerderheid als de minderheid van Burg. en Weth. staan nog op hetzelfde standpunt als destijds. De meerderheid blijft van mee ning, dat het niet op den weg der ge meentelijke overheid ligt om hier re gelend op te treden, en stelt mitsdien voor, in afwijkenden zin te beschikken op het verzoek. De minderheid is een tegenovergestelde meening toegedaan. Voorgesteld wordt de 10e wijziging in de gemeente-begrooting 1924 en daarbij o.a. voorgesteld den post voor steun aan uitgetrokken werkloozen met ƒ3900 te verminderen en den post werk verschaffing met dit bedrag te verhoo- gen. Op de eerste post is nog over ƒ4100, op de tweede 3489.37/2. Het is de bedoeling van Burg. en Weth. om gedurende dezen winter de steunverleening tot het alleruiterste te beperken en, zoo eenigszins mogelijk de werkloozenzorg uitsluitend uit werkverschaffing te doen bestaan. Daarvoor is de overbrenging van het bedrag ad ƒ3900 voorgesteld. De commissie van financiën ver- eenigt zich met dit voorstel. Door Burg. en Weth. is een voorstel gedaan tot verbetering van den toe stand op de algemeene begraafplaats. Ontworpen is een nieuw indeelings- plan, waarbij telkens 2 rijen graven met de hoofd-einden tegen elkaar aan sluiten, terwijl elke rij aan het voet einde wordt begrensd door een grind- looppad van voldoende breedte. Voorts komen de grindlooppaden allen uit op de hoofdwegen. Bij zoodanig systeem .is elk graf gemakkelijk bereikbaar zonder loopen over andere graven, ter wijl ook groepeering en nummering zeer worden vereenvoudigd, en zoo doende een bepaald graf gemakkelijk en vlug is te vinden. Verder zullen een aantal boomen worden gerooid. Om het zonlicht beter door te laten, zal een wandelpad rond de begraafplaats wor den aangelegd, wordt een metaalgaas ter hoogte van 2 M. gedacht voor af sluiting aan de voorzijde. De woning van den opzichter zal worden verbouwd tot een goede wacht- en ontvangruim- te, waarachter een besloten gazon zal komen. Verschillende der ontworpen verbeteringen zullen eerst geleidelijk kunnen worden aangebracht, gezien de vele eigen graven en het feit dat de andere graven eerst na 30 jaar mogen worden geroerd. De totaal kosten wor den geraamd op 9500, de opbrengst der boomen op 3000, zoodat 6500 overblijft voorloopig te vinden uit een tijdelijke geldleening. De commissie van fabricage kan zich met het voorstel vereenigen. Op enkele opmerkingen van de commissie van fi nanciën antwoorden Burg. en Weth., dat ter vergrooting van de ontvang- ruimte de bestaande scheidingsmuur en de schoorsteen, moeten worden wegge broken, hetgeen waar de buitenmuren van het betrokken gebouw in niet al te besten toestand verkeeren, niet wen schelijk is. De scheidingsmuur is van groot belang voor den ouderlingen steun en wanneer hij verdwijnt zullen voorzieningen met ankers en dergelijke getroffen moeten worden, terwijl bij de desbetreffende kosten ook nog die der grootere oppervlakte aan vloer en wan den zullen komen. Ook het vervangen van het vlakke plafond door een gewelfd of een vol gens beloop van het onderdeel der kap is zeer goed mogelijk, rnaar zou de kesten verhoogen met resp. 175 en 100. De ontworpen hof achten Burg. en Weth. noodig om een overgang te krij gen van het ontvanggebouw naar de eigenlijke ruimte voor begraven, en is geschikt voor het houden van graf redevoeringen enz. Als dit bij de gra ven moet geschieden, moet toch over de graven worden geioopen. Door 't verbreeden van de looppaden van 1 M. tot 2.20 zou een zeer belang rijk deel van de oppervlakte der be graafplaats in beslag genomen worden en de kosten zouden zeer worden ver hoogd. Ten slotte is er nog een voorstel tot goedkeuring van de begrooting 1925 van het burgerlijk armbestuur, waarbij de subsidie der gemeente is begroot op ƒ93000, tegen ƒ81500 voor 1924 en ƒ87500 voor 1923. Door de commissie van financiën zijn verschillende opmerkingen over deze 'begrooting gemaakt, welke in handen van hef bestuur werden gesteld, die daarop o.a. antwoordde, dat 2000 als minimum moet worden geraamd voor het verhaal wegens ouderdomsrente. Een der uitgaven moest iets hooger worden geraamd, omdat in verband met het feit, dat verschillende perso nen. die door het steuncomité niet ge holpen worden of kunnen worden en toch af en toe steun behoeven, uit dien post gesteund worden. Wel degelijk is bij het bestuur der Godshuizen aange drongen op verlaging der tarieven, doch geantwoord werd, dat de ta lieven in Oude Mannen- en Vrouwen huis en Weeshuis niet lager kunnen worden gesteld, terwijl wat betreft de patiënten in het Gasthuis, waarvoor door het burgerlijk armbestuur 3e klas tarief betaald wordt, daarvoor eigenlijk nog niet eens de kostende prijs wordt betaald. Het subsidie aan het Israëlitisch armbestuur ad ƒ500 per jaar dateert reeds van 1854 (eerst ƒ400 vanaf 1898 500), doch voor rekening van het burgerlijk armbestuur wordt geen enkel Israëlitisch patiënt in het Gasthuis of in een der andere gestichten verpleegd of opgenomen. Het ontslag bij de Meelfabriek te Middelburg. Steeds meer wordt merkbaar, aldus meldt „het Volk", dat het tegen 22 de zer aangezegde ontslag bij de meelfa briek te Middelburg, minder een gevolg is van slapte dan wel een poging der directie om den invloed der organisatie op het bedrijf te breken. Thans worden tusschen dé directie en het personeel onderhandelingen gevoerd om stopzet ting van het bedrijf te voorkomen. De bazaar ten bate van het Tehuis voor oud-verpleegsters. Het is ook gisteren zeer druk ge weest op den bazaar te Middelburg en de kooplust was ook nu weer groot, de dames hadden haar handen vol om ieder te helpen. Maar vol was het ook des avonds, toen als onderdeel van den bazaar een soirée in het Schuttershof plaats vond, welke geopend werd door den heer J. C. Gieben met een welkomstwoord, waarin hij wees op de moeilijkheden, die aan het organiseeren daarvan zijn verbonden. Spr. brengt dan ook hulde en dank aan de dames die zich met het organiseeren belastten en onder in stemming der ingewijden, speciaal aan mevrouw NonhebeiFaro. Het programma bestond uit muziek, zang en declamatie, tableaux en geba renspel. Waar allen medewerkende, hetzij beroeps-musici, hetzij dilettanten hun gaven ten beste hadden gegeven voor het goede doel zonder eigen be lang, is kritiek uitgesloten, maar an-

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1