pI Markt LUXOR" DONDERDAG 20 NOVEMBER u R ibruikte PI IdverfeotisB thé Maatschappij w BINNENLAND Stads= en Provmciealeuws VLSS3IINGSCHE COURAINT no nummer bestaat uit 2 bladen rachtige oorraad, 2 cent. fek voor 10 cent cent per pond, pond, 10 cent Iins Holloway- ine partij extra a 11 cent per Ieur 3 kilo a 25 cent. Ip gevraagd. nder letter M., Courant". Icn Verhaar, Koop cn VerkMP en en OlonstHanvragen, iibetallng, fan 1-5 ttl-> regel meer 15 cm' fE HOUR Henhuis, van aJIe ge- f kien. jrit 42, beneden. fcén nette OPJONGEN. e melden 's avonds na 1 lamypark 28. en wordt plaatsing ge- ag en nacht, voor een j ENSTBODE. tn zal meer worden ge-1 loon. Adres bureau I aan N BANKETBAKKER of vast. Kan dadelijk if Ier letters M. Z., bureau it". ET DAGMEISJE gevraagd. {de Markt 9. :OSTER, Badhuisstraat I ïgen 15 December of 1 f)IENSTMEISJE )or dag en naaht. Zich n 's avonds tussclien 7 lUomiHMi" ■Vliddelb.- Rotterdam :ngelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS, EN VEE. I i ïltó. U. mber.''111 YJ. I" 8 10 21 24 25 allien te bekomen: N.V. Traneport- Erven O- vuiJ' B EEHHOOKN,Td.l0 KAMEROVERZICHT. Tweede Kamer. Zitting van Woensdag 19 November. Algemeen debat. Het voornaamste, punt van dezen dag werd gevormd door de rede van den jc£r Nolens, die vooral het program der Katholieke partij heeft ontvouwd#. In tel algemeen acht hij het Parlement in I c„s land beter dan die van elders. Natuurlijk heeft het fouten maar daar aan is niets te doen. 2ijn samenwerking met de rechter zijde stelde hij voorop omdat de hand having der Christelijke beginselen vóór alles gaat. Mocht het echter anders loopen dan moeten eventueele gega digden voor samenwerking zes punten «eten die zijn partij vóórop stelt. De Christelijke beginselen van de huwe lijkswetgeving dienen gehandhaafd te worden mét handhaving van de ge lijkstelling van openbaar en bizonder onderwijs wenschte hij goed-maken van het openbaar onderwijs hei her stel der financiën dient voortgezet en de drukkende belastingen dienen ver laagd, waarbij het kindertal zal meetel len bij verlaging het protocol van Ge lére dient aanvaard te worden waarna ntr vermindering der bewapening kan «orden gesproken binnen de grenzen ia» eventueele internationale overeen komsten. Ten slotte moet op sociaal gebied gezocht worden naar een oplos sing van de vraagstukken van bedrijfs organisatie en medezeggenschap, waar- tij de leiding en uitvoering der sociale wetgeving zooveel mogelijk gelegd moeten worden in handen der organi saties van werkgevers en werknemers. Begrijpelijk is het dat men ter rech terzijde klachten heeft over het Kabinet. Er zijn verschillende groepen aan died kant die elk zelfstandig staan en eigen wenschen hebben. Het is niet altijd ge makkelijk om alle geheel te bevredigen. De scherpe kanten van de partij-poli fik gaan daardoor echter weg en dit seen voordeel. In ieder geval heeft het Kabinet de begrooting sluitend ge maakt, hetgeen hulde verdiende" ai waardeert men dit niet algemeen. Het gemis aan idealisme in buiten- tadsche aangelegenheden achtte hij niet zoo groot. Men moet in den porse- liiwinkel van de buitenlandsche za- toieer voorzichtig zijn. De heer No te ried zelfs aan nog voorzichtiger te 'Sommige jongeren zijn te idealistisch ingelegd en vergeten te licht wat de ideelen van gemis aan eenheid zijn. t Parlement wordt gemaakt door de sets en dus is algemeen overleg ver- scht. Wijziging van het bestaande sstelsel leek hem nogal gevaarlijk, ar het is te overwegen. Van exoti- te nieuwigheden die leiden tot een ïüatuur wil hij natuurlijk niets A<eten. iet Nederlandsche Parlement vervult Maak degelijk en ernstig en het kan kn toets der critiek best doorstaan. De bestaande groepeering der partij- 1 achtte hij gelegen in de historische Wikkeling der politiek en hij geioof- dat het meerendeel der Nederland se bevolking deze indeeling nog "'dkeurt. Het was ter rechterzijde een uage de raison, waarbij de trouw Sjlwiende 40 jaar hecht was. Een split- der Katholieke partij is niet te juichten, omdat die in strijd is met Partij. Ieder kan zijn strooming F tot uiting brengen en onderling Nt overwogen wat in hel algemeen is omdat de partij voor dit be- lnB in de eerste plaats opkomt. Zij is 'n algemeene partij, die haar alge- "TO beginselen wil doen doorwer- 'n de maatschappij en wil waken jjjr de vrijheid der Kerk waartoe zij wort. Zij is een volkspartij in den ™en zin des woords, omdat zij alle «groepen omvat. In de Kamerfrac- moet een afspiegeling zijn van die "epen en samensteling der gansche ™j; M.a .w. vóór ailes vrede in de •'ij. Ge moogt alle sputteren en spar- «n maar vóór alles blijft gij bij elkaar weet dat wij met uw opvattingen rekening houden.-Zij zullen zelfs 'Pjegelingr vinden in de samenstelling Kamerfractie. Afzonderlijk moogt strijden, afzonderlijk moogt gij in de "1 om verwezenlijking uwer ideeën 'dealen kampen, maar de partij blijft zij een volkspartij is. I 'Jt-Michaël weet dus wat zij te Men heeft. Gegadigden buiten de J„ weten nu welke grondslagen er n zijn voor samenwerking_ als die 'Pen mocht mislukken. Maar de 'wiens wil het liefst met rechts w.,t5"T'^n8aan- Misschien is het L ;j ot>k'Voor haar bestemd... en do zi) aan de Katholieke partij Van d ing.en zal hebben- ten a-f °.verige redevoeringen van ,\1, vag )f,a!f niet veel te zeggen, luit) o !'n was a's tdtijd rommelig b. v°'gen. 1 e beer Van Vuuren, de Katholieke ook niü*SPec'a'iteit' 'smigt veel beter te volgen. Er ontbreekt lijn en draad aan de betoogen. Hij heeft lang het nut van kapitaalvorming be toogd voor de uitbreiding van produc tie. De heer Ter Hall kwam andermaal op voor de oud-gepnsionneerden, die in nood verkeeren, maar voor wie de Regeering niets doet. Hij diende weer een motie in om onderzoek naar den toestand te vragen en daarna een steunregeling voor ,deze achtergestel- den. Ten slotte heeft de" heer Vliegen de pessimistische opvatting van den Mi nister van financiën ten aanzien van de opbrengst der middelen bestreden. Pachters in Zeeland. Het Kamerlid mr. Dresselhuys heeft aan den minister van financiën schrifte lijke vragen gesteld, naar aanleiding van het optreden van het bestuur der registratie in Zeeland tegen het daar bestaand gebruik van verhuring van pachthoeven op langen termijn (veer tien jaren) tegen matige pachtsommen, en wei door thans ter zake van verhu ringen, in 1917 en 1918 gesloten, van de pachters bij dwangschrift groote sommen voor 'beweerd recht van schenking en boete te vorderen, stellen de, dat de eigenaren, aldus verhurende, de koopwaarde van het goed deden verminderen, waardoor aan de pachters bevoordeeling uit vrijgevigheid in den zin der Successiewet plaats had. Postcheque- en girodienst. De directeur van den Postchèque- en girodienst vestigt er de aandacht op, dat dagelijks een aantal biljjetten wor den ontvangen, waarop naam en num mer van de rekening van tegoedschrij- vig niet met elkaar in overeenstemming zijn, de geldbedragen in cijfers en let ters niet aan elkaar gelijk zijn, de bil jetten onduidelijk of onvolledig zijn in gevuld, zoodat daaromtrent navraag moet worden gedaan of nader onder zoek moet worden irrgesteld, hetgeen voor de rekeninghouders tot vertra ging in de afdoening van hunne op drachten aanleiding geeft. Nauwekeuri- ge invulling van de biljetten wordt daarom ten zeerste aanbevolen. in verband met-talrijke gedane vra gen wordt voorts medegedeeld, dat de renterekening dagrente ad 1 voor ronde sommen van 100, blijft plaats vinden tot den datum, waarop het thans door de Tweede Kamer der Staten Ge neraal aangenomen wetsontwerp tot wet zal zijn verheven. Het vermiste vliegtuig. Gisterenochtend ten 7 uur is uit het vliegkamp „De Mok" een groep water vliegtuigen van den Marine luchtvaart dienst opgestegen ter opsporing van den Portugeeschen vlieger Labral, de vlieger die indertijd de bekende Oce- aanvlucht heeft ondernomen. Zijn vliegtuig behopjt tot het drietal Portugeesche vliegtuigen (Fokker's zee vliegtuigen) dat Zaterdagochtend jb van Schellingwoude is opgestegen naar Portugal en waarvan er gelijk gemeld een werd vermist. Bij'het departement van marine is telegrafisch bericht ontvangen, dat door het stoomvisschersvaartuig „O 37" te Qstende is aangebracht een stuk wrakhout, dat opgevischt was ten Zui den van Beachy Head in liet Kanaal op 1 gr. 20 min. Oostelijk en 50 gr. 37 min. Noorderbreedte op den 18en Novem ber omstreeks 8 uur 's morgens. Het wrakhout bleek te zijn een stuk van een drijver. ■Hierop kwam een getal voor en bij nader onderzoek aan de Fokkerfabriek bleek dit getal overeen te stemmen met een getal, dat voorkwam- op één dei- drijvers van het vermiste vliegtuig van den Portugeeschen vlieger Cabral, zoo dat thans alle twijfel hieromtrent is op/ geheven. Behalve de vlieger bevond zich nog een Portugeesche matroos in het vlieg tuig. De combinatie van politie en brandweer. De combinatie van politie- en brand weer te 's-Gravenhage heeft een bezui niging opgeleverd van 1.305.446. De brandweer kostte destijds 800.000 per jaar. Dit heele bedrag is dus be zuinigd en daarboven nog eert half miliioen. De bezuiniging is veel grooter dab geraamd was. Het verkeersvraagstuk in de residentie. Er zijn plannen in bewerking om verschillende drukke verkeerscentra te 's-Gravenhage te wijzigen, zoodanig, dat door den aanleg van vluchtheuvels het rijdend verkeer in betere banen wordt geleid en het voetgangersverkeer met grooter veiligheid kan plaats vin den. De plannen behelzen in het algemeen het verkeer over veelbereden wegen en pleinen nauwkeuriger te regelen, wat de veiligheid en tevens een regelmatigen voortgang van het verkeer ten goede za! komen. Men sKlt zich ivoor om o.m. op het SLIJMHOEST CARUSOL, 30 cent per doosje. DE TO OVERPA STILLE. Sij uw drogist. (lngez. Mededeeling.) Valkenboschpiein, het Rijswijksche plein en het Copernicuspiein vlucht heuvels aan te leggen, om d^ar te ko men tot een betere regeling van het rij dende verkeer, wat de voetgangers in de gelegenheid zal kunnen stellen, met gebruikmaking van de eilandjes, zon der gevaar deze pleinen te passeeren. Omtrent de wijze, waarop deze vluchtheuvels zuilen worden aangelegd, hun vorm en ligging, is nog geen de finitief besluit genomen. Gedenksfeen-Lohmair. Naar „de Ned:" verneemt, zal op ini tiatief van het dagelijksch bestuur der Chr. Historische Unie door de naaste vrienden en medewerkers van wijlen jhr. mr. A. f. de Savornin Lohman een gedenksteen wofden geplaatst in den gevel van het tot aan zijn dood door hem bewoonde huis in de Trompstraat te 's-Gravenhage. Het opschrift van dezen gedenksteen luidt Hier woonde en werkte van 1 Mei 1897 tot 11 juni 1924 Jhr. Mr. A. f. de Savornin Lohman. Wederom tal van obligaties in beslag genomen. Eenigen tijd geleden heeft de centrale recherche te Amsterdam bij verschillen de agentschappen aldaar eenige düi- zendqn obligaties van Lotisico en het Witte Kruis op grond van vermoedelij ke overtreding van de Loterijwet in beslag genomen. Daar en niet ten onrechte vermoed werd, dat nog wel jyat aanwezig zou zijn, heeft de recherche wederom bij een aantal agenten een onderzoek ingesteld. Ook nu werden heel wat obligaties buit gemaakt. DE BAZAAR VOOR HET TEHUIS VAN OUD-VERPLEEGSTERS. Betreffende de optiring van boven- genoemden bazaar in de sociëteit „St. Joris" te Middelburg zij nog gemeld, dat wij onder de genoodigden o.a. op merkten den Commissaris der Konin gin en mevrouw Quaries van Ujford, den burgemeester van Middelburg en mevrouw Dumon Tak. den gemeente secretaris, leden van Staten en raad, bestuursleden van de Godshuizen, den waarnemenden garnizoenscommandant en den chef van den militairen genees kundigen dienst, den burgemeester van Vlissingen en mevr. wed. Van Woelde- renLuiken vele doktoren en ver pleegsters en tal van andere dames en heereh. De presidente van het hoofdcomité, mejuffrouw M. Callenfels, zeide in haar welkomstwoord o.a. dat in de weken, die voorbij zijn gegaan, telkenmale het comité getroffen werd doo.r de blijken van sympathie uit alle klassen der maatschappij, 'niet alleen uit de stad maar uit alle deelen van onze schoone, provincie. Overal dezelfde welwillend heid om te helpen geen- enkel gedaan 'verzoek ontving een minder gunstig onthaal. De betrekkelijk omvangrijke arbeid werd hierdoor aanmerkelijk ver licht, de moed aangevuurd, de bezwa ren en moeilijkheden minder gèteld. Spr. brengt daarvoor allen oprechten dank. Spr. denkt terug aan den tijd, dat zij ook het zusterleven met zijn lief en leed, zijn illusies en ontgoochelingen, dank eri ondank hee^t mede gfemaakt. Spr. weet daardoor hoe de verpleeg sters recht hebben op een rustigen ouden dag. Dank brengt spr. aan dr. Couvée, secretaris van het hoofdbe stuur van den Bond voor Ziekenverple ging, wiens tegenwoordigheid op hoo- gen prijs wordt gesteld en Wiens jaren langere, onvermoeiden arbeid allen ken nen. Spr'. hoopt dat deze bazaar weer een schrede nader brengt bij aller doel en dat het „Tehuis voor oud-verpleeg sters" zijn deuren binnen afzienbaren tijd mag openen. Aan de reeds door ons gemelde re de van den heer Gieben ging vooraf een bijzonder woord van welkom tot den Commissaris der Koningin, die ge toond heeft de wijkverpleging ten piat- telande in dit gewest krachtig te willen bevorderen tof de burgemeester van Middelburg en Vlissingen tot de ver tegenwoordigers van instellingen en lichamen, welke direct -of zijdelings bij de ziekenverpleging iijn betrokken tot dr. Couvée, tot de beschermvrouw, mevrouw Quaries van Ufford en tot de dames Dumon Tak en van Woelderen en eindelijk tot alle verdere comité leden. Na den heer Gieben, nam de Com missaris der Koningin, jhr. mr. J. W. Quaries van Ufford het woord en wees er op, dat dezen winter verschillende bazaars worden gehouden en dat toch steeds dames en heeren bereid worden ;evonden hun tijd en kracht daaraan te geven. Hulde -brengt spr. aan het comité, speciaal aan het damescomité. Ieder, die wel eens aan het samenbren gen van een bazaar heeft medegewerkt, weet wat voor groote arbeid daaraan verbonden is. Dat zooveel bazaars worden gehouden, is een bewijs, dat er onder de menschen nog niet voldoende offervaardigheid bestaat, want was dit het geval dan was de bazaar niet noo- dig. Toch heeft ook deze bazaar zeker aller instemming. Spr. hoopt dat een flink batig saldo zal kunnen worden geboekt en dan is dit zeker te danken aan het damescomité. Spr. hoopt dat niet alleen veel klin kende munt, maar ook stapels bank papier bijeen zullen worden gebracht. Maar boven dit materieele resultaat zal uitgaan de meerdere waardeering van het werk der ziekenzusters. Spr. hoopt in alle opzichten, op een groot succes voor den bazaar, opdat Zeeland niet achter moge blijven bij de zusterpro- vincies en dat de belangstelling in het werk der zusters belangrijk moge wor den aangekweekt. De burgemeester van Middelburg, de heer P. Dumon- Tak, zeide als leek moeilijk meer te kunnen doën dan een groot succes toe te wenschen. Dank brengt spr. voor de uitnoodiging en wil als hoofd der gemeente getuigen van ailer sympathie. De verpleegsters en verplegers liggen allen na aan het hart, vooral op het oogenblik dat men hun diensten noodig heeft. Maar gelukkig herinneren zich velen ook later den steun van de zusters ondervonden. Daarom is het goed dat de bond ge werkt heeft om steun te krijgen voor het goede doel. Spr. hoopt, dat liet vele werk der laatste dagen evenredig zal zijn aan de uitkomst en dat velen uit heel de pro vincie door een bezoek sympathie zul len toonen voor de verpleegsters. De laatste spreker was dr. Couvée, die zeide gaarne het hoofdbestuur hier te willen vertegenwoordigen, en na mens dat bestuur allen hartelijk dank te zeggen voor de pogingen en het vele werk door hen verricht om de stichting van een Tehuis voor Oud- Verpleegsters te bevorderen, in korte trekken schetste spr. de historie van de stichting of liever gezegd van de po ging tot stichting, in 1908 werd in de algemeene vergadering van den Bond een voorstel aangenomen om het hoofd bestuur op te 'dragen een fonds te stichten, in 1923 was dit fonds geklom men tot 16000. Maar intusschen was de wereld zeer veranderd. Thans zijn v^e zusters te oud om uit verplegen te gaan, de pensioenen zijn nu veel te ge ring om er van te kunnen bestaan, po lissen van levensverzekeringen zijn van onwaarde geraakt, effecten zijn waar deloos geworden. in 1923 kreeg het hoofdbestuur op zijn eigen verzoek machtiging om maat regelen te nemen, die zouden kunnen leiden tot de stichting en exploitatie van een Tehuis.voor oud-verpleegsters, en dit wel zoo dat op verschillende wijze steun zou kunnen worden ver leend. In korten tijd kwamen 40 aan vragen voor plaatsing in een tehuis in. Toen is besloten tot krachtige propa ganda. Er werden 40.000 circulaires met steentjes verzonden en de bewe ging om Bazaars te houden werd in het leven geroepen en mef veel succes. De steentjes brachten ƒ26.000 op en de officieuse cijfers geven voor de 9 reeds gehouden bazaars 82.500 als geza menlijke opbrengst, terwijl nog van 6 plaatsen bekend is dat zij het goede voorbeeld zullen volgen. Men kan ver wachten dat die bazaars het bedrag tot 100.000 zullen opvoeren, zoodat er dan ongeveer ƒ125.000 bijeen zal zijn. De bedoeling is dat, ais de bond een rente heeft van ƒ6000 per jaar, iets te doen. al zal nog niet veel kunnen wor den bereikt. Maar er is ai vast'een be gin gemaakt. En waar is, komt bij. En ook van andere zijde is hulp toegezegd. Al zullen ook niet leden van den Bond geholpen worden, zij zullen natuurlijk niet voorgaan bij de leden, die den Bond reeds jaren steunden. Mocht iemand een gebouw of villa willen schenken, zooals dit meer geschied is, dan kan er zeker een tehuis worden opgericht, terwijl ook met bestaande tehuizen onderhandeld kan worden voor plaatsing van oud-zusters tegen matigen prijs. Ook zullen niet allen van alles be- rdofd zijn en zal dan kunnen worden volstaan met een toelage. Ook zat de bondscommissie, die met deze zaak be last zal.worden, zidh kunnen wenden om steun bij de oud-pati,enten der zus ters, wat deze zelve niet kunnen doen. Spr. wijst op het vele, dat de Bond reeds in het belang van de zusters heeft gedaan en eindigt met de hoop, dat ook deze bazaar het zijne zal bij brengen voor het goede doet en een schitterend resultaat zal hebben. Hierna gingen de genoodigden naar de bovenzaal, waar een koor van zus ters hen ontving met het zingen van het „Gebet" van Hauptmann. Hierna begon direct de verl Door de koude worden Uw handen ruw en gesprongen; Uw gezicht en lippen pijnlijk schraal, f'urol maakt ze spoedig beter, in doo- zen van 30, 60 en 90 ets. Bij apothekers en drogisten. (Ingez. Mededeeling kwamen spoedig meerdere betalende bezoeksters en bezoekers zich bij de genoodigden voegen. Toen de middaguren om waren, was reeds aardig wat verkocht en aan de ■beide buffetten kon men een bordje „uitverkocht" opgehangen hebben. Des avonds was de toeloop van be zoekers zeer groot en de kooplust niet minder. Toen wij tegen het einde van den avond nog eens een kijkje gingen nemen, vertoonden de tafels heei wat ledige plekken. Tijdens de avonduren gaf een strijkje van dilettanten muzikale afwisseling. VLISSINGEN, 20 NOVEMBER. Gemeenteraad. Woensdag 26 November zal de ge-, meentebegrooting voor 1925 door den gemeenteraad in een sectie-vergade ring worden behandeld. Het rapport van deze vergadering wordt dan openbaar gemaakt en daarop volgt weer een antwoord van Burg. en Weth. De gewone maandelijksche vergade ring van den gemeenteraad wordt in verband hiermede déze maand niet ge houden en uitgesteld tot medio De cember. De Belgische loodsdienst. Bij de besprekingen in de afdeelingen der Belgische Kamer van de begrooting van marine drong de Ostendsche afge vaardigde mr. Baels er op aan, dat de uit Vlissingen naar Antwerpen ver plaatste Belgische loodsdienst definitief te Ostende zal worden gevestigd, welke plaats volgens den heer Baels daarvoor practischer in aanmerking komt dan Antwerpen. Orkestvereeniging „Vlissingen". Onze stad mag zich gelukkig achten, dat zij sinds eenige jaren een vereeniging rijk is, die haar telkenmale zóó weet te vergasten als de Orkest vereeniging „Vlissingen". De gisterenavond in het Concertge bouw gegeven uitvoering, welke tame lijk goed bezocht was, bewees dat weer duidelijk. De directrice, mevrouw R. BrandBekker, heeft zoo geheel en al de leiding en beheerscht volkomen de samenwerkende partijen. Het haar aan geboden bloemstuk behoeft voor haar dan ook niet een kwestie van vorm of gewoonte te zijn, maar een welver diende hulde. De leden der Orkestver eeniging mogen „maar dilettanten zijn er zijn er onder, die met beroeps musici kunngn wedijveren. Er wordt zoo „zelfbewust" gespeeld, en met zulk een animo Nemen we nog in aan merking, dat óók hier een enkele vlieg de zalf van den apotheker stinkende kan maken, dan is dit concert zeker één groot succes geweest Reeds 't eerste nummer, ..Turkischer Marsch" van W. A. Mozart deed al da delijk uitkomen, dat er ijverig gestu deerd was. 't Werd keurig gespeeld. Even was er te véél vuur, en moest de maat getemperd worden. „Andante cantabile" van P. Tschaikowsky was iets bijzonders. Mooi, voor wie dat soort muziek kunnen voelen en begrij pen, meenen we toch, dat dit stuk niet voldoende tot het publiek in 't alge meen spreekt. Zejfs kwam het ons voor dat ook hét orkest zélf dit nummer niet met dezelfde bezieling ten gehoore bracht. Toch mag het daarom niet ontbreken. Men moet leeren, ook deze muziek te verstalan en in te leven. Bas en cello, die hier een voorname rol hadden/kwamen goed tot haar recht. Wat meer attentie en wat beter nota nemen van het programma door het luisterend publiek lijkt ons niet onge- wenscht. Het programma gaf toch dui delijk aan, uit welke onderdeelen „Eine kleine Nachtmusik" van W. A. Mozart is samengesteld. Dat belette niet een voor directrice en orkest storend ap plaus, dat mevr. Brand—'Bekker tóch zoo vriendelijk was in ontvangst te nemen, waardoor zij de domnje „klap pers" een mal figuur bespaarde. Serenade en Romance voldeden ons van dit nummer het meest. Jammer, dat het slot van het eerste deel niet punc tueel was; de gelijktijdigheid liet daar te wenschen. „Heimlcehr aus der Fremde" van F. Mendelsshon, een prachtig en dankbaar nummer, vol afwisseling, deed de afzonderlijke partijen telkens uitkomen. Wat mooi dat motief, waar in de fluit zoo „sprak" ■Het laatste orkest-nummer, „Ballet Egyptien'1 van A. Luigini was welhaast het hoogtepunt van den avond een zwaar nummer en toch een der mooiste. De

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1