FssBlanche WOENSDAG 19 NOVEMBER Maatschappij oomvaart. liEMEENTEBESTUUR I de' Commissie voor de Gemeentewer- I |;entot voorzitter de heer M. Laernoes, BINNENLAND .f102741 or 10 Decembt, s ELJUFFRouw banketbakkerij 'an»ex opgaaf van ver. jan A. OBMMEkp? ajserie Mod^ at 112. Amsterdam 1 MIVbemendew uitvoerige inlichting;, bureau „VlissingS fED HUIS en Oprit. Kasteelstraat 54 en de AAISTER LNG gevraagd J. DE VOS, Abeete jevraagd voor gemeu- SLAAPKAMER an keuken voor heer e van 3 jaar, of vol- r letters V. S„ bureau RDIEPtNGSHUIS agd, om een winkel- naken. Eenigszins on id voor dit doei. I der No. 950, bureau .ourant". vraagd flinke ERSJONGEN. HAMER, Hendrik- RLOREN i *ASCH met inhoud, 1 Betje Wolffplein naar I en belooning terug te j iu „Vliss. Courant". I KOOP 7000 Al". GROND lusséekazerne. :r letters B. B., bureau t" vóór 1 Dec. a.s. liddelb. - Rotterdam gelegen plaatsen. rAN PASSAGIERS, REN EN VEE. jT Uil. iber t""' 8 8 T. Ittl. T.SL 111 l tien te bekomen: T.V. Transport- en Ba. Erven G. V03, Tfl. B. EENHOORN, Tei. 163 OOSTERHOUT TëL 2® BÜITENHEK Tel. 110 Sv. •Ai VLISSINGSCHE COURANT RAADSCOMMISSIEN. gurg. en Weth. van Vlissingen brengen openbare kennis, dat door den Raad Ler gemeente in zijne vergadering van I li November 1924 zijn benoemd: 1 in de Commissie voor de Strafverorde- fno-efi (waarvan de Burgemeester ambts- ILve voorzitter is) dc heeren J. Hoog- I timer, A. C. van Hal, L. P. van Oorschot, |n' M.'W. L- van Bennekom en Mej. J. H. I tót leden de heeren G. F. Lindeijer, H. II Wesseling, J- Post, W. L. Huson, H. C. I V Sore! in de Commissie voor de Financiën tot voorzitter de heer P. G. Laernoes, en tot lieden de heeren M. J. Harts, A. C. van I )|ai s. J. Hillinga, W. de Ridder I iii de Commissie voor de Gas- en Elec- I trici/eitsprijzen tot voorzitter de heer M. liaernoes en tot leden de heeren W. L. Efluson, E. Andriessen, H. C. V. Sorel, A. C. Ivan Hal, J- A. Berger, mej. J. H. Gasille. I 'jj', de Commissie voor het Havenbedrijf Invaar van door hen de Burgemeester tot I voorzitter is aangewezen) tot leden de I heeren M- Laernoes, J. Hoogkamer,- H. M. I l van Bennekom, W. L. Huson, J. A. I Berger, L. P. van Oorschot j in°de Commissie voor het Grondbedrijf I (waarvan door hen de heer M. Laernoes I iot voorzitter is aangewezen) tot leden de I iieeren W. L. Huson, H. C. Wesseling, J. I Post, H. C. V. Sorel, W. de Ridder. 1 jn'de Commissie voor de Badexploitatie [(waarvan door hen de Burgemeester tot l voorzitter is. aangewezen) tot leden de 1 («ren M. J. Harts, J. Hoogkamer, M. I hernoes, E. Andriessen J jn de Commissie voor de Groente- en I Fruitveiling (waarvan door hen de Burge meester tot voorzitter is aangewezen) tot I leden de heeren M. J. Harts, G. F. Lindeijer, IL. F. Barents,en, S. J. Hillinga i de Commissie voor de Oudheidkun de Verzameling (waarvan door hen de I Burgemeester tot voorzitter is aangewezen) I lot leden de heeren H. C. Wesseling en P. 1 Landsman I in de Commissie voor de Monumenten- I zorg tot voorzitter de Burgemeester en tot Ld de heer H. C. Wesseling I in de Commissie voor het Woningbedrijf I (waarvan door hen de heer M. Laernoes lot voorzitter is aangewezen) tot leden de heeren W. L. Huson/ H. C. Wesseling, H. |h V. Sorel, J. Post eh W. de Ridder. I Vlissingen, 18 November 1924. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F, BISSCHOP. BAKKERSNACHT ARBEID. De Burgemeester van Vlissingen maakt [tad, dat ter gemeente-secretarie ter in- lajï ligt een aanvraag van M. E. de Bree, lom vergunning tot het verrichten van bak- Itersarbeid tusschen 8 uur des namiddags |tn 6 uur des voormiddags in het perpeel iG/oenewoud 35 alhier. T Op Vrijdag 19 December a.s., des voor- fmiddags 11 uur,* zal in het raadhuis gele- ■genheid bestaan om ten overstaan van den I Burgemeester bezwaren tegen de aanvraag in te brengen. Daarbij worden zoowel de aanvrager als zij, die bezwaren inbrengen, "in de gelegen- Jleid gesteld zich naar aanleiding van de Bezwaren mondeling en schriftelijk te ver leren. I Zoowel de aanvrager als zij, die bezwa lken inbrengen, kunnen gedurende acht da- Igen vóór het bovengemeldetijdstip, ter secretarie der gemeente, van de ter zake I ingekomen schrifturen kennis nemen. I Vlissingen, 19 November 1924. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. KAMEROVERZICHT. Tweede Kamer. Zjtting van Dinsdag 18 November. Algemeen debat. De nieuwe week werd geopend met de rede van den heer Braat, die be toogde dat hij ook wel de begrooting Insluitend te maken met nieuwe be- Pstingen. Dat is geen kunst. Echt he renigen dat is moeilijker. Minder ambtenaren, lager salarissen, afschaf- [Jjg van diverse sociale wetten achtte J'l vóór alles noodig. De Regeering [teelt het al zoover gebracht dat de- tenen die werken willen beschermd "meten worden door de politie. Van [Ontwapening wilde hij niets weten, ,e' ynn groote bezuiniging op leger "vloot. Het platteland wordt veel te eel gedrukt en uitgezogen. De zo- "tortijd behoort daar ook bij. Hij hoopte deze Regeering na de verkiezingen Ibel °r-en vervan§en door een die de |tehart,en Va" P'a^and meer za* koÜn H-en lleer Braat de heer Wijn- P. die ook nog geen verbetering in riiffCOnornische toestanden ziet. Het Icijfer IwaTc+ ï?n de werkloosheid blijft vrij- Idopt u °P fO en dit verschijnsel Itisrho i overaf voor in de kapitalis- Iv'onr en* En dit als tekst kiezend I ikm,, en donderrede tegen het kapita- en dus tegen alle partijen, ging I maar8 maar 200 Geef M'! (Ingc2. Mededeeling.) hij te keer tegen deze Regeering die al les wat goed is tegenhoudt, En de S. D. A. P. kreeg natuurlijk en passant het noodige te hooren de Vrijzinnig-de mocratische partij kreeg eveneens haar vet omdat zij haar eigen ontwapenings- leuze weer den hals had omgedraaid. De ontwapening zal volgens den heer Wijnkoop alleen komen wanneer de arbeiders zich wapenen en onder lei ding van de communisten zich stellen tegenover het militairisme. Wat van de illusies der S.DjA.P. en der V.-D.'ers overblijft is alleen het futlooze van 't Volkenbondstelsel, het Dawes-plan e.d. Erkenning van Rusland moet onmid dellijk geschieden enz. Ten slofte riep hij de kleine boeren op om de communisten te steunen. On der de onbreekbare macht van Mos kou gaat de heer Wijnkoop ten strijde. Het hinkend parlement is een beeld spraak die de heer Troelstra graag bezigt. Hij bedoelt er mede, dat er partijen zijn die kunstmatig gescheiden worden gehouden en die elkaar moes ten kunnen vinden. De combinaties worden (cunstmatig in stand gehouden en zelfs de Kroon heeft dit bevorderd bij de oplossing der laatste crisis. De scheiding tusschen de partijen is in werkelijkheid anders dan in de Ka mer blijkt. De Christelijke beginselen zijn geen goede grondslag en de ge schillen die ontstaan tracht men te sus sen o.a. door indiening van eenige wetsontwerpen, die echter niet behan deld worden. Maar het gelukt niet die ontevredenheid te sussen. Voor een re ferendum gevoelt mr. Troelstra niet veel meer. Als het parlement sterk is, kan een referendum het slechts ver zwakken. De grondslag gelijk wij dien nu hebben is onhoudbaar. Het geloof en alle vertrouwen in regeering, parle ment en partijleiders is verdwenen en dit acht hij een ernstig gevaar vooi' ons geheele land. J>e theologische leuzen verdwijnen steeds meer en de Regee- ring1 moet voor haar werk in de Kamer altijd weer op den bodem der realiteit staan. In 1920 werd de verkiezing ge voerd op een theologjsche leuze maar de Regeering riep die van den gaven gulden op. Het is daarom dat mr.Troel- stra de Regeering opriep om de verval- sching na te laten. Zai de Staat he~t grootkapitaal overheerschen of zal het grootkapitaal over den Staat den baas spelen. Slechts een klein aantal perso nen heeft de macht van het grootkapi taal in handen en juist zij zijn het die schimpen op het parlement en op de arbeidersbeweging. Wat wil de heer Bomans toch, vroeg de heer Troelstra. Wit hij een Katholieke regeering Zoo ja, met welke partij wil hij dan samen gaan Een democratische regeering alleen kan z.i. uitkomst brengen. Ontwape ning en medezeggenschap zullen de hoofdpunten moeten zijn en al weer deed mr. Troelstra pogingen tot toena dering met de Katholieken. Betere re geling van het centraal georganiseerd overleg, betere salaris- en pensioen regeling en herziening van de onder wijskwestie, waren de' punten die op het program dier regeering moeten staan. Hij hoopte dat de democratische strooming in die partij krachtig genoeg zou zijn, ook om het verbod van het Episcopaat te overwinnen ten einde met de S. D. A. P. te kunnen samenwerken. Dat was mr. Troelstra's politiek tes tament, gelijk hij zeide. Avondvergadering. Hoofdstuk Arbeid. In de avondvergadering werd giste ren begonnen met de behandeling van hoofdstuk arbeid. De heer Schaper klaagt over de uit voering van de Arbeidswet. Hij betreurt het, dat er geen enkele arbeidersafge vaardigde ter rechterzijde aanwezig is om ook eens op strenge toepassing aan te dringen. Dat bakkers in de gevangenis wor den geworpen betreurt spreker. Maar het is hun eigen schuld zij moeten dan vaak recidive hebben gepleegd. De Arbeidswet wordt nog steeds op tal van groepen van werklieden niet toegepast. Spreker juicht het toe, dat de toepas sing op de winkels aanstaande is. Hij hoopt dat de minister spoed maakt met deze aangelegenheid. Mej_ Groeneweg dringt aan op oplei ding 'van verpleegsters en acht het noodig dat een wettelijk minimum-aan tal verpleegsters in ziekenhuizen wordt vasjgesteld. De heer Brautigam bespreekt den ar beidsduur in het transportbedrijf, die ellendig lang is bij afwezigheid van elke wettelijke regeling. De heer Scheurer maakt een opmer king over de invoering van de regeling van den arbeidsduur voor de verpleeg sters in de krankzinnigengestichten. De wetgever moet zeer voorzichtig te werk gaan bij de regeling van deze materie, wil zij de verpleging van de zieken niet in gevaar brengen en ver lagen tot een behandeling als van hout en steen. De ziekenverpleging is altijd een werk der barmhartigheid ge weest en dit moet zij blijven. De heer Smeenk bespreekt de ver oordeeling van de bakkers. De Arbeids wet wordt nog. herhaaldelijk overtreden en het kan niet uitblijven of veroordee lingen volgen bij recidive. De wet moet geëerbiedigd worden. De moeilijkheden zijn verscherpt door de grens tusschen bedrijven met zes en meer arbeiders en de andere. Misschien is die grens niet gelukkig gekozen. Ten aanzien van het patroonsverbod staat spreker altijd nog op het zelfde standpunt. De opheffing zou tot groote moeilijkheden leiden, en hij hoopt dat de minister daartoe niet zal overgaan. Voor een regeling van den vóór-arbeid in de kleine bedrijven gevoelt spr. wel. De heer Snoeck Henkemans merkt op dat de heer Brautigam eenige minder welwillende woorden heeft gewijd aan den arbeid van dezen minister. Daar voor is inderdaad geen aanleiding, ge let op hetgeen de minister onder zeer moeilijke omstandigheden heeft tot stand gebracht. De heer Hiemstra klaagt over het optreden van den rijksbemiddelaar in het textielconflict. De minister heeft het verdedigd, maar spr. acht die verdedi ging zwak. De heer De Groot wenscht herzie ning van de gansche sociale bemoeiing, omdat men zich bij de invoering van de Arbeidswet in veel vergist In het buitenland komt er ook niets van te recht. Overal geeft men hoog op over den 8-uren dag, maar men verschuilt zich achter elkaar om een iangeren arbeidsdag in te voeren. Overal stuit men op verzet als men in een collec tieve overeenkomst een Iangeren ar beidstijd wil contracteeren. Het zijn de bezoldigde bestuurders, die daaraan vasthouden, al zijn er duizenden arbei ders, die van een andere meening zijn. De rijksmiddelen. Dank zij de gestadige conjunctuur verbetering en de scherpere belasting controle, blijft de opbrengst der Rijks middelen meevallen, aldus schrijft „de Tel.". Deze bedroeg over October 1924 rond 40.175 millioen, dat is bijkans 7.1 millioen (ruim 21 meer dan de ra ming en ruim 4.12? millioen (rónd 12 f) meer dan de opbrengt over Oc tober 1923. Dit zeer gunstig resultaat is v.n.l. te danken aan de personeele belasting die tengevolge van. een scherper aan slag en inning' de raming met 12.5 ton (60 en de opbrengst over October 1923 met 30 mille (bijna 1 overtrof, aan de inkomsten- en vermogensbelas ting, die dank zij een scherper controle, de raming met resp. .bijna 17.5 ton (rond 26 en circa SV4 ton (rond 98 en de opbrengsten over October 1923 met resp. 5.5 ton (7 en bijna 4.5 ton (36 ,7) overtroffen, aan de ge distilleerd-, zout- en bieraccijnzen, die resp. ingevolge een krachtiger fraude bestrijding (men denke echter ook aan1 de 5 betaaldagen Donderdagen in October jl.) de moeilijkheden met invoer uit Duitschland verbonden en de met 12 Mei jl..Ingegane verhooging, de raming met 4% ton (ruim 10 ruim 38 mille (30 7) rond 8.5 ton (222 7) en de opbrengst over October 1923 met 3 2/3 ton (bijna 9 7), 6.4 ton (106J/2 7) overschreden, de zegel-, registratie- en successierechten, die de raming met resp. ruim 4 ton (28 ruim \/2 ton (3J4 7) en !8y4 ton (51 7), de op brengst van October 1923 met r'esp. 3 ton (20 nihil en 19% ton (58 7) overtroffen, invoer-sfatistiekrechten en loodsgelden, die, dank zij de verbeterde conjunctuur, resp. ruim 1 1/3 ton (4'/2 7), ruim 1 ton (41 7) en 1.6 ton (67 7) hooger waren dan de raming, aan de belasting op gouden en zilveren werken, die -de raming rond 22 mille (28 en de opbrengst van October 1923 met ruim 15.5 mille (19 7) over trof. Statistiekrechten en loodsgelden ble ven rond 64 mille (ruim 19 7) en ruim 81 mille (26 7) boven de opbrengst van October 1923, terwijl de invoerrechten, tengevolge van de afneming van 't in- voersaldo, rond 4% ton beneden de op brengst van October 1923 bleven, d.i. (rond 12 De O.W.-belasting bracht ruim 3'/2 ton op, terwijl de inkomsten ten bate van het Leeningfonds 1914 ruim 9.875 millioen opleverden, waarvan bijkans 4.5 millioen uit de Verdedigingsbelas tingen voortvloeide. Tot dusver overtrof in 1924 de op brengst der Rijksmiddelen de raming met ruim 28.1 millioen (rond 8.5 7) ter wijl de opbrengst over het overeenkom stig tijdvak 1923 na uitschakeling van bijna 5.25 millioen rijwielbelasting met rond 41 1/3 ton (ruim 1 7) werd overschreden. Zonder twijfel zal dus de financieele uitkomst van het jaar 1924 zeer veel gunstiger zijn dan ,in de Millioenennota werd uiteengezet. Een schaduwzijde vormt de meestal veel lagere opbrengst der accijnzen, die samenhangt met het verminderd mas sa- en luxe verbruik. IN IEDER GEZIN, DERMIN. Omdat Dermin zoo best is voor gesprongen LIPPEN, en zoo goedkoop. Per groote doos 30 cent. Bij Uw drogist. (Ingez. Mededeeling.) Ook de dividend- en tantième-belas ting, die bijkans 1% ton beneden de raming bleef, is een bewijs dat de ma laise met hare naweeën nog niet tot het verleden behoort. De nieuwe Pensioenwet. in de nieuwe pensioenwet zal een artikel worden opgenomen, waarbij be paald wordt, dat een gepensionneerd ambtenaar, die inkomsten geniet of gaat genieten in dienst van een over heidslichaam, ter hand genomen op of na den datum van ingang van het pen sioen, zoodra het pensioen vermeerderd met die inkomsten de laatstelijk geno ten wedde zou overschrijven, zijn pen sioen met negentig ten honderd van het bedrag dier overschrijding zal wor den verminderd. Is of wordt de salaris regeling van zijn vroegere betrekking gewijzigd, dan wordt als laatstelijk ge noten wedde beschouwd, de wedde, die hij zou hebben genoten, indien de ge wijzigde regeling op den datum van zijn ontslag reeds had gegolden. De marinebegrooting van 1925. Bij de Tweede Kamer js ingediend een ontwerp tot 'wijziging der marine begrooting voor 1923. Het eindcijfer der begrootihg blijft echter onveran derd. Minder is noodig ƒ250.000 wegens geringere sterkte van het 'personeel ƒ20.000 wegens opheffing der adspi- ranfenschool te Dordrecht ƒ218.700 wegens verschillende in de organisatie van het loodswezen aangebrachte wijzi gingen en ƒ288.500 wegens mindere kosten van herstellingen en het onder houd van de loods- en afhaalvaartui- gen. Meer is o.a. noodig voor nog opvor- derbare pensioenbedragen ƒ250.000; en wegens vertraagden afbouw van yerschillende stoomloodsvaartuigen, waarvoor de gelden reeds ten laste der begrooting 1922 waren gebracht, ƒ427.000. Weidadigheidspostzegels voor het kind De minister van waterstaat heeft be sloten, dat de weldadigheidspostzegels dit jaar zullen worden uitgegeven in drie waarden van 2 cent, 7'/2 cent en 10 cent, en dat zij zullen worden ver kocht respectievelijk voor 4 cent, 11 cent en 12J/2 cent. Datgene wat men meer betaalt dan de frankeerwaarde. komt ten bate van de instellingen voor kinderbescherming. Het bestuur van den Nederlandschen Bond tot Kinderbescherming, dat de propaganda voor dezen zegelverkoop voert, richtte tot den minister het ver zoek, om poststempels te laten gebrui ken met „Kinderpostzegels verkrijg baar van 15 December tot 15 Januari" of iets dergelijks. De minister heeft thans aan het bestuur geantwoord, dat tot zijn leedwezen aan dit verzoek geen gevolg kan worden gegeven. Fietsplaatjes. Ter wegneming van gerezen twijfel, wordt in de dienstorders van de poste rijen medegedeeld, dat rijwielmerken alleen mogen worden ingewisseld, in dien onmiddellijk na den verkoop door de koopers wordt vastgesteld, dat de merken ongeschikt of minder geschikt zijn om aan een fiets fe worden beves tigd. Rijwielmerken, beschadigd bij of na het aanbrengen aan het rijwiel, mo gen niet worden ingewisseld. Geen vervroeging der zomervacantie. Naar „het Vat}." verneemt zijn de ad viezen der inspecteurs van 't onderwijs omtrent de vervroeging der zomerva cantie beslist ongunstig, zoodat de me morie van antwoord ook in deze on gunstig zal luiden. Het vervoervraagstuk. Binnenkort zal het eerste gedeelte in druk verschijnen van het verslag der commissie aan welke is opgedragen 'n onderzoek in fe stellen aangaande de vraag, of en in hoever maatregelen noodig zijn om te bevorderen, dat de land- en waterwegen en de spoor- en intercommunale tramwegen op de meest economische wijze dienstbaar worden gemaakt aan het vervoer van reizigers en van goederen. 'Het eeuwfeest der Redding maatschappijen. Het bestuur van de Zuid-Hollandsche Maatschappij tot redding van schip breukelingen zal morgen, den herden kingsdag van het honderdjarig be staan der maatschappij, des middags van 3 tot 4 uur een receptie houden in het clubgebouw der Kon. Ned. Roei en Zeilvereeniging De Maas te Rotter dam. DE BAZAAR VOOR HET TEHUIS VAN OUD-VERPLEEGSTERS. Nu hedenmiddag deze bazaar in de sociëteit „St. Joris" té Middelburg ge opend is en hedenavond, morgenmid dag en Vrijdagmiddag en -avond daar honderden uit Middelburg en omgeving een kijkje zullen gaan nemen, ligt het op onzen weg hen te vertellen wat daar al zoo te zien en te koopen is. Wij heb ben daartoe gisterenavond, toen alles zoowat een plaatsje had gevonden een tweede bezoek aan de bovenvoorzaal gebracht en nu wij ons er toe zetten een en ander te gaan mededeelen, we ten wij werkelijk niet waarmede te be ginnen, gezien de groote verscheiden heid van artikelen, die hier bijeen zijn gebracht, dank zij de gulheid van zoo vele schenkers, dank zij -den onver- moeiden arbeid van zooveien, die hand werken enz. speciaal voor dit doel ver vaardigden. Als wij hieronder een korte beschrij ving geven van hetgeen wij er zagen, dan weten wij vooraf zeer onvolledig te zullen zijn. Langs den langen muur staan tafels vol van de mooiste en ook zeer een voudige handwerken, vooral borduur werk, kussens, theemutsen, kleedjes en waf dies meer zij, is hier in grooten getale aanwezig, terwijl verder op de lieve kinderkleedjes vele moeders, grootmoeders en tantes tot koopen zul len lokken. Dit zijn echtéi; niet de eenige handwefjeen, want midden in de zaal ziet men bij het binnenkomen tal rijke witte kleedjes, voornamelijk ver vaardigd door de zusters uit het Gast huis, die heel wat avonden, na de voor haar dikwijls zoo vermoeiende dagtaak, daaraan hebben gearbeid. Om in het midden van de zaal te blijven, komen wij dan aan een aardig tentje, waar bloemen en vruchten te koop worden geboden en zeker hun weg zullen vin den. Nog verderop staan twee stands tegen elkaar, een waar levensmiddelen, tot zelfs worsten toe zijn geëtaleerd, en een waar de heeren rookers hun inslag zullen kunnen doen. Ais wij nu nog eerst een bezoek bren gen aan den hoek bij het raam, waar de artikelen van Utermöhlen door pleegzusters-worden verkocht, dan zien wij daar reeds een paar der poppen, hier in pleegzusterscostuum, terwijl op andere tafels ook poppen o.a. in Zeeuwsch costuum niet ontbreken. Maar op en boven die andere tafels is nog veel meer te zien, wij noemen dan in de eerste plaats de schilderijen en teekeningen van bekende Middelburg- sche schilderessen en schilders, waar onder het geschenk van de afdeeling van den Bond voor Ziekenverpleging, zijnde een teekening yan een straatje te Vlissingen door den heer L. Heij- mans. Maar nog meer bijzonder mooie voorwerpen zijn hier te aanschouwen en daarvan noemen wij de thémutsen in den vorm van poppen in oud cos tuum de groote Indische schelpen en dergelijke artikelen. Verder ontwaar den wij een groote uitzoek in artikelen in Gerrowé, het namaak zilver uit de fabriek van den heer Gerritsen te Zeist. En nu zouden wij door kunnen gaan, wij zouden onze lezers kunnen wijzen op de talrijke voorwerpen in aarde werk, koperen en tinnen voorwerpen, kinderboeken, maar laten wij eindigen. Deze opsomming van hetgeen te zien is, zal reeds de overtuiging schenken, dat er voor elk wat wils is, en wat nog meer zegt er zijn zoowel artikelen, die enkele centen weggaan, als die welke eenige guldens zullen moeten opbren gen. Velen, die een wandeling langs de stands hebben gemaakt, zullen zeker gaarne een tijdje rusten in het naast de groote zaal gelegen zaaltje, waar een allergezelligste thee-salon is ingericht, en waar de dames, die zich met deze afdeeling belast hebben, zeker voor een „vlugge en accurate bediening" zullen zorg dragen. Hebben wij hiermede beschreven wat er boven te zien is, ons rest ook in ge dachten nog een bezoek aan de bene- denachterzaal. Hier zullen zij, die met hun 'kinderen den bazaar bezoeken, ze ker ook worden heengetroond en dan wel het eerst naar het hoekje, waar een kiosk is opgesteld, waar naast vele poppen een grooten voorraad poppen- kleedingstukken is tentoongesteld en waarheen de kinderen hun poppen me de zuilen kunnen nemen, om te passen wat zij als klein moedertje voor hun schatten het best vinden. Maar er is hier nog meer vermaak. Een grabbel ton, een rad van avontuur, een visch- vermaak, en dergelijke zullen hier op geslagen zijn en dat zij, die deze zaken bedienen de handen dikwijls vol zullen hebben staat voor ons vast. Moge deze regelen tot een druk bezoek leiden, het doel is het volkomen waard. In de laatste door ons beschreven zaal had hedenmiddag te half drie de opening van den bazaar plaats, in te genwoordigheid van tal van genoodig- den, die door de presidente van de commissie voor den bazaar, mejuffrouw

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1