NIEUWS, .ANCHE VRUDAO 14 NOVEMBER 'gemeentebestuur BINNENLAND Stads- en Provinciemeu ws rug en lendenen Klooster balsem J dat door de 1&. |ten wordt, Heelt 1 hooi te kunnen ■s de aangewezen Int dit niet in he- Tgeperst hooi van f op vierk. M. J het tot het einde ■t kan worden ge it men met een 10 I aardappels voor king. Fokkers van jte rassen, maken 1 aardappels, zoo- I dat is een zeer ■e na gewasschen In om ze daarna, istemeel, zemelen, lieren te verstrek- leze ook tegen een lopen. Aardappei- lvoor dit doel ge- Inter zeer moeilijk ■men, zoodat men ldroge voeding is In men de dienen I T door ze drinken j t voeders, die aan zijn, niet in be- (ie dieren gegeven |met „slaap- te Constantinopel ?en naar een ben- n de Europeesche rbscure praktijken J van slaapgas, hen als operatie- ïizen zijn binnen- en zij in alle stilte de bewoners en hun waakhonden, dieren in een die-' gebracht, welke urt een voldoen- en om op hun ge- Inotorschip ter we- 23.000 ton groot, tste twee jaren op is in het dok ge- het einde van de [cht houden. De nuari van South- Dit is de eerste notoren voor het groote snelheid te |al een reis maken riaica, Panamaka- hd. Gehoopt wordt snelheid van 1# gehandhaafd of nijlen. De „Aoran- lang is, kan 1000 one op It bezigheid van ruim nexpeditie, die de Ivan David Living- ioor Afrika, in En- I De leider der er- Ihereii, speelde zeil I In ander vervulde j lerwijbeen der da- lap juffrouw Moffat livingstone te Koe- I expeditie legde in (il af. De inboorlin- zelschap met groo- nen, die deelnamen toonden zich uif- 1n nature. Tal van erinnerden zich Li- Irager -en Stanley's SSINGSCHE COURANT en, maar blijft n t;ez. Mededeeling.) Itoed. Maar natuur- dubbel voorzichtig b je toch niemand nen felve de ziekenver- ernstige vrouw, |ers denkt dan aan gewaagd zoo luwelijks mijn loe- 1. Natuurlijk komen puis. En ais hij zou fr, dat hij niet zal als u zijn familie toch ook wel iels u te verplichten, ou ik nu niets lieb- as in 't uiterste ge- willen heb,ben aan mstandigheden hel at mij betreft, hier (totdat hij vervoerd beloof niets. Alles digheden afhangen. dat ik enkele we- een maand, hier int dezen keer ook dat ik hier ben. erkelijk, dat het zal vroeger al vaak edurende een paar at niemand u MS' i adsel, hoe wij hf' vetend hoe nietur.'- hier zijn Vordf vervolgd.) ABONNEMENTS-PÏÏÏJS I w, VBssingen en gemeende o; Wai- r,„. i t.to per drie maanden. Franco "hét geheele rijk 2250. Week-abon- ,;nten 17 cent, alles bij voondtbefaHng. CdMiiS'C nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS ■0 |—4 rege'.c 1.18 voo/ iedere ;l meer 26 centbij abonnement spe- ye prijzen. Reclames 52 cent per rege! liktae Advertenties betreffende Huur en Inhuur, Koop en Verkoop, Bienstaanbio- li,zen én Dienstaanvragen, enz., prijs, bij IJmifbetaling van 1—5 regels ƒ0.75, elke Lel meer !5 Cent I 'ramiiiebtrichten van 16 regels 1.70, Ijjere regel meer 26 cent. HINDERWET. en Weth. van Viissingen, geiet op „l. ft der Hinderwet, brengen (er openbare tennis, dat bij hun besluit van 10 Novem- hr 1924 aan J. J. van de Sande, alhier, ver wring is evrleend tot het uitbreiden der «staande smederij door het plaatsen van mee eiecfro-motors, ni. één van 5 P.K., jicnende tot het drijven van twee draai tollen en een boormachine, en één van 3 PK. tot het drijven van een boormachine, KJ amaril- en een slijpsteen in het per sei, kadastraal bekend gemeente Vlissin- r(B, Sectie E No. 1249, plaatselijk gemerkt yjerwindenplein No, 2. Viissingen. 14 November 1524. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOFXDEREN. F. BISSCHOP. KAMEROVERZICHT. Tweede Kamer. Zitting van Donderdag 13 November. TariefwetAlgemeen debat. Alleen mej. Van ©orp was afwezig van de linkerzijde de overige 39 leden van die zijde stemden tegen de nieuwe tariefwet. Van de rechterzijde waren drie leden afwezig. Is deze beslissing een historisch mo ment in de parlementaire en economi sche geschiedenis van ons land De tijd zal 'f ieeren. De invoering der directe belastingen leeft in de laatste jaren veel moeilijk- leden opgeleverd, o.a. door den ach terstand. Opdat die achterstand zoo spoedig nogelijk zonder uitbreiding van perso- nee! kunne worden ingehaald, is het nodig, dat de bij de invordering ge- I mlgde werkwijze wordt vereenvoudigd. I flé vereenvoudiging zal eensdeels kun- J nen worden verkregen door de wijziging I tan administratieve voorschriften, an- dcrdeels door het aanbrengen van en kele wijzigingen in de Wet van 22 Mei 1845 op de invordering van 's rijks di- tecte belastingen. Een wetsvoorstel heeft ten doel ver mindering van het aantal vervolgings stukken, door de thans bij art. 13 der wet voorgeschreven aanmaning te doen vervallen, alsmede vereenvoudiging van enkele der bij de executie van dwangbevelen in acht te nemen for maliteiten. Tevens is een aanvulling aangebracht aan artikel 11. De Minister stelt voor de „waarschu wing" af te schaffen en alleen de aan maning en het dwangbevel te houden. Uit een overzicht betreffende de ver- volgingsmiddelen in de groote steden blijkt, dat het aantal aanmaningen 61 betiroeg van het aantal waarschuwin gen cn voorts, dat van de 743.878 per sonen tegen wie vervolging werd in gesteld, er 289.019 of 39 betaalden na de waarschuwing en 171.885 of 23 na de aanmaning, terwijl tegen 282.974 personen of 38 een dwang bevel moest worden uitgevaardigd. Op grond van het vorenstaande is de regeering van oordeel, dat de waarschuwing behoort te worden afge schaft. Voor de belastingschuldigen za'i die afschaffing geen bezwaar opleveren indien, zooals wordt voorgesteld, de termijn van drie dagen, in de aanma ning genoemd, tot tien dagen verlengd wordt voor de belastingadministratie befeekenf zij een belangrijke besparing van arbeid, die er toe zal bijdragen, dat de vervolgingen vooriaan tijdig en regelmatiger zuilen kunnen plaats hebben. De Kamer heeft zich met deze ver eenvoudiging vereenigd. Zij keurde ook goed het pensioen voor de weduwen en weezen der Ka merleden. De weduwe krijgt als pen noen de helft van het bedrag dat het Kamerlid als pensioen heeft of zou ge had hebben ais hij gepensioneerd werd "P den dag van zijn overlijden. De hal ve en volle weezen krijgen 1/10 en 1/5 van dat pensioen als bijdrage. "e rente voor deposito's bij den postcheque- en girodienst is afgeschaft verschillende leden legden zich er bij neer mits vergoeding werd gegeven als SLUWiHOEST? CARUSOL, 30 cent per doosje. gE TO OVER PASTILLE. Bij Uw drogist. (Ingez. Mededeeling.) de dienst stopgezet werd. De Minister poeierde dat af omdat hij zich juist te gen de gevolgen van stopzetten heeft safe gesteld. De kosten van de rente berekening zijn zeer hoog en daarom niet in vergelijking met het nut dat de deelnemers er van hebben. Het gemak van den dienst is zóó groot dat men de rente er wel voor over heeft. De giro dienst is geen deposito-bank. Het algemeen debat is geopiend en wel door den heer Schaper, die nog eens wat grapjes maakte over de di verse fasen van het Kabinet daarbij vooral de reactie schetsend de slechte belasting-wetgeving, de verslapping van de Arbeidswet, het uitblijven van de Ziektewet, de opvoering der indi recte belastingen, enz. Zij staan op de rekening van dit Kabinet. De Regeering heeft gewerkt met een geforceerd pes simisme en heeft in één jaar het tekort willen dekken. De gulden staat nu vei liger dan ooit. Het Kabinet heeft niet goed bezui nigd, meende hij omdat het niet genoeg den staatsdienst heeft gereorganiseerd. En het kan dit juist goed doen omdat het zooveel jaar zit en dus goed op de hoogte was. Ontevredenheid bestaat overal, ook in de rechtsche partijen (St. Michael Maar onderwijl blijft het Kabinet zitten erj het is juist niet geschikt voor deze gewichtige tijden, waarin belangrijke veranderingen op de komst zijn. De gebeurtenissen in Genève wijzen daarop, maar de Troon rede sprak met geen woord daarvan. Gemis aan vuur en geestdrift voor de vredesgedachte blijkt bij deze Regee ring te bestaan. Op militair gebied is dit Kabinet den heer Schaper bizonder onsympathiek. Hij laakte de uitgaven daarvoor, terwijl allerlei belangrijke zaken geen hulp meer krijgen. Bij de manoeuvres is ge bleken dat er voor al het geld voor het leger niets dan 'n janboel is verkregen. De malaise heeft nu haar hoogtepunt gehad en daarom is nu weer een demo cratisch kab.inet noodig, een sociaal- vooruitstrevend dat de heb- en winst- zucht die straks weer wel zal ontstaan door de mogelijkheid van hoog-conjuc- tuur zal weten te temperen. Natuurlijk was de heer Schaper zeer boos dat de Minister geen inlichtingen wil geven óver de kwestie van de Ne- derlandsche en de Rotterdamsche Bank. in zijn peroratie kwam hij op voor een ander Kabinet dat meer de zaken baas is en het vertrouwen van hef volk heeft. De tweede spreker was de heer Rut gers van Rozenburg, die financieeie goocheltoeren verrichtte, die niet best te volgen waren, omdat hef verhaal eentonig en snel werd voorgelezen. Georganiseerd overleg. (Officiéél), in de op 12 November 1924 gehouden vergadering der bijzon dere commissie voor georganiseerd overleg (burgerlijk departement van oorlog) is besloten om aan den minis ter van oorlog te verzoeken in de ont worpen salarisregeling voor burger ambtenaren ressórteerende onder het departement van oorlog eenige wijzi gingen in nadere overweging te nemen. De arbeidsduur in den land- en tuinbouw. Volgens de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer betreffende de arbeidsbegroo- ting stuit de invoering van een wettelij ke regeling betreffende den arbeidsduur in den land- en tuinbouw af zoowel op het niet beschikbaar zijn van personeel voor de uitvoering der wet als óp be zwaren van economischen aard. De vervroeging der zomervacaniie. Bij het ministerie van onderwijs, kun sten cn wetenschappen zijn thans de adviezen binnengekomen van de in specteurs van het onderwijs over de kwestie van de vervroeging der zomer vakantie. De minister zal aan de hand van deze adviezen zijn meening over de zaak weergeven in de Memorie van Ant woord aan de Tweede Kamer, daar sommige leden der regeering in het Voorloopig Verslag vragen in dit ver band hebben gedaan. In het midden der volgende week kan de Memorie van Antwoord worden te gemoet gezien. Financieeie steun aan oud-redders van schipbreukelingen. Den heer Ter Hall, lid van-de Twee de Kamer, heeft aan den minister van waterstaat de volgende vragen ge steld 1. Is het juist, dat de minister in zijn rede, gehouden op Maandag 10 dezer, ter gelegenheid van de ontvangst door de regeering in de Ridderzaal te 's Gra- venhage van de jubileerende redding- maatschappijen, mededeelingen heeft gedaan in dezen zin, dat de regeering heeft gemeend een nauwgezet onder zoek te moeten instellen nopens de vraag, in hoeverre de voor ondersteu ning in aanmerking komende personen inderdaad in behoeftige omstandighe den verkeerden en ondersteuning door hem gewenscht wordt dat dit onder zoek met de meest mogelijke zorg is ingesteld en heeft uitgewezen, dat er gelukkig slechts weinigen in behoeftige omstandigheden verkeeren, zoodat met het verleenen van finantieelen steun aan oud-redders van schipbreukelingen niet die aanzienlijke bedragen gemoeid zullen zijn, waarvan aanvankelijk spra ke is geweest, en dat zijn excellentie onder deze omstandigheden kon mede- deelen, dat eerlang voor gezegd doel op de begrooting van het departement van waterstaat een som van f 5000 zal worden aangevraagd, Waardoor de re geering in de gelegenheid zal komen in gevallen, dat daarvoor aanleiding bestaat, een aanvullende ondersteuning te verleenen 2. Zoo ja, is de minister bereid aan de Kamer mede te deelen, op welke wijze dit onderzoek is ingesteld en wel ke gegevens den minister ten dienst stonden, waarop hij zijn bovenvermelde uitspraak grondde, en is zijn excellen tie bereid meer uitvoerige mededeelin gen te verschaffen omtrent het .resul taat van dat onderzoek dan hij in zijn gemelde rede deed Bindendverklaring collectieve arbeidscontracten. Een wettelijke regeling betreffende de bindendverklaring van de collectieve arbeidsovereenkomsten is thans bij het departement van arbeid, handel en nij verheid in voorbereiding. Overtreding Loferijwet. De centrale recherche te Amsterdam die duizenden obligaties in beslag heeft genomen van de Unie, Lotisico en het Witte Kruis, heeft gehandeld in op dracht van de justitie. Een justilioneele vervolging der agenten is .dus te ver wachten. Postchèque- en girodienst. De directeur van den postchèque- en girodienst brengt onder de aandacht, dat postwissels, postbewijzen, chèaues, enz., welke men op postrekeningen wenscht te doen bijschrijven, niet aan het centraal girokantoor moeten wor den opgezonden, doch*'dat inzending of inlevering daarvan rechtstreeks aan de betrokken postkantoren behoort plaats te vinden. Alle correspondentie, de uitvoering van den postchèque- en girodienst be treffende, is portvrij. VUSS1NGEN, 14 NOVEMBER. De opheffing van het marine-station Viissingen. Blijkens het verslag der afdeelingen van de Tweede Kamer over hoofdstuk marine, werd gevraagd of de opheffing van het marine-station te Viissingen en de overbrenging van een deel van het aldaar aanwezige materieel naar Nieuwediep gebleken is inderdaad tot besparing van uitgaven te leiden zoo ja, hoe groot die besparing is geweest. Zangvereeniging „Looft den Heer Gisterenavond gaf de zangvereeni ging „Looft den Heer alhier iij het Concertgebouw haar eerste uitvoering in dit seizoen, tevens de laatste onder de leiding van haar afgetreden direc teur, den heer E. Batten. De groote zaal was bijna geheel be zet, en het opgekomen publiek zal zich den gang naar deze uitvoering niet berouwd hebben. ■Het hoofdnummer van den avond was „De Jonkvrouw van Shalott", da meskoor met sopraan-solo's, een stuk, dat niet behoort tot de alledaagsche zangnummers, en waarvan de uitvoe ring toch niet te hooge eischen stelt aan een middelmatig koor. 'n Goede gedachte was liet, op het programma nog „een paar woorden ter toelichting van dit schoone gedicht" te geven „voor enkelen, wien de verruk kelijke toonzetting daartoe nog onvol doende moge blijken". Jammer echter, dat deze toelichting nog niet een wei nig uitvoeriger was. De letterkundige kennis van het zangiievend publiek voor wien toch de uitvoering wordt gegeven moet niet worden over schat. Ook de veronderstelling, dat al lereerst door de toonzetting de woor den zullen spreken, is niet juist. Slechts wanneer éérst de laatste het geestelijk eigendom der hoorders zijn, kan de zang voor dezen geheel tot zijn recht komen.Een enkele alinea over de fan tastische Britsche romans van den le- gendairen koning Arthur en zijn rid ders, met hun Keltisch bijgeloof en vrouwenvereering, die door hun ver smelting met de Christelijke overleve ring toch dikwijls een diepere, idealisti sche kern bevatten, zou velen meer hebben doen inleven in de sfeer van het gedicht, en genieten van den zang. Het geheel, vol rijke afwisseling in majeur- en mineurzetting, getuigde van veel studie, en ook de samen-zang fus- schen de verschillende stemmen was over 't algemeen goed. Met vrouwen koor blijkt altijd meer te bereiken dan met mannenkoor, en dat zal z'n oor zaak wei hierin vinden, dat .de dames getrouwer dc repetities bijwonen dan de heeren. jüen enkele ohzuiverheid bij de sopraan-partij is licht te vergeven. Nog onder den indruk van het eerste nummer, kon het daarop volgende Jubi leumlied, al werd dit eenvoudig num mer ook tamelijk goed gezongen, niet dezelfde bekoring geven. ,De sopraan-soliste, mevrouèz Van Buren-Goemans, miste niet het natuur lijke, dat bij solisten zoo dikwijls verlo ren gaat, en dat vooral maakte haar zang aantrekkelijk. Toch kwam ons over 't geheel haai geluid wat te zacht, zelfs hier en daar wat onvast voor. in „Wandlung über Nacht" en „Vrijheid" deed zij een paar zeer onzuivere tonen hooren. „De Gefopte Vogelaar", 't laat ste nummer van deze soliste, waarin ze op onverbeterlijke wijze vogelaar en vinkje wist na te bootsen, sloeg in, en gaf aanleiding tot een herhaling. De alt-soliste, mevrouw Bor-Rovers, geen onbekende in onze stad, deed ons Hebt Gij pljtï in Blijf daarmee toch niet loopen. Akkers Kloosterbalsem zal Uw pijn onmiddellijk tot bedaren brengen, U snel behaaglijke verlichting, kalmte en rust bezorgen. verdrijft de pijn genieten dezen avond. Haar stem heeft zulk een vollen klank, voora'. in de la gere tonen, en in de „Hymne" van MendelssohnBartholdy voldeed zij ons volkomen. Als derde solist, die de aanwezigen op een heerlijk vioolconcert vergastte, mag Edward Batten niet worden ver geten. Het overweldigend applaus be wees, hoezeer hij het publiek voor zijn spel had ingenomen, en waarlijk niet ten onrechte Hij speelt met een vaardigheid en een zekerheid zelfs dubbele'eh drie-dub bele noten die te bewonderen zijn. Voor zoover ons bekend, is dit de eer ste maai, dat dit jongmenseh in 't pu bliek optreedt, maar we hopen van harte, dat hef niet de laatste rnnal is geweest. Natuurlijk heeft ook de meesterlijke piano-begeleiding van den heer Höfelein hef hare tot dit succes bijgedragen. ..Hymne aan den nacht", het man nenkoor-nummer, had mooier kunnen zijn. Enkele stemmen waren weifelend in hun zang. en 't geheel was soms bij zakken-af. De crescendo's en decres cendo's, die juist hier zulk een voldoe ning geven, kwamen niet tot hun recht. De overige koornummers mochten er zijn. 't „Komt zielen, deze dag" van Bach werd goed gezongen de tenor kwam/echter wel eens wat te sterk uit. Vooral de laatste coupletten van „Hym ne" vroegen veel van het koor, maar waren bijzonder mooi. „Friihlingsbot- schaft" van den bekenden Deenschen componist Niels \V. Gade was een waardig slot. De instrumentale muziek bewees den geheelen avond goede diensten De piano-begeleiding van mevrouw Batten was als steeds boven allen lof verhe ven. Het letten op den dirigent liet bij ..het strijkje" wel eens waf te wensehen over. Resumeerende kunnen we „Looft den Heer geluk wensehen met deze uit voering. Op dezen weg voortgaande kan de vereeniging wat presteeren. Blijke haar nieuwe directeur hiervoor de rechte man op de rechte plaats De bijeenkomst, welke door ds. Voor hoeve met gebed werd geopend, werd na een woord van dank en waardee- ring tot den scheidenden directeur, in wiens leiding gedurende meer dan vijf- en-twintig jaren het practische aan het idealistische gepaard was, ook op ge bruikelijke wijze door den eere-voor- zitter gesloten. Na afloop der uitvoering werd, in een huishoudelijke bijeenkomst, door den voorzitter der zangvereeniging, namens deze, den heer Batten een foto van het koor met oorkonde aangeboden. Een begin van brand. in het grootste deel der oplaag van ons vorig nummer hebben wij gisteren nog kunnen melden dat in de harderij van de N.V. Fijnwerk gisterenmiddag een begin van brand is uitgebroken door het overloopen van een benzine tank. Binnen een half uur was de brand gebluscht. Scheepvaartberichten. ■Het Japansche stoomschip „Argun Maru", van Antwerpen naar Bremen, heeft in de Sardijngeul een lichtboei door aanvaring beschadigd. Het Belgische sieepschip „Internatio nale", geladen met zand naar België, is tijdens dikken mist in het 'Heliegat omhoog gevaren en blijven zitten. La ter is hef schip gebroken. Volgens te Hansweert passeerende schippers heeft de bemanning het schip reeds verlaten. Lichtschip Schouwenbank. Het lichtschip Schouwenbank is weer uitgelegd en de lichtboei opgenomen. Ontslag bij de meelfabriek te Middelburg. Aan het gansche personeel van de meelfabriek te Middelburg van de N.V. Meelfabrieken der Ned. Bakkerij, js te gen Zaterdag 22 November voorloopig ontslag aangezegd, in. verband met ge brek aan orders. De organisatie der arbeiders heeft naar aanleiding hiervan vergaderd met de werklieden en de situatie besproken. Vermoed wordt, dat de directie'der fabrieken, tot deze daad wil overgaan, in verband met, en als maatregel tegen, een door de Ned. fyereen. van Fabrieks arbeiders opgezette' actie voor duurte- toeslag. De arbeidersorganisatie stelt een on derzoek in naar de juistheid van het door de directie opgegeven motief. Overwogen wordt, binnen enkele da gen de vertegenwoordigers der ver schillende fabrieken bijeen te roepen, om den toestand te bespreken. Naar de directie der N. V. Meelfa brieken der Nederlandsche Bakkerijen mededeelt, betreft het aangezegde ont slag slechts een tijdelijken maatregel, uitsluitend voor Middelburg en wel in verband met gebrek aan orders. Noch te Den Bosch, noch te Rotterdam wordt personeel ontslagen. Te Middelburg zal zoo spoedig de omstandigheden het eenigszins toelaten, het bedrijf worden hervat. ■Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot lid van de gezondheids commissie, zetel Kruiningen, de heer H. de Boer, arts te Hoedekenskerke. Werkverschaffing in Zeeuwsch-Vlaanderen. in verband met de te verwachten werkloosheid gedurende de a.s. win terperiode heeft de commissie voor de werkverruiming in Zeeuwsch-Vlaan- deren besloten ook dit jaar haren ar beid voort te zetten. Op de laatste ver gadering werd medegedeeld, dat de voorbereidende werkzaamheden voor de inpoldering van het Hellegat flink vorderden en dat de regeering in on derhandeling was getreden met de ver schillende eigenaren. Plannen zullen gemaakt worden voor de wegverbete- ding te Zwartenhoek (gem. Westdor- pe) en voor verbeterde afwatering van het waterschap Stoppeldijk. Te Axel zal zoo goed als de geheele bestrating in de binnenstad worden vernieuwd. Bij Ged. Staten zal aangedrongen worden op verbreeding van den weg tusschen Boschkapelle en Stoppeldijk. De direc ties der Tramwegmaatschappijen, zul len worden verzocht bij de verschillen de stations vaste laaddammen-te bou wen. Het bestuur der commissie kreeg verder opdracht de voorbereidende stappen tr doen om te geraken tot ka nalisatie van OostdijkZeeuwsch- Vlaanderen. SOUBURG. ■Ter aanvulling van ons verslag van de uitvoering van „Uitspanning door inspanning" alhier op Dinsdag 11 No vember jl. moeten wij ook nog melding maken van de woorden van hulde door den voorzitter, den heer Bouff. ge bracht aan den oud-voorzitter dezer vereeniging, den heer J. Louwerse, voor wien niets te veei was waar het de be langen van zijn zangvereeniging betrof, die zich vaak geldelijke offers getroost te als hij daarmede de vereeniging hel pen kon, ook aan hem hebben wij veel te danken. RECHTSZAKEN. Verduistering door een rijksambtenaar. Voor de rechtbank te Amsterdam heeft terecht gestaan J. A. E., 37 jaar, die, toen hij van Mei 1922 tot Juti 1924 als adjunct-commies der directe belas tingen en chef de bureau werkzaam was aan het belastingkantoor op het Haarlemmerplein te Amsterdam, zich op verschillende tijdstippen bedragen heeft toegeëigend tot een totaal van 54.944.71 >/2. 'Beklaagde verleende uitstel van be lastingbetaling, doch ging later de gel den bij de belastingplichtigen thuis in nen. Soms boekte hij de posten, soms stak hij ze in eigen zak. In totaal had hij 41 posten verduisterd. Door verval- sching in de boeken wist hij de con trole op een dwaalspoor te brengen. Doordat een belastingplichtige, die hem betaald had, een dwangbevel thuis kreeg en daarover ging spreken, is de zaak uitgekomen. Beklaagde gaf toe, dat het niet uit gesloten is, dat hij meer verduisterd heeft dan ten laste is gelegd. De inspecteur der belastingen, als getuige gehoord, verklaarde, dat niet

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1