IEUR ,s •ond inrichtinq ITTEN LAAS IURANF [Aifirtutie DINSDAG 11 NOVEMBER lliiss Blanche VISSER, It pond. Waschvrouw ehe maatschappij van gemeentebestuur BINNENLAND FEUILLETON Onder Betoovering. Gebrand? Kloosterbalsem Stads=en Provincienieuws $0267i tag) is de BOTER oofe gesorteerde tifo 25 cent 'j ralle soorten rijpe Ijzen. Jper post f 0.72', per nummer) nummer ter ken- in© RSarkt afhalen br en Verhnnr, Koop en Verkooj jlagen eu Dlenstaanvrngen, w raiibetaling, van i-S regel ke regel meer 15 ceuf lame aangeboden Is GASFORNUIS |oor ƒ45. ureau „Vliss. Courant". langeboden een ruime (EDENWONING. Spuistraat 65 (boven) I gevraagd tegen 1 of M j t BENEDENWONING tin gezin. pder letters P. S., bureau Courant". ERDïEPINGSHUIS, 19, van alle gemakken een ru:me VENWONING opgang^ pllamxpark 15. een nette tVENWONING. E2.50 per maand, pder letters L. J., bureau Courant". gevraagd. Badhuisstraat 31 (bene- j TEN KATE, Badhuis- aagt voor dadelijk een moodhulp, ienstbode thuis wegens baar rs. :vraagd om een :tte wasch huis te behandelen, ireau „Vliss. Courant"-^ door een juffrouw een 5. slaapkamertje. der letters R. H., bureau Courant". Middelb.-Rotterdam engelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS, >EREN EN VEE. r KM. m unr. 8 8 l SB r.v. si' 8 ember 11 13 14 17 aatóen te bekomen: N.V. Transport- ~v Erven Q. VOS, b. eenhookn, T. OOSTERHOUT Td- S br. BUITENHEK w. 1»b VL1SSIN0SCHE COURANT abonnementsprijs tfo0, Vlissingen en semeen'er. op 'Val- - t per drie maanden, rr-anco Iffhét geheele rijk: 2.50. Week-abon- I Senten cent' a,ies bij vooruitbetaling. ndwtiike nummers 5 cent. advertentie-prijs 4 rege.'r f 1.10 voos iedere meer 26 centbij abonnement spe- i prijzen. Reclames 52 cent per regel ïipfse Advertenties betreffende Huur en Itffhimr Koop en Verkoop, Dienstaanbie- KSren én Dienstaanvragen, enz., prijs, bij I fnóruitbetaiing van 1—5 regels ƒ0.75, elke l;$ meer 15 Cent leerplichtwet. Burg en Weth. van Vlissingen herinne- cn ouders en verzorgers van leerplichtige Itinderen (kinderen, die den leeftijd van 7 i, liebben bereikt en dien van 13 jaar |,o« niet hebben overschreden) welke niet ■Ëjeerlingen op een school voor lager on- Iderwijs zijn ingeschreven en waarvoor |Mn redenen tot vrijstelling van het be latten eener school meent te hebben, aan Itiinire verplichting om voor zoover dit |,oj niet mocht zijn geschied daarvan langifte te doen, en wel ten spoedigste en in elk geval vóór 20 November a.s., ter Ijtnieente-secretarie (2e afdeeling) ral. van I je kinderen, welke om gezondheidsrede- Inende school niet kunnen bezoeken of van K,iepen, die huisonderwijs genieten. I Voorts worden ouders of verzorgers .van Ikdplichtiige kinderen, die als leerlingen op Jg) school buiten deze gemeente zijn in- „jdireven verzocht daarvan ook fhans liutiftc ter secretarie te doen. Vlissingen, 11 November 1924. Burg. en Weth. voornoemd. VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Het jubileum der Nederlandsche Reddingmaatschappijen. - Ter herdenking van het honderdjarig bestaan der beide Nederlandsche Red- lïisg-Maatschappijen heeft de regeering ■gisterenmiddag aan de jubilaressen in lie Ridderzaal te 's-Gravenhage een ioitwÜgst aangeboden. I De voorzitter van den ministerraad, |jhr. mr. Ruijs de Beerenbrouck, heette 14 gasten namens de regeering bij deze I feestelijke ontvangst hartelijk welkom lm tot de aanwezige buitenlandsche gisten richtte hij zich in de Fransche kt. Vervolgens werd een rede uitgespro ten door den voorzitter van het Comité I mr het Nationaal huldeblijk, den heer lik mr. A. Roëll, Commissaris der Ko- I ningin in Noord-Holland. I Hij zeide dat het Nederlandsche volk liet comité in staat heeft gesteld een I fonds van omstreeks anderhalve ton s bijeen te brengen, een fonds dat I geacht mag worden een belangrijke [bijdrage tot de voldoening van die I eischen te vormen en dat, althans den [moeilijken tijd, waarin wij leven, in [aanmerking genomen, van de offer vaardigheid der natie een welsprekend getuigenis aflegt. Nauwkeurig kan ik het bedrag nog De lijfspreuk van den rooker is en blijft Geef Ml] maar (Ingez. Mededeeling.) Soman door RE1NHOLD ORTMANN. Zij had het heel gewoon gevonden, I de zieke, zelfzuchtig als zij gewor- den was, beslag legde op al de vrije "ogenblikken der jonge verpleegster. En zoo men het een goede daad moest noemen, dat de arme wees een veilig tehuis had gekregen, dan had zij toch ™r schuld duizendvoudig afbetaald. '°o tenminste dacht Waiter Relling er over. Dat vergat hij nooit, ai hinderde het bem vaak, dat zij sedert zijn moeder's dood zich zoo op een afstand hield, en bleek het meer en meer, .dat hun opvattingen zeer verschilden. Ze is haar leeftijd tien jaren voor- en bovendien tien jaren te vroeg «ti oude jongejuffrouw, zei hij dikwijls ««chielf. Maar dit is niet haar 1st ^en maS de bloesems niet la- 'en wegkwijnen, als men rijke vruch- WI'oogsten. En zoo iemand zich iets verwijten heeft, dan zijn het mijn Hoeder en ik. - a' wilde hij nimmer vergeten en al Ti°w e 00rzaak, dat hij zich meest- nj„_hield, als zij verschil van rr.ee- nin« hadden. dat hqn" wac'ltte hij een poosje, voor zoo vriendelijk mogelijk zei "'isschien heb jij persoonlijk ge- '°o te denken. Wie voor zichzelf niet noemen, want giften en toezeggin gen, ook en bovenal kleine, vloeien nog steeds toe en dit te talrijker, naarmate men zich, onder- den indruk van de toebereidselen voor de feestviering, in uitgebreider kring rekenschap is gaan geven van de gewichtige beteekenis dezer herdenking. Nok werd het woord gevoerd door den minister van waterstaat, den heer G. J. van Swaay. De heer P. E. Tegelberg, voorzitter der Noord- en Zuid-Hollandsche Red ding-Maatschappij dankte de regeering voor haar ontvangst, terwijl ten slotte de heer Jan Leis uit Kinderdijk, voor zitter van de Zuid-Hollandsche Maat schappij tot Redding van Schipbreuke lingen, getuigde van de erkentelijkheid zijner Maatschappij voor de gebrachte hulde. In verband met het jubileum der Ne derlandsche redding-maatschappijen ziju bij Kon. besluit nog de volgende onderscheidingen toegekend a. Ridder in de Orde van den Neder- landschen leeuw P. E. Tegelberg te Baarn, voorzitter van de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding-Maatschap pij Jan Leis te Kinderdijk, gemeente Alblasserdam, voorzitter van de Zuid- Hollandsche Maatsch. tot Redding van Schipbreukelingen b. Officier in de Orde van Oranje- Nassau H. de Booy te Amsterdam, secretaris van de Noord- en Zuid-Hol landsche Redding-Maatschappij (bij bevordering) C. D. Julius te Rotter dam, secretaris van de Zuid-Holland sche Maatsch. tot Redding van Schip breukelingen. Verder is verleend de eere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau in goud aan M. van der Klooster Jzn., te Burgh- sluis, gemeente Burgh, oud-schipper van de reddingboot der Zuid-Holland sche Maatsch. tot redding van schip breukelingen, in zilver aan C. van der Klooster Jzn., thans in gelijke functie te Burgh, en in brons aan D. van den Klooster Jzn. te Burgsluis,reddingboot roeier. Bij Kon. besluit van 5 November is, gelet op het Kon. besluit van 23 Maart 1907, no.'1, tot instelling ter gelegen heid van'de herdenking van de geboor te vóór driehonderd jaren van Michiel Adriaanszoon de Ruyter, luitenant ad miraal-generaal van Holland en West- Friesland, geboren te Vlissingen den 24 Maart 1607, van een eereteeken voor schippers, stuurlieden en verdere leden der bemanning van koopvaardij- en visschersschepen en andere perso nen, die zich door verdienstelijke daden voor de Nederlandsche scheepvaart hebben onderscheiden, bedoeld eeretee ken toegekend in goud aan Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden en in zilver aan den heer M. Bolle Lzn., agent van de Zuid-Hollandsche Maat schappij tot redding van schipbreuke lingen te Haamstede. Gebrek aan zelfrespect. Naar aanleiding van de begroeting van den, Koning van België te Gent door den Commissaris der Koningin in Noord-Brabant, den heer mr. A. ba ron Van Voorst tot Voorst, schrijft het „Utrechtsch Dagblad" het volgende Mag men de dagbladberichten ge- looven, dan heeft zich de heer Van Voorst tot Voorst in de zuiver Vlaam- sche, dat is Zuid-Nederlandsche, stad Gent uitgesproken in de Fransche taal, aldus de geheele Vlaamsche bevolking in onherstelbare mate grievend en be- zoo weinig toegevendheid vraagt als jij, heeft wellicht het recht, ook niet toegevend jegens zijn medemenschen te zijn. Zeer zeker had Walter niet sarcas tisch willen spreken, maar toch sche nen zijn woorden een onaangenamen indruk op haar te maken, want een zacht rood kleurde haar gelaat. Wij allen hebben toegevendheid noodig, zeide zij, en daar wij nu een maal op dit onderwerp zijn gekomen, Waiter, zou ik je graag over iets willen spreken, dat al eenigen tijd mijn ge dachten bezig houdt. Ik heb zoo het een en ander gehoord, dat me bewijst dat ook ik de menschen aanleiding geef tot babbelen. -T— Jij vroeg hij verwonderd. Wie ter wereld zou het durven wagen, van jou kwaad te spreken Ik geloof niet, dat men kwaad van mij spreekt. Maar men vindt, dat het niet past, dat ik in je huis woon, in het huis van een ongetrouwden man. En ik -kan de menschen geen ongelijk geven. Zoolang je moeder leefde, was het wat anders. Maar nu zou het toch beter zijn, dat ik moeite deed voor een andere betrekking. Op niets was Relling zeker minder voorbereid geweest dan op deze ver klaring en niets ook had hem onaan genamer kunnen verrassen. Hij had er zich nog nooit rekenschap van gegeven of hij behalve groote dankbaarheid, nog een warmer gevoel koesterde voor zijn nichtje. En eigeniijk voelde hij al leen het onpleizierige, dat een veran- VERKOUDHEID? CARUSOL, 30 cent per doosje, PE TOOVERPASTILLE. Bij Uw drogist, (Ingez. Mededeeling.) leedigend. Internationale wellevend heidsbetuigingen, hoezeer die in Hol land vooral wanneer ze van een staats hoofd komen, worden gewaardeerd, verkrijgen alleen waarde, indien ze een voorbereiding zijn voor een diepere verstandhouding tusschen de volken. Welnu, het bezigen door onzen offi- cieelen vertegenwoordiger middenin het Vlaamsche land van een vreemde en daar gehate taal, en het verguizen van de aan Vlaanderen en ons gemeen schappelijke moedertaal, is een erger nis gevend feit, dat de groeiende ver standhouding tusschen België en Ne derland bij het Vlaamsche deel van de bevolking zal doen mislukken. Den heer Van Voorst tot Voorst kan het bekend zijn, dat volgens de Belgische grondwet beide talen, zoowel het Ne derlandsch als het Fransch, officieel erkend zijn. Waarom dan den moed ge mist en het stamgevoel verloochend in Vlaanderen De heer Van Voorst tot Voorst kan een voorbeeld nemen aan den minister van staat, den heer lden- •burg, die eenigen tijd geleden te Brus sel in het Nederlandsch sprak, en door de Belgische overheden zeer hoffelijk in het Nederlandsch werd beantwoord. Wellicht zal men hieraan tegemoet- voeren, dat het een vraagstuk is van hofgebruik. Dan evenwel is het nog de vraag, of die mag gesteld worden bo ven den eerbied om eigen, taal in een land, daar dat een der twee erkende talen is. De Huurwetten, De Nederlandsche bond van huis- en grondeigenaren en bouwondernemers heeft den minister van arbeid een re quest doen toekomen, waarin verzocht wordt, te willen medewerken, dat ten spoedigste een Kon. besluit zal worden afgekondigd, waarbij wordt verklaard, dat de buitengewone omstandigheden die aanleiding hebben ;,egeven tot de Huurwetten, hebben opgehouden te bestaan. Antwerpen en de Nederlandsche Scheepvaart. De (Brusselsche) „Standaard" heeft eenige vergelijkende cijfers gepubli ceerd over het steeds toenemende aan deel, dat de Nederlandsche vlag in neemt in het Antwerpsche scheepvaart verkeer. In 1913 bezochten 172 Neder landsche schepen met 345.855 ton de Antwerpsche haven twee jaar na den oorlog waren het er reeds 354 met 415.715 ton. Hoeveel het in in 1921 zijn geweest, zegt die schrijver niet, en dit is eigenlijk jammer, aangezien de groote sprong, de reusachtige stijging juist uit de cijfers over 1922 blijkt 489 Nederlandsche schepen metende 1.212.030 toil liepen in dat jaar de Antwerpsche haven binnen. Uit het feit dat tegenover 1920 het aantal schepen slechts één achtste hooger, de tonne- maat echter verdrievoudigd was, kan men afleiden, dat de stijging op reke ning van onze groote vaart komt. In 1923 zette de beweging zich trouwens in dezelfde richting voort het aantal Nederlandsche schepen steeg met en kele tientallen tot 520, de tonnenmaat echter weer met 25 tot 1.550.960 ton (lering in zijn kalme leefwijze zou meebrengen. Immers, Elisabeth was, al harmonieerden zij ook niet altijd, voor hem toch de prettigste huishoudster geweest, die hij zich kon voorstellen. Zij wist precies, hoe hij 't graag had, omdat zij elkaar al jaren kenden, en zij had steeds kalm en stil voor hem ge zorgd, wat hij waarschijnlijk niet van een andere huishoudster mocht ver wachten. Nooit was zij hem lastig ge vallen met nieuwsgierigheid en toch was zij een verstandige en hem goed begrijpende toehoorster geweest, wan neer het eens een enkelen keer gebeur de, dat hij over dingen sprak, die hem bijzonder interesseerden. Daardoor had hij ook nooit den omgang met vrien den gemist en de gedachte voortaan in plaats van haar verstandig en mooi gezicht, het onverschillige van een vreemde tegenover zich te zien, deed hem erg onaangenaam aan Zijn eerste ingeving was, toornig uit te varen te gen zijn lieve medemenschen, die hun neus in alles staken, wat hun niet aan ging en haar kortaf te verklaren, dat er geen sprake van kon zijn, den toe stand te veranderen. Maar toen begon hij toch anders te denken. Zij had in gezien, dat de menschen gelijk hadden, en als hij heel eerlijk wilde zijn, moest hij we! tot dezelfde slotsom komen. Was hij eigenlijk niet bezig, het on recht, dat zijn moeder had begaan, nog grooter te doen worden Zij was nog jong genoeg om nog veel van het leven te verwachten. Maar de omge ving, waarin zij gekomen was, na zijn De schrijver beperkt zich tot de me dedeeling, dat de geweldige groei van het aandeel der Nederlandsche vlag toe te schrijven is aan het streven der Ne derlanders om althans een gedeelte van het terrein te bemachtigen, dat de Duitschers vóór den oorlog hadden veroverd, en dat wq hier te doen heb ben met een gevolg van de „verdub belde werkkracht welke de Nederland sche reederijen te Antwerpen aan den dag leggen en van de vermeerdering hunner vloot." In het tweede gedeelte van het arti kel wordt een overzicht gegeven van de tonnenmaat, waarover de acht Nederlandsche reederijen (die in 1923 regelmatige lijnen in de groote vaart over Antwerpen lieten loopen) thans beschikken in vergelijking met hun ton nenmaat van vóór den oorlog, waaruit blijkt, dat deze tonnenmaat verdubbeld is. In 1913 daarentegen legden de sche pen van slechts drie Nederlandsche transatlantische lijnen te Antwerpen aan. In 1923 stuurden de bovenbedoel de acht Nederlandsche reederijen, naar uit qe cijfers valt af te leiden, 182 sche pen met een tonnemaat van 760.400 ton naar Antwerpen. De tonnenmaat heelt alle wonden dezer schepen maakt dus de helft van het aandeel der Nederlandsche vlag in het Antwerpsche havenverkeer in 1923 uit. De verdeeling over deze acht ree derijen is volgens „de Standaard" de volgende in 1923 liepen te Antwer pen binnen 34 schepen met 153.064 ton van de Ver. Nederl. Scheepvaart- Mij. (Eng, Indië) 27 schepen met 125.737 ton van de Kon. Holl. Lloyd (Oostkust van Zuid-Amerika) 30 schepen met 115.801 ton van de Kon. Ned. Stoomboot Mij., Kon. West-Ind. Maildienst 19 schepen met 88.980 ton van den Rotterdamschen Lloyd (Ned.- Indië) 23 schepen met 87.648 van Van Nievelt, Goudriaan cX Co. (Oost kust Zuid-Amerika) 12 schepen met 78.427 ton van de Holtand-Amerika Lijn (Midden-Amerika) 14 schepen met 66.471 ton van de Mij. Nederland (Ned.-Indië) en 23 schepen met 44.273 ton van de Halcyon Lijn (Levant). De annexatieplannen van Breda. De gemeente Breda telt thans 30.400 inwoners Als de annexatie-plannen der gemeente Breda worden goedgekeurd - - de betrokken gemeenten verzetten er zich met kracht tegen dan zou de bevolking vermeerderen als volgt Teteringen 7545 inwoners, iGinneken 10.016 en Prinsenhage 13.872 en zou Breda dus een gemeente worden met 61.853 zielen. VLISSINGEN, 11 NOVEMBER. Gemeenteraad. De gemeenteraad houdt een vergade ring op Vrijdag 14 November, des mid dags 2 uur, ter behandeling van de volgende voorstellen I. Benoeming van de leden der raadscommissies. II. Behandeling van het voorstel van Burg. en Weth. tot het weder instellen verhuizing naar dit kleine nest, was er niet naar, om dergelijke .verwachtingen te vervullen. Ze had eenvoudig de eene gevangenis met de andere verruild. Zelf kon hij haar niets aanbieden en de ijver, waarmee zij deel nam aan 't werken van de vrouwevereeniging, vond zijn oorzaak in dezelfde zucht tot opofferen, die haar zoo lang geduldig mevrouw Relling had doen verplegen. Als hij 'f goed met haar meende en haar werkelijk een bewijs van zijn dankbaarheid wilde geven, dan was het juist zijn plicht, haar in haar be sluit te sterken. Alleen een geheel an dere omgeving, waar zij weer vol le venslust kon worden, zou haar weer kunnen verjongen. 't Zou voor hem wezenlijk een opoffering beteekenen, haar te laten gaan, dat was hem heel duidelijk. Maar eigenlijk was dat dan ook het eerste offer, dat hij haar zou brengen, en 't zou de grofste zelfzucht zijn, zoo hij het niet deed. Langen tijd zweeg hij, terwijl al de ze gedachten hem door 't hoofd gingen. Met gefronst voorhoofd keek hij voor zich en waarschijnlijk legde Elisabeth zijn zwijgen verkeerd uit Na een poos je zei zij dan ook gchuchter Ik begrijp wel, dat het lastig voor je is, dat er een verandering zal ko men, maar ik ben er van overtuigd, dat het ook voor jou beter is, dat ik ga. Evenals een geestelijke moet een dok ter volkomen het vertrouwen der men schen bezitten en zelfs de grootste las tertongen moeten geen redenen kunnen vinden, om van hem kwaad te spreken. van een werkverschaffing en tot het uitvoeren van verschillende werken voor dat doel. De Slachtoffers der Samenleving. We hebben eenigen tijd geleden er gens gelezen, dat muziekuitvoeringen altijd trekken, maar dat tooneelvoor- stellingen zich niet in diezelfde mate in de belangstelling van het publiek mochten verheugen, waaruit de gevolg trekking werd gehaald, dat het opge voed moest worden in de richting der tooneelspeeikunsf. In dat geval had er gisterenavond van bovengenoemd too- neelstuk, dat in „de Oude Vriendschap" optrad, een groote kracht uit kunnen gaan. Dat was nu een- greep uit het dagelijksch leven, dat pakkend voorge steld en schitterend gespeeld als het werd, ver uitstak boven verschillende stukken, die ons hier gewoonlijk we behoeven waarlijk geen namen te noe men voorgezet worden. De inhoud is even eenvoudig als treffend. De zoon van een procureur des konings wordt strak aan het lijntje gehouden, zoodat hij op 21-jarigen leeftijd, om het kort te zeggen, zoo groen is als gras. Hij gaat met vrienden uit en wordt besmet. Zijn vader duldt zoo iets niet in zijn huis en zet hem de deur uit. De ver jaagde zakt steeds lager en vergrijpt zich eindelijk aan haar, die hem zoo rampzalig heeft gemaakt. Als onbe kende komt hij voor 't gerecht, waar zijn vader het procureurschap be kleedt. Deze eischt tegen den, hem nog onbekenden moordenaar de doodstraf. De ontknooping d.w.z. de dood van zijn zoon volgt in de scène, waarin de advocaat door zijn pleidooi den moordenaar het zwijgen doet verbreken en zich bekend maakt als den verjaag de uit het huis van den procureur. Wat hebben we bij het zien van dit tooneel- spel genoten van de kunst van uitbeel ding van den zoon, die voorgesteld door Aled. Faassen een schitterende creatie heeft gegeven van den „ont- eerde". Hij heeft zijn moeilijke rol ten volle tot haar waarde doen komen en we gelooven niet, dat er iemand in de zaal was, die niet met den armen „on wetend-gehouden" zoon heeft meegele- den. En naast hem noemen we den naam van -Gerard Vrolijk, die de taak van den verdediger te vervullen had. Wat was er een vuur in hem, toen hij daar zijn pleidooi hield tegen den eigenlijken veroorzaker men vergeve ons dat leelijke Nederlandsche woord van den moord. Dat waren geen holle tooneelfrases, dat waren woorden, die ingrepen in het gemoed der toe hoorders, zoozeer, dat onmiddellijk na het beëindigen er van een spontaan applaus daverde, zouden we kunnen zeggen. Maar niet alleen deze twee personen hebben hun rol zeer goed uit gebeeld, de andere speelsters en spelers hebben het hare (hunne) bijgedragen om de vertolking tot een prachtig ge heel te maken. We kunnen in. ons kort verslag geen melding maken van allen, de niet genoemden nemen het ons daar om niet kwalijk, wanneer over hun rol gezwegen wordt, maar moeten toch een IS Van Roomboter niet te onderscheiden en de helft goedkooper is De Gruyter's Hoogfijne Melange, slechts 85 ct. per pond. Plantenboter slechts 60 ct. per pond. Alléén in De Gruyter's winkels (ingez. Mededeeling.) Ontstemd viel hij haar in óe rede. Dat alles heeft met mij niets te maken. Ik ben van meening, dat mijn patiënten zich niet behoeven te bekom meren om mijn particulier leven. Als 't hun niet aanstaat, moeten ze maar een anderen dokter nemen. Hier is echter alleen sprake van jou en ik zie wel in, dat ik mij niet tegen je wenschen mag verzetten. Doch 't spreekt van zelf, dat wij over je plannen eerst eens ernstig moeten spreken, want ik wil niet, dat je van de eene zware betrekking in de andere komt. En zeker verlang je niet morgen of overmorgen al te gaan Zonder hem aan te zien, schudde Elisabeth haar hoofd. Natuurlijk blijf ik, totdat er een ander in mijn plaats is gekomen. En haast behoef je er niet mee te maken. Wat mij aangaat, mijn plannen voor de toekomst hebben al tamelijk vasten vorm en 't is niet noodig, je deswege te verontrusten. En zou ik mogen weten, welke die plannen zijn Beschouw het niet als een on vriendelijkheid of gebrek aan vertrou wen, als ik er voorloopig liever nog niet over spreek, antvvpordde zij kalm. Ik hoop, dat je ze zult goedkeuren, maar ten slotte is het toch iets, waarin ieder het best voor zich zelf Jran oor- deelen. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1