Adrirtutiit 25 ZATERDAG 1 NOVEMBER 'Éérste Blad ^.^0259! sche Maatschappij van Stoomvaart. §pvefirma f11 HE VELDE Jr Jalsiraai 58, Vlissingen. Tel. Interc. 10. Postrekening 86287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Brieven uit de Hofstad Beursbeschouwingen Rheumatiek, Gewrichtspijn. Verkoudheid. Gemeenteraad. IDAMMEKE. Jroote Markt alweer ar PETAT FRITES, ileefd aanbevelend, J. BOSHAMER. nar en Verhnnr, Koop en Verkoop Jlngen en DlensUanTragen, eoi 'pruUbetallng, van 1-5 regels lke regel meer 15 cent plaatsgebrek te koop een Is nieuwe pRNUISKACHEL ooren. Prijs ƒ20.—. >ureau „Vliss. Courant leegstaand HUIS, erirïit. onder No. 80, bureau rant". kt gemeubileerde EN SLAAPKAMER. onder No. 500, bureau rant". vaagt les in de 3ELSCHE TAAL. met prijsopgaaf M»" reau „Vliss. Courant - Middelb. - Rotterdam ïengelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS, ►EREN EN VEE. 7, EOli. T.B. I Y MM. rember'-11 ur' 3 8 4 6 -matóen te bekomen H.V. Transport- h. Erven v03. ebr VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.SO. Voor België 4.15. Voor overige landen der Post-Unie 4.70. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—4 regels ƒ1.10; voor iederenregel meer 26 ct. Familieberichten van 1—6 regels ƒ1.70. Bij abonnement speciale prijs. Reel. 52 ct. p. regel. Kleine advertenties van 1-5 regels 75 ct. elke regel meer 15 ct ne abonné's in 't bezit eener 4 A A A Polfs, zijn GRATIS verze- BEI III kerd tegen ongelukken voor1UUU gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. ^AA gulden bij dood AAA gulden'bij verlies A f* A gulden bij verlies A AA HIIII door <1111 van een hand, IaII van 4JUU een ongeluk. (|UU voet of oog. iuU een duim. luU I gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Bit nummer bestaat uit 3 bladen )OSTERHOUT l® BDITEHHEK181'1 Kunst-subsidies. 'n Verlies. Het is eigenlijk een onzalig uur ge weest, waarin men de overheid eenige bemoeiing met en zorg voor de Kunst heeit opgelegd. Onzalig om twee rede nen In de eerste plaats omdat daar door duidelijk bleek, dat de belangstel ling voor de Kunst niet zoo groot was dat zij zich daardoor in met de uit die belangstelling voortvloeiende pecuniai re gevolgen, kon staande houden. En in de tweede plaats omdat men een vraagstuk aan de orde stelde waarvan de oplossing onmogelijk was te vinden en waarbij een niet-ideale oplossing een gevaar werd voor de kunst. Over het gemis aan daadwerkelijke belangstelling zullen wij niet verder spreken omdat het op dit oogenblik buiten ons bestek valt. Wat beteekent echter een subsidie uit de overheidskas anders dan een dwingen van de burge rij tot het geven van geld, waartoe het vrijwillig niet is te bewegen Daarte gen is wel het een en ander in te bren gen, maar over die bezwaren is men al heen gestapt, omdat men die liever niet ziet. Het moeilijkste van het vraagstuk is echter de keuze van de instellingen die gezegend zullen worden met over heidssteun. In de residentie heeft men een oplos sing gevonden, die feitelijk humoris- lisch is. Men heeft openbare vermake lijkheden belast, met een gemis aan elementair kunstbegrip, daaronder be grijpend de voorstellingen van de Kunst zelf. De bioscopen zijn nog zwaarder belast en wat deze vermake lijkheden meer opleveren dan een zeker bedrag, wordt in een potje gedaan. Eens per jaar wordt die pot verdeeld onder de Kunst-instellingen. Men ziet vit dit inderdaad vermakelijke stelsel wal een verward denkbeeld omtrent de Kunst in het hoofd der vroede vaderen spookt. Wat hebben de bioscopen te maken met een zangvereeniging of een fooneelvoorstelling Waarom worden zij belast om de andere te helpen Waarom moet het publiek dat de bios coop bezoekt gedeeltelijk voor de schouwburgbezoekers betalen en waar om niet de bezoekers van een café of van een sportwedstrijd Het antwoord op deze vragen zal wel achterwege blijven. Aanvankelijk zouden het de beroeps- tooneel- en muziekgezelschappen zijn, die overheidssteun kregen, maar ook dat standpunt is ai verlaten. Thans krijgen eenige zangverenigingen ook subsidie. Inderdaad, dat wordt komisch. Waarom vereenigen de zanglustigen zich anders dan voor hun eigen ver inaak Toonkunst bijvoorbeeld dat "eek aan week een avond zich uitslooft om twee maal per winter een min of meer geslaagden avond te geven, knjgt drieduizend gulden subsidie. Wat cen prachtig financieel beleid deze vereeniging heeft blijkt wel uit het feit dat het verleden jaar is blijven zitten met een tekort van 3600 gld. _A"es te samen wordt een bedrag van i'U duizend gulden, dat in de bioscoop- za':.gedistribueerd. Te vreezen valt natuurlijk, dat ieder jaar het aantal kunstlievende hyena's op de schatkist grooter wordt. Van dit jaar zijn er al eer twee bijgekomen. Het wordt ook zoo verleidelijk om een nieuwe vereeni- S'ug te maken, die een artistiek air aanneemt en idan uit de schatkist een donatie ontvangt. De vraag kan gesteld worden waar om juist dit soort vereenigingen steun r'lgen en waarom andere van vaak veel „,ce,r,nut voor de gemeenschap nog eer W ^an Sesteund worden. „h, n!leer een zwemvereeniging een van°eI'ng om de hooge kosten Mt vereeniging eens wat op te pi», J1' ,t'an komt de fiscus en eischt deel van de inkomsten op. het ware beter dat de overheid Kn„Jnaar afz'jdig hield als het om de verf» ®aat en zic'1 bepaalde tot het ivel t van jddirecten steun, die heel V|nden is. Laat ze de rentelooze v; nast'eklokaIen beschikbaar stellen ze nni zanfiver«6nigingen, dan helpt is ai -X kost n'ets of weinig. Dat Ten m'ddel om te helpen, hourim n "*eze overheidszucht steekt de Niemuf ~teSenover de vereeniging De hair w- lachte, die Zondagsmorgens rabel 'Inkomsten houdt, al zeer mise- Het is haast onbegrijpelijk hoe men tot deze vervolging is gekomen. Wanneer Zondagmorgen eenige men- schen, die anders misschien den tijd op veel minder nuttige wijze doorbrengen, bijeenkomen om van gedachten te wis selen en naar een goed woord' te luis teren, dan zou zeker de overheid de eerste moeten zijn die dit toejuicht. Er zit iets voorwereldlijks in deze vervol ging, die, naar wij slechts hopen kun nen, door den rechter zal te niet gedaan worden. De afgeloopen week heeft het bericht gébracht, dat de heer Benoist, de Fran- sche gezant in ons land, gaat vertrek ken. In het algemeen weten wij heel weinig af van de beteekenis die vreem de gezanten hebben voor ons land. Men bemerkt van hun aanwezigheid niet veëi en met zeer weinig uitzonderingen komen zij niet buiten het kringetje der diplomatie. Het is ons een raadsel waarom zij zelfs geen moeite plegen te doen om de taal van .het land eeniger- mate te leeren, iets'dat toch zeker noo- dig is, wil men het leven hier goed kun nen volgen. Een uitzondering op dezen regel, gemis aan belangstelling voor het land, maakte de heer Benoist, de eenige gezant die het land doorreisde om er zich persoonlijk van op de hoog te te stellen. Zijn vertrek is dan ook een verlies te achten voor ons land, vooral omdat wij weten dat hij tal van malen getoond heeft een vriend te zijn. Wij noemen alleen reeds zijn houding in zake de Limburgsche kwestie,waarin hij met kracht aar. de Hokar.dsche zijde s'tond. Zijn oordeel berustte op een persoonlijke waarneming ter plaatse en ongetwijfeld hebben zijn adviezen in Parijs bizondere beteekenis gehad. Omgekeerd heeft 't optreden van den heer Benoist een goede uitwerking g»- had op de sympathie van Hollandsche kringen voor Frankrijk. De beteekenis van een gezantschap schijnt opgevoerd te kunnen worden boven het gewone peil van ambtelijke berichtgeving en di plomatieke rapporten en verslagen, die gaan en verdwijnen in de archieven. Slechts wisselen zij af en toe in de on- derteekening. De wisseling van het Fransche ge zantschap beteekent ditmaal meer. Wij kunnen slechts hopen dat thans de geest van den voorganger ook den op volger bezielen zal. EIBER. Ons noteeringssysteem. De middenkoers. De voorgestelde wijziging. Cultuurwaarden vast maar stil. De kwartaal- staat der Steeitrust. Geen no teering voor de Duitsche leening. De fondsenmarkt heeft in de afgeloo pen week een stil verloop gehad en on danks de doorgaans vaste stemming, welke er ook deze week weer heerscht, zijn de omzetten onbelangrijk geweest. Wanneer men echter de geheele maand overziet, zal er toch over den handel ter beurze meer tevredenheid bestaan dan een vorig jaar. Toen was het met den fondsenhandel ai zeer slecht ge schapen. De beursbelasting, waarin zich de omvang van zaken vrij duidelijk afspiegelt, bedroeg in de drie maanden van het derde kwartaal van 1923 telkens minder dan ƒ200.000, ditmaal was de opbrengst resp. ƒ323.021, ƒ270.717 en ƒ266.312, terwijl October vermoedelijk ook een redelijk figuur zal maken. Over een langer tijdvak gerekend is er dus ook wat de effectenhandel betreft, wel vooruitgang te bespeuren. Niettemin blijven we nog altijd ver bij de goede jaren uit het verleden ten achter. Een der oorzaken hiervan is ongetwijfeld ook de wijde vertakking der groote bankinstellingen, waardoor het mogelijk wordt de orders uit de verschillende deelen des lands op het hoofdkanto'or „in elkaar te sluiten", met het gevolg, dat er slechts een deel van op de markt komt. Wanneer het kantoor Groningen 10.000 Nederland 1918 moet koopen en het kantoor Utrecht moet in hetzelfde fonds verkoopen, dan worden beide transacties doorgaans tegen den z.g. „middenkoers" afgedaan. Die midden koers heeft al veel op zijn geweten en er is al meer dan eens tegen, te velde getrokken, dusver echter steeds zonder resultaat. Want die middenkoers is allesbehalve een gemiddelde koers van al de koersen, welke er gedaan zijn, maar alleen het gemiddelde van de officieel vastgestelde noteeringen, waarop echter allerlei handige manoeu vres van de beurslieden, met name van den hoekman, van invloed zijn. In verschillende fondsen beheerscht de hoekman de markt, moet men voor aan- of verkoop bij hem terecht komen, zoo dat hij dus dikwijls èn voor vandaag èn voor morgen de situatie in zijn hoek kan overzien en dan met „wijs beleid" de koersen wel zoo weet vast te stellen dat hij aan het langste, de "kooper of verkooper aan het kortste eind trekt. Daarom moet men in fondsen, waarin geen „open hoeken" zijn, steeds „limi- teeren". Doet men dat niet, dan betaalt men teveel, of krijgt men te weinig. En voor de makelaars is het altijd een groote moeilijkheid om zoo te opereeren dat men met zijn koersen tegenover de cliëntèle een behoorlijk figuur maakt. Want die cliëntèle is aan den midden koers verslaafd. Het kan gebeuren dat de makelaar ter beurze koopt voor 94%, dat later de noteering teruggaat tot 93%, doordien er tegen dien koers één klein postje gedaan wordt, de mid denkoers wordt dan 94 en de make laar heeft van zijn cliënt een verwijt in ontvangst te nemen dat hij niet tegen middenkoers heeft kunnen afdoen. Om nu aan. dit willekeurig spel van den middenkoers een eind te maken, heeft het beursbestuur een wijziging voor gesteld, welke nog slechts alleen voor Nederlandsche Staatsfondsen zal gel den. Er zullen vanaf 3 November vier noteeringstermijnen zijn en voor het eerste tijdvak, dat tien minuten zal du ren, zal slechts één koers, de z.g. „hoofdkoers" worden vastgesteld, zijn de de laatste koers, waartegen in deze periode werd gehandeld, geboden of gelaten. Wel kunnen in die tien minuten de transacties tot stand komen. Wan neer de koers Afwijkt van den „hoofd koers" worden ze geroyeerd, tenzij men onderling anders overeenkwam. Vervolgens wordt 'tn de drie volgende noteeringstermijnen op de gewone wijze zaken gedaan, met dien verstande, dat bij het eind van elk tijdvak ieder be langhebbende recht heeft bij die koer sen te voegen het woord „bieden" of „laten", daarmede de positie der markt aangevende. Op deze wijze krijgt men zoowel op als buiten de beurs een beter overzicht van de marktpositie en is het maken van willekeurige koersen- groo- tendeels uitgesloten. In ieder geval wil het beursbestuur de proef nemen. Het wil de macht van den hoekman breken en tevens het z.g. „clearen" van orders voorkomen. Art. 19 der Statuten geeft het beursbestuur recht om deze wijzi ging in te voeren zonder speciale toe stemming der leden. Zou deze moeten worden gevraagd, dan zou ze allicht niet worden verleend, want onder de beursbezoekers zijn er velen, die bij het thans geldende systeem gebaat zijn. Dat er ter beurze geen- geringe tegen stand bestaat, blijkt wel uit het aan het bestuur door 80 leden gerichte adres, met verzoek een algemeene ledenver gadering bijeen te roepen, waarop men wil laten beslissen dat geen wijziging in de noteering van Nederlandsche Staatsfondsen zal mogen worden ge bracht zonder dat daarover door de ledenvergadering is beslist. Het gaat dus alweer den ouden weg op. Men wil van nieuwe maatregelen niet weten. Men wil ze zelfs geen kans geven, hoe wel algemeen vaststaat dat hel tegen woordig stelsel door en door foutief is en den serieuzen handel steeds verder beperkt. Wij zouden zeggen dat er alles voor is het nu eens met dit nieuwe plan te probeeren. Het is maar niet een gril van het bestuur, maar resultaat van een uitgebreid onderzoek eener speciale studiecommissie, dat waard is aan de practijk te worden getoetst,en waar mede men kan ophouden, zoo het blijkt dat ihet niet aan zijn doel beantwoordt. Van tevoren kan dit moeilijk worden uitgemaakt. Men zou het bezwaar kun nen opperen dat, zoo straks inderdaad mocht blijken dat de „hoofdkoers" den juisten stand weergeeft van de markt positie gedurende de eerste tien minu ten, waarin de meeste transacties tot uitvoering komen, het gevaar zal ont staan dat men in de provincie straks op dien hoofdkoers zal gaan clearen. Overigens staat het voor ons nog niet vast of die hoofdkoers inderdaad den juisten stand der marktpositie 'zal weergeven. Dit zal echter spoedig ge noeg blijken en het is daarom in het belang van den effectenhandel te hopen dat het beursbestuur in zijn po gingen om het met een gewijzigd systeem, te probeeren, zal slagen. Al te lang hebben de verouderde methoden op de beurs den effectenhandel in het algemeen geschaad en is vooral de provincie er de dupe van geworden dat Resultaatwezenlijk prachtig en verrassend. Pastoor J. Beelen. Geysteren (L.), schrijft: ..De beb Togal-tabletten gebruikt. Resultaat wezen lijk prachtig en verrassend. Sedert mijn longont steking begin Juli J.l volgde er onmiddellijk op acute rheumatiek (poda gra) en tevens in de knie. (vooral pijn en stijfheid in de rechterknie) ik ken ook later na genezing van longontsteking bijna niet meer knielen en tevens niet of slecht meer goed marcheeren. Na regelma tig gebruik van TogaJ- PA3TOOB J.BE clew tabletten (ik heb 5 flacons a f 2gebruikt), is die pijn, stramheid in de knie. geheel en al verdwenen, ik werd leniger en soepeler in al mijn ledematen en wemdel bij goed weer 2a 3 uur in de bosschen net als vroeger voor mijn ziekte. Enfin kort ge zegd, ik ben over Togal uiterst tevreden, want dit werkt prachtig voor lijders aan rheumatiek." Duizenden vrijwillige dankbetuigingen, afkomstig uit alle landen der wereld, bevestigen dezelfde goede en snelle resultaten van* Togal-tabletten bij Spierrheumatiek, en een even gunstigen uitwer king bij zenuwrheumatiek, gewrichtsrheumatiek. rheumatische knobbels, jicht, ischias, hoofd- en zenuwpijnen, verkoudheid, influenza, griep -en slapeloosheid. Genezing en onschadelijkheid ge garandeerd. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten a f 0.80 en f 2.. (Ingez. Mededeeling.) de handel in vele fondsen zich om een hoekman concentreert, die naar belie ven den koers vaststelt. Hieraan be hoort paal en perk te worden gesteld. Wanneer echter in engeren kring hier mede belangen worden geraakt, is ook de tegenstand verklaarbaar. Het zal ons verwonderen wat straks het eind resultaat zijn zal. Over de effectenbeurs zelve kunnen we ditmaal heel kort zijn. Voor de meeste Cultuurwaarden blijft de vaste stemming gehandhaafd. Dit geldt in het bizonder voor Rubberwaarden, wijl hiervoor ook een bizondere reden is, gelegen in den stijgenden prijs van- het artikel, waarvoor thans te Londen 1 sh. 5% d. per Eng. pond wordt be taald, uitkomende op meer dan 90 ct. per Amst. pond. Voorloopig schijnt er op prijsdaling ook weinig kans te zijn, daar de voorraden gering zijn en de Engelsche ondernemingen hun produc tie op 1 November wederom met 5 moeten beperken. In zooverre is de prijsstijging dus kunstmatig en bier ligt ook het gevaar dat op deze wijze de in- landsche rubberproducenten, welke al leen tegen hooge prijzen met winst kunnen produceeren, geprikkeld wor den tot productie-uitbreiding, een over weging welke de Hollandsche planters steeds van kunstmatige beperking heeft teruggehouden. Intusschen hebben vele ondernemingen zich door vóórverkoo- pen gedekt en laten de vooruitzichten zich in het algemeen best aanzien. Ook voor Thee en Tabak blijkt men aan de beurs goed te spreken, terwijl Olie's ook iets beter in de markt lagen. De pro ductie in de Vereenigde Staten is den Iaatsten tijd iets teruggaande. Scheep vaartwaarden ondergingen weinig ver andering. Voor verschillende Industrieelen houdt de vraag aan. Jurgenswaarden konden zich deze week naar hooger niveau bewegen, evenals Batava en Van Berkels Patent, terwijl ook aand. Nederl. Wol Mij. hooger werden geno teerd op het meevallend dividend. Daarentegen waren Holl. Kunstzijde iets lager in verband met de ophanden zijnde kapitaalsvergrooting. Terwijl hier in Amerikanen vrijwel niets omging, was New-York de laatste dagen iets flauwer. Daartoe gaf o.m. aanleiding de kwartaalstaat van de Steel Corporation, waaruit blijkt dat de netto's in het derde kwartaal slechts 19.8 millioen hebben bedragen tegen 28.6 millioen in het tweede kwartaal en 33.9 millioen in het derde trimester van 1923. Blijkens de maandcijfers was er ook gedurende het kwartaal geen verbetering te bespeuren. Wel is ook nu het dividend ad 1% op de com mons betaald, hierdoor is een tekort ontstaan van 122.000, een bedrag dat tegenover de overweldigende reserven van de staaltrust geen rol speelt. Als altijd is de president der maatschappij, de heer Gary, met optimisme voor de toekomst bezield hij zou ook geen goed Amerikaan zijn, wanneer hij van het tegendeel blijk gaf. Gelet op den Novembertermijn, houdt de Geldmarkt ten onzent zich zeer goed. Ook de weekstaat der Nederland sche Bank per 27 October geeft nog ■geen blijk van groote spanning. Wel is er uit te zien dat de directie voort gaat met de vermeerdering van haar te goed in het buitenland, nu dit bij den betrekkelijk lagen stand van den dollar voordeelig kan geschieden. Onze Hollandsche Staatsfondsen wa ren deze week eerder een fractie lagefj Ook de nieuwe Duitsche leening lag iets minder vast en kon zich op 90 nauwelijks handhaven. Het blijkt nu dat zij niet officieel zal worden genoteerd, omdat Duitschland nog met zijn oude schulden in gebreke is, een wel wat al te doctrinair standpunt, waar het hier een herstel-leening betreft, waarvan bij de aanbieding algemeen geloofd werd dat ze in de noteering zou worden op genomen. Het publiek dat inschreef, wordt op deze wijze de dupe en heeft over de noteering, welke niet eens meer geannonceerd wordt, geen de minste controle. Geld op prolongatie 4% if. Zitting van Vrijdag 31 October, des middags 2 uur. (Vervolg en Slot). Tot lid der commissie van toezicht op het Nijverheids-onderwijs, in de vacatureLandsman, die ambtshalve voorzitter is, werd uit de aanbeveling, bestaande uit de heeren F. C. Matzin- ger en A. de Munck, .benoemd de heer Matzinger met 14 stemmen. De heer De Munck verkreeg 4 stemmen, terwijl 1 briefje blanco was. Tot lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs, uit de aanbeve ling bestaande uit de heeren j. Butler en J. Q. Brand werd benoemd de heer Butler met 13 stemmen, terwijl de heer Brand 6 stemmen verkreeg. Voor hoofd van den vervolgcursus voor jongens, in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. E. van der Slikke, werd aanbevolen de heer J. Butler, hoofd der centrale school voor het zevende leerjaar. Mej. Gasille begrijpt niet dat het kan, aan den 'heer Wijsveld alle klas sen op te dragen en later als de heer Butler hoofd wordt de heer Wijsveld toch alle lessen zou krijgen. De voorzitter zeide, dat het slechts een formeele kwestie betreft. De heer Wijsveid heeft geen hoofdakte en kan dus niet aan het hoofd staan. Deze toelichting gaf ook de heer Landsman. Het betreft hier een formee le zaak. De heer Wijsveld kan de lessen blijven geven als de heer Butler in naam hoofd van de school is. De heer Berger vroeg inlichting over het aantal lesuren. De heer Landsman antwoordde dat dit 12 uur per week bedraagt. Door den dood van den heer Van der Slikke is er geen hoofd en hierdoor wordt voorzien door de formeele be noeming van den heer Butler. Mej. Gasille was nog niet tevreden 'gesteld, waarop de heer Landsman nogmaals antwoordde dat de heer Wijsveld alle lessen mag geven als er maar een hoofd aan de school staat. Dit geschiedt nu door de benoeming van den heer Butler. Daarna werd de heer Butler met al gemeene stemmen benoemd Bij de voordracht voor tijdelijk lee- raar in 't handteekenen aan de Avond school voor Nijverheidsonderwijs, vroeg mej. Gasille nadere inlichtingen over de volgorde van de candidaten. De heer Landsman zeide dat de di recteur van de B. A. den heer Gerrit sen den meest geschikten candidaat achtte. Hij blinkt uit boven de andere candidaten, ook al hebben de andere candidaten meer acten, zooals mej. Gasiile terecht heeft opgemerkt. Hierna werd tot stemming overge gaan en werd uit de aanbeveling, be staande uit de heeren H. A. Gerritsen te 's-Gravenhage, J. H. Wervelman te Bussum, W. Schimmel en J. van Ton geren, beiden te Amsterdam, benoemd de heer Gerritsen, met 17 stemmen. De heeren Van Tongeren en Wervelman verkregen ieder 1 stem. Hierna kwam in behandeling het voorstel van Burg en Weth tot het verhoogen van de d'oor het Burgerlijk Armbestuur te betalen kosten van de verpleging van R. Kath. patiënten in het St. Joseph-ziekenhuis. Van het Burgerlijk Armbestuur is een schrijven ontvangen, waarin wordt me degedeeld, dat het voorstel van den heer Andriessen tot verhooging van den prijs der verplegingskosten voor armlastige patiënten in het St. Joseph- ziekenhuis van 1.85 op 2.50, in de

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1