(SOON PUROL 30° ivirtiatiu WOENSDAG 29 OCTOBER ic Maatschappij van BINNENLAND FEUILLETON De Buffetjuffrouw LKOERSEN. 'den, 28 Octobe, :t officieel) ie-koersen. en verkoopen 3%2.541/,'- i Berlijn (nei: 60.70 Brussel 13.27—13.32 :r. Ponden ikpapier. 2.55 P„m n (per 100 Belgische Fra iche Francs (afgest.) Ujifo, '00 Ren. 12.20- Weena, VLISSINOSCHE COURANT f 11.44- P Re'itemark) Francs f 12,20' ncs 12.30— ƒ0.00.36- TE VLISSINGEN 2?o 142 oka 2.21 2'54 3.05 auto. en fietsen. 29 5.06 30 5.04 ENDA lakelijkheden, Openbare Vergaderingen enz. lederen avond bios big, aanvang 8 uur. - iterdag- en Zondagmid- Dagelijks bioscooo- les avonds 8 uur. - ifardag- en Zondagmid- ber. Lezing met licht- 'tement van het Nut Ö1 reeniging, „de Oude 8 uur. Lez'ng Ned. inbond, Ger. Kerk, 8 u ber. Zang- en tooJ mannenkoor „D. O li 8 uur. ber. Toneelvoorstel- de Oude Vriendschap", 'ELBURG. Concertvereeniging Concert- en Gehoor- iot-Winkelier vraagt n winkelier-afnemers later per auto, builen ^zoeken, een geschikt 'roken gedrag, vrij drank. Aanvangsa- ovisie f30.- per voor zoovernoodig kosten vrij. Eigen- rhreven brieven, mei vorigen werkkring Ie er letters X Y Z In- ngsche Courant". en Verhanr, Koop en Verkoop en en Dlenstnanvragen, ens ütbetallng, van 1-5 «gels regel meer 15 cent kostgangers gevraagd. eau „Vliss. Courant". *diepingshujs. iteelstraat 7. s1edenhuis nover de Spuistraat, boven. or jonggehuwden, klein e gaan trouwen VCHTERWONING, amer, slaapkamer en )rijs 3.10 per week. der no. 955, bureau mber een 1U1SHOUDSTER ddelb. leeftijd, wstraat B ^Souburg- zoekt KAMER ran keuken, er letters G. D., bureau en MENSTBODE. ïelden na acht uur. KUILER, Boulevard IP-CURSUS. io g wenschen deel te ;n knip-cursus, melden aan. Lesgeld ƒ5 per pl. Coupeuse, Wissel Aiddelb. - Rotterdam' igelegen plaatsen. 7AN PASSAGIERS, REN EN VEE. 1 7 Milld. 7 W' ,tper 111 TJ' tien te bekomen ABONNEMENTS-PRljS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- f2 20 per drie maanden. Franco Ifhet geheele rijk ƒ2.50. Week-abon- nentenT 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. A ADVERTENTIE-PRIJS: n i4 regels 1.10 voor iedere meer 26 centbij abonnement spe- 'fL prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verbuur Koop en Verkoop, Dienstaanbie- en én Dienstaanvragen, er,z„ prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels ƒ0.75, elke „„el meer 15 Cent, Familieberichten van 16 regels ƒ1.70, iedere regel meer 26 cent. .V. - Erven te D0KOH1ÖU JB. EENHOORN, Tel' j£ OOSTERHODT Tél. gj, BÜITENHEK T«1- 1 kameroverzicht. Tweede Kamer. Zitting van Dinsdag 28 October. De Tariefwet. Het verzoek voor het houden van een interpellatie, ingediend door den heer Gerhard te richten tot den Minister van binnenlandsche zaken en landbouw, voorzitter van den raad van ministers, in zake het standpunt van de Regeering ten aanzien van de ambtenaren-salaris sen in verband met de laatst uitgeko men editie 'van het Bezoldigingsbesluit en tevens ter zake van haar houding len opzichte van het centraal georgani seerd overleg, is ingewilligd. De interpellatie heeft plaats na de Tabakswet, die volgt op de Tariefwet. Het ging op denzelfden voet voort met de behandeling der Tariefwet. Koppen en schoteltjes 8 ondanks verdediging van den heer Vliegen om ze op 5 te laten. iDe goedkoope soor ten moeten lijden onder de dure. Soeptabletten en bouillonblokjes mevr. BakkerNort 5 in plaats van 8 omdat zij volksvoedsel zijn. Films idem. Over de garens en het touw is een zeer ingewikkeld technisch debat ge voerd. Het was onmogelijk er een touw aan vast te knoopen en ook de Minister kwam er niet uit en vroeg aanhouding van dit artikel om nog eens nader te overwegen. De globes, telluriums, aquariums blijven 'op 8 al zijn het leermiddelen voor de scholen. Zij komen ook wel eens onder de huisgezinnen en dus val len zij onder de 8 Gymnastiektoestellen... kan je be grijpen. Zij blijven op 8 t. Gummi- tadschoenen voor huishoudelijk ge bruik dito. Het werd eentonig vond de Minis ter. Inderdaad, het was eentonig. De Blister wees eenvoudig alles af omdat er geen bijzondere reden voor afwijking bestond. De guillotine werkte onfeilbaar. Het Eerste Kamerlid Van Kol. „Hef Volk" deelt mede, dat de heer 'H. H. van Kol dezer dagen voor het. lidmaatschap der Eerste Kamer zal bedanken. Zijn opvolger zal zijn het oud-lid der Tweede Kamer, de heer F. Ossendorp. Wijziging Beroepswet. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de Beroepswet. De noodzakelijkheid waarvoor men zich onder de tegenwoordige omstan digheden gesteld ziet. om zooveel mo gelijk tot versobering van den staats- Vertaald door Mevr. WESSELINK—VAN ROSSUM. 12) Het was heel eenvoudig. Waren zij paria's van 't gezelschap Ja, deze knappe, meest begaafde offi cer van het regiment, wiens eer zuiver w onbevlekt was en die zich niets an ders had te verwijten, dan dat hij zijn 'eyen spelend had doorgebracht zonder zijn rijke gaven te gebruiken, was nu verplicht en bereid om afscheid te ne- roen zonder ,hoop op een verandering 'n zijn positie, dan die, dat hij ouder era en als hij leven bleef een arme Pana zou worden, dien de goede krin- r" van Nalköping steeds koeier zou- behandelen. Hij had immers geen aardevol verleden achter den rug en andere toekomst dan die van t 'eri|ggetrokkener te worden en ir„„ en- Dan zouden er prachtige k 'sen z>in en het heele officieren- „Js 2011 in parade-uniform aan het klnrm aaJ\.en menig hart zou sneller hiiikPen °'i de herinnering aan oude, Pijna vergeten tijden. over zou in Ret doodsbericht aamrJJn n)1<e gave" spreken, over zijn vriend» karal<ter tegenover zijn n,iddelni!nt°Ver eigenschappen als de vmÏÏ beste ltr'ngen, over gde die zijn geestige kwinksla- dienst te komen, heeft ook de vraag naar voren doen komen, of de bestaan de rechtsspraak inzake de sociale ver zekeringswetten niet kan worden ver eenvoudigd. Aanvankelijk was die rechtsspraak opgedragen aan 16 raden van beroep met als beroepsinstantie de Centrale raad van beroep te Utrecht. Bij de wetswijziging in 1917 is dit aan tal teruggebracht tot zeven. Om tegemoet te komen aan het be zwaar dat de justitiabelen al te ver van den zetel der raden zouden verwijderd zijn, werd toen het stelsel van zittingen buiten de standplaats ingevoerd. Ver eenvoudiging nu van deze organisatie schijnt mogelijk. In de eerste plaats komt het voor, dat het aantal raden in elk geval met één kan worden verminderd. Door uitbrei ding van het rechtsgebied van Gronin gen met een belangrijk deel van de pro vincie Overijsel kan Arnhem dermate worden ontlast, dat de provincie Utrecht zonder bezwaar van 's-Graven- hage naar Arnhem kan overgaan. Wordt bovendien een gedeelte van Zuid-Holland van 's Gravenhage naar Rotterdam overgebracht, dan is de mo gelijkheid gegeven Zeeland en West- Brabant onder 's Gravenhage te bren gen. Het overblijvende deel van het rechts gebied van 's Hertogenbosch kan dan voorts gereedelijk met Limburg worden uitgebreid, zoodat de raad van beroep te Roermond kan worden opgeheven. Een tweede punt van vereenvoudi ging betreft de samenstelling der ra den. In overeenstemming met de terzake ingewonnen ambtsberichten van de voorzitters der raden is de regeering van oordeel, dat met twee bijzitters kan worden volstaan. Al is een ruimere be zetting op zichzelve uiteraard een voor deel, op grond van de opgedane erva ring mag toch worden aangenomen dat dit voordeel niet in evenredigheid staat tot de daaraan verbonden financieele lasten, welke voor het tegenwoordige zoo zwaar moeten wegen. Ook is vereenvoudiging mogelijk door het opnemen van een uitdrukke lijke bepaling, waarbij combinaties als b.v. 'net tegelijkertijd vervullen van het griffierschap bij een kantongerecht met dat bij een raad van beroep toelaatbaar zijn. Ten slotte wordt voorgesteld een ma tig griffierecht te heffen. De hoogere rijksambtenaren en hunne salarissen. Op Zaterdag hield de Centrale van hooge rijksambtenaren haar jaarverga dering in de Industrieele Club te Am sterdam, onder voorzitterschap van den heer W. iH. J. van Hien. iDe secretaris gaf een uitvoerig over zicht van de door het bestuur gevoerde salaris-actie. Eenparig was de verga dering van meening dat de behaalde resultaten nog geenszins van dien aard zijn, dat de actie gestaakt zou kunnen worden. Bij de bespreking van het nieuwe be zoldigingsbesluit 1925 bleek, dat men het peil van de voorgestelde salarissen in hef algemeen onvoldoende vond. Vooral betreurde men levendig dat niet in meerdere mate gevolg is gegeven aan het aangekondigde voornemen om de grootste fout van het vigeerende stelsel de „grenzelooze nivelleering", weg te nemen. Zoo trok het zeer de aandacht dat de regeering wel voor sommige groepen van lagere ambtenaren, doch voor geen enkele categorie van hoogere gen eens bereidden en over het genoe gen, waarmee men naar zijn geniale redevoeringen luisterde. Maar nu was hij niettemin een paria, die zichzelf van alle levensvreugde beroofd had en van zijn deel in alles, wat de meesten uit zijn stand bezaten en waarop zij hoopten. ■En het schoone, knappe meisje in den zomer van het leven, de vrouw met de keurige toiletten, haar rustig, kalm, aangenaam uiterlijk, een trotsche verschijning, die men op de promenade in een groote stad niet zou hebben kunnen zien zonder te lachen en te denken ,,dat is een knappe, gedistin geerde dame" was geen „dame", zij was Marie uit het Paard" met een on- bevlekten naam, op haar wijze geacht en gerespecteerd, met een helder ver stand en groote handigheid, met een goed geweten en zonder herinneringen, waarvoor zij de oogen moest neerslaan toch was zij slechts een buffetjuf frouw en al stond zij te hoog in be schaving en verstand om in den om gang met die kringen, waartoe zij be hoorde, behagen te scheppen, zou zij toch nooit in andere kringen kunnen komen en daarom was ook zij een echte paria. Haar moeder was dood en had haar niet meer noodig, het ging goed met haar zusters en zij zag hen zoo zelden, en kende haar kinderen zoo weinig, dat de gedachte, dat zij eens haar spaar penningen zou nalaten aan hen haar weinig vreugde bood. Soms leek alles Gesprongen Handen Ruwe, Schrale Huid Springende Lippen Huidwondjes Bij Apoth. en Drogisien (Ingez. Mededeeiing.) ambtenaren, salarisverhooging heeft voorgesteld. Ook in de omstandigheid dat wel het percentage van den kinder bijslag verhoogd,doch het absolute ma ximum van dien bijslag onveranderd gelaten wordt, is in het streven, om de nivelleering te temperen, moeilijk te on derkennen. Men vertrouwde, dat de regeering haar toezegging .gestand zou doen om, zoo spoedig als de toestand der geld middelen zulks zal veroorloven, een be tere salarisregeling in te voeren, en droeg aan het bestuur op, de regeering met den meesten aandrang te verzoeken de in de artikelen 27 en 24 van het nieuwe bezoldigingsbesluit opgenomen overgangsbepalingen óók voor de on gehuwde amtbeiiaren zoo mild mogelijk te maken. Ten slotte werd overwogen welk aandeel de Centrale zou kunnen nemen in de reeds hier en daar ter hand geno men duurtebestrljding. De postcheque en girodienst. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend dat voor de postrekeningen, behoorende tot de 8ste en 9de groep, bedoeld in lid III, onder b. van de beschikking van den minister van waterstaat d.d. 24 September (de nummers 70.000 t/m 89.999) de post cheque- en girodienst weder wordt opengesteld met fligang van 3 Novem ber. Roomsch-Katholieke Staatspartij en de democratische Katholieken. In verband met de oprichting van den R. Kath. democratischen bond is het bestuur van den algemeenen bond van R. Kath. rijkskieskringorganisaties in Nederland door den bondsvoorzitter samengeroepen ter vergadering op Vrijdag 7 November te Utrecht, aldus meldt „de Tijd", ter bespreking der houding, door het bondsbestuur in te nemen tegenover de personen, die ais lid der R. Kath. Staatspartij in die partij een actie tegen de organisatie trachten te ontwikkelen. Inwisseling zilverbons. In de „Stct" wordt ter algemeene kennis gebracht, dat de ingetrokken zilverbons van 2.50 (model 1915), alsmede de ingetrokken zilverbons van 1 (model' 1916), alsnog tot en met 3! December 1924 ter inwisseling kunnen worden aangeboden ten kantore van het Agentschap van tiet ministerie van financiën te Amsterdam (Heerengracht 344/46). Uit het bovenstaande blijkt dat de gelegenheid tot inwisseling niet meer wordt opengesteld ten aanzien van de ingetrokken zilverbons van 1, 2.50 en 5 van den ouden vorm (model 1914), en dat op het oogenblik nog alleen in omloop zijn de zilverbons van f 1 en 2.50 van het nieuwste type. Van de laatstbedoelde zilverbons, wel ke dus niet behoeven te worden inge wisseld, dragen de bons van 1 de dagteekening van 1 Februari 1920, ter wijl de bons van 2.50 zijn gedagtee- kend 1 Juli 1918 of later. haar zoo 'dor, haar werk stond haar tegen, omdat dit haar geheel doelloos toescheen en zij zou onaangenaam ge worden zijn voor zichzelf en voor an deren, wanneer zij niet gewoon was geweest zich te beheerschen en haar aangeboren kalmte bezeten had. Maar toch begon in haar hart, onzichtbaar, de ontevredenheid, de nijd en andere booze eigenschappen naast het vele goede en wondervolle van haar karak ter voort te woekeren Maar er is geen beter geneesmiddel voor een waarlijk goed mensch tegen deze dwalingen dan medelijden met andere menschen. Ma rie begreep instinctmatig, hoe het er in het hart van kapitein Malm uitzag en haar hartelijke belangstelling in hem reinigde haar ziel. Nu brak er een lente aan, waarin Malm weg was in dienst en een zomer, waarin Marie ongeduldiger dan anders op zijn terugkomst wachtte. De dienst was afgeloopen, een week ging voorbij en nog kwam hij niet. Zou hij in betere omstandigheden zijn en als vroeger een reis hebben kunnen ondernemen Deze gedachte maakte haar heel gelukkig Arme kapitein Malm, zij gunde hem zoo van harte een beetje vreugde Er ging nog een week voorbij en toen vroeg zij aan luitenant Brand, die in de stad was „Komt kapitein Malm niet meer in ■Nalköping „Kijk, kijk Ja, de oude kapitein Malm interesseert ook nu nog de vrou wen. Ja, hij zal wel komen, als het erg- Bond voor Staatspensionneering. Het hoofdbestuur van den Bond voor Staatspensionneering heeft een brief gericht aan de besturen van Vrijheids bond, Vrijzinnig-Democratischen Bond en S. D. A. P., waarin de urgentie van premievrij staatspensioen voor allen, wier inkomen beneden zekere grens blijft, wordt vastgesteld. Om hiertoe te komen zal, aldus de brief, het ouder domspensioen moeten, worden losge maakt van de Invaliditeitswet, en voor hen, die reeds premie hebben betaald in de vrijwillige of verplichte verzeke ring, dient het staatspensioen te wor den verhoogd met een ouderdomsrente, berekend uit de gedane stortingen. Het stabiliseeren van het ouderdomspensi oen is geen vermeerdering van uitga ven, doch slechts een verplaatsing. Het staatspensioen moet, liefst iedere week, aan de postkantoren verkrijgbaar wor den gesteld. Aan genoemde partijen wordt de vraag gesteld, of zij een en ander be schouwen ook als een richtsnoer voor de Tweede Kamerverkiezingen voor alle politieke partijen van links. Ned. Bond tot het redden van drenkelingen. In „Terminus" te 's-Gravenhage, werd op initiatitef van den Ned. Bond tot het redden van drenkelingen een vergadering gehouden van afgevaardig den van verschillende bestaande -kust- brigades. Tegenwoordig waren de brigades te 's-Gravenhage, Noordwijk, Bloemen- daal, Middelburg, Haarlem. Vlissingen, Alkmaar, Amsterdam en Zandvoort. De propagandist van den Reddings hond, de heer A. J. Meijerink.deed eeni- ge mededeelingen over de propaganda. Verschillende plaatsen zijn nog in be werking en in de Kerstvacantie zullen aldaar lezinge_n worden gehouden. Vervolgens kwam de interne dienst der kustbrigades ter sprake, nl. de op- roepings- en waarschuwingsdienst. De afgevaardigde van Vlissingen stelde voor om den oproepingsdienst te bespoedigen door het plaatsen van een hoogen mast aan het strand, waaraan bij een ongeval een vlag geheschen wordt, aangevende of het geval zich om den „Noord of om den „Zuid" voor doet. De heer Ateijerink beval ook het plaatsen van een alarmbel aan, in na volging van Amerika. Het weer in September. In het overzicht van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut over het weer in September lezen wij Gedurende nagenoeg de geheele maand werden hooge drukkingen in de omgeving der Azoren aangetroffen den 12 en 13 trok een gebied van daar over Z—lijk Frankrijk N.O.-waarts, van 27 tot 29 een ander gebied over Duitschland naar Polen. Overigens was W.-Europa steeds onder den invloed van talrijke depressies. H. t. 1. waren in de tweede dekade Z.-lijke en ZW.-lijke daarna ZO.-lijke winden veel talrijker dan gewoonlijk in de tweede dekade kwamen 'N.-lijke en NW.-lijke winden nagenoeg niet voor. De gemiddelde windkracht was iets grooter dan nor maal. Gemiddeld over de geheele maand was de dagelijksche minimum temperatuur ruim 1 graad boven nor maal en het maximum /2 graad er be neden de hooge minima kwamen vooral in de eerste helft der maand voor. Den 7en steeg in het ZO. het maximum even boven 25 graden. De regenval gemiddeld over het geheele ste voorbij is „Wat bedoelt u, mijnheer Wat is er dan gebeurd „Ik bedoel het faillissement. Heeft het nog niet in de krant gestaan Hij woont nu buiten bij den ouden mijnheer Berkman op Ostamaker en vindt het natuurlijk pijnlijk, de eerste dagen terug te keeren „Is kapitein Malm failliet vroeg een bekende heer aan de naastbijzijnde tafel, toen Marie zich terugtrok. „Ja, het werd den laatsten dag van zijn dienst uitgesproken. Het is hem niet gelukt, het te verschuiven tot na zijn dienst zijn ontslag stond eergis teren in „de Post" Marie's hart deed pijn. Arme kapi tein Deze paria was arm, meer dan arm, maar zij was rijk, kolossaal rijk voor een meisje uit haar stand zij be zat ruim twintigduizend kronen. De eerste drieduizend had zij met moeite en tamelijk langzaam gespaard. Maar eens op een dag ging zij naar den ouden Lindberg en zeide, dat zij weg wilde gaan, om zelf een klein restau rant in een kleine badplaats over te nemen. De eigenaars verhuurden ook den inventaris, zoodat zij genoeg zou hebben aan haar bepaard geld. De oude hotelier was wanhopig en bood haar hooger loon, ofschoon het toch duidelijk voor de hand lag, dat zij. veel drinkgeld verdiende. Het hielp niets. Toen kreeg zij haar aandeel in de winst en nam de controle over alles op zich en bestuurde bijna alleen „het land bedroeg 91 mM. tegen 64 mM. normale maandsom en was het grootst in Drente. Overijssel, Gelderland, Utrecht en het W.-lijk deel van Noord- Brabant, waar de maandsom gemiddeld 107 mM. groot was Coevorden had zelfs 167 mM. De tweede dekade was vooral in het Z. vrij droog uitgebreide onweders kwamen voor op den 8, 9 en 22. Het aantal uren met zonneschijn gemiddeld voor de vijf hoofdstations bedroeg 121 tegen 133 uren normaal de drie dekaden telden resp. 34, 41 en 46 uren. PROVINCIALE STATEN. De eerste voorstellen welke behan deld zullen worden in de op 25 Novem ber te openen najaarszitting van de Provinciale Staten van Zeeland zijn in druk verschenen. De Lagerweijpolder. Daar de werken tot bedijking van de buitengronden ten Zuiden van den Oosterscheldedam onder de gemeente Rilland-Bath in Augustus 1923 door de regeering zijn goedgekeurd, deelen. Ged. Staten mede, dat zij een afzonderlijk reglement voor dien. nieuwen polder niet noodig achten, toepasselijk ver klaring van het Algemeen reglement is voldoende. Een der bepalingen van de beschikking van den minister van Wa terstaat geeft den bedijker de bevoegd heid aan Gedep. een voorstel te doen aangaande den naam van den polder. De fungeerende directeur der re gistratie en domeinen, schreef d.d. 19 Februari jl. dat hij voorstelde „Lager weijpolder", zulks naar den administra teur, chef der afdeeling (Domeinen aan het departement van financiën, onder wiens ambtelijke loopbaan als zooda nig reeds verschillende polders in Zee land zijn tot stand gekomen. Ged. Staten vereenigen zich daar mede en vertrouwen dat ook de Staten geen bezwaar tegen dien naam zullen hebben. Inkoopsom pensioenen. Bij de aanbieding van de begrooting voor 1923 wezen Ged. Staten er op. da f voor „memorie" geraamd moest wor den het bedrag, hetwelk de provincie zou moeten storten voor den inkoop voor pensioen van den tijd, door het personeel doorgebracht in haren dienst vóór 1 Juli 1922. Thans is nog steeds niet na te gaan, hoe zwaar de uit dezen hoofde op de provincie te leggen last zal zijn. Immers van de ruim 170 ambtenaren, die ver klaard hebben, diensttijd vóór 1 Juli 1922 te willen inkoopen, en. hierbij is geen rekening gehouden kunnen wor den met ambtenaren, die reeds den dienst der provincie verlaten hebben is tot op dit oogenblik nog slechts aan gaande 34 van den pensioenraad een opgave ontvangen van het bedrag, het welk voor hen als inkoopsom moet worden gestort. Voor deze 34 ambte naren bedraagt het gezamenlijk bedrag 90.025. Inmiddels meldde de pensioenraad, dat reeds twee termijnen hadden moe ten zijn voldaan van die inkoopsom men, en ofschoon Ged. Staten niet mede gaan met de opvatting van den raad, dat direct op 1 Juli 1922 moet geacht te zijn ingegaan, een besluit om in 10 gelijke termijnen te betalen, meen den zij zich bij de zienswijze van den raad te moeten neerleggen, omdat hunne pogingen die zienswijze te ver anderen geen resultaat hadden. Waar het Rijk 3</2 rekent bij beta ling in termijnen, achten Ged. Staten dit voor de provincie het voordeeligste en zij stelden daarom twee termijnen betaalbaar, terwijl de derde voor of op 31 December a.s. betaald zal dienen fe gouden Paard", ofschoon niemand dit wist en zij evenals vroeger achter het buffet stond en 'haar dringeld aannam. Het werd October, voor Mald terug keerde. Hij vond hier vrienden, die niets verloren hadden bij zijn faillissement en een deel van hen gedroeg zich edel, fijngevoelig en een beetje beschermend. De oude plaatsen van den kapitein waren door anderen bezet en hij moest maar ergens anders gaan zitten. Zijn vrienden inviteerden hem om punch te drinken, waren zeer gemoedelijk en de nieuwere grappenmaker van den klei nen kring klopte hem op den schouder met een vroolijk „Schaam je niet voor „het Paard", het schaamt zich niet over jou." Hij was trotsch, zeer trotsch en zag er vreeselijk ontmoedigd uit. In zijn blik lag iets als men bij een gewond dier ziet en het trof Marie's hart, toen zij hem aankeek. Voor de vijftig pfen nig en markstukken van anderen boog zij even, voor zijn tien pfennigstukken boog zij diep en zei „dank u zeer". Als revanche bleef hij eenigen tijd bij het buffet staan en onderhield zich op kalme en beleefde wijze met haar, hij, die nu geen woord met de dames uit goede kringen sprak. Dikwijls bleef hij 's middags en 's avonds weg. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1