:lage maandao 13 october Jrsn-Mgga; I ''imSedehten van ,_6 regels 1.70, ^binnenland 62e Jaargang ïaak urgsche Maatschappij 17 ,KO242 lissTngèïJ SINGSCHl 17 li idem rde 9r- maat 130 rde roote maat 1,25 bbele borst 200 Jalons 100 e maat 100 spantalons en Hemden 30 et smalle uderbandjes 85 an, gr. maat 175 ken, alle kl. 250 ntalons 240 ntalons 200 Schorten van m. mouwen 360 urten 275 175 150 120 jchleer Werkpak pn Simson 1000 naf 180 len (Engelsche) 450 che Truien 700 @ns 550 Dekens 575 jis, pr. goed 425 Mpersoons 775 H persoons 975 95 Ben, waschecht 3.00 140 X140 2.25 40 j.eidsche, wol len s, groote maat ).00 voor 16.00 tSTOFFEN Iheidenheid prijzen id Fluweel 95 êpe de Chine ne kleuren 2.25 gelsche Stof 31-Costumes 175 fifuren 165 wonend Heer vraagt ne DIENSTBODE of ID-HUISHOUDSTER; nnende koken en werken onder No. 110, "burt Courant". ur gevraagd een flinke WONING, om kamers te verhuren te houden, in Vlissingen urg. R. ELSINK, ost-Souburg. Kanaalstn overname gevraagd een U^.ST^LTJESWAGEN Brieven met pnjsopS letters D. K., bureau d» ur een bovenwoning y in gezin. Tegen 1 Noveffl^ ïkkeir. Oprit 9. gen-Middelb.-Rofi«da sschengelegen plaatsen- )ER VAN OEDEREN EN VEL n- IMil 7. I t «Mi- October 13 14 ld. I. «i ag rdaglö [nformatien te fl $jo damN.V. W0Ï0S, W v.h. Erven G. I bura- B. EENHOOB^'jsi W v. oostebhoot'jjkj luÓelx, BUITEN®®1" abonnements-prl|s ,„nr Vlissingen. en gemeenten op Wal- I <2 20 per drie maanden. Franco i (l,e'CLt ee'heele rijk: ƒ2.50. Week-abon- I *r T i7 cent, alles bij vooruitbetaling. £nde«iibe nummers 5 cent 1 advertentie-prijs 14 regels 1.10 voor iedere I meer '26 centbij abonnement spe- oriizen Reclames 52 cent per regel I'nine Advertenties betreffende Huur ea Kuur Ko»p en Verkoop, Dienstaanbie- I E-n én Dienstaanvragen, enz., prijs, bi] "ruitbetaling van 1—5 regels ƒ0.75, elke Jère regel «eer 26 cent. De Pensioenwet. Naar wij vernemen is binnen enkele >n de indiening bij de Tweede Ka ïn,/ te verwachten van het wetsont- l*erp tot wijziging van de Pensioenwet 1922 voor burgerlijke ambtenaren. De rijwielbelasting. Naar w'j vernemen, heeft de rijwiel- belasting tot 1 October opgebracht (5233.008. De raming voor -het ge tale iaar was 3 millioen. In totaal I zij» er dus verkocht 1.744.336 belas- I liügplaatjes. De postcheque en girodienst. Aanvragen om nieuwe postrekenin gen worden thans reeds weer in behan- I deling genomen. Met de opening daar van behoeft niet gewacht te worden, iot dat alle nummers weer in het ver keer zijn opgenomen. Ot vrijgekomen I nummers beneden de 10.000 worden daarvoor beschikbaar gesteld, zoodat de rekeningen aanstonds in gebruik genomen kunnen worden. De actie van het P. T. T.-personeel. De Centrale Bond van P. T. T.-per soneel en de Centrale Ned. Ambte- naarsbond hadden Zaterdagavond in Bellevue te Amsterdam een vergade ring van postpersoneel belegd, waarin verslag werd uitgebracht omtrent de itmoeiingen van de Postale Commissie i nor Overleg- De vergadering -droeg o huishoudelijk karakter. Omtrent 't «handelde vernemen wij, dat door den heer Roos, hoofdbestuurslid van den Centralen Bond van P. T. T. ver slag werd uitgebracht omtrent de in de laatste dagen aangewende pogingen bij de regeering om de 5 korting op de salarissen niet na 1 October toe te pas sen. In de Postale Commissie van Overleg zoo betoogde de rapporteur - was men eenstemmig van oordeel, iit het postpersoneel er met de 5 Wing niet kon komen. Uit deze commissie werd dan ook ren deputatie, bestaande uit 5 perso nen benoemd, die zich Donderdag tot den directeur-generaal wendde met het verzoek alles in het werk te stellen om te voorkomen dat de 5 op de sala rissen zouden worden gekort.De direc teur-generaal gaf aan de deputatie te kennen, dat hij reeds tot tweemaal toe - echter zonder succes er bij de regeering op aangedrongen had de korting van 5 op de salarissen niet door te voeren, (Hij gaf dan ook den vijf vertegenwoordigers van de Postale Commissie voor Overleg in overweging zich tot den minister van waterstaat te wenden. Nog denzelfden dag werd de deputatie op haar verzoek door minis ter Van Swaay ontvangen. De minister deed de deputatie opmerken, dat uit sluitend de ministerraad ten deze een beslissing kon nemen. De deputatie zocht en verkreeg daar op contact met den voorzitter van den ministerraad, jhr. Ruys de Beeren- brouck, die de gedelegeerden der com missie in audiëntie ontving. Minister Kirys bleek echter niet geneigd in te gaan op den eisch van het personeel om met 1 October de 5 korting niet door te voeren.Minister Ruys deed ver volgens een in menig opzicht merk waardige mededeeiing, weike volgens den heer Roos hierop neerkwam dat de minister als zijn oordeel uitsprak, dat Je minister voor het postpersoneel zou kunnen komen, indien deze bewinds man werkelijk de overtuiging zou heb- fn gekregen, dat het eenstemmig ad- ics der Postale Commissie op ge gronde feiten steunde. De ministerraad yi, dan de eventueele voorstellen van nister Van Swaay ernstig overwegen. n verband met deze mededeeiing opnieuw een conferentie met den den Van waterstaat worden gehou- watpS'v'en wend aan en m'n'sfer van win,- een telegram te zenden, fin/ e,r °P wordt gewezen, dat de doorga *oestand yan het personeel tot,vn .o,,salarisverlaS'ngen van in den i vooral in verband met en ené - Ientden winter onhoudbaar is it in»,m Peking van de op 1 October en <Ievoerde salarisverlaging van 5 de oi/°uereenkomstige maatregel voor gehuwden noodzakelijk maakt Zendiugsbureau Oegstgeest. Eenigen tijd geleden heeft in de bla den een bericht gestaan, waarin werd medegedeeld dat de zes samenwerken de Zendingscorporaties vóór 1 Januari 1915 nog 500.000 noodig hadden om zonder schulden het jaar te kunnen eindigen. 'Een enkele verklaring 'hierbij is niet ondienstig. Een gedeelte van deze 500.000 is waarschijnlijk gedekt door inkomsten, waarop de corporaties, ge zien de gegevens van vorige jaren, mo gen rekenen. Zij hopen zeer dat deze bedragen nog geheel zullen inkomen, maar volle zekerheid- is hieromtrent niet. Van de Georganiseerde Guldenscol lecte wordt gehoopt op 20.000. De inkomsten der zendingsbusjes worden dit jaar geschat op 50.000, waarvan reeds 20.000 is ingekomen. Tegen het eind van het jaar wordt gerekend op 100.000 van de afdeelingen, classicale acties enz. Zal men in de week van 2330 No vember een bedrag van f 200.000 a 300.000 bereiken Wel zullen alle krachten moeten worden ingespannen om het jaar zonder schuld te eindigen. Een dringende opwekking in gansch Nederland is zeer noodig. FEDERATIE ZEELAND VAN DEN VRIJZ. DEM. BOND. Zondag had in hotel „de Nieuwe Doelen" te Middelburg een vergadering plaats van de Federatie Zeeland van den Vrijz. Dem. Bond. De voorzitter, de heer arts D. N. van Gelderen, herinnerde in zijn openings woord allereerst aan het overlijden van het bestuurslid voor Schouwen, den heer A. A. Meulendijk en schetste hem als iemand, bereid voor de beginselen van de V. D. B. te ijveren. Ais hulde aan de nagedachtenis van- den heer Meulendijk verhieven de leden zich een oogenbiik van hun zetels. Na nog enkele persoonlijke feiten te hebben gememoreerd, wees spr. met enkele woorden nu reeds op het heen gaan van den heer Van Niftrik en zei- de dat mag worden aangenomen als vaststaande, dat mevrouw Bergsma den heer Van Niftrik in de Staten zal op volgen. Waar het bij de verkiezingen niet gelukte mevrouw Bergsma direct in de Staten te brengen,is spr. verheugd haar en tevens de partij geluk te kun nen wenschen. met het feit dat de eer ste V. D. vrouw haar in-trede zal doen in de Staten van Zeeland. Als vrouwe lijk Staten-lid zal veel van haar ge vergd worden, doch spr. houdt zich overtuigd, dat zelfs de stoutste ver wachtingen door haar beschaamd zul len worden. Voor mevrouw Bergsma zal het zijn „Le roi est mort, vive la reine", (applaus). Na deze persoonlijke feiten wen-schte spr. even aan te stippen, het Koninklijk bezoek aan Zeeland in Augustus. Het geen daarbij op spr. den meesten in druk gemaakt heeft, is wel de gehouden hulde-betooging op het Molenwater. En dan moet hij zichzelf beschuldigen in deze als voorzitter tekort te zijn ge schoten. Toen hij daar de lange, lange reeks rechtsohe kiesvereenigingen met vlaggen en doeken zag voorbij, trekken viel het plots op hem, dat ook de V. D. afdeelingen daarbij behoorden te zijn. Het speet hem, dat hij dat niet vooraf had bedacht en- de afdeelingen had aangespoord door mede te betoogen, te getuigen van den V. D. eerbied voor de hoogste regeeringspersoon in de Staat; van de aanhankelijkheid aan- een coiv- stitutioneele regeerin-gsvorm, beli chaamd in de persoon van Hare Ma jesteit en hulde te brengen aan de vrouw, die gedurende een reeks van moeilijke en zware jaren, aan het hoofd van ons vaderland heeft gestaan. Spr. hoopt dat deze simpele woorden van, deze plaats gesproken nog eenigszins goed kunnen maken, wat toen is ver zuimd. Een- dag van hooge beteekenis, n-iet alleen voor den 'V. D. B., doch voor ge heel ons land, wellicht voor geheel de menschheid was volgens spr. de 23ste April j 1., de dag, waarop in de Eerste Kamer prof. dr. van Embden zijn beroemde rede uitsprak over „na tionale ontwapening". Deze op een juist oogenbiik uitgesproken woorden hebben in geheel het land een weer klank gevonden, zooals slechts zelden bij ons kalme, bezadigde Hollanders op te merken is, hebben- een ontwape- ningsstroom ontketend, die niet meer te keeren zal zijn. De verkiezingen voor -het volgend jaar zullen ongetwijfeld mede in het teeken der ontwapening staan. Reed-s was de invloed der ont wapeningsgedachte merkbaar bij -de door het comité „ter herdenking onzer mobilisatie in 1914" op touw gezette feesten. Uit de oorspronkelijk -rondge zonden. circulaires sprak een duidelijke miiitairistische geest, werd aardig met -de sabel -gerinkeld, werd gesproken van „te wapen" en van „een onverzetteiij- ken wil om eiken- aanslag op de onaf hankelijkheid en onzijdigheid met kracht van wapenen tegen te gaan". Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid, Prikkelbaarheid en Examenvrees, gebruikt men de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten (Ingez. Mededeeiing.) Toen ten slotte de feestviering op 31 Juli en 1 Augustus plaats vond, was er van eigenlijke feestviering geen sprake, de algemeene belangstelling was bene den peil en omgekeerd evenredig aan de groote woorden, die sommige rede naars toch nog meenden te moeten uit spreken. De collecte voor hen, die nog door -de mobilisatie schade leden, als „piece de millieu" ten slotte aangebo den, heeft blijkbaar ook -niet -geheel aan haar doel beantwoord.. Neen voor een militaristische herdenking der mobili satie 1914 was men in 1924 niet meer rijp. Moget het Van- Embden gegeven zij-n, spoedig te beleven, dat zijn denk beelden, in daden worden omgezet. Hiermede verklaarde spr. de vergade ring voor geopend. De rede werd met hartelijk applaus begroet. Tot lid van. het federatiebestuur der afdeeling Noord-Beveland werd aan gewezen de heer Ma-ris,te Colijnsplaat. Besloten werd als lid van den partij raad aan te wijzen den voorzitter der federatie, en de secretaris der federatie als diens plaatsvervanger. Na afhandeling van nog énkele meer huishoudelijke zaken- was aan de orde Het afscheid van den heer Van Niftrik. De voorzitter nam het eerst het woord en herinnerde er aan, dat er een tijd is van komen en een tijd van gaan, dit laatste geeft meestal aanleiding tot smart en teleurstelling en ook de tij ding van- het heengaan uit de provincie van den heer Van Niftrik heeft ten zeerste getroffen en verdroten. Is een heengaan van- een gezien-, ge acht partijgenoot, die hooge functies bekleedt, het gevolg van overlijden, dan moeten zijn partijgangers zich daarbij zonder morren neerleggen-. Is zijn heenc gaan het gevolg van een votum der kie zers wordt hij- niet herkozen -ook dan moeten zij buigen voor den vaak wispelturigen. uitslag der stembus. Doch de wijze waarop men den heer Van Niftrik moet missen, heeft een sterk misnoegen opgewekt, te sterker, waar door een politieke onhandigheid of was het een intrige de gevol gen ernstiger waren dan. wellicht de voorstanders zich die in hunne kort zichtigheid zelf hadden ingedacht. Het gebeurde in den Vlissingschen gemeen teraad was de druppel, die den emmer deed overloopen moge er dan ook al meerdere oorzaken voordien reeds aan wezig zijn geweest, oorzaken zoowel binnen als buiten Vlissingsche kringen te zoeken het feit, dat het de Vrij heidsbondfractie was, die dezen- laat ster! druppel leverde, zal naar spr. hoopt, bij alle partijgenooten in hun hersenen -gegriefd blijven. Het besluit van heengaan, kwam te plots en- werd met zulk een voortva rendheid ten uitvoer gelegd, dat het on mogelijk was daarop nog eenigen in vloed uit te oefenen. Toen de partijge nooten het hoorden, had de heer Van Niftrik reeds de bruggen achter zich af gebroken en- was van een terugkeeren geen sprake meer. De redenen, die tot deze spoedige handeling dreven, heeft men te eerbie digen, hoe men ze ook betreurt. (Ap plaus.), Het verlies zal eerst goed worden ge voeld, wanneer er zaken te behandelen zijn, waarbij de heer Van Niftrik als deskundige en als raad-gever onmis baar is. Want slechts weinigen in de provincie hebben zich zoo ingeleefd, in het provinciale publieke leven als hij, slechts weinigen weten zoo grondig waaraan de provincie behoefte heeft. Zeker de idealen en plannen van den heer Van Niftrfk gingen wel eens verder dan velen momenteel wilden gaan. Zijn motto „als ik een idee opper, moet ik al tevreden zijn als er over 10 jaar iets van terecht is gekomen" klonk wel eens te optimistisch in de ooren. T$ch zal zijn idealisme, zijn kijk op en zij-n vertrouwen in de toekomst van Vlissingen en Zeeland nog menig maal ter sprake komen, wanneer in den loop der komende jaren zaken- tot stand zullen moeten komen, door den heer Van Niftrik voor jaren reeds naar voren, gebracht en toen als zijnde van te verre strekking of van te grooten omvang door de meerderheid zijner tijdgenooten verworpen. Eerst dan zal men ten volle beseffen, dat hij is heen gegaan. Wijzende op den langen tijd van- den heer Van Niftrik'-s wethoudersschap van Vlissingen wijst spr. speciaal op de tot standkoming van het rioolstelsel, een kind van het vernuft van den heer van Niftrik, waarin spr. als medicus- ■hygiënjst juist zulk een belang stelt. Verder schetst spr. het werken van -den heer Van Niftrik speciaal voor het verkeerswezen. Dit vraagstuk is nog niet afgewerkt, ook hier zal hij bij de verdere behandeling sterk gemist wor den.. Waar alle goede dingen uit drieën bestaan, wijst spr. nog op het licht dat de heer Van Niftrik deed opgaan over den financieelen- toestand van Zeeland. Duidelijk werd het een ieder, hoe on rechtvaardig het was, dat een handje vol, heusch niet schatrijke Zeeuwen de instandhouding der zee- en rivierwe ringen. moeten, bekostigen, een zaak, waarbij het geheele land belang heeft. Wanneer in deze in de toekomst een betere en billijker regeling zal zijn ge troffen dan kan de heer Van Niftrik daar trots op zijn als zijmde de persoon, die deze zaak ter sprake heeft ge bracht Wanneer wij U heden aldus de heer Van Gelderen voor het laatst in ons midden- zien als lid onzer Staten, als inwoner van onze provincie, dan komt er van binnen bij ons iets in op stand, dan voelen wij, dat deze dag een dag is, die er eigenlijk nooit had mogen wezen, dan- gaan wij straks heen met -de pvertuiging bij ons, dat wij heden voor Zeeland iemand verliezen, dien wij niet hadden mogen verliezen. En als wij U dan -de Scheldéstad zien verwis selen voor de Merwestad, dan zijn wij jaloersch op deze laatste. Want één ding staat vast. Hier trekt U zich wel uit het publieke leven terug, doch uw geest en uw lichaam zijn nog te veerkrachtig, te frisch om ginds aan de M-erweboorden onnuttig verder te bestaan. Bij U zal ook wel „het -bloed kruipen, waar het niet gaan kari" en zal zeker de tijd komen, dat de publieke zaak wederom beslag op uw werk kracht zal leggen al is het dan in min dere mate dan hier. Wij hier in Zeeland hopen dan ook weder een beroep op U te kunnen- doen, want waar wij U niet vergeten zullen, zult ook gij Zeeland niet vergeten. Van Niftrik, „er is een tijd van gaan". Deze is helaasvoor U -hier aangebro ken. Wij blijven U dankbaar voor alles wat gij voor ons en- voor ons gewest geweest zijf. Wij zullen U en uwe wer ken nooit vergeten. Moge U in Dordrecht nog een lang en gelukkig leven geschonken zijn- aan de zijde van uwe zorgzame echtgenoote. Moge het U gegeven zijn van uit de verte te zien ontkiemen en te zien groeien de zaden, die gij op Zeeuwschen bodem hebt uit gestrooid. En wij vleien ons met de hoop, dat U zich onzer nog wel eens zult herinneren. Alsdan is uw weggaan ons minder smartelijk, (Hartelijk ap plaus). De heer Jac. Welieman, lid der Sta tenfractie van den V. D. B., schetste den heer Van Niftrik speciaal als Sta tenlid. Het was een genot met hem sa men te werken. Nooit was hem iets te veel. Een kleine fractie moet de rollen verdeelen om over het geheel een goed figuur te kunnen slaan. Van Niftrik nam nooit -het kleinste gedeelte voor zijn rekening. Zijn wegenplan Iaat blij vende sporen achter. Daarmede zal al tijd rekening moeten worden gehouden, als men plannen tot verbetering zal overwegen. Zijn „egalisatiesysteem" moge nu van de baan zijn, de gedachte, welke et aan ten grondslag ligt, is zóó logisch, dat het toch weer op zal ko men duiken. Van Niftrik sprak altijd- met overtuigng en deze gevoegd bij zijn juiste zakenkennis maakte hem tot een gezaghebbend lid der Staten. Slechs -noode ziet spr. hem dan- ook gaan, want het behoeft niet onder stoe len of banken gestoken te worden, dat met zij-n heengaan, een groot verlies wordt geleden. Dat is allerminst een onheuschheid aan 't adres van zijn op volgster, maar iemand als Van Niftrik is niet zoo gemakkelijk te vervangen. Dat zal men in Vlissingen steeds meer ondervinden. Boven dat alles is Van Niftrik een man van, karakter en de zulken hebben we „in de politiek" zoo hard van noode. Ook daardoor zullen we hem missen. En ten slotte is hij een goed vriend. Niet alleen, hebben we ge zamenlijk hard gewerkt, maar we heb ben ook uiterst vriendschappelijk sa men gearbeid, en daarvoor vooral wil ik hem danken. Gelukkig echter, én als politicus èn als vriend is hij niet verlo ren. Een man als Van Niftrik zit niet stil en zijn hooge idealen zullen ertoe leiden, dat hij zeker nog tijd zal wijden aan de verwezenlijking van onze mooie beginselen. Spr. wenschte de -heer en mevrouw Van Niftrik nog -gelukkige jaren in de Merwedestad. (Applaus). Namens de beide V. D. leden van den Vlissingschen gemeenteraad sprak de heer Harts, er op wijzend, wat de V. D. raadsfractie met haar beide be trekkelijk jeugdige leden in den- -heer Van Niftrik zullen moeten missen. Spr. heeft slechts korten tijd het genoegen gehad met den heer Van Niftrik samen te werken, maar dit is een genot ge weest. Zijn voorlichting was onschat baar. Wat des heeren. Van Niftrik's werk in Vlissingen, betreft, daarvan kunnen getuigen de ettelijke commissies, waar in hij zitting had. Maar Van Niftrik zat niet alleen- in- die commissies hij was er de ruggegraat van. De -grootste verdienste van- het rio- leeringsplan van Vlissingen- is wel, dat de heer Van Niftrik -dit in eigen beheer heeft uitgevoerd. Zijn tweede werk was het uitbrei dingsplan van Vlissingen. Ook op dit gebied is de heer Van Niftrik moeilijk te vervan-gen. Spr. hoopte dat de heer Van, Niftrik er de vruchten- van mag zien. En als derde punt dient gememoreerd de havenplannen daarvan is de heer Van Niftrik de groote stuwkracht ge weest. Namens de raadsfractie brengt spr. zijn partijgenoot hartelijk dank „Wij geven ons woord, dat wij zullen trach ten- datgene ten uitvoer te brengen, wat hij ontworpen heeft". Spr. eindigde met te zeggen Vlis singen had een regent, en dat was Van Niftrik. Vlissingen- heeft geen regent, zoolang de raad van Vlissingen in zijn tegenwoordige samenstelling gehand haafd blijft. Tenslotte nam het scheidende lid, de heer Van- Niftrik zelf het woord, dan kend de sprekers voor de goede woor den tot hem gesproken. In het bijzonder brengt spr. dank aan den voorzitter, dat hij deze vergadering heeft belegd op een oogenbiik dat spr. hem bij kan wonen. Hij dankte ook allen, die zijn- opgekomen om hier aanwezig te zijn. Naar aanleiding van het gezegde van den voorzitter, dat terugkeer voor hem onmogelijk zou zijn, zegt spi. dat men over commercieele zaken en andere lang kan spreken, doch er is één zaak, waar men niet over kan spreken, die men heeft te beoordeelen naar zijn eigen hart en -geweten, en dat is de eer. De eer verplichtte spr. te doen als hij gedaan heeft. Het zou -hem te ver voe ren, thans uit te leggen, waarom het wenschelijk was. Spr. dankte den- voorzitter voor de vriendelijke woorden tot hem gericht U hebt aldus de heer VarTNiftrik in het licht gesteld, wat ik gedaan heb. Ik doe wat men doen- moet En men doet, wat men niet laten kan. Daar is absoluut geen verdienste in, maar het is verblijdend, als men iets doet, wat nut kan geven. U hebt mijn motto opgehaald, mijn heer de voorzitter „als ik een idee opper, moet ik al tevreden zijn, als er over 10 jaar iets van, terecht is geko men." Maar dat is het lot van ons allen. Van ons allen, die hooren tot een voor uitstrevende partij. Wij zien de dingen niet door een microscoop, maar door een verrekijker. Andere partijen hou den zich bezig met de atomen wij, hou den ons bezig met wat in de verte ligt, en wat dichterbij moet komen, en wat in de toekomst moet worden verzekerd. Dat kan niet in een- dag en een nacht worden verwacht 1 Maar wij moeten- hard werken om te doen indringen onze denkbeelden, en de middelen bedenken om die te ver wezenlijken. Spr. wendde zich daarop tot den heer Welieman. Als men behoort tot een kleine fractie eener vooruitstrevende partij, die enkel steun- kan vinden bij de soc. dem., dan moet men heel ernstig overwegen, wat men in die Staten zal zeggen. Dan moet men zelf daarin- een heilig geloof hebben. Spr. memoreert ook de samenwerking buiten de Staten. Wij mogen aldus spr. zich wendend tot den heer Herman Snijders n-iet ver-geten, wie, vóórdat wij aan politiek dachten, onze leidsman is geweest, en- ons heeft bijgebracht de groote begin selen dier partij. Spr. betreurt dat hij niet meer voor de verspreiding dier beginselen heeft kunnen -doen, doch -dat kwam -doordat hij er n-iet meer tijd voor had. Spr. dankt den heer Harts, voor al het goede door hem gezegd over de sa menwerking in Vlissingen. Hij heeft zijn hart gegeven- aan de verschillende zaken, en hij stelt het buitengewoon- op prijs, dat de heer Harts daarin, zooveel goeds ziet, dat hij met zijn vrouwelijke collega wil voortwerken in -de lijn door hem aangegeven. Er is gezegd aldus spr, dat 't voor zijn opvolgster in, de Staten moei lijk zou zijn -hem te vervangen. Spr. weet dat niet, maar hij weet wel, dat mevrouw Bergsma een buiten-gewone zeggingskracht bezit, en de dingen helder inziet. Spr. vertrouwt dan- ook. dat als zij in de Staten haar woord zal doen- hooren, men zich niet zal betreu ren hem, die weggegaan- is, maar dat men er iets beters voor in de plaats heeft gekregen. Spr. eindigt met een woord- van- har- telijken- dank uit te spreken. Ik -ga hier weg met een hart vol -dankbaarheid. Ilc zal zeer zeker bezield zijn- door de vu rige liefde, die hier heerscht. Ik zal trouw blijven aan- hetgeen ik -gedaan heb, en men, zal, als men mij noodig heeft, ook ginds op mij kunnen rekenen.

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1