VRIJDAG IO OCTOBER gemeentebestuur ^155 Blanche binnenland :ENING rs tegenwoordige! rs Stoomvaart. p Beenwonden Kloosterbalsem o240 ■62e Jaargang nummer bestaat uit 2 bladen ipaldoorn JIdro ofSport- Irten en f 7.20 Ikotoun, sG I. a. GOES: icasteel, plokken 10; |ude kapitaalkrachtig g-Maatschappij vras.l J voor hare afdeelinj In Inbraak verzeker»» loge provisie enbijgti ■eschiktheid tegen vastJ Tksche toelage. Fr. Brf 19 aan Allert De Lange'd 1 Damrak, Amsterdam? JHkbp en Vörhnnr, Koop eu Vrriotj I gedlKgeii en DleBstaanTrafca, TooraUbelaUng, van ISrtfilJ elke rege! meer 15 mo| een flMMER WINKEL, JlUIS en OPEN m lame van den inventaris, Ij. WARREN, Boulevard V- EN TUINGROND aan de Anjelierenlaaii M2. Adres D. KWAAK| laat 40, Vlissingen. plaatsgebrek een in prim! 'e TRAP-NAAIMACHLNE |Kost nieuw 140.—, dres Nieuwéndijk 9. Itte j)AGDIENSTBODE Adres Badhuisstraat if Ir aangeboden gemeubileer I BOVENHUIS len opgang. Direct te aan Iragen bureau „Vliss. Crt. I gevraagd in de Openban ■en Bibliotheek een IRLING-ASSISTENTE, iden 18 jaar, op een saian Sollicitaties in te z® |20 October aan de 0. L. lisstraat 64 (boven). ïn- Middelb. - Rotterdau ;chengelegen plaatsen. :r van passagiers, ederen en vee. t.-IWI T.S. «1 I Y Bil. October!'.» Mf' 10 i - 13 I 8 14 i - iagt6 8 formatnen te bekomen. irri: N.V. Transport-en W v.ïx. Erven VOS, rag: B. EENHOORN,ï«l.® W v. OOSTERHOÜTI. Oebr. BTIITENHEK I»l. ABONNEMENTS PRIJS Voor VHssingen en gemeenten op_ Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco j™>r 'het geheele rijk 2.50. Week-abon- sinenten 17 cent, alles bij vooruitbetaling. jbondoFliite nummers 5 cent ADVERTENTIE PRIJS yan i4 regels 1.10 voor iedere ,efd meer 28 centbij abonnement spe cie prijzen. Reclames 52 cent per regei Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur Koop en Verkoop, Dicnstaanbie- Aiecn én Dienstaanvragen, e=z„ prijs, bij fooruitbetaling van 1—5 regels ƒ0.75, elke Keel meer 15 Cent, Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regei meer 26 cent. f"!"------*1 VOOR DE NAGELATEN BETREKKK4GEN VAN DE VERONGELUKTE V1SSCBCRS. Vorige opgave 45.384.47 S. v"d -B.. Wolfhezen (G-). - 2.— 0 M-, Heerlen - 1. Comité tot Steimverleening visschersramp te Heerlen... - 5. Secretary Tooneel- en Deel. club „Thalia", Gouda - 25. Totaal f 45.417.47 bes- a.s. in ^ei jatsën verkrijfl' ïaer3esêraat iddelburg- BESCHIKBAARSTELLING GELDEN VOOR HET AANSCHAFFEN VAN SCHOOLMEUBELEN EN LEERMIDDELEN TEN BEHOEVE VAN HET BIJZONDER ONDERWIJS. Burg. en Weth. van Vlissingen brengen, ingevolge artikel 75 der Lager Onderwijs wet 1920, ter openbare kennis, dat de Raad der gemeente in zijne vergadering van 3 October 1924 heeft besloten aan het R. K. Parochiaal Kerkbestuur van den H. Jacobus den Meerdere de noodige gelden toe te sfaan voor het aanschaffen van nieuwe schoolmeubelem en leermiddelen, tot een totaal bedrag van 721.07, en wel ten behoeve van Ie.' de R. K. Meisjesschool tot een bedrag van ƒ525.75 2e. de R. K. Jongensschool aan de Kas teelstraat, tot een bedrag van 43.50 3e. de R. K. U.L.O.-scbooi, tot een bedrag »an ƒ23.25 4e. de R. K. Jongensschool aan de Verk. Quakkelaarstraat, tot een bedrag van 1128.48. Vlissingen, 9 October 1924. Burg. en Weth. voornotmd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. KAMEROVERZICHT. Tweede Kamer. Zitting van Donderdag 9 October. Arbeidswet. Haven van Vlissingen. Alvorens tot de Tariefwet te komen had de Kamer een twaalftal ontwerpen al te doen. Zij gaf haar goedkeuring in de eerste plaats aan een post van 11y2 millioen voor onderwijs, Het intrekken van voorgenomen bezuinigingsmaatregelen maakte dit groote bedrag grootendeels noodig. Niet minder dan 9'/2 millioen was daarmede gemoeid. Daar gaat de bezuiniging dus weer. in Vlissingen zal men met genoegen vernemen dat de heer Van der Voort van Zijp een interpellatie aanvroeg over de haven van Vlissingen, welk verzoek heden zal behandeld worden. Art. 25 derde lid van de Arbeidswet eisclit voor het vol-continu-bedrijf dag en nacht en Zondag een vier ploegenstelsel. Bij wijze van over gangsmaatregel was tot eind October een driepioegenstelsel toegestaan en de Minister stelt thans voor dit stelsel te handhaven in verband met de concur rentie van het buitenland. Het ligt voor de hand dat de socialis ten zich tegen deze verzwakking der Arbeidswet verzetten. Zij wilden des noods den overgang nog wat rekken, ■naar definitieve verslechtering ver werpen zij ten sterkste.De heer Smeenk zit in de moeilijkheid dat hij wel de de finitieve regeling desnoods wilde aan- vaarden maar dat hij den Zondagsar- ®e|d'piet wilde goedkeuren. Hij gaf daarom de voorkeur aan verlenging jan den overgangsmaatregel waardoor oe beslissing wordt opgeschort.. volgens den'Minister heeft dit ont- we'p niets te maken met den Zondags- JNGEZONDEN MEDEDEELINGEN. E.r is slechts één juiste keus ut den hoorn des overvloeds yan sigarettenmerken. En die is 1 wanneer ge zegt G«f Mij maar arbeid. Die is in art. 22 3e lid der Ar beidswet geregeld en blijft ongewij zigd. De nieuwe maatregel van bestuur die op de komst is, zal eer den Zon dagsarbeid verminderen dan vermeer deren. De-gas- en electriciteitsfabrie- ken worden nog nader onderzocht om dat zij in bizondere omstandigheden verkeeren. De kunstzijdefabrieken heb ben reeds vier jaar vrijheid gehad om Zondagsarbeid in te voeren maar 3j^ jaar maakten zij daarvan geen gebruik. Minister Aaiberse blijft principieel vóór het vierploegenstelsel maar de techni sche en economische noodzakelijkheid dwingt tot het driepioegenstelsel, aan gezien te Washington dit stelsel is aan vaard. Verlenging van den overgangs maatregel wees de Minister af omdat dan deze maatregel gedurende dien tijd niet veranderd kan worden, zelfs niet als de internationale toestand veran derde. Met de verzekering van den Mi nister dat de Zondagsarbeid niet zou toenemen was men ter rechterzijde niet tevreden. Het vooruitzicht dat aan den overgang een eind zou komen, hield af van invoering van den Zondagsarbeid, omdat een beëindiging daarvan weer wijziging met zich zou brengen. Wan neer echter het driepioegenstelsel defi nitief is vastgelegd, is dat anders. Dan kan men definitief een regeling maken ook voor den arbeid op Zondag. Om aiie moeilijkheden te verschuiven stelde -de heer Snoeck Henkemans voor den overgangstoestand nog drie jaar te verlengen. De Minister aanvaardde dit echter niet omdat het allerlei zonderlin ge gevolgen zou hebben. De amende menten van den heer Van der Waerden die den Minister het beoordeelingsrecht over ieder geval afzonderlijk wilden geven, kon de Minister evenmin aan vaarden. Over ieder geval afzonderlijk overleg plegen maakt de uitvoering hopeloos moeielijk. Het amendement-Snoeck Henkemans werd met één stem meer verworpen, 42 tegen 41. De christelijk-historischen en anti-revolutionairen gingen met de so cialisten samen vóór dit amendement. Een allerzondelingste combinatie. Het amendementVan der Waerden werd verworpen met 56 tegen 27 stem men. Het ontwerp werd goedgekeurd de socialisten en anti-revolutionairen wa ren tegen, de laafsten met twee uitzon deringen. De christelijk-historischen stemden grootendeels voor omdat ver werping tengevolge zou hebben dat automatisch dan het vierploegenstelsel zou worden moeten ingevoerd. Dat ging hen te ver. De misère van de Handelskamer is bekend. De Regeering wil thans met 649.000 gld. deze instelling weer op de been helpen. De heer Staalman die vroeger tegen de steunverleening heeft gesputterd, was nu natuurlijk niet vriendelijk nu zijn voorspelling is uit gekomen. De Staat kan hier echter niet los van komen, want hij heeft meege holpen om de Handelskamer aan haar arbeid te houden en hij loopt minder kans op verlies dan bij liquidatie. Van daar dat men de 6'/2 ton er maar weer aan waagt. Onze welsprekende Tweede Kamer. In „Parlement en Kiezer" worden de volgende cijfers gegeven over de lengte in druk van de redevoeringen, welke in de Tweede Kamer in het afgeloopen zittingsjaar werden uitgesproken. In totaal bedroeg deze, de redevoe ringen der ministers en de mededeeiin- gen van den voorzitter niet meegere kend, 483.52 Meter. De 20 leden der S.D.A.P. maken hier van aanspraak op het grootste contin gent nl.'215.42 M. Dan volgen de 32 Katholieken met 147.74 M., de 10 Vrij- heidsbonders met 121.49, M., de 16 Anti-revolutionairen met 104.54 M., de 5 Vrijz.-democraten met 86.86 M. en de 11 Christelijk-historischen met 79.82 M. De heeren Wijnkoop en Van Ravesteyn haalden 54.48 M., het eene lid der Lib. partij mej. Van Dorp 15.06 M., de bei de Plattelanders 12.71 M. en dominé Kersten 5.90 M. Hetze tegen minister Colijn. Het „Vaderland" (liberaal) voorziet in de komende maanden een Hetze tegen den minister van financiën, dit- bij zijn aansturen op een sluitende be grooting van zeer velen een niet licht te tellen offer vroeg. Die Hetze ver oordeelt het blqd nochtans zonder eenige reserve. Wij hopen dan ook, zegt het blad, dat wat de vrijzinnigen betreft, alle oppositie tegen 'het ministèrie in het algemeen en tegen Colij-n- in het bijzon der zal beginnen met de zeer duidelijke uitspraak, dat wie daar ook gezeten had als minister van financiën, even veel gevoeligheid zou hebben opgewekt ais Colijn, ook al had hij op andere wijze op sluitende .begrooting aange stuurd. Niet mag vergeten worden, daf toen Wibaut te Amsterdam als wethou der van financiën de salarissen der gemeente-ambtenaren verminderde, hij direct uit eigen partij het verwijt kreeg te hooren, dat hij niet andere deed dan Colijn. De strijd kan trouwens niet loopen over 'het materieele, omdat iedere staatsman, die zich zijn verant woordelijkheid bewust is, er voor terug moet deinzen den kiezers het absurde denkbeeld te suggereeren, dat een an der minister geen zware offers van de Nederlandsche natie zou hebben moeten vragen. 1 Demonstratie postpersoneeL Te Utrecht kwamen gisteren op de Neude voor het postkantoor ongeveer 250 postambtenaren bijeen om te de- monstreeren als protest tegen de loons verlaging. De afdeeling „St. Gabriël'' van den Ned. R. Kath. Bond van post-, tele graaf- en telefoonpersoneel te Rotter dam, heeft een motie aangenomen, waarin elk vertrouwen in deze regee ring en in de KatnofitrKe Kamerfractie moet worden opgezegd en wijst elke verantwoordelijkheid van door de amb tenaren te plegen onwettige en immo- reele daden beslist van -de hand. F, Doffegnies f De heer F. Doffegnies, oud-admini strateur van het departement van wa terstaat, is gisterenmorgen op de brug bij de Javastraat te 's-Gravenhage plotseling onwel geworden en kort daarna overleden. Hij bereikte den leeftijd van 68 jaar. De overledene heeft o.a. als inge nieur van den rijkswaterstaat stand plaats gehad te Vlissingen. Het vergeten kind te Delft. Wat te Delft gebeurd is, al is het dan gelukkig goed- afgeioopen.zal bij ieder een dadelijk de herinnering hebben opgeroepen aan het allerdroevigste ge val te Baarn. Daar was het een oude zwerver, die voor nachtverblijf door de politie in een cel was opgesloten, tc Delft was het een schoolkind, dat door de onderwijzeres voor straf in een kast werd gestopt. In beide gevallen echter werd de opgeslotene vergeten. Het verschil is, dat niemand den ouden zwerver gemist heeft en men hem eerst na weken vond ...doodgehongerd terwijl het kind ai heel spoedig vermist w gezocht werd, al duurde het dan ook (door uitstedig- heid van de onderwijzeres) tot den vol genden morgen eer de kleine uit de kast verlost kon worden. Ais de straf was toegepast op den dag vóór een vacantie en de onderwij zeres op reis gegaan was, had 't Deut sche geval zeer wel denzelfden tragi- schen afloop kunnen hebben als het Baarnsche. Men durft aan die vreesc- lijke mogelijkheid nauwelijks te den ken Doch ook nu is het gebeurde al ernstig genoeg. De doodsangst der ouders en verdere nabestaanden, die een dag en een nacht in de gruwelijkste onzekerheid verkeerd hebben omtrent het lot van hun kind, dat zij reeds ver dronken waanden, de angst óók van het kind, dat al dien tijd in de kast op gesloten zat en vruchteloos om hulp schreeuwde en tegen de deur sloeg en schopte... tot het vermoeid in slaap viel waarlijk, dit is al voldoende', om te vragen naar maatregelen, dat zooiets nooit, nóóit meer gebeuren kan Ook in dit geval was er weer een betreurenswaardige samenloop van omstandigheden. Het schijnt toch, dat de onderwijzeres, die het kind in de kast zette, de deur niet heeft afgesloten maar zulks is geschied door een andeie onderwijzeres, die een mantel uit de kast haalde en het kind niet opmerkte. Of de onderwijzeres, die het opgeslo-' ten heeft, vervolgd gn. gestraft worden zal, weten wij niet. Eri eigenlijk is dit ook van ondergeschikt belang. Haar verzuim, hoewel ernstig en niet te ver dedigen, is begrijpelijk. Zij heeft de kleine lastpost in de kast vergeten en vergeten is menschelijk Zij had niet mogen vergeten, dat er een kind in de kast zat, het is volkomen waar, maar... het is nu eenmaal gebeurd en... het kan te allen tijde wéér gebeuren. Met dit laatste vooral moet rekening worden gehouden. Wat hier dringend noodig is, is een streng verbod om kin deren in een kast of iets dergelijks te zetten, laat staan hen op te sluiten, gel dend voor alle scholen in het ge heele land. Alleen dan is men zeker, da* een herhaling van het Deutsche geval niet mogelijk is, tenzij het verbod zou overtreden worden. Maar in dat geval zou de geheele schuld neerkomen op den betrokken onderwijzer of onder wijzeres. Dit zal echter niet licht ge beuren, vertrouwen wij. Voor de ge heele onderwijzerswereld is het ge beurde te Delft een ernstige waarschu wing, die niet licht vergeten zal wor den. Van 'hoogerhand moet echter alles v/orden gedaan om zulke treurige ge beurtenissen onmogelijk te maken.' Evengoed als.lichamelijke tuchtmid delen dient opsluiting (al of niet achter slot) als straf op alle scholen ten strengste verboden te worden, aldus schrijft de „Haagsche Ct.", waaraan, wij deze beschouwing.onfieenen. Stads= en Provincienieuws VLISSINGEN, 10 OCTOBER. De wethouders-crisis. De „Nederlander" bevat een hoofd artikel naar aanleiding der wethouders crisis. Na een uiteenzetting te hebben gege ven over het verloop der stemmingen in de vergaderingen van 26 September en 3 October, schrijft het christelijk- historisch hoofdorgaan het volgende Hier ligt dus het feit, dat drie raads leden uit den Vrijheidsbond, mannen van naam en positie in Vlissingen, niet alleen weigeren op den Christelijk-his torischen candidaat te stemmen, maar dat zij zelfs hun toevlucht nemen tot een daad van obstructie, om de verkie zing van dien candidaat onmogelijk te maken. Hadden de heeren op een an deren candidaat gestemd, zoo ware de heer Hense! gekozen geweest, en dit wilden de heeren beslist verhinderen. Het ging niet tegen de Christelijk-his- torisc'he Unie, want een anderen can didaat uit de Unie wilden de heeren Hoe lang sukkelt U nu al met dat open been? Doe daar nu eens Akker's Kloosterbalsem op, die zal de kwade stoffen eruit trekken, pijn en jeuk ver drijven, een nieuwe sterke huid doen groeien. Begin vandaag nogAkker's heelt alle wonden wel stemmen. De uitgesproken bedoe ling is alleen den heer Hensel te weren. Maar aangezien de heer Hensel vele jaren voorzitter was van de Christelijk- historische kiesvereeniging en hij door haar reeds herhaaldelijk met succes ge- candideerd werd voor den raad en voor de Prov. Staten, wordt niettemin het weigeren van dezen candidaat, door het bestuur onzer kiesvereeniging te Vlissingen, gevoeld als een beleediging der kiesvereeniging aangedaan. Wij hebben de moeite genomen bij de raadsleden uit den Vrijheidsbond te onderzoeken wat hun bezwaren zijn te gen den heer Hensel. Er is niets van beteekenis voortgebracht. De heer Hen_ sel zou vaak wat hard van sta! loopen; 'hij zou wat haastig zijn in zijn oordeel en licht „vuur vatten". Geen enkel ar gument van waarde voor zoo grievende handelwijze werd aangevoerd De feiten zijn, dat de heer Hensel, die op betrekkelijk jeugdigen leeftijd raadslid werd, een man is van vurig temperament hij voelt voor de klei nen hij heeft oog voor de sociale noo- den hij is bestuurder van een vereeni- ging voor den bouw van volkswonin gen en meende daarbij wel eens recht te hebben tot klacht over onvoldoende medewerking op een of ander punt hij is overtuigd geheel-onthouder en wil actief medewerken in de drankbe strijding. Misschien heeft hij wel eens een enkele maal tegenwerking ondersteld, waar deze in werkelijkheid niet bestond. Maar de heer Hensel is een man van overtuiging, die voelt voor de publieke zaak hij is wakker strijder en trouw wachter. In jaren van zwakker organi satie hield hij, in kleinen kring, de vaan der Unie hoog. Hij heeft het ver trouwen zijner kiesvereeniging. Als raadsleden van andere politieke richting niettemin meenen aan een an deren candidaat de voorkeur te moeten geven, mag niemand daarop aanmer king maken. Maar dat men, na met den heer flense! te hebben medegewerkt tot het besluit, dat de zittende wethouders noopte tot aftreden na met zijn me dewerking den eigen candidaat te heb ben zien gekozen de toevlucht neemt zelfs tot minderwaardige handelingen, alleen om den heer Hensel te houden buiten het college van het dagelijksch bestuur over deze daad meenen wij openlijk onze afkeuuring te mogen uitspreken. Vermoedelijk wordt spoedig weder een raadsvergadering gehouden. In het belang van de eer der raadsleden de eer van hunne partij en van hun ne gemeente, mag worden verwacht, dat de heeren, door het ordelijk uit brengen hunner stem, de benoeming mogelijk zullen maken. Vacature Prov. Staten. De heer J. G. van heeft thans ontslag genomen als lid van de Prov Staten. Zooals wij reeds gemeld hebben wordt de heer Van Niftrik op de Vrijz.- aemocratische lijst opgevolgd door mevr. E. BergsmaBergsmn te Zoute- lande. De nood in Hongarije. In de geheel bezette Nieuwe Kerk aan de Willielminastraat alhier trad gisterenavond vanwege het Provinciaal Comité voor Zeeland voor de Hon'gaar- sche kinderactie als spreker op de heer K. Kallay, professor in de Heilige God geleerdheid aan de Protestantsehe Hoo_ geschool van Debreezen om mededeelingen te doen.^arije, noodtoestand der protestantsehe den ren in Hongarije. 'e- De bijeenkomst werd geopend do, ds. W. A. B. ten Kate, Ned. Hervormd predikant alhier, die verzocht te zingen psalm b4 vs. 3, en vervolgens las Lukas 10 vs. 25—37. Namens het comité heette spreker de aanwezigen hartelijk welkom, en hij was verheugd over de groote opkomst, niet het minst om het doel waarvoor deze vergadering was belegd. Spr. wees er op dat de Hongaarsche staatslieden Oostenrijk ernstig hebben gewaarschuwd voor den oorlog en nu is Hongarije juist zeer ernstig door de gevolgen van den oorlog getroffen. Spreker verwees naar zijn stukje in de „VUssingsche Courant", waaruit reeds iets blijkt van den grooten nood in Hongarije. Hij bracht in herinnering hoe onze groote Vlissinger Michiel Adr. de Ruyter reeds in de 17e eeuw de protestantsehe Hongaarsche predikan ten te hulp kwam door hen te verlos sen van de galeien. De banden tusschen Hongarije en Vlissingen zijn dus reeds zeer oud. Nu is hulp ook nog dringend noodig. Spreker kan zicfi indenken dat er een zekere moeheid komt, want er is reeds zooveel geholpen door Neder land in de laatste 10 jaren. Maar hoe moeten wij God danken voor zoovele zegeningen, niet het minst dat wij bui ten den vr^eselijken oorlog zijn geble ven. Laten wij trouw blijven voortg.aan met ons Samaritanenwerk. Hierop mo gen wij Gods zegen verwachten. Nadat ds. Ten Kate was voorgegaan in gebed, verkreeg prof. Kallay het woord, die zeide dat hem allereerst een woord van hartelijken dank past voor de vele barmhartigheid en sympathie, die hier ter stede aan de Hongaarsche kfnderen wordt betoond. Al is spreker een Hongaar, toch gevoelt hij zich hier niet als vreemdeling, daar hij zich met zijn hoorders vereenigd weet door den band des geloofs. Na een korte behan deling van Joh. 4 vs. 4453, sprak prof. Kallay daarna over den grooten nood in zijn vaderland. Vóór den oorlog was Hongarije een rijk land, dat alles bezat. Doch de ver loren oorlog, de revolutie en het verlie zen van groote gebieden, waaronder de rijkste en vruchtbaarste streken, hebben het land aan den rand van den onder gang gebracht. Vooral het tijdperk van het communisme- was somberder en donkerder dan de oorlogsjaren, daar zij het volk in zijn heiligste overtuiging aantastte, en kerken en scholen deed sluiten. Spreker sprak tegen de berichten in sommige Hollandsche bladen, dat de nood niet meer zoo groot was. Inte gendeel, de ellende wordt steeds groo- ter. De inflatie heeft verschrikkelijke afmetingen aangenomen en groote ar moede doen ontstaan. Was vóór den oorlog 1 Hollandsche gulden 2 kronen waard, thans is dat 30.000 kronen. De levensmiddelen zijn dan ook schrikba rend hoog in prijs en de salarissen en loonen staan bij lange na niet in vér houding tot de duurte. Spreker noemde verschillende prijzen van levensmidde len. Er zijn in Hongarije nog 38.000 oorlogsweezen en de regeering kan er niet voor zorgen. Het pensioen aan de oorlogsweduwen is maar toereikend om 10 dagen van de maand te leven. Kin deren zoeken op de mestvaalten levens middelen, waaruit allerlei besmettelijke ziekten ontstaan. Duizenden vluchtelingen, meest rijks ambtenaren, verdreven uit de bezette gebieden,-vertoeven in Hongarije. Ve len moeten leven in wagons op de open rails en veie kinderen zijn daarin doodgevroren. JDe regeering ziet zich verder ver plicht in één jaar tijds 109.000 ambte naren te ontslaan, waarvan er nu reeds 20.000 door dezen bezuinigingsmaatre gel zijn getroffen. De dood waart rond door Hongarije in besmettelijke ziekte en hongersnood. Spreker wees op het wonderlijke feit dat het Nederland is geweest, dat het eerst van alle volken de reddende hand heeft uitgestoken naar Hongarije. Ne derland, meer dan 2000 K.M. er van verwijderd en niet verbonden door taa' of bloedverwantschap. Ook Vlissingen heeft aan vele Hongaarsche kinderen ongeveer 80 een plaats gegeven niet alleen in de huizen doch ook in de harten. Spreker brengt daarvoor den dank der ouders over. Hoewei het spr. leed doet, moet hij toch opnieuw een beroep doen op de aanwezigen om een Hongaarsch kind te plaatsen. In Januari wil men weer een kinder- trein naar Nederland zenden hierin is plaats voor 650 kinderen, doch nog slechts voor een 50-tal is aanvrage in gekomen, Gaarne zag men dus dat nog velen een kind gedurende drie of vier maanden opnamen. Men is voor het kleinste plaatsje dankbaar. Zieke kin deren worden niet meegenomen. Kan men geen kind opnemen, dan zijn giften ook hartelijk welkom, daar het trans port per kind 15 kost. Het slotwoord werd gesproken door de. P. Ch. van der Vliet, Geref. predi-

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1